ogłoszenia      dziennik elektroniczny      galeria fotografii      księga gości      plan lekcji     gazetka szkolna     nasze forum

 

2011/2012 - II semestr

 

26 VI 2012

WAKACYJNE SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ W KL. ID

 

W dniu 26.06.2012 r. w klasie I d uczniowie gościli panią policjantkę z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie, panią Agnieszkę Stefańską. Ta ostatnia wizyta miała na celu uświadomić uczniom , jakie niebezpieczeństwa i zagrożenia mogą czyhać na dzieci podczas wakacyjnego odpoczynku. Pani policjantka przedstawiła pierwszakom sytuacje, których muszą unikać , aby nie spotkało ich nic złego. Ponadto każdy uczeń otrzymał broszurę informacyjną, w której za pomocą tekstu i ilustracji przedstawiono „w pigułce” wszystkie ważne ZASADY BEZPIECZEŃSTWA NA WAKACJACH. Każdy uczeń był bardzo zadowolony i na pewno spędzi wakacje „najbezpieczniej jak tylko potrafi”.  BEZPIECZNYCH WAKACJI !!!

22 VI 2012

SPOTKANIE Z OKAZJI DNIA EUROPY

 

Koło Europejskie "Euromaniaki" zorganizowało 22 czerwca 2012 r. spotkanie z okazji Dnia Europy. Co prawda Dzień Europy obchodzony jest 8 maja, ale chcieliśmy poczekać, aż uczestnicy programu eTwinning zakończą w czerwcu swój projekt, a grupa uczniów wyjeżdżająca na Euro Week zdąży przygotować sprawozdanie z wyjazdu.

Na spotkanie zaproszeni zostali przedstawiciele każdej z klas 4-6, którzy musieli przygotować się do quizu dotyczącego krajów Unii Europejskiej. Najlepiej przygotowały się do niego klasy 5b i 6b, które zdobyły maksymalną ilość punktów. Po dogrywce zdobywcami pierwszego miejsca zostali przedstawiciele klasy 6b, drugie miejsce zajęli uczniowie z klasy 5b, a trzecie - 6a.

Przedstawione zostały 3 prezentacje: dotycząca współpracy polsko-tureckiej, sprawozdanie z projektu eTwinning oraz prezentacja podsumowująca wyjazd na Euro Week. Rozstrzygnięty został również konkurs na najlepszy plakat z okazji Dnia Europy. Zdobywcą pierwszego miejsca została klasa 4b, drugiego - 5b, a trzeciego - 5a. Wyróżnienie otrzymała klasa 6c.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w spotkaniu.

Koło Europejskie "Euromaniaki"

21 VI 2012

WYNIKI KLASYFIKACJI UCZNIÓW ZA ROK SZKOLNY

 

    Obok można zobaczyć szczegółowe wyniki klasyfikacji klas IV-VI w roku szkolnym 2011/2012.

 

oceny

sprawowanie

20 VI 2012

DZIEŃ RODZINKI W KL. IA

 

W dniu 20.06.2012 r. w klasie I a po raz pierwszy odbyła się uroczystość „Dnia Rodzinki”, czyli mamy, taty i dziecka. Dzieci przygotowały wierszyki i piosenki oraz własnoręcznie wykonany „słodki - cukierkowy” kwiatek., który wręczyły swoim rodzicom. Rodzice chętnie nagradzali brawami występy swoich pociech.

20 VI 2012

DZIEŃ RODZINKI W KASIE III C

 

Dnia 20.06.2012r. klasa III c wraz wychowawczynią, przygotowała pożegnalny Dzień Rodzinki. Rodzice mogli obejrzeć przygotowaną przez klasę inscenizację. Po przedstawieniu zaprosiliśmy rodziców na słodki poczęstunek.

19 VI 2012

OGÓLNOPOLSKI KONKURS NAUK PRZYRODNICZYCH „ŚWIETLIK”

 

20 marca 2012r. odbyła się V Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”, którego organizatorem jest Fundacja Uniwersytet Dzieci z Krakowa. W konkursie wzięło udział 108 uczniów z klas I-VI naszej szkoły. Kryteria przyznawania nagród i wyróżnień przyjęte przez organizatora zamieszczone są na stronie internetowej konkursu (www.swietlik.edu.pl) i przedstawiają się następująco:

  • 95 - 100% punktów – nagroda główna (nagroda rzeczowa i dyplom laureata konkursu)

  • 90 - 94,99% punktów – nagroda za wysoki wynik (nagroda rzeczowa i dyplom uczestnictwa w konkursie)

  • 80 - 89,99% punktów – wyróżnienie (dyplom uczestnictwa w konkursie)

Wśród uczniów naszej szkoły w tegorocznej edycji najlepsze wyniki uzyskali:

 

Nagroda główna:

Kacper Adamczyk (Ic), Laura Archacka (Ic), Kornel Arszyński (Ib), Igor Chojnacki (Ib), Cezary Falkowski (Ia), Mateusz Guziński (Ib), Jakub Jurczyk (Id), Jan Kielar (Ia), Weronika Konczewska (Id), Alicja Kućmierowska (Ia), Katarzyna Lemańska (Ib), Oliwia Mówińska (Ic), Maria Obremska (Ib), Milena Ogonowska (Ic), Malwina Podgórska (Ia), Amelia Przybylska (Ic), Weronika Sańczyk (Ia), Maria Sobczak (Id), Karolina Urbańska (Ic), Aniela Wolska (Ib), Olga Wyszyńska (IIa).

 

Nagroda za wysoki wynik:

Weronika Dąchór (Ia), Nikola Rewińska (Ic), Zuzanna Sitko (IIa)

 

Wyróżnienie:

Jędrzej Kulczyk (Ib), Kamil Kozikowski (IId), Miłosz Berent (IIIc), Dominika Morańska (IIIc), Julian Pawłowski (IIIb), Adam Jędrzejewski (IVc), Agnieszka Michlewicz (Vc).

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i czekamy na nagrody z Fundacji, które wzorem lat ubiegłych dotrą do nas zapewne dopiero w wakacje.

 

 

18 VI 2012

SZKOLNE KOŁO TURYSTYCZNO- ROWEROWE „WŁATCY DRUK” PODSUMOWUJE SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ

 

I znowu za nami cały rok nauki szkolnej. Ale nie tylko „wkuwaniem” człowiek żyje.... a naszym ulubionym sposobem na odreagowanie szkolnej harówki są cztery Kollka więc czasem bez żalu porzucaliśmy myszkę komputera lub telewizor, by ruszyć rowerkiem na łono przyrody. Jeździliśmy na rajdy rowerowe, chodziliśmy na wycieczki, poznawaliśmy nasze miasto i okolice. Świetnie się bawiliśmy szczególnie na rajdach zorganizowanych przez Koło Turystyki Rowerowej VENTUS przy PTTK w Kwidzynie. Od kilku lat bierzemy udział w ROWERIADACH przez to koło przygotowywanych. Zdobywamy nową wiedzę krajoznawczą, zdobywamy odznaki turystyczne. W tym roku brązowe Kolarskie Odznaki Turystyczne zdobyli Wiktoria Niziałek i Kamil Stefański, dołączając do Marcina Nieścigorskiego. W swoim dorobku mamy więc 4 KOT-y oraz kilkanaście turystycznych odznak Mikiego i Donalda.

 18 czerwca dokonaliśmy podsumowania całorocznej pracy naszego koła. Nasze koło skupiało w tym roku 43 uczestników, a także kilkoro rodziców (szczególnie cieszy, gdy rodzice chcą wybrać się ze swymi pociechami na wycieczkę rowerową). Wręczyliśmy odznaki i pożegnaliśmy najstarszych Włatców, którzy w tym roku kończą edukację w naszej szkole. Rozdaliśmy dyplomy i drobne upominki.

I jeszcze słowa serdecznych podziękowań składam wszystkim organizatorom spotkań przy ognisku i grochówce, na ręce Janusza Pressa, vice prezesa KTR Ventus w Kwidzynie, za serce wkładane w organizację rajdów dla dzieci. Zaś koledze Michałowi za całoroczną współpracę. A wszystkim rowerzystom, tym najmłodszym i dużym, życzę cudownego wakacyjnego odpoczynku.

 

Opiekun koła Wiesława Strzelczyk

18 VI 2012

III MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „GACKI”

 

W dniu 29.05.2012 r. nasza uczennica Daria Waga z klasy III c zdobyła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pn. „Gacki”. Daria wykonała swoją pracę na konkurs metodą mozaikową. Organizatorem konkursu było Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra” z Poznania. Konkurs zorganizowany został z okazji Międzynarodowego Roku Nietoperzy.

Gratulacje dla naszej laureatki.

 

Jolanta Muchowska

 

15 VI 2012

ZNAMY JUŻ WYNIKI POWIATOWYCH UMIEJĘTNOŚCI POLONISTYCZNYCH I MATEMATYCZNYCH KLAS V

 

3 kwietnia uczniowie kwidzyńskich szkół oraz szkół z gminy Sadlinki przystąpili do badań, które przeprowadziła Akademia Umiejętności Pedagogicznych w Kwidzynie. Uczniowie rozwiązywali test „Mityczna podróż”. Test składał się z 25 zadań. Maksymalnie można było zdobyć 40 pkt.

Oto wyniki:

Powiat

17,16 pkt.

Kwidzyn

19,04 pkt.

SP2

19,6 pkt.

 

V a

20,47 pkt.

V b

19,52 pkt.

V c

18,7 pkt.

 

Wynik naszych piątoklasistów okazał się najlepszym wynikiem w powiecie. Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych badaniach i sprawdzianie szóstoklasisty.

 

 

15 VI 2012

KONKURS „WIEM JAK ŻYĆ ZDROWO”

 

15 czerwca odbył się konkurs pod hasłem „Wiem jak żyć zdrowo”. W konkursie wzięły udział dzieci z klasy II c i II e.

Celem konkursu było kształtowanie postawy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia, nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków oraz integracja zespołów grupowych oraz społeczności szkolnej.

Zadania konkursowe sprawdzały między innymi wiedzę uczniów dotyczącą owoców i warzyw w naszym pożywieniu. Uczestnicy zaprezentowali dużą wiedzę na temat zdrowego odżywiania i przy tym świetnie się bawili.

 

Wyniki konkursu:

I miejsce w konkursie - Dawid Budziłek II e

II miejsce – Aniela Mosakowska II c

III miejsce – Dawid Michalski – II c.

13 VI 2012

TALENTY SP2

 

        13 czerwca w kwidzyńskim Kino-Teatrze odbyła się gala wręczenia nagród dla laureatów II Projektu Edukacyjnego „Szkoła z Talentem” organizowanego przez Fundację Filantropijną „Projekt”. Konkurs odbywa się w kilku kategoriach tematycznych i 3 wiekowych: klasy I-III, IV-VI, gimnazja. Uczniowie naszej szkoły już po raz drugi wzięli udział w tym przedsięwzięciu. Nagrodzeni zostali:

 

Martyna Rogacka z klasy Vb - kategoria praca literacka proza

Aleksandra Olchowik IVa - kategoria praca literacka proza

Klaudia Zdyb IVa - kategoria praca literacka liryka

Julia Siemaszko Vb - kategoria piosenka

Tamara Jurkiewicz IVa - kategoria recytacja

Aleksandra Olchowik IVa - kategoria recytacja

Bernard Cesarz  z klasy IVa - kategoria film

 

W kategorii klas I-III:

Mateusz Zimnicki z klasy IIIb - kategoria recytacja

Amelia Przybylska z klasy Ic - kategoria recytacja

Weronika Tynda z klasy Ib - kategoria piosenka

Laura Trzebiatowska Ib - kategoria piosenka

 

Dziękujemy nauczycielom, którzy pomogli tym małym talentom - Pani Ewie Święckiej, Iwonie Stradał, Magdalenie Ruczko, Ewelinie Wołoszyn, Alicji Kizińskiej, Panu Michałowi Klainowi.

