ogłoszenia      galeria fotografii      księga gości      plan lekcji     gazetka szkolna     nasze forum

 

rok szkolny 2010/11 - II semestr

 

16 VI 2011

BAL KLAS SZÓSTYCH

 

W czwartek 16 czerwca klasy szóste spotkały się na swoim ostatnim w szkole podstawowej balu.  Nie zabrakło tradycyjnie odtańczonego poloneza. W części artystycznej wystąpił zespół "Parada", a zebrani usłyszeli wzruszające pożegnania. Następnie przy muzyce i słodkim poczęstunku wszyscy wspaniale bawili się do późnego wieczora. 

 

16 VI 2011

ŚWIĘTO RODZINKI W KLASIE IIA

 

16 czerwca 2011 r. klasa IIa spotkała się wraz z rodzicami w Parku linowym w Górkach na Dniu Ojca, Matki i Dziecka. Dzieci zaprezentowały w plenerze program artystyczny i wręczyły swoim kochanym rodzicom upominki. Wspólnie bawiły się na trzech trudnych trasach parku linowego. Zabawę zwieńczyło ognisko.

16 VI 2011

WYNIKI KONKURSU „ŚWIETLIK” W KLASACH I-III

 

Znamy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik” w klasach I-III, który odbył się w marcu tego roku.

Nagrodę otrzymali:

Anna Nowak z klasy II a

Aleksandra Olchowik z klasy III a

Adam Jędrzejewski z klasy III c

 

Nagrodę pocieszenia otrzymali:

Kamil Nowak z klasy II a

Kornel Oberland z klasy II a

Natalia Czarnecka z klasy III b

Nikoletta Dąchór z klasy III a

 

 Gratulacje dla nagrodzonych osób jak również dla wszystkich pozostałych uczestników konkursu!!!

 

15 VI 2011

DZIEŃ RODZINKI W KLASIE III A

 

15.czerwca 2011 r. już po raz trzeci w klasie III a obchodzony jest Dzień Rodzinki. W tym dniu świętujemy Dzień Mamy, Dzień Taty, Dzień Dziecka oraz zakończenie roku szkolnego. W tym roku jest to szczególne święto, bo obchodzone po raz ostatni w „Budynku pod Zegarem”.

14 VI 2011

WYNIKI KLASYFIKACJI UCZNIÓW ZA ROK SZKOLNY

    Obok można zobaczyć szczegółowe wyniki klasyfikacji klas IV-VI w roku szkolnym 2010/2011.

 

oceny

sprawowanie

13 VI 2011

KLASA III A W OGRODZIE WARZYWNYM WIOSNĄ

 

13 czerwca podczas zajęć przyrodniczych odwiedziliśmy ogród u zaprzyjaźnionej pani. Pomogliśmy pielić grządki wyrywając chwasty między szczypiorkiem, marchewką, czosnkiem, ogórkami, rzodkiewką i innymi warzywami i kwiatami. Spulchnialiśmy ziemię między kwiatami i grabiliśmy. Chwasty wyrzucaliśmy na kompostownik. Rozpoznawaliśmy nazwy kwiatów. Podobały nam się pachnące róże.

 

11 VI 2011

RAJD ROWEROWY DO ORKUSZA

 

Na metę naszego ostatniego w tym roku szkolnym rajdu wybraliśmy jednogłośnie miejscowość Orkusz położoną nad jeziorem o tej samej nazwie.

Pogoda jak zwykle nas nie zawiodła. Piękny poranek okazał się zapowiedzią słonecznego, wręcz upalnego dnia. Trasa rajdu wiodła z Kwidzyna przez Mały Baldram, Kamionkę, Brokowo i Trzciano, a następnie przez sosnowy, pełen zapachów, las. Jezioro przywitało nas ciepłą wodą. Większość z nas nie oprała się pokusie i skorzystała z kąpieli wodnej. Spędziliśmy tam ponad 2 godziny. Wracaliśmy leśną drogą przez Laskowice. Pod szkołą licznik rowerowy pokazał nam, że przejechaliśmy prawie 37 km. Zmęczeni, ale zadowoleni wracaliśmy do domu. I smutni, że to już ostatni wspólny wypad. Ale w wakacje nie damy odpocząć rowerkom. Wszyscy chcemy zdobyć Kolarską Odznakę Turystyczną czyli KOT.

Pozostaje mi więc tylko pożegnać się kolarskim pozdrowieniem „Wiatru w szprychy!”.

10 VI 2011

KLASY II B, III A, III B WYBRAŁY SIĘ NA WYCIECZKĘ NA KASZUBY

 

Zwiedziliśmy Fabrykę Porcelany w Lubianie. Dowiedzieliśmy się jak produkuje się porcelanowe zastawy stołowe. Mieliśmy możliwość kupienia pięknych wyrobów z porcelany. Następnie pojechaliśmy do skansenu we Wdzydzach Kiszewskich. Tam pan przewodnik oprowadzał nas i opowiadał ciekawostki o skansenie. Dowiedzieliśmy się jak żyli i pracowali dawniej ludzie. Nasze zainteresowanie najbardziej wzbudziła szkoła. Nie była to taka szkoła, do jakiej my chodzimy. Pan nauczyciel przybliżył nam tajniki „skutecznego” nauczania. Zapoznał nas też z kaszubskim alfabetem, który okazał się dla wielu z nas zbyt trudny do zapamiętania. Atrakcją było też kupowanie pamiątek – oczywiście związanych z regionem Kaszub. Wieczorem zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

9 VI 2011

OGÓLNOPOLSKI KONKURS NAUK PRZYRODNICZYCH ROZSTRZYGNIĘTY!!!

 

        Z Krakowa nadeszły oczekiwane wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”, który odbył się w marcu tego roku. Agnieszka Michlewicz z kl. IVc otrzymała nagrodę, Paweł Sosnowski z kl. VIc i Bartosz Murawski z kl. IVb otrzymali wyróżnienia, a Aleksandra Staszewska z kl.IVc i Maja Holińska z kl. Va nagrody pocieszenia.

Gratulacje dla nagrodzonych osób jak również dla wszystkich pozostałych uczestników konkursu!!!

 

 

9 VI 2011

FINALISTKI OGÓLNOPOLSKIEGO XI KONKURSU TWÓRCZEGO UŻYWANIA UMYSŁU – WYSPA ZAGADEK 2011

 

Już po raz czwarty nasi uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim  Konkursie „Wyspa zagadek”. W tym roku 23 osoby zmierzyły się z niełatwymi zadaniami. Musiały one odpowiedzieć pisemnie na pięć pytań kwalifikacyjnych pierwszego etapu:

1. Kim jesteś? Odpowiedz, opisując jedno lub kilka zdarzeń ze swojego życia.

2. Sprawdź, czego nie potrafisz zrobić mając otwarte tylko jedno oko. Jak myślisz dlaczego? (Poszukaj! Zbadaj!)

3. Jak twoim zdaniem doszło do tego, że ludzie wynaleźli kalendarz?

4. Jesteś jak Robinson Cruzoe na wyspie. Napisz, jak będziesz zaznaczać upływ czasu i na co będziesz zwracać uwagę.

5. Jak doszło do napisania pracy konkursowej? Jakie myśli i uczucia temu towarzyszyły?

 

 Mamy przyjemność zawiadomić, że trzy nasze uczennice zakwalifikowały się do finału krajowego Ogólnopolskiego XI Konkursu Twórczego Używania Umysłu – Wyspa Zagadek. Są to:

 

Julia Budek kl. IV a

Maja Holińska kl. V a

Anna Lipińska kl. VI c

 

Gratulujemy osiągniętego sukcesu.

Finał odbył się 11 czerwca 2011r. w Sopocie. Zobacz fotografie z finału (kliknij niżej).

 

8 VI 2011

WYRÓŻNIENIA DLA DZIECI ZE ŚWIETLICY

 

W dniu 8.06.2011 r. odbył się uroczysty apel dla klas I-III. Na apelu zostały wręczone nagrody książkowe dla dzieci ze świetlicy szkolnej. Nasi uczniowie zostali wyróżnieni za wzorowe zachowanie, za aktywny udział na zajęciach oraz za udział w konkursach plastycznych. Osoby wyróżnione i nagrodzone: Patrycja Zakrzewska, Aleksandra Nojko, Kamila Jarmułkowicz, Julian Pawłowski, Michał Mikluszka, Daria Waga, Weronika Kupczyk, Ania Nowak, Nikola Wołoszyn, Aleksander Grochowski, Przemek Dubik, Zuzia Sitko, Wiktoria Morawska, Mateusz Morawski, Hubert Rakowski, Jan Reniecki, Natalia Otlewska, Artur Matuszak, Eliza Kucal. Sylwia Dropek, Maria Pakuła, Oliwia Michalak, Patryk Kołodziej. Gratulujemy wyróżnionym i życzymy słonecznych wakacji.

Jolanta Muchowska

Magdalena Głuszko

 

6-7 VI 2011

WYCIECZKA NAD MORZE KLAS IIA I IIC

 

6 i 7 czerwca 2011 r. dzieci z klas IIa i IIc były na wycieczce w Jantarze – Junoszynie nad morzem. Było bardzo gorąco, więc kąpały się w morzu i w basenie na terenie ośrodka „SAWA”. Spotkały się także z bursztyniarzem oraz odwiedziły pasiekę i strusie. Bawiły się na dyskotece i zjadły pyszne kiełbaski pieczone przy ognisku. Wycieczka się udała – czekamy z niecierpliwością na następną w III klasie.

6 VI 2011

ROZSTRZYGNIĘCIE TURNIEJU "SZKOŁA Z TALENTEM"

 

  6 czerwca 2011 r.  w Teatrze Miejskim rozstrzygnięty został turniej "Szkoła z Talentem" zorganizowany przez Lokalną Fundację Filantropijną "Projekt". Brali w nim udział uczniowie naszej szkoły, w kilku kategoriach. W kategorii "konkurs recytatorski" dla klas I-III I miejsce zajęła Aleksandra Olchowik kl. IIIa, zaś w klasach IV-VI II miejsce zajął Bartłomiej Bollin kl. VId. W kategorii "piosenka" II miejsce zajęła Monika Bożek kl. Vc, a III miejsce Anita Hończak kl. Vb. W kategorii "konkurs plastyczny" klas młodszych I miejsce zajęła Julia Balsam kl. IVa, a wyróżnienia otrzymali Weronika Lisewicz kl. IVa oraz Filip Sitarz kl. IVc. W kategorii "konkurs filmowy" II miejsce zajęły uczennice klasy VI c Anna Ciska i Anna Lipińska.

3-5 VI 2011

CZWARTE MIEJSCE W PUCHARZE POLSKI W PIŁCE RĘCZNEJ

 

    W dniach 3-5.06.2011 r. w Kepnie odbył się Puchar Polski ZPRP w kategorii Dzieci rocznika 1998. W reprezentacji naszego miasta znalazły się 4 uczennice naszej szkoły. Są to: Klaudia Kominek, Klaudia Klawińska, Dominika Milewska i Natalia Sobolewska.

