ogłoszenia      dziennik elektroniczny      galeria fotografii      księga gości      plan lekcji     gazetka szkolna     nasze forum

 


rok szkolny 2012/2013

II semestr
 

 

28 VI 2013

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

 

    28.06.2013 r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny. Absolwenci tradycyjnie pożegnali się ze szkołą dzwoniąc w zabytkowy dzwon w hollu. W galerii można zobaczyć fotografie z uroczystości.

20 VI 2013

WYNIKI KLASYFIKACJI UCZNIÓW ZA ROK SZKOLNY

 

    Obok można zobaczyć szczegółowe wyniki klasyfikacji klas IV-VI w roku szkolnym 2012/2013.

 

oceny

sprawowanie

20 VI 2013

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO "CAŁY ROK Z KSIĄŻKĄ"

 

    W konkursie wzięło udział aż trzydziestu dwóch uczestników z kl. I-III. Dwadzieścia sześć osób systematycznie oddało w każdym miesiącu odpowiedzi. Wielkie brawa należą się więc wszystkim konkursowiczom. Jesteśmy pod olbrzymim wrażeniem ostatecznych wyników (zobacz więcej).

 

 

20 VI 2013

KLASY PIĄTE NAJLEPSZE W POWIECIE. ZNAMY JUŻ WYNIKI POWIATOWYCH UMIEJĘTNOŚCI POLONISTYCZNYCH I MATEMATYCZNYCH

 

 

4 kwietnia uczniowie kwidzyńskich szkół oraz szkół z gminy Sadlinki przystąpili do badań, które przeprowadziła Akademia Umiejętności Pedagogicznych w Kwidzynie. Uczniowie rozwiązywali test „Mityczna podróż”. Test składał się z 25 zadań. Maksymalnie można było zdobyć 39 pkt.

Oto wyniki:

Powiat

19,9 pkt.

Kwidzyn

22,3 pkt.

SP2

25,73 pkt.

 

V a

26 pkt.

V b

26,4 pkt.

V c

24,9 pkt.

 

     Wynik naszych piątoklasistów okazał się najlepszym wynikiem w powiecie. Klasa V b zajęła I miejsce w powiecie, V a - III miejsce, a V c - IV miejsce na 22 klasy, które zostały objęte tym badaniem.

     Gratulujemy i życzymy powodzenia na sprawdzianie szóstoklasisty.

 

 

19 VI 2013

WYCIECZKA DO MUZEUM - KL. IID

 

     W dniu 19 czerwca 2013r. klasa II D wybrała się na wycieczkę do kwidzyńskiego Muzeum Kapituły Pomezańskiej. Celem wycieczki było poznanie kultury i zabytków regionu, w którym mieszkają nasi uczniowie. Drugoklasiści zwiedzili dziedziniec zamkowy, na którym zachwycił piękny widok Gdaniska. Następnie uczniowie zwiedzili podziemia zamku, w których to mieli okazję poznać historię dawnego Kwidzyna oraz znaleziska. Zaciekawienie wzbudziły narzędzia tortur, ale w niektórych oczach widać było strach... Następnie drugoklasiści zwiedzili naziemną część zamku- a w niej, obie wieże studzienną i odpadową, komnaty, a w nich wszystkie eksponaty i znaleziska. Oprócz komnat przedstawiających typowe życie w czasach pradawnych, popularnością cieszyły się ekspozycje florystyczna i fauny. Wycieczka wzbudziła pozytywne emocje wśród uczniów i z pewnością zapadnie na długo w pamięci uczniów klasy II D.

17 VI 2013

KLASA ID W STRAŻY POŻARNEJ

 

    17.06.2013 r. odbyliśmy wycieczkę do Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie. Tam zostaliśmy szczegółowo zapoznani ze sprzętem, jakiego używają strażacy, obejrzeliśmy wozy strażackie i ich wyposażenie, dowiedzieliśmy się do czego dany sprzęt jest używany. Mieliśmy możliwość przyjrzeć się strojom strażackim, panowie ze straży zaprezentowali też jak wygląda alarm w Komendzie i słynny zjazd po rurze. Dowiedzieliśmy się, kto w straży odbiera telefony alarmowe i jakie informacje należy podawać podczas zgłoszenia. Mieliśmy możliwość zwiedzić całą Komendę, a w drodze powrotnej odwiedziliśmy także nowy plac zabaw.

13 VI 2013

DZIEŃ RODZINKI PO RAZ KOLEJNY W KLASIE II A

 

W dniu 13.06.2013 r. uczniowie klas II a zaprosili swoich rodziców na spotkanie z okazji Dnia Rodzinki. Podczas spotkania dzieci wcieliły się w role rodziców i zaprezentowały śmieszne scenki z codziennego życia domowego. Zabawne sytuacje były wesołym elementem uroczystości klasowej. Na zakończenie upominkiem dla rodziców była laurka z "rodzinnym" obrazem własnoręcznie wykonanym przez ich pociechy.

13 VI 2013

KLASA I D Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU

 

13.06.2013 r. odbyliśmy wizytę w Niepublicznym Przedszkolu Ekologicznym. Dzieci z najstarszej grupy przygotowały dla nas wiele atrakcji. Mieliśmy okazję popląsać z naszymi młodszymi koleżankami i kolegami w sali przedszkolnej, a następnie braliśmy udział w konkurencjach sportowych rywalizując z przedszkolakami. Na koniec Pani nauczycielka wręczyła nam dyplom i poczęstowała cukierkami. Serdecznie dziękujemy.

13 VI 2013

EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

 

        Dnia 13 czerwca 2013 r. w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową dla klas IV. Wiedzę i umiejętności uczniów sprawdzał pracownik Straży Miejskiej - Pan Mirosław Iljin. Uczniowie wykazali się zarówno wiedzą teoretyczną dotyczącą zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego jak i umiejętnością jazdy na rowerze. W nagrodę otrzymają kartę rowerową – swoje pierwsze w życiu prawo jazdy. Naszym uczniom życzymy szerokich ścieżek rowerowych i bezpiecznej jazdy.

11 VI 2013

POWIATOWY KONKURS PRZYRODNICZY „ZNAM DRZEWA I KRZEWY”

 

Dnia 11 czerwca 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Kwidzynie odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Przyrodniczego „Znam drzewa i krzewy”. Zadaniem uczniów było rozpoznanie 22 gatunków drzew i krzewów rosnących na terenie Szkoły Podstawowej nr 4. Uczniowie- poruszając się według otrzymanego planu- rozpoznawali rośliny różnymi zmysłami. Dotykali liście, patrzyli na ich budowę, sprawdzali zapach – wszystko po to, aby jak najlepiej wykonać zadanie. Nasi uczniowie- Klaudia Prusik z kl. VIc i Kamil Nowak z kl. IVa spisali się znakomicie. Klaudia bezbłędnie rozpoznała wszystkie 22 gatunki drzew i krzewów, Kamil - zrobił zaledwie jeden błąd.

W ogólnej klasyfikacji Klaudia zajęła I miejsce, natomiast Kamil - II miejsce.

W nagrodę otrzymali dyplomy i piękne książki o tematyce przyrodniczo-ekologicznej. Od Nadleśnictwa Kwidzyn otrzymali puchar przechodni dla najlepszej szkoły. Tym pucharem jest duża rzeźba sowy z książką – symbol mądrości. Puchar można oglądać przez rok w klasie przyrodniczej.

Wielkie gratulacje dla młodych dendrologów!

8 VI 2013

ŚWIĘTO SZKOŁY

    Święto Szkoły odbyło się w dniu 8 czerwca 2013 r. Tradycyjne wręczenie statuetek Szkolnych Nagród Roku miało miejsce na boisku szkolnym. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście m.in. wiceburmistrz Roman Bera, przewodniczący rady miasta Kazimierz Gorlewicz, pełnomocnik burmistrza ds. oświaty Jadwiga Piotrowska. Następnie odbył się festyn szkolny pod hasłem "Dwójka z Kl@są", podczas którego  wykonywaliśmy ostatnie zadania nasze rocznego zadania edukacyjnego (zobacz). Uczniowie z rodzicami i wychowawcami zorganizowali też pikniki klasowe, a czas umilały występy zespołu "Parada" pod kierunkiem p. Moniki Zimnickiej oraz piosenki w wykonaniu dziewcząt przygotowanych przez p. Alicję Kizińską.

