ogłoszenia      dziennik elektroniczny      galeria fotografii      księga gości      plan lekcji     gazetka szkolna     nasze forum

 

 

rok szkolny 2011/2012 - I semestr

 

 

27 I 2012

BAL KARNAWAŁOWY W ŚWIETLICY SZKOLNEJ 2012

 

W dniu 27 stycznia 2012 roku w naszej świetlicy odbył się Bal Karnawałowy, w którym uczestniczyły dzieci z klasy I-III. Wszystkie dzieci bawiły się doskonale. Tańce przeplatane były ciekawymi zabawami. Był taniec z balonem, taniec na gazecie, zabawa „ludzie do ludzi”, był też wybór króla i królowej balu. Królową została Ania przebrana za dziewczynkę z Indii, a królem został Julian przebrany za karatekę. W czasie przerwy dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek.

Specjalne podziękowania dla pani Moniki za pomoc przy organizacji zabaw, a także dla uczennicy klasy VI Agaty za pomoc przy organizacji balu. 

Jolanta Muchowska

Magdalena Głuszko

 

25 I 2012

ZAJĘCIA CERAMICZNE W ŚWIETLICY

 

W dniu 25 stycznia 2012 roku gościliśmy w naszej świetlicy uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej wraz z opiekunem.

Dzieci brały udział w zajęciach ceramicznych. Pierwszą czynnością było ugniatanie, ubijanie i rzucanie o stół gliną w celu zlikwidowania pęcherzyków powietrza. Następnie dzieci przystąpiły do wałkowania gliny i formowania z szablonów różnorodnych kształtów: serduszek, gwiazdek, bałwanków, choinek, itp. Niektóre dzieci lapiły z gliny figury przestrzenne, takie jak wazony, dzbanki, wieżę zamkową, koszyki, itp. Gotowe wyroby zostały ułożone w ciepłym miejscu do wyschnięcia. Po wyschnięciu rzeźby wypalone zostaną w specjalnym piecu. Na koniec będzie można te wyroby pomalować i ozdobić. Zajęcia ceramiczne były bardzo ciekawe i twórcze.

Po zajęciach był słodki poczęstunek dla wszystkich.

Specjalne podziękowania dla opiekuna i uczestników WTZ za przyjazd do naszej świetlicy i za pomoc w organizacji zajęć ceramicznych.

Jolanta Muchowska

25 I 2012

PLEBISCYT NA NAJLEPSZEGO SPORTOWCA 2011 ROKU

 

    25.01.2012 r. (środa) odbył się plebiscyt na Najlepszego Sportowca 2011 roku. Wśród klas IV-VI najwięcej głosów i tym samym miano Najlepszego Sportowca 2011 zdobyła liczbą 79 głosów Justyna Kowalczyk, drugie miejsce zajął Robert Lewandowski – liczba oddanych głosów 30 i trzecie miejsce zajęli: Jakub Błaszczykowski i Adam Małysz - liczba oddanych głosów 29.

 

Lista nominowanych sportowców 2011 r.

 

 1. Jakub Błaszczykowski

 2. Konrad Czerniak

 3. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel

 4. Jakub Giermaziak

 5. Jarosław Hampel

 6. Damian Janikowski

 7. Justyna Kowalczyk

 8. Bartosz Kurek

 9. Mateusz Kusznierewicz i Dominik  Życki

 10. Robert Lewandowski

 11. Adam Małysz

 12. Mateusz Polaczyk

 13. Agnieszka Radwańska

 14. Piotr Siemionowski

 15. Kamil Stoch

 16. Marek Twardowski

 17. Marta Walczykiewicz

 18. Maja Włoszczowska

 19. Paweł Wojciechowski

 20. Adrian Zieliński

 

 

25 I 2012

WYNIKI KLASYFIKACJI PO I PÓŁROCZU

 

Obok można zobaczyć wyniki klasyfikacji klas IV-VI po I półroczu roku szkolnego 2011/2012.

 


oceny


sprawowanie

24 I 2012

X WOJEWÓDZKI KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS IV - VI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH


W etapie szkolnym brali udział:
Aleksandra Olchowik, Tamara Jurkiewicz, Wojciech Żmudowski, Dawid Wierzba, Kamil Nazarowicz, Klaudia Konopska, Karolina Gajko, Julia Budek, Martyna Rogacka, Natalia Piotrkowska, Agnieszka Michlewicz, Oliwia Arszyńska, Szymon Kukliński, Maja Holińska, Błażej Itrich, Aleksandra Wirecka, Monika Bożek, Aleksandra Piątkowska.
 

Do finału przeszli:
Aleksandra Olchowik
Klaudia Konopska
Agnieszka Michlewicz
Karolina Gajko
Szymon Kukliński
Monika Bożek
 

Trzymajmy kciuki za nich. Konkurs odbędzie się 3 III 2012 r. w Szkole Podstawowe nr 57 w Gdańsku.

 

 

24 I 2012

WOJEWÓDZKI KONKURS „ZABAWY JĘZYKIEM POLSKIM”


     W styczniu odbyły się eliminacje do konkursu wojewódzkiego. Do etapu wojewódzkiego wytypowano Monikę Bożek i Szymona Kuklińskiego. Przed nimi ciężka praca nad słownikami, leksykonami i gramatyką. Konkurs odbędzie się 21 lutego 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 12 w Gdańsku.

 

 

23 I 2012

KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ DLA KLAS I-III
„Sporty zimowe”

 

Wyniki konkursu:
Klasy I
I miejsce - Julia Duchała I a
II miejsce - Malwina Podgórska I a
III miejsce - Tomasz Gadecki I a
Wyróżnienie Alicja Zięciak I b

Klasy II
I miejsce - Łukasz Rudlicki II d
II miejsce - Aniela Mosakowska II c
III miejsce - Przemysław Dubik II e
Wyróżnienie Maciej Galewski II a, Szymon Wiśniewski II d, Martyna Komorniczak II e

Klasy III
I miejsce - Kinga Kirszniewska III a
II miejsce - Małgorzata Krogulec III c
III miejsce - Agnieszka Olchowik III b

                  Agnieszka Sztachelska III a
Wyróżnienie Dominika Krupińska III b

19 I 2012

POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY „BAWIMY SIĘ HISTORIĄ”

 

W dniu 19.01.2012 r. w Szkole Podstawowej w Korzeniewie odbył się powiatowy konkurs historyczny dla klas II i III. Naszą szkołę reprezentowali: Przemysław Dubik z klasy II e i Miłosz Berent z klasy III c. Uczniowie ci zajęli III miejsce.

     W tym samym czasie uczniowie klas starszych rywalizowali z 9 innymi szkołami z powiatu kwidzyńskiego w konkursie „Zabawy z historią Polski. Władcy elekcyjni i zabory”. Aleksandra Kardasz i Szymon Kukliński zajęli drużynowo II miejsce.

 Gratulujemy naszym młodym historykom.

18 I 2012

ZAWODY PŁYWACKIE - ETAP POWIATOWY WOJEWÓDZKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

 

W dniu 18.01.2012 r. jak co roku nasi uczniowie wzięli udział w zawodach pływackich WIMSz. Były to sztafety dziewcząt i chłopców z klas III, IV, V i VI. Obie sztafety zajęły III miejsce.

Reprezentowali nas: Anna Nowak, Angelika Piasecka, Maja Ostrowska, Dominika Łęgowska, Aleksandra Czajka, Martyna Filar, Wiktoria Niziałek, Julia Balsam, Aleksandra Kardasz, Klaudia Lewandowska, Sonia Floryańska, Mateusz Zimnicki, Bartosz Grochalski, Jakub Urbański, Wojciech Mazanowski, Miłosz Jankowski, Filip Szymański, Franciszek Reniecki, Krystian Piątkowski, Hubert Kapica, Karol Wasik i Gracjan Bucior.

17 I 2012

BAL KARNAWAŁOWY KLAS Ic i Id

 

Uczniowie klas Ic i Id naszej szkoły mieli okazje poćwiczyć kroki i figury taneczne podczas balu karnawałowego, który miał miejsce dnia 17.01.2012 r. Dzieci z obu klas poprzebierane za postaci z bajek, filmów, komiksów świetnie się bawiły. Wychowawcy klas przygotowali zadania muzyczno-taneczne, konkursy i wiele innych atrakcji. Ochotnicy brali udział w konkursie picia soku cytrynowego oraz jedzenia jabłek zawieszonych na nitce. Niektórzy rodzice pokazali umiejętności wokalno-taneczne! Były smakołyki, kolorowe ciasta i napoje. Bal karnawałowy 2012 uważamy za udany.

16 I 2012

VII WOJEWÓDZKI FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

 

16 stycznia 2012 r. w Sadlinkach odbył się VII Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek "Nasze Boże Narodzenie". Podczas tegorocznego festiwalu gościło 32 solistów oraz 13 zespołów wokalnych ze szkół województwa pomorskiego. Konkurencja była ogromna, ale w ,,zdrowej'' rywalizacji wokalnej bawiliśmy się wspaniale, wspominają dziewczęta pani Alicji Kizińskiej z Koła Wokalnego ,,Wesołe Nutki'' Monika Bożek i Andżelika Witusińska.