    Wyniki:

MTS Kwidzyn - Zgoda Ruda  Śląska 19:6

MTS Kwidzyn - Dobrzeń Wielki 18:14

MTS Kwidzyn - MKS Piotrków Trybunalski 14:12

MTS Kwidzyn - KS Kusy Szczecin 14:17

MTS Kwidzyn - MKS Tczew 12:24

W ogólnej klasyfikacji MTS Kwidzyn zajął 4 miejsce. Gratulujemy!

 

 

4 VI 2011

RAJD ROWEROWY  Z METĄ W  TRZCIANIE

 

III etap „ROWERIADY 2011” mamy już za sobą.

Tym razem meta została wyznaczona w Trzcianie. Słoneczną sobotę 4 czerwca spędziliśmy więc w doborowym towarzystwie drużyn z innych szkół. Miejscem spotkania było wiejskie boisko sportowe. Czekały nas jak zwykle różnorodne konkursy sprawnościowe, wiedzy o przysłowiach oraz poczęstunek w postaci przepysznej „grochówy” (w wykonaniu pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Trzcianie), słodyczy i kiełbaski pieczonej nad ogniskiem.

Wśród rozegranych dyscyplin sportowych największym zainteresowaniem cieszyło się strzelanie z kbks. Były i rzutki i slalom rowerowy i golf na trawie. Okazało się, że najlepiej poradziliśmy sobie ze znajomością przysłów, zajmując I miejsce w kategorii szkół podstawowych. W sportowych konkurencjach też uzyskaliśmy trofea: III miejsce i brązowy medal w strzelaniu, w slalomie rowerowym na czas najlepszym okazał się Mateusz N. zajmując III miejsce, a w rzucie podkową - I miejsce zdobył Łukasz S.

Kolejne etapy ROWERIADY 2011 zostaną rozegrane po wakacjach.

Ale przed nami jeszcze jeden rajd do Orkusza. Relacja z wyjazdu już wkrótce. A potem już tylko wakacje……

Wiesława Strzelczyk

 

4 VI 2011

ŚWIĘTO SZKOŁY

 

      4 czerwca 2011 r. obchodziliśmy coroczne Święto Szkoły. W pierwszej części uroczystości odbyło się wręczenie Szkolnych Nagród Roku w 12 kategoriach (zobacz laureatów), uświetnione występem szkolnego zespołu "Parada".

      Następnie odbył się festyn szkolny, w czasie którego podsumowaliśmy nasze roczne zadanie edukacyjne „Kwidzyn Moje Miasto. Każdy uczeń SP2 historię swego Miasta zna”. Klasy przygotowały stoiska z całorocznym dorobkiem związanym z tym zadaniem. Uczniowie ze swymi rodzicami rozwiązywali również specjalnie przygotowane na ten dzień zadania - zobacz wyniki. Wszyscy wysłuchali piosenek śpiewanych przez uczniów. Jak co roku dużym powodzeniem cieszyło się "szukanie skarbu".

2 VI 2011

ROZSTRZYGNIĘCIE POWIATOWEGO TURNIEJU WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI INFORMATYCZNYCH

 

2 czerwca rozstrzygnięty został tegoroczny Powiatowy Turniej Wiedzy i Umiejętności Informatycznych dla uczniów las VI szkół podstawowych. Wzdęło w nim udział 25 uczestników z 12 szkół powiatu kwidzyńskiego: w Czarnym Dolnym, Rodowie, Tychnowach, Korzeniewie, Rakowcu, Trumiejkach, Otłowcu, Straszewie, Nebrowie Wielkim oraz SP 6 , SP 4 , SP 2 w Kwidzynie. Uczestnicy musieli wykazać się zarówno wiedzą, jak i umiejętnościami z zakresu informatyki. Oto wyniki:

 

imię i nazwisko szkoła pkt miejsce
Grzegorz Orlicki SP4 76,5 I
Karol Nowicki SP2 76 II
Paweł Sosnowski SP2 70 III
Miłosz Sobiesiak SP6 69,5 wyróżnienie
Aleksander Antos SP6 68 wyróżnienie
Julia Stromecka SP w Nebrowie Wielkim 67 wyróżnienie
Dawid Nazorek SP4 65 wyróżnienie

 

Ponadto w turnieju udział wzięli (alfabetycznie):

 

Maciej Bakaj  SP w Rodowie
Mariusz Bakaj SP w Rodowie
Cezary Chrościcki  SP w Straszewie
Alicja Dąbrowska SP w Czarnym Dolnym
Agata Gadomska SP w Rakowcu
Ewa Jabłońska SP w Czarnym Dolnym 
Marlena Janczuk SP w Trumiejkach
Adam Jędrzejewski  SP w Korzeniewie
Katarzyna Kot  SP w Tychnowach
Luiza Lipiak  SP w Nebrowie Wielkim
Klaudia Ładosz  SP w Straszewie 
Marzena Manelska SP w Trumiejkach 
Paulina Nakonieczna  SP w Otłowcu
Jowita Rogalska  SP w Otłowcu 
Jan Szempek  SP w Tychnowach 
Aleksandra Szuster   SP w Korzeniewie
Dariusz Warzecha SP w Rodowie
Oliwia Więckowska  SP w Rakowcu

   Gratujujemy!

 

28 V 2011

RAJD ROWEROWY DO JANOWA

 

Kolejną piękną sobotę majową w dniu 28 maja 2011 r. postanowiliśmy spędzić na rowerkach. Celem naszej podróży było tym razem Janowo.

Wyruszyliśmy szlakiem dawnej kolejki wąskotorowej i zajechaliśmy na dworzec mieszczący się w podkwidzyńskiej Marezie. Następnie ruszyliśmy w kierunku Korzeniewa, by tam zobaczyć port na Wiśle z dawnymi budynkami wodowskazu i kapitanatu żeglugi rzecznej. W Lipiankach zatrzymaliśmy się w miejscu budowy nowego mostu przez Wisłę. Przez pola pokryte żółtym rzepakiem ruszyliśmy między wałami wiślanymi przez Gniewskie Pole do Janowa. Tam odwiedziliśmy kościół pw  Św Jana Chrzciciela oraz  przyległy do niego cmentarz, gdzie odnaleźliśmy symboliczną mogiłę rozstrzelanych w 1939 roku przez wojska niemieckie 13 bojowników o polskość Janowa. Na cmentarzu duże zainteresowanie dzieci wywołała studnia, z której każdy chciał własnoręcznie zaczerpnąć wody.

Po krótkim odpoczynku i posiłku wyruszyliśmy w drogę powrotną przez Gurcz i Podzamcze. W tej miejscowości znajduje się XVI-wieczny dworek, który również znalazł się na trasie naszej wycieczki.

Ruszyliśmy dalej. Przy samej drodze do Marezy, zatrzymaliśmy się by podziwiać mennonickie stele - przepiękne, o fantazyjnych kształtach, pochodzące z XVIII w nagrobki. Tuż pod Kwidzynem, vis a vis cmentarza, zboczyliśmy w stronę ogródków działkowych, by odszukać zagubione w wysokiej trawie nagrobki pozostałe po dawnym cmentarzu mennonickim.

        Bardzo zmęczeni, ale i zadowoleni wróciliśmy do domów. Licznik Weroniki pokazał nam, że przejechaliśmy 49 km. Ale to nas tylko zachęciło do planowania kolejnej wyprawy. Może tym razem będzie to jezioro Orkusz w Orkuszu. Kto wie?

Przed nami III etap ROWERIADY z  metą w Trzcianie już 4 czerwca.

Do zobaczenia na trasie.

 

28 V 2011

WYCIECZKA PO KANALE ELBLĄSKIM

 

    W sobotę 28.05.2011 r. już po raz kolejny szkolne koło turystyczne "Zwiedzające mrówki" wybrało się na wycieczkę autokarową z cyklu "Cztery strony świata" zorganizowaną przez PTTK Kwidzyn. Tym razem głównym punktem wyprawy był rejs statkiem po Kanale Elbląsko-Ostródzkim. Podziwialiśmy wspaniałe krajobrazy i dziką przyrodę. Dużą atrakcją był wjazd statku po pochylniach. Podczas drogi powrotnej odbył się tradycyjny konkurs krajoznawczy.

 

23-27 V 2011

TYDZIEŃ PROFILAKTYKI I PROMOCJI ZDROWIA „KOCHAM ZDROWIE”

 

Jak co roku obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Profilaktyki i Promocji Zdrowia, ten pod nazwą „ Kocham zdrowie” w dniach 23-27 maja 2011r. Celem poszczególnych propozycji była profilaktyka problemów dojrzewania, uzależnień i przemocy rówieśniczej oraz promowanie wartości zdrowia i aktywnego spędzania czasu wolnego. Cykl zajęć rozpoczął „Sportowy dzień matki i ojca” dla rodziców i uczniów klas I b i Id, podczas którego uczestnicy mieli okazję do wspólnej zabawy i rywalizacji sportowej.

Kolejny dzień upłynął pod znakiem spotkania z muzą teatru. Scena Teatru „Kurtyna” z Krakowa przedstawiła spektakle profilaktyczne. Najmłodsi uczniowie obejrzeli przedstawienie „Dylematy małej Agaty”, zaś najstarsi – spektakl o profilaktyce przemocy i agresji rówieśniczej pt. „Nie dręcz mnie”.

Ciekawą propozycją były spotkania tematyczne dla uczniów klas VI. Dziewczęta miały okazję porozmawiać z kosmetyczką p. Iwoną Wirecką o tym, jak dbać o cerę będąc nastolatką. W grupie chłopców gościł p. Ireneusz Śmigielski instruktor fitness. Tematem przewodnim spotkania była problematyka dotycząca korzystania przez młodzież z siłowni i klubów fitness.

W ciągu całego tygodnia zostały przeprowadzone w klasach IV-VI zajęcia edukacyjne z zakresu profilaktyki zakażeń meningokokami pt. „Pierwszy dzwonek”. Członkowie szkolnych kół propagujących zdrowy styl życia „Włatcy druk”, „Odlotowe promotorki” odwiedzili kwidzyńską siedzibę Klubu Turystyki Rowerowej PTTK „Ventus”. Celem spotkania było zachęcenie uczniów do uczestniczenia w różnych formach turystyki organizowanej na terenie powiatu kwidzyńskiego. W ramach szkolnego konkursu „Zgrana klasa” wszyscy uczniowie klas IV-VI otrzymali zadanie, by w określonym dniu przynieśli ze sobą do szkoły dowolne warzywo, które wzbogaciło ich drugie śniadanie.

27 V 2011

WRĘCZENIE NAGRÓD W KONKURSIE „MÓJ PRZYJACIEL MIŚ”

 

     W dniu 27 maja 2011 roku w naszej szkole odbyło się wręczenie nagród z Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Mój przyjaciel miś”. Głównym organizatorem konkursu i sponsorem nagród była firma farmaceutyczna POLPHARMA z Warszawy. Główną nagrodę otrzymała Patrycja Zakrzewska z klasy III b. Pozostali laureaci otrzymali upominki.

