ogłoszenia      galeria fotografii      księga gości      plan lekcji     gazetka szkolna     nasze forum

I semestr 2010/2011

13 I 2011

WYNIKI ETAPU REJONOWEGO KONKURSU "MATEMATYKA Z PRZYRODĄ"

 

12.01.2011 r. odbyły się w naszej szkole eliminacje II stopnia Wojewódzkiego Interdyscyplinarnego Konkursu Matematyka z przyrodą. Komisja konkursowa po sprawdzeniu prac 48 uczestników konkursu informuje, że uczniowie otrzymali następującą ilość punktów:

zobacz wyniki

12 I 2011

WOJEWÓDZKI KONKURS ORTOGRAFICZNY

 

    12 stycznia 2011 roku odbyły się eliminacje szkolne do Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego, w którym udział wzięło 32 uczniów z klas IV – VI,

czytaj dalej

 

11 I 2011

WYNIKI KLASYFIKACJI PO I PÓŁROCZU

 

Obok można zobaczyć wyniki klasyfikacji klas IV-VI po I półroczu roku szkolnego 2010/2011.

 

 
oceny

 
sprawowanie

9 I 2011

XIXI FINAŁ WOŚP W NASZEJ SZKOLE

 

W niedzielę 9 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała również bardzo głośno w naszej szkole. Już w listopadzie rozpoczęliśmy przygotowania. Atrakcją w tym roku była, m.in. wystawa broni do Paintball, ASG i wiatrówek oraz quady. Z firmy QUADRACING z Prabut przyjechało aż 10 quadów, które wzięły udział w Inauguracji XIX Finału pod teatrem. Jazda quadami na boisku naszej szkoły cieszyła się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród dzieci. Razem z nami dla orkiestry grała również firma CAMO PAINTBALL z Kwidzyna. Chętni mogli strzelać do tarczy z broni do paintball oraz podziwiać broń używaną do tego typu sportów. Po tych atrakcjach można było rodzinnie skorzystać z przejażdżki bryczką dzięki uprzejmości pana Andrzeja Lorkowskiego.

W budynku również było wiele ciekawych miejsc, m. in. sklepik orkiestrowy, loteria fantowa oraz salony kosmetyczne i tatuażu. Razem z orkiestrą grał salon kosmetyczny „STREFA URODY” oraz gabinet kosmetyki i zdrowia „DAY SPA AFRODYTA”. Mamy i babcie naszych uczniów upiekły ciasta do naszej kawiarenki „Pod serduszkiem”. Tych sponsorów było aż 83. W „Barze pod Wyrwij Groszem” można było skosztować m. in. gofry, tosty oraz chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym.

     W Dwójce pracowało około stu wolontariuszy, rodzice oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Zebraliśmy i wpłaciliśmy już ponad 15 tysięcy zł i to jeszcze nie jest koniec. Wszystkim, którzy tego dnia przyczynili się do zebrania tak dużej kwoty bardzo dziękujemy i już zapraszamy do udziału w Orkiestrze w przyszłym roku.

zobacz fotografie

23 XII 2010

NAGRODY W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM PT. „MÓJ PRZYJACIEL MIŚ”.

 

W grudniu 2010 r. został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs plastyczny pt. „MÓJ PRZYJACIEL MIŚ”. Nasza uczennica Patrycja Zakrzewska z kl. IIIb zajęła jedno ze 100 głównych miejsc w tym konkursie i wygrała nagrodę rzeczową: misiową parasolkę i płaszcz przeciwdeszczowy. Wyróżnione zostały również wszystkie dzieci z kl. I-III, które brały udział w tym konkursie. Dzieci otrzymają drobne upominki od organizatora konkursu, czyli od firmy farmaceutycznej Polpharma BH Sp. Z o.o. Warszawa. Gratulacje dla wszystkich laureatów.

Jolanta Muchowska

22 XII 2010

MIKOŁAJE SĄ WŚRÓD NAS

 

Na pomysł wpadliśmy prozaicznie, przy okazji pogadanki na temat tolerancji. Z inicjatywy naszej klasy postanowiliśmy zebrać: słodycze, owoce, zabawki i przekazać je dla dzieci z domu dziecka. Chcielibyśmy zaszczepić w Was chęć pomagania, ale nie tylko w okresie przedświątecznym, ale zawsze, tak bez okazji, spontanicznie. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że to zrobiliśmy.

Klasa 5 „B’”

zobacz fotografie

21 XII 2010

TYTUŁ "SZKOŁA MIESIĄCA" W LISTOPADZIE 2010

     Miło nam poinformować, że nasza szkolna strona internetowa w listopadzie 2010 r. po raz drugi otrzymała tytuł "Szkoła Miesiąca" w ogólnopolskim konkursie na szkolną witrynę w kategorii szkół podstawowych (poprzedni tytuł otrzymaliśmy w kwietniu 2010 r.). Oznacza to, że według jury mamy najlepszą stronę internetową wśród podstawówek w kraju!

     Konkurs trwa przez cały rok szkolny w miesięcznych edycjach i jest organizowany przez portal Interkl@sa. Głosy na naszą stronę można oddawać nadal (raz dziennie) na stronie Interkl@sy.

 

20 XII 2010

WIGILIA W KLASIE III C

 

Dnia 20 XII 2010 odbyło się spotkanie wigilijne uczniów klasy III c i ich rodziców. Dzieci przedstawiły „Jasełka”. Spotkanie odbyło się w miłej, przedświątecznej atmosferze.

 

zobacz fotografie

20 XII 2010

JASEŁKA W KLASIE IVB

 

   Dnia 20 grudnia 2010 roku klasa IVB spotkała się wraz rodzicami przy świątecznym stole. Spotkaliśmy się, nie tylko po to, żeby dostać prezenty, ale głównym naszym celem było zaprezentowanie rodzicom dwóch spektakli, pierwszy z nich to „Jasełka”, drugi „Zaproszenie do Narnii”. Atmosfera była gorąca, trema i stres towarzyszyły aktorom do momentu rozpoczęcia, ale emocje opadły, gdy zaczęliśmy grać 1. scenę. Mamy nadzieję, że za rok także spróbujemy naszych aktorskich talentów i pokażemy się przed rodzicami.

 

Ewelina Wołoszyn

zobacz fotografie

20 XII 2010

SPOTKANIE WIGILIJNE W KLASIE ID

 

20.12.2010 r. odbyło się spotkanie wigilijne uczniów klasy I d i ich rodziców. Po obejrzeniu części artystycznej w wykonaniu dzieci, czekał na wszystkich słodki poczęstunek. Spotkanie to przebiegło w miłej atmosferze.

zobacz fotografie

17 XII 2010

KLASA ID W PRACOWNI ELFÓW

 

17.12.2010 r. dzieci z klasy I d odwiedziły Pracownię Elfów zorganizowaną w Centrum Twórczej Zabawy „Gama”. Podczas wizyty dzieci wykonywały kartki świąteczne i stroiki. Tworzenie ozdób świątecznych było przeplatane konkursami sportowymi i quizami z wiedzy o świętach. Na koniec odwiedził dzieci Mikołaj i obdarował je prezentami. Dzień ten dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń.