 

7 VI 2013

ZAJĘCIA „KOMPUTERY DAWNIEJ I DZIŚ W KL. IB

 

          W dniu 7 czerwca 2013 r. dzieci z klasy I B uczestniczyły w zajęciach, których tematem były stare i nowe komputery. Uczniowie zapoznali się z historią komputerów, ich budową oraz rozwiązaniami, które pojawią się w przyszłości. Największą atrakcją była kolekcja komputerów domowych z lat 80-tych, przy których dzieci mogły usiąść, dotknąć i przenieść się w czasie. Wykład zwieńczył turniej w grę Dyna Blaster na komputerze Commodore Amiga 500 z 1988 roku.

6 VI 2013

WYCIECZKA KLAS II A, II B, III E DO WDZYDZ KISZEWSKICH

 

W dniu 6.06.2013 r. Klasy II a, II b, III e wspólnie wybrały się na wycieczkę do skansenu kaszubskiego we Wdzydzach Kiszewskich.

Uczniowie mogli obejrzeć dawne chaty kaszubskie z ich wyposażeniem. Uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych ucząc się pisać gęsim piórem (co było dla nich bardzo trudne), poznali alfabet kaszubski. Mieli możliwość również lepić w glinie - ulepili bardzo ciekawe naczynia - kubeczki, wazoniki, figurki. Na zakończenie każdy kupił sobie pamiątkę. wycieczka sprawiła dzieciom wiele frajdy, a przy okazji poszerzyli swoją wiedzę o region kaszubski.

6 VI 2013

KLASA IB Z WIZYTĄ W STRAŻY POŻARNEJ

 

06.06.2013 r. klasa IB wybrała się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie. Podczas spotkania dzieci wysłuchały mnóstwo ciekawostek o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Dowiedziały się również, w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną oraz utrwaliły numer alarmowy-998 oraz 112. Zaprezentowane zostały stroje strażackie i hełmy oraz sprzęt i wozy strażackie. Ogromny entuzjazm wzbudziły samochody strażackie, do których dzieci mogły wsiąść i przyjrzeć się ich wyposażeniu. Dodatkową atrakcją była dla pierwszaków możliwość zobaczenia akcji udzielania pierwszej pomocy oraz możliwości samodzielnej próbie reanimacji. Za miłe przyjęcie i wszelkie atrakcje serdecznie dziękujemy.

5 VI 2013

PREMIERA PRZEDSTAWIENIA „KRÓLEWNA ŚNIEŻKA”

 

W środę 5 czerwca 2013 r. dzieci z koła teatralnego istniejącego przy świetlicy „Tęczolandia” wystąpiły z przedstawieniem „Królewna Śnieżka” w wersji współczesnej. Inscenizacja odbyła się w budynku „Pod Zegarem” o godz. 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00. Zaproszeni goście, czyli dzieci z klas I-III z zainteresowaniem oglądali wystawioną sztukę teatralną i gromkimi brawami nagrodzili występy swoich kolegów – małych aktorów, którzy świetnie wcielili się w swoje role.

Przedstawienie to prezent – niespodzianka uczestników koła i ich opiekuna Hanny Przysowa z okazji Dnia Dziecka.

3 VI 2013

WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKI „BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM”

 

Nasi uczniowie wzięli udział w wojewódzkim konkursie literackim „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” – list do młodszej koleżanki/kolegi. Wyróżnienia otrzymali: Kornelia Jasińska kl. Va, Oliwia Lipińska kl. Va, Tamara Jurkiewicz kl. Va, Patrycja Zakrzewska kl. VB i Adam Jędrzejewski kl. Vc. W konkursie wzięli też udział uczniowie: Wiktoria Skonieczna kl. Vc, Michał Majewski kl. Vc, Patryk Markowski kl. Vc i Klaudia Langowska kl. IVb. Gratulujemy!

 

 

3 VI 2013

WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY „NA ROWERZE BEZPIECZNIEJ”

 

W Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Na Rowerze Bezpieczniej” uczennica kl. Va Tamara Jurkiewicz zdobyła II miejsce, natomiast Adam Jędrzejewski z kl. Vc otrzymał wyróżnienie. W konkursie wzięli również udział uczniowie: Damian Dąbrowski kl. IVb, Kacper Bojarczuk kl. IVa, Kornelia Jasińska kl. Va, Paulina Wojtyła kl. Va, Patrycja Zakrzewska kl. Vb, Martyna Filar kl. Vc, Michał Majewski kl. Vc i Patryk Markowski kl. Vc. Gratulujemy!

 

 

28 V 2013

DZIEŃ MATKI W KLASIE ID

 

28 maja w klasie Id odbyła się uroczystość z okazji "Dnia Matki”, na którą uczniowie zaprosili najbliższe i najważniejsze osoby w swoim życiu – swoje mamy.

Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną przygotowaną przez dzieci. Uczniowie zaprezentowali wiersze i zaśpiewali piosenki, w których wyrazili swoją miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniale wybacza. Nie zabrakło tradycyjnego wręczenia własnoręcznie wykonanych upominków.

27 V 2013

DZIEŃ MAMY I TATY W KL. IID

 

    W dniu 27 maja 2013 r. w klasie II d miała miejsce uroczystość z okazji "DNIA MAMY I TATY". Uczniowie pod bacznym okiem wychowawcy Magdaleny Burniewicz przygotowali dla rodziców przedstawienie słowno - muzyczne. Były wiersze przeplatane utworami muzycznymi. Pojawiło się również tradycyjne "Sto lat..." Rodzicom i młodszemu rodzeństwu występujących prezentacja bardzo się podobała. Uczniowie stanęli na wysokości zadania, choć tremy nie dało się uniknąć. Uczniowie II d przygotowali dla swoich rodziców serca z wyznaniem uczuć oraz wręczone zostały dyplomy "SUPER MAMY", "SUPER TATY" i "SUPER RODZICÓW".

 

 

27 V 2013

ZUCHY ZDOBYWAJĄ SPRAWNOŚĆ EKOLUDKA!

 

Nasza gromada ma już swoją nazwę – „Leśne Ludki”. Jesteśmy już prawie w pełni umundurowani i zaczęliśmy zdobywać pierwszą sprawność – Ekoludka. W ramach cyklu sprawnościowego odbyliśmy wycieczkę na Miłosną, aby tam uczestniczyć w nadrzecznych warsztatach. Dowiedzieliśmy się co dzieje się z wodą, gdy już spłynie z naszych wanien i umywalek. W poszukiwaniach odpowiedzi na to pytanie zbudowaliśmy wspólnie filtr do wody.

27 V 2013

GRATULUJEMY WYNIKÓW SZÓSTOKLASISTOM!

 

Przekazujemy wyniki sprawdzianu klas szóstych, który odbył się
4 kwietnia, ogłoszone przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Gdańsku.

A oto średnie wyniki (można było zdobyć 40 punktów).

 

Polska

24,03

woj. pomorskie

23,69

Kwidzyn

25,58

nasza szkoła

26,09

 

A oto wyniki naszych klas:

 

VI a

27,14

VI b

24,61

VI c

26,48

 

Serdecznie gratulujemy bardzo dobrego wyniku wszystkim naszym szóstoklasistom. Życzymy powodzenia i sukcesów w dalszej nauce w gimnazjum.

 

 

27 V 2013

FINALIŚCI OGÓLNOPOLSKIEGO XIII KONKURSU TWÓRCZEGO UŻYWANIA UMYSŁU – WYSPA ZAGADEK 2013

 

Już po raz szósty nasi uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Wyspa Zagadek”. W tym roku 24 osoby zmierzyły się z niełatwymi zadaniami. Musieli oni odpowiedzieć pisemnie na pięć pytań kwalifikacyjnych pierwszego etapu:

1. Kim jesteś? Spróbuj opisać siebie, a w odpowiedzi podaj jedno lub kilka zdarzeń ze swojego życia.

2. Przemyśl i sprawdź, co bardziej współpracuje ze sobą: oczy i ręce czy oczy i usta? W jakich sytuacjach taka współpraca zachodzi? Podaj kilka przykładów.