12 VI 2012

KLASY I A I I B W „WIOSCE INDIAŃSKIEJ”

 

    W dniu 12.06.2012 r. dzieci z klas I a i I b wspólnie wybrały się do Radogoszczy na indiańskie zabawy. Podczas pobytu zamieniły się w prawdziwych Indian. Przebrały się w indiańskie stroje, wymalowały twarze, otrzymały odpowiednie imiona i przystąpiły do zabaw. Wśród zadań do wykonania były: podczas podchodów odnalezienie indiańskich skarbów, strzelanie z łuku do tarczy, gry sprawnościowe. Za każde wykonane poprawnie zadanie otrzymywały pióra do indiańskiego pióropusza. Wodzami Indian zostali ci, których pióropusz był najokazalszy. W przerwach posilali się pyszną zupą oraz piekli kiełbaski przy ognisku. Każdy mógł kupić sobie pamiątkę – indiański talizman, bransoletki, naszyjniki itp. Było świetnie, więc po powrocie było co opowiadać w domu.

11-13 VI 2012

WYCIECZKA DO LIDZBARKA WELSKIEGO – KL. IIIA i IIIC

 

    11, 12 i 13 czerwca klasy III a i III c były na wycieczce w pięknym ośrodku „Pod Lipami” w Lidzbarku Welskim na Mazurach. Pogoda nam dopisała, więc mogliśmy skorzystać z wielu atrakcji:

·        Paintball

·        Quady

·        Zorbing

·        Strzelnica

·        Ognisko

·        Park linowy

    Bawiliśmy się świetnie w przeciąganie liny, pajęczynę, hydraulika, biegaliśmy w workach, graliśmy w siatkówkę, byliśmy gąsienicami, graliśmy w piłkę, kibicowaliśmy naszym piłkarzom oglądając mecz na wielkim telebimie. Spacerowaliśmy wokół jeziora i jeździliśmy rowerami. Mieliśmy szkolenie z Nordic Walkingu. Szkoda, że to była nasza ostatnia wspólna wycieczka.

11 VI 2012

WYRÓŻNIENIE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

 

Uczeń naszej szkoły Tomasz Gadecki z kl. Ia zdobył wyróżnienie w III Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Świat wokół mnie". Organizatorem tego konkursu była Gdyńska Szkoła Społeczna. Gratulacje dla młodego artysty.

Jolanta Muchowska

 

9 VI 2012

"ROWERIADA 2012" - RAJD ROWEROWY DO SADLINEK

 

Koniec roku szkolnego już za pasem, a przed nami ostatni już w tym roku szkolnym rajd rowerowy, tym razem do leśniczówki Bogusz w Sadlinkach. Piękna pogoda i cała gromadka dzieciaków, chętnych aby spędzić na łonie przyrody ten wolny od nauki szkolnej dzień.

Tym razem meta rajdu ma być w leśniczówce Bogusz w Sadlinkach. To dystans kilkunastu kilometrów. Wyruszamy pełni energii i dobrego humoru. Gdy docieramy do mety czeka już na nas spore grono rajdowiczów. Zmęczeni i głodni częstujemy się przepyszną (jak zwykle) grochówką, a pieczone w ognisku kiełbaski smakują wyśmienicie. Są też konkursy, krajoznawczy i sprawnościowe, których laureatami jest nasza drużyna „Włatców druk” (II miejsce w teście wiedzy krajoznawczej) oraz Mateusz Z. (II miejsce w konkursie sprawnościowym „rzutki”).

 Przede wszystkim dzisiejszy dzień jest wielkim świętem. Grupa naszych dzieciaków otrzymuje swe pierwsze Odznaki Turystyczne Mikiego i Donalda. Aby je zdobyć trzeba było „zaliczyć” 4 wycieczki, dwie rowerowe i dwie piesze. Udało im się. Teraz z dumą próbują przymocować odznaki do ubrania. Zdobywcy to: Wiktoria N., Julka B., Paulinka K., Marcel O., Filip Sz., Mateusz Z., Ola B. Następna grupa czeka na weryfikację książeczek i przyznanie odznak. Również brązowych Kolarskich Odznak Turystycznych, czyli KOT-ów. W tym przypadku trzeba mieć jednak 100 punktów, czyli 10 jednodniowych wycieczek rowerowych. To duże wyzwanie i dla dzieci, i dla ich rodziców. Przed nami wakacje i czas wędrowania. Warto więc wskoczyć na rowerek, wziąć książeczkę i dokumentować przebieg swej wycieczki, by po wakacjach móc zdobyć kolejne odznaczenia w postaci brązowych lub srebrnych KOT-ów.

        I jeszcze tylko spotkamy się, by podsumować całoroczną pracę koła i pożegnać najstarszych kolegów, którzy po wakacjach rozpoczną naukę w gimnazjum.

Wszystkim życzę wspaniałego czasu letnich wędrówek na szlakach turystycznych i pięknych krajobrazów podziwianych z wysokości siodełka rowerowego. Dobrego i bezpiecznego odpoczynku i do zobaczenia w szkole.

Opiekun koła

W. Strzelczyk

6 VI 2012

EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

 

6 czerwca 2012 r. w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową dla klas IV. Z wiadomości teoretycznych, z zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego uczniowie wykazali się wysoką wiedzą. Również jazda rowerem nie przysporzyła dzieciom kłopotu, bo wszyscy uczniowie zdali egzamin. Życzymy wszystkim bezpiecznej i szerokiej drogi podczas przejażdżek i wędrówek rowerowych.

4 VI 2012

DZIEŃ MATKI W KLASIE IID

 

4 czerwca 2012 roku dzieci z klasy II d gościły w szkole swoje mamusie. Z okazji ich święta recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po części artystycznej wręczyły mamusiom zrobione przez siebie laurki i złożyły im życzenia. Następnie rozpoczęła się część konkursowa, w której brały udział mamy. Najśmieszniej było, gdy dzieci z zasłoniętymi oczami musiały rozpoznać swoją mamę. Oprócz tego był quiz, w którym sprawdzane były odpowiedzi dzieci i mam na temat ulubionego serialu, ulubionej potrawy, czy ulubionego koloru mamy. Odpowiedzi czasami były zaskakujące dla wszystkich. Ostatnim konkursem było wyszukiwanie wyrazów z wyrazu podstawowego. Mamy wspólnie ze swoimi dziećmi pracowały bardzo solidnie. Rekordem było 26 wyrazów. To spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

4 VI 2012

KONKURS „CAŁY ROK Z KSIĄŻKĄ” ZAKOŃCZONY!

 

Tegoroczny konkurs czytelniczy cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział aż 32 uczniów z klas I-III.

Przez osiem miesięcy uczestnicy czytali lektury i odpowiadali na związane z nimi pytania. Dodatkowym zadaniem konkursowym było rozwiązanie krzyżówki, która odnosiła się do wszystkich przeczytanych utworów (zobacz). Było to duże wyzwanie.

Poniżej przedstawiamy najpracowitszych uczestników. Gratulujemy im wiedzy i wytrwałości! Brawo!

 

I miejsce

Kinga Bollmann II e

Oliwia Gierczyńska II c

Stanisław Jędrzejewski II d

Małgorzata Kierzek III c

Jakub Perehuda I b

Jowita Pisarek III b

Amelia Przybylska I c

Karolina Urbańska I a

Piotr Wożniak II d

Jakub Żygadło III a

 

II miejsce

Katarzyna Lemańska  I b

Marta Majda II d

Kamil Oberland III a

Weronika Ważna II c

 

III miejsce

Aniela Mosakowska II c

Julian Pawłowski III b

 

Wyróżnienia

Milena Wiśniewska II b

Wiktoria Wiśniewska II b

Martyna Komorniczak II e

Paulina Sosnowska II d

Michalina Klain I a

Weronika Tynda I b

Dominika Klepacz II d

Maja Kosarzecka I I b

Laura Woroniecka I b

 

 

 

2 VI 2012

ŚWIĘTO SZKOŁY

Święto Szkoły odbyło się w dniu 2 czerwca 2012 r. Ze względu na warunki atmosferyczne wręczenie statuetek Szkolnych Nagród Roku miało miejsce nie na boisku szkolnym, ale w sali gimnastycznej. W tym roku minęło już 10 lat od kiedy rozpoczęliśmy w ten sposób wyróżniać najlepszych uczniów naszej szkoły. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście m.in. senator Leszek Czarnobaj, wiceburmiatrz Roman Bera, przewodniczący rady miasta Kazimierz Gorlewicz, pełnomocnik burmistrza ds. oświaty Jadwiga Piotrowska. Następnie odbyły się pikniki klasowe. Mecz finałowy "Mini Euro 2012" rozegrany zostanie w innym terminie.

 

31 V 2012

DZIEŃ DZIECKA W KLASIE III C

 

Dnia 31.05.2012r. klasa III c z okazji Dnia Dziecka gościła w Centrum Kreatywnego Myślenia na zajęciach „Świat do góry nogami”. Dzieci świetnie się bawiły, wykonały przepiękne makiety miasta „do góry nogami”. Na zakończenie dzieci gościły w kawiarni, w której zjadły smaczne desery lodowe.

 

 

30 V 2012

ROZSTRZYGNIĘCIE POWIATOWEGO TURNIEJU WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI INFORMATYCZNYCH

 

30 maja 2012 r. rozstrzygnięty został tegoroczny Powiatowy Turniej Wiedzy i Umiejętności Informatycznych dla uczniów las VI szkół podstawowych. Wzięło w nim udział 21 uczestników z 11 szkół powiatu kwidzyńskiego: w Czarnym Dolnym, Gardei, Tychnowach, Otłowcu, Straszewie, Nebrowie Wielkim, SP2 w Prabutach oraz SP 6, SP 5, SP 4 i SP 2 w Kwidzynie. Uczestnicy musieli wykazać się zarówno wiedzą, jak i umiejętnościami z zakresu informatyki. Oto wyniki:

 

imię i nazwisko szkoła pkt miejsce
Wojciech Kosedowski SP4 65,5 I
Tymoteusz Schodowski SP5 59 II
Monika Gólczyńska SP2 56 III
Krzysztof Białkowski SP6 55,5 wyróżnienie
Maciej Lagowski SP2 53,5 wyróżnienie

 

ponadto w turnieju udział wzięli (alfabetycznie):

 

imię i nazwisko

szkoła

Jakub Adamek

SP w Tychnowach

Jan Brunow

SP w Straszewie

Kacper Grzelak

SP w Gardei

Mateusz Grzywacz

SP2 w Prabutach

Hanna Jackowska

SP w Otłowcu

Jakub Kowalski

SP5

Mateusz Kozioł

SP w Gardei

Patrycja Krzyżek

SP w Nebrowie Wielkim

Kacper Leśniewski

SP2 w Prabutach

Bartosz Mroczkowski

SP w Czarnym Dolnym

Jakub Redmerski

SP6

Michał Rodzik

SP w Tychnowach

Aleksandra Stefaniak

SP w Otłowcu

Krzysztof Tomasik

SP4

Piotr Trzciński

SP w Straszewie

Patryk Zatorski

SP w Czarnym Dolnym

 

Gratulujemy!

