Ty jesteś ważny - Ty jesteś wartościowy - Ty decydujesz

Żyj pełnią życia

Ty i tysiące innych szóstoklasistów możecie brać udział. Twoja klasa tworzy drużynę. Wymyślcie dobrą nazwę dla drużyny i wybierzcie kapitana. Pierwszą nagrodą jest dzień z przygodami dla całej drużyny.

DW w roku szkolnym:

2016/2017

2015/2016

2014/2015

2013/2014

2012/2013

2011/2012

2010/2011

2009/2010
2008/2009
2007/2008
2006/2007

forum

strona miejska programu

 


2017/2018

 

Finał

 

 

Finał konkursu odbył się 21 kwietnia 2018 r. w naszej szkole. Najlepsza okazała się nasza klasa VIa. Gratulujemy! Zobacz fotografie z Finału.

 

 

 

 


 

Prezentacje wykonane przez klasy:VI a
 


VI b


VI c


VI d

 


 

 

 

Drugi etap WALKI - obszar „JA  I  INNI”

 

Zadania kolejnego etapu WALKI są wykonywane w terminie do 2 MARCA 2018 roku. Są to następujące zadania:

 

 

Zadanie 1.

Weź aktywny udział w lekcji na temat „Jak można się uzależnić?”.

Wspólnie z wychowawcą przedyskutujcie treści lekcji, w szczególności jak można się uzależnić od różnych substancji i zachowań lub czynności.

W kilku grupach przygotujcie  pomysły do plakatu  i wspólnie sporządźcie plakat o wymiarach A3, obrazujący zjawisko uzależnienia.

Za wykonanie zadania drużyna otrzyma 50 punktów.

 

zobacz plakaty


 

 

Zadanie 2.

Obejrzyjcie spektakl teatralny pt. „Dopalacze”. Wspólnie z wychowawcą porozmawiajcie o opiniach, odczuciach, wrażeniach, jakie pojawiły się w każdym z Was podczas oglądania spektaklu. Niech każdy z Was napisze je na kartce.

Drużyna otrzymuje 100 punktów, jeżeli każdy uczeń samodzielnie wykona zadanie.

Za każdego ucznia, który nie wykona zadania, drużyna traci 5 punktów.

 

zobacz zdjęcia ze spektaklu | przeczytaj opinie

 


Zadanie 3.

Zadanie to jest związane z zadaniem 2.

Po obejrzeniu spektaklu teatralnego pt. „Dopalacze” porozmawiajcie w klasie o tym, jakie znacie osoby i miejsca, gdzie można uzyskać pomoc w przypadku problemów osobistych, np. uzależnienia, trudności w nauce, rodzinne lub rówieśnicze. Po przedyskutowaniu opracujcie ulotkę (w dowolnej formie) dla uczniów, która informować będzie, gdzie w Waszym mieście można uzyskać pomoc w rozwiązywaniu problemów osobistych lub związanych  z uzależnieniami. Ulotkę umieśćcie w widocznym miejscu w szkole oraz na stronie internetowej szkoły.

Za wykonanie zadania drużyna otrzymuje 100 punktów.

 

zobacz ulotki

 

 

W dniu 14 lutego uczniowie obejrzeli w Teatrze Miejskim spektakl „Dopalacze” (zobacz zdjęcia), w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie, pod kierownictwem Pani Bożeny Lemańskiej. Po jego obejrzeniu wykonali zadania konkursowe.

 

 

Pierwszy etap WALKI - obszar „JA ”

 

Zadania kolejnego etapu WALKI są wykonywane w terminie do 26 stycznia 2018  roku. Jest to następujące zadanie:

Drużyna wspólnie wykona plakat - reklamę zdrowego napoju bezalkoholowego, przeznaczonego dla dzieci i młodzieży w wieku do 18 lat. Wielkość plakatu: arkusz dużego brystolu.

Maksymalna ilość punktów do zdobycia to 100 punktów.

