Ty jesteś ważny - Ty jesteś wartościowy - Ty decydujesz

Żyj pełnią życia

 

 

zobacz zdjęcia z finału

rozgrzewka

zobacz zdjęcia z rozgrzewki

DW w roku szkolnym
2006/2007

strona miejska programu


2007/2008

Finał

Już po raz drugi uczniowie klas szóstych, ich rodzice i nauczyciele mieli okazję uczestniczyć w programie „Dobry wybór”.

W tym  roku, tak jak w poprzednim, odbyły się wszystkie etapy tego interesującego programu skierowanego do młodych ludzi ze szkół podstawowych. We wrześniu odbyła się ROZGRZEWKA. Uczniowie i rodzice zapoznali się z propozycją programowych działań. W listopadzie 2007 r. uczniowie wzięli udział w STARCIE, który w tym roku miał miejsce w nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Kwidzynie. Po krótkiej prezentacji poszczególnych drużyn wystąpiła grupa taneczna „Transformacja”. Ich występ wszystkim się podobał. Niektórzy mieli nawet okazję spróbować swoich sił w tańcu nowoczesnym pod kierunkiem Karoliny Gełdon.

W okresie styczeń - kwiecień drużyny pracowały nad zadaniami związanymi z następnym etapem – WALKĄ. Poszczególne zadanie były sprawdzane i punktowane.

26 kwietnia wszyscy wzięli udział w finale programu. Już od samego rana na boisku Szkoły Podstawowej nr 6 w Kwidzynie zbierały się drużyny ze wszystkich szkół podstawowych. Po krótkiej chwili dziedziniec „zażółcił” się od koszulek „Dobrego wyboru”. O godzinie 9.00 rozpoczął się konkurs i zacięta walka. Do godziny 12.00 drużyny miały czas na wykonanie wielu zadań. Oj, działo, się działo… młodzi ludzie pod opieką swych rodziców przemierzali miasto pieszo, na rowerze lub samochodem, by jak najszybciej wykonać zadania na stacjach rozlokowanych w różnych miejscach miasta. Ich poprawne wykonanie było warunkiem zdobycia maksymalnej liczby punktów. O 12.00 wszyscy odetchnęli. Teraz tylko można było czekać na wyniki, wziąć udział w karaoke, zjeść w stołówce zupę lub wybrać się z klasą na wspólna pizzę. Ale i tak czas się dłużył. Każdy myślał tylko o tym, czy jego drużyna wygra….O 15.00 nadeszła chwila prawdy. Ogłoszono wyniki. Niestety, żadna drużyna z naszej szkoły nie znalazła się w gronie szczęśliwych zdobywców nagród. Ale i tak zabawa i rywalizacja była super!

Życzymy młodszym kolegom, by za rok udział w programie dał im tyle radości i wiedzy, co nam.

 

Rozgrzewka
„Im bliżej siebie, tym dalej od używek...”

      Rozpoczyna się II edycja programu „Dobry wybór”. To propozycja dla uczniów, wychowawców i rodziców klas szóstych. To propozycja nie do odrzucenia....propozycja zdobycia w niebanalny sposób dużej wiedzy i umiejętności, by w życiu dorosłym móc dokonywać dobrych wyborów pomiędzy używkami - nikotyną, alkoholem i narkotykami a tym, co dobre, zdrowe, pożądane dla młodego człowieka, jego organizmu i samopoczucia, potrzebne i właściwe....to propozycja świetnej zabawy i rywalizacji międzyklasowej i międzyszkolnej.....to propozycja spędzenia w atrakcyjny sposób swego czasu z rówieśnikami i dorosłymi - mamą, tatą, starszym bratem czy siostrą...

26 września...ruszamy więc... Pierwsze „rozgrzewki” w klasach VI a i VI b, a w następnych dniach - w klasach VI c i VId. Na spotkaniach z przedstawicielami Sztabu i wychowawcą klasy uczniowie poznali cele, zadania, tematykę oraz przebieg programu „Dobry wybór”. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeli film oraz zdjęcia z ubiegłorocznego Finału, który miał miejsce w czerwcu tego roku w SP4. Pani Regina Żuk, która wraz z uczniami ze zwycięskiej drużyny „Pogromcy używek” z SP5 uczestniczyła w wycieczce do Heide Parku (Niemcy) - była to pierwsza nagroda w konkursie - opowiadała o atrakcjach tego parku rozrywki. Pytaniom nie było końca...

Wszyscy uczniowie klas zadeklarowali udział w tym odjazdowym konkursie.

Przed nimi ważna decyzja - wybór nazwy dla swej drużyny oraz oficjalne zgłoszenie jej do konkursu. A dalej...tylko zakasać rękawy i brać się za pierwsze zadanie – wypracowanie na temat „Co jest dla mnie najważniejsze - ja sam, inni ludzie, społeczność czy środowisko naturalne”. Czekamy na prace młodych ludzi. Najciekawsze z nich umieścimy na tej stronie.

Wszystkim uczniom, rodzicom i wychowawcom życzymy wspaniałej przygody pełnej niezapomnianych wrażeń...trzymamy wszystkie palce, by w tym roku wygrała nasza szkoła, by wycieczka marzeń do parku rozrywki Heide Park w Soltau stała się naszym udziałem.

Powodzenia!!
 

 
 
 
 

 

 

Odlotowy program, który pomoże Ci wybrać życie bez używek!