16 I 2012

BAL KARNAWAŁOWY KLAS Ia, IIe i IIIc

 

W dniu 16.01.2012 r. klasy I a, II e, III c wspólnie tańcowały na balu. Wszystkie dzieci przebrane były za najróżniejsze postaci. Przy skocznej muzyce i piosenkach świetnie się bawiły. Chętnie brały udział w konkursach – nawet taniec z miotą nie był dla nich straszny. Między zabawami i tańcami posilały się łakociami przygotowanymi przez rodziców. Zabawa była dla wszystkich bardzo udana i na długo zostanie w pamięci.

15-16 I 2012

PO RAZ TRZECI OTRZYMALIŚMY „ZNAK JAKOŚCI INTERKL@SA”

 

16 stycznia 2012 r. tylko sześć szkół w kraju otrzymało niezwykle prestiżową nagrodę - Znak Jakości Interkl@sa. Wśród wyróżnionych po raz trzeci znalazła się nasza placówka. Certyfikat przyznawany jest tym szkołom, które najlepiej przygotowują swoich uczniów do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym. W tym roku Znak Jakości Interkl@sa przyznano już po raz dziesiąty. Do ścisłego finału kapituła konkursu, w skład której wchodzą wybitne osobistości z dziedziny edukacji, kultury, nauki i polityki, zakwalifikowała sześć szkół. Trzy z nich otrzymały znak jakości na dwa lata, są to: Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Poczesnej, Szkoła Podstawowa nr 95 im. Władysława Broniewskiego w Krakowie i Zespół Szkół nr 6 w Żorach. Trzem pozostałym szkołom: Szkole Podstawowej nr 2 im. majora Henryka Sucharskiego w Kwidzynie, Gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim oraz Zespołowi Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Poznaniu - przyznano znak na trzy lata.

Pobyt naszej delegacji w Warszawie trwał dwa dni. Pierwszego dnia szkoły przedstawiały swój dorobek w dziedzinie TI w formie prezentacji multimedialnych. Miała ona obok wcześniej przesłanego do kapituły raportu, znaczny wpływ na jej decyzję, co do ostatecznego werdyktu.

Drugi dzień był dla delegacji ogromną przyjemnością. Rano zwiedzaliśmy Sejm RP i zostaliśmy zaproszeni do gabinetu, w którym na co dzień pracuje Marszałek Sejmu Ewa Kopacz. Potem w Sali Kolumnowej, odbyła się ceremonia wręczenia nagród Znaku Jakości Interkl@sa. Wzięli w niej udział przedstawiciele naszej szkoły w osobach: Jerzy Pawluczuk – dyrektor szkoły, Katarzyna Srebrowska-Budek – nauczycielka informatyki oraz uczennice klas VIa i VIc: Monika Bożek, Sonia Floryańska i Maja Holińska. Z ramienia Pomorskiego Kuratorium Oświaty towarzyszył naszej delegacji Stanisław Sumowski - dyrektor delegatury w Tczewie.

 

zobacz więcej na stronie MEN zobacz  więcej na stronie Sejmu | retransmisja uroczystości | zobacz artykuł na stronie "Interkl@sy"  | zobacz więcej na stronie kuratorium oświaty | 2009  | 2008116

13 I 2012

FINALISTA KONKURSU WOJEWÓDZKIEGO "JĘZYK POLSKI Z HISTORIĄ"

 

13 stycznia odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego z Historią w SP9 w Malborku. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Monika Bożek kl. VIc, Monika Gólczyńska kl. VIa, Maja Holińska kl. VIa i Szymon Kukliński kl. VIa. Do etapu wojewódzkiego tego konkursu zakwalifikował się nasz uczeń: Szymon Kukliński z kl. VI a. Chłopiec został przygotowany przez panie: Jolantę Obód i Magdalenę Ruczko.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim, który odbędzie się już w 17 lutego w Gdańsku.

 

 

12 I 2012

"KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA"

 

    Wraz z początkiem września 2011 r. w naszej szkole wdrożony został program edukacyjny "Klub Bezpiecznego Puchatka", który uczy pierwszoklasistów, jak być bezpiecznym na drodze, w domu, w szkole oraz podczas odpoczynku. Program powstał przy współpracy firmy Maspex oraz Biura Prewencji i Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz Kuratoria Oświaty. Pierwszy rok w szkole jest dla uczniów bardzo ważny, Przed pierwszoklasistami wiele nowych wyzwań i zadań do realizacji. W ramach "Klubu Bezpiecznego Puchatka" przygotowane zostały dla uczniów i Rodziców praktyczne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa, które pomogą przygotować uczniów do nowych zadań, unikać niebezpiecznych sytuacji i właściwie reagować na zagrożenia.

    W szkole wychowawcy przekazują uczniom wiadomości i kształtują umiejętności bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym, realizując treści programowe podczas lekcji oraz na kole bezpieczeństwa ruchu drogowego.

     Zachęcamy Państwa do odwiedzenia strony internetowej www.bezpiecznypuchatek.pl gdzie znajdą Państwo cenne wskazówki, porady na temat bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły, w szkole i w domu, a także karty pracy, kolorowanki do druku, gry, opowiadania, quizy oraz wiele innych propozycji do zabawy z dzieckiem w domu.

 

8 I 2012

XX FINAŁ KWIDZYŃSKIEJ WOŚP ZA NAMI

 

     W niedzielę 8 stycznia 2012 r. po raz 20-ty zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Kwidzyński Finał zorganizowaliśmy pod patronatem Burmistrza Miasta Kwidzyna Andrzeja Krzysztofiaka. W tym roku zbieraliśmy na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Zebraliśmy rekordową kwotę, która ostatecznie wynosi 244 816, 99 zł. Wszystkim uczestnikom tegorocznego Finału serdecznie gratulujemy!

2 I 2012

NASI FINALIŚCI KONKURSU WOJEWÓDZKIEGO

 

    15 grudnia odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego Matematyki z Przyrodą. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Monika Bożek kl.VIc, Błażej Itrich  kl. VI b, Szymon Kukliński kl. VI a i Agnieszka Michlewicz kl. V c. Nauczyciele, którzy przygotowali uczniów: Joanna Baranowicz, Edyta Felenczak, Ewa Jurek i Grażyna Łach.

     Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 118 uczniów z całego województwa, 5 osób z Kwidzyna, w tym dwoje naszych uczniów. Są to: Szymon Kukliński z kl. VIa,  i Agnieszka Michlewicz z kl. Vc.

     Serdecznie gratulujemy uczniom i ich nauczycielom. Życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim, który odbędzie się już 24 stycznia w Gdańsku.

 

 

21 XII 2011

JASEŁKA W KLASIE I D

 

     Dnia 21.12.2011. uczniowie klasy I d wraz z wychowawcą zaprosili do szkoły swoich rodziców na bożonarodzeniowe „JASEŁKA”. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i pieczołowitością przygotowali przedstawienie o narodzinach małego Jezusa. Wraz z wychowawcą na kole plastyczno – technicznym wykonane zostały dekoracje oraz upominki świąteczne dla rodziców – aniołki z gipsu. Rodzice pomagali w organizacji strojów dla małych aktorów – dzięki czemu każdy występujący pierwszak mógł choć trochę wczuć się w graną przez siebie rolę.

    Było przedstawienie, tradycyjne kolędy i pastorałki polskie, życzenia świąteczne oraz słodki poczęstunek dla wszystkich przybyłych gości.

 

19 XII 2011

KLASOWE KOLĘDOWANIE W KLASIE I A

 

W dniu 19.12.2011 r. w klasie I a odbyło się wigilijne spotkanie z rodzicami. Dzieci przygotowały mikołajkową inscenizację, w której wystąpił Mikołaj, Śnieżynki i wróżka. Była też postać choinki. Przy śpiewaniu świątecznych piosenek szybko mijał czas. Po zakończeniu inscenizacji, dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Potem były rozmowy przy kawie, herbatce i napojach oraz słodkościach przyniesionych z domu.

18 XII 2011

KOLEJNY ZWYCIĘSKI MECZ KOSZYKARZY

 

W niedziele 18.12.11 nasi koszykarze z klas szóstych zwyciężyli bardzo ważne spotkanie z UKS-em Jedynka Pelplin. Cały mecz przybiegał pod dyktando gospodarzy, aby ostatecznie zwyciężyć 88:61. Pochwały za dobra grę należą się wszystkim zawodnikom. Zwycięstwo było bardzo istotne, ponieważ będzie zaliczone do dalszej fazy rozgrywek w finale A województwa pomorskiego. Nasi kolejni przeciwnicy to: Czarni Słupsk, GTK Gdynia, Trefl Sopot, Bat Sierakowice.

 

Link do statystyk z meczu:

http://pozkosz.ligi.pl/index.php?pg=14&meczid=62441

 

link do tabeli po pierwszej fazie rozgrywek:

http://pozkosz.ligi.pl/index.php?pg=10&id=1720&co=stat

 

 

12 XII 2011

POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS II-III „TRADYCJE I ZWYCZAJE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA”

 

W dniu 12 grudnia 2011roku w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Plastyczny dla klas II-III pod nazwą „Tradycje i Zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia”.

Celem konkursu jest pielęgnowanie tradycji i zwyczajów obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia, rozbudzanie i poszerzanie wśród dzieci zainteresowań plastycznych oraz integracja międzyszkolna.

W tegorocznym konkursie plastycznym wzięło udział 8 szkół z miasta i powiatu: Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa w Nebrowie Wielkim, Szkoła Podstawowa w Tychnowach, Szkoła Podstawowa w Cyganach i Szkoła Podstawowa w Korzeniewie.

