ogłoszenia      galeria fotografii      księga gości      plan lekcji     gazetka szkolna     nasze forum

Rok szkolny 2009/2010

24 VI 2010

WYNIKI KLASYFIKACJI UCZNIÓW ZA ROK SZKOLNY

    Obok można zobaczyć szczegółowe wyniki klasyfikacji klas IV-VI w roku szkolnym 2009/2010.

 

oceny

sprawowanie

23 VI 2010

OGÓLNOPOLSKI KONKURS NAUK PRZYRODNICZYCH „ŚWIETLIK”

 

     Dnia 23 marca 2010r. odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. W konkursie wzięło udział 45 uczniów z klas III – VI.

czytaj dalej

 

16 VI 2010

GRAD MEDALI DLA SP 2

 

    W środę, 16 czerwca 2010 r. na stadionie miejskim w Kwidzynie odbył się finał zawodów pod nazwą „Czwartki LA”. Nasi uczniowie zdobyli wiele medali.

czytaj dalej

 

16 VI 2010

LAUREACI POWIATOWEGO KONKURSU „NAJMILSZA NA ŚWIECIE JEST MI MAMA”

 

16 czerwca 2010 r. Szkoła Podstawowa nr 6 w Kwidzynie ogłosiła  wyniki Powiatowego Konkursu Literacko – Plastycznego „Najmilsza na świecie jest mi mama”.

 

czytaj dalej

 

 
15 VI 2010

DZIEŃ RODZINKI W KLASIE II A

 

Po raz drugi 15.06.2010 r. obchodziliśmy naszą klasową uroczystość. W tym roku również przygotowaliśmy inscenizację, którą od początku do końca opracowaliśmy sami. Były też wiersze i piosenki. Mieliśmy dla naszych rodziców miłe, własnoręcznie przygotowane upominki i kwiatki. Rodzicom bardzo podobały się nasze umiejętności aktorskie – świadczyły o tym radosne uśmiechy i brawa.

zobacz fotografie

 

15 VI 2010

KLASY IA I IC W OSADZIE INDIAŃSKIEJ

 

    15 czerwca 2010 r. klasy Ia i Ic były na wycieczce klasowej w Radogoszczu - w osadzie indiańskiej. Przez cały dzień dzieci wspaniale się bawiły w tropicieli w lesie, w Indian. Strzelały z łuku, rzucały tomahawkiem i zdobywały sprawności indiańskie.

zobacz fotografie

 

12 VI 2010

ŚWIĘTO SZKOŁY

 

      W sobotę 12 czerwca 2010 r. odbyło się coroczne Święto Szkoły. W programie znalazło się wręczenie Szkolnych Nagród Roku oraz festyn szkolny.

 

zobacz fotografie

 

8 VI 2010

LAUREATKI POWIATOWEGO KONKURSU PRZYRODNICZEGO „ZNAM DRZEWA I KRZEWY”

 

      W dniu 8.06.2010 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Kwidzynie odbyła się IX edycja Powiatowego Konkursu Przyrodniczego „Znam drzewa i krzewy”. Wzięły w nim udział szkoły podstawowe z Kwidzyna oraz z powiatu.

czytaj dalej

 

8 VI 2010

SPOTKANIE Z SIOSTRĄ MISJONARKĄ

 

      8.06.2010 r. naszą szkołę pod zegarem odwiedziła siostra misjonarka z Brazylii - s. Teresilla. Dzieci z czterech klas: III a, III c, IIa, II c spotkały się z siostrą na katechezie. Misjonarka przybliżyła dzieciom prace naszych sióstr w Brazylii, gdzie misjonarki zajmują się dziećmi z najuboższych rodzin. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali relacji siostry, zadając mnóstwo pytań. Obiecały wesprzeć modlitwą i ofiarą brazylijskie dzieci.

s. Krystyna

zobacz fotografie

 

8 VI 2010

TYTUŁ "SZKOŁA MIESIĄCA" W KWIETNIU 2010

     Nasza szkolna strona internetowa w kwietniu 2010 r. otrzymała tytuł "Szkoła Miesiąca" w ogólnopolskim konkursie na szkolną witrynę w kategorii szkół podstawowych. Oznacza to, że według jury mamy najlepszą stronę internetową wśród podstawówek w kraju!

     Konkurs trwa przez cały rok szkolny w miesięcznych edycjach i jest organizowany przez portal Interkl@sa. Głosy na naszą stronę można oddawać nadal (raz dziennie) na stronie Interkl@sy.

 

7 VI 2010

DZIEŃ MAMY I TATY W KLASIE IC

 

     7.06.2010 klasa Ic przygotowała przedstawienie z okazji Dnia Mamy i Taty, na które zostali zaproszeni rodzice uczniów.

zobacz fotografie

 

7 VI 2010

POŻEGNANIE KLASY IC Z PRZEDSZKOLAKAMI

 

    7.06.2010 klasa Ic została zaproszona przez dzieci 6-letnie z Przedszkola "Promyk" do Teatru Miejskiego na wystawę malarstwa plenerowego. W tym dniu zakończyliśmy współpracę z grupą 6-letnią i pożegnaliśmy się z kolegami i koleżankami z przedszkola.

 

zobacz fotografie

 

2 VI 2010

WYCIECZKA DO GDAŃSKA KLAS IVA I IVC

 

W dniu 2 VI 2010 klasy IVa i IVc wybrały się na wycieczkę. Pod opieką przewodnika zwiedziliśmy Gdańsk. Na długo zapamiętamy wieżę kościoła Mariackiego i Starówkę. Zabytkowym galeonem popłynęliśmy na Westerplatte – szczególnego miejsca dla każdego z nas. Byliśmy też nad morzem. Wszyscy wróciliśmy do Kwidzyna zadowoleni i uśmiechnięci.

zobacz fotografie

 

2 VI 2010

WYNIKI KONKURSU CZYTELNICZEGO DLA KLAS I – III

„CAŁY ROK Z KSIĄŻKĄ”

 

     Konkurs trwał od października 2009 roku do 31 maja 2010 roku i był przeznaczony dla dzieci z klas I – III. W konkursie wzięło udział ogółem 18 uczestników.

czytaj dalej

 

 
1 VI 2010

KONKURS PLASTYCZNY „TAK WYGLĄDA BIBLIOTEKA NOCĄ”

 

Uczennice naszej szkoły brały udział w Konkursie Plastycznym p.n. „Tak wygląda biblioteka nocą”. Głównym organizatorem konkursu była Biblioteka Miejska w Kwidzynie (Filia nr 3). 1 czerwca 2010 r. na stronie internetowej biblioteki zostały ogłoszone wyniki konkursu. II miejsce zajęła Patrycja Zakrzewska kl. IIb. Wyróżnienia zdobyli: Oliwia Olińska kl. Vd, Andżelika Koper kl. IIIa, Oliwia Arszyńska kl. IIIa, Karolina Gajko kl. IIIa. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym dzieciom.

 

opiekun plastyczny Jolanta Muchowska

 

1 VI 2010

KLASA IC - DZIEŃ DZIECKA NA MIŁOSNEJ

 

     Klasa Ic z wychowawczynią 1 czerwca 2010 r. - Dzień Dziecka spędziła na Miłosnej. Wzieliśmy udział w zajęciach terenowycg w lesie prowadzonych przez Eko-Inicjatywę.

zobacz fotografie

 

1 VI 2010

DZIEŃ DZIECKA W OSIEKU

 

1 czerwca 2010 r. dzieci z klas I b i II a w Dniu Dziecka wyjechały do „Indiańskiej Osady” w Radogoszczy koło Osieka. Zabawa była świetna. Rozpoczęliśmy od przebierania się w indiańskie stroje i malowanie twarzy. Potem uczestniczyliśmy w podchodach tropiąc „zwierzynę”. Po powrocie czekała na nas smaczna zupa. Każdy mógł spróbować swoich możliwości w strzelaniu z łuku do tarczy. Następnie wszystkim uczestnikom nadawano indiańskie imiona. Wybrani zostali również wielcy wodzowie – ci, którzy podczas różnych konkurencji zebrali najwięcej piór. Na zakończenie bawiliśmy się przy ognisku piekąc kiełbaski. Każdy mógł przywieźć pamiątkę – indiańskie wisiorki.

 

zobacz fotografie

 

29 V 2010

RAJD ROWEROWY DO CRAZY PARKU W GÓRKACH

 

    29 maja 2010 r. Piękne sobotnie przedpołudnie. To ostatni w tym roku nasz wypad na rowerach, koniec roku za pasem, więc czas na zakończenie całorocznej pracy Szkolnego Koła Turystyczno–Rowerowego „Włatcy druk”.

czytaj dalej

 

28 V 2010

GRATULUJEMY ZNAKOMITYCH WYNIKÓW SZÓSTOKLASISTÓW!

