Ty jesteś ważny - Ty jesteś wartościowy - Ty decydujesz

Żyj pełnią życia

Ty i tysiące innych szóstoklasistów możecie brać udział. Twoja klasa tworzy drużynę. Wymyślcie dobrą nazwę dla drużyny i wybierzcie kapitana. Pierwszą nagrodą jest dzień z przygodami dla całej drużyny.

DW w roku szkolnym:

2013/2014

2012/2013

2011/2012

2010/2011

2009/2010
2008/2009
2007/2008
2006/2007

forum

strona miejska programu

 


2014/2015

Finał Programu DOBRY WYBÓR

 

Minęła zima i minął czas WALKI - etap rozmów, dyskusji na lekcjach i z rodzicami, czas rozwiązywania zadań. Gotowy „EKOLUDEK” czeka już na przetransportowanie na miejsce finału. Sobota, 25 kwietnia. Wiosenny, pełen słońca poranek. Gościmy w Szkole Podstawowej nr 4 w Kwidzynie. Dziś ma miejsce zakończenie IX edycji programu. Przed nami dzień pełen wrażeń i dużych emocji. Na boisku szkolnym jest wiele osób, najwięcej młodych ludzi, wszyscy w żółtych koszulkach, roześmiani niecierpliwie oczekują na rozpoczęcie imprezy. Towarzyszą im wychowawcy, rodzice, rodzeństwo. Godzina 9.00 jest początkiem emocjonującej walki. Wychowawcy kierują pracami swoich drużyn: ustalają, organizują, przydzielają zadania. W niektórych z nich obowiązkowo muszą wziąć udział rodzice. Dwie godziny mijają szybko. Potem dłuższa chwila wytchnienia przy muzyce - grają m. in. szkolne zespoły młodzieżowe oraz  zespół rockowy ERROR – 404, a także występują zespoły  Szczepan, zespół tańca Loud Street Dance oraz Adaśkowe Świetliki. Trzy godziny oczekiwania na wyniki mijają szybko. Wszyscy ze zniecierpliwieniem oczekują na ich ogłoszenie. Wszyscy po cichu liczą na to, że to ich drużyna okaże się jedną z najlepszych. Po odczytaniu protokołu z posiedzenia Komisji następuje ogłoszenie wyników tego specjalnego konkursu. Każdy bierze głęboki oddech i… III miejsce - bon na zakupy w EMPIK-u dla każdego ucznia drużyny SP6, i…..jest!, jeeest!!! II  miejsce zdobywa drużyna PUCHATKI Z ANTYDRAGOWEJ  CHATKI, czyli klasa VIa ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kwidzynie! Jest wygrana!! Dzieciaki cieszą się, skaczą do góry, obejmują się… nie spodziewali się zupełnie tej nagrody. Już nie słyszą, że I miejsce przypada DAWCOM MOCY z SP6. To już nie jest najważniejsze.

Tym samym nasza szkoła po raz kolejny znalazła się w ścisłej czołówce zwycięzców. Cieszymy się i gratulujemy „Puchatkom” nie tylko fantastycznej wycieczki do Trójmiasta, ale przede wszystkim zdobycia nowej wiedzy, umiejętności.

(zobacz zdjęcia z finału)

 

KOLEJNY ETAP PROGRAMU – WALKA

 

Prezentacje wykonane przez klasy:

 


 

KOLEJNY ETAP PROGRAMU – START

 

28 listopada 2014 roku. Wszystkie drużyny przybyły do hali widowiskowej przy ul. Wiejskiej, by wziąć udział we wspólnym spotkaniu „startowym” . Każda z drużyn zaprezentowała się kolegom i koleżankom z pozostałych szkół podstawowych, najlepiej jak potrafiła. Uczniowie śpiewali piosenki, pokazywali scenki pantomimiczne, odgrywali wręcz całe etiudy, wzbudzając tym wielkie zainteresowanie wśród  rówieśników. Uczniowie wykrzykiwali hasła nawiązujące do nazwy drużyn lub treści programu lub trzymali w dłoniach  plakaty z nazwami drużyn.

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe smycze.

Na zakończenie  spotkania wystąpiła młodzieżowa grupa taneczna Loud Srteet Dance z Kwidzyna pod kierownictwem p. Aleksandry Orzechowskiej.

Kolejny etap programu „WALKA” rozpocznie się po nowym roku. W lokalnej gazecie ukażą się  zadania do wykonania. Zachęcamy rodziców do wspólnego z dziećmi ich rozwiązywania.

Zobacz fotografie ze STARTU.

 


 

NASZE DRUŻYNY


Puchatki z antydragowej chatki

 


Basket i dziewczyny

 


Ekipa z zielonego Jeepa

 

 

KOLEJNA JUŻ EDYCJA PROGRAMU DOBRY WYBÓR ROZPOCZĘTA

 

        Jak co roku w październiku uczniowie klas VI otrzymują propozycję nie do odrzucenia. Jest nią udział w odjazdowym konkursie międzyklasowym o charakterze profilaktycznym czyli programie DOBRY  WYBÓR.

I tym razem spotkaliśmy się z uczniami trzech klas, by przedstawić i zachęcić do udziału w tym znakomitym przedsięwzięciu edukacyjnym. Podczas spotkania zwanego rozgrzewką uczniowie dowiedzieli się, o czym i w jaki sposób będą się uczyć podczas zajęć programowych, a przede wszystkim dlaczego. Dlaczego warto podejmować takie decyzje życiowe, by można móc ostatecznie powiedzieć, że były one dobrym wyborem (zobacz zdjęcia z rozgrzewki).

Propozycja jest skierowana także do rodziców naszej młodzieży. Zapraszamy i zachęcamy do aktywnego udziału. Rozmawiajcie Państwo z Waszymi dziećmi, dyskutujcie i przekonujcie. Tylko Wy możecie im pomóc uzyskać pewność siebie i wiarę w swoje możliwości. Poprzez dawanie uwagi,  pomoc i towarzyszenie dzieciom w rozwiązywaniu zadań z poszczególnych etapów dajecie Państwo dzieciom jasny komunikat: „Jesteś dla mnie ważny…”, „Twoje zdrowie i życie jest dla mnie najważniejsze”.

 


 


Zadanie do wykonania:

 

 Przedyskutuj w klasie i z rodzicami cztery tematy:

·      Ja

·      Ja i inni

·      Społeczność

·      Środowisko naturalne.

 

Następnie napisz, co Twoim zdaniem jest najważniejsze. Sam wybierz, czy chcesz pisać na jeden, najważniejszy z tematów, czy o wszystkim.

Tu nie ma dobrych, czy złych odpowiedzi.

Ważne jest, że wszyscy uczniowie wykonają zadanie.

Klasa otrzymuje 100 pkt, jeśli wszyscy uczniowie wykonają zadanie. Za każdego ucznia, który nie wykona zadania, klasa traci 5 pkt.

 

Zadanie należy wykonać do 14 listopada 2014 roku.

 

 

 

 

 

 

Odlotowy program, który pomoże Ci wybrać życie bez używek!