Podczas konkursu dzieci prezentowały swój talent plastyczny. Zadaniem każdej drużyny było dekorowanie aniołka na stelażu z papieru i styropianu. Zadaniem dodatkowym było wykonanie przez każdą szkołę „Najpiękniejszego Aniołka Bożonarodzeniowego” - forma przestrzenna z dowolnego materiału.

Część artystyczną reprezentowały szkolne zespoły:

- Szkolny zespół taneczny „Parada”

- Szkolny zespół muzyczny „Wesołe Nutki”

- Szkolny zespół muzyczny „Gwiazdeczki”

- Uczniowie z koła języka angielskiego ”My English Adventure”

- Szkolny zespół taneczny  „Tęcza”

Prace plastyczne wykonane przez drużyny oraz „Najpiękniejsze Aniołki Bożonarodzeniowe” wykonane przez każdą szkołę oceniało jury w składzie: p. Kazimierz Gorlewicz - przewodniczący, p. Jerzy Pawluczuk, p Anna Witusińska, p. Izabela Zwidryn.

 

W konkursie plastycznym:

I miejsce zajęła drużyna z SP 5

II miejsce zajęła drużyna z SP4

III miejsce zajęła drużyna z SP w Korzeniewie

Wyróżnienia otrzymały drużyny z: SP 6, SP2, SP w Nebrowie Wielkim, SP w Cyganach, SP w Tychnowach.

 

W konkursie na „Najpiękniejszego Aniołka Bożonarodzeniowego”:

I miejsce zajęła SP 2

II miejsce zajęła SP w Nebrowie Wielkim

III miejsce zajęła SP w Korzeniewie.

 

Za udział w konkursie plastycznym wszystkie dzieci otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy. Aniołki zostaną sprzedane w szkole a pieniądze przekazane na bardzo szczytny cel, jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

11 XII 2011

WAŻNE ZWYCIĘSTWO NASZYCH KOSZYKARZY

 

    W dniu 11.12.11 odbył się mecz pomiędzy UKS Starogard Gdański, a MTS Basket I Kwidzyn (SP2). Nasi koszykarze po bardzo zaciętym meczu pokonali przeciwników 84:72 i zapewnili sobie grę w finale A województwa pomorskiego!

 

Statystyki z meczu:

http://pozkosz.ligi.pl/index.php?pg=14&meczid=62439

 

 

9 XII 2011

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY PT. „NAJPIĘKNIEJSZY ANIOŁEK BOŻONARODZENIOWY” ROZSTRZYGNIĘTY

 

W listopadzie 2011 roku został ogłoszony szkolny konkurs plastyczny dla klas I-III pt. „Najpiękniejszy Aniołek Bożonarodzeniowy” - projektowanie formy przestrzennej z różnych materiałów. W konkursie wzięły udział wszystkie klasy I-III. Spośród 60 prac dzieci wybrały 10 najciekawszych.

Są to prace:

- Magdaleny Bożek z klasy Ia

- Karoliny Urbańskiej z klasy Ic

- Julii Talewskiej z klasy Id

- Julii Pajtel  z klasy Ib

- Stasia Jędrzejewskiego z klasy IId

- Oliwii Makas z klasy IIb

- Krzysztofa Boruszewskiego z klasy Ic

- Jana Zawadzkiego z klasy IIIc

-Wiktorii i Mateusza Morawskich z klasy IIIa

- Agnieszki Olchowik z klasy IIIb

 

Z 10 wybranych aniołków przez dzieci, jury wyłoniło 3 miejsca:

 

I miejsce otrzymali uczniowie z klasy IIIa Wiktoria i Mateusz Morawscy

II miejsce otrzymał uczeń z klasy Ic Krzysztof Boruszewski

III miejsce otrzymała uczennica z klasy IIIb Agnieszka Olchowi

 

Wyróżnienia otrzymali uczniowie: Magdalena Bożek z klasy Ia, Karolina Urbańska z klasy Ic, Julia Talewska z klasy Id, Julia Pajtel z klasy Ib, Staś Jędrzejewski z klasy IId, Oliwia Makas z klasy IIb, Jan Zawadzki z klasy IIIc.

Wybrane prace zostaną uhonorowane dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Aniołki zostaną sprzedane w szkole a pieniądze przekazane na bardzo szczytny cel jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

7 XII 2011

SP2 - SZKOŁĄ ODKRYWCÓW TALENTÓW

 

Informujemy, że nasza szkoła uzyskała w roku szkolnym 2011/2012 tytuł Szkoły Odkrywców Talentów, który świadczy o tym, że placówka nasza przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży.

Zostaliśmy umieszczeni na polskiej mapie Szkół Odkrywców Talentów, znajdującej się na stronie internetowej www.ore.edu.pl/odkrywamytalenty. Mamy nadzieję, że będzie to promocja naszej szkoły w regionie i środowisku lokalnym, przyczyni się do wymiany dobrych praktyk z innymi wyróżnionymi placówkami, a także przyniesie satysfakcję z pomocy uczniom w osiąganiu przez nich sukcesu.

 

6 XII 2011

LEKCJA OTWARTA DLA RODZICÓW W KLASIE I C

 

W dniu 6 grudnia odbyła się w klasie I c lekcja otwarta dla rodziców na temat „Mikołaju przybywaj”. Dzieci z dużym zainteresowaniem poszukiwały w klasie czerwonych znaków zostawionych przez „ Mikołaja”, pod którymi kryły się zadania do rozwiązania. Dzieci były aktywne i bardzo dobrze poradziły sobie z rozwiązaniem wszystkich zadań, a przy tym świetnie się bawiły. Na zakończenie zaśpiewały piosenkę „ Mikołaj ma trudne zadanie”. W nagrodę za wspaniałą pracę otrzymały mikołajkowy podarunek. Rodzice byli dumni ze swoich pociech.

6 XII 2011

KLASA VI C KOMPLETUJE „SZLACHETNĄ PACZKĘ”

 

      Z okazji Mikołajek uczniowie klasy VI c z wychowawcą  zorganizowali zbiórkę żywności dla potrzebującej rodziny z naszego województwa. W paczce znalazły się makarony, kasza, ryż, mąka, cukier, herbata, konserwy mięsne i rybne, paszteciki, dżemy, płatki śniadaniowe, środki czystości, słodycze i inne niezbędne produkty. Uczniowie oddali na ten cel również dzienną porcję mleka, którą otrzymują w szkole.

VI c będzie zbierać produkty jeszcze do najbliższego piątku. Potem „Szlachetna Paczka” będzie dokładnie zapakowana i zostanie na nią naklejony specjalny kod.

    Następnie paczka trafi do specjalnie przygotowanego magazynu a potem już prosto do wybranej przez klasę rodziny.

    Uczniowie VI c cieszą się, że raz w roku mogą zostać Świętymi Mikołajami i mają nadzieję, że dar ich serca przyniesie radość potrzebującym.

    Zainteresowanych odsyłamy na stronę www.szlachetnapaczka.pl

Katarzyna Srebrowska - Budek

6 XII 2011

MIKOŁAJKI

 

6.12.2011 r. odbyły się MIKOŁAJKI SZKOLNE. W budynku „Pod Zegarem” Święty Mikołaj wraz z pomocnikami zawitał do każdej z klas. Dzieci witały Mikołaja piosenkami, wierszami. Podarował im  dużo słodyczy i upominków. Odwiedził także świetlicę szkolną zostawiając dzieciakom górę prezentów. Radość była ogromna. W budynku głównym (klasy IV-VI) prezenty rozdawały nasze szkolne „śnieżynki”. Mikołaj obiecał, że przyjdzie 24 grudnia, więc czekamy niecierpliwie!!!

6 XII 2011

KLASA I A W KULKOLANDII

 

Atrakcją mikołajkowego dnia była dla klasy I a wizyta w Kulkolandii. Dzieci uczestniczyły w zajęciach plastyczno–technicznych, na których wykonały „skarpety z prezencikami” oraz ozdobne choineczki do zawieszenia na dużej choince. Po zajęciach wspólnie się bawiły, brały udział w zabawach przeprowadzanych przez organizatorów spotkania mikołajkowego. Był też poczęstunek słodki oraz wizyta Mikołaja. Dzieci świetnie potrafiły zaprezentować wiersze na prośbę Mikołaja. Spotkanie mikołajkowe było dla wszystkich wesołą zabawą.

5 XII 2011

JASEŁKA I SPOTKANIE PLASTYCZNE W KLASIE IIIA

 

5.12.2011 roku odbyło się w naszej klasie miłe, grudniowe spotkanie z rodzicami. Zaprezentowaliśmy naszym gościom Jasełka, a następnie wszyscy wspólnie poszliśmy do klasy. Tam dzieci wraz z rodzicami wykonywały ozdoby na choinkę i na świąteczny stół. Wszyscy bardzo się starali. Jedna z wykonanych zabawek trafiła na klasową choinkę. Mamusie zadbały także o poczęstunek, a Mikołaj o prezenty dla dzieci. Było miło, wszystkim udzieliła się świąteczna atmosfera.