 

Jolanta Muchowska
 

27 V 2011

WRĘCZENIE NAGRÓD W KONKURSIE „MÓJ WIELKANOCNY OBRAZEK”

 

Uczniowie naszej szkoły brali udział w kwidzyńskim konkursie p.n. „Mój Wielkanocny Obrazek”. Organizatorem konkursu była Biblioteka Miejska w Kwidzynie. Jedną z głównych zagród otrzymała uczennica Anna Nowak z klasy II a. Pozostałe osoby biorące udział w konkursie otrzymały wyróżnienia. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w dniu 27 maja 2011 roku w naszej szkole. Gratulujemy wszystkim laureatom.

 

Jolanta Muchowska

27 V 2011

GRATULUJEMY WYNIKÓW SZÓSTOKLASISTOM!

 

Przekazujemy wyniki sprawdzianu klas szóstych, który odbył się 6 kwietnia, ogłoszone przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Gdańsku.

A oto średnie wyniki (można było zdobyć 40 punktów):

 

 Polska

25,27

woj. pomorskie

24,88

powiat kwidzyński

25,37

Kwidzyn

27,90

nasza szkoła

28,14

 

A oto wyniki naszych klas:

VI a

27,18

VI b

27,44

VI c

29,33

VI d

28,54

 

Serdecznie gratulujemy bardzo dobrego wyniku wszystkim naszym szóstoklasistom. Życzymy powodzenia i sukcesów w dalszej nauce w gimnazjum.

 

 

27 V 2011

ZNAMY JUŻ WYNIKI POWIATOWYCH BADAŃ UMIEJĘTNOŚCI POLONISTYCZNYCH I MATEMATYCZNYCH KLAS V

 

6 kwietnia uczniowie kwidzyńskich szkół oraz szkół z gminy Sadlinki przystąpili do badań, które przeprowadziła Akademia Umiejętności Pedagogicznych w Kwidzynie. Uczniowie rozwiązywali test „Zapraszamy do tańca”. Test składał się z 25 zadań. Maksymalnie można było zdobyć 40 pkt.

Oto wyniki:

Powiat

19,91 pkt.

Kwidzyn

23,29 pkt.

SP2

26,27 pkt.

 

V a

27,82 pkt.

V b

24,24 pkt.

V c

26,74 pkt.

 

Wszystkim piątoklasistom gratulujemy znakomitego wyniku. Życzymy powodzenia na kolejnych badaniach i sprawdzianie szóstoklasisty.

 

 

24 V 2011

POWIATOWY KONKURS PRZYRODNICZY „ZNAM DRZEWA I KRZEWY”

 

        Dnia 24 maja 2011r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Kwidzynie odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Przyrodniczego „Znam drzewa i krzewy”. Zadaniem uczniów było rozpoznawanie drzew i krzewów w terenie oraz ich owoców na ilustracjach. Nasi reprezentanci – Aleksandra Kardasz i Szymon Kukliński z kl. Va dzielnie walczyli o I miejsce w konkursie. Po kolejnej dogrywce wywalczyli II miejsce. W nagrodę otrzymali wspaniałe książki i różne gadżety.

Wielkie GRATULACJE dla młodych przyrodników!!!!

 

 

20 V 2011

WYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU  MATEMATYCZNEGO „KANGUR”

 

Poznaliśmy wyniki Międzynarodowego Konkursu  Matematycznego „KANGUR”. Konkurs odbył się 17 marca 2011 r. W tegorocznej edycji konkursu naszą szkołę reprezentowało 53 uczniów z klas III–VI.

 

Wyróżnienie otrzymali:

 

w kategorii „Maluch”:

Maciej Chodorowski kl. IV c

Agnieszka Michlewicz kl. IV c

 

w kategorii „Beniamin”:

Bartłomiej Bollin kl. VI d

Aleksandra Zalewska kl. VI a

Paweł Sosnowski kl. VI c

Karolina Jezierska kl. V c

Szymon Kukliński kl. V a

Kacper Lasota  kl. V b

 

Gratulujemy!

 

 

19 V 2011

CZOŁOWE MIEJSCA W POWIATOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM „ALFA I OMEGA”

 

19 maja 2011 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Kwidzynie odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „ALFA I OMEGA”. W kategorii klas IV-VI naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Paweł Sosnowski i Bartłomiej Bollin. W rywalizacji brały udział szkoły z Kwidzyna i powiatu kwidzyńskiego. Uczniowie w ciągu 45 minut rozwiązywali test składający się z 14 zadań. Chłopcy po raz kolejny dowiedli swoich umiejętności matematycznych. I miejsce zajął uczeń naszej szkoły Paweł Sosnowski z klasy VI c, a tuż za nim II miejsce zajął Bartłomiej Bollin z klasy VI d.

      W kategorii klas trzecich naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Dominika Czech z klasy III a i Michał Kuciński z klasy III c.  Dominka Czech została laureatką zajmując I miejsce.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

18 V 2011

PSI HAPPENING PO RAZ TRZECI

 

        Dnia 18 maja 2011 r. na Osiedlu Piastowskim w Kwidzynie odbył się kolejny – trzeci psi happening pod hasłem „Stop Okupacji Kwidzyna”. Celem happeningu było zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia chodników i trawników przez psy. Do udziału zaproszeni zostali wszyscy właściciele czworonogów. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji - zabawy i konkursy z nagrodami, pokazy psiego fryzjerstwa, porady zdrowotne oraz informacje na temat zagrożeń związanych z chorobami zwierzęcymi. Policjanci przeprowadzili pokaz tresury psa służbowego oraz udzielali cennych wskazówek jak postępować ze zwierzętami oraz jakie obowiązki prawne mają właściciele czworonogów. Wśród uczestników imprezy rozdawane były woreczki na psie nieczystości.

Z naszej szkoły w imprezie brali udział uczniowie wraz ze swoimi pupilami.

18 V 2011

POWIATOWY KONKURS INFORMATYCZNO–PRZYRODNICZY „BYSTRZAK”

 

W dniu 18.05.2011 r. w Szkole Podstawowej w Rakowcu odbył się konkurs informatyczno–przyrodniczy dla klas trzecich. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III a Kinga Smoczyńska. Wykazała się wszechstronną wiedzą przyrodniczą oraz umiejętnościami informatycznymi, co zaowocowało zajęciem I miejsca. Czyli „Bystrzakiem” jest uczennica – Kinga Smoczyńska.

 

18 V 2011

POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY „W KRAINIE FANTAZJI”

 

W dniu 18.05.2011 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Kwidzynie odbył się konkurs czytelniczy „W krainie Fantazji”. Naszą szkołę reprezentowały dzieci z klas pierwszych, drugich i trzecich. W klasach pierwszych uczniowie mieli przeczytać książkę Kornela Makuszyńskiego pt. „120 przygód Koziołka Matołka”, natomiast uczniowie z klas II i III książkę Ludwika Jerzego Kerna „Ferdynand Wspaniały”.

Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą zajmując czołowe lokaty:

- Miłosz Berent z klasy II c zajął III miejsce

- Tamara Jurkiewicz z klasy III a zajęła III miejsce

- Oliwia Makos  z klasy I b

- Piotr Woźniak  z klasy I d.

11 V 2011

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „ZIEMIA NASZYM SKARBEM”

 

11 kwietnia 2011 r. nasi uczniowie w osobach: Dominika Chodorowska z klasy VIa i Bartosz Maślany z klasy VB, brali udział w rozstrzygnięciu IV Powiatowego Konkursu Poetyckiego pod hasłem ”Ziemia naszym skarbem”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 5 w Kwidzynie. Bartek zdobył pierwsze, a Dominika II miejsce. Serdecznie Gratulujemy.

 

11 V 2011

II MIEJSCE W KONKURSIE „KWIDZYN – MOJE MIASTO”

 

W dniu 11.05.2011 roku (tj. środa) odbył się konkurs pod hasłem „Kwidzyn – moje miasto”. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 5 w Kwidzynie. W konkursie udział wzięły wszystkie szkoły podstawowe z terenu naszego miasta.

Szkołę Podstawową nr 2 reprezentowali uczniowie klas II –III:

- Miłosz Berent

- Tamara Jurkiewicz

- Matylda Springer.

Po niełatwych zmaganiach zajęliśmy II miejsce. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

 

7 V 2011

II ETAP ROWERIADY Z METĄ W RAKOWCU

 

Sobotę 7 maja 2011 r. postanowiliśmy spędzić na rowerze. Organizatorem II etapu "Roweriady 2011" była Szkoła Podstawowa w Rakowcu. Wyruszyliśmy tradycyjnie sprzed szkoły, trasą przez Miłosną i Dankowo. Pogoda dopisała, więc mogliśmy podziwiać wiosenne pola i łąki. W Rakowcu obejrzeliśmy gotycki kościół i rosnący obok pomnikowy dąb.

Już tradycyjnie na miejscu spotkania czekały nas konkursy: z wiedzy dotyczącej przepisów ruchu drogowego, z pomocy przedmedycznej oraz dwa konkursy sprawnościowe jazdy na rowerze - najszybciej i najwolniej na czas po wyznaczonym torze.  W konkursie z przepisów ruchu drogowego udało nam się zdobyć III miejsce! Niespodzianką był konkurs muzyczny, w którym każda z drużyn zaśpiewała wylosowaną piosenkę przy akompaniamencie pana Jacka Strociaka. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy znaczek oraz słodycze i lody, a w szkolnej stołówce mógł posilić się smaczną grochówką z „kiełbasianą” wkładką.

7 V 2011

WYRÓŻNIENIE W POWIATOWYM KONKURSIE „CZY ZNASZ LEGENDY POLSKIE”

 

7 maja 2011 roku w Zespole Szkół w Sadlinkach odbył się konkurs o legendach. Oprócz znajomości tekstów Pani Marty Bejowskiej, zespół musiał przygotować krótką scenkę jednej legendy. Naszą szkołę reprezentowali: Monika Bożek, Kamil Krupa i Maciej Lagowski - uczniowie klasy Vc.

Przeczytaliśmy piękne opowieści, dzięki którym poznaliśmy historię dwóch krzyżackich mieczy, dwóch wież kościoła Mariackiego, ognia na Rozewiu. Dowiedzieliśmy się, dlaczego chleb zamienił się w kamień, jak powstał Poznań, czym jest woda życia. Wiemy też, jak to z lnem było i skąd pochodzą słowa „Przebacz mi, Brunhildo”. Rozśmieszył nas zakochany gnom - Liczyrzepa. To było niesamowite spotkanie z historią.

Pani Marta odkryła rąbek tajemnicy pisarskiego warsztatu. Opowiedziała, jak powstają Jej piękne książki. Tak naprawdę nie było przegranych, bo każdy uczestnik otrzymał książkę autorki, z własnoręczną dedykacją i drugą książkę.

6 V 2011

WYRÓŻNIENIE DLA GRUPY TEATRALNEJ „DWÓJKOWI ARTYŚCI”

 

6 maja 2011 roku grupa teatralna „Dwójkowi Artyści” po raz drugi wzięła udział w Turnieju Teatralnym „Niebieskie Tarcze" w Malborku i zdobyła wyróżnienie w wojewódzkich eliminacjach do finału wojewódzkiego amatorskich grup teatralnych. Zaprezentowali spektakl „Trzewiczki szczęścia”. To historia znudzonej królewny Lali, której chorobę nazywamy: „muchus w nasus et grymasus”. Oto oni (na fotografiach) na scenie w Młodzieżowym Domu Kultury „Ratusz” w MalborkU.