 

25-29 V 2012

WYJAZD NA "EURO WEEK"

O tym, jak ważny jest w życiu codziennym język angielski mieli okazję przekonać się uczestnicy projektu "Euro Week". Organizowany jest on przez Europejskie Forum Młodzieży w Długopolu Zdrój koło Bystrzycy Kłodzkiej. Program "Euro Week" - Szkoła Liderów obejmował 4 bloki tematyczne: "Europa", "Zabawa i taniec", "Liderstwo" oraz "Praca w grupie". Ponad połowa zajęć prowadzona była w języku angielskim przez szkoleniowców oraz wolontariuszy z Wielkiej Brytanii, Dominikany, Litwy, Łotwy, Turcji, Gruzji, Serbii, Hiszpanii i Islandii. Aktywnie uczestniczyliśmy w warsztatach językowych przybliżających kulturę i obyczaje różnych narodowości. Jeden dzień poświęcony był na wycieczkę do Międzygórza, gdzie wraz z wolontariuszami spędziliśmy czas chodząc po górach i podziwiając widoki. Wyjazd ten dostarczył nam wiele radości, możliwości wykorzystania umiejętności językowych poza murami szkolnymi oraz motywacji do dalszej nauki języka angielskiego.

Uczestnicy "Euro Week"

29 V 2012

WYRÓŻNIENIA W X EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI "MOJA MAŁA OJCZYZNA"

 

Uczennica kl. Ic Oliwia Mówińska zdobyła wyróżnienie w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci "Moja Mała Ojczyzna" w kategorii 6-9 lat. Wyróżnienie zdobyła również Julia Chylińska z kl. Va w kategorii 10-12 lat. Serdecznie gratulujemy!

 

 

28 V 2012

GRATULUJEMY WYNIKÓW SZÓSTOKLASISTOM!

 

Przekazujemy wyniki sprawdzianu klas szóstych, który odbył się 3 kwietnia, ogłoszone przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Gdańsku.

A oto średnie wyniki (można było zdobyć 40 punktów):

 

Polska

22,75

woj. pomorskie

22,34

powiat kwidzyński

21,56

Kwidzyn

24,19

nasza szkoła

24,84

 

A oto wyniki naszych klas:

VI a

24,56

VI b

24,67

VI c

25,29

 

Serdecznie gratulujemy bardzo dobrego wyniku wszystkim naszym szóstoklasistom. Życzymy powodzenia i sukcesów w dalszej nauce w gimnazjum.

 

 

24 V 2012

KONKURS „KWIDZYN – MOJE MIASTO”

 

W dniu 24 maja 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się konkurs „Kwidzyn – moje miasto”. W rywalizacji wzięli udział przedstawiciele szkół podstawowych z naszego miasta i gminy. W skład naszej reprezentacji weszli uczniowie:

- Oliwia Gierczyńska 2c,

- Zuzanna Konecka 2c,

- Miłosz Berent 3c.

Byliśmy bardzo zadowoleni z wyniku rywalizacji. Nasi uczniowie zajęli III miejsce. W nagrodę otrzymali książki i dyplomy.

24 V 2012

NASZE KLASY III W BADANIACH AUP NAJLEPSZE

 

Znamy już wyniki powiatowego badania umiejętności językowych i matematycznych uczniów klas III. Badanie przeprowadziła Akademia Umiejętności Pedagogicznych w Kwidzynie. Nasi uczniowie wypadli w nim znakomicie. Szkoła osiągnęła najwyższy wynik w mieście i powiecie.

 

Powiat

83,1%

SP 2

92,3%

 

A oto wyniki naszych klas:

III a

94,1%

III b

90,2%

III c

92,6%

 

 

Wyniki z podziałem na poszczególne umiejętności:

 

Umiejętności językowe:

III a 92,0 %
III b 83,9 %
III c 89,2 %
SP 2 88,4 %
Miasto Kwidzyn 82,1 %
Powiat 74,6 %

 

Umiejętności matematyczne:

III a 96,3 %
III b 96,8 %
III c 96,2 %
SP 2 96,4 %
Miasto Kwidzyn 92,3 %
Powiat 88,0 %

 

Serdecznie gratulujemy bardzo dobrego wyniku i życzymy powodzenia i sukcesów w drugim etapie edukacyjnym, czyli w klasach IV-VI.

 

 

23 V 2012

POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY „W KRAINIE FANTAZJI”

 

    W dniu 23.05.2012 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Kwidzynie odbył się konkurs czytelniczy „W krainie Fantazji”. Naszą szkołę reprezentowały dzieci z klas I-III i IV-VI. W klasach pierwszych uczniowie mieli przeczytać książkę Marii Kownackiej „Plastusiowy Pamiętnik” natomiast uczniowie z klas II i III książkę Mary Norton „Gałka od łóżka”. Klasy IV-VI reprezentowała Aleksandra Ćwik z kl. VIa.

Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą zajmując czołowe lokaty:

  - Julia Duchała z klasy I a zajęła II miejsce

  - Kinga Bollmann z klasy II e zajęła II miejsce

  - Miłosz Berent z klasy III c zajął III miejsce.

22 V 2012

WIZYTA W SZKOLE MUZYCZNEJ

 

     W dniu 22 maja 2012 r. klasy I d , I a , II b, II d udały się z wizytą do Państwowej Szkoły Muzycznej pierwszego stopnia im. F. Nowowiejskiego w Kwidzynie. Celem wizyty było poznanie szkoły i wysłuchanie koncertu w wykonaniu uczniów tejże szkoły. Uczniowie z SP 2 zachowali się jak na melomanów przystało i dało się słyszeć deklaracje oraz chęci nauki gry na różnych instrumentach. Niewątpliwie największym zainteresowaniem cieszył się pokaz gry na perkusji!

21 V 2012

ZIEMIA – NASZYM SKARBEM

 

21 maja 2012 r. Aleksandra Ćwik i Martyna Rogacka pojechały z p. E. Wołoszyn na rozstrzygnięcie V Powiatowego Konkursu pt. „Ziemia – naszym skarbem”, który odbył się w SP5. Na początku odbyło się krótkie przedstawienie na temat ziemi. Martyna Rogacka zdobyła wyróżnienie, a Aleksandra Ćwik zajęła III miejsce. Uczennice wróciły z dobrym humorem.

Gratulujemy!

 

 

21 V 2012

TEST WIEDZY Z ZAKRESU RUCHU DROGOWEGO

 

    Pod koniec maja uczniowie z klasy I d, uczęszczający na koło bezpieczeństwa ruchu drogowego, zostali poddani TESTOWI WIEDZY Z ZAKRESU RUCHU DROGOWEGO. Pytania testowe opracowała prowadząca koło – Magdalena Burniewicz. Uczniowie spisali się na medal!!! Każdy odpowiedział śpiewająco, a było również pytanie podchwytliwe… A zatem gratulujemy i mamy nadzieję, że będziecie widoczni i bezpieczni na drodze!!! TAK TRZYMAĆ!

19 V 2012

KIBICOWALIŚMY NA III BIEGU PAPIERNIKA

 

W sobotę 19 maja 2012 r. po raz kolejny na stadionie odbył się Bieg Papiernika. Nasza szkoła wzięła udział w konkursie na kibicowanie. Ubrani w kolorowe koszulki, z transparentami, przez 3 godziny zagrzewaliśmy biegaczy. Dziękujemy uczennicom klas: Va, VIb i VIc za przybycie i kibicowanie.

17 V 2012

"NASZA MAŁA SZANSA NA WIELKI SUKCES"

 

17 maja 2012 r. w siedzibie Lokalnej Fundacji Filantropijnej Projekt odbył się Festiwal Piosenki „Nasza mała SZANSA na wielki SUKCES’’.  W Festiwalu biorą udział uczniowie klas I-III i IV-VI szkół podstawowych z terenu Kwidzyna oraz klas II i III gimnazjów.

 

KLASY I-III

       W Konkursie wzięły udział dziewczynki z klasy IB, z Zespołu Umuzykalniającego „Gwiazdeczki”: Kasia Lemańska, Paulinka Siemieńska, Laura Trzebiatowska, Weronika Tynda, Anielka Wolska oraz Zuzanna Żemojtel z klasy IID.

   Do dalszego etapu konkursu zakwalifikowały się: Paulinka Siemieńska, Laura Trzebiatowska, Weronika Tynda i Anielka Wolska. II etap  przesłuchań odbędzie się 6 czerwca,  na Placu Jana Pawła II, o godz. 10.00.

Życzymy powodzenia !!!

 

KLASY IV-VI

W festiwalu brały udział koleżanki i koledzy ze szkół kwidzyńskich, a naszych aż pięć wokalistek zakwalifikowało się do Finału – Gratulacje i trzymamy kciuki w Finale Festiwalu, który odbędzie się 6 czerwca o 11.00 na Placu Jana Pawła II. Nasze półfinalistki: Monika Bożek, Andżelika Witusińska, Martyna Rogacka, Julia Siemaszko, Natalia Rajkowska.

Powodzenia!

Iwona Stradał

Alicja Kizińska

17 V 2012

X POWIATOWY KONKURS "LEGENDY I PODANIA POLSKIE"

 

W czwartek 10 maja 2012 r. nasze dwie uczennice Tamara Jurkiewicz z kl. IV a i Martyna Rogacka kl. Vb brały udział w X Powiatowym Konkursie „Legendy i podania Polskie". Rywalizacja była zacięta, wszystkie szkoły z Kwidzyna i spoza Kwidzyna brały w niej udział. Po ciężkiej walce zajęliśmy 3 miejsce!

17 V 2012

ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

 

    17 maja 2012 r. w naszej szkole odbyła się zbiórka zepsutych urządzeń elektrotechnicznych. Na wyznaczony teren boiska zostały dostarczone m.in. stare telewizory, świetlówki, elementy sprzętu komputerowego, odkurzacze, radia. Akcja była przeprowadzona pierwszy raz, cieszyła się zainteresowaniem i być może zostanie powtórzona w przyszłym roku.

16 V 2012

NASI UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI W POWIATOWYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

    W dniu 16 maja 2012 r. w Szkole Podstawowej w Korzeniewie odbył się I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego. W konkursie wzięło udział wielu uczniów z całego powiatu. Naszymi reprezentantami byli: Maja Ostrowska kl. IIIb, Michał Mikluszka kl. IIIa oraz Miłosz Berent kl. IIIc. Zmagali się oni z wieloma trudnymi zadaniami. Po emocjonującej dogrywce nasi dwaj uczniowie - Maja Ostrowska i Miłosz Berent zdobyli wyróżnienia. Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników.

15 V 2012

POWIATOWY KONKURS DLA KLAS TRZECICH „W KRAINIE WIEDZY”

 

W dniu 15.05.2011 r. w Szkole Podstawowej w Rakowcu odbył się Powiatowy Konkurs dla klas trzecich „W krainie wiedzy”. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy III c Miłosz Berent. Wykazał się wszechstronną wiedzą polonistyczną, matematyczną, przyrodniczą oraz umiejętnościami informatycznymi, co zaowocowało zajęciem I miejsca. Czyli „Bystrzakiem” jest uczeń – Miłosz Berent.

15 V 2012

KLASY IIC I IIE NA WYCIECZCE DO BISKUPINA

 

W dniu 15.05.2012 r. uczniowie klas IIc i IIe z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Biskupina. Zwiedzili Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji, a następnie kolejką przejechali do  Biskupina, gdzie zwiedzili prasłowiańską osadę. Wzięli też udział w specjalnej lekcji, podczas której mieli okazję do własnoręcznego lepienia garnków z gliny. Pełni wrażeń, z zakupionymi pamiątkami wrócili do domu.

 

15 V 2012

KANGUR MATEMATYCZNY

 

    15 marca 2012 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Do konkursu przystąpiło 47 uczniów z klas II–VI. Uczniowie klas II pisali test w kategorii „Żaczek”, kl. III i IV – w kategorii „Maluch”, kl. V i VI – w kategorii „Beniamin”. Wyniki konkursu poznaliśmy dopiero w maju.

 

W naszej szkole najwięcej punktów zdobyła Agnieszka Michlewicz z kl. V c i uzyskała nagrodę I stopnia za bardzo dobry wynik.