3. Przeprowadź badanie. Znajdź spokojne miejsce, zastanów się i spróbuj odnaleźć w pamięci jedno wspomnienie, w którym pojawi się równocześnie obraz, dźwięk i zapach. Wyniki  swoich poszukiwań zapisz (możesz spróbować kilkukrotnie).

4. Jesteś od 9 lat samotnie jak Robinson Cruzoe na wyspie i przyszedł taki dzień, kiedy dotarło do Ciebie, że nie przepłynie obok tej wyspy żaden statek. Co wtedy zrobisz? Opisz, jak będzie przebiegało Twoje myślenie i jakie działania podejmiesz.

5. Napisz jak przebiegała Twoja praca nad tymi pytaniami i jak doszło do napisania odpowiedzi.

 Mamy przyjemność zawiadomić, że sześciu naszych uczniów zakwalifikowało się do finału krajowego Ogólnopolskiego XIII Konkursu Twórczego Używania Umysłu – Wyspa Zagadek. Są to:

 

Miłosz Berent kl. IV c

Kornelia Jasińska kl. V a

Adam Jędrzejewski kl. V c

Julia Kassner kl. IV b

Oliwia Lipińska kl. V a

Aleksandra Olchowik kl. V a

 

Gratulujemy osiągniętego sukcesu. Finał odbędzie się 15 czerwca 2013r. w Sopocie. Trzymamy kciuki.

 

 

20-24 V 2013

TYDZIEŃ PROFILAKTYKI I PROMOCJI ZDROWIA Z PROGRAMEM „TRZYMAJ FORMĘ”

 

W czasie tegorocznego Tygodnia Profilaktyki i Promocji Zdrowia (11.05/20.05-24.05.2013r.) realizowaliśmy założenia programu „Trzymaj Formę” tzn. tematyka dotyczyła zbilansowanego odżywiania i aktywności fizycznej.

Nasze wspólnie wypracowane propozycje to:

Klasy I- III

- Sportowy dzień matki i ojca - 28.05 (klasa I a i I c)

- Łamigłówki na zdrowie. Klasy I-III 20.05-24.05

- Konkurs kulinarny. Klasy II 20.05-24.05 – Kl. IIa (zobacz) i II d (zobacz)

- Turniej klas III w „zbijaka”  22.05 godz. 13.45-15 boisko szkolne

Klasy IV- VI

- Rajd rowerowy dla chętnych uczniów i ich rodziców z klas III- VI oraz chętnych nauczycieli. 11.05 (zobacz)

- Konkurs plastyczny „ Moja dieta zbilansowana”. Klasy V 20.05-24.05 (zobacz)

- „Mój pomysł na jadłospis”. Klasy VI 20.05-24.05 (zobacz)

- „Ćwicz razem z nami”. W ciągu całego tygodnia w czasie „długiej” przerwy na dziedzińcu szkoły (zobacz).

- Rywalizacja klas IV „Jestem aktywny i wiem, co jem”. 21.05.

Jak widać z załączonych zdjęć w czasie trwania naszego przedsięwzięcia wszystkim uczestnikom dopisywały dobre humory a największą popularnością cieszyły się „aktywne” przerwy. Bardzo dziękujemy wszystkim realizatorom tego projektu. :)

24 V 2013

DZIEŃ MATKI W KL. IB

 

24.05.2013 r. uczniowie z klasy I B gościli swoje mamy na przygotowanych przez nie warsztatach z okazji Dnia Matki. Na to spotkanie przybyły mamy oraz tatusiowie. Rodzice wraz ze swoimi pociechami przygotowywali ozdobną „biżuterię” oraz portrety mam. Dzieci przygotowały poczęstunek oraz niespodziankę – same napisały wiersz lub piosenkę dla mamy oraz każda z mam otrzymała Certyfikat Super Mamy. Dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie oraz wspólną pracę i zaangażowanie.

24 V 2013

"KOLOROWO - ZDROWO" W KLASIE II A

 

W dniu 24.05.2013 r. w ramach Tygodnia Promocji Zdrowia dzieci z klasy II a robiły pyszne owocowe i warzywne szaszłyki. Wcześniej porządkowały owoce i warzywa pod względem kolorów: czerwone, zielone, niebiesko - purpurowe, żółto - pomarańczowe, białe. Świetnie poradziły sobie z porządkowaniem owoców i warzyw. Tych, których nie znały, sprawdzały w książkach. Dzięki takiej wiedzy mogły opisać zrobione przez siebie szaszłyki i z apatytem je potem zjadały.

24 V 2013

WYCIECZKA DO GDYNI KL. IIC i IID

    W dniu 24 maja 2013r. klasy IIc i IId wybrały się na wycieczkę do Gdyni. Zwiedzaliśmy Oceanarium Gdyńskie, gdzie pracownicy przygotowali dla nas zajęcia pt. "Mieszkańcy koralowego zakątka", podczas których uczniowie poznali rożne organizmy żyjące w morzu, oglądali je pod mikroskopem, poznali ich środowisko życia i sprawdzali swoja wiedzę rozwiązując zadania na kartach pracy. Po zajęciach klasa II d rozpoczęła zwiedzanie całego kompleksu Oceanarium. Zachwytu uczniów nie było końca.... Po wyjściu z Oceanarium spacerowaliśmy nadmorskim bulwarem, gdzie uczniowie dokonali przeogromnych zakupów pamiątek. Po zakupach nadszedł czas na wizytę na ORP BŁYSKAWICA, gdzie uczniowie poznali zawód marynarza i obejrzeli okręt wojenny od wnętrza aż po maszt.
    Zwieńczeniem wizyty w Gdyni był obiad w restauracji sieci Mc Donald's. A tam kolejna niespodzianka - pyszne dania z niespodzianką. Uczniowie byli zachwyceni wyjazdem!!!

23 V 2013

KLASA IIC ZROBIŁA SAŁATKĘ OWOCOWĄ

 

W dniu 23.05.2013r. w ramach Tygodni Promocji Zdrowia każda klasa miała wykonać sałatkę lub kanapki z trzech kolorów warzyw i owoców: czerwonego, żółtego i zielonego. Uczniowie klasy drugiej „C” zdecydowali, że wykonają sałatkę owocową. Dzieci przyniosły rozmaite owoce, porządkowały je pod względem kolorów, podawały ich walory zdrowotne, warunki hodowli oraz warunki przechowywania. Każdy uczeń samodzielnie wykonał kolorową, pyszną sałatkę owocową. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom.

23 V 2013

XI BAŁTYCKI FESTIWAL NAUKI

 

W dniu 23.05.2013 r. uczniowie z klasy I b brali udział w XI Bałtyckim Festiwalu Nauki - „Z chemią, biologią, fizyką za pan brat”. Podczas imprezy uczniowie mieli możliwość oglądania małych żyjątek pod mikroskopem, wykonania doświadczenia „Kolorowe mleko”, uczestniczenia w licznych pokazach chemicznych oraz samemu poczuć się jak mały naukowiec i przeprowadzić eksperymenty.