 

zobacz fotografie

16 XII 2010

NASI SZACHIŚCI NA NAJWYŻSZYM PODIUM

 

    Dnia 16.12.10 r. w CKJ w Kwidzynie odbył się XXX Festiwal Szachowy im. Tadeusza Odrowskiego o Puchar Burmistrza Kwidzyna. Nasza szkoła brała w nim udział. W klasyfikacji drużynowej w kategorii szkół podstawowych zajęliśmy  I miejsce.

    W klasyfikacji indywidualnej Maciej Zaręba uzyskał I miejsce wśród uczniów kl. I-III szkół podstawowych, a Kacper Lasota I miejsce wśród uczniów kl. IV-VI szkół podstawowych. Reprezentacja  SP 2 w Kwidzynie: Franciszek Reniecki, Kacper Lasota, Maciej Zaręba.

 

15 XII 2010

KLASA III A NA WARSZTATACH EKOLOGICZNYCH – „ZABAWKI Z ODPADÓW”

 

W dniu 15.12.2010 r. pojechaliśmy do CEE na zajęciach ekologiczne. W ramach zajęć dowiedzieliśmy się, co to jest recykling, uczyliśmy się segregować odpady domowe. Wykonaliśmy też zabawki mikołajkowe (anioła i ptaka) z niepotrzebnych butelek, papierów, materiałów. W trakcie zabaw uświadomiliśmy sobie, jak ważna jest segregacja odpadów.

zobacz fotografie

15 XII 2010

JASEŁKA W KL. IIC I IIIA

 

15 grudnia 2010 r. klasy IIc i IIIa wystawiły jasełka dla rodziców. Wspólne spotkanie odbyło się w miłej przedświątecznej atmosferze.

zobacz fotografie

15 XII 2010

SZKOLNY ETAP KONKURSU INTERDYSCYPLINARNEGO „JĘZYK POLSKI ORAZ HISTORIA i SPOŁECZEŃSTWO”

 

15 grudnia 2010 r. odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu „Język polski oraz historia i społeczeństwo”. Wzięło w nim udział 37 uczniów z klas IV-VI. Test, który rozwiązywały dzieci, składał się z 16 zadań, za które można było zdobyć 24 punkty. Najlepsze wyniki uzyskali:

 

Paweł Sosnowski (VIc)

Jakub Zarzycki (VId)

Bartłomiej Bollin (VId)

Dominika Chodorowska (VIa)

Klaudia Kominek (VIa)

Szymon Kukliński (Va)

 

 

Gratulujemy im i życzymy powodzenia w etapie rejonowym, który odbędzie się już w styczniu.

Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie (w kolejności alfabetycznej):

Oliwia Arszyńska, IVc, Marta Bartosiak, VIb, Monika Bożek, Vc, Julia Budek, IVa, Maciej Chodorowski, IVc, Julia Chylińska, IVa, Oliwia Dąbrowska, VId, Magdalena Franosz, VId, Filip Guziejewski, Vc, Maja Holińska, Va Anita Hończak, Vb, Paulina Jarmułkowicz, VIb, Wiktoria Jedowska, VId, Karolina Jezierska, Vc, Aleksandra Kardasz, Va, Natalia Kocznur, VIa, Julia Kozłowska, VIb, Kamil Krupa, Vc, Anna Lipińska, VIc, Agnieszka Michlewicz, IVc, Dominika Milewska, VId, Milena Mrozińska, VIc, Adam Mulik, VIa, Bartłomiej Murawski, IVb, Kaja Muzyka, IVc, Radosłw Piwowarski, VIc, Hubert Poproch, IVb, Franciszek Reniecki, IVc, Aleksandra Staszewska, IVc, Aleksandra Wirecka, Vb oraz Karolina Wiśniewska, VIc.

 

zobacz fotografie

14 XII 2010

POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS II-III „TRADYCJE I ZWYCZAJE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA”

 

     W dniu 14 grudnia 2010 w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Plastyczny dla klas II-III pod nazwą „ Tradycje i Zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia”. Celem konkursu jest pielęgnowanie tradycji i zwyczajów obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia, rozbudzanie i poszerzanie wśród dzieci zainteresowań plastycznych oraz integracja międzyszkolna.

     W tegorocznym konkursie wzięło udział 8 szkół z powiatu kwidzyńskiego: Szkoła Podstawowa nr 6 w Kwidzynie, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa w Nebrowie Wielkim, Szkoła Podstawowa w Tychnowach, Szkoła Podstawowa w Gardei, Szkoła Podstawowa w Rakowcu.

     Podczas konkursu dzieci prezentowały swój talent plastyczny. Zadaniem każdej drużyny było wykonanie pracy malarskiej inspirowanej fragmentami opowiadania. Zadaniem dodatkowym było wykonanie przez każdą szkołę ozdoby choinkowej z dowolnego materiału.

Część artystyczną reprezentowały nasze szkolne zespoły:

- Szkolny zespół taneczny „Parada”

- Szkolny zespół wokalny „Wesołe Nutki”

- Szkolny zespół muzyczny „Gwiazdeczki”

- Uczniowie z koła języka angielskiego „My English Adventure”

 

Prace malarskie i ozdoby choinkowe wykonane przez dzieci oceniało jury w składzie:

p. Anna Witusińska - przewodnicząca, p. Jerzy Pawluczuk, p. Wioleta Radomska, p. Anna Michalska, p. Zofia Cieślakowska.

 

W konkursie malarskim

I miejsce zajęła drużyna z SP 6

II miejsce zajęła drużyna z SP w Gardei

III miejsce zajęła drużyna z SP 2

Wyróżnienia otrzymały drużyny z : SP 5, SP4, SP w Nebrowie Wielkim, SP w Rakowcu, SP w Tychnowach

 

W konkursie na „Najpiękniejszą ozdobę choinkową”

I miejsce zajęła drużyna z SP w Nebrowie Wielkim

II miejsce zajęła drużyna z SP w Rakowcu

III miejsce zajęła drużyna z SP w Gardei

Wyróżnienia otrzymały drużyny z SP 6, SP 5, SP 4, SP 2, SP w Tychnowach

Za udział w konkursie plastycznym wszystkie dzieci otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy. Gratulujemy!

zobacz fotografie

13 XII 2010

KLASA III A NA „MIKOŁAJOWYCH WARSZTATACH”

 