 

Wyróżnienie otrzymali:

Błażej Itrich kl. VI b

Szymon Kukliński kl. VI a

Maciej Chodorowski kl. V c

Wojciech Żmudowski kl. IV b

Julian Pawłowski kl. III b

Beniamin Boniek kl. III b

 

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

 

14 V 2012

GRUPA TEATRALNA "SAMI SWOI" NA PRZEGLĄDZIE "KIESZEŃ SCENICZNA"

 

    W poniedziałek 14.05.2012 r. grupa teatralna "Sami Swoi" wzięła udział w Przeglądzie Teatralnym "Kieszeń sceniczna" w Grudziądzu ze spektaklem "Trzewiczki szczęścia".

11 V 2012

WYRÓŻNIENIE W REGIONALNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM "ZNANE I NIEZNANE MIEJSCA MOJEGO REGIONU"

 

    Uczennica naszej szkoły Aleksandra Kardasz z klasy VIa jako jedyna z naszego miasta została wyróżniona w kategorii kl. IV-VI w Regionalnym Konkursie Plastycznym "Znane i nieznane miejsca mojego regionu". Na konkurs nadesłano 643 prace z 61 szkół. Z tego dla klas IV-VI przyznano 11 nagród i 14 wyróżnień.

    Serdecznie gratulujemy!

 

 

10 V 2012

CZOŁOWE MIEJSCA W POWIATOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM „ALFA I OMEGA”

 

        10 maja 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Kwidzynie odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny "Alfa i Omega". W kategorii klas III naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Miłosz Berent z kl. IIIc i Julian Pawłowski kl. IIIb. Wyróżnienie w konkursie otrzymał Julian Pawłowski.

    W kategorii klas IV-VI naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Szymon Kukliński i  Agnieszka Michlewicz. W rywalizacji brały udział szkoły z Kwidzyna i powiatu kwidzyńskiego. Uczniowie w ciągu 45 minut rozwiązywali test składający się z 15 zadań. Nasi uczniowie po raz kolejny dowiedli swoich umiejętności matematycznych. I miejsce zajął uczeń naszej szkoły Szymon Kukliński z klasy VI a, a tuż za nim II miejsce zajęła  Agnieszka Michlewicz z klasy V c.

    Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

9 V 2012

POWIATOWA OLIMPIADA CZYTELNICZA „PODRÓŻE PO BAŚNIACH I BAJKACH”

 

        W dniu 9.05.2012 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Powiatowej Olimpiady Czytelniczej „Podróże po baśniach i bajkach”. Celem olimpiady jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów oraz umiejętność prezentowania własnej wiedzy na temat przeczytanej literatury. Konkurs obejmuje znajomość podanych książek (dla ucznia klasy I, dla ucznia klasy II, dla ucznia klasy III).

        W roku 2012 Mistrzami Olimpiady Czytelniczej zostali:

 

W klasach pierwszych:

Alicja Szafarewicz z SP nr 6 w Kwidzynie i Emilia Żur z SP w Gardei

 

Pozostałe lokaty według kolejności punktacji:

Nadia Pomierska

SP nr 4 Kwidzyn

Dominika Matla

SP nr 2 Kwidzyn

Maja Lubowiecka

SP Kotłowiec

Maja Moczadło

SP 2 Prabuty

Wiktoria Jerzyk

Sp Nebrowo Wielkie

Aleksandra Szewliakos

Sp nr 5 Kwidzyn

Wiktoria Mateńka

SP Czarne Dolne

Franciszek Zawadka

SP Morawy

Daria Tarsa

SP Janowo

 

W kategorii klas drugich:

Karolina Plechowska z SP Tychnowy

 

Pozostałe lokaty według kolejności punktacji:

Karolina Młot

SP nr 4 Kwidzyn

Wiktoria Górnik

SP nr 2 Prabuty

Olga Szachmytowska

SP nr 5 Kwidzyn

Alicja Kacprzyk

SP nr 6 Kwidzyn

Oliwia Kępska

SP Morawy

Maja Chodorowska

SP nr 2 Kwidzyn

Agata Piowczyk

SP Janowo

Maciej Szaefer

SP Kotłowiec

Jakub Trzaska

SP Nebrowo Wielkie

Adrianna Raczkowska

SP Czarne Dolne

 

W kategorii klas trzecich:

Szymon Wojtacki z SP nr 5 w Kwidzynie

 

Pozostałe lokaty według kolejności punktacji:

Samanta Chowaniec

SP Janowo

Maja Ostrowska

SP nr 2 Kwidzyn

Zuzanna Krosnowska

SP nr 4 Kwidzyn

Marcel Meler

SP nr 6 Kwidzyn

Dominika Gimińska

SP Gardeja

Dominika Graszkiewicz

SP nr 2 Prabuty

Michał Zieleniak

SP Otłowiec

Weronika Radzymińska

SP Czarne Dolne

Marta Formela

SP Nebrowo Wielkie

Anna Kęcik

SP Morawy

 

Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą i zamiłowaniem do czytania. Gratulujemy!

 

8 V 2012

SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY „EKOLIADA”

 

        Dnia 8 maja 2012r.r. odbyła się w szkole kolejna edycja Szkolnego Konkursu Ekologicznego „Ekoliada” dla klas IV–VI. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu

z zagadnieniami z ekologii i ochrony środowiska. Łącznie w konkursie wzięło udział 34 uczniów.

W kategorii klas IV najlepszymi okazali się:

I miejsce – Oskar Adamczyk kl. IVc

Adam Jędrzejewski kl.IVc

II miejsce - Piotr Bojarczuk kl. IVc

         Klaudia Konopska kl. IVc

III miejsce - Wiktoria Skonieczna kl.IVc

 

Pozostali uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie:

Natalia Czarnecka kl. IVb, Zuzanna Dietrich kl. IVb, Kamila Jarmułkowicz kl. IVb, Laura Kopczyńska kl. IVb, Oliwia Lipińska kl. IVa, Michał Majewski kl. IVc, Patryk Markowski kl. IVc, Mateusz Sarzyński kl. IVc, Dawid Wierzba kl. IVb, Wojciech Żmudowski kl. IVb.

 

W kategorii klas V najlepszymi okazali się:

I miejsce - Agnieszka Michlewicz kl. Vc

II miejsce – Łukasz Urbański kl. Va

III miejsce - Natalia Piotrowska kl. Vb

Franciszek Reniecki kl. Vc

 

Pozostali uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie:

Oliwia Arszyńska kl. Vc, Paweł Fiszer kl. Va, Dominik Lewandowski kl. Vc, Kaja Muzyka kl. Vc, Julia Ossowska kl. Vc, Klaudia Prusik kl. Vc, Adam Rudlicki kl. Va, Beata Stachura kl. Vb.

 

W kategorii klas VI najlepszymi okazali się:

I miejsce - Monika Gólczyńska kl. VIa

II miejsce - Maja Holińska kl. VIa

Szymon Kukliński kl. VIa

III miejsce - Aleksandra Kardasz kl. VIa

 

Pozostali uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie:

Kamil Januszewski kl.VIc, Agata Krogulec kl. VIc, Magdalena Szymańska kl. VIa, Klaudia Warelich kl.VIc.

 

GRATULACJE DLA ZWYCIĘZCÓW I WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW KONKURSU!!!!

 

 

3 V 2012

221 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

 

W piątek 27.04.2012 r. uczciliśmy 221 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja (z 1791 r.). Na boisku szkolnym odbył się uroczysty apel, podczas którego obejrzeliśmy montaż słowno-muzyczny, występ mażoretek, a także  pokaz dzieci w dawnych strojach, które reprezentowały szkołę na paradzie miejskiej w dniu 3 maja. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani na galowo z przypiętymi biało-czerwonym znakami.

W czwartek 3 maja nasza delegacja uczestniczyła w uroczystościach miejskich. Mażoretki, poczet sztandarowy i grupa uczniów w dawnych strojach wzięli udział w paradzie ulicami miasta, a także w krótkim pokazie na temat okoliczności historycznych uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

26 IV 2012

I MIEJSCE W III MIEJSKIM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

    W czwartek 26 kwietnia 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się III Miejski Konkurs Języka Angielskiego - Kanada. Nasz zespół w składzie: Julia Hańdziuk kl. VIb, Anita Hończak kl. VIb, Aleksandra Kardasz kl. VIa, zdobył I miejsce. Gratulujemy wyniku!

 

 

25 IV 2012

SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY „PODRÓŻE PO BAŚNIACH I BAJKACH”

 

    W dniu 25.04.2012 r. odbył się szkolny konkurs czytelniczy. Były to eliminacje do POWIATOWEJ OLIMPIADY CZYTELNICZEJ, której jesteśmy organizatorami. W szkolnym konkursie uczestniczyło 24 uczniów klas I, II, III.

 

Klasy pierwsze:

1. Dominka Matla I a – I miejsce

2. Cezary Falkowski I a – II miejsce

3. Amelia Przybylska I c – III miejsce

 

Klasy drugie:

1. Maja Chodorowska II a – I miejsce

2. Kinga Bollmann II e – II miejsce

3. Oliwia Makos II b – II miejsce

4. Kamila Springer II d – III miejsce

5. Nikodem Jankowski II b – III miejsce

 

Klasy trzecie:

1. Maja Ostrowska IIIb – I miejsce

2. Miłosz Berent III c – II miejsce

3. Agnieszka Olchowik III b – III miejsce

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

 

23 IV 2012

IX POWIATOWY KONKURS TWÓRCZOŚCI DZIECI I MŁODZIEŻY ”W UNII EUROPEJSKIEJ”

 

Uczennica naszej szkoły Aleksandra Kardasz z klasy VI A zajęła I miejsce w IX Powiatowym Konkursie Twórczości Dzieci i Młodzieży pn. ”W Unii Europejskiej” w grupie szkół podstawowych w kategorii malarstwo. I miejsce zajęła również uczennica naszej szkoły Aleksandra Wirecka z klasy VIB w grupie szkół podstawowych w kategorii inne techniki.

Serdecznie gratulujemy.

 

 

 

21 IV 2012

VI FINAŁ PROGRAMU "DOBRY WYBÓR"

 

W sobotę 21 kwietnia 2012 roku w SP nr 6 rozegrał się VI Finał Programu Profilaktyczno-Wychowawczego "Dobry Wybór". Klasa VIc z naszej szkoły zajęła II miejsce. W nagrodę klasa wraz z wychowawczynią pojedzie na jednodniową wycieczkę do aquaparku i multikina w Sopocie. Wszyscy uczniowie klas VI serdecznie dziękują rodzicom biorącym udział w programie za duże zaangażowanie i pomoc.

21 IV 2012

POWIATOWE ROZGRYWKI W „DWA OGNIE”

 

Dnia 21 kwietnia 2012 roku braliśmy udział w powiatowych rozgrywkach w „Dwa ognie”. Nasza reprezentacja miała okazję poznać wielu nowych kolegów i koleżanek z innych szkół, tj. Gardei, Nebrowa, Sadlinek. Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Pierwszy raz braliśmy udział w zawodach w „Dwa ognie”, ale chętnie powtórzymy to w przyszłym roku.

20 IV 2012

ROZSTRZYGNIĘCIE MIEJSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „EURO 2012”

 

W marcu bieżącego roku został ogłoszony Miejski Konkurs Plastyczny pt. „Euro 2012”. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań sportowych i plastycznych, szczególnie w związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w piłce nożnej. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I-III, ze Szkoły Podstawowej nr 4, ze Szkoły Podstawowej nr 6 i ze Szkoły Podstawowej nr 2. Każda placówka przekazała 5 prac wykonanych dowolną techniką plastyczną. Spośród 15 prac plastycznych Jury wybrało 6 najciekawszych:

 

I miejsce otrzymała uczennica Anna Nowicka ze Szkoły Podstawowej nr 4 z klasy III

II miejsce otrzymał uczeń Oskar Palczewski ze Szkoły Podstawowej nr 6 z klasy IA

III miejsce otrzymała uczennica Weronika Tynda ze Szkoły Podstawowej nr 2 z klasy IB

Wyróżnienia otrzymali uczniowie:

Oliwia Makos ze Szkoły Podstawowej nr 2 z klasy II B

Julia Fidler ze Szkoły Podstawowej nr 2 z kl. I C

Jakub Babiński ze Szkoły Podstawowej nr 2 z kl. I B

 

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

19 IV 2012

MAKIETA KWIDZYNA

 

Dzieci z koła turystyczno-krajobrazowego pod opieką pani Magdaleny Głuszko wykonały na zajęciach makietę miasta Kwidzyna. Jest ona wykonana z pudełek i słomek. W projekcie tym można wyszukać naszą szkołę - budynek "Pod Zegarem" oraz okoliczne domy i ulice. Jesteśmy dumni, że mieszkamy w tak pięknym mieście.