5 XII 2011

I MIEJSCE W MIEJSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM "KARTKA BOŻONARODZENIOWA DLA KWIDZYNA"

 

    Laureatką Miejskiego Konkursu Plastycznego dla klas pierwszych "Kartka Bożonarodzeniowa dla Kwidzyna" została uczennica naszej szkoły Julia Fidler z klasy Ic (zobacz kartkę). W dniu 5 grudnia 2011 r. w Urzędzie Miejskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów przez Burmistrza Miasta Kwidzyna pana Andrzeja Krzysztofiaka.

4 XII 2011

I MIEJSCE KOSZYKARZY NA TURNIEJU W STAROGARDZIE GDAŃSKIM

 

    W dniu 4.12.11. w Starogardzie Gdańskim nasi koszykarze z rocznika 2001 zajęli I miejsce. Chłopcy z klasy IVb dzielnie reprezentowali barwy szkoły i klubu pokonując wszystkich przeciwników.

 

SP2 Basket Kwidzyn: UKS Elbląg 31:13

SP2 Basket Kwidzyn: Delasalle Gdańsk 42:20

SP2 Basket Kwidzyn: UKS Starogard Gdański 40:10

SP2 Basket Kwidzyn: UKS Jedynka Pelpin 39:10

 

 

29 XI 2011

WYCIECZKA DO WODOCIĄGÓW – KLASA IIIA

 

29.11.2011 roku klasa III a była na wycieczce w WODOCIĄGACH. Dzieci dowiedziały się tam wielu interesujących rzeczy o naszej miejskiej sieci wodociągowej lub o ściekach. Przekonały się, że wodę naprawdę trzeba oszczędzać. Posłuchały o obiegu wody w przyrodzie. Zadały wiele pytań, np.: Ile wody miesięcznie zużywają mieszkańcy Kwidzyna?, Co jest przyczyną awarii wodociągowych?, Ile km mają rury doprowadzające wodę do budynków mieszkalnych? Wycieczka była bardzo pouczająca i ciekawa.

28 XI 2011

WYRÓŻNIENIE W VII POWIATOWYM KONKURSIE POETYCKIM „CZTERY PORY ROKU – JESIEŃ”

 

W dniu 28.11.2011 r. zostały ogłoszone wyniki powiatowego konkursu „Cztery pory roku – jesień” organizowanego przez SP w Nebrowie Wielkim. W tym konkursie wyróżnienie otrzymała uczennica klasy I a Magdalena Bożek. Wykonała ona piękną pracę plastyczną o jesieni.

28 XI 2011

XXI SPOTKANIA TEATRALNE „TEATRALIA 2011”

 

Grupa teatralna „Sami Swoi” wystąpiła na deskach teatralnych 28.11.2011 ze spektaklem „Trzewiki szczęścia” według Benedykta Hertza. 29 XI o godzinie 16.35 grupa teatralna „Chochliki” wystawiła kabaret według Szpili pt. „Jaskiniowcy”. Oto fotorelacja.

28 XI 2011

„PTAKI WOKÓŁ NAS – MOJE SPOTKANIA”

 

„Ptaki wokół nas – moje spotkania” – to tytuł konkursu plastycznego zorganizowanego przez Muzeum Zamkowe w Kwidzynie. Z naszej szkoły wysłano 12 prac, w tym 7 wykonanych podczas zajęć świetlicowych, pozostałe z klasy I d. Odnieśliśmy wielki sukces – Aleksandra Matuszak z klasy Id zajęła I miejsce. Nagrodą główną są akcesoria do obserwacji ornitologicznych dla autora nagrodzonej pracy oraz talon na zajęcia edukacji ekologicznej dla klasy autora. Gratulacje.

W „galerii prac uczniów” prezentujemy wszystkie rysunki.

25-26 XI 2011

WARSZTATY TEATRALNE  W BRACHLEWIE

 

Po raz kolejny grupy teatralne pracowały pod czujnym okiem Pani Ireny Adamiak, która jest aktorką Teatru Dramatycznego im. A. Sewruka w Elblągu, pracuje w świetlicach socjoterapeutycznych i szkołach. Na potrzeby warsztatów teatralnych wciela się w scenografa, reżysera, choreografa i ...trudno wymienić w kogo jeszcze. Poprzez teatr przekazuje młodzieży, że wiara we własne możliwości, praca  i upór, nawet wobec piętrzących się przeszkód - opłacają się! Tym razem skupiliśmy się na pracy z maską i kostiumami.

Pracowaliśmy również z Panią Wiesławą Strzelczyk nad stresem. Poznaliśmy techniki relaksacyjne, gdyż zabawa w teatr wywołuje tremę i obawę przed publicznym wystąpieniem. Sami zobaczcie w fotorelacji.

25 XI 2011

V POWIATOWY KONKURS „TĘGA GŁOWA”

 

     25 listopada 2011 r. w Zespole Szkół w Sadlinkach odbył się V Powiatowy Konkurs „Tęga Głowa”. Naszą szkołę reprezentowała dwuosobowa drużyna w składzie Szymon Kukliński z kl.VIa i Maciej Wejnert z kl. VIc. Przez 45 minut trwały zmagania z 16 zadaniami, z którymi najlepiej poradził sobie Szymon Kukliński, zajmując I miejsce w konkursie.

     Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

24 XI 2011

ŻYWA LEKCJA HISTORII

 

24 listopada 2011 r. odbyła się „żywa lekcja historii” prowadzona przez Bractwo Rycerskie Zamku Gniewskiego. Czwarte i piąte klasy zostały zapoznane z historią początków państwa polskiego, wysłuchały pięknych opowieści o zwyczajach średniowiecznego rycerstwa. Były one ilustrowane pokazami ubiorów, oręża i walk turniejowych. Niektórzy uczniowie zostali zaproszeni do przymierzenia zbroi, inni - przepytani z historii. Wszystkim podobała się taka lekcja.

23 XI 2011

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY „Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT”

 

Międzyszkolny konkurs przyrodniczy „Z przyrodą za pan brat” dla klas trzecich odbył się 23.11.2011 r. Jak co roku uczestniczyły w nim drużyny trzecioklasistów z SP 6, SP 5, SP 4 i SP 2.

Celem konkursu jest utrwalanie i poszerzanie wiadomości o treści ekologiczne, przyrodnicze, środowiskowe oraz uczenie się mądrego korzystania z zasobów przyrody.

Konkurs obejmował więc wiadomości i umiejętności przyrodnicze, środowiskowe, ekologiczne. Ponadto uczniowie przygotowali się do odpowiedzi na pytania dotyczące położenia pomników przyrody znajdujących się na terenie miasta Kwidzyna.

W tym roku I miejsce zajęła drużyna z SP 2. Byli to Mateusz Zimnicki z klasy III b, Miłosz Berent z klasy III c, Jan  Zawadzki z klasy III c. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się ogromną wiedzą przyrodniczą, którą potrafili zaprezentować w czasie swoich odpowiedzi.

21 XI 2011

WIZYTA STRAŻY MIEJSKIEJ NA KOLE BEZPIECZEŃSTWA

 

    W dniu 21.11.2011 r. uczniowie klasy Id uczęszczający na koło bezpieczeństwa gościli strażników ze Straży Miejskiej w Kwidzynie. Panowie strażnicy Mirosław Iljin i Wojciech Lorek przeprowadzili z uczniami quiz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto uczniowie rozwiązywali zadania na kartach pracy oraz poznali ciężką i odpowiedzialną pracę Straży Miejskiej. Chyba najbardziej ekscytującym momentem wizyty było oglądanie przez dzieci samochodu strażników. Każdy mógł wsiąść, obejrzeć wyposażenie i osobiście użyć sygnałów dźwiękowych. Wizyta była bardzo ciekawa i urozmaiciła dotychczasowe działania na kole bezpieczeństwa. Notatka wraz ze zdjęciami z powyższej wizyty została zamieszczona w "Kurierze Kwidzyńskim" oraz na portalu kwidzyn.pl.

Magdalena Burniewicz

16 XI 2011

WYNIKI PRÓBNYCH SPRAWDZIANÓW KLAS VI i V

 

    Znamy już wyniki sprawdzianu próbnego uczniów klas szóstych i piątych. Uczniowie pisali go w sali gimnastycznej w dniu 3 listopada tego roku.

Oto one:

Klasy szóste

 

 

Wynik punktowy

Wynik procentowy

SP 2

31,1

77,8

VI a

30,5

76,3

VI b

29,5

73,8

VI c

33,4

83,5

 

 

Klasy piąte

 

 

Wynik punktowy

Wynik procentowy

SP 2

30,1

75,2

V a

30,3

75,8

V b

28,7

71,8

V c

31,1

77,8

 

 

Gratulujemy uczniom i życzymy powodzenia na kolejnych sprawdzianach.

 

 

10 XI 2011

ETAP SZKOLNY KONKURSU BIBLIJNEGO

    W dniu 10.11.2011 r. odbył się etap szkolny Konkursu Biblijnego. Konkurs dotyczy znajomości Ewangelii wg św. Mateusza. Wzięło w nim udział 13 uczniów naszej szkoły:


Franciszek Reniecki Vc
Maciej Chodorowski Va
Klaudia Zdyb VIa
Marcin Banasiak VIa
Szymon Kukliński VIa
Aleksandra Ćwik VIa
Martyna Adamczyk VIa
Julia Bruździńska VIa
Julita Kominek VIa
Dominika Pesta VIa
Klaudia Warelich VIc
Julia Sumbar VIc
Klaudia Lewandowska VIc.