 

„Galeria plakatu” w szkole - plakaty wykonane przez drużyny (zobacz plakaty).

 


 

OD STYCZNIA RUSZA WALKA…

 

Z początkiem stycznia drużyny wchodzą w kolejny etap międzyszkolnej rywalizacji. W „Kurierze kwidzyńskim” ukazują  się ogłoszenia z zadaniami do rozwiązania. Zadaniem szkolnych drużyn jest znalezienie anonsu w gazecie, przyniesienie go do szkoły i rozwiązanie zadań w nim zawartych.

Etap WALKI podzielony jest na 4 części. Wykonane prace są umieszczane w szkolnej galerii (na korytarzu szkoły) i na stronie internetowej oraz dostarczane przez szkolnego koordynatora programu do Urzędu Miasta, gdzie są komisyjnie oceniane.

 


 

„START”

 

Start to kolejny etap programu Dobry Wybór.  Wydarzenie to miało miejsce w hali sportowe przy ulicy Wiejskiej, 24 listopada o godzinie 12  (zobacz fotografie). Spotkały się tam klasy szóste i ich wychowawcy z całego miasta, w tym cztery drużyny z naszej szkoły. Celem tej imprezy było przedstawienie się pozostałym uczestnikom programu. Szóstoklasiści zrobili to w różnych formach: były układy taneczne, krótkie scenki o tematyce związanej z programem, śpiewano piosenki. Wszyscy otrzymali pamiątkowy gadżet z logo programu. Uczestnicy obejrzeli  występ szkoły tańca oraz pokaz capoeira’y. Spotkanie zakończono podsumowaniem i zapowiedzią następnego etapu programu „Dobry Wybór". W styczniu, lutym, marcu, kwietniu 2018 r. w lokalnej prasie będą ukazywać się zadania, które drużyny będą rozwiązywać i przekazywać do sztabu programu w wyznaczonym czasie. Finał programu planowany jest na 21.04.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia J

 


 

Nasze drużyny:

 

Klasa VIa - "Lamorożce Pani Ewy"

 

 

Klasa VI b - "Świeżaki Krzysiaki"

 

Klasa VIc - "Antydragersi"

 

 

Klasa VId - "Demoniczne Anioły"


 

Rozgrzewka po raz 12!

 

Program „ Dobry Wybór” wystartował po raz dwunasty w naszej szkole. W październiku klasy VI uczestniczyły w pierwszym etapie tego przedsięwzięcia tzn. „Rozgrzewce”, która ma na celu przedstawienie treści, etapów oraz zasad udziału w tym „odlotowym” programie. Uczestniczenie w nim to czas na zdobywanie wiedzy i umiejętności do tego, by móc dokonywać właściwych wyborów między zdrowym stylem życia a używkami. Uczniowie klas VI jednogłośnie zdecydowali, że wezmą udział w tym projekcie.

Do wykonania mają pierwsze zadania, wymyślić nazwę drużyny oraz pracę indywidualną - oto ona:

 

 

Zadanie konkursowe

 

Przedyskutuj w klasie i z rodzicami cztery tematy:

·         Ja

·         Ja i inni

·         Społeczność

·         Środowisko naturalne.

 

Następnie napisz, co Twoim zdaniem jest najważniejsze. Sam wybierz, czy chcesz pisać na jeden, najważniejszy z  tematów, czy o wszystkim.

Tu nie ma dobrych, czy złych odpowiedzi. 

Ważne jest, że wszyscy uczniowie wykonają zadanie.

Klasa otrzymuje, 100 pkt., jeśli wszyscy uczniowie wykonają zadanie. Za każdego ucznia, który nie wykona zadania, klasa traci 5 pkt.

 

Zadanie należy wykonać do 16 listopada 2017 roku.

 

Wszystkim uczestnikom i ich rodzicom życzymy powodzenia w zmaganiach konkursowych. J

 

Regina Żuk

 

 

 

Odlotowy program, który pomoże Ci wybrać życie bez używek!