15 IV 201

IX UNIJNY BIEG ULICZNY

 

   W niedzielę 15.04.2012 r. o godzinie 12 na placu Jana Pawła II, przed teatrem po raz dziewiąty w naszym mieście rozpoczął się Unijny Bieg Uliczny. Startowało w nim wielu uczniów z naszej szkoły, w trzech kategoriach wiekowych. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych dzieci i młodzież z SP 2 zdobyły czołowe miejsca w swoich kategoriach. Odebrały złote, srebrne i brązowe medale, dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Najważniejsza jednak była satysfakcja z ukończonego biegu. Na mecie każdy uczestnik mógł rozgrzać się gorącą grochówką. Mniam!!!

   Gratulacje dla wszystkich startujących!! J

14 IV 2012

RAJD WIOSENNY

 

Piękna, wiosenna pogoda za oknem nie pozwala na przesiadywanie przed komputerem czy telewizorem, zachęca do wędrowania. Włatcy Druk też ruszają w plener. Tym razem wspólnie z Klubem Turystyki Pieszej BIBLIOCHODY w Kwidzynie. Okazją jest 43 Wiosenny Rajd Pieszy im. Haliny Klein „W poszukiwaniu śladów wiosny”. Metą wędrówki jest tym razem miejsce nad stawem w Brachlewie, zwane Karpiarnią.

Wyruszamy sprzed szkoły. Jedziemy przez Podzamcze, gdzie odwiedzamy piękny dworek w Białym Dworze. To nasze ulubione miejsce wypoczynkowe. Słoneczko przygrzewa, robi się coraz cieplej. Dojeżdżamy do mety około południa. Czeka już na nas gorąca „grochówa” oraz przygotowane przez organizatorów konkursy: krajoznawczy o powiecie kwidzyńskim i sprawnościowe – dart, rzut szyszkami do tarczy i rzut kółkiem. Nagrody zdobywają Franek R. i Wiktoria N. Jeszcze spacer nad stawem, spotkanie z łabędziami oraz kiełbaska pieczona w ognisku i czas wracać do domu. W sumie mamy na liczniku 28 km.

        Kolejny, miło spędzony dzień za nami. I odnaleziona wiosna - jej oznaki to słońce, pąki na drzewach i krzewach, podmuch ciepłego wiatru na twarzy… Wędrowanie na rowerach jest szczególnie przyjemną formą aktywnego wypoczynku.

Już za tydzień, 21 kwietnia 2012 r, w sobotę, wybieramy się na kolejny wypad. Tym razem do Ośna, pięknego zakątku, jaki tworzy Liwa wraz ze swymi meandrami. Zapraszamy chętnych uczniów klas IV i V z rodzicami.

Napisała:

opiekunka szkolnego koła rowerowego

13 IV 2012

POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI INFORMATYCZNYCH

 

W ubiegły piątek 13 kwietnia o godz.13:00 odbył się w naszej szkole Powiatowy Turniej Wiedzy i Umiejętności Informatycznych. Turniej składał się z dwóch części - teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej uczniowie rozwiązywali test składający się z 30 pytań w formie elektronicznej. W drugiej części zmagań należało wykonać 5 zadań praktycznych, na które składało się formatowanie tekstu oraz tabeli w edytorze tekstu MS Word, przygotowanie arkusza i wykresu w arkuszu kalkulacyjnym Excel, wyszukiwanie informacji w Internecie, wykorzystanie poczty elektronicznej.

Do turnieju przystąpiło 11 szkół z powiatu. Były to Szkoły Podstawowe w Tychnowach, Straszewie, Czarnym Dolnym, Otłowcu, Nebrowie Wielkim, Gardei, Prabutach, SP nr 6 w Kwidzynie, SP nr 5 w Kwidzynie, SP nr 4 w Kwidzynie oraz SP nr 2 w Kwidzynie. Na rozstrzygnięcie turnieju nasza szkoła zaprasza w drugiej połowie maja.

13 IV 2012

20 LAT GRANIA WOŚP W POWIECIE KWIDZYŃSKIM

 

    W piątek 13.04.2012 r. w Teatrze Miejskim odbyła się uroczystość z okazji XX-lecia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kwidzyńskim. Takim oto sposobem zbiórka 244 816,99 zł została „przyklepana” przez samego Jurka Owsiaka i mieszkańców Powiatu Kwidzyńskiego.

    20 Finał i 20 lat grania WOŚP przeszło do historii. Były podziękowania, Złote Serduszka, kwiaty i medale! - uroczyście i pięknie! - tak dziękowaliśmy za wspólne GRANIE w Najpiękniejszej Orkiestrze Świata!

13 IV 2012

ZDROWE KANAPKI W KLASIE IID

 

Klasa II d zdrowo powitała wiosnę. Dzieci udekorowały klasę roślinami, które samodzielnie posiały, a potem pielęgnowały. Była to m.in. rzeżucha, koper ogrodowy, szczypior, maciejka.

Innego dnia przyniosły produkty na przygotowanie zdrowych kanapek. Nie zabrakło na nich sałaty, pomidora czy ogórka. Niektórzy wykazali się talentem i ich kanapki wyglądały bardzo apetycznie. Tego dnia było ciekawie i apetyt wszystkim dopisywał.

12 IV 2012

ROZSTRZYGNIĘCIE X POWIATOWEGO KONKURSU POETYCKIEGO „NA SPORTOWO”

 

Dnia 12 kwietnia 2012 r. nastąpiło rozstrzygnięcie X Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Na Sportowo”. Uczniowie 9 szkół Kwidzyna i powiatu nadesłali łącznie 40 prac, z których Komisja w składzie Ewelina Wołoszyn i Magdalena Ruczko wyłoniły 20 zwycięskich wierszy (zobacz). Z naszej szkoły laury zwycięstwa zdobyli:

Bartosz Maślany VIB - II miejsce

Łukasz Urbański  Va - III miejsce

Julia Budek Va - wyróżnienie

Klaudia Zdyb VIa - wyróżnienie.

12 IV 2012

WYRÓŻNIENIE W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE "IT IS EASY BEING GREEN!"

 

    Uczniowie ze świetlicy szkolnej zdobyli wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie "It is easy being green!" ("Łatwo być zielonym"). Dzieci otrzymały od organizatorów prezenty w postaci zielonej bransoletki na rękę, symbolizującej ochronę przyrody. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów. Dodatkowo dzieci ze świetlicy wykonały zbiorową pracę techniką mozaiki, która została wyróżniona jako jedyna praca z Polski.

http://frogsaregreen.com/4325/announcing-the-winners-of-the-frogs-are-green-kids-art-contest-2011/

11 IV 2012

KLASA ID W CENTRUM TWÓRCZEJ ZABAWY "GAMA"

 

    Dnia 11.04.2012 r. klasa I d wybrała się do Centrum Twórczej Zabawy „Gama” przy ulicy Grunwaldzkiej na zajęcia w „Pracowni Wielkanocnego Zajączka”. Uczniowie mieli okazję wykonać szereg ozdób świątecznych, takich jak baranki, kartki świąteczne oraz jajka wielkanocne. Po to, aby dzieci poznały odmienne sposoby wykorzystywania znfanych im przedmiotów i materiałów prace były wykonywane różnymi technikami i przy użyciu różnorodnych materiałów – filc, korek, wstążki, świecidełka, farby. Pobyt w pracowni tworzenia ozdób wielkanocnych był przeplatany konkursami sportowymi i quizami z wiedzy o świętach. Poza tym w czasie wolnym klasa I d mogła pobrykać na dużej sali zabaw. Po wykonaniu wyznaczonych zadań uczniowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Pracownicy „Gamy” zapewnili profesjonalną oprawę artystyczną i merytoryczną. W celu stworzenia wyjątkowego nastroju wykorzystano taką atrakcję jak wytwornica dymu. Na zakończenie pierwszaki przejechały się kolejką i poskakały w dmuchanym zamku.

5 IV 2012

WYRÓŻNIENIE DLA KLASY ID W KONKURSIE WIELKANOCNYM "BARANKI, KURCZACZKI, ZAJĄCZKI"

 

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi klasa I d wzięła udział w Konkursie Wielkanocnym pt. „Baranki, kurczaczki, zajączki” organizowanym przez Niepubliczne Przedszkole Ekologiczne z Kwidzyna. Uczniowie na kole plastycznym pod bacznym okiem p. Magdy Burniewicz przygotowali pracę przestrzenną, którą był baranek wykonany z materiałów papierowych oraz ciastek – bezów! Ku wielkiej radości … nasz baranek zdobył WYRÓŻNIENIE!!! W podziękowaniu za tak pracochłonną ozdobę wielkanocną uczniowie klasy I d otrzymali dyplom oraz słodki upominek. Był przepyszny!

5 IV 2012

III MIEJSCE W KONKURSIE PLASTYCZNYM PT.: "WIELKANOCNY BARANEK"

 

    W dniu 5 kwietnia 2012 roku uczennica naszej szkoły Karolina Krupa z klasy I a odebrała nagrodę książkową i dyplom za zdobycie III miejsca w Konkursie Plastycznym pt.: "Wielkanocny Baranek". Organizatorem tego konkursu była Biblioteka Miejsko-Powiatowa w Kwidzynie - Filia nr III. Gratulujemy naszej laureatce i życzymy dalszych sukcesów w konkursach plastycznych.

Jolanta Muchowska, Magdalena Głuszko

3 IV 2012

SPRAWDZIAN KLAS VI
 
    We wtorek 3.04.2012 r. szóstoklasiści pisali swój najważniejszy w szkole podstawowej sprawdzian. Test w tym roku dotyczył historii kina. Tego samego dnia sprawdzian pisali również uczniowie klas V. Życzymy najlepszych wyników!

zobacz arkusz sprawdzianu kl. VI

2 IV 2012

ETAP MIEJSKI XXXV OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM

 

W dniu 2.04.2012 r. w szkole Podstawowej nr 5 w Kwidzynie odbyły się eliminacje miejskie XXXV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIa - Julita Kominek, Oliwer Ozbaki i Karol Wasik. Uczniowie pisali test z przepisów ruchu drogowego, odpowiadali na pytania związane z udzielaniem pierwszej pomocy oraz musieli przejechać rowerem tor przeszkód. Drużynowo zajęli II miejsce, a Karol uzyskał najwyższy wynik indywidualny spośród wszystkich uczestników konkursu. Gratulacje!