    Do dalszego etapu, który odbędzie się w styczniu 2012 r. zakwalifikowało się 4 uczniów: Maciej Chodorowski, Aleksandra Ćwik, Szymon Kukliński i Franciszek Reniecki. Gratulujemy!

 

 

10 XI 2011

APEL Z OKAZJI ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

 

      11 listopada 1918 r. podpisano zawieszenie broni pomiędzy aliantami a Niemcami, kończące I wojnę światową, w czasie której w szeregach armii rosyjskiej, niemieckiej i austro-węgierskiej walczyło około 2,9 mln Polaków. Ponad pół miliona z nich poległo, zmarło lub zaginęło bez wieści.

     Nasza szkoła upamiętniła tę ważną rocznicę akademią. Recytowaliśmy wiersze i śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, marszowym krokiem zespół „Parada” wprowadził i wyprowadził sztandar. Na piersi każdego ucznia i pracownika dumnie widniały okolicznościowe kotyliony. Część artystyczna przygotowana została przez klasę VB, zespół „Parada”, oraz zespół „Wesołe nutki”, nad całością czujnie czuwały panie Ewelina Wołoszyn, Alicja Kizińska, Monika Zimnicka.  

10 XI 2011

SZKOLNY ETAP KONKURSU INTERDYSCYPLINARNEGO „MATEMATYKA Z PRZYRODĄ”

 

9 listopada 2011 r. odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Interdyscyplinarnego Konkursu "Matematyka z Przyrodą". Z niełatwymi - jak zawsze - zadaniami zmagało się 44 uczniów z klas V - VI.

 

Najlepsze wyniki osiągnęli:

Szymon Kukliński z kl. VI a - 22 pkt.

Monika Bożek z kl. VI c - 18 pkt.

Maciej Wejnert z kl. VI c - 18 pkt.

Błażej Itrich z kl. VI b - 17 pkt.

Agnieszka Michlewicz z kl. V c - 17 pkt.

Mamy nadzieję, że Komisja Rejonowa zakwalifikuje całą tę piątkę do kolejnego etapu konkursu.

 

Pozostali uczestnicy (w porządku alfabetycznym):

Klasa V a

A. Koper, J. Kwiatkowski, W. Lisewicz, A. Rudlicki, P. Tomaszewska, Ł. Urbański, M. Zawalich

Klasa V b

N. Piotrowska, J. Pokwicki, H. Poproch, M. Rogacka, J. Siemaszko, B. Stachura, D. Ungrowski, M. Widlarz, A. Witusińska

Klasa V c

O. Arszyńska, M. Chodorowski, K. Muzyka, J. Ossowska, K. Prusik, F. Reniecki, F. Sitarz

Klasa VI a

M. Gólczyńska, M. Holińska, A. Kardasz, J. Kominek, M. Szymańska

Klasa VI b

J. Hańdziuk, A. Hończak, K. Lasota, B. Maślany, N. Rajkowska, A. Wirecka

Klasa VI c

K. Jezierska, K. Krupa, M. Lagowski, K. Obód, W. Pliszczyński

 

Wszystkim wymienionym uczniom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy osiągniętych wyników.

 

 

9 XI 2011

MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

 

    W miesiącu listopadzie został ogłoszony Miejski Konkurs Plastyczny na Kartkę Bożonarodzeniową dla klas pierwszych szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 50 chętnych uczniów. W eliminacjach szkolnych w dniu 9 listopada, jury wybrało 10 najpiękniejszych prac, które zostały przekazane do Urzędu Miasta w Kwidzynie.

8 XI 2011

KLASA IIIA W STRAŻY POŻARNEJ

 

8.11.2011 roku klasa III a była na wycieczce w Straży Pożarnej. Podczas spotkania panowie strażacy mówili o swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Odpowiadali na wiele naszych pytań, np.: Jak długi jest wąż strażacki?, Jaką szkołę trzeba skończyć, aby zostać strażakiem?, Ile czasu zabiera przygotowanie i wyjazd na akcję?. Zaprezentowali także swoje umiejętności- szybki zjazd z włazu w pełnym ekwipunku. Pokazali nam sprzęt oraz wozy strażackie. Widzieliśmy gaszenie sprzętem pożarniczym oraz na jaką wysokość może się wysunąć ramię z koszem w samochodzie strażackim. Wiele się nauczyliśmy. Było bardzo miło. Polecamy wszystkim wizytę w Straży Pożarnej.

5 XI 2011

WYCIECZKA KOŁA TURYSTYCZNEGO DO GDAŃSKA

 

W sobotę 5.11.2011 r. „Wędrujące Mrówki” udały się na wycieczkę autokarową do Gdańska. Zwiedziły starówkę, a na niej m.in. Bazylikę Mariacką, Długi Targ, Muzeum Bursztynu. Pogoda i humory wszystkim dopisały.

3 XI 2011

SPRAWDZIAN PRÓBNY

 

3 listopada 2011 roku uczniowie klas szóstych i piątych przystąpili do sprawdzianu próbnego w sali gimnastycznej. Klasy szóste zmierzyły się z testem "Ogród", piątoklasiści rozwiązywali test "Moja ojczyzna". Życzymy uczniom powodzenia i czekamy na wyniki.

3 XI 2011

SZKOLNY ETAP KONKURSU INTERDYSCYPLINARNEGO „JĘZYK POLSKI ORAZ HISTORIA I SPOŁECZEŃSTWO”

 

3 listopada 2011 r. odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu „Język polski oraz historia i społeczeństwo”. Wzięło w nim udział 14 uczniów z klas IV-VI:

Monika Bożek, kl. VI c

Julia Budek, kl. V a

Monika Gólczyńska, kl. VI a

Maja Holińska, kl.VI a

Błażej Itrich, kl. VI b

Karolina Jezierska, kl. VI c

Aleksandra Kardasz, kl. VI a

Kamil Krupa, kl. VI c

Szymon Kukliński, kl. VI a

Agnieszka Michlewicz, kl. V c

Aleksandra Piątkowska, kl. VI c

Natalia Piotrowska, kl. V b

Martyna Rogacka, kl. V b

Aleksandra Wirecka, kl. VI b

 

Test, który rozwiązywały dzieci, składał się z 16 zadań (zamkniętych i otwartych), za które można było zdobyć maksymalnie 24 punkty. Komisja konkursowa sprawdziła wszystkie prace i okazało się, iż najlepsze wyniki uzyskali:

Szymon Kukliński z klasy VI a

Maja Holińska z klasy VI a

Monika Gólczyńska z klasy VI a

Monika Bożek z klasy VI c

Gratulujemy im i życzymy powodzenia w etapie rejonowym, który odbędzie się już 9 grudnia 2011 roku w Malborku.

 

 

2 XI 2011

PODZIĘKOWANIE DLA NASZEJ SZKOŁY

 

Rodzina westerplatczyka, śp. ppor. Jana Leleja, zamieściła w „Gazecie Olsztyńskiej” podziękowanie wszystkim delegacjom, które brały udział w pogrzebie. Znajdziemy tam też słowa skierowane do społeczności naszej szkoły (zobacz).

 

 

 29 X 2011

SPOTKANIE INTEGRACYJNE W KLASIE IC

 

W sobotę 29.X.2011r.uczniowie klasy Ic wraz z rodzicami uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym, które odbyło się w parku przy Warsztatach Terapii Zajęciowej w Górkach. Przy ognisku dzieci piekły kiełbaski, ziemniaki i jabłka. Śpiewały piosenkę i recytowały wiersze. Były też wspólne zabawy np. „Wojna na liście” a także spacery i rozmowy. Pogoda dopisywała. Czas upłynął w milej i przyjaznej atmosferze.

28 X 2011

HALLOWEEN W NASZEJ SZKOLE

 

Dnia 28 października 2011 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu poświęconemu Halloween. Z przygotowaniem przedstawienia i części konkursowej znakomicie poradziły sobie dziewczynki z klas Va i Vc. Każda klasa mogła zobaczyć inscenizację w języku angielskim o tematyce związanej z tym świętem. Uczniowie zaprezentowali również swoje stroje i wzięli udział w konkursie Bobbing for apples. Trzeba przyznać, że dzieci wykazały się niezwykłą inwencją twórczą i niektóre przebrania były naprawdę strrraszne ;)

 

HISTORIA HALLOWEEN

 

To straszne święto obchodzono już 2000 lat temu. Zapoczątkował je Celtycki lud, obchodząc 31 października święto zwane "Wigilia Wszystkich Świętych" Według dawnych wierzeń dusze zmarłych wracały w następnym roku na ziemię, żeby wejść w ciała żywych. Aby temu zapobiec, 31 października Celtowie konstruowali przeróżne, straszne maski i przebrania, mające imitować demony i upiory. Przebrani tańczyli wokół rozpalonych ognisk, robiąc dużo hałasu, żeby je odpędzić, jak najdalej od ludzkich siedzib. Był to dobry czas na wróżenie, gdyż uważano, że otwierają się wrota przyszłości, a mnogość przebywających na ziemi dusz, pomaga wróżbitom. Dopiero w XIX wieku to nietypowe święto przywędrowało, wraz z irlandzkimi emigrantami, do Ameryki. Przekazywane z pokolenia na pokolenie, ulegało różnym modyfikacjom i metamorfozom. Dziś jedno z ulubionych świąt mieszkańców nowego kontynentu - Halloween - zagnieździło się w amerykańskiej kulturze na stałe. W nocy z 31 października na 1 listopada, miłośnicy Halloween, podobnie jak starożytni Celtowie, przebierają się za duchy, potwory i czarownice i urządzają pochody przez ulice miast. Święto, to ma jednak inne oblicze. Dziś oznacza, przede wszystkim dobrą zabawę. Najsłynniejsza halloweenowa parada odbywa się co roku w Greenwich Village na nowojorskim Manhattanie.