23 V 2013

KOLOROWE KANAPKI W KL. IID

 

    W minionym tygodniu 20 - 24.05.2013. w naszej szkole każda klasa miała za zadanie wykonać sałatkę lub kanapki z trzech kolorów warzyw: czerwonego, żółtego i zielonego. Klasa II d w wyniku dyskusji doszła do wniosku, że wykona zdrowe, kolorowe kanapki.
    W dniu 23.05.2013. uczniowie przynieśli zatem wszystkie produkty potrzebne do wykonania kanapek : pieczywo ciemne i jasne, masło, warzywa zielone, czerwone i żółte, takie jak sałata, ogórek, oliwki, rzodkiewki, pomidory, ser zółty, papryka, pieczarki marynowane, szczypior.....
    Każdy uczeń samodzielnie wykonywał swoją kanapkę. Były ogromne, kilkuwarstwowe i przepyszne. Ale zanim doszło do wykonywania tej "smaczniejszej" pracy na lekcji, to najpierw klasa II d pracowała w grupach - dzielono nazwy warzyw na grupy kolorystyczne (czerwoną, zieloną, żółtą), podawano przykłady wykorzystania poszczególnych warzyw, podawano ich walory zdrowotne, sposoby przechowywania i warunki hodowli. Zabawa edukacyjna była bardzo wciągająca. Lekcja bardzo się podobała.

23 V 2013

POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KORZENIEWIE

 

W dniu 23 maja 2013 r. w Szkole Podstawowej w Korzeniewie odbył się II Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego. Reprezentantami naszej szkoły byli uczniowie klas III: Olga Wyszyńska i Staś Jędrzejewski. Uczniowie zmagali się z trudnym testem sprawdzającym wiedzę z zakresu słownictwa języka angielskiego. Olga Wyszyńska wywalczyła dla naszej szkoły wyróżnienie. Uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.

21 V 2013

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE "DROGA DO ZDROWIA"

 

    W dniu 21 maja 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Kwidzynie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu plastycznego pt.: "Droga do zdrowia". Głównym organizatorem tego konkursu była świetlica szkolna przy SP5. Uczniowie naszej szkoły zdobyli nagrody i wyróżnienia:
 

Zuzanna Sobieska kl. I b - I miejsce
Konrad Kęsicki kl. II b - II miejsce
Martyna Wojtyła kl. II a - III miejsce
Kacper Witkowski kl. I a - wyróżnienie
Julia Kasprzycka kl. III b - wyróżnienie
Tomek Gadecki kl. II a - wyróżnienie
 

    Gratulujemy naszym laureatom i życzymy dalszych sukcesów w konkursach plastycznych!

Jolanta Muchowska

21 V 2013

II POWIATOWE POTYCZKI MATEMATYCZNE.

 

21 maja 2013 r. w naszej szkole odbyły się II Powiatowe Potyczki Matematyczne. Do konkursu zgłosiło się 13 szkół: Szkoła Podstawowa w Czarnem Dolnem, Szkoła Podstawowa w Gardei, Szkoła Podstawowa w Janowie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Kwidzynie, Szkoła Podstawowa nr 4 w Kwidzynie, Szkoła Podstawowa nr 5 w Kwidzynie, Szkoła Podstawowa nr 6 w Kwidzynie, Szkoła Podstawowa w Prabutach, Szkoła Podstawowa w Rakowcu, Szkoła Podstawowa w Ryjewie, Szkoła Podstawowa w Tychnowach, Zespół Szkół w Nebrowie Wielkim, Zespół Szkół w Sadlinkach. 

Uczniowie danej szkoły tworzyli dwuosobową drużynę, która wspólnie rozwiązywała zadania. Do rozwiązania było 15 zadań. Pytania wyświetlano na tablicy i na rozwiązanie był przeznaczony odpowiedni czas. Uczniowie konsultowali odpowiedzi, a następnie za pomocą pilota wysyłali wyniki.

W konkursie został wykorzystany system do testów, dlatego rezultat poznaliśmy zaraz po rozwiązaniu ostatniego zadania. Do zdobycia było 150 punktów. Zwyciężyła drużyna, która otrzymała największą liczbę punktów i rozwiązała zadania w najkrótszym czasie.

 

Wyniki konkursu

 

I miejsce

Szkoła Podstawowa nr 2 w Kwidzynie

drużyna: Agnieszka Michlewicz i Adam Rudlicki

150 punktów

 

II miejsce

Szkoła Podstawowa w Ryjewie

drużyna: Sandra Mucha i Daria Kiedrowska

130 punktów

 

III miejsce

Szkoła Podstawowa nr 5 w Kwidzynie

drużyna: Kinga Łompieś i Sandra Terpiłowska

120 punktów

 

Gratulujemy.

20 V 2013

ROZSTRZYGNIĘCIE POWIATOWEGO TURNIEJU WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI INFORMATYCZNYCH

 

20 maja 2013 r. rozstrzygnięty został tegoroczny Powiatowy Turniej Wiedzy i Umiejętności Informatycznych dla uczniów las VI szkół podstawowych. Wzięło w nim udział 17 uczestników z 9 szkół powiatu kwidzyńskiego: w Czarnym Dolnym, Gardei, Trumiejach, Tychnowach,  Nebrowie Wielkim oraz SP 6, SP 5, SP 4 i SP 2 w Kwidzynie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. VIc: Klaudia Prusik i Franciszek Reniecki. Uczestnicy musieli wykazać się zarówno wiedzą, jak i umiejętnościami z zakresu informatyki. Oto wyniki:

        Turniej składał się z dwóch części: teoretycznej – testu, w którym maksymalna ilość punktów wynosiła 42. Najwyższe wyniki w tej części osiągnęli: Klaudia Prusik, Franciszek Reniecki, Paweł Zorena, Tymoteusz Tynda i Szymon Makowski. Druga część to zadania praktyczne – maksymalna ilość punktów - 45. W tej części najlepsi okazali się: Patryk Domke, Tymoteusz Tynda, Wojciech Wijata, Paweł Zorena i Aleksandra Jerzyk. Razem do zdobycia było 87 pkt.

        A oto ostateczne wyniki turnieju:

 

mię i nazwisko

pkt

miejsce

Paweł Zorena

67,5

I miejsce

Tymoteusz Tynda

67

II miejsce

Patryk Domke

66

III miejsce

Wojciech Wijata

64,5

Wyróżnienie

 

        Gratulujemy!

17 V 2013

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

 

W dniach 17 i 18 maja odbył się turniej piłki nożnej. Turniej został zorganizowany przez Sekcję Sportową Samorządu Uczniowskiego. Każda klasa do turnieju wystawiła swoją drużynę. Wszystkie mecze sędziował p. Janusz Rybiński.

Ustalenie faz grupowych wyglądało następująco:

 

Grupa A

Grupa B

Grupa C

IV a

V b

VI c

IV b

V c

VI a

IV c

V a

VI b

 

    W każdej grupie odbyły się 3 mecze, łącznie odbyło się 9 meczów.

 

Grupa A

IV a - V b

IV a - VI c

VI c - V b

Grupa B

IV b - V c

IV b - VI a

VI a - V c

Grupa C

IV c - V a

IV c - VI b

VI b - V a

 

Z każdej grupy wychodzi drużyna, która zdobyła najwięcej punktów.

 

Tabela punktów wygląda następująco:

 

Grupa A

punkty

Grupa B

punkty

Grupa C

punkty

V b

6

VI a

6

VI b

6

VI c

3

IV b

3

V a

1

IV a

0

V c

0

IV c

1

 

 

W półfinale zagrają klasy VI a, VI b i V b. Mecze finałowe odbędą się 29 maja podczas Sportowego Dnia Dziecka. Życzymy powodzenia!

 

 

15 V 2013

POWIATOWY KONKURS „KWIDZYN MOJE MIASTO”

 

W dniu 15.05.2013 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Kwidzynie odbył się Powiatowy Konkurs „Kwidzyn Moje Miasto”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IIIc: Oliwia Gierczyńska, Zuzanna Konecka, Aniela Mosakowska oraz uczeń klasy VIa Krystian Piątkowski. Za udział w konkursie uczniowie klasy III otrzymali piórniki i książeczki „Ziemia Kwidzyńska”, uczeń klasy VI otrzymał książkę i dyplom.

14 V 2013

KLASA II A ZOSTAŁA WYRÓŻNIONA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE EDUKACYJNYM „PLANETA ENERGII”

 

"Planeta Energii" to organizowana przez Grupę ENERGA ogólnopolska akcja edukacyjna skierowana do nauczycieli i uczniów klas I-III szkół podstawowych. Jej celem jest propagowanie wśród dzieci wiedzy nt. energii elektrycznej – źródeł jej wytwarzania, roli w codziennym życiu oraz niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą nieprawidłowe korzystanie z urządzeń elektrycznych i nierozważne zachowanie w pobliżu obiektów energetycznych.