 

 

1 IV 2012

TO NIE ŻART PRIMA APRILISOWY

 

W niedzielę, 1 kwietnia w Czarnej Sali przy ulicy Słowiańskiej, 5 reprezentantów naszej szkoły uczestniczyło w XXXIV Miejskim i VI Powiatowym Konkursie Proza i Poezja Światowa. Po trwających 4 godziny recytacjach 29 uczniów szkół kwidzyńskich powiatowych o godzinie 14 nastąpiło ogłoszenie wyników. Komisja, w osobach aktorów scen teatrów gdyńskich, ogłosiła co następuje:

 

Zuzanna Łupaczewska z klasy Va zaprezentowała wiersz „Upamiętnienie” Wisławy Szymborskiej i prozę „Oskar i Pani Róża” Erica - Emmanuela Schmidta - podziękowanie za udział;

Filip Sitarz Vc wiersz „Minuta ciszy po Ludwice Wawrzyńskiej” i proza „Wspomnienie niebieskiego mundurka „Witolda Gomulickiego - wyróżnienie;

Maja Holińska VIa wiersz „Lekcja” Wisławy Szymborskiej i proza „Kłamczucha” Małgorzaty Musierowicz - wyróżnienie;

Aleksandra Olchowik IVa wiersz „Czekoladki dla Sąsiadki” i proza „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren - III miejsce;

Tamara Jurkiewicz IV a wiersz Joanny Papuzińskiej „Czarna jama” i prozę Lewisa Carrolla „Alicja w Krainie Czarów” - III miejsce.

Wspomnieć należy, że miejsca I jury nie przyznało, a poziom był wysoki. Życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

 

 

31 III 2012

XXXIV MIEJSKI I VI POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI - KL. I-III

 

W sobotę, 31 marca w Czarnej Sali przy ulicy Słowiańskiej, 5 reprezentantów naszej szkoły w kategorii klas I-III uczestniczyło w XXXIV Miejskim i VI Powiatowym Konkursie Proza i Poezja Światowa. Komisja w osobach aktorów scen teatrów gdyńskich ogłosiła wyniki wszystkich uczestników konkursu. Z naszej szkoły miejsca zajęli:

 

Amelia Przybylska kl. Ic  - III miejsce

Mateusz Zimnicki kl. III c  - III miejsce

Aniela Wolska kl. Ib - wyróżnienie

Aniela Mosakowska kl. II c - wyróżnienie.

 

Życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

 

 

31 III 2012

SEZON ROWEROWY 2012 W NASZEJ SZKOLE ROZPOCZĘTY!

 

Sobota 31 marca rankiem przywitała nas nieprzychylnie. Słońce nieśmiało wychylało się zza chmur, by niewiele później zniknąć za nimi całkowicie. Zimno - i w ręce, i w uszy, i w nosy. Ale pięcioro najdzielniejszych „włatców druk” nie ulękło się tak ekstremalnych warunków i przybyło na miejsce zbiórki. Ruszamy na trasę. Celem naszej pierwszej, choć niedalekiej wyprawy, są Lipianki - miejsce nowobudowanego mostu na Wiśle. Chcemy zobaczyć, na jakim etapie budowy obecnie się znajduje. Przenikliwe zimno i padający deszcz nie pozwala nam po drodze delektować się budzącą się do życia przyrodą. Oglądamy most, podziwiamy jego rozmiary i...szybko wracamy. Zdążyliśmy dojechać do szkoły tuż przed chwilą, w której spadł śnieg. Ale i tak uważamy pierwszy nasz wiosenny wyjazd za udany. I nawet nikt z nas się nie pochorował.

Następna eskapada rowerowa czeka nas tuż po świętach. 14 kwietnia planujemy uczestniczyć w 43. Wiosennym Rajdzie Pieszym do Brachlewa Karpiarni. Zapraszamy do udziału w nim uczniów klas IV-VI wraz z rodzicami. W ten sposób chcemy rozpocząć w naszej szkole obchody Tygodnia Profilaktyki i Promocji Zdrowia.  

opiekun koła turystyczno-rowerowego

Wiesława Strzelczyk

 

30 III 2012

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA WIELKANOCNA”

 

W marcu 2012 roku został ogłoszony szkolny konkurs plastyczny dla klas I-III pt „Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna”- projektowanie formy przestrzennej z różnych materiałów. W konkursie wzięły udział wszystkie klasy I-III. Spośród 50 prac Jury wybrało 7 najciekawszych:

 

I miejsce otrzymał uczeń z klasy I b - Kornel Arszyński

I miejsce ex aequo otrzymała uczennica z klasy III c - Małgorzata Krogulec

II miejsce otrzymała uczennica z klasy I c - Amelia Przybylska

II miejsce ex aequo otrzymała uczennica z klasy III b – Agnieszka Olchowik

III miejsce otrzymał uczeń z klasy I b – Bartosz Albrecht

III miejsce ex aequo otrzymała uczennica z klasy II d – Dominika Klepacz

Wyróżnienie otrzymał uczeń z klasy II e – Cezary Ciepły.

 

W dniu 12.04.2012 r. wyróżnione prace zostały uhonorowane dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.


zobacz prace

30 III 2012

SZCZYPIORKOWE ŻNIWA W KLASIE IIA

 

       W dniu 30 marca 2012 roku dzieci z klasy IIa urządziły „Szczypiorkowe Żniwa”. Wcześniej zasadziły cebulkę i obserwowały jak rośnie szczypiorek. Utrwalały także wiedzę o tym, czego roślina potrzebuje do życia. W dniu dzisiejszym przyszedł czas na zrobienie pysznych, zdrowych kanapek ze szczypiorkiem. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia, na których mogły przygotować sobie pyszny posiłek.

29 III 2012

KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS TRZECICH

 

W dniu 29 III 2012 r. w naszej szkole odbył się powiatowy etap Pomorskiego Konkursu Matematycznego dla klas trzecich, współorganizowanego z CEN w Gdańsku. Za bezbłędnie rozwiązane zadania można było zdobyć 24 punkty.

3 osoby zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego.

 

I miejsce ex aequo zajęła Julia Zbyszyńska – Szkoła Podstawowa w Korzeniewie (21 pkt)

oraz Filip Hołda – Szkoła Podstawowa w Sadlinkach (21 pkt) 

III miejsce zajął Dominik Sosna – Szkoła Podstawowa w Rakowcu (19 pkt)

 

Uczniowie, którzy zajęli dalsze miejsca to:

 

Kamil Samulewski – Szkoła Podstawowa w Nebrowie Wielkim (16 pkt)

Wojciech Kiwak - Szkoła Podstawowa w Ryjewie  (15 pkt)

Kamil Gurtowski - Szkoła Podstawowa w Sadlinkach (14 pkt)

Rafał Warczak - Szkoła Podstawowa w Ryjewie  (14 pkt)

Jakub Perlik - Szkoła Podstawowa nr 6 w Kwidzynie  (13 pkt)

Piotr Zapolski - Szkoła Podstawowa nr 6 w Kwidzynie  (13 pkt)

Katarzyna Dreger - Szkoła Podstawowa nr 4 w Kwidzynie  (12 pkt)

Julia Strzelec - Szkoła Podstawowa w Ryjewie  (9 pkt)

 

Gratulujemy!

24 III 2012

POWIATOWY KONKURS WIEDZY O KWIDZYNIE

 

W Powiatowym Konkursie Wiedzy o Kwidzynie, który odbył się 24.03.2012 r. zajęliśmy II miejsce, pokonując 7 szkół i ulegając organizatorom, SP6. Dwie uczennice: Maja Holińska i Monika Gólczyńska znakomicie poradziły sobie z klasyfikowaniem zabytków Kwidzyna i prawie 780-letnią historią miasta. Dodatkowym zadaniem było przygotowanie reklamy naszego miasta, za którą otrzymaliśmy najwyższą ocenę (kliknij poniżej).

 

24 III 2012

WYCIECZKA DO INOWROCŁAWIA

 

    W sobotę 24.03.2012 r. już po raz kolejny szkolne koło turystyczne wybrało się na wycieczkę autokarową z cyklu "Cztery strony świata. Zwiedzaj z licealistami" zorganizowaną przez PTTK Kwidzyn. Tym razem głównym punktem wyprawy był Inowrocław. Zwiedziliśmy stare miasto i uzdrowisko: kościół romański, apartament generała W. Sikorskiego, Instytut Józefa Glempa, wystawę górnictwa soli, park solankowy, tężnie. Podczas drogi powrotnej odbył się tradycyjny konkurs krajoznawczy.

23 III 2012

LAUREAT XIX POWIATOWEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

     Kolejnym sukcesem pochwalić się może Oliver Ozbaki z klasy 6a. Wspaniale poradził on sobie z etapem ustnym Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego i dzięki temu zajął w nim 2 miejsce.
     GRATULUJEMY!
 

22 III 2012

POWITALIŚMY WIOSNĘ

 

W klasach I – III w dniu 22.03.2012 r. na dobre zagościła wiosna. Przywitaliśmy ją inscenizacją pt. „Witaj wiosno” w wykonaniu dzieci uczęszczających na koła teatralne (I a, III c).

22 III 2012

KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS TRZECICH

W dniu 22 III 2012 r. w naszej szkole odbył się powiatowy etap Pomorskiego Konkursu Ortograficznego dla klas trzecich, współorganizowanego z CEN w Gdańsku. Za bezbłędnie napisane dyktanda można było zdobyć 90 punktów. 3 osoby zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego.

I miejsce zajęła Karolina Szarafińska – Szkoła Podstawowa nr 6 (87 pkt)
II miejsce zajął Jakub Neuman – Szkoła Podstawowa w Ryjewie (86 pkt)
III miejsce zajął Jan Piłat – Szkoła Podstawowa w Ryjewie (85,75 pkt)

Uczniowie, którzy zajęli dalsze miejsca to:

Julia Zbyszyńska – Szkoła Podstawowa w Korzeniewie (84 pkt)
Katarzyna Szmidt - Szkoła Podstawowa nr 6 (84 pkt)
Tymoteusz Radomiński - Szkoła Podstawowa nr 5 (83 pkt)
Marta Formela - Szkoła Podstawowa w Nebrowie Wielkim (82,75 pkt)
Dariusz Streich - Szkoła Podstawowa w Nebrowie Wielkim (82 pkt)
Honorata Specjalska - Szkoła Podstawowa w Ryjewie (82 pkt)
Wiktoria Borowska - Szkoła Podstawowa w Sadlinkach (81,75 pkt)
Sara Lasota - Szkoła Podstawowa w Rakowcu (75 pkt)

Gratulujemy!

21 III 2012

DZIEŃ TALENTÓW

 

     Nasza szkoła uzyskała w roku szkolnym 2011/2012 tytuł Szkoły Odkrywców Talentów, który świadczy o tym, że placówka nasza przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży. Zostaliśmy umieszczeni na polskiej mapie Szkół Odkrywców Talentów, znajdującej się na stronie internetowej www.ore.edu.pl/odkrywamytalenty. W związku z tym 21 marca obchodziliśmy DZIEŃ TALENTÓW, który promował działalność artystyczną i naukową naszych uczniów. Tego dnia wszystkie dzieci z  klas IV-VI wzięły udział w poniższych przedsięwzięciach:

·      Zgrana klasa – kolejny etap związany z wiosną.

·      Przedstawienia „Śpiąca Królewna” i „Balladyna” w wykonaniu klasy Vc.

·      Rywalizacja klas w dziedzinie polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej.

·      Karaoke po angielsku.

 

     Uczniowie z dużym zaangażowaniem wzięli udział w zabawie i rywalizacji, co można zauważyć podczas oglądania w naszej galerii zdjęć.

19 III 2012

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS I-III

 

W poniedziałek 19 marca w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do XXXIV Miejskiego i VI Powiatowego Konkursu Proza i Poezja Światowa. Z klas I-III prezentowało się 25 osób, spośród których komisja w składzie panie: Magdalena Burniewicz, Beata Hajdukiewicz, Iwona Stradał i Beata Żygadło, wybrała 5 osób, które będą reprezentowały naszą szkołę 31 marca w czarnej sali. Są to:

 

Weronika Dąchór Ia,

Aniela Wolska Ib,

Amelia Przybylska Ic,

Aniela Mosakowska IIc,

Mateusz Zimnicki IIIb.

Trzymamy kciuki za występ 31 marca.