źródło: http://halloween.wp.pl/

20 i 25 X 2011

Z WIZYTĄ NA POCZCIE

 

     20 października 2011 roku klasa IId, a 25 października klasa IIc wybrały się na wycieczkę na pocztę. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda praca listonosza. Dowiedziały się jaką drogę pokonuje list czy paczka, aby dotrzeć do adresata. Zwiedziły wszystkie pomieszczenia gdzie pracują pocztowcy. Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenkę o listonoszu i wręczyły kwiaty pani przewodniczce.

24 X 2011

PAMIĘTAMY O GROBACH NIEŻYJĄCYCH NAUCZYCIELI NASZEJ SZKOŁY

 

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, a następnie Zaduszki. Dni pamięci o tych, co już odeszli, których już nie ma wśród nas. Polska tradycja nakazuje odwiedzanie w te dni grobów swoich bliskich, zapalenie zniczy, złożenie wieńców i kwiatów. Odwiedzając miejsca wiecznego spoczynku, zachowajmy należytą powagę, zastanówmy się nad przemijaniem, przywołajmy ulotne wspomnienia. Cmentarz jest miejscem, gdzie spoczywają nasi najbliżsi; dziadkowie, rodzeństwo, nasi rodzice, również najbliżsi naszych znajomych. Ich też należy uszanować.

Święto Zmarłych jest to dobry moment na refleksje, także nad własnym życiem, nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Jest to okazja do wspomnień, do dzielenia się troskami, kłopotami i radością.

Kim była bliska nam osoba? Czy wystarczy kupić kwiaty, zapalić znicz i odmówić modlitwę, by oddać Jej należny hołd? Może nadeszła okazja, aby poświęcić Jej trochę więcej czasu. Dzień Zmarłych jest zachętą do zadumy, do przemyśleń o przemijającej historii, którą warto utrwalić dla potomnych. Kultywowanie pamięci zmarłych członków rodziny, to także dobra lekcja dla naszych dzieci. Aby kiedyś, nad naszym grobem, spotykały się nasze dzieci, wnuki, prawnuki, kuzyni, kuzyni kuzynów...  na przyszłą rzeczy pamiątkę. Pamięć o zmarłych jest świadectwem rytuałów pogrzebowych, jest również rysem naszej obyczajowości. Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim.

 

Tu jest pamięć i tutaj świeczka.
Tutaj napis i kwiat pozostanie.
Ale zmarły gdzie indziej mieszka
na wieczne odpoczywanie.
(...)
Smutek to jest mrok po zmarłych tu
ale dla nich są wysokie jasne światy.
Zapal świeczkę.
Westchnij.
Pacierz zmów.
Odejdź pełen jasności skrzydlatej.

(J. Kulmowa, "W zaduszki)

 

Tradycją naszej szkoły od kilku już lat jest odwiedzanie grobów nieżyjących pracowników SP2. W dniu wczorajszym tj. 24 października, panie Jolanta Obód i Ewelina Wołoszyn z delegacją uczniów z klasy VB: Martą Falkiewicz, Natalią Dymidowska, Mają Widlarz, Kamilą Rojek i Jakubem Pokwickim udały się na kwidzyński cmentarz w celu posprzątania grobu, zapalenia znicza i oddania czci Państwu Michałowi i Izabeli Czerwieniom. Byli oni pierwszymi kierownikami naszej szkoły, pan Michał piastował to stanowisko w latach 1945-1957, a pani Izabela 1957-1969. Niechaj na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

E.W.

22 X 2011

RAJD ROWEROWY  Z METĄ NA STRZELNICY

 

To był ostatni rajd w tym sezonie czyli zakończenie ROWERIADY 2011. Spotkanie zostało wyznaczone  niedaleko, bo na strzelnicy na Miłosnej. Pojechaliśmy malowniczą trasą przez Górki, obwodnicą, przez las. Na miejscu powitali nas serdecznie organizatorzy z Koła VENTUS. Czekała nas jak zwykle przepyszna grochówka i ognisko. Ale największą atrakcją był konkurs strzelania z wiatrówki. Nasz zawodnik zdobył  II miejsce i srebrny medal. Były też tradycyjnie konkursy  krajoznawczy i z przepisów ruchu drogowego. Nasze uczennice zajęły II miejsce. Z napięciem oczekiwaliśmy jednak rozstrzygnięcia kilkumiesięcznego konkursu ROWERIADA 2011. Uczestniczyliśmy w comiesięcznych rajdach  od kwietnia i zbieraliśmy punkty w książeczkach kolarskich. I jaka niespodzianka dla całej naszej ekipy. Zdobyliśmy III brązowe miejsce i puchar za aktywność! Niespiesznie, w cudownych nastrojach i w towarzystwie słońca wróciliśmy do szkoły.

 

21 X 2011

KONFERENCJA W URZĘDZIE MIEJSKIM. PODSUMOWANIE SKANDIA MARATON LANG TEAM

 

W piątek 21 października 2011 r. w Urzędzie Miejskim w Kwidzynie odbyła się konferencja podsumowująca udział uczniów szkół kwidzyńskich w Skandia Maraton Lang Team (zobacz). Nasi uczniowie, którzy brali udział w tym wyścigu otrzymali słodkie upominki z rąk senatora Leszka Czarnobaja, posła Jerzego Kozdronia oraz burmistrza Andrzeja Krzysztofiaka. Wszyscy obejrzeli reportaż telewizyjny z wyścigu.

18 X 2011

SZKOLNY KONKURS „ZNAM DRZEWA I KRZEWY” 2011

 

        Dnia 18 października 2011r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu „Znam drzewa i krzewy”. W konkursie brali udział uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych. Uczniowie musieli nauczyć się rozpoznawać 25 pospolitych gatunków drzew i krzewów. Zadaniem konkursowym było rozpoznać 18 gatunków na podstawie rysunków ksero. Klasyfikacja przedstawia się następująco:

 

I miejsce - Aleksandra Kardasz kl. VIa

        Szymon Kukliński kl. VIa

II miejsce - Agnieszka Michlewicz kl. Vc

III miejsce - Maja Holińska kl. VIa

IV miejsce - Magdalena Szymańska kl. VIa

 

Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie to:

Kinga Smoczyńska kl. IVa, Aleksandra Olchowik kl. IVa, Monika Gólczyńska kl. VIa, Maciej Chodorowski kl. Vc, Oliwia Arszyńska kl. Vc, Klaudia Warelich kl. VIc i Kamil Januszewski kl. VIc

Gratulacje dla wszystkich uczestników!!!

15 X 2011

WZIĘLIŚMY UDZIAŁ W POGRZEBIE PODPORUCZNIKA JANA LELEJA PRZEDOSTATNIEGO OBROŃCY WESTERPLATTE

 

W sobotę 15 października 2011 r. w Ostródzie delegacja naszej szkoły uczestniczyła w uroczystości pogrzebowej podporucznika Jana Leleja. Nasi uczniowie wchodzący w skład pocztu sztandarowego wraz z kolegami z Pasłęka reprezentowali Klub Szkół Westerplatte. Pożegnaliśmy przedostatniego obrońcę Westerplatte, który po 94 latach życia odszedł na wieczną służbę. Nad jego grobem wzruszające, pełne patriotyzmu słowa wygłosili przedstawiciele Ministra Obrony Narodowej, Pomorskiego Okręgu Wojskowego i Związku Kombatantów. Pogrzeb odbył się z honorami wojskowymi w asyście kompanii reprezentacyjnej oddającej salwę honorową i wojskowej orkiestry, która odegrała hymn państwowy oraz marsz żałobny. Ciekawostką historyczną była obecność grupy rekonstrukcyjnej z Malborka w mundurach piechoty z 1939 r. Stworzyła ona swoistą asystę w ostatniej drodze ppor. Leleja. Pan Dyrektor złożył w imieniu całej społeczności szkolnej wiązankę kwiatów. Poczet sztandarowy stanowili: Maciej Lagowski, Aleksandra Piątkowska i Aleksandra Wirecka.

 

14 X 2011

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

14 października przypada święto wszystkich pracowników oświaty – Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu w naszej szkole uczniowie składali życzenia swoim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkoły. W sali gimnastycznej grupy teatralne z klas Ia i IIIc pod kierunkiem pani Renaty Gerlach i pani Elżbiety Rakowskiej-Kiliszek przygotowały występ poświęcony szkole i nauczycielom. Następnie miała miejsce dyskoteka dla klas IV-VI oraz uroczystość w sali 27. Wystąpił zespół teatralny pani Joanny Guze oraz powtórnie grupy z klas Ia i IIIc.

13 X 2011

ZMARŁ PODPORUCZNIK JAN LELEJ PRZEDOSTATNI OBROŃCA WESTERPLATTE

 

W czwartek 13.10.2011 r. w Olsztynie zmarł 94-letni podporucznik Jan Lelej, przedostatni uczestnik obrony składnicy tranzytowej na Westerplatte we wrześniu 1939 r. Pozostał już tylko jeden żyjący obrońca – 96-letni Ignacy Skowron.