    Znamy już wyniki sprawdzianu szóstoklasisty. Nasi uczniowie wypadli w nim znakomicie.

czytaj dalej
 

 
28 V 2010

ZNAMY JUŻ WYNIKI POWIATOWYCH UMIEJĘTNOŚCI POLONISTYCZNYCH I MATEMATYCZNYCH KLAS V

 

15 kwietnia uczniowie kwidzyńskich szkół oraz szkół z gminy Sadlinki przystąpili do badań, które przeprowadziła Akademia Umiejętności Pedagogicznych w Kwidzynie. Uczniowie rozwiązywali test „Fryderyk Chopin – poeta fortepianu”.

czytaj dalej
 

 
27 V 2010

DZIEŃ TURECKI

 

W czwartek, 27 maja gościliśmy w naszej szkole studentów z  Turcji, którzy przebywają w Kwidzynie w związku z wymianą polsko–turecką. Zaprosiliśmy ich do nas z okazji Dnia Europy, który w tym roku poświęcony był Turcji.

czytaj dalej
 

27 V 2010

FINALIŚCI OGÓLNOPOLSKIEGO X KONKURSU TWÓRCZEGO UŻYWANIA UMYSŁU – WYSPA ZAGADEK

 

Nasi uczniowie już po raz trzeci wzięli udział w tym konkursie. Mamy przyjemność zawiadomić, że ośmioro naszych uczniów zakwalifikowało się do finału krajowego Ogólnopolskiego X Konkursu Twórczego Używania Umysłu – Wyspa Zagadek. Są to:

Małgorzata Łach kl. VI a

Paulina Sitarz kl. VI a

Iga Rzepka kl. VI b

Urszula Piwowarska kl. VI a

Filip Guziejewski kl. IV c

Dominika Chodorowska kl. V a

Bartłomiej Bollin kl. V d

Dominika Milewska kl. V d

Gratulujemy osiągniętego sukcesu.

Finał odbędzie się 12 czerwca 2010r. w Sopocie. Życzymy powodzenia.

 

 
27 V 2010

ETAP SZKOLNY KONKURSU „Z KOMPUTEREM ZA PAN BRAT” W ŚWIECIE MUZYKI!

 

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 316 im. Astrid Lindgren w Warszawie. Celem konkursu było przedstawienie techniką komputerową prac graficznych na określony przez organizatorów temat.

czytaj dalej
 

24 V 2010

FINALIŚCI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

 

Kończący się rok szkolny 2009/10, podobnie jak ubiegły, obfitował w naszej szkole w liczne sukcesy. Nasi uczniowie mają znakomitą okazję do rozwoju. W bieżącym roku szkolnym działa wiele kół zainteresowań i kół przedmiotowych. Dzieci mają okazję zaprezentować nabyte umiejętności w czasie imprez i uroczystości szkolnych oraz podczas konkursów i przeglądów. Uczniowie zajmują wysokie lokaty w konkursach na różnych szczeblach.

czytaj dalej
 

22 V 2010

„ROWERIADA 2010” Z METĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W RAKOWCU

    Kolejną sobotę, 22 maja, postanowiliśmy spędzić na rowerze. Tym razem organizatorem kolejnego etapu była Szkoła Podstawowa w Rakowcu.

czytaj dalej
 

20 V 2010

I MIEJSCE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „ŚWIAT WOKÓŁ MNIE”

 

W dniu 20 maja 2010 roku w Gdyńskiej Szkole Społecznej odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pn. ŚWIAT WOKÓŁ MNIE. Uczennica naszej szkoły Karolina Gajko z klasy III a zdobyła pierwsze miejsce za wykonanie pięknej pracy z kolorowych szkiełek na temat ochrony żab. Jest to kolejna nagroda naszej zdolnej uczennicy. Gratulujemy Karolinie i życzymy jej dalszych sukcesów w konkursach plastycznych.

Opiekun plastyczny - Jolanta Muchowska

zobacz fotografie
 

20 V 2010

WYNIKI BADAŃ AUP W KLASACH III

 

W dniu 29 kwietnia 2010 r. odbyły się powiatowe badania umiejętności językowych i matematycznych klas III. Badanie przeprowadziła Akademia Umiejętności Pedagogicznych w Kwidzynie.

czytaj dalej
 

 
19 V 2010

DZIEŃ EUROPY

 

        W dniu 19 maja zostały ogłoszone wyniki konkursu z okazji Dnia Europy. W konkursie wzięły udział wszystkie klasy I – III. Zadaniem każdej klasy było wykonanie plakatu prezentującego najważniejsze informacje dotyczące wybranego kraju europejskiego.. Wszystkie klasy wykonały wspaniałą pracę. Plakat, który wygrał został wykonany przez klasę I a i dotyczył Wielkiej Brytanii. Drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno: klasa I c – Belgia i klasa II b – Szwecja. Gratulujemy.

zobacz plakaty
 

19 V 2010

POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY„W KRAINIE FANTAZJI”

 

W dniu 19.05.2010 r. odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy„W krainie fantazji” zorganizowany przez Bibliotekę Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Gdańsku filia w Kwidzynie.

II miejsce w grupie wiekowej klas I zdobył Miłosz Berent z klasy I c. III miejsce w grupie wiekowej klas I zdobyła Natalia Nowak z klasy I c. I miejsce w grupie wiekowej klas II i III zdobyła Aleksandra Staszewska z klasy III a. Wyróżnienie zdobyła Tamara Jurkiewicz z klasy II a.

Grupę wiekową IV-VI reprezentowali: Aleksandra Ćwik z klasy IVa i Wojciech Grenda z klasy VId.

Gratulujemy!

zobacz fotografie
 

17 V 2010

WICEMISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA W KOSZYKÓWCE

     17 maja 2010 r. w Słupsku odbyły się Mistrzostwa Województwa w koszykówce chłopców szkół podstawowych. Nasza drużyna zajęła w nich II miejsce i wróciła ze srebrnymi medalami.

czytaj dalej
 

15-16 V 2010

XXXII MIEJSKI I IV POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI „PROZA I POEZJA ŚWIATOWA”

    15 i 16 maja 2010 r. odbył się XXXII Miejski i IV Powiatowy Konkurs Recytatorski „Proza i Poezja Światowa” zorganizowany przez Kwidzyńskie Centrum Kultury.

czytaj dalej
 

15 V 2010

OGÓLNOPOLSKI KONKURS „PRZYRODA W KOLORACH”

 

Nasza uczennica Klaudia Prusik z kl. IIIa brała udział w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym p.n. „Przyroda w kolorach”. 15 maja 2010 r. jej praca została zakwalifikowana do wystawy w Krakowie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

opiekun plastyczny Jolanta Muchowska

 

 
15 V 2010

WYCIECZKA DO BRODNICY

    Już po raz kolejny szkolne koło turystyczne "Zwiedzające mrówki" wybrało się na wycieczkę autokarową zorganizowaną przez PTTK Kwidzyn. Tym razem celem wyprawy była Brodnica. Zwiedziliśmy muzeum, w którym podziwialiśmy panoramę miasta z wysokiej wieży zamkowej. Następnie odwiedziliśmy spichlerz z ciekawą ekspozycją przyrodniczą oraz galerię sztuki. Podczas drogi powrotnej odbył się tradycyjny konkurs, w którym jedna z naszych uczennic zdobyła nagrodę książkową.

zobacz fotografie
 

14 V 2010

KLASA IA NA MIŁOSNEJ

     14 maja 2010 klasa Ia wybrała się na wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej na zajęcia plastyczno-techniczne "Przyroda i sztuka". Pani Kasia Drelich przy miłym śpiewie lasu, w bardzo interesujący sposób opowiadała o drzewach, mieszkańcach lasu i ciekawostkach ekologicznych. Potem wspólnie bawiliśmy się w rozpoznawanie liści i owoców drzew. Wykonaliśmy także 2 prace plastyczne.

zobacz fotografie
 

14 V 2010

MISTRZOWIE POMORZA!!!

     Nasi koszykarze od początku roku szkolnego brali udział w rozgrywkach Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki Młodzików rocznik 97. Rundę zasadniczą zakończyli na pierwszym miejscu.

czytaj dalej
 

13 V 2010

WYNIKI SPRAWDZIANU WYDAWNICTWA OPERON W KLASACH III

     W dniu 14 kwietnia 2010 r. uczniowie klas trzecich wzięli udział w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty organizowanym specjalnie dla szkół podstawowych z całej Polski przez Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON i Gazetę Wyborczą.

czytaj dalej
 

12 V 2010

POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS III "ALFA I OMEGA"

      

    W dniu 12 maja 2010 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Kwidzynie odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny "Alfa i omega" dla klas III. II miejsce zajął uczeń naszej szkoły Maciej Chodorowski z klasy III a. Gratulujemy!