  13.12.2010 r klasa III a wybrała się na mikołajkowe warsztaty w Kulkolandii. Tam wykonały szyszkowe stroiki, świąteczne karty oraz pomalowały gipsowe aniołki, które mogą zawiesić na choinkę. Miały możliwość spotkać Mikołaja, który opowiedział o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia. Przy świątecznej muzyce uczniowie częstowali się słodkimi łakociami i popijali owocowy sok

zobacz fotografie

10 XII 2010

6-LATKI ODWIEDZIŁY KLASĘ IIA

 

10 grudnia 2010 r. klasę IIa odwiedziły 6-latki z Przedszkola Ekologicznego. Rozmawialiśmy o świętach Bożego Narodzenia i św. Mikołaju. Dzieci liczyły, głoskowały, dzieliły na sylaby, układały rozsypanki wyrazowe. Zabawa w prawdziwą szkołę i oceny bardzo im się spodobała.

zobacz fotografie

9 XII 2010

KLASA IIA W "KULKOLANDII"

 

9 grudnia 2010 r. klasa IIa była na zajęciach plastycznych i spotkaniu z Mikołajem w "Kulkolandii". W  bardzo miłej atmosferze dzieci wykonały ozdoby świąteczne, pobawiły się i spotkały ze św. Mikołajem. Zjadły również ciasto upieczone przez mamę - p. Beatę Żygadło. Obejrzały ciekawą prezentację dotyczącą świąt Bożego Narodzenia.

 

zobacz fotografie

7 XII 2010

KLASA IIC W "KULKOLANDII"

 

 7 grudnia 2010 r. klasa IIc z okazji Mikołajek uczestniczyła w warsztatach świątecznych w "Kulkolandii". Dzieci świetnie się bawiły w sali zabaw, jak również wykonywały przepiękne ozdoby świąteczne. Na zakończenie imprezy Mikołaj wręczył dzieciom upominki.

 

zobacz fotografie

6 XII 2010

I MIEJSCE W KONKURSIE NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ

 

6 grudnia 2010 r. został rozstrzygnięty konkurs na wigilijną „Kartkę świąteczną” ogłoszony przez Burmistrza Miasta Kwidzyna dla uczniów klas pierwszych z naszego miasta. Dzieci wykonały prace plastyczne farbami, pastelami, a także kredkami.

Z każdej szkoły zostało wybranych dziesięć najpiękniejszych prac, a spośród nich wyłoniono tą, która w tym roku zachwyciła szanowne jury.

To właśnie uczennica naszej szkoły – Olga Wyszyńska z klasy I a zajęła I miejsce. Jej praca plastyczna została wydrukowana i będzie wysyłana wraz z życzeniami świątecznymi do różnych placówek w naszym mieście.

A oto autorzy wszystkich prac konkursowych:

1.          Olga Wyszyńska kl.I a

2.          Julia Borowska kl.I a

3.          Wiktor Gossa kl.I a

4.          Łukasz Mroczek kl. I a

5.          Maciej Mentlak kl. I a

6.          Zofia Powroźnik kl. I a

7.          Zuzanna Sitko kl. I a

8.          Oliwia Szurgot kl. I d

9.          Oliwia Gierczyńska kl.I c

10.     Joanna Żeleźniak kl. I a

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

zobacz fotografie
portal.kwidzyn.pl

6 XII 2010

„MIKOŁAJKI INACZEJ” W KLASIE IA

 

            6 grudnia 2010 r. w klasie Ia odbyły się „Mikołaju inaczej”, na które zostali zaproszeni Rodzice. Dzieci dały zabawne przedstawienie, które zawierało wiele mądrych rad od Mikołaja. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. To były mile spędzone chwile.

 

zobacz fotografie

3-5 XII 2010

„DZIECI POMAGAJĄ DZIECIOM W SWOJEJ OKOLICY”

 

W dniach 3-5 grudnia 2010 r szkoła nasza po raz kolejny wzięła udział w akcji zbiórki pieniędzy na rzecz Samodzielnego Publicznego Ośrodka Terapii i Rehabilitacji dla Dzieci mieszczącego się przy ul. Kołłątaja w Kwidzynie. Akcja odbywała się na terenie sklepu CARREFOUR Kwidzyn i P & G. Zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczone są na zakup specjalistycznego sprzętu i oprogramowania komputerowego dla podopiecznych Ośrodka dzieci niepełnosprawnych z powiatu kwidzyńskiego. Za udział w akcji szkoła uzyskała fundusze na sfinansowanie zakupu projektora i wizualizera do wyposażenia klasy Ie. Uczniowie, którzy uczestniczyli w akcji:

 

 1. Marta Bartosiak VIb

 2. Aleksandra Brojek VIb

 3. Anna Chodor VId

 4. Michał Damaziak VIa

 5. Michał Dudkiewicz Vc

 6. Julia Hańdziuk Vb

 7. Kamil Januszewski Vc

 8. Paulina Jarmułkowicz VIb

 9. Wiktoria Jedowska VId

 10. Krystiana Jedynak VIb

 11. Filip Jórkiewicz VB

 12. Aleksandra Kardasz Va

 13. Mateusz Klingenberg VIb

 14. Julita Kominek Va

 15. Paulina Kopczyńska VId

 16. Urszula Kortas VB

 17. Natalia Krampa VB

 18. Agata Krogulec Vc

 19. Aleksandra Michalak VId

 20. Dominika Milewska VId

 21. Marcin Nieścigorski VB

 22. Karol Nowicki VIa

 23. Karol Nowicki VIb

 24. Aleksandra Piątkowska Vc

 25. Natalia Rajkowska VB

 26. Kinga Rewińska Va

 27. Karol Sobczuk VId

 28. Natalia Sobolewska VIb

 29. Julia Sumbar Vc

 30. Mariusz Szyszko VB

 31. Weronika Szyszko VB

 32. Oliwia Świokło VId

 33. Patryk Tarnowski Vb

 34. Maciej Wejnert Vc

 35. Julia Wiertel Vb

 36. Magdalena Wierzchowska VB

 37. Nikolas Witusiński VIa

 38. Aleksandra Zalewska VIa

 39. Krzysztof Zaręba Va

 

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za serce i zaangażowanie w dzieło pomagania potrzebującym.

 

Wiesława Strzelczyk

 

3 XII 2010

KLASY IC I IIB OBEJRZAŁY SPEKTAKL W WYKONANIU PRZEDSZKOLAKÓW

 

W dniu 3.12.2010 roku uczniowie klasy I c i III b uczestniczyli w przedstawieniu pt.: „Kłótnia kolorów” przygotowanym przez wychowawców grup dzieci 6-letnich z Niepublicznego Przedszkola „Promyk”. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali spektakl.