    Jan Lelej urodził się 10 maja 1917 r. w Ugłach k. Wołożyna (dziś na Białorusi) w rodzinie chłopskiej. W 1938 r. trafił do wojska z poboru, do 86. Pułku Piechoty w Mołodecznie. Rok później zgłosił się do szkoły podoficerskiej, w ramach której trafił do II. Baonu Strzelców Morskich w Gdyni, skąd 13 sierpnia 1939 r. oddelegowano go na Westerplatte. W nocy, gdy wybuchła wojna, pełni wartę. Podczas obrony walczył w wartowni nr 5, a po jej zbombardowaniu w składzie placówki "Tor kolejowy". Odniósł niegroźne rany od wybuchu pocisku artyleryjskiego.

    Po kapitulacji placówki trafił do Prus Wschodnich, skąd zbiegł podczas transportu więźniów. Po wojnie osiedlił się w Ostródzie, gdzie pracował później w MO i UB, potem pracował jako tokarz na kolei. W 1989 r. Jan Lelej został awansowany na stopień podporucznika i odznaczony Srebrnym Krzyżem Orderu Virtuti Militari.

    Z ponad dwustu osób, które brały udział po stronie polskiej w walkach o Westerplatte pozostał już tylko Ignacy Skowron, który mieszka w Kielcach.

 


www.trojmiasto.pl

11 X 2011

II MIEJSCE W FINALE POWIATOWYM WIMSz W SZACHACH

 

We wtorek 11.10.2011 r. w Prabutach odbył się finał powiatowy Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej (WIMSz) w szachach. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Agata Abramowicz, Kacper Lasota, Franciszek Reniecki i Maciej Zaręba wywalczyła w finale II miejsce. Przegraliśmy tylko jeden mecz - z zeszłorocznym mistrzem województwa - SP 4 w Kwidzynie.

 

 

11 X 2011

SP2 UBIEGA SIĘ O PRZYZNANIE TYTUŁU „SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW”

 

W roku szkolnym 2011/2012 nasza szkoła ubiega się o przyznanie tytułu „Szkoła Odkrywców Talentów”. Tytuł ten może uzyskać placówka, która przyczynia się do odkrywania i wspierania zainteresowań oraz uzdolnień uczniów. Wyróżniająca się praca z dziećmi utalentowanymi może dotyczyć rozwijania uzdolnień przedmiotowych, sportowych, artystycznych, technicznych lub innych. Uczniowie z SP2 w Kwidzynie pracują ciężko pod czujnym okiem nauczycieli i owocuje to licznymi osiągnięciami. Wśród sukcesów ubiegłego roku przypomnieć należy m. in. uplasowanie się SP2 na drugim miejscu w województwie pomorskim pod względem liczby finalistów i laureatów Wojewódzkich Konkursów Interdyscyplinarnych (dwóch laureatów Wojewódzkiego Konkursu Matematyki z Przyrodą i 4 finalistów Wojewódzkiego Konkursu Matematyki z Przyrodą oraz Języka Polskiego z Historią).

 

 

 7 X 2011

WYCIECZKA DO LASU KL. IIC I IIE

 

    W dniu 7.10.2011 r. uczniowie klasy II c i II e wybrali się do lasu na Miłosną. W trakcie wycieczki dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Uczniowie zwracali uwagę na wygląd drzew, krzewów, barwy liści i igieł. Dostrzegali różne rośliny. Zadaniem dzieci było odnalezienie darów przyrody w postaci owoców, żołędzi, szyszek itd. Następnie uczniowie podzieleni na grupy wykorzystali zebrane materiały do wykonania różnorodnych prac plastyczno-konstrukcyjnych

 

6 X 2011

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

 

    W W czwartek 6 października 2011r. w sali gimnastycznej odbyło się ślubowanie uczniów klas I. Tego dnia dzieci przyszły w towarzystwie swoich rodziców. Złożyły ślubowanie na sztandar, a dyrektor szkoły pasował je na uczniów. Uroczystość uświetnił występ szkolnego zespołu mażoretek. Wszystkie pierwszaki dostały piękne prezenty.

5 X 2011

JESIENNA WYCIECZKA DO LASU – KL. IIIA I IIIB

 

5.10.2011 r. klasy: IIIa i IIIb były na jesiennej wycieczce w lesie. W pełnym pięknych okazów drzew ogrodzie dendrologicznym przy ognisku dzieci upiekły sobie kiełbaski i ziemniaki. W lesie wysypały zwierzętom przyniesione przez siebie smakołyki: żołędzie, marchewki, kasztany. Wszyscy wyhasali się na świeżym powietrzu.

4 X 2011

PLAC ZABAW DLA NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW

 

4 października 2011r. został oddany do użytku nowoczesny plac zabaw. Otwarcia placu dokonali najmłodsi uczniowie naszej szkoły Maria Dominika Sobczak z klasy I d oraz Emil Wiśniewski z klasy I a. Plac zlokalizowany jest przy budynku „Pod Zegarem”. Powstał w ramach programu „Radosna Szkoła”. Koszt jego budowy nie jest mały, ale efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Uczniowie twierdzą, że to najpiękniejszy plac w Kwidzynie. Teren podzielono na dwie strefy. W pierwszej, między drzewami, ustawiono drewniane stoły z ławkami, gdzie będzie można odpocząć od zabawy, a w ciepłe dni prowadzić zajęcia. Druga to strefa zabaw, tu znajdują się tory przeszkód, zjeżdżalnie, urządzenie wspinaczkowe, stół do gry w szachy itp. Plac został pokryty bezpieczną, sportową, wielokolorową nawierzchnią syntetyczną. Posadzono również krzewy ozdobne. Teren przed szkołą wygląda teraz imponująco. Jest kolorowo, czysto, a przede wszystkim bezpiecznie. Prawdziwego odbioru dokonały dzieci, to one testowały wszystkie zabawki, a uśmiech na ich twarzach zdradzał, że są szczęśliwe.

Jest to kolejny i ostatni etap działań związanych z przystosowaniem naszej szkoły do przyjęcia sześciolatków i realizacji nowej podstawy programowej.

1 X 2011

SKANDIA MARATON LANG TEAM

 

     Ostatni etap VII Edycji Maratonu odbył się w sobotę 1 października w Kwidzynie. Zgromadził wielbicieli dwóch kółek z całej Polski. Zawody odbywały się w czterech dystansach o zróżnicowanej długości. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali najlepsi „Włatcy druk”. Ola Wirecka i Kamil Stefański z VIb oraz Julita Kominek VI a zdecydowali się na trudny dystans „Mini”, liczący ponad 42 km. Wiktoria Niziałek z klasy Va wraz z tatą wybrała krótszą trasę „Rodzinną” o długości 7 km. Wszyscy ukończyli wyścig. Wrócili z trasy zmęczeni, ale i zadowoleni. Jednym słowem: bardzo udana impreza sportowa, nie tylko dla rowerzystów.

1 X 2011

WYCIECZKA KOŁA TURYSTYCZNEGO DO SIKORZYNA

 

W sobotę 1.10.2011 r. „Wędrujące Mrówki” udały się do Sikorzyna i zwiedziły Dwór Wybickich oraz muzeum. Korzystając z pięknej, słonecznej pogody uczniowie oddychali świeżym powietrzem w parku otaczającym tę piękną posiadłość, rozkoszując się różnymi smakami herbat.

30 IX 2011

PIERWSZAKI NA NOWYM PLACU ZABAW

 

W piątek 30 września nowy plac zabaw obok budynku "Pod Zegarem" był testowany przez niecierpliwych uczniów klasy Id. Plac powstał w ramach programu "Radosna Szkoła".  Maluchy miały okazję do wypróbowania wszystkich urządzeń.

 30 IX 2011

SPOTKANIE PO LATACH

 

W czerwcu 2011 r. po 23 latach od ukończenia naszej szkoły spotkała się grupa dwójkowych absolwentów. Zapraszamy do przeczytania krótkiego sprawozdania z tego miłego wydarzenia.

czytaj dalej 
 

 

29 IX 2011

ROCZNE ZADANIE EDUKACYJNE

 

Po zebraniu opinii od nauczycieli, rodziców i uczniów przyjęliśmy na ten rok szkolny nowe zadanie edukacyjne o następującej treści: "NASZA DWÓJKA ZGRANA I WYSPORTOWANA".

Poniżej zamieszczamy 32 propozycje rocznego zadania edukacyjnego, zaproponowane w tym roku szkolnym przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły.

 

Lp.

Propozycje

1.     

Ćwicz różne sporty, będziesz mieć wielkie mięśnie.

2.     

Fair play w sporcie fair play w życiu

3.     

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, a więc weź rozciągnij się.

4.     

Gdy sportowy udział masz zawsze zdrowo spędzasz czas.

5.     

Gimnastykuj się rano i wieczorem będziesz smukły jak szczypiorek.

6.     

Gotowe do startu Żaki.

7.     

Każdy uczeń SP2 ćwiczy, biega, w piłkę gra

8.     

Każdy uczeń SP2 powie Ci to samo co ja: Sport to zdrowie.

9.     

Kiedy w domu jest Ci nudno załóż buty i graj w football.

10.      

Kto biega, skacze, maszeruje ten w zdrowie swoje inwestuje

11.      