5 V 2011

WYNIKI BADAŃ AUP W KLASACH III

 

Znamy już wyniki powiatowego badania umiejętności językowych i matematycznych uczniów klas III. Badanie przeprowadziła Akademia Umiejętności Pedagogicznych w Kwidzynie.

 Nasi uczniowie wypadli w nim znakomicie.

 

powiat

85,1%

Kwidzyn

88,0%

SP 2

90,7%

 

A oto wyniki naszych klas:

 

III a

92,7%

III b

90,4%

III c

89,1%

 

Serdecznie gratulujemy bardzo dobrego wyniku i życzymy powodzenia i sukcesów w drugim etapie edukacyjnym, czyli w klasach IV-VI.

 

 

4 V 2011

MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY POD TYTUŁEM „KWIDZYN MOJE MIASTO”

 

W środę 4 maja 2011 r. w naszej szkole nastąpiło rozstrzygnięcie miejskiego konkursu plastycznego pt „.Kwidzyn moje miasto”. Organizatorkami konkursu były nauczycielki: Ewa Święcka, Beata Hajdukiewicz i Iwona Stradał. Celem konkursu było rozbudzanie i poszerzanie wśród dzieci zainteresowań i uzdolnień plastycznych oraz ukazanie najpiękniejszych i najciekawszych zakątków Kwidzyna. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Każda szkoła przekazała 5 prac plastycznych.

Jury nagrodziło 9 najciekawszych prac.

 

I miejsce

Gabriel Jankowski kl. IC SP4        nauczyciel: Hanna Barczykowska

Piotr Bojarczuk kl. III C SP2         nauczyciel: Ewa Święcka

 

II miejsce

Adrianna Szczotka kl. III SP4       nauczyciel: Elżbieta Lachowicz

Martyna Filar kl. IIIC SP2             nauczyciel: Ewa Święcka

 

III miejsce

Oliwia Aubriot kl. IIC SP6            nauczyciel: Iwona Guzanowska

Paulina Nadziejko kl. IIIC SP2      nauczyciel: Ewa Święcka

 

Wyróżnienia

Nikola Adamska kl. II SP4            nauczyciel: Beata Ratkowska

Jakub Żygadło kl. II A SP2            nauczyciel: Danuta Guziejewska

Kornel Oberland kl. IIA SP2          nauczyciel: Danuta Guziejewska

30 IV 2011

III MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE W KONKURSIE „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

 

W dniu 5.04.2011 roku odbył się pierwszy etap Ogólnopolskiego Konkursu na temat wiedzy pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom” na szczeblu miejskim. Uczestnikami zmagań byli uczniowie z kwidzyńskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali uczniowie klas VI: Paweł Sosnowski i Bartłomiej Bollin.

Obaj zostali wyróżnieni – Bartek zdobył III miejsce, natomiast Paweł zajął II miejsce i tym samym zakwalifikował się do kolejnego, powiatowego etapu, który odbył się 6.04. W trakcie zmagań w konkursie powiatowym został zwycięzcą, co dało mu możliwość uczestnictwa w etapie wojewódzkim – 30.04 w Gniewie. Po ciężkich zmaganiach, zdobył III miejsce. Za zwycięstwa otrzymał puchar i nagrodę rzeczową.

 

29 IV 2011

ROZSTRZYGNIĘCIE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "WIELCY POLACY - JAN BRZECHWA"

 

     W dniu 29 kwietnia 2011 r. został rozstrzygnięty II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pn. "Wielcy Polacy - Jan Brzechwa". Nagrodę specjalną w kategorii klasy IV-VI zdobyła uczennica naszej szkoły Andżelika Koper z klasy IV a (zobacz pracę). Organizatorem tego konkursu była Prywatna Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Brzechwy w Warszawie. Gratulujemy!

 

29 IV 2011

220 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

 

Konstytucja została uchwalona 220 lat temu - 3 maja 1791roku.

W dniu dzisiejszym w naszej szkole uczciliśmy tę rocznicę uroczystym apelem przygotowanym przez panią Ewelinę Wołoszyn i klasę IVB. Przy dźwiękach Poloneza 3 Maja, okrzykach:„Wiwat konstytucja! Wiwat król, wiwat wszystkie stany” poznaliśmy historyczne wydarzenia i postaci. Polonezowym krokiem przemaszerowali przed nami posłowie w szpalerze grenadierów gwardii pieszej, książę Józef Poniatowski, marszałek Sejmu Stanisław Małachowski, król Stanisław August Poniatowski, marszałek konfederacji Wielkiego Księstwa Litewskiego Kazimierz Nestor Sapieha w typowym stroju szlacheckim. Dalej kroczył skromny, lecz wytworny, jeden z twórców Konstytucji, Ignacy Potocki, Kanclerz Andrzej Zamoyski. W ostatniej parze postępował Burmistrz Warszawy Jan Dekert z małżonką. Wśród Wiwatujących tłumów widać było dwie postaci - Stanisława Staszica i Hugo Kołłątaja. Uczniowie klas VI pod kierunkiem pani Jolanty Obód zaprezentowali słynne wydarzenie z 3 maja 1791 roku.

Całą uroczystość uświetnił występ zespołu Parada prowadzonego przez panią Monikę Zimnicką.

28 IV 2011

SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY „EKOLIADA”

 

        Dnia 28.04.2011r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Ekologicznego „Ekoliada” Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań. Łącznie w konkursie wzięło udział 61 uczniów. W poszczególnych poziomach klas uczniowie zajęli następujące miejsca:

klasy IV:

I miejsce – Maja Widlarz kl. IVb

                Agnieszka Michlewicz kl. IVc

II miejsce – Aleksandra Staszewska kl. IVc

III miejsce - Jakub Rudnicki – kl. IVc

 

Klasy V:

I miejsce - Szymon Kukliński – kl. Va

II miejsce - Maja Holińska – kl.Va

III miejsce - Monika Gólczyńska – kl. Va

 

Klasy VI:

I miejsce - Bartłomiej Bollin – kl. VId

II miejsce – Paweł Sosnowski – kl. VIc

III miejsce – Julia Kozłowska – kl. VIb

                  Oliwia Olińska  - kl. VId

20 IV 2011

WYSTĘP SCHOLI DZIECIĘCEJ

 

W środę 20 kwietnia 2011 r. w naszej szkole oraz w czwartek 21 kwietnia (w kościele pw. Brata Alberta) szkolna schola dziecięca wystąpiła z okazji Świąt Wielkanocnych (czytaj więcej o scholi).

 

17 IV 2011

VIII UNIJNY OGÓLNOPOLSKI BIEG ULICZNY ORAZ VI BIEG OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

 

17 kwietnia odbył się w Kwidzynie VIII Unijny Ogólnopolski Bieg Uliczny oraz VI Bieg Uliczny Osób Niepełnosprawnych. Na placu Jana Pawła II od godziny 11:15 trwała masowa impreza. Zgromadziło się mnóstwo ludzi nie tylko z Kwidzyna. Gdy ogłaszano wyniki można było usłyszeć nazwiska zawodników ze Sztumu, Malborka, Stegny, Rodowa i innych miejscowości.

Kolejno na starcie pod katedrą stawały poszczególne grupy uczestników. Na początku biegły ważne osobistości. Start ten trzeba odnotować, choć na mecie zameldowało się tylko 3 VIPów. Potem kolejno, od najmłodszego rocznika, biegli chłopcy i dziewczęta z kl. I-II, III-IV, V-VI, młodziczki i juniorzy.

Nasza szkoła może świętować wielki sukces:

w kategorii III-IV dziewcząt zwyciężyła Oliwia Redzińska kl. IV a,

w kategorii V-VI dziewcząt –  Klaudia Kominek kl. VI a,

w kategorii V-VI – chłopców – Przemek Podgórski kl. VI d,

VI miejsce (punktowane) zajęła Paulina Tomaszewska z kl. IV a.

Triumfatorzy otrzymali wspaniałe nagrody: medale oraz sprzęt sportowo-turystyczny (namiot, hulajnogi). Super niespodzianką było wylosowane przez naszą koleżankę – Marlenę Konopatzką (VI a), roweru górskiego.

Pogoda była przecudna, ciepło, słonecznie, bezwietrznie. Rodzice i inni członkowie rodzin oklaskiwali laureatów. Rosło wszystkim serce, gdy na najwyższym podium stawali nasi koledzy. Połowa medali przypadła SP2. Brawo!

15 IV 2011

POWIATOWA OLIMPIADA CZYTELNICZA „PODRÓŻE PO BAŚNIACH I BAJKACH”

 

W dniu 15.04.2011 r. po raz kolejny odbyła się Olimpiada Czytelnicza dla klas I–III.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań dzieci twórczością literacką oraz budzenie motywacji do czytania oraz wspólna zabawa dzieci.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I–III szkoły podstawowej. Każda szkoła reprezentowana była przez  trzyosobową drużynę (jeden uczeń z klasy I, jeden uczeń z klasy II, jeden uczeń z klasy III) i obejmował znajomość podanych wcześniej lektur.

   W tym roku zagościło w naszej szkole 35 uczniów z 12 szkół powiatu kwidzyńskiego: z Czarnego Dolnego, Nebrowa Wielkiego, Rakowca, Prabut, Trumiej, Korzeniewa, Janowa, Otłowca oraz ze wszystkich Szkół Podstawowych z Kwidzyna. W tym roku Mistrzami Powiatowej Olimpiady Czytelniczej zostali:

 

W kategorii klas pierwszych:

I miejsce - Alicja Kacprzyk (SP6 Kwidzyn)

II miejsce – Olga Szachmytowska (SP 5 Kwidzyn), Karolina Młot (SP4 Kwidzyn)

III miejsce – Nikodem Jankowski (SP2 Kwidzyn)

 

W kategorii klas drugich:

I miejsce - Miłosz Berent (SP2 Kwidzyn)

II miejsce – Marcel Meler (SP6 Kwidzyn)

III miejsce – Dominika Szpeflik (SP w Rakowcu)

 

W kategorii klas trzecich:

I miejsce - Aleksandra Olchowik (SP2 Kwidzyn)

II miejsce – Paweł Ruczko (SP6 Kwidzyn)

III miejsce – Barbara Wasiniak (SP 4 Kwidzyn)

 

   Po zakończeniu konkursu Komisja Konkursowa  zweryfikowała punkty przyznane podczas rywalizacji. W wyniku weryfikacji Olga Szachmytowska zdobyła jednakową ilość punktów jak Karolina Młot. W związku z tym zajęła  ex aequo II miejsce.

   Przedstawiciele wszystkich szkół wykazali się ogromną wiedzą czytelniczą i zasługują na ogromne wyróżnienie.

14 IV 2011

IX POWIATOWY KONKURS POETYCKI „KWIDZYN MOJE MIASTO” ROZSTRZYGNIĘTY

 

W czwartek 14 kwietnia 2011 r. w naszej szkole nastąpiło rozstrzygnięcie IX Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Kwidzyn moje miasto”. Organizatorkami projektu były nauczycielki języka polskiego – Magdalena Fijałkowska, Magdalena Ruczko i Ewelina Wołoszyn.