 

 zobacz fotografie

1 XII 2010

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O HIV/AIDS

 

Dnia 1 grudnia 2010 roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS. W konkursie wzięli udział uczniowie klas szóstych. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu zamkniętego z zakresu profilaktyki, objawów i sposobu leczenia chorób związanych z HIV/AIDS. Uczniowie wykazali się wysokim poziomem wiedzy, zajmując poniższe miejsca:

I miejsce - Paulina Jarmułkowicz kl. VIb

II miejsce - Dominika Milewska kl. VId

Natan Szpakowski kl. VIb

Jakub Gołębiowski kl. VIb

III miejsce - Oliwia Olińska kl. VId

Karol Nowicki kl. VIa

Bartłomiej Bollin kl. VId

Adrian Kichler kl. VIb

 

Pozostali uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie to:

Paulina Kopczyńska kl. VId, Anna Chodor kl. VId, Julia Kozłowska kl. VIb,

Aleksandra Dąbrowska kl. VId, Marta Bartosiak kl. VIb, Krystiana Jedynak kl. VIb, Łukasz Ćwiek kl. VIb, Karolina Wiśniewska kl. VIc, Dominika Koper kl. VIc, Aleksandra Zalewska kl. VIa, Kinga Dąbrowska kl. VIa.

 

GRATULACJE DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW!!!

zobacz fotografie

26-28 XI 2010

WARSZTATY TEATRALNE W BRACHLEWIE

 

     W naszej szkole działają trzy grupy teatralne, które urozmaicają imprezy szkolne, występują na Teatraliach czy na Niebieskich Tarczach. Na warsztaty wyjechała grupa z klasy Vc i VI b. Tym razem pracowaliśmy nad hiszpańskim teatrem cieni, mową ciała, emocjami, charakteryzacją. Zajęliśmy się też kostiumami, perukami i okryciami głowy, by wyraźniej pokazać nasz imane teatralne. Wszystko to dzięki Pani Irenie Adamiak, która po raz szósty pokazała nam magię teatru.

     Praca ciężka, ale przyjemna. Myślę, że takie warsztaty będą należały do cyklicznych wyjazdów warsztatowych zespołów teatralnych. Zapraszamy do fotorelacji.

zobacz fotografie

23-24 XI 2010

SZKOLNE ELIMINACJE KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO I MATEMATYCZNEGO

 

W dniu 23.11.2010 r. odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla klas trzecich. W konkursie wzięło udział 15 uczniów, wśród których wyłoniono 3 laureatów.

 

Klaudia Konopska – III c – laureat konkursu

Matylda Springer – III c -  laureat konkursu

Patryk Markowski – III c - laureat konkursu

Konstancja Wacławik – III a

Justyna Rybicka - III c

Wiktor Cieśliński – III b

Aleksandra Olchowik – III a

Wiktoria Dunajska – III c

Kornelia Jasińska – III a

Krzysztof Dąbrowski – III b

Wiktoria Białkowska – III a

Dawid Wierzba – III b

Oliwia Lipińska – III a

Aleksandra Nojko – III b

Filip Witkowski – III b

 

W dniu 24.11.2010 r. odbył się szkolny konkurs matematyczny dla klas III. Wzięło w nim udział 15 uczniów, wśród których wyłoniono trzech laureatów.

 

Dawid Wierzba – III b – laureat konkursu

Wiktor Cieśliński – III b - laureat konkursu

Mariusz Gólczyński – III a - laureat konkursu

Maja Muzyka – III a

Michał Kuciński – III c

Filip Ostrowski - III b

Piotr Bojarczuk – III c

Krzysztof Dąbrowski – III b

Dominika Czech – III a

Wojciech Żmudowski – III b

Tamara Jurkiewicz – III a

Oskar Jarek – III a

Adam Jędrzejewski – III c

Michał Majewski – III c

Weronika Bakierska – III c

 

 

23 XI 2010

KLASĘ IC ODWIEDZIŁY DZIECI Z PRZEDSZKOLA „PROMYK”

 

W dniu 2.12.2010 roku uczniowie klasy I c gościli na zajęciach otwartych na temat „Las wokół nas - zasady kulturalnego zachowania w lesie”, grupę dzieci 6-letnich z Niepublicznego Przedszkola „Promyk”. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w tych zajęciach.

 

zobacz fotografie

19 XI 2010

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „JESIENNY STROIK’’

 

W dniu 19.11.2010r. został rozstrzygnięty konkurs na ,, Jesienny stroik’’. 29 uczniów z kl. I-III wykonało wspaniałe ozdoby z warzyw, owoców, liści, szyszek oraz innych darów ogrodów, lasów i parków. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w wykonaniu stroików.

 

I- miejsce Jakub Zgadło II A

II- miejsce Kamila Jasińska III A

III- miejsce Dominika Olszewska III C

II- miejsce Kacper Bojarczuk II A

II- Oliwia Gierczyńska II C

II- miejsce Kornel Oberland II A

III- miejsce Szymon Łukasiński I E

III- miejsce Agnieszka Olchowik II B

III- miejsce Wiktoria Morawska I A

 

WYRÓŻNIENIA:

Przemysław Koc I A, Patrycja Zakrzewska III B, Małgorzata Krogulec II C, Oliwia Szostak I C, Kewin Grabowski I B, Aniela Mosakowska I C, Bartosz Saramak I D, Zuzanna Sitko I A, Nadia Suczyńska II A, Katarzyna olszowiec II C, Hubert Czarniecki I C, Dominik Mroziński II C, Jakub Kudełka I D, mateusz Waga II C, Zuzanna Kozak II A, Joanna Żeleźniak I A, Szymon Balcerzak I D, Anna i Kamil Nowak II A (29 osób).

 

zobacz fotografie

18 XI 2010

ETAP REJONOWY KONKURSU "MATEMATYKA Z PRZYRODĄ"

 

     Podajemy listę uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego konkursu matematyka z przyrodą z powiatów kwidzyńskiego i sztumskiego. Zapraszamy na etap rejonowy, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 2 im. mjra H. Sucharskiego w Kwidzynie 12 stycznia 2011 r., o godz. 13.00. Życzymy powodzenia!

zobacz listę

 

18 XI 2010

WYNIKI PRÓBNYCH SPRAWDZIANÓW KLAS VI i V

 

Znamy już wyniki sprawdzianu próbnego uczniów klas szóstych i piątych. Uczniowie pisali go w sali gimnastycznej w dniu 4 listopada tego roku.

Oto one:

Klasy szóste

 

 

Wynik punktowy

Wynik procentowy

SP 2

25,02

62,6

VI a

24,55

61,4

VI b

24,04

60,1

VI c

26,12

65,3

VI d

25,33

63,3

 

Klasy piąte

 

 

Wynik punktowy

Wynik procentowy

SP 2

29,1

72,8

V a

28,57

71,4

V b

28,07

70,2

V c

30,92

77,3

 

Gratulujemy uczniom i życzymy powodzenia na kolejnych sprawdzianach.

 

test "Wycieczka", który pisaliście podczas sprawdzianu próbnego

17 XI 2010

WYNIKI BADAŃ KLAS VI

 

Znamy już pierwsze w tym roku wyniki badań naszych szóstoklasistów przeprowadzonych we wrześniu przez Uniwersytet Warszawski. Nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze.