 

19 III 2012

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS IV- VI

 

W ostatni poniedziałek 19 marca w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do XXXIV Miejskiego i VI Powiatowego Konkursu Proza i Poezja Światowa. Z klas IV- VI prezentowały się aż 23 osoby, spośród których komisja w składzie panie: Magdalena Ruczko, Joanna Guze i Ewelina Wołoszyn, wybrała 5 osób, które będą reprezentowały naszą szkołę 1 kwietnia w czarnej sali. Są to:

 

Tamara Jurkiewicz kl.4a

Aleksandra Olchowik kl. 4a

Filip Sitarz kl. 5c

Zuzanna Łupaczewska kl. 5a

Maja Holińska kl. 6a

 

Trzymamy kciuki za występ 1 kwietnia.

16 III 2012

SADZENIE CEBULKI

 

16.03.2012 r. dzieci z klasy IIa sadziły cebulkę. Dzieci chcą zrobić pyszne, zdrowe kanapki, a do tego jest im potrzebny szczypiorek. Dzieci utrwalały też wiadomości na temat tego, czego roślina potrzebuje do życia. Z niecierpliwością będą czekały na obfite szczypiorkowe żniwa.

16 III 2012

LAUREAT KONKURSU INTERDYSCYPLINARNEGO JĘZYK POLSKI Z HISTORIĄ

 

16.03.2012 w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku odbyło się spotkanie uczestników Interdyscyplinarnego Konkursu Języka Polskiego i Historii oraz Matematyki i Przyrody z okazji wręczenia tytułów laureatów. Organizatorzy konkursów i Wicekurator Pomorski wręczali uroczyście zaświadczenia oraz upominki książkowe. Szymon Kukliński z nauczycielkami: Magdaleną Ruczko i Jolantą Obód z satysfakcją odebrał nagrody za wielką pracę uwieńczoną sukcesem.

15 III 2012

WIOSENNE SPOTKANIE KLASY II D Z PRZEDSZKOLAKAMI

 

15 marca 2012 r. dzieci 6–letnie z Przedszkola Niepublicznego „Promyk” zostały zaproszone przez klasę II d wraz z wychowawczynią na „Wiosenne spotkanie”. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą pierwszych wiosennych kwiatów. Rozwiązywały zagadki wiosenne zadawane przez starszych kolegów i koleżanki. Wykonywały wspólnie pracę plastyczną. Najbardziej ucieszyły się, gdy mogły obejrzeć na ekranie bajkę pt „Bociek”. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i zadowolone dzieci wróciły do przedszkola.

14 III 2012

FINALISTA XIX POWIATOWEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

    Oliver Ozbaki z klasy VIa znalazł się w piątce najlepszych uczniów naszego powiatu i tym samym zakwalifikował się do ustnego finału XIX Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego. Wraz z nim w pierwszym etapie udział brali: Julia Hańdziuk z klasy VIb oraz Karol Wasik z klasy VIa.
Gratulujemy!

 

 

14 III 2012

KLASA ID ZWIEDZIŁA WYSTAWĘ

 

    W dniu 14.03.2012 r. klasa I d wybrała się do głównego budynku szkoły, gdzie od kilku dni znajduje się wystawa "OD ŻELAZKA NA DUSZĘ DO IPADA". Pierwszaki z zaciekawieniem oglądały zgromadzone przedmioty, a były tam: gramofon, adapter, magnetofony, płyty winylowe, kasety, pocztówki dźwiękowe, aparaty fotograficzne, telefony, maszyny do pisania, młynek do kawy, tara i wiele innych. Ku zdziwieniu dorosłych niektóre pierwszaki znały nazwy i przeznaczenie poszczególnych przedmiotów! Wizyta na wystawie była bardzo interesująca i zainspirowała co niektóre dzieci do poszukiwania takich „eksponatów” we własnych domach.

10 III 2012

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY 

       

Po raz kolejny zaprosiliśmy na dzień otwarty do naszej szkoły. W sobotę 10.03.2012 r. w godz. 10.00-13.00 otworzyły się drzwi budynku "Pod Zegarem" przy ul. Staszica 2 oraz budynku głównego przy ul. Staszica 16. Nasi goście mieli okazję poznać życie szkoły. M.in. odbył się koncert muzyczny, wystawa zwierząt domowych, wystawa starych i współczesnych urządzeń "Od żelazka na duszę do iPada", warsztaty teatralne, rozstrzygnięty został  VI Szkolny Internetowy Konkurs Walentynkowy (zobacz wyniki). W budynku "Pod Zegarem" rodzice mieli możliwość zapisania dziecka do klasy I, spotkania z dyrektorem i uzyskania szczegółowych informacji. .

Przy okazji informujemy, że trwają zapisy dzieci do klas I. Nasza szkoła jest w pełni przygotowana do przyjęcia dzieci 6-letnich, co zostało potwierdzone umieszczeniem na liście “dobrych praktyk” w Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz Kuratorium Oświaty. Dysponujemy bardzo dobrą i nowoczesną bazą do zajęć w klasach I-III oraz IV-VI. Są to m.in.: 2 pracownie komputerowe, pracownia językowa, 2 tablice interaktywne, komputery, projektory i wizualizery we wszystkich klasach. Uczniowie mogą korzystać z nowoczesnego Centrum Edukacyjno-Informacyjnego “Interdwójka”.
    Oddajemy Wam do dyspozycji bardzo dobrze przygotowaną kadrę nauczycielską i specjalnie przygotowaną przestrzeń edukacyjną dla klas I. Sąsiadująca świetlica i pracownia do nauki elementów informatyki, a także odpowiednio wyposażone sale do nauki i zabaw, tworzą bezpieczne i nowoczesne warunki dla dzieci rozpoczynających naukę w szkole podstawowej.

 

zobacz plan dnia owartego zobacz  ulotkę z ofertą edukacyjną szkoły

10 III 2012

ROWEREM DO SZKOŁY!

 

    Przed budynkiem głównym od strony boiska zamontowany został stojak na rowery. Można na nim bezpiecznie ustawić rower (trzeba oczywiście pamiętać o swoim zamknięciu), ponieważ teren znajduje się pod czujnym okiem kamery szkolnego systemu monitoringu. Zapraszamy cyklistów do korzystania z nowej oferty naszej szkoły.

 

9-10 III 2012

WARSZTATY TEATRALNE

 

Tym razem gościliśmy Panią Irenę Adamiak, aktorkę Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, w naszych szkolnych murach. Piątkowe zajęcia z charakteryzacji dotyczyły motywu hinduskiego. Zmiana kolorytu twarzy, kształtu oczu, nosa i owalu to trudny zabieg, który udał się naszym aktorom. Charakteryzację wieńczyły stroje w stylu Bollywood.

W dniu otwartym szkoły bawiliśmy się jako klowni. Ponownie uczyliśmy się charakteryzacji. Odwiedziliśmy budynek „Pod Zegarem”, by wcielić się w role i rozweselać młodszych uczniów. Potem zajęliśmy się charakteryzacją zwierzęcą. Tym razem grupa „zamiauczała”, czyli zamieniliśmy się w koty. Dzięki charyzmie Pani Ireny nauczyliśmy się wcielania w rolę kota.

Zajęcia z asertywności, które poprowadziła Pani Wiesława Strzelczyk, nauczyły nas prostych i bardzo przydatnych technik odmawiania. Te metody na pewno przydadzą się w sytuacjach trudnych i ryzykownych dla naszego zdrowia i życia.

To były niesamowite warsztaty, za które dziękujemy naszej aktorce. Do następnego razu.

9 III 2012

ZAJĘCIA KOŁA BEZPIECZEŃSTWA

 

Uczniowie klasy I d uczęszczający na koło bezpieczeństwa coraz bardziej zagłębiają się w tajniki zasad ruchu drogowego i pieszego. W ramach uczestnictwa w ogólnopolskim programie „Bezpieczny Puchatek” w szkole realizowane są rozmaite zajęcia mające na celu przygotowanie uczniów do rozważnego, samodzielnego i bezpiecznego udziału w ruchu drogowym. Ponadto zależy nam, aby wdrażać uczniów do dbałości o bezpieczeństwo własne i innych, uświadamiać dzieciom zagrożenia, możliwe skutki kolizji, wypadków oraz kształtować umiejętność przewidywania skutków zabaw w pobliżu jezdni. Mamy na uwadze stymulowanie dziecięcej wyobraźni , umiejętności przewidywania oraz podejmowania właściwych decyzji. Dlatego też zajęcia koła bezpieczeństwa opierają się o rozmaite formy aktywności uczniów. A oto niektóre z nich (zobacz zdjęcia). 

Polecamy korzystanie ze strony internetowej www.bezpiecznypuchatek.pl.

Zachęcamy Rodziców, aby również swoją postawą, zaangażowaniem i wsparciem przyczynili się do tego, aby nasi uczniowie byli „zawsze widoczni na drodze i czuli się bezpiecznymi uczestnikami ruchu drogowego”!!!

10 III 2012

SPACERKIEM W ŚWIAT MUZYKI KLASYCZNEJ I ROZRYWKOWEJ

 

W sobotę 10 marca nasza ,,dwójeczka’’ miała miły i pracowity dzień, bowiem odwiedziła nas cała rzesza przyszłych szkolniaków SP2. Na ten dzień co rok przygotowują się całe zastępy uczniów i nauczycieli. W sobotę obok innych przedsięwzięć odbył się też arcyciekawy koncert muzyki klasycznej i rozrywkowej w wykonaniu uczniów naszej szkoły, uczęszczających równocześnie do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kwidzynie i Koła Wokalnego działającego w naszej „dwójeczce”.

Alicja Kizińska

 

8 III 2012

KLASA I A W KOMENDZIE STRAŻY MIEJSKIEJ W KWIDZYNIE

 

W dniu 8.03.2012 r. uczniowie klasy I a zostali zaproszeni do Komendy Straży Miejskiej w Kwidzynie. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o pracy pracowników Straży Miejskiej, obejrzały stanowiska ich pracy. Najbardziej podobało się im pomieszczenie, w którym odbierane są informacje od patrolujących strażników. Na monitorach oglądali różne miejsca naszego miasta. Niespodzianką dla dzieci była możliwość przebywania w samochodzie Straży Miejskiej. To ciekawe i pouczające spotkanie było kontynuacją bloków tematycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci na drogach.

7 III 2012

SZKOLNY KONKURS "ZNAM ROŚLINY I ZWIERZĘTA CHRONIONE"

 

    W dniu 7 marca 2012 r. odbył się Szkolny Konkurs "Znam rośliny i zwierzęta chronione" dla klas IV. Zadaniem uczniów było rozpoznanie na obrazkach odpowiednich roślin i zwierząt podlegających ochronie prawnej. Najlepszymi okazali się:

I miejsce - Adam Jędrzejewski IVc

II miejsce - Wiktor Cieśliński IVb

III miejsce - Miłosz Komorowski IVb

IV miejsce - Wiktoria Skonieczna IVc i Piotr Bojarczuk IVc.

 

     W konkursie wzięli udział również: Oskar Adamczyk IVc, Joseph Altas IVc, Wiktoria Dunajska IVc, Martyna Filar IVc, Klaudia Konopska IVc, Dominika Łęgowska IVc, Michał Majewski IVc, Patryk Markowski IVc, Kamil Nazarowicz IVc, Patrycja Przybylska IVc, Kinga Smoczyńska IVa i Wojciech Żmudowski IVb.

 

 

7 III 2012

KOŁO TURYSTYCZNO-KRAJOBRAZOWE Z WIZYTĄ U BURMISTRZA

 

    W naszej szkole działa koło turystyczno-krajobrazowe. Opiekunem tego koła jest Magdalena Głuszko. Celem koła jest poszerzenie wiedzy uczniów na temat Kwidzyna oraz zachęcenie uczniów do pieszych wycieczek i zwiedzania ciekawych miejsc Kwidzyna. W dniu 07.03.2012 roku uczniowie zwiedzali Urząd Miasta Kwidzyna. Podczas wycieczki uczniowie poznali krótką historię budynku. Miłym akcentem było wspólne zdjęcie z Burmistrzem Miasta, Panem Andrzejem Krzysztofiakiem.