W tegorocznej, trzeciej edycji konkursu wzięło udział prawie 300 nauczycieli i niemal 4,2 tys. uczniów. Dzieci uczyły się, skąd się bierze oraz jak działa energia elektryczna, jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych oraz jak prawidłowo zachować się w pobliżu obiektów energetycznych. Ponadto uczniowie poznali zasady postępowania podczas burzy i w przypadku porażenia prądem.

Klasa II a została wyróżniona w konkursie. Dzieci otrzymały ciekawe zestawy edukacyjne i inne upominki.

12 V 2013

X UNIJNY OGÓLNOPOLSKI BIEG ULICZNY

 

W niedzielę 12.05.2013 r. odbył się w Kwidzynie X Unijny Ogólnopolski Bieg Uliczny oraz VIII Bieg Osób Niepełnosprawnych. Bieg został rozegrany w różnych kategoriach wiekowych: dla klas I-II, III-IV, V-VI oraz młodzików, juniorów młodszych i juniorów.

      W klasach III-IV zwyciężyli uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Sitko i Wojciech Szutowicz! W kategorii chłopców kl. V-VI II miejsce wywalczył Karol Martyniak a III miejsce Franciszek Reniecki. Wśród dziewcząt kl. VI najlepszą zawodniczką z naszej szkoły była Konstancja Wacławik (XIV miejsce).

11 V 2013

ROWERIADA 2013 - Z WIZYTĄ U „RACZKÓW”

 

Sobota, 11 maja 2013 roku, godzina 9.00. „Włatcy druk”, mimo nie najlepszej pogody, po raz kolejny wyruszyli na trasę rajdu. Tym razem rowery zawiozły nas do Rakowca - urokliwej miejscowości oddalonej od Kwidzyna około 10 km. Meta rajdu, jak co roku, znajdowała się w gościnnej Szkole Podstawowej w Rakowcu, u naszych przyjaciół „Raczków, czyli klubu rowerowego w/w szkoły. Gospodarze zorganizowali dla uczestników konkursy wiedzy i konkursy sprawnościowe. Pobyt umilił występ zespołu muzycznego. Poczęstowano nas przepysznym żurkiem, a na deser zaserwowano lody. Dodatkową atrakcją okazał się festyn wiejski, zorganizowany przez tutejsze społeczeństwo. Odbywał się przy remizie strażackiej, a dzieci mogły pomalować sobie twarze w zwierzęce wzorki. Wszyscy w zabawowych nastrojach wróciliśmy do domów przyznając, że i tym razem nasza wyprawa była super udana.

Przed nami kolejny wyjazd w dniu 8 czerwca, po raz pierwszy do Otoczyna, gdzie odbędą się zawody wędkarskie. Do zobaczenia więc na szlaku!

Regina Żuk

11 V 2013

ELIMINACJE DO WOJEWÓDZKIEGO TURNIEJU TEATRALNEGO „NIEBIESKIE TARCZE”

    Grupa teatralna Sami Swoi po raz pierwszy wzięła udział w eliminacjach rejonowych do Wojewódzkiego Turnieju Teatralnego "Niebieskie Tarcze", które odbyły się 11 maja 2013 roku na deskach Klubu Garnizonowego w Malborku. Nasi młodzi aktorzy zagrali sztukę pt. „Baśniowy pociąg”.

9 V 2013

II MIEJSCE W KONKURSIE WIEDZY O USA

 

        W dniu 9.05.2013 r. nasze uczennice: Martyna Rogacka, Natalia Piotrowska i Agnieszka Michlewicz wzięły udział w konkursie dotyczącym wiedzy o USA, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 w Kwidzynie. Uczennice zajęły w konkursie II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

 

 

8 V 2013

DZIEŃ EUROPY

 

W dniu 8.05.2013 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europy. Z tej okazji uczniowie przygotowali inscenizację dotyczącą jednego z państw Unii Europejskiej – Wielkiej Brytanii. Podczas niej uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o zwyczajach, zabytkach Wielkiej Brytanii oraz poznać słynnych Brytyjczyków, takich jak Sherlock Holmes czy James Bond.

7 V 2013

II MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE „ONI TEŻ BYLI DZIEĆMI”

 

W dniu 7.05.2013r. w Społecznej Szkole Podstawowej w Kwidzynie odbył się powiatowy konkurs dotyczący znajomości faktów i ciekawostek z życia polskich noblistów „Oni też byli mali”. Naszą szkołę reprezentowały: Emilia Szramowska klasa I c oraz Dominika Matla klasa II a. Uczennice zajęły w konkursie II miejsce, wykazując się ogromną wiedzą na wyżej wymieniony temat.

3 V 2013

UCZESTNICZYLIŚMY W MIEJSKICH OBCHODACH ŚWIĘTA 3 MAJA

 

Mimo nie najlepszej pogody, jak co roku, młodzież z naszej szkoły wzięła udział w miejskich obchodach 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczestnicy uroczystości złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem na Skwerze Kombatantów. Następnie wszyscy poprowadzeni przez orkiestrę dętą „Helikon” Państwowej Szkoły Muzycznej przemaszerowali do katedry, gdzie odprawiona została msza św. w intencji Ojczyzny. Obchody zakończyło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych na placu Jana Pawła II, które prowadzili aktorzy Teatru Otwartego z Gdańska.

28 IV 2013

III MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM DRUŻYNY KOSZYKÓWKI CHŁOPCÓW

 

        W dniu 28.04.2013 r. w Sopocie został rozegrany turniej finałowy województwa pomorskiego Żaków, rocznik 2001, w koszykówce. Chłopcy z kl. VB (wychowawczyni Magdalena Ruczko) reprezentowali klub Basket Kwidzyn, zajmując III miejsce – zdobyli brązowy medal. W meczu o III miejsce pewnie pokonali drużynę ze Słupska 55:33. Najprawdopodobniej królem strzelców całej ligi zostanie Dawid Wierzba. Gratulujemy!

28 IV 2013

MIEJSKIE OBCHODY DNIA ZIEMI W KWIDZYNIE

 

Dnia 28 kwietnia 2013r. na terenach rekreacyjnych nad Liwą odbyło się święto ekologiczne- Dzień Ziemi. W tym roku przebiegało pod hasłem „Dzień Ziemi 2013 – drzewko za makulaturę, ekotorba za baterie”. Imprezę otworzyli Gospodarze Miasta i Organizatorzy - Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa, Dziennik Bałtycki Polska oraz Nadleśnictwo Kwidzyn.

Impreza miała również charakter pikniku rodzinnego. Każdy uczestnik mógł znaleźć cos interesującego dla siebie. Bardzo dużo osób wymieniało makulaturę i baterie. Były konkursy i zabawy dla dzieci i młodzieży, wernisaż prac malarskich, warsztaty rzeźbiarskie w mydle, warsztaty bębniarskie, występ zespołu wokalnego. Kwidzyńskie placówki przedszkolne o szkolne prezentowały się na scenie z repertuarem o tematyce ekologicznej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IVa - Weronika Kołodziej, Kinga Kirszniewska, Paskal Zieliński, Martynka Sipa i Zuzanna Kozak.

Uczniowie bardzo pięknie recytowali wiersze poświęcone zanieczyszczeniom i ochronie środowiska przyrodniczego, a w szczególności rzekom. Za swoje występy otrzymali gromkie brawa od licznie zgromadzonej publiczności.

27 IV 2013

KLASA VIA WYGRAŁA TEGOROCZNA EDYCJĘ PROGRAMU „DOBRY WYBÓR”

 

„Rocznik 2 zero – klasa sportowa. Nasze nałogi - gra zespołowa. Dobre wybory – fajna historia. Wszystkich na mecie czeka VICTORIA!”. Takie hasło wymyśliła klasa VI a na START programu Dobry Wybór. Słowa okazały się prorocze. W sobotę, 27 kwietnia, wygrała w rywalizacji wszystkich klas szóstych w mieście, uzyskując 3646 punktów. Nagrodą jest upragniona wycieczka do Heide-Park – największego parku rozrywki w Niemczech. Znajduje się w pobliżu miasta Soltau koło Hamburga w Dolnej Saksonii.