Oto one:

Umiejętności matematyczne

Kwidzyn – 57%

SP2 – 57%

VI a – 44%

VI b – 54%

VI c – 62%

VI d – 65%

 

Umiejętności językowe

Kwidzyn – 54%

SP2 – 59%

VI a – 60%

VI b – 57%

VI c – 60%

VI d – 59%

Gratulujemy i życzymy powodzenia na sprawdzianie szóstoklasisty.

 

 

16 XI 2010

WYCIECZKA DO SZPITALA KL. IIA

     

       16.11.2010 r. klasa IIa obejrzała oddział ratunkowy w kwidzyńskim szpitalu. Dzięki uprzejmości pana doktora Nowaka zwiedziliśmy różne gabinety, dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy, m.in. jak robi się gips. Przekonaliśmy się, że praca lekarza i pielęgniarki to bardzo trudne zawody.

zobacz fotografie

10 XI 2010

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     

       Święto Niepodległości, które wszyscy Polacy obchodzą 11 listopada, na pamiątkę  odzyskania wolności i państwowości w 1918 r., w naszej szkole uczciliśmy w środę 10 XI uroczystym apelem w sali gimnastycznej. Uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem pań: Magdaleny Ruczko i Alicji Kizińskiej. Uroczystość uświetnił występ zespołu "Parada" prowadzonego przez panią Monikę Zimnicką.

    Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych, a na mundurkach umieścili symbol flagi narodowej.

zobacz fotografie

9 XI 2010

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE "MOJE NAJMILSZE CHWILE SPĘDZONE NAD WODĄ"

 

Dnia 16.10.2010 r. w Siedzibie Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Warszawie odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. "Moje najmilsze chwile spędzone nad wodą".
    Nasza uczennica Oliwia Arszyńska z klasy IV zdobyła wyróżnienie w tym konkursie i została zaproszona do Warszawy do siedziby PTTK na uroczystość wręczenia nagród. Gratulujemy naszej laureatce.

 

Jolanta Muchowska

8 XI 2010

SZKOLNY ETAP WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU „MATEMATYKA Z PRZYRODĄ”

 

W dniu 8 listopada 2010 r. odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu „Matematyka z Przyrodą”. Wzięło w nim udział 32 ucznió z klas V i VI. Za poprawne rozwiązanie testu zawierającego zadania z różnych dziedzin matematyki i przyrody można było zdobyć 30 punktów – po 15 z każdego przedmiotu. Najlepsze wyniki uzyskali:

 

Bartłomiej Bollin (VId) – 29 pkt.

Jakub Zarzycki (VId) – 26 pkt.

Szymon Kukliński (Va) – 25 pkt.

Aleksandra Zalewska (VIa) i Paweł Sosnowski (VIc) – 24 pkt.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w nauce – uczniowie ci będą reprezentowali naszą szkołę w etapie rejonowym w styczniu. Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie (w kolejności alfabetycznej):

kl. Va: M. Gólczyńska, M. Holińska, A. Kardasz, J. Kominek, K. Rewińska, M. Szymańska, A. Zieliński;

kl. Vb: B. Itrich, K. Lasota, A. Wirecka;

kl. Vc: M. Bożek, K. Januszewski, K. Jezierska, K. Krupa, K. Obód, M. Wejnert;

kl. VIa: A. Mulik, K. Nowicki, N. Wtusiński;

kl. VIb: Ł. Ćwiek, J. Kozłowska, J. Strzelecki;

kl. VIc: M. Mrozińska, M. Wąsik, J. Wróblewicz;

kl. VId: W. Jedowska, K. Sobczuk.

        Wszystkim dziękujemy za udział, gratulujemy uzyskanych wyników i odwagi, by zmierzyć się z zadaniami konkursowymi.

 

 

5 XI 2010

KONKURS "Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT"

 

„Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT” to międzyszkolny konkurs przyrodniczy dla klas III. Konkurs odbył się 5.11.2010 r. Już od kilku lat biorą w nim udział uczniowie z kwidzyńskich szkół (SP 6, SP5, SP4, SP2). W tegorocznym konkursie dzieci zmierzyły się z takimi zadaniami jak: rozpoznawanie liści drzew liściastych i iglastych, rozpoznawanie roślin, odgadywanie głosów z otoczenia, przyporządkowanie nazw w odpowiednich miejscach na mapie Polski, nazywanie produktów w sporządzonej surówce, rozwiązanie krzyżówki i rebusów, itp.

Wszystkie drużyny wykazały się ogromną wiedzą i umiejętnościami. Wyróżnienie otrzymali uczniowie z SP 4, którzy zgromadzili największą ilość punktów.

zobacz fotografie

4 XI 2010

SPRAWDZIAN PRÓBNY KLAS VI I V

 

4 listopada 2010 r wszyscy uczniowie klas szóstych i piątych pisali sprawdzian próbny. Szóstoklasiści rozwiązywali test „Wycieczka”, a Piątoklasiści „Moja Ojczyzna”. Czekamy na wyniki, a uczniom życzymy powodzenia.

zobacz fotografie

3 XI 2010

SZKOLNY KONKURS DENDROLOGICZNY „ZNAM DRZEWA I KRZEWY”

 

        Dnia 3. 11.2010 r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Dendrologicznego „Znam drzewa i krzewy” dla klas V i VI. Zadaniem uczniów było rozpoznać kilkanaście gatunków drzew i krzewów na podstawie kserowanych rysunków ich liści i owoców.

Najlepszymi znawcami w tej dziedzinie okazali się:

I miejsce - Aleksandra Kardasz kl. Va -17 p

II miejsce - Szymon Kukliński kl. Va – 15p

III miejsce - Oliwia Olińska kl. VId- 14p

 

Dalsze miejsca zajęli uczniowie:

Aleksandra Zalewska kl.VIa, Monika Gólczyńska kl. Va,  Weronika Pawluch kl. VIa, Maja Holińska kl. Va, Wiktoria Jedowska kl.VId, Bartłomiej Bollin kl. VId, Anna Chodor kl. VId, Aleksandra Dąbrowska kl. VId, Magdalena Szymańska kl. Va, Julia Kozłowska kl. VId, Kamil Januszewski kl. Vc, Łukasz Ćwiek kl. VId.

GRATULACJE!!!!!

 

 

26 X 2010

PIĘCIOLATKI W ŚWIETLICY

 

26 X 2010 r. odwiedziły nas w świetlicy pięciolatki z Przedszkola Ekologicznego. Razem ze swoją, panią Małgorzatą Wiśniewską wzięły udział w zajęciach o bezpieczeństwie na drodze oraz ze znajomości sygnalizacji świetlnej.

Następnie zwiedziły naszą szkołę "Pod Zegarem". Oczywiście jak zwykle najbardziej podobała im się świetlica, ponieważ można się tu świetnie bawić.