    Głównym celem zmagań poetyckich było rozwijanie wrażliwości i zdolności twórczych dzieci.

Konkurs przeznaczono dla klas IV – VI szkół podstawowych. Nadesłano 34 wiersze z 8 szkół powiatu kwidzyńskiego. Jurorki zdecydowały nagrodzić 15 najlepszych prac:

I miejsca:

Bartosz Maślany z SP2 Kwidzyn, n-l Ewelina Wołoszyn

Iga Piotrowska z SP5 Kwidzyn, n-l Małgorzata Blonkowska

Oskar Zabielski z SP5 Kwidzyn, n-l Anna Kopicińska

II miejsca:

Jakub Andrzejewski z SP Rakowiec, n-l Małgorzata Drzewińska

Mateusz Bieżuński z SP4 Kwidzyn, n-l Małgorzata Kaczorowska

        Julia Borkowska z SP Czarne Dolne, n-l Agnieszka Miller-Ważny

III miejsca:

Krzysztof Kamieniew z SP Rakowiec, n-l Bożena Rybicka

Anna Lipińska z SP2 Kwidzyn, n-l Magdalena Ruczko

Karol Martyniak z SP2 Kwidzyn, n-l Magdalena Ruczko

Maja Nowakowska z SP6 Kwidzyn, n-l Danuta Chodorowska

Mariusz Szczygieł z SP Morawy, n-l Joanna Wiczyńska

Wyróżnienia:

Dawid Benderski z SP4 Kwidzyn, n-l Dorota Zboińska

Krzysztof Białkowski z SP6 Kwidzyn, n-l Danuta Chodorowska 

Jakub Gerke z SP6 Kwidzyn, n-l Jolanta Drypa

Weronika Walasek z SP Cygany, n-l Barbara Czerwińska.

Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, a ich nauczyciele poloniści – podziękowania za wkład włożony w przygotowanie uczniów do konkursu. Przeczytaj nagrodzone wiersze.

12 IV 2011

POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI INFORMATYCZNYCH

 

12 kwietnia 2011 r. odbył się w naszej szkole Powiatowy Turniej Wiedzy i Umiejętności Informatycznych dla klas VI szkół podstawowych. Uczestnicy musieli wykazać się zarówno wiedzą, jak i umiejętnościami z zakresu informatyki.

W turnieju wzięło udział po 2 przedstawicieli z 12 szkół podstawowych powiatu kwidzyńskiego: w Czarnym Dolnym, Rodowie, Tychnowach, Korzeniewie, Rakowcu, Trumiejkach, Otłowcu, Straszewie, Nebrowie Wielkim oraz SP 6 , SP 4 , SP 2 w Kwidzynie.

    Turniej składał się z dwóch części – testu teoretycznego oraz zadań praktycznych.

11-12 IV 2011

KLASA III A NA ZIELONEJ SZKOLE W BRACHLEWIE

 

W wiosennym nastroju 11–12.04.2011 r. uczniowie klasy III a uczestniczyli w zajęciach ekologicznych w Brachlewie. Atrakcji było co nie miara: wycieczki po lesie i nad jezioro, zajęcia w sali, wspólne zabawy i gry, dyskoteka, wieczorne opowieści a przede wszystkim pyszne jedzenie. Najzabawniejsze było jednak ścielenie łóżek, ponieważ niektórzy po raz pierwszy musieli zmierzyć się z trudną sztuką zakładania poszewek na kołdrę. Wszystkim zadaniom dzieci sprostały na szóstkę.

9 IV 2011

ROWERIADA  2011

I etap z metą w Białkach

 

Ruszyła „Roweriada 2011” - prowadzony od kilku lat przez oddział PTTK – VENTUS cykliczny konkurs dla sympatyków czterech kółek.

Sobota, 9 kwietnia 2011 roku. Wietrzna i pochmurna pogoda odstrasza. Miło byłoby zostać w ciepłym łóżeczku. Jednak jesteśmy umówieni i rowery czekają. Zbiórka pod szkołą. I tu okazuje się, ze jest nas spora gromadka - 16 dzieciaków, tata Wiktorii- pan Marek, a na mecie dogania nas pan Adam, tata Julity. I nas troje.

Ruszamy. Wybieramy bezpieczną i piękną trasę przez las w Miłosnej. Celem jest Leśniczówka Bogusz w Białkach. Czerwonym szlakiem kopernikowskim docieramy na miejsce na długo przed wyznaczoną godziną. Na miejscu czeka już na nas przepyszna, gorąca grochówka oraz konkursy. Dla dzieci testy: „Konkurs wiedzy o lesie” i „60 lat PTTK w Kwidzynie” oraz sprawnościowy - rzut ringiem. Jest i konkurs dla opiekunów: rzut podkową.

Kto zgłodniał, posila się kiełbasą pieczoną nad ogniskiem. W tym czasie pan leśniczy opowiada nam o ciekawostkach nadleśnictwa Sadlinki. Kto zmarzł, może ogrzać się przy ogniu.

Zbierają się chmury, więc czas się zbierać w drogę powrotną. Jeszcze podsumowanie konkurencji. I nagrody odbierają: pan Adam za niezły rzut podkową, Alan - za I miejsce w konkursie sprawnościowym rzucaniu ringiem oraz Julka, która jest najmłodszym uczestnikiem rajdu. Jeszcze tylko rozdanie pamiątkowych znaczków, tradycyjne losowanie nagród i… ruszamy do domu.

Kolejną „rowerową” sobotę możemy uznać za udaną. Tym bardziej, iż okazuje się, że jako drużyna zdobyliśmy 26 punktów, co oznacza I miejsce w konkursie.

Do zobaczenia na II etapie ROWERIADY już 7 maja. A może wcześniej?

 

Wiesława Strzelczyk

8 IV 2011

PODSUMOWANIE XIX FINAŁU KWIDZYŃSKIEJ WOŚP

 

8 kwietnia 2011 r. w sali multimedialnej Kwidzyńskiego Centrum Kultury odbyło się podsumowanie XIX Finału Kwidzyńskiej WOŚP. Jurek Owsiak i burmistrz Andrzej Krzysztofiak wręczyli podziękowania firmom, instytucjom i osobom prywatnym biorącym udział w tegorocznej orkiestrze. Nasza szkoła otrzymała specjalną dedykację od Jurka (zobacz niżej). Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w finale i do zobaczenia w przyszłym roku.

Sztab powiatowy WOŚP

 

6 IV 2011

WYNIKI SZKOLNEGO ETAPU KONKURSU "Z KOMPUTEREM ZA PAN BRAT" ZWIERZĘTA - NASI PRZYJACIELE!

       

W połowie marca odbył się etap szkolny konkursu organizowany przez Szkołę Podstawową nr 316 im. Astrid Lindgren w Warszawie - "Z komputerem za pan brat" zwierzęta - nasi przyjaciele! Etap szkolny konkursu odbył się w trzech poziomach dla klas pierwszych, drugich i trzecich.

Ogółem w konkursie wzięło udział 26 uczniów. W ocenie prac wzięto pod uwagę: zgodność pracy z tematem, estetykę, wrażenia artystyczne. Do etapu ogólnopolskiego konkursu przechodzą trzy prace z każdego przedziału wiekowego.

 

Klasa I: Temat pracy – „Zwierzęta – bohaterowie bajek, baśni i filmów polskich”

Aniela Mosakowska I c

Milena Szarafińska I e

Oliwia Gierczyńska  I c

 

Klasa II: Temat pracy – „ Ssaki polskie”

Agnieszka Olchowik II b

Julia Banach II b

 Miłosz Berent II c

 

Klasa III: Temat pracy – „Ptaki polskie”

Tamara Jurkiewicz III a

Oliwia Lipińska III a

Michał Majewski  III c

 

Wszystkie prace konkursowe wykonane w trakcie konkursu można obejrzeć na stronie internetowej naszej szkoły (zobacz prace)

4 IV 2011

WIOSENNA INSCENIZACJA

 

Wiosna na dobre zawitała w „Budynku pod Zegarem”. Dzieci z klas: I a, II c, III a zaprezentowały przed szkolną publicznością inscenizację pt. „Z wiosną na ty”. Wcieliły się w rolę różnych zwierząt i roślinek.

1 IV 2011

KLASA IIA W ŚWIECIE EKO-ZABAWEK

 

W dniu 1.04.2011 r. klasa IIa była na bardzo ciekawych zajęciach „W świecie eko-zabawek” zorganizowanych przez stowarzyszenie Eko-Inicjatywa. Robiliśmy zabawki wykorzystując stare pojemniki po jogurtach lub opakowania po lekach. Oglądaliśmy film o zanieczyszczaniu środowiska i zagrożeniach, które nas dotkną, jeśli nie zaczniemy żyć, troszcząc się o przyrodę.

1 IV 2011

SUKCES NASZEJ SZKOŁY – PODSUMOWANIE WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW W GDAŃSKU

 

1 kwietnia odbyło się podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Interdyscyplinarnych „Języka Polskiego z Historią” i „Matematyki z Przyrodą”. Laureaci odebrali zaświadczenia z rąk Pomorskiego Kuratora Oświaty pana Zdzisława Szudrowicza. Naszą szkołę godnie reprezentowało dwóch uczniów: Bartłomiej Bollin z klasy VId oraz Paweł Sosnowski z klasy VIc. Chłopcy zostali laureatami konkursu „Matematyka z Przyrodą”.

Przy tej okazji należałoby wspomnieć również o finalistach tych konkursów: Szymon Kukliński z klasy Va i Aleksandra Zalewska z klasy VIa – finaliści konkursu „Matematyka z Przyrodą” oraz Bartłomiej Bollin z klasy VId i Paweł Sosnowski z klasy VIc – finaliści konkursu „Języka Polskiego z Historią”.

Podczas eliminacji w obu konkursach wyłoniono 35 laureatów z 27 szkół podstawowych. Jedna ze szkól naszego województwa miała czterech laureatów, pięć szkół (w tym SP2) miało po dwóch i 21 szkół miało po jednym laureacie. Biorąc pod uwagę liczbę laureatów i finalistów nasza szkoła w nieoficjalnym rankingu plasuje się na drugim miejscu wśród szkól podstawowych województwa pomorskiego.

        Gratulujemy naszym uczniom i ich nauczycielom tak dużego sukcesu.