 3 III 2012

LAUREATKI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

 

W sobotę, 3 III 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 57 w Gdańsku odbył się finał X Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego, do którego zakwalifikowali się: Klaudia Konopska kl. IV c, Tamara Jurkiewicz kl. IVa, Agnieszka Michlewicz kl. VC, Karolina Gajko kl. Va, Monika Bożek kl. VIc, Szymon Kukliński kl. VIa.

Mamy dwie laureatki tegoż konkursu. Agnieszka Michlewicz zajęła II miejsce w kategorii klas piątych i Monika Bożek zajęła II miejsce w kategorii klas szóstych.

Gratulujemy!

 

1 III 2012

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W KLASACH I-III

 

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu przypadły w tym roku na końcowe dni stycznia. Tego dnia w zajęcia zaangażowani byli nie tylko uczniowie, ale również i wychowawcy. W tym roku do wspólnej zabawy zostali zaproszeni także rodzice, rozwiązywali razem z nami krzyżówkę.

Zajęcia z wychowawcami poprzedziły lekcje informatyki dotyczące zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

Na tych zajęciach uczniowie:

- poznali korzyści płynące z korzystania z Internetu,

- poznali złe strony, jakie niesie niewłaściwe korzystanie z Internetu,

- zapoznali się z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu.

Na lekcjach wykorzystano materiały dydaktyczne dostępne na stronie http://www.sieciaki.pl. Końcowym etapem zajęć było rozwiązanie przez uczniów testu wiedzy dotyczącego zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

Podczas zajęć z wychowawcami korzystano ze scenariuszy zajęć umieszczonych w szkolnym programie profilaktyczno-wychowawczym „Bezpieczni w komputerowym świecie” opracowanym przez nauczycieli naszej szkoły. Podczas zajęć każda klasa otrzymała dodatkowe zadanie – rozwiązanie krzyżówki. Wszystkie klasy z tego zadania wywiązały się wzorowo.

Podsumowaniem inicjatyw związanych z DBI był Konkurs „Internetowa Klasa”. Klasa, która zdobyła najwięcej punktów za wykonane zadania otrzymuje, przyznawany tylko na jeden rok – CERTYFIKAT „INTERNETOWA KLASA”.

W tym roku zwycięską klasą okazała się klasa III a i to ona otrzymała Certyfikat. Jednak pozostałe klasy „deptały” tegorocznym zwycięzcom po piętach.

Gratulujemy!

29 II 2012

LAUREAT I FINALIŚCI KONKURSÓW WOJEWÓDZKICH

 

        Rok szkolny 2011/12 obfituje sukcesy naszych wychowanków. Po raz kolejny uczniowie SP 2 znaleźli się w gronie najlepszych, zdobywając trzy tytuły finalistów Wojewódzkich Konkursów Matematyki z Przyrodą (Agnieszka Michlewicz z kl. V c i Szymon Kukliński z kl.VI a) oraz Języka Polskiego i Historii (Szymon Kukliński).

W obu konkursach biorą udział najlepsze dzieci z całego województwa pomorskiego. Eliminacje konkursu są trzystopniowe (etap szkolny, rejonowy i wojewódzki) i trwają kilka miesięcy. Z około tysiąca dzieci biorących udział w zmaganiach konkursowych, wyłania się piętnastu najlepszych uczniów w województwie, którzy otrzymują tytuł laureata. Tytuł ten daje wielką satysfakcję, ale również zwolnienie ze sprawdzianu szóstoklasisty, co jest równoznaczne z uzyskaniem najwyższego wyniku, uczniowie ci również otrzymują najwyższą ocenę na koniec roku szkolnego z przedmiotów, które obejmował konkurs oraz przyjmowani są do wybranej szkoły wyższego stopnia, niezależnie od kryteriów zawartych w jej statucie.

Nasz uczeń Szymon Kukliński z klasy VI a znalazł się na liście laureatów Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego i Historii. Gratulujemy Szymkowi oraz nauczycielkom - Jolancie Obód (historia) oraz Magdalenie Ruczko (język polski), a także Agnieszce oraz nauczycielkom Agnieszki i Szymka – Joannie Baranowicz, Grażynie Łach i Ewie Jurek.

 

zobacz listę laureatów konkursu Języka Polskiego z Historią oraz listę finalistów konkursu Matematyka z Przyrodą na stronie CEN w Gdańsku

 

23 II 20123

KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS TRZECICH

 

        W dniu 23 II 2012 r. w naszej szkole odbył się gminny etap Pomorskiego Konkursu Matematycznego dla klas trzecich, współorganizowanego z CEN w Gdańsku. Za bezbłędne wykonanie 7 zadań można było zdobyć 19 punktów.

        3 osoby zakwalifikowały się do etapu powiatowego.

   

        I miejsce zajęła Katarzyna Dreger – Szkoła Podstawowa nr 4 (16 pkt)

Cztery osoby uzyskały po 15 punktów i wzięły udział w dogrywce.

W pierwszej dogrywce wygrał  Jakub Perlik  ze Szkoły Podstawowej nr 6 zajmując II miejsce.

W drugiej dogrywce wygrał Piotr Zapolski ze Szkoły Podstawowej nr 6 zajmując III miejsce.

 

        Uczniowie, którzy zajęli dalsze miejsca to:

Michał Jata – Szkoła Podstawowa nr 6               (15 pkt)

Julia Grzebisz – Szkoła Podstawowa nr 4            (15 pkt)

Jakub Stanikowski – Szkoła Podstawowa nr 4    (14 pkt)

Jakub Urbański – Szkoła Podstawowa nr 2         (12 pkt)

Adam Kożurno – Szkoła Podstawowa nr 5          (12 pkt)

Dawid Stasiak – Szkoła Podstawowa nr 5           (11 pkt)

Maciej Zaręba – Szkoła Podstawowa nr 2           (10 pkt)

Jakub Maślany – Szkoła Podstawowa nr 2          (9 pkt)

Paweł Dybich – Szkoła Podstawowa nr 5            (8 pkt)

Gratulujemy!

22 II 2012

ZAJĘCIA OTWARTE Z GOŚĆMI Z PRZEDSZKOLA „PROMYK”

 

     22.02.2012 r. klasa IIa i IIc zaprosiły dzieci z przedszkola „Promyk” na zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania. Dzieci rozmawiały o tym jak ważne jest jedzenie owoców i warzyw, zwłaszcza w czasie okresu zimowego. Zadaniem przedszkolaków było namalowanie prac plastycznych pastelami i w programie komputerowym Tux Paint. Temat pracy to „Jemy warzywa i owoce – odżywiamy się zdrowo”. Prace plastyczne były barwne i takie pyszne, aż chciało się jeść!

21 II 2012

KLASA ID NA WYCIECZCE DO STRAŻY MIEJSKIEJ


    W dniu 21.02.2012 r. uczniowie klasy I d wybrali się na wycieczkę do Komendy Straży Miejskiej w Kwidzynie. Panowie strażnicy przedstawili pierwszakom ważną i odpowiedzialną rolę swojego zawodu, pokazali wyposażenie i pomieszczenia, w których pracują. Ten punkt wycieczki okazał się najbardziej interesujący. Uczniowie zadawali pytania strażnikom, na które panowie udzielili wyczerpujących odpowiedzi. Niestety z powodu nagłego wezwania!!! I d nie zdążyła przejechać się radiowozem. Niemniej jednak Straż Miejska obiecała uzupełnić ten punkt wycieczki wiosną – trzymamy za słowo!!! Każdy pierwszak na pamiątki wizyty otrzymał fluorescencyjną smycz na odblaski. Wycieczka okazała się strzałem w dziesiątkę! Każdy obiecał być „bezpieczny i widoczny na drodze”!

16 II 2012

POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY PT „KAŻDY MA SWOJEGO ANIOŁA”

 

W dniu 16.02.2012 r. w Teatrze Miejskim nastąpiło wręczenie nagród laureatom Powiatowego Konkursu Plastycznego „Każdy ma Swojego Anioła” pod honorowym patronatem Burmistrza Kwidzyna organizowanego przez Gimnazjum nr 3 w Kwidzynie.

      Na konkurs wpłynęło 179 prac plastycznych. W kategorii prace płaskie - Szkoły Podstawowe, klasy IV-VI, nagrodę otrzymała uczennica naszej szkoły Aleksandra Kardasz z klasy VIa. W kategorii prace przestrzenne - Szkoły Podstawowe, klasy I-III, wyróżniono pracę uczennicy naszej szkoły Julii Bożek z klasy III b.

 

16 II 2012

KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS TRZECICH

 

W dniu 16 II 2012 r. w naszej szkole odbył się gminny etap Pomorskiego Konkursu Ortograficznego dla klas trzecich, współorganizowanego z CEN w Gdańsku. Za bezbłędnie napisane dyktando można było zdobyć 60 punktów. 3 osoby zakwalifikowały się do etapu powiatowego.

 

I miejsce zajęła Karolina Szarafińska – Szkoła Podstawowa nr 6 (58 pkt)

II miejsce zajął Tymoteusz Radomiński – Szkoła Podstawowa nr 5 (57 pkt)

III miejsce zajęła Katarzyna Szmidt – Szkoła Podstawowa nr 6 (56,75 pkt)

 

     Uczniowie, którzy zajęli dalsze miejsca to:

 

Zuzanna Krosnowska – Szkoła Podstawowa nr 4    (56 pkt)

Michał Mikluszka - Szkoła Podstawowa nr 2    (55 pkt)

Martyna Zagańczyk - Szkoła Podstawowa nr 6    (55 pkt)

Paulina Górska - Szkoła Podstawowa nr 4    (55 pkt)

Agnieszka Olchowik - Szkoła Podstawowa nr 2    (54,75 pkt)

Karolina Tul - Szkoła Podstawowa nr 4    (54 pkt)

Nadia Suczyńska - Szkoła Podstawowa nr 2    (53 pkt)

Wiktoria Cyglicka - Szkoła Podstawowa nr 5    (50 pkt)

Adam Kożurno - Szkoła Podstawowa nr 5    (50 pkt)

 

Gratulujemy!

 

14 II 2012

II MIEJSCE W XII POWIATOWYM KONKURSIE WALENTYNKOWYM „UCZUCIA SŁOWEM MALOWANE”

 

14 lutego 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Kwidzynie nastąpiło rozstrzygnięcie XII Powiatowego Konkursu Walentynkowego. Nasza uczennica Klaudia Zdyb (klasa VI a) zdobyła w tym konkursie drugą nagrodę - piękny dyplom i walentynkową maskotkę. Oto nagrodzony wiersz Klaudii:

 

Tak długo czekałam

na miłość

aż w końcu zjawiła się

bez pukania…

bez proszenia…

Weszła prosto do serca,

zapaliła wszystkie światła,

by rozświetlić mi życie.

Powiedziała szeptem:

„Kochaj i bądź kochaną”.

 

 

30 I 2012

Z PRZYJACIELSKĄ WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU „PROMYK”

 

30 stycznia 2012 r. - pierwszego dnia ferii zimowych - sześcioro uczniów klasy II c udało się wraz z wychowawcą do Niepublicznego Przedszkola „Promyk”. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” uczniowie czytali baśnie w grupach 5-cio i 3-latków.

Następnie dzieci z przedszkola wykonywały ilustracje do dowolnie wybranych baśni. Wizyta w przedszkolu zakończyła się wspólnymi zabawami ruchowymi ze śpiewem.

 

Archiwum wiadomości

 2011/2012 - pierwszy semestr  2010/2011 - drugi semestr   2010/2011 - pierwszy semestr   2009/2010   2008/2009   2007/2008 i wcześniej