 

 
12 V 2010

I I II MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM „ALFA I OMEGA”

 

12 maja 2010 roku w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „ALFA I OMEGA”. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Tomasz Barganowski i Bartłomiej Bollin. W rywalizacji brały udział szkoły z Kwidzyna i powiatu kwidzyńskiego. Uczniowie w ciągu 60 minut rozwiązywali bardzo trudny test składający się z 15 zadań. Maksymalnie można było zdobyć 15 punktów.

I miejsce zajął uczeń naszej szkoły Bartłomiej Bollin z klasy Vd, który bezbłędnie rozwiązał 14 zadań. Tuż za nim na II miejscu uplasował się również nasz uczeń – Tomasz Barganowski z klasy VI a.

Obu chłopcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 
10 V 2010

KONKURSY „KANGUR MATEMATYCZNY” I „KANGUREK”

    18 marca 2010 r. odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” i Konkurs Matematyczny „Kangurek”.

czytaj więcej
 

 
8 V 2010

POWIATOWA OLIMPIADA CZYTELNICZA „PODRÓŻE PO BAŚNIACH I BAJKACH”

     8 maja 2010 roku odbyła się w naszej szkole trzecia edycja Powiatowej Olimpiady Czytelniczej „PODRÓŻE PO BAŚNIACH I BAJKACH”.

czytaj więcej
 

7 V 2010

RAJD ROWEROWY Z METĄ W SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO- WYCHOWAWCZYM W KWIDZYNIE

    7 maja, w piątek, ponownie wyruszyliśmy na trasę. Grupa 14 dziewcząt i chłopców z klas V i VI, najbardziej zagorzałych zwolenników roweru, i nas dwoje opiekunów.

czytaj więcej
 

7 V 2010

CZERPANIE PAPIERU W KLASIE IC

    7 maja 2010 r. w klasie Ic odbyły się zajęcia prowadzone przez panią z Centrum Edukacji Ekologicznej. Ich tematem było czerpanie papieru. Każde z dzieci wykonało swoją ekologiczną kartkę.

zobacz fotografie
 

6 V 2010

IX WOJEWÓDZKI KONKURS „MÓJ REGION”

    Uczniowie naszej szkoły Oliwia Arszyńska i Krystian Szejerka zostali laureatami IX Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Regionalnej Dzieci i Młodzieży pn. „MÓJ REGION”.

czytaj więcej
 

29 IV 2010

POMORSKI KONKURS ORTOGRAFICZNY

 

29 kwietnia 2010 roku w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku odbył się wojewódzki etap Pomorskiego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas III. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III a, która przeszła kolejne etapy tego konkursu tj. etap gminny i powiatowy - Julia Budek. Podczas zmagań konkursowych uczniowie z całego województwa pomorskiego, których było aż sześćdziesięcioro pisali długie i niełatwe dyktando. Po konkursie; czekając na jego rozstrzygnięcie uczniowie zostali zaproszeni na projekcję ciekawego filmu. Julia wróciła z nagrodą pocieszenia. Gratulujemy!

 

 
28 IV 2010

I MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE „BYSTRZAK”

 

28 kwietnia 2010 r. w Szkole Podstawowej w Rakowcu odbył się Powiatowy Konkurs dla klas III „Bystrzak”. Konkurs obejmował zadania dotyczące gramatyki i ortografii j. polskiego, z tym, że zadania były wykonane w programie edycji tekstów Word 2003.

Celem konkursu było zachęcenie uczniów do pogłębienia wiedzy z gramatyki i ortografii języka polskiego i informatyki, a także umiejętne posługiwanie się programem Word 2003 w zakresie zapisu tekstu wybraną czcionką, pogrubiania i powiększania czcionki, zaznaczania, podkreślania tekstu i drukowania stron, rozwijanie spostrzegawczości wzrokowe i logicznego myślenia oraz integracja szkół powiatu kwidzyńskiego.

I miejsce w konkursie zajęła Julia Budek uczennica klasy IIIa. Gratulujemy!

 

26 IV 2010

VIII POWIATOWY KONKURS POETYCKI „MOJA RODZINA” ROZSTRZYGNIĘTY

 

   26 kwietnia w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenia nagród laureatom VIII Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Moja rodzina”.

czytaj więcej
 

25 IV 2010

VII UNIJNY BIEG ULICZNY

    25 kwietnia 2010 r. w Kwidzynie odbył się VII Unijny Bieg Uliczny. Wzięło w nim udział 130 uczniów naszej szkoły. Dwójka wystawiła największą ilość zawodników wśród wszystkich szkół powiatu.

czytaj więcej
 

 
24 IV 2010

RAJD WIOSENNY "BIBLIOCHODÓW"

     W dniu 24 kwietnia 2010 r. szkolne koło turystów pieszych wzięło udział w 41 Rajdzie Wiosennym organizowanym przez Klub Turystyki Pieszej PTTK „Bibliochody” w Kwidzynie.

czytaj więcej
 

22 IV 2010

ZACZYNAMY NOWY SEZON ROWEROWY. ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI W ZIELONEJ SZKOLE W BRACHLEWIE

    Mamy już kwiecień i harmonogram imprez z PTTK –KTR „Ventus”. Wyciągamy więc rowery, smarujemy łańcuchy i sprawdzamy hamulce, wszakże sprawny rower to podstawa udanego wypadu za miasto.

czytaj dalej
 

22 IV 2010

SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY „EKOLIADA”

 

        Dnia 22 kwietnia 2010 r. odbyła się w szkole kolejna edycja Szkolnego Konkursu Ekologicznego „Ekoliada” dla klas IV – VI.

czytaj więcej
 

20 IV 2010

POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI INFORMATYCZNYCH  ROZSTRZYGNIĘTY

    W sobotę 10 kwietnia 2010 r. odbył się w naszej szkole Powiatowy Turniej Wiedzy i Umiejętności Informatycznych dla klas VI szkół podstawowych. Wzięło w nim udział po 2 przedstawicieli z 6 szkół powiatu kwidzyńskiego.

czytaj więcej
 

16 IV 2010

KLASA IA NA MIŁOSNEJ

     Po raz kolejny klasa Ia skorzystała z oferty CEE i wybrała się na wycieczkę do lasu z panem Robertem Pipczyńskim. Podczas zajęć "Zielona klasa" spacerowaliśmy po lesie, bawiliśmy się w podchody, zbieraliśmy materiały przyrodnicze do specjalnych pojemników oraz obserwowaliśmy ptaki przez lornetki. Potem wspólnie omawialiśmy nasze zdobycze i wyciągaliśmy przyrodnicze wnioski.

zobacz fotografie
 

14 IV 2010

KATYŃ 1940 – SMOLEŃSK 2010

    Od 7 do 14 kwietnia 2010 r. w szkole odbywały się obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Uczniowie klas IV-VI na lekcjach historii zostali zapoznani z tragicznymi wydarzeniami kwietnia 1940 r. w Katyniu, Miednoje, Piatichatkach.

czytaj więcej
zobacz jak w naszej szkole uczciliśmy pamięć ofiar katastrofy lotniczej

 

 

PREZYDENT LECH KACZYŃSKI NIE ŻYJE

 

10 kwietnia 2010 r. samolot prezydencki rozbił się pod Smoleńskiem. Na pokładzie było 96 osób, w tym te najważniejsze w państwie. Nikt nie przeżył katastrofy. Prezydent leciał na obchody rocznicy zbrodni katyńskiej.

 

przeleciał ptak przepływa obłok
upada liść kiełkuje ślaz
i cisza jest na wysokościach
i dymi mgłą katyński las

(Z. Herbert)
 

Prezydent Lech Kaczyński nie żyje
12 IV 2010

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE „EWANGELIA ŚW. ŁUKASZA”

     Uczennica Martyna Filar z klasy II c otrzymała wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. "Ewangelia św. Łukasza" (w etapie rejonowym).

czytaj więcej
zobacz fotografie

 

9 IV 2010

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE SCHOLI

    W piątek 9 kwietnia 2010 r. odbyło się świąteczne, wielkanocne spotkanie rodziców i dzieci śpiewających w scholi. Dzieci przedstawiły montaż słowno-muzyczny o zwyczajach związanych z Wielkanocą. Później wszyscy spotkali się przy stole i ciastku, na wspólnej rozmowie.

zobacz fotografie
przeczytaj więcej o scholi dziecięcej
 

8 IV 2010

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

     W czwartek 8 kwietnia 2010 r. uczniowie klas szóstych pisali swój najważniejszy w szkole podstawowej sprawdzian. Poniżej możesz zobaczyć arkusz tegorocznego sprawdzianu.

arkusz sprawdzianu
klucz punktowania zadań

zobacz fotografie
 

1 IV 2010

GŁÓWNE NAGRODY W KONKURSIE „PISANKA WIELKANOCNA

 

Uczennice naszej szkoły Weronika Lisewicz z klasy III c oraz Małgorzata Łach z klasy VI a zdobyły główne nagrody w konkursie „Pisanka Wielkanocna”. Rozstrzygnięcie miało miejsce przed świętami wielkanocnymi. Głównym organizatorem konkursu była Biblioteka Miejska w Kwidzynie (Filia nr 3). Ogromne brawa dla naszych laureatek!