Kto dużo biega ten jest jak torpeda.

12.      

„NA SPORTOWO – ZAWSZE Z GŁOWĄ” – bezpieczne zawody sportowe

13.      

Nasza Dwójka zgrana i wysportowana

14.      

Nie bądź gapa, nie bądź leń, tylko biegać z nami chciej.

15.      

Piłka nożna i pływanie, to dla Dwójki jest wyzwanie.

16.      

Sport – inspirowanie młodych ludzi

17.      

Sport lekarstwem na nudę.

18.      

Sport lubimy my, więc się przyłącz i Ty.

19.      

Sport moja pasja i wyzwanie.

20.      

Sport to bardzo zdrowa rzecz i Ty dobrze o tym wiesz.

21.      

Sport to same plusy.

22.      

Sport to zdrowie każdy Ci to powie.

23.      

Sport to zdrowie, jedz owoce i warzywa będziesz zdrowy jak ta ryba.

24.      

Sport to zdrowie, każdy uczeń Dwójki to powie.

25.      

Sport to zdrowie, niech każdy uczeń SP2 o tym się dowie

26.      

Sportowa Dwójka

27.      

Sportowa Dwójka 2012

28.      

W zdrowym ciele zdrowy duch

29.      

Wybieramy rolki i rowery, oddajemy ciastka i desery. Dzieci z Dwójki te zasady znają, bo o zdrowie swoje dbają.

30.      

Wysportowanie ułatwia dorastanie.

31.      

Żyj sportastycznie.

32.      

Żyj zdrowo i sportowo

 

 

26 IX 2011

PANI POLICJANT W KLASACH PIERWSZYCH

 

We wrześniu w klasach pierwszych uczniowie przyjmowali niezwykłego gościa p. Agnieszkę Stefańską, policjantkę Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie. Pani policjantka przeprowadziła wśród pierwszaków quiz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pytania były dość łatwe, ale i podchwytliwe, niemniej jednak uczniowie dali sobie z nimi świetnie radę. Ponadto zaprezentowała zestaw odblasków, który szczególnie zainteresował dzieciaki!!! Każdy uczeń miał możliwość znaleźć się w trudnej, niecodziennej sytuacji, gdyż dzięki scenkom dramowym zaprezentowano jak postępować z nieznajomym, obcym, w pobliżu drogi, po zmroku, w sytuacji zgubienia drogi do domu i wielu innych.

Uczniowie wykazali się dużym opanowaniem, choć emocji było co nie miara. Utrwalili też swoją wiedzę i poznane umiejętności bycia bezpiecznym w ruchu drogowym.

Policjantka, by uhonorować wiedzę i umiejętności uczniów, podarowała każdemu fluorescencyjne naklejki i każdej z klas Bezpieczny zestaw, czyli grę planszową i multimedialną. Od teraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. mjra H. Sucharskiego w Kwidzynie będą jeszcze bardziej bezpieczni!

 

24 IX 2011

”ŚWIADOMI I BEZPIECZNI”. RAJD ROWEROWY DO TRZCIANA

 

Sobota, 24 września 2011 r. Piękna, wręcz letnia pogoda i znana już  nam wszystkim  trasa  do Trzciana. To wymarzony czas na przejażdżkę. Jest nas niewiele, 10 dzieci i 3 opiekunów, m.in. tata Oli, pan Zbigniew. To miło, że znalazł czas, by zabrać się z nami. Na miejscu spotykamy kilka drużyn rowerowych. I czekają nas jak zwykle konkurencje sportowe, ale i nie tylko…. Przepyszna grochówka przygotowana przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich, porcja kiełbasy pieczonej w ognisku i miła opieka sołtysa wsi. Po poczęstunku i wypoczynku przy ognisku nadszedł czas zmagań w konkurencjach sportowych i łamania głowy w teście wiedzy krajoznawczo-turystyczno-historycznej. A tu spotyka nas kolejna przyjemność: wysokie lokaty w konkursach. W rowerowym torze przeszkód Kamil S. zajmuje I miejsce, a II miejsce Dominik S. W rzucie kółkiem ponownie I miejsce uzyskuje Kamil S, a II miejsce - Dominik S. W rzucie podkową najlepszy okazuje się Dominik S. W konkursie wiedzy drużyna nasza zajmuje II miejsce, a Julka B. okazuje się najmłodszym uczestnikiem rajdu. W ten sposób zdobywamy dla „Władców druk” kolejne 29 punktów.

        Za miesiąc podsumowanie i zakończenie całorocznego konkursu „ROWERIADA 2011”. I kolejna wyprawa na dwóch kółkach. Do zobaczenia na trasie.24 IX 2011

AKCJA CHARYTATYWNA „SMAKI JESIENI”

 

Akcja charytatywna „Smaki Jesieni” należy już do tradycji naszej szkoły. I w tym roku zasililiśmy budżet pomocy dzieciom o 572,82 zł. Nie byłoby takiego wyniku, gdyby nie pomoc „dwójkowych” rodziców i wolontariuszy, którzy 24 września 2011 r. na deptaku - ul. Piłsudskiego przygotowali stoisko ze specjałami domowymi.

Serdecznie dziękujemy:

 

Rodzice

p. Anna Arszyńska

p. Tomasz Bagiński

p. Kornelia Bakierska

p. Małgorzata Bojarczuk

p. Elżbieta Bożek

p. Anna Filar – Cielątkowska

p. Wioletta Jankowska

p. Joanna Januszewska

p. Magdalena Jarmułkowicz

p. Wioletta Jasińska

p. Monika Kołodziej

p. Ewa Kopczyńska

p. Barbara Kwiatkowska

p. Tomasz Madej

p. Teresa Mazanowska

p. Justyna Młot

p. Aleksandra Musielewicz

p. Katarzyna Bielawska – Muzyka

p. Marek Muzyka

p. Dorota Nadziejko

p. Mariola Niziałek

p. Halina Ostrowska

p. Sylwia i Arkadiusz Prusik

p. Bożena Reniecka

p. Helena Rygielska

p. Małgorzata Syska

p. Gabriela Szymanek

p. Hanna Szymańska

p. Mirosław Treder

p. Anna Witusińska

p. Wojciech Zakrzewski

 

 

Uczniowie

Oliwia Arszyńska

Monika Bożek

Nikoletta Dąchór

Sonia Floryańska

Miłosz Jankowski

Kamila Jarmułkowicz

Tamara Jurkiewicz

Kaja Muzyka

Oskar Niziałek

Wiktoria Niziałek

Aleksandra Nojko

Klaudia Prusik

Franciszek Reniecki

Julia Sumbar

Tomasz Szymanek

Filip Szymański

Patrycja Zakrzewska

 

19 IX 2011

WYBORY ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 

19 września 2011 r. odbyły się wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Głosowanie było tajne, a nad jego prawidłowym przebiegiem czuwała Szkolna Komisja Wyborcza. Spośród kandydatów:

 

Oliwia Arszyńska

Julia Budek

Julia Chylińska

Sonia Floryańska

Maja Holińska

Aleksandra Piątkowska

Klaudia Prusik

Magdalena Szymańska

Andżelika Witusińska

 

wybrano trzy osoby do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Najwięcej głosów uzyskała Sonia Floryańska z klasy VI c, która została przewodniczącą SU. Jej zastępcą została uczennica klasy VI a – Maja Holińska. W skład Zarządu SU weszła również Julia Budek z klasy V a. 

Gratulujemy.

 

5- 20 IX 2011

BUDOWA PLACU ZABAW

 

Od 5 września 2011 r. przy "Budynku pod Zegarem" powstawał piękny plac zabaw dla dzieci.

 

16 IX 2011

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2011

"BioBlitz nad Liwą”

 

         W dniu 16.09.2011r. w całym kraju odbyła się kolejna edycja akcji „Sprzątanie Świata”. W tym roku w Kwidzynie przebiegała pod hasłem „Sprzątanie Świata 2011- BioBlitz nad Liwą”. Akcja połączona była z obserwacją różnorodnych organizmów roślinnych i zwierzęcych.  Klasy III sprzątały teren wokół szkoły a klasy IV oczyszczały tereny zielone na Zatorzu I, Osiedlu Piastowskim i wokół pływalni. Natomiast klasy V i VI tradycyjnie uprzątnęły park w Górkach i obrzeża lasu.

Po sprzątaniu klasa Va i VIa udały się na tereny rekreacyjne nad Liwę. Tam odbyły się zajęcia terenowe z panem entomologiem. Nasi uczniowie łapali w siatki i specjalne pojemniki owady, które następnie rozpoznawali. Zajęcia zostały przygotowane przez Stowarzyszenie Eko- Inicjatywa w Kwidzynie.

 

 

7 IX 2011

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

 

     7 września to rocznica nadania naszej szkole imienia majora Henryka Sucharskiego. Tradycyjnie w tym dniu, w rocznicę kapitulacji bohaterskiej załogi Westerplatte. Klasy spotkały się pod tablicą pamiątkową umieszczoną ku czci patrona na budynku szkoły lub przy wystawie poświęconej patronowi w hollu. Dzieci składały wiązanki kwiatów. Przygotowanie i organizacja dnia odbyły się pod czujnym okiem p. Jolanty Obód.

 

 

Archiwum wiadomości

2010/2011 - drugi semestr   2010/2011 - pierwszy semestr   2009/2010   2008/2009   2007/2008 i wcześniej