Małgorzata Bała

zobacz fotografie

22 X 2010

MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS ORNITOLOGICZNY „PTAKI WOKÓŁ NAS”

 

        Dnia 22 października 2010 r. odbył się etap szkolny Międzypowiatowego Konkursu Ornitologicznego „Ptaki wokół nas” zorganizowanego przez Muzeum Kwidzyn i Stowarzyszenie Eko–Inicjatywa w Kwidzynie. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV–VI z naszej szkoły. Ich zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 20 pytań dotyczących ptaków i ich ochrony. Najlepszymi szkolnymi ornitologami okazali się uczniowie:

 

I miejsce - Mateusz Kownacki kl. Va

II miejsce - Monika Gólczyńska kl. Va

III miejsce - Filip Sitarz kl. IVc

IV miejsce - Kamil Januszewski – kl.Vc

Dominik Bania - kl. IVb

Aleksandra Staszewska – kl. IVc

Mateusz Klingenberg – kl. VIb

 

Uczniowie, którzy zajęli dalsze miejsca to:

Bartłomiej Bollin – kl. VId ,Wiktoria Tuszyńska – kl. IVc, Aleksandra Ćwik – kl. Va , Magdalena Szymańska – kl. Va , Mateusz Zawalich – kl. IVa,  Bartłomiej Murawski – kl. IVb , Julia Siemaszko – kl. IVb , Kinga Rewińska – kl. Va , Marta Falkiewicz – kl. IVb , Wiktoria Jedowska – kl. VId , Jędrzej Strzelecki – kl. VIb , Oliwia Arszyńska – kl. IVc , Dominika Pesta – kl. Va , Klaudia Prusik – kl. IVc, Klaudia Dąbrowska – kl. IVb, Julia Bruździńska – kl. Va , Hubert Poproch -kl. IVb ,  Julia Ossowska- kl. IVc , Kacper Rożniak – kl. IVb,  Nikodem Szpakowski – kl. IVa, Maja Holińska- kl. Va, Julia Balsam – kl. IVa , Marcin Banasiak – kl. Va , Michał Szymański – kl. IVc , Klaudia Kazimierska – kl. IVa , Maja Widlarz – kl. IVb , Maciej Wiśniewski – kl. IVb.

Wyniki szkolnego etapu konkursu zostały przekazane do organizatorów konkursu. Po opracowaniu wyników okazało się , że uczeń Mateusz Kownacki  z kl. Va został zakwalifikowany do kolejnych etapów – warsztatów w Muzeum Zamkowych oraz terenowych, a także do etapu finałowego.

GRATULACJE !!!!!!
 

20 X 2010

KLASY II C I III A W „ŚWIECIE TORUŃSKIEGO PIERNIKA”

 

20.10.2010 r. klasa II c i III a wybrały się na wycieczkę do Torunia. Obejrzały seans w planetarium. Z przewodnikiem wędrowały ulicami Torunia. Poznały kilka legend związanych z miastem i niektórymi miejscami takimi jak: ratusz, krzywa wieża, kamieniczki, dom Kopernika itp. Uczestniczyły również w warsztatach wypieku toruńskich pierników. Każde dziecko mogło własnoręcznie zagnieść ciasto piernikowe, włożyć do ozdobnych foremek, a potem czekać na swój ozdobny pierniczek. W zabytkowej kamienicy znajduje się też wystawa przybliżająca życie codzienne mieszkańców Torunia. Po wystawie oprowadzały mieszczki ubrane w historyczne stroje. Opowiadały dzieje toruńskich pierników. Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele wrażeń i zadowolenia.

zobacz fotografie

16 X 2010

RAJD ROWEROWY  Z METĄ W MIŁOSNEJ

 

To miał być ostatni rajd w tym sezonie czyli zakończenie ROWERIADY 2010. Spotkanie zostało wyznaczone  niedaleko, bo w pobliskim osiedlu Miłosna, w nieznanym dla wielu ogrodzie dendrologicznym. Na starcie pod szkołą zgłosiło się 14 „włatców druk”.  Pan Michał wybrał nam trasę przez Górki, obwodnicą, przez las. Na miejscu powitali nas serdecznie organizatorzy z Koła VENTUS  i obecni już uczestnicy z kwidzyńskich szkół. Czekała nas jak zwykle przepyszna grochówka (kto tak gotuje?) i ognisko. Ale największą atrakcją był konkurs strzelania z wiatrówki. Nasza ekipa w osobach Czarka W., Pawła D. i Karola S. oraz p. Michała zdobyła  II miejsce i srebrne medale. Były też tradycyjnie konkursy  krajoznawczy i z przepisów ruchu drogowego. Z napięciem oczekiwaliśmy jednak rozstrzygnięcia kilkumiesięcznego konkursu ROWERIADA 2010.  Uczestniczyliśmy w comiesięcznych rajdach  od kwietnia, za wyjątkiem czerwca (Święto Szkoły). I jaka niespodzianka dla całej naszej ekipy. Zdobyliśmy III brązowe  i miejsce i puchar za aktywność.

Niespiesznie, w cudownych nastrojach i w towarzystwie słońca wróciliśmy do szkoły. 

I już wiemy, że przed nami jeszcze jeden rajd tej jesieni. Już za tydzień, 23 października, z metą w SOSOW w Kwidzynie.

 

Wiesława  Strzelczyk

zobacz fotografie

14 X 2010

KLASA IIA ODWIEDZIŁA BIBLIOTEKĘ MIEJSKO-POWIATOWĄ

 

14 października 2010 r. klasa IIa była na wycieczce w Bibliotece Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie. Dzieci obejrzały czytelnię i zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek. Dowiedziały się czym jest elektroniczna karta czytelnika. Wzięły udział w zajęciu otwartym dotyczącym Kubusia Puchatka. Na koniec dzieci otrzymały upominki - zakładki.

zobacz fotografie

14 X 2010

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

14 października przypada święto wszystkich pracowników oświaty – Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu w naszej szkole uczniowie składali życzenia swoim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkoły. W budynku "Pod Zegarem" grupy teatralne pod kierunkiem pani Renaty Gerlach i pani Elżbiety Rakowskiej-Kiliszek przygotowały przedstawienie poświęcone szkole i nauczycielom. Następnie miała miejsce uroczystość w sali 27. Wystąpiła grupa teatralna pani Joanny Guze oraz zespół muzyczny pani Alicji Kizińskiej.

zobacz fotografie

9 X 2010

WYCIECZKA DO SZTUTOWA

 

    9 10.2010 r. już po raz kolejny szkolne koło turystyczne "Zwiedzające mrówki" wybrało się na wycieczkę autokarową z cyklu "Zwiedzaj z licealistami" zorganizowaną przez PTTK Kwidzyn. Tym razem celem wyprawy było Sztutowo. Zwiedziliśmy muzeum - dawny obóz koncentracyjny Stutthof. Podczas drogi powrotnej odbył się tradycyjny konkurs, w którym nasza drużyna zajęła II miejsce i zdobyła nagrodę książkową.