Jolanta Muchowska
zobacz fotografie
 

30 III 2010

XXXIII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM - ELIMINACJE MIEJSKIE

     W dniu 30.03.2010 r. w szkole Podstawowej nr 5 w Kwidzynie odbył się XXXIII Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym - eliminacje miejskie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas V: Julia Kozłowska, Karol Sobczuk i Jakub Zarzycki. Drużynowo uczniowie zajęli III miejsce. Gratulujemy!

zobacz fotografie
 

29 III 2010

WYNIKI SPRAWDZIANU PRÓBNEGO KLAS VI

 

    Znamy już wyniki Sprawdzianu Próbnego z Operonem. Nasi szóstoklasiści pisali test „Czekolada” 4 marca 2010 r.

Oto średnie wyniki:

Polska – 25,2 pkt.

Wojew. pomorskie – 24,67 pkt.

SP2 – 27,9 pkt.

 

Wyniki klas:

VI a – 29,71 pkt.

VI b – 29,35 pkt.

VI c – 27,13 pkt.

VI d – 25,52 pkt.

 

Zobacz więcej na www.sprawdzian.operon.pl.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na sprawdzianie 8 kwietnia!

 

29 III 2010

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS I-III

 

    W dniu 29.03.2010 r. odbył się szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III. Laureatami konkursu zostali:

 

1. Mateusz Zimnicki kl. Ib

2. Tamara Jurkiewicz kl. IIa

3. Wojciech Masłoń kl. IIb

4. Wiktoria Skonieczna kl. IIc

5. Zuzanna Łupaczewska kl. IIIc

 

    Ci uczniowie będą reprezentować nasza szkołę w konkursie recytatorskim na szczeblu miejskim.

zobacz fotografie
 

26 III 2010

DZIEŃ TEATRU

 

W dniu 26.03.2010 r. w budynku „Pod Zegarem” odbyła się uroczystość z okazji Dnia Teatru. Klasy I c i II a zaprezentowały uczniom klas I–III inscenizację pt. „Ambaras w bajkach”.

zobacz fotografie
 

26 III 2010

WIZYTA 5-LATKÓW Z PRZEDSZKOLA "PROMYK" W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

    W dniu 26.03.2010 z inicjatywy p. M. Wróblewicz z przedszkola "Promyk" w Kwidzynie 5-latki uczestniczyły w zajęciach świetlicy szkolnej, prowadzonych przez p. Małgosię. Temat zajęć brzmiał "Kultura i dobre obyczaje ułatwiają życie". Po zajęciach maluchy otrzymały oczywiście upominki.

Bożena Bała
zobacz fotografie

 

25 III 2010

POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS III

     25.03.2010 r. odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas III. Laureatami tego konkursu zostali:

I miejsce - Agnieszka Michlewicz SP2 Kwidzyn
                - Wiktoria Dudek SP Prabuty
II miejsce - Julia Pakuła
- SP Ryjewo.

    Osoby te zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego. Życzymy sukcesów!

zobacz fotografie
 

23-24 III 2010

KONKURS "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

 

    W dniu 23.03.2010 r. uczniowie klas piątych Natan Szpakowski, Bartłomiej Bollin i Paweł Sosnowski reprezentowali szkołę w konkursie pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom" na szczeblu miejskim. Bartłomiej zajął III, a Paweł - II miejsce i obaj zakwalifikowali się do etapu powiatowego.

    W etapie powiatowym, który odbył się 24.03.2010 r. Paweł Sosnowski zajął III miejsce. Gratulujemy!

 

17 III 2010

KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS TRZECICH

 

     W dniu 17 III 2010 r. w naszej szkole odbył się powiatowy etap Pomorskiego Konkursu  Ortograficznego dla klas trzecich, współorganizowanego z CEN w Gdańsku. Udział w konkursie brało 15 osób z całego powiatu. 3 osoby zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego.

 

I miejsce Weronika Wiśniewska  - Szkoła Podstawowa nr 4 w Kwidzynie
II miejsce Julia Budek - Szkoła Podstawowa nr 2 w Kwidzynie
III miejsce Łukasz Kwiatkowski  - Zespół Szkół w Nebrowie Wielkim
 

       Gratulujemy!

zobacz fotografie
 

15 III 2010

II i III MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE "KIM ZOSTANĘ GDY DOROSNĘ"

     To już kolejne dzieci ze świetlicy, które zbierają laury w ogólnopolskich konkursach. W temacie "Kim zostanę gdy dorosnę" II miejsce zajęła Maja Muzyka z kl. IIIa, która wykonała witraż "Będę nauczycielką". III miejsce zajęła natomiast Aleksandra Nojko z kl. IIb z pracą "Będę pielęgniarką". Serdecznie gratulujemy osiągnięć i wspaniałych nagród.

Bożena Bała

zobacz wszystkie prace zgłoszone na konkurs
 

13 III 2010

ZWIEDZALIŚMY OLSZTYN

    W dniu 13.03.2010 r., w ramach współpracy z PTTK w Kwidzynie, szkolne koło turystyczne "Zwiedzające mrówki" odwiedziło Olsztyn. Dzieci zobaczyły najciekawsze zabytki tego miasta. Ciekawostką było spotkanie ze szczątkami największego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika. Pogoda i humory dopisały, co widać na zdjęciach.

zobacz zdjęcia
 

12 III 2010

PODSUMOWANIE XVIII FINAŁU KWIDZYŃSKIEJ WOŚP

    W piątek 12 marca podsumowaliśmy XVIII FINAŁ i przekazaliśmy podziękowania dla WOLONTARIUSZY powiatu kwidzyńskiego, mieszkańców, organizacji, firm i instytucji, którzy byli obecni w tym dniu razem z nami.

czytaj więcej
 

8 III 2010

WYRÓŻNIENIE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM "DORZUĆ SWOJE"

          Z wielką przyjemnością informujemy, że Hubert Kapica, Jakub Kiliszek oraz Filip Guziejewski  - członkowie zespołu badawczego zostali wyróżnieni za projekt "Mali odkrywcy" w konkursie "Dorzuć swoje! Atlas zabytków militarnych" i otrzymali tytuł Strażników Dziedzictwa Kulturowego. Efekty ich pracy można oglądać na stronie internetowej: www.maliodkrywcy.za.pl

Gratulujemy pomysłowości i podjętych działań
 

2 III 2010

KONKURS „OBRAZY MYSZKĄ MALOWANE”

 

2 marca 2010 r. po raz kolejny w naszej szkole odbył się konkurs dla dzieci sześcioletnich z kwidzyńskich przedszkoli pod hasłem „Obrazy myszką malowane”.

czytaj więcej
 

19 II 2010

NAGRODA DLA SP2 W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE "OTWARCI NA ZMIANY"

      W dniu 19 lutego 2010 r. delegacja kwidzyńskiej „Dwójki” podczas XIV Targów Edukacyjnych w Poznaniu z rąk pani wiceminister Krystyny Szumilas odebrała nagrodę dla szkoły będącej przykładem dobrej praktyki w zakresie wdrożenia nowej podstawy programowej.

czytaj więcej
 

11 II 2010

APEL Z OKAZJI WALENTYNEK

    W tym roku szkolnym dzieci ze świetlicy w bardzo oryginalny sposób przedstawiły Walentynki. Rozpoczęły pierwszym zapisanym "Hymnem o miłości" św. Pawła. Dalej próbowały uzmysłowić wszystkim, że w ten dzień można podziękować (w formie życzeń na kartkach) rodzicom, rodzeństwu i paniom w szkole. Przecież miłością obdarzamy od najmłodszych lat swoje rodziny, które zawsze na podziękowanie zasługują. Miłość to nie tylko chłopak - dziewczyna, mąż - żona. To jeszcze przed nami. Mamy na to czas.

Bożena Bała
zobacz zdjęcia
 

11 II 2010

KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS TRZECICH

 

     W dniu 11 II 2010 r. w naszej szkole odbył się gminny etap Pomorskiego Konkursu Matematycznego dla klas trzecich, współorganizowanego z CEN w Gdańsku. 3 osoby zakwalifikowały się do etapu powiatowego.

 

I miejsce Franciszek Reniecki  klasa III a - Szkoła Podstawowa nr 2

II miejsce Agnieszka Michlewicz  klasa III c - Szkoła Podstawowa nr 2

III miejsce Kinga Łompieś klasa III - Szkoła Podstawowa nr 5

 

       Gratulujemy!