Serdeczne podziękowania za doskonałą postawę, zaciętą walkę w konkurencjach sportowych, wykazanie się przemyślnością i poświęceniem wszystkich sił w rozwiązywanie zadań, wszystkim zaangażowanym Rodzicom składają uczniowie i wychowawczyni.

27 IV 2013

ZUCHOWY BIEG AŻ ZAJĘCZY!

 

27 kwietnia zuchy wzięły udział w swoim pierwszym biegu zuchowym. Zadaniem dzieci było przejście trasy z Dworca PKP do Ogrodu Dendrologicznego na Miłosnej. Tam zuchy musiały wytężyć wzrok i znaleźć swojego zająca. Kolejna próba to upieczenie kiełbaski w ognisku, to nie lada wyzwanie. Wzięliśmy udział w zabawach zorganizowanych przez PTTK z okazji Wiosennego Rajdu Pieszego, jednej zuchence udało się wywalczyć nagrodę w konkurencjach sportowych – gratulujemy. Wszystkie zuchy spisały się na medal!

27 IV 2013

WIOSENNY RAJD PIESZY

 

W sobotę 27 kwietnia 2013 r. szkole koło turystyczne „Zwiedzające mrówki” wzięło udział w 44 Wiosennym Rajdzie Pieszym im. Haliny Klein. Turyści wyruszyli sprzed dworca PKP i przeszli ciekawą trasą z przewodnikiem do ogrodu dendrologicznego na Miłosnej. Tam czekała już na wszystkich gorąca „grochówa”, pamiątkowe znaczki oraz przygotowany przez organizatorów konkurs krajoznawczy o zabytkach Kwidzyna i okolicach Miłosnej oraz konkursy sprawnościowe. Przy ognisku można było się ogrzać i upiec kiełbaskę. Zadowoleni wróciliśmy do domów.

26 IV 2013

SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY „EKOLIADA”

 

W dniu 26 kwietnia 2013 r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Ekologicznego „Ekoliada”. Wzięli w niej udział uczniowie klas IV-VI. Zadaniem uczniów było rozwiązanie zadań testowych z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Laureatami konkursu zostali:

 

w kategorii klas IV

I miejsce – Kamil Nowak kl. IVa

II miejsce – Anna Nowak kl. IVa

III miejsce – Jakub Urbański kl. IVa

 

w kategorii klas V

I miejsce – Adam Jędrzejowski kl. Vc

II miejsce – Patryk Markowski kl. Vc

III miejsce – Oskar Adamczyk kl. Vc

 

w kategorii klas VI

I miejsce – Agnieszka Michlewicz kl. VIc

II miejsce – Natalia Piotrowska kl. VIb

III miejsce – Franciszek Reniecki kl. VIc.

 

Gratulujemy!

 

 

23 IV 2013

POWIATOWA OLIMPIADA CZYTELNICZA "PODRÓŻE PO BAŚNIACH I BAJKACH"

 

Kolejna edycja powiatowej olimpiady czytelniczej odbyła się 23.04.2013 r. W konkursie wzięło udział 13 szkół naszego powiatu.

 

Mistrzem Olimpiady Czytelniczej w kategorii klas pierwszych został Michał Zimnicki z  SP 2 Kwidzyn

II miejsce Mateusz Wandzel z SP nr 2 Prabuty

III miejsce Amelia Amernik z SP Ryjewo oraz Jakub Siedlecki z SP Czarne Dolne

Mistrzem Olimpiady Czytelniczej w kategorii klas drugich została Aleksandra Szafarewicz z SP nr 6 Kwidzyn

II miejsce Damian Weiss z SP Ryjewo

III miejsce Michalina Klain z SP nr 2 Kwidzyn

Mistrzem Olimpiady Czytelniczej w kategorii klas trzecich został Stanisław Jędrzejewski z SP nr 2 Kwidzyn

II miejsce Dominika Brzozowska z SP nr 5 Kwidzyn

III miejsce Karolina Młot z SP nr 4 Kwidzyn

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za ogromną wiedzę na temat przeczytanych literatur oraz propagowanie zainteresowań czytelniczych.

23 IV 2013

II POWIATOWY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

     23 kwietnia 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Kwidzynie odbył się II Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania. Naszą szkołę reprezentowały Julia Budek z kl. VI a i Natalia Nowak z kl. IV c. Natalia Nowak zajęła III miejsce. Każdy uczestnik musiał przygotować tekst prozy, który prezentował przed wszystkimi słuchaczami. Druga część konkursu to czytanie tekstu przygotowanego przez organizatorki. Gościem honorowym był Dariusz Szmidt.
 

 

18-22 IV 2013

EURO WEEK

 

W dniach 18-22.04.2013 r. uczniowie klas V naszej szkoły wzięli udział w obozie „Euro Week”, podczas którego mieli okazję doskonalić swoje umiejętności językowe. Warsztaty odbywały się w malowniczo położonej miejscowości Długopole Zdrój. W trakcie obozu uczniowie współpracowali z wolontariuszami z takich krajów jak: Niemcy, Łotwa, Indonezja, Meksyk, Rumunia czy Turcja.

22 IV 2013

VI POWIATOWY KONKURS POETYCKI "ZIEMIA - NASZYM SKARBEM".

 

W dniu 22 kwietnia 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Kwidzynie rozstrzygnięto VI Powiatowy Konkurs Poetycki "Ziemia - naszym skarbem". Dwie uczennice z naszej szkoły - Maja Ostrowska, kl. IVb i Wiktoria Skonieczna, kl. Vc - otrzymały wyróżnienie. Gratulujemy!

 

 

22 IV 2013

POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI INFORMATYCZNYCH

 

W poniedziałek 22 kwietnia 2013 r. odbył się w naszej szkole kolejny już Powiatowy Turniej Wiedzy i Umiejętności Informatycznych dla uczniów klas VI szkól podstawowych. Turniej składał się z dwóch części - teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej uczniowie rozwiązywali test składający się z 30 pytań w formie elektronicznej. W drugiej części zmagań należało wykonać 4 zadań praktycznych, na które składało się m.in. formatowanie tekstu w edytorze tekstu MS Word, wyszukiwanie informacji w Internecie, wykorzystanie poczty elektronicznej.

Do turnieju przystąpiło 9 szkół z powiatu kwidzyńskiego. Były to Szkoły Podstawowe w Tychnowach, Trumiejach, Czarnym Dolnym, Nebrowie Wielkim, Gardei, SP nr 6 w Kwidzynie, SP nr 5 w Kwidzynie, SP nr 4 w Kwidzynie oraz SP nr 2 w Kwidzynie. Na rozstrzygnięcie turnieju nasza szkoła zaprasza w drugiej połowie maja.

22 IV 2013

ZAJĘCIA EKOLOGICZNE W KLASIE IC

 

22.04.2013 r. z okazji Dnia Ziemi w klasie Ic odbyły się zajęcia prowadzone przez p. Sudoł ze Stowarzyszenia Eko Inicjatywa w Kwidzynie. Dzieci dowiedziały się jak wyrabia się papier czerpany, następnie same go wykonały. Nauczyły się także piosenki oraz wielu ciekawych zabaw związanych z ekologią.

20 IV 2013

ROWERIADA 2013 JUŻ ROZPOCZĘTA!!

 

Oddział PTTK i Klub Turystyki Rowerowej PTTK „Ventus” w Kwidzynie już po raz piąty organizuje dla wszystkich zainteresowanych aktywnym spędzaniem wolnego czasu na dwóch kółkach imprezę rowerową – cykl gwiaździstych rajdów „ROWERIADA 2013”.

W dniu 20 kwietnia odbył się pierwszy rajd. Tym razem metą były Krzykosy, miejsce dawnego toru kolejowego.