zobacz fotografie

8 X 2010

WIZYTA KLASY IIA W URZĘDZIE POCZTOWYM

 

8.10.2010 r. klasa IIa była na poczcie głównej w Kwidzynie. Dzieci zostały oprowadzone po całym urzędzie. Obejrzały różne stanowiska pracy, dowiedziały się na czym polega sortowanie listów i innych przesyłek. Nauczyły się posługiwać datownikiem. Na koniec dzieci kupiły znaczki, nakleiły je na samodzielnie zaadresowanych kopertach i wysłały listy.

zobacz fotografie

7 X 2010

ŚLUBOWANIE KLAS I

 

    7.10.2010 r w sali gimnastycznej odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Tego dnia dzieci przyszły w towarzystwie swoich rodziców. Złożyły ślubowanie na sztandar, a dyrektor szkoły pasował je na uczniów. Uroczystość uświetnił występ szkolnego zespołu mażoretek. Wszystkie pierwszaki dostały piękne prezenty.

zobacz fotografie

1-3 X 2010

„DZIECI POMAGAJĄ DZIECIOM W SWOJEJ OKOLICY”

 

         W dniach 1-3 października szkoła wzięła udział w kolejnej akcji, tym razem na rzecz Samodzielnego Publicznego Ośrodka Terapii i Rehabilitacji dla Dzieci mieszczącego się przy ul. Kołłątaja w Kwidzynie. Akcja odbywała się na terenie sklepu CARREFOUR Kwidzyn i P & G. 37 chętnych uczniów z klas V-VI pod opieką rodziców i nauczycieli pomagało kupującym przy kasach pakować zakupione towary. Zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczone będą na zakup specjalistycznego sprzętu i oprogramowania komputerowego dla podopiecznych Ośrodka. Dzięki tej akcji szkoła uzyska dodatkowe pieniądze na zakup wizualizera i projektora, które staną się wyposażeniem klasy Ie.

Uczniowie bardzo chętnie i licznie zgłosili się, by w ten niecodzienny sposób wspomóc rehabilitację i terapię niepełnosprawnych dzieci z Kwidzyna i całego powiatu. Nie szczędzili swego czasu i zaangażowania, by zachęcić klientów sklepu do wrzucenia do puszki choćby grosika.

Cała akcja będzie kontynuowana przez pracownice sklepu aż do „mikołajkowego” weekendu grudniowego, kiedy to uczniowie ponownie wezmą udział w zbiórce na terenie sklepu.

Wiesława Strzelczyk

zobacz fotografie

1 X 2010

ZAJĘCIA EKOLOGICZNE W KLASIE ID

 

1 października 2010 r. klasa I d uczestniczyła w zajęciach organizowanych przez Eko-Inicjatywę na Miłosnej. Tematem zajęć było „Grzybobranie”. Dzieci najpierw wysłuchały ciekawych wiadomości na temat grzybów jadalnych i trujących i ich budowy. Zapoznały się również jakich zasad należy przestrzegać podczas grzybobrania. Po tym teoretycznym przygotowaniu dzieci wyruszyły do lasu, aby praktycznie mogły wykorzystać zdobytą wiedzę. Dodatkową atrakcją było to, że każde dziecko otrzymało lupę i katalog grzybów. Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele wrażeń. Zadowolone wróciły do szkoły.

zobacz fotografie

30 IX 2010

RADA SZKOŁY W KADENCJI 2010-2013

 

     30.09.2010 r. odbyło się pierwsze spotkanie Rady Szkoły wybranej w kadencji 2010-2013. Rada wyłoniła swoje władze. Przewodniczącą została Anna Witusińska, zastępcą Joanna Baranowicz, sekretarzem Elżbieta Klawoń. Ponadto w radzie będą pracowali przedstawiciele Rady Rodziców: Radosław Czech, Beata Drap i Krzysztof Dubik oraz przedstawiciele Rady Pedagogicznej: Grażyna Łach i Jolanta Muchowska.

 

zobacz pełny skład Rady Szkoły

 

24 IX 2010

WYCIECZKA KLAS IC I IIB DO SADLINEK

 

     24.09.2010 r. uczniowie klas Ic i IIb wybrali się na wycieczkę do Sadlinek. W czasie wędrówki po ścieżce edukacyjnej mogli zapoznać się z gatunkami drzew, budową warstwową lasu oraz zwierzętami żyjącymi w lesie. Na zakończenie rozpalono ognisko, przy którym uczniowie piekli kiełbaski i wspólnie bawili się.

zobacz fotografie

24 IX 2010

NOWE OTOCZENIE BUDYNKU "POD ZEGAREM"

 

     Teren wokół budynku "Pod Zegarem" zyskał ostatnio nowe oblicze. Przeprowadzony został gruntowny remont parkingu i nawierzchni przed szkołą. Wykonano nowe chodniki, ławki oraz nowy parking w formie ronda. W celu urozmaicenia gatunków roślinnych szkoła zakupiła ciekawe krzewy i drzewa m.in.: laurowiśnie, platany, tulipanowce, oczary, pęcherznice, catalpy.

        Prace zostały sfinansowane przez Urząd Miejski, a zrealizowała je firma "Dombud", natomiast koncepcję rozmieszczenia zieleni, przywiezienie roślin i ich nasadzenie w otoczeniu budynku nieodpłatnie wykonała firma "Tereny Zielone Marianna i Marek Kędziora".

zobacz fotografie

20 IX 2010

PIERWSZE SPOTKANIE RADY RODZICÓW

 

     20.09.2010 r. odbyło się pierwsze spotkanie Rady Rodziców wybranej na rok szkolny 2010/2011. Rada wyłoniła swoje władze. Przewodniczącym został Ryszard Krogulec, zastępcą Sylwia Smagowska-Żemojtel, sekretarzem Monika Kołodziej, a skarbnikiem Anna Dąbrowska. Do komisji rewizyjnej wybrano Elżbietę Reszczyńską i Annę Witusińską. Przedstawicielami Rady Rodziców w Radzie Szkoły zostali: Radosław Czech, Beata Drap, Krzysztof Dubik i Anna Witusińska, natomiast reprezentantami w Szkolnym Zespole Diagnozującym będą: Ryszard Krogulec, Sylwia Smagowska-Żemojtel oraz Anna Witusińska.

 

zobacz pełny skład Rady Rodziców

 

18 IX 2010

RAJD ROWEROWY Z METĄ W SZADOWIE

 

Utrzymująca się prawie przez cały tydzień deszczowa pogoda i tym razem nie odstraszyła nas.