 

 
10 II 2010

WIZYTA ST. SIERŻ. AGNIESZKI STEFAŃSKIEJ W ŚWIETLICY

     Przed feriami zimowymi pragnęliśmy przestrzec przed zagrożeniami dzieci, które musiały pozostać w domu bez opieki osób dorosłych. Rozmawialiśmy o tym z p. policjantką. W zajęciach uczestniczyły również kl. Ib i I c z wychowawczyniami. Choć dzieci zadawały mnóstwo pytań, temat nie został wyczerpany. Dlatego postanowiliśmy go kontynuować.

Bożena Bała

zobacz zdjęcia ze spotkania
 

10 II 2010

ZABAWA KARNAWAŁOWA W ŚWIETLICY

     Po wspólnym przypomnieniu najatrakcyjniejszych karnawałów na świecie zabawa odbyła się na temat "Karnawał w Wenecji". Wszystkie zabawy ruchowe związane były z tym tematem.

Bożena Bała
zobacz zdjęcia

 

9 II 2010

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

 

 

W tym roku obchody dnia DBI w klasach I-III objęły zajęcia na temat bezpieczeństwa w Internecie. Ogłoszono również konkurs dla klas II–III - „INTERNETOWA KLASA”.

czytaj więcej
 

6 II 2010

I MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE „BAWIMY SIĘ HISTORIĄ”

 

W dniu 6 lutego 2010 r. odbył się Powiatowy Konkurs dla klas II i III Szkół Podstawowych BAWIMY SIĘ HISTORIĄ - „Historia polskich miast w legendach opisana”.

I miejsce zajęły uczennice naszej szkoły Tamara Jurkiewicz z klasy II a oraz Aleksandra Staszewska z klasy III a. Gratulujemy!

 

zobacz fotografie
 

6 II 2010

I MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE HISTORYCZNYM

 

Patryk Kośmider (VId), Paulina Sitarz (VIa) i Pamela Zawisko (VIb) wspólnie wywalczyli dla nas I miejsce w Powiatowym Konkursie Historycznym „Renesans w Polsce i we Włoszech”, który rozegrał się w sobotę 6 lutego 2010 r. w Szkole Podstawowej w Korzeniewie. Wykazali się znajomością dziejów politycznych, kultury i sztuki okresu odrodzenia. Trafnie rozpoznawali zabytki architektury, malarstwa i rzeźby oraz sylwetki artystów, twórców literatury i władców. Serdecznie gratulujemy sukcesu uczestnikom konkursu.

 

 
4 II 2010

NAGRODY W POWIATOWYM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM

     Dnia 4.02.2010 r. został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Fotograficzny "Nadleśnictwo Kwidzyn w Obiektywie 2009". Uczniowie z naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

II miejsce Natalia Kocznur z klasy V a
III miejsce Karolina Zamaro z klasy VI d
Wyróżnienie Maciej Lagowski z klasy IV c

zobacz prace wykonane na konkurs
 

4 II 2010

KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS TRZECICH

 

W dniu 4 II 2010 r. w naszej szkole odbył się gminny etap Pomorskiego Konkursu Ortograficznego dla klas trzecich, współorganizowanego z CEN w Gdańsku. 3 osoby zakwalifikowały się do etapu powiatowego.

 

       I miejsce ex aequo zajęła uczennica naszej szkoły Julia Budek z klasy III a. Gratulujemy!

 

3 II 2010

BAL KARNAWAŁOWY W KLASACH I C I II A

 

Wspólne tańce i konkursy odbyły się 3.02.2010 r. Tego popołudnia dzieci z obu klas przebrane w najróżniejsze postacie rozpoczęły kolorowy korowód. Wśród pląsów były łańcuchy, pociągi, kółeczka, tańce na gazetach, z balonami, w parach, w kółeczku i inne – wymyślane przez bawiące się dzieci. W przerwach między tańcami wszyscy mogli odpocząć w miłej atmosferze, przy zastawionych łakociami stołach.

zobacz fotografie
 

29 I 2010

MAMY 2 FINALISTÓW WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO Z HISTORIĄ

 

Paulina Sitarz z klasy VI a i Patryk Kośmider z klasy VI d zostali finalistami Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego z Historią. W środę 20 stycznia 2010 roku w Malborku odbył się etap rejonowy tego konkursu. Finalistami zostało 7 osób, w tym 4 uczniów z Kwidzyna, a wśród nich Paulina i Patryk z naszej szkoły. Uczniów przygotowują panie: Joanna Guze, Jolanta Obód i Magdalena Ruczko. Etap wojewódzki odbędzie się w Gdańsku 12 marca 2010 roku.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!

 

 
27 I 2010

WYNIKI KLASYFIKACJI UCZNIÓW ZA I PÓŁROCZE

 

      W dniu 27 stycznia 2010 r. Rada Pedagogiczna zatwierdziła wyniki klasyfikacji uczniów za I półrocze. Na 542 uczniów szkoły sklasyfikowano 541 osób. Szczegółowe wyniki klasyfikacji klas IV-VI można zobaczyć obok.

 

oceny

sprawowanie

22 I 2010

ZABAWY NA ŚNIEGU KLAS: I C I II A

 

22.01.2010 r. obie klasy wraz z wychowawcami i rodzicami wybrały się na kulig. Wspólne zabawy na śniegu sprawiły dzieciom wiele radości, ale największą frajdą była jazda na sankach powożonych przez konie. Po takiej jeździe z ochotą piekły kiełbaski przy ognisku i z apetytem zajadały.

zobacz zdjęcia
 

21 I 2010

ŚWIETLICA O BEZPIECZEŃSTWIE

 

W dniu 21.01.2010 r. dzieci ze świetlicy szkolnej przedstawiły zasady bezpiecznego zachowanie się podczas zabaw zimowych. Uczniowie przypomnieli jak bezpiecznie zjeżdżać na sankach, jeździć na łyżwach, rzucać śnieżkami oraz co robić, aby być zdrowym zimą.

Bożena Bała

zobacz zdjęcia
 

21 I 2010

VIII WOJEWÓDZKI KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS IV-VI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 

     We wtorek, 19.01.2010 r. odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego.

czytaj więcej
 

 
16 I 2010

SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY „BAWIMY SIĘ HISTORIĄ POLSKI”

 

      W dniu 16.01.2010 r. odbył się szkolny konkurs historyczny jako eliminacje do interdyscyplinarnego powiatowego konkursu dla klas I–III organizowanego przez Szkołę Podstawową w Korzeniewie.

czytaj więcej
 

15 I 2010

ZNAMY JUŻ FINALISTÓW WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYKI Z PRZYRODĄ

 

     9 stycznia czworo uczniów z naszej szkoły wzięło udział w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Matematyki z Przyrodą.

czytaj więcej
 

 
14 I 2010

WYRÓŻNIENIE DLA NASZEJ SZKOŁY

 

Od 1 października 2009 r. nasza szkoła brała udział w Ogólnopolskim Konkursie „Otwarci na zmiany”. Jest to konkurs dobrych praktyk w obszarze nowej Podstawy Programowej w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach.

czytaj więcej
 

 
10 I 2010

JASEŁKA W KOŚCIELE

     W dniu 10.01.2010 r. dzieci z klasy Ic oraz dzieci należące do scholi przedstawiły Jasełka w kościele Świętego Brata Alberta w Kwidzynie.

zobacz zdjęcia
 

9 I 2010

II MIEJSCE W WOJEWÓDZKIM FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK

 

Iga Rzepka uczennica klasy VI b z koła wokalnego Alicji Kizińskiej zajęła II miejsce w V Wojewódzkim Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Nasze Boże Narodzenie”. Konkurs odbył się 9 stycznia 2010 r., a jego poziom artystyczno-wokalny był bardzo wysoki. Brawo Iga!

Alicja Kizińska
 

 
8 I 2010

KOLEJNY SUKCES W ŚWIETLICY

    Oto kolejny sukces naszej uczennicy. W wyniku rozstrzygnięcia Ogólnopolskiego Konkursu FAN Wrocław pt. "Największe świąteczne marzenie" - Andżelika Koper z kl. IIIa zdobyła I MIEJSCE (obok nagrodzona praca). Serdeczne gratulacje!

Małgorzata Bała
 

21 XII 2009

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE W KLASIE IV C

 

21 grudnia odbyło się świąteczne spotkanie uczniów i rodziców klasy IV c. W pierwszej części rodzice obejrzeli jasełka przygotowane przez grupę teatralną i panią Joannę Guze. Po jasełkach goście przeszli do sali medialnej, w której wysłuchali życzeń i zostali podjęci poczęstunkiem. Wszyscy życzyli sobie spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia.

zobacz zdjęcia
 

18 XII 2009

JASEŁKA DLA RODZICÓW W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

     W dniu 18.12.2009 r. na nasze wcześniejsze zaproszenie przybyli rodzice dzieci uczęszczających do świetlicy. Powód był bardzo ważny, ponieważ przygotowaliśmy jasełka kukiełkowe dla rodziców.

czytaj więcej
 

17 XII 2009

WIGILIA KLASOWA W IB

 

W dniu 17 grudnia zaprosiliśmy rodziców na świąteczne spotkanie. Na początku rodzice wysłuchali montażu słowno-muzycznego, który wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój, następnie wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek. Dzieci przygotowały i wręczyły swoim rodzicom świąteczne upominki.

zobacz zdjęcia
 

16 XII 2009

PRACE NASZYCH UCZENNIC NA WYSTAWIE W KRAKOWIE

 

Uczennice naszej szkoły Julia Budek i Karolina Gajko z klasy III a zdobyły dyplomy za zdobycie kwalifikacji do wystawy w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „W krainie Majów, Azteków i Zapoteków”. Prace można oglądać od 3 grudnia 2009 r. na wystawie pokonkursowej w Młodzieżowym Domu Kultury w Krakowie. Gratulujemy!