 

Miejsce

Nazwa i adres szkoły

Liczba laureatów

Liczba finalistów

1

Szkoła Podstawowa nr 18 im. Kornela Makuszyńskiego w Gdyni, ul. Krasickiego 28, 81-385 Gdynia

4

10

2

Szkoła Podstawowa nr 2 im. mjra H. Sucharskiego w Kwidzynie, ul. Staszica 16, 82-500 Kwidzyn

2

6

3

Szkoła Podstawowa nr 40 im. kpt.ż.w. K. O. Borchardta w Gdyni, ul. Rozewska 33, 81-055 Gdynia

2

4

4

Szkoła Podstawowa z Oddziałami  Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku, ul. Kulczyńskiego 1a, 76-200 Słupsk

2

3

5

Szkoła Podstawowa nr 33 im. Obrońców Kępy Oksywskiej w Gdyni, ul. Godebskiego 8, 81-134 Gdynia

2

2

 

Szkoła Podstawowa nr 56 w Zespole Szkół nr 5 w Gdańsku, ul. Małomiejska 8A, 80-037 Gdańsk

2

2

 

31 III 2011

KONKURS O BEZPIECZEŃSTWIE RUCHU DROGOWEGO

 

      W dniu 31 marca 2011 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Kwidzynie odbyły się eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Szymon Kukliński z kl. Va, Łukasz Kamiński z kl. VIb i Jakub Zarzycki z kl. VId. Chłopcy z bardzo dobrym wynikiem napisali test z zasad ruchu drogowego, wykazali się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy oraz jazdą po torze przeszkód. Nasza drużyna zajęła II miejsce. Wielkie gratulacje dla uczniów.

Grażyna Łach

26 III 2011

ŚWIADOMI I BEZPIECZNI

Rajd rowerowy szlakiem dawnej kolejki wąskotorowej w Kwidzynie

 

Nareszcie przyszła wiosna. Możemy zacząć nowy sezon rowerowy. Najwyższy więc czas wyciągnąć rowery z piwnicy, odkurzyć i przygotować je do wypraw.

Okazją do pierwszej wyprawy jest zaproszenie do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kwidzynie. Więc jedziemy.

Sobota. 26 marca. Piękna pogoda, choć chłodno jeszcze i ręce marzną, ale nas to nie zraża. Ruszamy trasą nieistniejącej już kolei wąskotorowej. Mijamy bokiem dawną stację przy ul. Mostowej (obecnie sklep meblowy) i kierując się na zachód wjeżdżamy dawnym nasypem pomiędzy garaże. Przecinamy ul. Toruńską, następnie ul. Plantową i podążamy w kierunku ul. Hallera. Wjeżdżamy na tyły ogródków działkowych. Zatrzymujemy się na chwilę, by podziwiać piękną panoramę Wisły. Nasypem ruszamy dalej, by wjechać na okazałe wiadukty królujące nad ul. Drzymały i Liwą. Zakończeniem trasy jest dworzec kolejki na Marezie, ale... już brakuje nam czasu, by tam dojechać. Ruszamy do Ośrodka.

„Świadomi i bezpieczni” to kolejna już impreza rowerowa Klubu Turystyki rowerowej PTTK „Ventus”. Ma na celu zwiększanie bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Dzieciaki mogą się uczyć i ćwiczyć praktycznie umiejętności niezbędne do uzyskania karty rowerowej. Rozwiązują konkursowe testy oraz „szaleją” na trasie Miasteczka Ruchu Drogowego. Jeszcze słodki poczęstunek w miłym towarzystwie fanów roweru. I ogłoszenie wyników konkursów. I wielka niespodzianka!!!!! „Włatcy druk” zdobywają pierwsze miejsce, więc złoty puchar i medal są nasze. Hurrrra!!!

To jeszcze nie koniec niespodzianek. Panowie ze Straży Miejskiej zapraszają nas do swojej siedziby przy ul. Warszawskiej 14. Więc ruszamy za pojazdem strażników, którzy włączają sygnał. Niesamowite. Czujemy się jak podczas rundy honorowej. Na miejscu przyglądamy się z bliska komendzie stróżów miejskich, szczególnie ciekawi nas jedno - kamery czuwające nad bezpieczeństwem mieszkańców Kwidzyna. Na pamiątkę spotkania każdy z nas dostaje bezpieczną kamizelkę. Obiecujemy je zawsze nosić. Oczywiście – na rowerze.

Już wiemy, że kolejny rajd będzie za 2 tygodnie. Świetnie. Rusza ROWERIADA 2011. Pierwszy etap - meta w Białkach.

Na pewno nas tam nie zabraknie.

Wiesława Strzelczyk

 

zobacz też artykuł na portalu kwidzyn.pl

25 III 2011

DWÓJKOWI - LAUREACI I FINALIŚCI

 

Trwa dobra passa uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sucharskiego w Kwidzynie. Po raz kolejny placówka może pochwalić się największą liczbą finalistów i laureatów konkursów interdyscyplinarnych w mieście. W Wojewódzkich Konkursach Matematyki z Przyrodą i Języka Polskiego z Historią tytuł finalisty uzyskało 12 uczniów ze szkół kwidzyńskich, w tym 6 dzieci z „Dwójki”. Dwaj chłopcy zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Matematyki z Przyrodą. Ogólnie SP2 uplasowała się na drugim miejscu w województwie pod względem liczby finalistów i laureatów Wojewódzkiego Konkursu Matematyki z Przyrodą. Tytuł laureata daje wielką satysfakcję (19 najlepszych uczniów w województwie), ale i zwolnienie ze sprawdzianu szóstoklasisty, co jest równoznaczne z uzyskaniem najwyższego wyniku, uczniowie ci również otrzymują najwyższą ocenę na koniec roku szkolnego z przedmiotów, które obejmował konkurs oraz przyjmowani są do wybranej szkoły wyższego stopnia, niezależnie od kryteriów zawartych w jej statucie.

 

Laureaci i finaliści o sobie:

Bartłomiej Bollin (podwójny finalista: Wojewódzkiego Konkursu Matematyki z Przyrodą i Języka Polskiego z Historią oraz laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematyki z Przyrodą) - chodzi do szkoły muzycznej I stopnia, do 4 klasy cyklu 6- letniego. Od lat zajmuje także czołowe miejsca m. in. w konkursach recytatorskich. Nigdy nie opuszcza go poczucie humoru, jest duszą towarzystwa.

Szymon Kukliński (finalista Konkursu Matematyka z Przyrodą) – jedyny piątoklasista wśród finalistów, a do tytułu laureata zabrakło mu tylko dwóch punktów. Bardzo lubi zwierzęta. Ma psa – Skubiego i patyczaki. Uwielbia konie, jeździ dwa razy w tygodniu w pobliskiej szkółce jeździeckiej. Kolekcjonuje monety dwuzłotowe. W wolnym czasie maluje i rysuje, najczęściej farbami akrylowymi. Chodzi też na dodatkowe lekcje języka angielskiego.

Paweł Sosnowski (kolejny podwójny finalista Wojewódzkich Konkursów Interdyscyplinarnych oraz laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematyki z Przyrodą) - jego zainteresowaniami są informatyka i chemia. Chodzi do szkoły muzycznej, a tam uczy się grać na saksofonie. Interesuje się także historią. Ulubionym jego okresem jest starożytność, gdy miał 5 lat, umiał już wymienić wszystkich bogów greckich i ich specjalności. W szkole najbardziej lubi matematykę, j. polski, historię oraz przyrodę. Uwielbia dobrą muzykę (rocka i bluesa) oraz interesujące filmy.

Aleksandra Zalewska (finalistka Konkursu Matematyka z Przyrodą) – jedyna dziewczynka wśród finalistów – od kilku lat osiem razy w tygodniu trenuje w MTS Kwidzyn w sekcji pływackiej, ma na swoim koncie liczne sukcesy. Czas wolny najchętniej spędza ze swoją rodziną, pieskiem Guciem i królikiem Ferakiem. Bardzo lubi czytać, uwielbia książki o Harrym Potterze.

Uczniowie ci sukces zawdzięczają przede wszystkim wytężonej, codziennej pracy pod okiem nauczycieli i rodziców, trwającej przez sześć kolejnych lat. Wytrwała, rzetelna praca zawiodła ich tak daleko. Na przygotowania do konkursów poświęcili sporo czasu. Oprócz lekcji i spotkań na kołach przedmiotowych, uczyli się w domu przez kilka godzin dziennie.

Triumfy święcą również młodsi uczniowie z SP 2. Klaudia Konopska została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego dla klas III.

24 III 2011

KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS TRZECICH

 

W dniu 24 III 2011 r. w naszej szkole odbył się powiatowy etap Pomorskiego Konkursu Matematycznego dla klas trzecich, współorganizowanego z CEN w Gdańsku. 3 osoby zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego.

 

I miejsce – Kuba Janiszek ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kwidzynie

II miejsce – Mikołaj Morozowski z Zespołu Szkół w Ryjewie

III miejsce – Wiktor Dybowski ze Szkoły Podstawowej w Rakowcu

 

Uczniowie, którzy zajęli dalsze miejsca to:

Kacper Snoch – Zespół Szkół w Ryjewie

Jakub Konopka – Szkoła Podstawowa w Rakowcu

Wojciech Sopiela – Zespół Szkół w Sadlinkach

Oliwia Chojnacka – Zespół Szkół w Ryjewie

Jakub Głowacki – Szkoła Podstawowa w Czarnem Dolnem

Łukasz Gajewski – Szkoła Podstawowa nr 5 w Kwidzynie

Hubert Rublewski – Szkoła Podstawowa w Korzeniewie

Jacek Krystoforski – Szkoła Podstawowa w Czarnem Dolnem

Radomir Tamulewicz – Szkoła Podstawowa nr 4 w Kwidzynie

Kacper Głuszkiewicz – Zespół Szkół w Nebrowie Wielkim

Krzysztof Wolak – Zespół Szkół w Nebrowie Wielkim

Michał Depczyński – Szkoła Podstawowa w Czarnem Dolnem

 

                                                                      Gratulujemy!

22 III 2011

XI POWIATOWY KONKURS POETYCKO-PLASTYCZNY „MUZYKA ŹRÓDŁEM INSPIRACJI PLASTYCZNEJ I POETYCKIEJ”

 

22 marca 2011r. w Zespole Szkół w Ryjewie została rozstrzygnięta XI edycja Powiatowego Konkursu Poetycko-Plastycznego pod hasłem „Muzyka źródłem inspiracji plastycznej i poetyckiej”. Na konkurs wpłynęło 87 prac plastycznych i 43 wiersze. Wśród zwycięzców znaleźli się również uczniowie z SP2:

KONKURS PLASTYCZNY

I  miejsce – Marta Wąsik, kl. VIc

II  miejsce – Hubert Kapica, kl. Va

III miejsce – Aleksandra Staszewska, kl. IVc

Wyróżnienia – Bartosz Hillar, kl. IVc, Dawid  Komkowski, kl. IVc

 

KONKURS POETYCKI

III miejsce – Oliwia Olińska, kl. VId

 

Serdecznie gratulujemy.

 

 

19 III 2011

WYCIECZKA DO TORUNIA

 

    W sobotę 19.03.2011 r. już po raz kolejny szkolne koło turystyczne "Zwiedzające mrówki" wybrało się na wycieczkę autokarową z cyklu "Cztery strony świata" zorganizowaną przez PTTK Kwidzyn. Tym razem celem wyprawy był Toruń. Pod opieką wspaniałego przewodnika zwiedziliśmy stare miasto, gdzie zobaczyliśmy m.in. krzywą wieżę, ratusz, ruiny zamku krzyżackiego, pomnik Mikołaja Kopernika. W domu Kopernika obejrzeliśmy makietę Torunia i prezentację multimedialną. Nie obyło się bez zakupów toruńskich pierników. Podczas drogi powrotnej odbył się tradycyjny konkurs krajoznawczy.