Członkowie naszego Szkolnego Koła Turystyczno-Rowerowego „Włatcy druk” biorą udział w tych rajdach od samego początku. Przedłużająca się zima spowodowała, że już nie mogli się doczekać pierwszego wyjazdu na trasę. Więc w sobotnie słoneczne przedpołudnie z dużym zapałem wystartowaliśmy sprzed szkoły w liczbie 21 osób przez Dankowo i Rakowice, przez pola i las do Krzykos. Na miejscu jak zwykle - przepyszna grochówka, ognisko i konkursy. Tym razem test wiedzy z historii organizacji ROWERIADY. Zajęliśmy w tym konkursie II miejsce, w konkursie strzelania - też II miejsce, a opiekunowie otrzymali okolicznościowe podziękowania. Ponadto niespełna czteroletnia Marysia, członek naszej drużyny, została wyróżniona jako jeden z najmłodszych uczestników rajdu. Po podsumowaniu zabraliśmy medale, nagrody, jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie i… ruszamy w drogą powrotną. Tym razem szlakiem nieistniejącego już toru kolejowego Kwidzyn - Kisielice.

Kolejny rajd przewidziany jest na 11 maja w Szkole Podstawowej w Rakowcu. Już dziś zapraszamy do uczestnictwa wszystkich chętnych rodziców naszej szkoły razem z dziećmi.

 

Opiekun Szkolnego Koła Turystyczno-Rowerowego „Włatcy druk”

Wiesława Strzelczyk

17 IV 2013

POWIATOWY KONKURS "BYSTRZAK" W RAKOWCU

 

17.04.2013 r w Rakowcu odbył się Powiatowy Konkurs "Bystrzak". Sprawdzał on polonistyczną, matematyczną i  informatyczną wiedzę uczniów klas III z powiatu kwidzyńskiego. Uczennica Olga Wyszyńska z kl. III a, która reprezentowała naszą szkołę, zdobyła I miejsce w tym konkursie. Gratulujemy.

16 IV 2013

X POWIATOWY KONKURS TWÓRCZOŚCI DZIECI I MŁODZIEŻY „W UNII EUROPEJSKIEJ”

 

Uczniowie naszej szkoły zajęli wyróżnienia w X Powiatowym Konkursie Twórczości Dzieci i Młodzieży p.n. „W Unii Europejskiej” organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kwidzynie. Adam Jędrzejewski uczeń klasy Vc otrzymał wyróżnienie w kategorii formy przestrzenne. Kornel Oberland uczeń klasy IVa otrzymał wyróżnienie w kategorii formy płaskie. Na konkurs wpłynęło 288 prac plastycznych.

Serdecznie gratulujemy!

 

15 IV 2013

SPOTKANIE AUTORSKIE Z JOANNĄ OLECH

 

15.04.2013 r. w Bibliotece Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie odbyło się spotkanie z pisarką dla dzieci Joanną Olech. Joanna Olech – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pisarka i ilustratorka, krytyk literacki, juror konkursów literackich i ilustratorskich, członek Polskiej Sekcji IBBY. Autorka rewelacyjnej „Dynastii Miziołków”. Swoje teksty (nie tylko o książkach dla dzieci) publikuje w „Tygodniku Powszechnym”, „Rzeczpospolitej”, „Nowych Książkach” i wielu innych. Za teksty książek i ilustracje zdobyła wiele nagród i wyróżnień, m.in. Nagrodę Naszej Księgarni, nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego, nagrodę specjalną Polskiej Sekcji IBBY.

Na spotkaniu, pani Joanna opowiedziała o tym jak została pisarką, prezentowała napisane i zilustrowane przez siebie książki, czytała fragmenty „Dynastii Miziołków”, „Pompona w rodzinie Fisiów”. Zaproponowała  wspólną zabawę, w czasie której dzieci wykazywały się znajomością treści Jej książek. Nasi uczniowie mieli okazję podziwiać postaci rysowane na „żywo” przez Panią Joannę, a w międzyczasie wymyślali historyjki o smokach. Nagrodą były gromkie brawa dla autorów najciekawszych historyjek i słodycze od Pani Joanny.

Podczas spotkania rozstrzygnięty został konkurs plastyczny polegający na wykonaniu ilustracji smoka z książki „Pompon w rodzinie Fisiów”. Uczniowie naszej szkoły zdobyli wiele nagród.

 

Nagrodzeni uczniowie w konkursie plastycznym:

Klasa I b: Bartosz Ćwiek.

Klasa II a: Julia Duchała, Alicja Kućmierowska, Malwina Podgórska, Nicola Piasek, Martyna Wojtyła.

Klasa II c: Wiktoria Mądry, Nikola Kowalska, Oliwia Mówńska.

Klasa IV a: Paskal Zieliński, Maria Pakuła, Sandra Muszyńska, Weronika Kołodziej.

Klasa IV b: Ala Łaszcz, Weronika Zmysłowska, Julia Banach, Agnieszka Olchowik, Maja Ostrowska, Dominika Krupińska.

Klasa IV c: Dominika Michalak, Sandra Socha.

Klasa V a: Oliwia Lipińska

Klasa V b: Zuzanna Słodkiewicz, Patrycja Zakrzewska, Laura Kopczyńska

Klasa V c: Patryk Markowski, Oliwier Gortatowski, Maciej Rutkowski, Mateusz Sarzyński, Michał Majewski, Dawid Kowalewski, Adam Jędrzejewski, Wiktoria Skonieczna, Kamila Jarmułkowicz.

Klasa VI a: Weronika Lisewicz, Wiktoria Niziałek.

 

Wyróżnieni uczniowie:

Klasy II a i II c: Karolina Krupa, Michalina Klain, Piotr Minda, Weronika Dąchór, Karolina Urbańska.

Klasy IV–VI: Jakub Urbański, Kamil Nowak, Kacper Baojarczuk, Kinga Kirszniewska, Martyna Sipa, Klaudia Langowska, Jowita Pisarek, Daria Waga, Małgorzata Kierzek, Kinga Smoczyńska, Bernard Cesarz, Nikola Nagórska, Dominika Łęgpowska, Patrycja Przybylska, Oskar Adamczyk, Klaudia Konopska, Paulina Wojtyła, Weronika Bakierska, Joseph Altas, Paulina Tomaszewska.

 

Pani Joannie Olech podziękowaliśmy laurką ze zdjęciem naszej klasy (II a). Natomiast miłą pamiątką dla nas były dedykacje i autografy w książkach i na specjalnie przygotowanych kartkach z Miziołkową pieczątką.

12 IV 2013

SZKOLNY KONKURS „ZNAM ROŚLINY I ZWIERZĘTA CHRONIONE” DLA KLAS IV

 

W dniu 12.04.2013 r. odbyła się II edycja Szkolnego Konkursu „Znam rośliny i zwierzęta chronione”. Wzięli w nim udział uczniowie klas czwartych. Zadaniem było rozpoznanie 20 gatunków roślin i zwierząt podlegających w Polsce ochronie prawnej. Uczniowie wykazali się wysokim poziomem wiedzy w tej dziedzinie. Laureatami konkursu zostali:

 

I miejsce  – Kamil Nowak IVa

               – Mateusz Zimnicki IVb

II miejsce – Anna Nowak IVa

III miejsce – Jakub Żygadło IVa

IV miejsce – Agnieszka Olchowik IVb.

 

W konkursie wzięli także udział: Julia Kassner IVb, Kinga Kirszniewska IVa, Patryk Klingenberg IVa, Adam Kożurno IVa, Klaudia Langowska IVb, Martyna Malinowska IVb, Natalia Nowak IVc, Marcel Makowski IVb, Adrian Ropiński IVb i Nadia Suczyńska IVa.

Gratulacje!

