Koło teatralne

ŚWIETLICOWE KOŁO TEATRALNE "BAJKOLANDIA" NA SCENIE KWIDZYŃSKIEGO TEATRU

W piątek 9 czerwca 2017 r. mali aktorzy z koła teatralnego "Bajkolandia" popisali się swoimi umiejętnościami aktorskimi na deskach kwidzyńskiego kinoteatru, występując w przedstawieniu pod tytułem "jak rozweselić Ziemię?". Przedstawienie zawierało treści ekologiczne nawiązujące do rocznego zadania edukacyjnego realizowanego w naszej szkole w bieżącym roku szkolnym i było zarazem podsumowaniem realizowanych w ciągu całego roku szkolnego zagadnień ekologicznych.

Na widowni zasiedli uczniowie klas I-III, władze szkoły, zaproszeni przedszkolacy z Niepublicznego Przedszkola Gamma z Rakowca oraz rodzice aktorów. Przedstawienie zakończyło się finałową piosenką "Hymn małych ekologów" w wykonaniu wszystkich dzieci uczęszczających do świetlicy i złożeniem przyrzeczenia "Małego Ekologa".

zobacz wszystkie fotografie z występu

ŚWIETLICOWY TEATR "BAJKOLANDIA" NA SCENIE KINOTEATRU W KWIDZYNIE

W dniu 8 czerwca 2016 r. mali artyści ze świetlicowego Koła Teatralnego "Bajkolandia" wystąpili na scenie Kinoteatru w Kwidzynie z przedstawieniem bajki "Wróżki". Na widowni zasiedli uczniowie klas I-III, dyrektor Jerzy Pawluczuk, wicedyrektor Halina Gorka, uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Barcicach oraz rodzice małych aktorów. Występ wszystkim zaproszonym gościom bardzo się podobał.

zobacz wszystkie fotografie

NAJNOWSZE FOTOGRAFIE KOŁA TEATRALNEGO (zobacz)

FOTOGRAFIE KOŁA TEATRALNEGO - 2014 r. (zobacz)

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE „JAŚ I MAŁGOSIA”

W dniu 25.06.2014 r. w budynku „Pod Zegarem” dzieci z koła teatralnego działającego przy świetlicy szkolnej „Tęczolandia” wraz z opiekunem Hanną Przysowa wystawiły dla uczniów z klas I-III przedstawienie teatralne pt. „Jaś i Małgosia”. Inscenizacja była prezentem wakacyjnym małych aktorów dla kolegów. Przedstawienie bardzo podobało się publiczności, a nagrodą za udane występy były owacje na stojąco.

zobacz wszystkie fotografie

PREMIERA PRZEDSTAWIENIA „KRÓLEWNA ŚNIEŻKA”

W środę 5 czerwca 2013 r. dzieci z koła teatralnego istniejącego przy świetlicy „Tęczolandia” wystąpiły z przedstawieniem „Królewna Śnieżka” w wersji współczesnej. Inscenizacja odbyła się w budynku „Pod Zegarem” o godz. 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00. Zaproszeni goście, czyli dzieci z klas I-III z zainteresowaniem oglądali wystawioną sztukę teatralną i gromkimi brawami nagrodzili występy swoich kolegów – małych aktorów, którzy świetnie wcielili się w swoje role.

Przedstawienie to prezent – niespodzianka uczestników koła i ich opiekuna Hanny Przysowa z okazji Dnia Dziecka.

zobacz fotografie

12 października 2012 r. aktorzy koła teatralnego debiutowali przedstawiając dla młodszych kolegów i koleżanek z klas pierwszych inscenizację Pt. „Na straganie” za pomocą wykonanych sylwet warzyw. Mamy nadzieję, że inscenizacja podobała się zaproszonym gościom.

zobacz fotografie

Od września dzieci chętne biorą udział w zajęciach koła teatralnego. Odbyła się już inscenizacja bajki "Czerwony Kapturek" za pomocą sylwet. Obecnie mali aktorzy podopieczni wychowawczyni Hanny Przysowa w ramach zajęć teatralnych przygotowują inscenizację wiersza J. Brzechwy pt. "Na starganie" dla swoich młodszych kolegów z klas pierwszych.