18 III 2011

KONKURS LITEROWANIA PO ANGIELSKU

 

     W dniu 18 marca 2011 odbył się w naszej szkole konkurs literowania w języku angielskim. Udział w nim wzięli uczniowie klas trzecich. Po trzech rundach i bardzo dzielnej rywalizacji wyłonieni zostali następujący laureaci.

I miejsce – Kornelia Lachowicz kl. IIIb

II miejsce – Patryk Markowski kl. IIIc

III miejsce – Wojtek Mazanowski kl. IIIa

     Serdecznie gratulujemy!

16 III 2011

WYRÓŻNIENIE DLA KLASY III A W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE EDUKACYJNYM „PLANETA ENERGII”

 

Konkurs skierowany był do nauczycieli i uczniów klas I-III szkół podstawowych w całym kraju, a jego głównym celem było propagowanie wśród dzieci wiedzy na temat energii elektrycznej. Zwycięskie klasy zostały wyłonione na podstawie przygotowanych przez nauczycieli sprawozdań. Klasa III a otrzymała wyróżnienie.

 

12 III 2011

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY ZA NAMI

     

Po raz kolejny zaprosiliśmy na dzień otwarty do naszej szkoły. W sobotę 12.03.2011 r. w godz. 10.00-13.00 otworzyły się drzwi budynku "Pod Zegarem" przy ul. Staszica 2 oraz budynku głównego przy ul. Staszica 16. Nasi goście mieli okazję poznać życie szkoły. W budynku "Pod Zegarem" rodzice mieli możliwość zapisania dziecka do klasy I, spotkania z dyrektorem i uzyskania szczegółowych informacji. Rozstrzygnięte zostały konkursy: Szkolny Konkurs Poetycki "Kwidzyn Moje Miasto", Szkolny Konkurs Fotograficzny "Najpiękniejsze zakątki Kwidzyna" (zobacz wyniki) oraz V Szkolny Internetowy Konkurs Walentynkowy (zobacz wyniki).

Przy okazji informujemy, że zapisy dzieci do klas I kończą się 9 kwietnia 2011 r. o godz. 13.00.

10 III 2011

DALEJ NA ROWERZE

 

W dniu 10 marca 2011 r gościliśmy w naszej szkole wolontariuszy ze Stowarzyszenia „Eko-Inicjatywa”. Pan Manuel Marti - wolontariusz z Francji oraz dwaj polscy wolontariusze - Grzegorz i Robert z II Liceum Ogólnokształcącego zapoznali uczniów z walorami korzystania z komunikacji rowerowej. Zajęcia miały charakter warsztatowy. Członkowie Szkolnego Koła Turystyczno- Rowerowego „Włatcy druk” chętnie dyskutowali o zasadach bezpiecznego poruszania się na rowerze oraz o ekologicznych aspektach korzystania z tego środka komunikacji. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa naszych uczniów jako uczestników ruchu drogowego.

Wiesława Strzelczyk

10 III 2011

KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS TRZECICH

 

W dniu 10 III 2011 r. w naszej szkole odbył się powiatowy etap Pomorskiego Konkursu Ortograficznego dla klas trzecich, współorganizowanego z CEN w Gdańsku. 3 osoby zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego.

 

I miejsce ex aequo zajęła uczennica naszej szkoły Klaudia Konopska z klasy III c oraz Aleksandra Walkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 6.

 

III miejsce zajęła Kamila Wicha z Zespołu Szkół w Nebrowie Wielkim

 

Uczniowie, którzy zajęli dalsze miejsca to:

Dominika Borowska – Szkoła Podstawowa nr 4

Ilona Śnieda – Zespół Szkół w Nebrowie Wielkim

Tamara Lipniak - Zespół Szkół w Nebrowie Wielkim

Denis Mejer - Szkoła Podstawowa w Rakowcu

Wiktor Dybowski - Szkoła Podstawowa w Rakowcu

Paulina Staniaszek – Zespół Szkół w Ryjewie

Nikola Solińska - Zespół Szkół w Ryjewie

Hubert Rublewski - Szkoła Podstawowa w Korzeniewie

Dawid Bobrowski - Zespół Szkół w Ryjewie

Gratulujemy!

10 III 2011

VIII POWIATOWY KONKURS TWÓRCZOŚCI DZIECI I MŁODZIEŻY "W UNII EUROPEJSKIEJ"

 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kwidzynie od 8 lat organizuje Powiatowy Konkurs Twórczości Dzieci i Młodzieży p.n. "W Unii Europejskiej". 10.03.2011 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród, uświetniona występami artystycznymi wychowanków Ośrodka. Uczennice naszej szkoły zajęły w konkursie bardzo dobre miejsca w grupie szkół podstawowych. Alicja Maksym z klasy Vb zajęła I miejsce w kategorii rysunek, a Aleksandra Kardasz z klasy V a uzyskała wyróżnienie w kategorii malarstwo. Gratulujemy!

3 III 2011

DZIEŃ SENIORA W KLASIE IVC

 

     3 marca 2011 roku klasa IV c zorganizowała Dzień Seniora. Był to szczególny dzień, bo Tłusty Czwartek, dlatego do kawy, herbaty zaserwowano pączki, by tradycji stało się zadość. Było przedstawienie, piosenki, wierszyki i wspólne śpiewy. Zresztą fotorelacja pokaże wszystko.

25 II 2011

„INTERNETOWA KLASA” - KONKURS DLA KLAS II – III ROZSTRZYGNIĘTY!

 

     Konkurs „INTERNETOWA KLASA” odbył się w naszej szkole po raz drugi. Do rywalizacji stanęły wszystkie klasy drugie i trzecie. Oto wyniki rywalizacji:

 

 

Szkolny

Konkurs Grafiki Komputerowej

dla klas II i III

Gazetka o tematyce związanej z bezpieczeństwem w Internecie

Test wiedzy o bezpieczeństwie w Internecie

 

Razem

Klasa II a

1 p.

3 p.

76.00 p.

80,00 p.

Klasa II b

5 p.

3 p.

79,19 p.

87,19 p.

Klasa II c

3 p.

3 p.

76,00 p.

82, 00 p.

Klasa III a

5 p.

3 p.

85,55 p.

93,55 p.

Klasa III b

2 p.

3 p.

86,87 p.

91, 87 p.

Klasa III c

 

3 p.

84,70 p.

87,70 p.

 

   Certyfikat „INERNETOWA KLASA” w roku 2011 otrzymała klasa  III a! Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy umiejętności posługiwania się komputerem oraz wiedzy na temat bezpieczeństwa w Internecie!

 

Organizatorzy konkursu

19 II 2011

WYCIECZKA DO GRUDZIĄDZA

 

Choć mroźna zima za oknem, to już budzi się w nas powoli ochota na wędrowanie. Tym razem wspólnie z koleżankami z grupy „Odlotowe promotorki” 19.02.2011 r. postanowiliśmy wybrać się na wycieczkę do Grudziądza. Znane przysłowie mówi: „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Właśnie…

Grudziądz to miasto powiatowe leżące ok. 35 km na południe od Kwidzyna, należące już do województwa kujawsko- pomorskiego, liczy sobie około 100 tys. mieszkańców. To bardzo stare miasto- zostało założone w 1065 roku, z wieloma zabytkami w stylu gotyckim i barokowym. Spichrze, Kolegium Jezuickie, Klasztor Benedyktynek, Pałac Opatek, Poczta Główna, mury miejskie z Bramą Wodna, resztki zamku Krzyżackiego z XIII w, liczne kościoły oraz zabytkowe kamieniczki na Rynku to tylko niektóre z zabytków Grudziądza, które zwiedziliśmy. Byliśmy też w Muzeum, gdzie mogliśmy zobaczyć kilka wystaw. Szczególne wrażenie zrobiła na nas wystawa „FIAT LUX od Witelona do tomografu optycznego” oraz wystawa „Stacja kolejowa Grudziądz” o historii kolejnictwa w Grudziądzu.

Zwiedzanie miasta zakończyliśmy gorącym posiłkiem w barze McDonald’s. Do Kwidzyna wróciliśmy oczywiście pociągiem ARRIVA, zadowoleni, choć zmęczeni wędrówką i kilkustopniowym mrozem. Teraz czekamy na wiosnę, szykujemy rowery i już planujemy wypad w plener.

Zapraszamy chętnych rodziców na  wspólne z nami rajdy rowerowe.

18 II 2011

WYCIECZKA KLASY ID DO I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

 

18 lutego 2011 roku klasa I d odbyła wycieczkę do I Liceum Ogólnokształcącego. Dzieci przywitał dyrektor szkoły Witold Iwicki, który opowiedział im o jej bogatej historii. Potem dzieci zwiedzały Muzeum Historyczne z archiwalnymi zdjęciami oraz Muzeum Techniki. Zobaczyły też jak wygląda i co oznacza znak Rodła. Po zwiedzaniu szkoły czekał na dzieci słodki poczęstunek. Na zakończenie dzieci wraz z wychowawczynią podziękowały pani Sylwii Smagowskiej–Żemojtel za zaproszenie i przygotowanie tak ciekawej wycieczki.

16 II 2011

LAUREACI POWIATOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO

 

Dzięki baśniom przenosimy się do świata z marzeń i snów, poznajemy dobro i zło. To świat pięknych księżniczek, walecznych rycerzy, a także złych czarownic, smoków. W takim świecie jest wszystko poukładane…A tu nagle należało zająć się waśniami w świecie baśni i pomieszać tak, aby stworzyć coś nowego…

Dominika Chodorowska z kl. VI a zdobyła I. miejsce, a Agnieszka Michlewicz z kl. IV c 2. miejsce w Powiatowym Konkursie Literackim organizowanym przez Szkołę Podstawową w Rakowcu.

 

przeczytaj pracę Agnieszki Michlewicz

 

15 II 2011

KARNAWAŁOWE PLĄSY

 

     Dzień 15.02.2011 r. zostanie na długo w pamięci dzieciom klas I e, II c, III a. W tym dniu bardzo chętnie przyszły ponownie do szkoły na karnawałową zabawę. Przebrane w różnokolorowe stroje brały udział we wszystkich konkursach organizowanych specjalnie dla nich. Tańczyły „z miotłą”, balowały na gazetach, tworzyły korowody, a nawet tańcowały w parach. W przerwach między tańcami częstowały się smakołykami przygotowanymi przez rodziców. Gośćmi na naszym balu byli licznie zgromadzeni rodzice, którzy również świetnie się bawili.

12 II 2011

WYNIKI IX WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

 

W dniu 12 lutego 2011 r. odbył się etap wojewódzki IX Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 123 uczniów (41 uczniów z klas IV, 42 uczniów z klas V oraz 40 z klas VI) z 23 szkół województwa pomorskiego:

SP nr 8 w Gdańsku, SP nr 12 w Gdańsku, SP nr 15 w Gdańsku, SP nr 17 w Gdańsku, SP nr 45 w Gdańsku, SP nr 48 w Gdańsku, SP nr 50 w Gdańsku, SP nr 52 w Gdańsku, SP nr 57 w Gdańsku, SP nr 59 w Gdańsku,

SP nr 80 w Gdańsku, SP nr 85 w Gdańsku, Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Nasza Szkoła" w Gdańsku, Gdańskiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej, SP w Bielkówku, SP nr 2 w Kwidzynie, SP nr 4 w Kwidzynie, SP nr 2 w Miastku, SP nr 4 w Pruszczu Gdańskim, SP w Pszczółkach, SP nr 8 w Sopocie, SP nr 9 w Wejherowie, SP w Wiślinie.

Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych. Składał się z dyktanda i testu ze znajomości zasad ortograficznych i interpunkcyjnych.

Wypis z protokołu Komisji IX Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego w Gdańsku:

 

Miejsce

na 41

Imię i nazwisko

Za dyktando

na 100 pkt.

Za ćwiczenia

na 49 pkt.

Razem pkt.

na 149 pkt.

22./ IV

Agnieszka Michlewicz

90.0

35.0

125.0

23./IV

Oliwia Arszyńska

90.5

34.0

124.5

23./V

Monika Bożek

89.5

31

120.5

35./V

Aleksandra Piątkowska

82

26

108

16./VI

Bartłomiej Bollin

92

34.5

126.5

23./VI

Wiktoria Jedowska

93.5

30

123.5

 

11 II 2011

„POCZYTAJMY RAZEM”

 

 Dzisiejszego dnia klasa Ia odbyła niesamowitą podróż do krainy baśni Charles’a Perrault’a. Pani Ewelina Wołoszyn i pan Michał Klain przenieśli dzieci w świat fantazji, Kopciuszka jej okrutnych sióstr, macochy i księcia. W bajkowej scenerii dzieci słuchały fragmentu baśni, a następnie bawiły się w układanie puzzli, kolorowanie itp.

 

10 II 2011

ZAJĘCIA KOŁA PLASTYCZNEGO „KOLORKI” Z GRUPĄ 6-LATKÓW

 

W dniu 10.02.11 w naszej szkole odbyły się zajęcia plastyczne z udziałem grupy 6-latków z Przedszkola „Promyk”. Tematem zajęć był „Karnawał”. Dzieci malowały farbami i ozdabiały różnymi materiałami plastycznymi szablony masek karnawałowych. Wspólnie z uczniami z klasy III c śpiewały piosenkę pt. „W karnawale” i wspaniale się bawiły.

10 II 2011

KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS TRZECICH

 

    W dniu 10 II 2011 r. w naszej szkole odbył się gminny etap Pomorskiego Konkursu Matematycznego dla klas trzecich, współorganizowanego z CEN w Gdańsku. 3 osoby zakwalifikowały się do etapu powiatowego.

 

I miejsce ex aequo zajęli Jakub Janiszek ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Łukasz Gajewski ze Szkoły Podstawowej nr 5.

III miejsce zajął Radomir Tamulewicz  ze Szkoły Podstawowej nr 4.

 

Uczniowie, którzy zajęli dalsze miejsca to:

Wiktor Cieśliński – Szkoła Podstawowa nr 2

Michał Świetlicki - Szkoła Podstawowa nr 6

Aleksandra Walkiewicz - Szkoła Podstawowa nr 6

Natalia Deyna - Szkoła Podstawowa nr 6

Aleksandra Stadelmajer - Szkoła Podstawowa nr 5

Dawid Wierzba - Szkoła Podstawowa nr 2

Maks Joniec - Szkoła Podstawowa nr 5

Mariusz Gólczyński - Szkoła Podstawowa nr 2

Adrianna Szczotka - Szkoła Podstawowa nr 4

 

Gratulujemy!

7-11 II 2011

TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

 

     Podczas obchodów Tygodnia Bezpiecznego Internetu w dniach 7-11 lutego 2011r. w naszej szkole zaplanowaliśmy i zrealizowaliśmy:

1. W każdej klasie na zajęciach informatyki przeprowadziliśmy  zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w sieci.

2. Na godzinie wychowawczej w każdej klasie zrealizowaliśmy w tym tygodniu jeden z tematów z autorskiego programu „Bezpieczni w komputerowym świecie”.

• klasy IV – Chcę uczciwie użytkować strony www.

• klasy V – Gry komputerowe- które polubić, a które odrzucić.

• klasy VI – Może spędzam zbyt dużo czasu przy komputerze?

 

3. Zaplanowaliśmy i ogłosiliśmy zadania dla klas związanych z bezpieczeństwem - zostały one połączone z kolejnym etapem „Zgranej Klasy”.

• klasy IV – Krótki opis niebezpieczeństw, jakie mogą na nas czyhać w sieci.

• klasy V – Ulotka dla rówieśników

• klasy VI – Ulotka dla rodziców.

4. W  piątek 11 lutego wszystkie klasy wzięły udział w spotkaniu edukacyjnym z Paniami Policjantkami pod hasłem „Konsekwencje niewłaściwych zachowań nieletnich w Internecie”

5. W klasach II i III przeprowadzony został konkurs na "Internetową Klasę"

6. Ogłoszenie konkursu na temat znajomości zasad bezpieczeństwa w sieci.

7. Działania zachęcające uczniów do wzięcia udziału w konkursach dotyczących bezpieczeństwa ogłoszonych na www.sieciaki.pl

8. Rejestracja szkoły i opis działań na oficjalnej stronie www.dbi.pl

 

6 II 2011

SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLASY VC Z MORSAMI

 

W ostatnią niedzielę tj. 6 lutego 2011r. odbyło się spotkanie integracyjne klasy V c z Morsami z oddziału Kwidzyn. Miejscem spotkania było jezioro w Wandowie. Inicjatorkami spotkania były Pani Ewa Gelios i Pani Magdalena Pieńkowska – babcia i mama naszego ucznia - Morsa – Michaela Pieńkowskiego.

Prezes Stowarzyszenia Morsów – Pan Janusz Rublewski opowiedział uczniom o tym jak powstało stowarzyszenie, jaka jest jego idea i kto może zostać Morsem.

Braliśmy udział w rozgrzewce Morsów, a potem podziwialiśmy ich odwagę, gdy wchodzili do przerębla wykutego w lodzie. Wśród Morsów kąpiących się tego dnia były również dzieci.

Po kąpieli Morsy ubierały się, a my pląsaliśmy i śpiewaliśmy. Potem było ognisko z kiełbaskami i bigosem. Na koniec dostaliśmy dyplomy za udział w tej sympatycznej imprezie i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. W inny niż dotąd sposobów spędziliśmy ten niedzielny poranek.

Niektórzy z nas pomyślą o byciu Morsem w przyszłości. Może kiedyś…?

4 II 2011

SPOTKANIE Z PIŁKARZAMI RĘCZNYMI MMTS KWIDZYN

 

    W piątek 4.02.2011 r. naszą szkołę odwiedzili piłkarze ręczni z MMTS Kwidzyn – wicemistrzowie Polski. Promowali oni piłkę ręczną wśród uczniów z klas IV-VI. Oprócz zrobienia zdjęć i uzyskania autografów można było zmierzyć się z bramkarzami: Sebastianem Suchowiczem i Miłoszem Jedowskim, strzelając im rzuty karne. Na koniec każdy uczeń otrzymał pamiątkowy plakat, smycz i zakładkę do książek.

4 II 2011

WYNIKI V SZKOLNEGO KONKURSU GRAFIKI KOMPUTEROWEJ DLA KLAS II I III

 

W styczniu odbył się V Szkolny Konkurs Grafiki komputerowej dla klas II i III „ZAMEK W KWIDZYNIE”. Oto wyniki konkursu:

 

Klasy drugie

I miejsce

Miłosz Berendt

Klasa II c

II miejsce

Weronika Zmysłowska

Julian Pawłowski

Klasa II b

Klasa II b

III miejsce

Kacper Bojarczuk

Julia Banach

Klasa II a

Klasa II b

Wyróżnienie

Anna Nowak

Klasa II a

 

Klasy trzecie

I miejsce

Tamara Jurkiewicz

Klasa III a

II miejsce

Oliwia Lipińska

Klasa III a

III miejsce

Wiktor Cieśliński

Natalia Czarnecka

Klasa III b

Klasa III b

Wyróżnienie

Dominika Łęgowska

Klasa III c

 

Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych prac na szkolnej stronie internetowej www.sp2.kwidzyn.pl


Organizatorzy: Joanna Grządka, Renata Gerlach, Elżbieta Rakowska Kiliszek

3 II 2011

KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS TRZECICH

 

W dniu 3 II 2011 r. w naszej szkole odbył się gminny etap Pomorskiego Konkursu Ortograficznego dla klas trzecich, współorganizowanego z CEN w Gdańsku. 3 osoby zakwalifikowały się do etapu powiatowego.

 

I miejsce ex aequo zajęła uczennica naszej szkoły Klaudia Konopska z klasy III c oraz Dominika Borowska ze Szkoły Podstawowej nr 4.

III miejsce zajęła Aleksandra Walkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 6.

Uczniowie, którzy zajęli dalsze miejsca to:

Magdalena Rakieć – Szkoła Podstawowa nr 6

Radosław Tamulewicz - Szkoła Podstawowa nr 4

Martyna Torłop - Szkoła Podstawowa nr 5

Amelia Pikuć - Szkoła Podstawowa nr 6

Patryk Markowski - Szkoła Podstawowa nr 2

Kacper Żaglewski - Szkoła Podstawowa nr 5

Jakub Dąbrowski - Szkoła Podstawowa nr 4

Matylda Springer - Szkoła Podstawowa nr 2

Zuzanna Wiśniewska - Szkoła Podstawowa nr 5

Gratulujemy!

31 I 2011

NASI FINALIŚCI KONKURSÓW WOJEWÓDZKICH

 

W styczniu odbyły się etapy rejonowe dwóch wojewódzkich konkursów: matematyki z przyrodą oraz języka polskiego z historią.

Do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Matematyka z Przyrodą w całym województwie zakwalifikowało się 1062 uczniów w tym z naszej szkoły pięcioro.

Etap ten odbył się 12 stycznia w naszej szkole. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się sześć osób z Kwidzyna, w tym czworo naszych uczniów. Są to: Aleksandra Zalewska z kl. VIa, Paweł Sosnowski z kl. VI c, Bartłomiej Bollin z kl. VI d, Szymon Kukliński z kl. Va.

Nauczyciele, którzy przygotowali uczniów: Joanna Baranowicz, Edyta Felenczak, Ewa Jurek, Grażyna Łach, Wioletta Radomska.

14 stycznia odbył sie etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego z Historią w SP9 w Malborku. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów. Do etapu wojewódzkiego tego konkursu zakwalifikowało się 6 osób z Kwidzyna, w tym dwoje naszych uczniów: Bartłomiej Bollin z kl. VI d i Paweł Sosnowski z kl. VI c. Uczniowie zostali przygotowani przez Jolantę Obód i Magdalenę Ruczko.

Serdecznie gratulujemy uczniom i ich nauczycielom. Życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim, który odbędzie się już w marcu.

 

 

Archiwum wiadomości

 

rok szkolny 2010/2011 - pierwszy semestr

rok szkolny 2009/2010
rok szkolny 2008/2009
rok szkolny 2007/2008 i wcześniej