Ty jesteś ważny - Ty jesteś wartościowy - Ty decydujesz

Żyj pełnią życia

 

DW w roku szkolnym:

2010/2011

2009/2010
2008/2009
2007/2008
2006/2007

forum

strona miejska programu


2011/2012

 

FINAŁ

W sobotę 21 kwietnia 2012 roku w SP nr 6 rozegrał się VI Finał Programu Profilaktyczno-Wychowawczego "Dobry Wybór". Klasa VIc "Coca Busters" - z naszej szkoły zajęła II miejsce. W nagrodę klasa wraz z wychowawczynią pojedzie na jednodniową wycieczkę do aquaparku i multikina w Sopocie. Wszyscy uczniowie klas VI serdecznie dziękują rodzicom biorącym udział w programie za duże zaangażowanie i pomoc (zobacz zdjęcia z finału).

 

 


 

WRESZCIE  DŁUGO OCZEKIWANY START!!

Trzy drużyny z naszej szkoły: „Krety anty pety” (klasa VIa), „Mufinki pogromcy heroinki” (klasa VIb) oraz „COCA BUSTERS” (klasa VIc) wzięły udział w STARCIE programu profilaktycznego „DOBRY WYBÓR”, który odbył się 25.11.2011 r. w Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Kwidzynie (zobacz zdjęcia).

To pierwsze takie spotkanie wszystkich uczniów uczestniczących w przedsięwzięciu. Celem spotkania było zaprezentowanie się wszystkich klas szóstych - przedstawienie nazwy drużyny, pokazanie swoich specyficznych cech i mocnych stron uczniów danej klasy. Wszyscy z napięciem oczekiwali na te prezentacje. I pomimo nienajlepszego nagłośnienia sali udało się zaistnieć każdej drużynie.

Zgodnie z zasadami programu wszystkie drużyny dostały po 100 punktów za obecność na starcie oraz wykonanie zadania konkursowego. Każdy uczeń otrzymał na pamiątkę smycz do kluczy z logo programu.

Na zakończenie imprezy wystąpił zespół taneczny ze Szkoły Tańca LOUD STREET DANCE. Następnie uczniowie w grupach pod kierunkiem liderów zespołu przygotowywali układy taneczne. Ich prezentacje zakończyły spotkanie wszystkich drużyn i 404 uczniów.

Kolejne będzie dopiero na zakończenie, czyli podczas Finału programu. Do zobaczenia!

 


 

ROZGRZEWKA

Już po raz 6. uczniowie klas VI, ich rodzice i nauczyciele będą mogli wziąć udział w tym przedsięwzięciu.

Już odbyła się w klasach „ROZGRZEWKA”. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem zapoznali się z programem, jego treściami, celami i  przebiegiem (zobacz zdjęcia z rozgrzewki). Już wiedzą, że czeka ich wielki, odlotowy konkurs w czterech etapach. Podczas każdego z nich wykonywane są  zadania, które są punktowane. Program kończy się Finałem, wówczas po wykonaniu kolejnych zadań wyłonione będą zwycięskie drużyny i rozdane nagrody. 

Teraz przed uczniami duże wyzwanie: wybranie nazwy dla drużyny. Nazwy związanej z treściami programu, swoistej dla danej grupy dzieciaków. Jest też do wykonania pierwsze zadanie konkursowe.

 

Krety Antypety kl. VIa

 

Mufinki Pogromcy Heroinki kl. VIb

 

Coca Busters kl. VIc

 

Zadanie konkursowe

 

Przedyskutuj w klasie i z rodzicami cztery tematy:

  • Ja

  • Ja i inni

  • Społeczność

  • Środowisko naturalne.

Następnie napisz, co Twoim zdaniem jest najważniejsze. Sam wybierz, czy chcesz pisać na jeden, najważniejszy z  tematów, czy o wszystkim.

Tu nie ma dobrych, czy złych odpowiedzi.

Ważne jest, że wszyscy uczniowie wykonają zadanie.

 

Klasa otrzymuje 100 pkt, jeśli wszyscy uczniowie wykonają zadanie. Za każdego ucznia, który nie wykona zadania, klasa traci 5 pkt.

Zadanie należy wykonać do 10 listopada 2011 roku.

 W. Strzelczyk

 

 

 

 

 

Odlotowy program, który pomoże Ci wybrać życie bez używek!