Bożena Bała
 

16 XII 2009

II MIEJSCE W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM

 

      Karolina Gajko z klasy III a zdobyła II miejsce w grupie wiekowej klas I-III w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Mój ulubiony bohater polskiego filmu animowanego”. Gratulujemy!

Bożena Bała
 

15 XII 2009

JASEŁKA DLA PRZEDSZKOLAKÓW W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

 

    W dniu 15.12.09 na nasze wcześniejsze zaproszenie przybyły 6-latki z Przedszkola Ekologicznego. Zostały zaproszone ze swoją Panią Sylwią Smeją.

czytaj więcej
 

14 XII 2009

 KONKURS NA ŚWIĄTECZNĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

     W szkolnym konkursie plastycznym na kartkę świąteczną komisja postanowiła przyznać  pierwsze miejsce pracy Igi Rzepki z klasy VIb (zobacz obok), a 10 innych prac zostało wyróżnionych (kliknij niżej). Zwycięską kartkę umieściliśmy na głównej stronie naszej witryny internetowej, zaś wyróżnione prace zostały wysłane z życzeniami świątecznymi do różnych placówek. Pozostałe zgłoszone do konkursu prace zostały sprzedane na rzecz WOŚP. Gratulujemy!

zobacz wyróżnione kartki
 

11 XII 2009

QUIZ WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

 

      W piątek 11 grudnia 2009 r. odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Quizu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. W tym roku dotyczy on Kanady.

czytaj więcej
 

 
11 XII 2009

ZAJĘCIA PLASTYCZNE W KLASIE 1A

 

11 grudnia 2009 r. w klasie Ia odbyły się zajęcia z udziałem pani plastyk Bogumiły Sitko. Wspólnie z panią dzieci wykonały ozdoby świąteczne oraz pośpiewały i potańczyły. Zajęcia były bardzo udane, wszystkie prace dodają świątecznego uroku naszej klasie.

zobacz fotografie
 

10 XII 2009

BOŻONARODZENIOWE OZDOBY W KLASIE II A

 

        Bożonarodzeniowe choinki błyszczą w każdym zakątku ziemi. I dobrze, wszak to świąteczny zwyczaj. Pachnącą lasem, lśniąca lampkami, dzisiaj – 10.12.2009 r.- stroiliśmy naszą klasową choinkę własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Na zajęcia zaprosiliśmy panią Bogusię Sitko, która razem z nami wyczarowała papierowe Mikołaje, aniołki i buciki.

zobacz fotografie
 

9 XII 2009

VII POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „TRADYCJE I ZWYCZAJE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA”

 

     W dniu 9.12.2009 r. w naszej szkole odbył się VII Powiatowy Konkurs Plastyczny dla klas I-III pn. „Tradycje i Zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia”.

czytaj więcej
 

8 XII 2009

KLASA VC W ZIELONEJ SZKOLE

 

    Siódmego grudnia rano klasa V c z wychowawczynią Magdaleną Ruczko dotarła do Brachlewa, do Zielonej Szkoły.

czytaj więcej
 

5 XII 2009

III MIEJSCE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM „ZIMOWE DYKTANDO”

    Paulina Sitarz z klasy 6a zajęła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym "Zimowe dyktando".

czytaj więcej
 

4 XII 2009

WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA W KLASACH I-III

 

    Zupełnie niespodziewanie 4.12.2009 r., czyli w piątek, zawitał do naszej szkoły wyjątkowy gość, Mikołaj. Ubrany tak jak zwykle, z siwą brodą, w okularach i z niemałą nadwagą.

czytaj więcej
 

3 XII 2009

ZAJĘCIA MIKOŁAJKOWE Z PRZEDSZKOLAKAMI

 

     W dniu 3.12.2009 r. gościliśmy w naszej szkole na zajęciach koła plastycznego grupę 5-latów z wychowawczynią panią Małgorzatą Ulman z Przedszkola Niepublicznego „Promyk”.

czytaj więcej
 

1 XII 2009

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O HIV/AIDS

 

    W dniu 1 grudnia 2009 roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS. W konkursie wzięli udział uczniowie klas szóstych.

czytaj więcej
 

30 XI 2009

ANDRZEJKI 2009 W ŚWIETLICY

 

     Andrzejki to kolejna okazja, aby sprawdzić, co gotuje dla nas los. Noc z 29 na 30 listopada jest czasem wyjątkowym. Andrzejki to jedna z niewielu nocy w roku, kiedy możemy zajrzeć w naszą przyszłość.

czytaj więcej
 

27 XI 2009

CZERPANIE PAPIERU W KLASIE IA

 

27 listopada 2009 r. w klasie Ia dzięki uprzejmości Centrum Edukacji Ekologicznej odbyły się warsztaty papieru czerpanego. Pan Robert w bardzo miłej atmosferze przekazał dzieciom ciekawe informacje dotyczące ponownego wykorzystania makulatury i opowiadał o segregacji odpadów. Każde dziecko wykonało arkusz papieru czerpanego, którą wykorzysta na kartę świąteczną.

zobacz fotografie
 

27 XI 2009

ANDRZEJKI W KLASACH II A i I C

Wróżby andrzejkowe stanowią doskonały pretekst do zabawy. Na ogół nikt nie traktuje ich poważnie, chociaż wiele osób uważa, że wprawdzie jest to tylko zabawa, ale czasem się sprawdza. Dlatego 27.11.2009 r. w klasach II a i I c postanowiliśmy „pobawić się” i wywróżyć sobie „przyszłość”. Wśród wróżb były: „magiczne cyfry, kwiaty przeznaczenia, kolorki – charakterki, imiona, zawody, cukierki z życzeniami” i wiele innych przygotowanych przez dzieci w domu z rodzicami.

zobacz fotografie
 

27 XI 2009

STROIKI ŚWIĄTECZNE I OZDOBY CHOINKOWE

    W dniu dzisiejszym tj. 27.11.2009 r. zakończyliśmy zbieranie stroików świątecznych i ozdób choinkowych. Wszystkie prace można obejrzeć na wystawie zorganizowanej w budynku "Pod Zegarem" lub na naszej stronie internetowej.

czytaj więcej
 

26 XI 2009

ZMARŁA PANI IRENA HALAGIERA

     26 listopada w Kwidzynie zmarła Pani Irena Halagiera - pedagog, społecznik oraz Honorowy Obywatel Kwidzyna, nauczycielka naszej szkoły w latach 1948-1965.

czytaj więcej
 

26 XI 2009

WYNIKI SPRAWDZIANU PRÓBNEGO KLAS VI I V

 

Znamy już wyniki uczniów klas szóstych i piątych ze sprawdzianu próbnego przeprowadzonego w dniu 5 listopada 2009 roku.

czytaj więcej
 

 
25 XI 2009

ANDRZEJKI Z PRZEDSZKOLAKAMI

    W dniu 25.11.09 gościliśmy w naszej szkole grupę 5-latków z Przedszkola Niepublicznego „Promyk” z okazji zbliżających się Andrzejek. W tym dniu uczniowie z klasy III b i III c przygotowały część artystyczną i wróżby.

czytaj więcej
 

23 XI 2009

XIX KWIDZYŃSKIE SPOTKANIA TEATRALNE POWIATU "TEATRALIA 2009"

     23 XI 2009 r. od samego rana trwały przygotowania do występów na deskach Teatru. Najpierw próby, by oswoić się ze sceną, światłami, mikrofonami i przestrzenią. Potem już występy teatralne.

czytaj więcej
 

21 XI 2009

RAJD ROWEROWY DO SADLINEK

 

Wygląda na to, że członkowie szkolnego koła turystyczno- rowerowego „Władcy druk” nie mogą rozstać się z rowerami…W słoneczną, jesienną sobotę 21 listopada 2009 r. wybraliśmy się na ostatni w tym sezonie rajd rowerowy, tym razem do Sadlinek. Celem naszej eskapady była ścieżka dydaktyczna w lesie. Było pięknie…sporo relaksu i dużo śmiechu, miłe bycie ze sobą, dobra zabawa na rowerach.. Wróciliśmy do Kwidzyna bardzo zmęczeni, ale w pogodnych nastrojach. Już czekamy na wiosnę, by móc ponownie wyruszyć na trasę. A tymczasem przed nami zima, śnieg, więc może kulig czy sanki? Zobaczymy…

Wiesława Strzelczyk

zobacz zdjęcia
 

20 XI 2009

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS III

 

W dniu 18 XI 2009 r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas III (eliminacje do etapu gminnego Pomorskiego Konkursu Ortograficznego dla klas III). 

