Ty jesteś ważny - Ty jesteś wartościowy - Ty decydujesz

Żyj pełnią życia

Ty i tysiące innych szóstoklasistów możecie brać udział. Twoja klasa tworzy drużynę. Wymyślcie dobrą nazwę dla drużyny i wybierzcie kapitana. Pierwszą nagrodą jest dzień z przygodami dla całej drużyny.

DW w roku szkolnym:

2015/2016

2014/2015

2013/2014

2012/2013

2011/2012

2010/2011

2009/2010
2008/2009
2007/2008
2006/2007

forum

strona miejska programu

 


2016/2017

 

(zobacz fotografie z finału)


 

Prezentacje wykonane przez klasy:VI a
 


VI b


VI c


VI d

 


 

JUŻ PO RAZ XI „DOBRY WYBÓR” W NASZEJ SZKOLE!

 

Kolejny raz uczniowie klas VI, ich rodzice i nauczyciele będą mogli wziąć udział w programie wychowawczo profilaktycznym „Dobry wybór”. W klasach  odbyła się ROZGRZEWKA. Uczniowie zapoznali się z programem, jego treściami, celami i  przebiegiem (zobacz fotografie).

Głównym zamierzeniem jest zdobycie wiedzy i umiejętności, by móc skutecznie podejmować dobre i bezpieczne decyzje co do wyboru kolegów, sposobu spędzania wolnego czasu bez używek typu: nikotyna, alkohol czy dopalacze.  Niektórzy mają już całkiem sporą wiedzę na ten temat, gdyż ich starsze rodzeństwo, rodzice czy koledzy mieli okazję uczestniczyć we wcześniejszych edycjach programu. Już wiedzą, że czeka ich wielki, odlotowy konkurs w czterech etapach. Podczas każdego z nich wykonywane są  zadania, które są punktowane. Program kończy się Finałem, podczas którego po wykonaniu kolejnych zadań wyłonione będą zwycięskie drużyny i rozdane nagrody.  Uczniowie wybrali nazwę dla swej drużyny, a do połowy listopada mają do wykonania pierwsze punktowane zadanie konkursowe.

W. Strzelczyk

 


Zadanie konkursowe

 

Przedyskutuj w klasie i z rodzicami cztery tematy:

  • Ja

  • Ja i inni

  • Społeczność

  • Środowisko naturalne.

 

Następnie napisz, co Twoim zdaniem jest najważniejsze. Sam wybierz, czy chcesz pisać na jeden, najważniejszy z  tematów, czy o wszystkim.

Tu nie ma dobrych, czy złych odpowiedzi. 

Ważne jest, że wszyscy uczniowie wykonają zadanie.

Klasa otrzymuje 100 pkt, jeśli wszyscy uczniowie wykonają zadanie. Za każdego ucznia, który nie wykona zadania, klasa traci 5 pkt.

 

Zadanie należy wykonać do 18 listopada 2016 roku.

 


 

Nasze drużyny:

 

Klasa VIa - "Sportowa z SP2"

 

 

Klasa VI b - "Ogrodnicy antymarihuanicy"

 

Klasa VIc - "Sto twarzy niedymiących kominiarzy"

 

 

Klasa VId - "Antyużywkowe myszajki"

 

 

 

Odlotowy program, który pomoże Ci wybrać życie bez używek!