W sobotni poranek 18 września w dość licznej 14–osobowej grupie, wyruszyliśmy do Szadowa, by wziąć udział w kolejnym etapie gwiaździstej „Roweriady 2010” organizowanej przez PTTK-Ventus. Mieliśmy do pokonania ponad 10 kilometrowy odcinek, ale na mecie oczekiwały nas jak zwykle różne atrakcje: konkursy, ognisko, a przede wszystkim wspinaczka po drzewach w „małpim gaju” w gościnnym Centrum WOŚP. To „tor sprawnościowy” i konkurencja dla wszystkich, uczniów i opiekunów.  Oj, nie było łatwo … ale zabawy co nie miara. I nie wszystkim „włatcom druk” udało się go pokonać. Jeden z konkursów – wiedzy o PTTK też okazał się dosyć trudny. Jednak poszczęściło nam się i zdobyliśmy dwa III miejsca i cały worek nagród. Tak więc w konkursie „Ventusa” zajęliśmy II miejsce z liczbą 22 punktów. Była też tradycyjnie już pyszna grochówka i kiełbaski pieczone na ognisku..

Kolejny i ostatni już w tym roku etap „Roweriady” – PODSUMOWANIE będzie miało miejsce 16 października (sobota) z metą na strzelnicy miejskiej.

Zapraszamy członków koła i chętnych rodziców.

Wiesława Strzelczyk

zobacz fotografie

18 IX 2010

ŚWIĘTO CHLEBA

 

Już do tradycji należy udział naszej dwójkowej braci w Święcie Chleba. Tym razem odbyło się to 18 września 2010 na boisku ZSP1 w Kwidzynie.

czytaj dalej

17 IX 2010

„SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2010” W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W KWIDZYNIE

 

        Tradycyjnie, jak co roku, 17.09.2010 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata – Polska 2010”.

Uczniowie klas III sprzątali teren szkoły – boiska szkolne oraz przy ul. Mickiewicza. Uczniowie klas IV oczyszczali ze śmieci tereny rekreacyjne nad Liwą. Natomiast klasy V i VI wybrały się aż do Górek- gdzie sprzątały teren parku i pobliski las.

Wszyscy uczniowie wywiązali się ze swoich zadań z wielką ochotą a efekty swojej pracy – worki z różnymi śmieciami pozostawili w umówionych miejscach (skąd miały zabrać je służby oczyszczania miasta). Po pracy uczniowie chwilę zrelaksowali się na placu zabaw.

 

zobacz fotografie

11 IX 2010

KOLEJNY ROK DZIAŁALNOŚCI SZKOLNEGO KOŁA TURYSTYCZNO- ROWEROWEGO „WŁATCY DRUK” UWAŻAMY ZA OTWARTY!

 

    W naszej szkole koło rowerowe działa już trzeci rok.

   Nowy rok wspólnych wędrówek postanowiliśmy tym razem rozpocząć wypadem do Parku Linowego w Górkach. Pogoda jak zwykle nas nie zawiodła, więc 11 września w sobotę wyruszyliśmy na trasę. W parku podniebnym wspinaczkom między drzewami oraz podskokom na trampolinie towarzyszył dobry humor licznej gromady „Włatców druk”. Kilkugodzinny pobyt w lesie zakończyło ognisko.

    Lubisz jazdę na rowerze i poznawanie nowych ludzi i różnych ciekawych zakątków? A może masz dużo wolnego czasu? To zapisz się do naszego koła. Zapraszamy chętnych uczniów klas V-VI na wspólne przygody z rowerem.

Wiesława Strzelczyk

 

10 IX 2010

WYCIECZKA KLASY IIA DO STRAŻY MIEJSKIEJ

 

10.09.2010 r. klasa IIa była na wycieczce w siedzibie Straży Miejskiej. Dzieci porozmawiały z p. Mirosławem Lorkiem o bezpiecznej drodze do szkoły. obejrzały sprzęt używany przez strażników oraz samochód. Mogły także zobaczyć na czym polega monitoring miasta i przyjrzeć sie poszczególnym ulicom Kwidzyna.

Atmosfera była jak zawsze miła. Serdecznie dziękujemy!

 

zobacz fotografie

10 IX 2010

"RADOSNA SZKOŁA" - NOWE MIEJSCE ZABAW W BUDYNKU "POD ZEGAREM"

 

Nasza szkoła przystąpiła w roku szkolnym 2010/2011 do ministerialnego programu "Radosna Szkoła". Program ten pozwolił nam wyposażyć salę w pomoce umożliwiające przeprowadzenie różnorodnych zabaw ruchowych i edukacyjnych, aby wszechstronnie rozwijać uczniów, a także wspierać nauczycieli w realizowaniu podstawy programowej. Zgodnie z zaleceniami programu wydzieliliśmy dwie strefy: strefę ruchową i edukacyjno-relaksacyjną.

Od tego roku szkolnego klasy pierwsze i drugie w ramach zajęć wychowania fizycznego korzystają z nowej sali. Zajęcia w tej sali sprawiają naszym uczniom wiele radości a różnorodność pomocy umożliwia nauczycielom stosowanie ciekawych form pracy.

 

zobacz fotografie

9 IX 2010

II MIEJSCE W TURNIEJU ORLIKA O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA

 

     Nasza szkolna reprezentacja w piłce nożnej chłopców rocznik '98 zajęła II miejsce w rozgrywkach miejskich Turnieju Orlika o puchar premiera Donalda Tuska. Gratulujemy!

 

 

7 IX 2010

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

 

     7 września to rocznica nadania naszej szkole imienia majora Henryka Sucharskiego. Tradycyjnie w tym dniu w rocznicę kapitulacji bohaterskiej załogi Westerplatte, każda z klas spotkała się pod tablicą pamiątkową umieszczoną ku czci patrona na budynku szkoły. Dzieci składały wiązanki kwiatów. Klasy obejrzały również wystawę poświęconą patronowi, przygotowaną w hollu przez panią Jolantę Obód.

 

zobacz fotografie

5 IX 2010

WYSTAWA PRAC MALARSKICH UCZNIÓW KLASY VIC

 

5 września 2010 roku na dziedzińcu zamkowym w Kwidzynie odbyła się wystawa prac malarskich uczniów klasy VIc. Obrazy powstały na plenerze plastycznym pt. „Przyjaciel lasu” 7 czerwca 2010 roku w Otłowcu.

Wszystkie prace zostały wyróżnione, a jedna – Julity Wróblewicz – otrzymała I nagrodę. Organizatorzy ufundowali upominki dla każdego uczestnika. Wręczono je dzieciom podczas corocznego Powiślańskiego Przeglądu Muzyki i Kultury Myśliwskiej.

Gratulujemy!

zobacz fotografie

1 IX 2010

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO

 

     W środę 1 września 2010 r. o godz. 9.00 w naszej szkole uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2010/2011. Inauguracji dokonał Kazimierz Gorlewicz - przewodniczący Rady Miasta, tradycyjnie przy pomocy zabytkowego dzwonka szkolnego.

zobacz fotografie

 

Archiwum wiadomości

rok szkolny 2009/2010
rok szkolny 2008/2009
rok szkolny 2007/2008 i wcześniej