 

I miejsce zajęła Julia Budek z klasy III a

II miejsce zajęła Aleksandra Staszewska z klasy III a

III miejsce zajął Dominik Lewandowski z klasy III a

 

Uczniowie ci będą prezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym. Gratulujemy!
 

 
20 XI 2009

SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS III

 

     W dniu 17 XI 2009 r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas III (eliminacje do etapu gminnego Pomorskiego Konkursu Matematycznego dla klas III). 

 

I miejsce zajął Maciej Chodorowski z klasy III a

II miejsce zajął Franciszek Reniecki z klasy III a

III miejsce zajęła Agnieszka Michlewicz z klasy III c

 

Uczniowie ci będą prezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Matematycznym. Gratulujemy!
 

 
20 XI 2009

WOJEWÓDZKI KONKURS ORTOGRAFICZNY "ZIMOWE DYKTANDO"

 

20 listopada w naszej szkole odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego pod nazwą „Zimowe dyktando” o tytuł Mistrza Ortografii.

czytaj więcej
 

 
19 XI 2009

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

     W dniu 19.11.2009 r. świetlica szkolna gościła uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Górkach wraz ze swoją opiekunką panią Iwoną Burczyk.

czytaj więcej
 

18 XI 2009

ANDRZEJKI Z PRZEDSZKOLAKAMI

      W dniu 18.11.09 gościliśmy w naszej szkole grupę „0” z Przedszkola Niepublicznego „Promyk” z okazji zbliżających się Andrzejek. W tym dniu uczniowie z klasy III b i III c przygotowały część artystyczną i wróżby.

czytaj więcej
 

13 XI 2009

MIĘDZYNARODOWY KONKURS INFORMATYCZNY „BÓBR”

 

     13 listopada 2009 roku uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy przystąpili do Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „BÓBR”.

czytaj więcej
 

13 XI 2009

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA "JESIENNY STROIK"

   W dniu 13.11.2009 r. w auli szkolnej „Pod Zegarem” podsumowano Szkolny Konkurs na „Jesienny stroik” i nagrodzono wszystkie dzieci biorące w nim udział.

czytaj więcej
 

12 XI 2009

SZKOLNY KONKURS „ZNAM DRZEWA I KRZEWY” 2009

 

        Dnia 12 listopada 2009r. odbyła się III edycja Szkolnego Konkursu „Znam drzewa i krzewy”. W konkursie brali udział uczniowie z klas piątych i szóstych.

czytaj więcej
 

10 XI 2009

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Święto Niepodległości, które wszyscy Polacy obchodzą 11 listopada, na pamiątkę  odzyskania wolności i państwowości w 1918 r., my w naszej szkole uczciliśmy 10 XI uroczystym apelem.

czytaj więcej
 

6-8 XI 2009

WARSZTATY TEATRALNE W STEGNIE GDAŃSKIEJ

     W dniach 06 – 08 XI 2009 r. grupy teatralne, które działają w naszej szkole, po raz trzeci pojechały na warsztaty do Stegny Gdańskiej pod opieką Pani Wiesławy Strzelczyk i Joanny Guze.

czytaj więcej
 

6 XI 2009

 SZEŚCIOLATKI Z PRZEDSZKOLA EKOLOGICZNEGO W NASZEJ SZKOLE

 

        W naszej szkole w dniu 6.11.2009 r. gościliśmy dzieci z Przedszkola Ekologicznego. Przywitaliśmy je inscenizacją w wykonaniu uczennic klasy II a oraz piosenkami w wykonaniu klasy I c. Sześciolatki zobaczyły jak uczą się nasi uczniowie. Bardzo podobały im się sale dla pierwszoklasistów. Chętnie zostałyby dłużej w sali komputerowej oraz w świetlicy. Podczas następnych spotkań będą mogły uczestniczyć w zajęciach dla nich przygotowanych.

zobacz zdjęcia
 

6 XI 2009

SZKOLNY ETAP VII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU INTERDYSCYPLINARNEGO - JĘZYK POLSKI Z HISTORIĄ

     6 listopada 2009 r. 18 uczniów naszej szkoły przystąpiło do szkolnego etapu konkursu interdyscyplinarnego z języka polskiego i historii.

czytaj więcej
 

5 XI 2009

SPRAWDZIAN PRÓBNY KLAS V I VI

     W dniu 5 listopada 2009 r. uczniowie klas VI i V pisali sprawdzian próbny. Test klas VI był zatytułowany "Wiatr", natomiast piątoklasistów - "Ogród". Czekamy na wyniki, a uczniom życzymy powodzenia.

zobacz fotografie
 

4 XI 2009

SZKOLNY ETAP WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU INTERDYSCYPLINARNEGO "MATEMATYKA Z PRZYRODĄ"

      W dniu 4 listopada 2009 r. odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego „Matematyka z Przyrodą”. 37 uczniów z klas V-VI.

czytaj więcej
 

3 XI 2009

MIEJSKI KONKURS PRZYRODNICZY DLA KLAS III "Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT"

     Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy organizowany jest dla uczniów klas III kwidzyńskich szkół podstawowych. W tym roku, 3 listopada, odbyła się już jego trzecia edycja.

czytaj więcej
 

2 XI 2009

ODWIEDZIŁY NASZ PRZEDSZKOLAKI

 

W dniu 2.11.2009 r. odwiedziły naszą szkołę dzieci sześcioletnie z Przedszkola Niepublicznego „Promyk”. Uczestniczyły one w zajęciach otwartych, które przygotowała i przeprowadziła Beata Żygadło. Temat zajęć brzmiał „Jesień wokół nas”. Dzieci wypowiadały się na temat jesieni słuchając wierszy i śpiewając piosenki. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną. Pełne wrażeń i uśmiechnięte wróciły do przedszkola.

zobacz zdjęcia
 

31 X 2009

ŚWIATOWY DZIEŃ OSZCZĘDZANIA

 

31 października 2009 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Oszczędzania. W klasach odbyły się pogadanki na ten temat, a uczniowie przygotowali plakaty zachęcające do oszczędzania.

zobacz plakaty wykonane przez uczniów
 

30 X 2009

WIZYTA W MUZEUM KLASY I A

 

30 października klasa Ia była w Muzeum w Kwidzynie, aby obejrzeć wystawę dotyczącą flory i fauny Polski północnej. Zajęcia, które prowadził pan Robert były bardzo ciekawe. Dzieci obejrzały wiele eksponatów, usłyszały głosy zwierząt, zdobyły informacje.

 

30 X 2009

WIZYTA DZIECI Z PRZEDSZKOLA EKOLOGICZNEGO

     W dniu 30.10.2009 r. klasę Ia i świetlicę szkolną odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Ekologicznego w Kwidzynie razem ze swoją panią Sylwią Smeją.

czytaj więcej
 

29 X 2009

HALLOWEEN W NASZEJ SZKOLE

     Dziwne postacie przechadzające się korytarzami naszej szkoły, dynie, upiory, duchy i czarownice oznaczać mogły tylko jedno - zbliżające się Halloween.

czytaj więcej
 

27 X 2009

POMAGAMY FILIPOWI

     Filip Janowski ma 7 lat i mieszka w Gdańsku. Jest dzieckiem niepełnosprawnym. Wymaga stałej opieki i rehabilitacji.

czytaj więcej
 

23 X 2009

WYNIKI TESTU KLAS V (OBECNIE KLAS VI)

Znamy wyniki badań klas piątych (obecnie szóstych klas), przeprowadzonych przez Uniwersytet Warszawski w czerwcu 2009 r. Nasi uczniowie uzyskali najwyższe wyniki.

czytaj więcej
 

 

21 X 2009

WYRÓŻNIENIE SPECJALNE W KONKURSIE "WAKACYJNE WSPOMNIENIE NA MEDAL"

   Uczennica Maja Grzymkowska z klasy II a otrzymała wyróżnienie specjalne w konkursie plastycznym "Wakacyjne wspomnienie na medal" organizowanym przez MCA Agencja Reklamowa z Warszawy, w kategorii wiekowej 7-10 lat. Gratulujemy!

Bożena Bała
 

15 X 2009

ZEGAR SŁONECZNY NA BUDYNKU SZKOŁY

     15 października na ścianie budynku szkoły, od strony boiska, pojawił się zegar słoneczny. Zegar zaprojektował, wykonał i podarował szkole pan Marek Michowski.

zobacz więcej
 

15 X 2009

WYRÓŻNIENIE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE "ODKRYWAMY WSZECHŚWIAT"

 

     Nasza absolwentka, uczennica klasy VI a Paulina Cejnóg zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym zorganizowanym przez Centrum Kultury Agora we Wrocławiu „Odkrywamy Wszechświat”. Praca Pauliny została wykonana techniką witrażu. Znalazła się wśród 446 nadesłanych prac z całej Polski.

Gratulujemy.

Jolanta Muchowska

14 X 2009

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

     14 października przypada święto wszystkich pracowników oświaty – Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu w naszej szkole uczniowie składali życzenia swoim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkoły.

czytaj więcej
 

10 X 2009

ROWERIADA 2009 Z METĄ NA MIŁOSNEJ

    To już szóste i ostatnie spotkanie z cyklu ROWERIADA 2009. Przed nami słoneczne sobotnie przedpołudnie - to wymarzony czas na rowerową przejażdżkę.

czytaj więcej
 

10 X 2009

ZWIEDZALIŚMY CIECHOCINEK

    W dniu 10.10.2009 r., w ramach współpracy z PTTK w Kwidzynie, szkolne koło turystyczne "Zwiedzające mrówki" odwiedziło Ciechocinek. Dzieci zobaczyły najpiękniejsze miejsca tego uzdrowiska. Pogoda i humory dopisywały, co widać na zdjęciach.

zobacz zdjęcia
 

9 X 2009

WYCIECZKA KLAS IVA I IVC DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ W OSIEKU

 

9 października klasy IV a i IV c wybrały się do wioski indiańskiej w Osieku. Pogoda była tego dnia wyjątkowo piękna, słońce mocno przygrzewało i bawiło się razem z nami.

 

czytaj więcej
 

7 X 2009

 ŚLUBOWANIE KLAS I

       7.10.2009 r w sali gimnastycznej odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Tego dnia dzieci przyszły w towarzystwie swoich rodziców.

czytaj więcej
 

7 X 2009

III MIEJSCE W SZACHACH

      Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła III miejsce w finale powiatu w szachach.

czytaj więcej
 

5 X 2009

SZKOLNE KOŁO TURYSTYCZNO-ROWEROWE "WŁATCY DRUK"

     W dniu 5 października powstało w szkole nowe koło zainteresowań. Jeżeli więc lubisz wędrować i poznawać ciekawe zakątki, to nie może Cię zabraknąć wśród nas. Szczególnie lubianym przez nas środkiem lokomocji jest rower.

czytaj więcej
 

3 X 2009

RAJD JESIENNY "BIBLIOCHODÓW"

     W dniu 3 października 2009 r. szkolne koło turystów pieszych wzięło udział w 41 Rajdzie Jesiennym organizowanym przez Klub Turystyki Pieszej PTTK „Bibliochody” w Kwidzynie.

czytaj więcej
 

2 X 2009

II MIEJSCE W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

     Reprezentacja chłopców naszej szkoły wywalczyła II miejsce w finale powiatu w sztafetowych biegach przełajowych.

czytaj więcej
 

1 X 2009

KLASA IIIC NA ZAJĘCIACH PLASTYCZNYCH W LESIE

1 października 2009 r. klasa III c odwiedziła las, żeby zobaczyć, jakie zmiany wprowadziła tam jesień. Oprócz spaceru po lesie dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach plastycznych przygotowanych przez pracowników Eko-Inicjatywy na Miłosnej. Dzieci podczas wędrówki znalazły wiele darów jesieni, z których zrobiły wystawkę w swojej klasie.

zobacz fotografie
 

29 IX 2009

POKONAĆ BARIERY - DWOREK SZTUKI I RADOŚCI

 

Gdzież można spędzić milej czas niż wśród sympatycznych mieszkańców Dworku w Górkach, uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej?

czytaj więcej
 

25 IX 2009

WYCIECZKA DO BISKUPINA

     Polak Węgier dwa bratanki”” – pod takim hasłem odbywał się XV Festyn Archeologiczny w Biskupinie, na który 25 września 2009 r. wybrało się 40 uczniów klas piątych.

czytaj więcej
 

24 IX 2009

WYNIKI WYBORÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

24 września 2009 r. odbyły się wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Głosowanie było tajne, a nad jego prawidłowym przebiegiem czuwała Szkolna Komisja Wyborcza.

czytaj więcej
 

22-23 IX 2009

ROZGRZEWKA PROGRAMU "DOBRY WYBÓR"

     I znów uczniowie kolejnych czterech klas VI zapoznali się z ofertą, jaką jest „Dobry wybór”. Na spotkaniach w klasach VI a, VI b, VI c i VI d przedstawiono im treści, etapy oraz zasady udziału w tym przedsięwzięciu.

czytaj więcej
 

21-22 IX 2009

KLASA III B W ZIELONEJ SZKOLE W BRACHLEWIE

    W dniach 21-22 września 2009 r. klasa III b przebywała na zajęciach przyrodniczych w Zielonej Szkole w Brachlewie.

czytaj więcej

20 IX 2009

I POMORSKA OLIMPIADA LEKKOATLETYCZNA

 

W niedzielę 20 września 2009 r. nasi uczniowie reprezentowali powiat w I Pomorskiej Olimpiadzie Lekkoatletycznej „Dysk Pomorski 2009”.

czytaj więcej
 

 

18-20 IX 2009

III TURNIEJ PIŁKI KOSZYKÓWKI MŁODZIEŻOWEJ PRAGA CUP 2009

     W dniach 18-20.09.2009 drużyna MTS BASKET KWIDZYN wzięła udział w III Turnieju Koszykówki Młodzieżowej Praga Cup 2009 w Warszawie.

czytaj więcej
 

 

19 IX 2009

ROWERIADA 2009 - KRZYKOSY

     Już po raz piąty hasło: rajd rowerowy zgromadził zwolenników tego rodzaju aktywnego wypoczynku. 19 września wyruszyliśmy na kolejny etap ROWERIADY organizowanej przez Klub Turystyki Rowerowej Ventus PTTK w Kwidzynie.

czytaj więcej
 

19 IX 2009

NASZE STOISKO PODCZAS "ŚWIĘTA CHLEBA"

     W sobotę 19 września tradycyjnie wzięliśmy udział w "Święcie chleba". Nasze stoisko wystawione na deptaku prezentowało się bardzo okazale.

czytaj więcej
 

18 IX 2009

II MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

     Nasza uczennica Julia Chylińska z klasy III a zajęła II miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży „Oczarowani zamkami”.

czytaj więcej
 

18 IX 2009

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2009

    Dnia 18 września odbyła się kolejna edycja międzynarodowej akcji „Sprzątanie świata”. W naszej szkole wzięły w niej udział klasy III – VI.

czytaj więcej
 

16 IX 2009

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     Już 24 września (czwartek) w naszej szkole odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Do tego czasu kandydaci prowadzą kampanię wyborczą.

czytaj więcej
 

 

8 IX 2009

PIERWSZOKLASIŚCI POZNALI ZASADY BEZPIECZNEJ DROGI DO SZKOŁY

        8 września wszystkie klasy I wzięły udział w lekcjach przeprowadzonych z pomocą policjantów. Uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie poruszać się w drodze do szkoły, jak korzystać z sygnalizacji świetlnej na przejściach dla pieszych.

zobacz fotografie
 

7 IX 2009

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

     7 września to rocznica nadania naszej szkole imienia majora Henryka Sucharskiego. Tradycyjnie w tym dniu w rocznicę kapitulacji bohaterskiej załogi Westerplatte, każda z klas spotkała się pod tablicą pamiątkową.

czytaj więcej
 

29 VIII - 1 IX 2009

XXVI SYMPOZJUM KLUBU SZKÓŁ WESTERPLATTE

 

        W 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte mogło się odbyć tylko w tym miejscu – na Westerplatte. Nasza szkoła, reprezentowana przez Paulinę Chruścińską, Paulę Lipińską, Paulinę Sitarz, Urszulę Piwowarską i Marcina Szwedowskiego oraz nauczycielkę Jolantę Obód, brała udział we wszystkich imprezach zaproponowanych przez organizatorów – Zespół Szkół Morskich im. Bohaterskich Obrońców Westerplatte w Gdańsku.

czytaj więcej
 

1 IX 2009

MIEJSKA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO

     1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Tym razem uroczystość miała wyjątkowy charakter, ponieważ w naszej szkole odbyła się Miejska Inauguracja Roku Szkolnego, z udziałem licznie przybyłych gości.
     Do Dwójki będzie uczęszczało 544 uczniów. W trzech klasach I naukę rozpoczęło 89 pierwszaków. Życzymy powodzenia!

zobacz fotografie z uroczystości

 

 


Archiwum wiadomości
rok szkolny 2008/2009
rok szkolny 2007/2008 i wcześniej

 

 
 

stronę redagują Beata Kapica i Michał Klain