 

 

10 IV 2013

ROZSTRZYGNIĘCIE XI KONKURSU POETYCKIEGO „W KOMPUTEROWYM ŚWIECIE”

 

W środę 10 kwietnia 2013 r. w naszej szkole nastąpiło rozstrzygnięcie XI Powiatowego Konkursu Poetyckiego „W komputerowym świecie”. Organizatorkami projektu były nauczycielki języka polskiego –Magdalena Ruczko i Ewelina Wołoszyn. Zebranym gościom czas umilił występ grupy teatralnej Chochliki ze skeczem „ Grunt to rodzinka” pod kierunkiem pani Joanny Guze.

Głównym celem zmagań poetyckich było rozwijanie wrażliwości i zdolności twórczych dzieci. Konkurs przeznaczono dla klas IV – VI szkół podstawowych z Kwidzyna i powiatu. Nadesłano 37 wierszy z 9 szkół powiatu kwidzyńskiego (przeczytaj wiersze). Jurorki zdecydowały nagrodzić 3 najlepsze prace miejscami czołowymi, 8 otrzymało wyróżnienia:

 

I miejsce Tymoteusz Tynda SP 6

II miejsce Mieszko Wierciński SP6

III miejsce Weronika Walasek SP Cygany,

 

Wyróżnienia:

Weronika Aniołkowska SP Morawy

Damian Dąbrowski SP2

Karolina Lubowiecka SP Otłowiec

Natalia Piotrowska SP2

Natalia Strzelecka SP Nebrowo Wielkie

Daria Terlecka SP4

Filip Wawrzynowicz SP Trumiejki

Jakub Żukowski SP5.

6 IV 2013

WYCIECZKA DO INTERNATIONAL PAPER KWIDZYN S.A.

 

W dniu 6 kwietnia 2013 roku „Włatcy druk” wybrali się na pieszą wędrówkę. Celem było zwiedzanie największego zakładu w mieście - International Paper Kwidzyn S.A. Przewodnik oprowadził nas po kilku wydziałach, m. in. bielarni i wykańczalni. Przed wyruszeniem na oglądanie fabryki musieliśmy założyć kaski i okulary ochronne. Oglądnęliśmy też film, w którym pokazany był proces technologiczny powstawania papieru.

Różnego rodzaju produkty papiernicze (m. in. papier biurowy, offsetowy, wielowarstwowa tektura powlekana czy papier gazetowy) wytwarzane są z drewna iglastego i liściastego, takiego jak sosna, świerk, brzoza, olcha czy osika. Drewno dostarczane jest transportem kolejowym i samochodowym na Wydział Przygotowania Drewna, gdzie rozładowywane jest przez specjalistyczne maszyny. Po rozładunku drewno może być skierowane bezpośrednio do hal produkcyjnych lub składowane na składowisku przejściowym, aby stworzyć pewien bezpieczny zapas drewna. Następnie drewno poddawane jest okorowaniu, czyli usunięciu kory, która nie zawiera włókien celulozy. Po okorowaniu drewno jest rąbane na małe kawałki zwane zrębkami i transportowane pneumatycznie na składowisko do przymusowego składowania przez około 100 dni w celu pozbycia się związków lotnych. Dalsze przetwarzanie drewna odbywa się na Wydziale Mas Włóknistych, gdzie produktem finalnym jest czysta i wybielona masa celulozowa. Roztwarzanie rozpoczyna się od gotowania drewna wymieszanego z ługiem sodowym w urządzeniach zwanych warnikami. Następnie masa jest kilkakrotnie myta i sortowana. Czysta masa celulozowa jest koloru brązowego i dlatego należy ja wybielić. Do bielenia używany jest miedzy innymi tlen i dwutlenek chloru. Wydajność wydziału to 1000 ton suchej celulozy na dobę.

Czysta i wybielona celuloza przechowywana jest w wieżach magazynowych, skąd pobierana jest na inne wydziały w procesie produkcji. Następnie maszyny papiernicze formują i suszą wstęgę papieru, która jest krojona na arkusze lub nawijana na zwoje w zależności od zamówień klientów. Zapakowany i zabezpieczony papier wysyłany jest do magazynu artykułów gotowych.

Proces produkcji papieru i celulozy jest procesem bardzo niebezpiecznym i szkodliwym dla człowieka ze względu na wysoką temperaturę, wysokie ciśnienia w urządzeniach oraz używane szkodliwe substancje, takie jak: kwasy czy zasady.

Wycieczka była bardzo pouczająca. Po raz kolejny okazało się, że nie znamy miejsc znajdujących się „na wyciągnięcie ręki”. Mamy zamiar to zmieniać.

 

Opiekun Szkolnego Koła Turystyczno-Rowerowego „Włatcy druk”

Wiesława Strzelczyk

 

 

6-7 IV 2013

KONKURS RECYTATORSKI

 

W ostatnią sobotę i niedzielę, 6 i 7 kwietnia, odbył się XXXV Miejski i VII Powiatowy Konkurs Recytatorski” Proza i Poezja Światowa” organizowany przez Kwidzyńskie Centrum Kultury.

W kategorii klas I-III 1. miejsce zdobyła Amelia Przybylska z klasy IIc, w kategorii klas IV-VI Filip Sitarz z klasy VIc zdobył 2. miejsce, Mateusz Zimnicki z IVb 3. miejsce, Natalia Nowak z IVc wyróżnienie oraz Aleksandra Olchowik i Tamara Jurkiewicz z klasy Va nagrodę za udział. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

5 IV 2013

SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY

 

W dniu 5.04.2013 r. odbył się szkolny konkurs czytelniczy dla klas I–III. W konkursie wzięło udział 33 uczniów. Oto wyniki:

 

W kategorii klas I

Michał Zimnicki 

I a

I miejsce

Aleksandra Robaczyńska

I b

Wyróżnienie

Kwaśnicka Jagoda

I d

Wyróżnienie

Aleksander Stachurski

I a

Wyróżnienie

Natalia Piotrowska

I d

Wyróżnienie

W kategorii klas II

Michalina Klain

II a

I miejsce

Katarzyna Lemańska

II b

Wyróżnienie

Dominika Matla

II a

Wyróżnienie

Maja Kosarzecka

II b

Wyróżnienie

W kategorii klas III

Stanisław Jędrzejewski

III d

I miejsce

Oiwia Makos

III b

Wyróżnienie

Kinga Bollman

III e

Wyróżnienie

Kamila Springer

III d

Wyróżnienie

 

Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą znajomości przeczytanych lektur. 12.04.2013 r. odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie dyplomów. Uczniowie, którzy zajęli I miejsca będą reprezentować szkołę w Powiatowej Olimpiadzie Czytelniczej.

4 IV 2013

SPRAWDZIAN KLAS VI I V

 

W czwartek 4 kwietnia 2013 r. uczniowie klas VI pisali swój najważniejszy w szkole podstawowej sprawdzian (poniżej zamieszczamy plik - arkusz egzaminacyjny). Uczestnictwo w tym teście jest jednym z warunków ukończenia szkoły. Sprawdzian w sali gimnastycznej rozpoczął się o godz. 9.00 i trwał 60 minut. Następnie test przygotowany przez AUP w Kwidzynie pisali uczniowie klas V. Życzymy najlepszych wyników!

arkusz sprawdzianu

26 III 2013

TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

 

W dniu 26 marca 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Kwidzynie odbyła się kolejna edycja Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy VB – Wiktor Cieśliński, Dawid Wierzba i Filip Witkowski. Chłopcy wykazali się wysoką wiedzą o zasadach i przepisach ruchu pieszych i rowerzystów oraz udzielania pierwszej pomocy. Jadąc rowerem dzielnie zmagali się z torem sprawnościowym. Nasi młodzi rowerzyści zajęli III miejsce i otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplom. Gratulujemy!

 

 

21 III 2013

KLASA IIA PRZYWITAŁA INSCENIZACJĄ PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

 

Pierwszy dzień wiosny przywitał nas w zimowej szacie. Klasa II a przygotowała dla uczniów naszej szkoły „spotkanie z Panią Wiosną”. Każda klasa wcześniej otrzymała list od wiosny, w którym była zagadka do rozwiązania. Podczas spotkania uczniowie rozpoznawali wiosenne kwiaty, które były rozwiązaniem zagadek. W krótkiej inscenizacji dzieci starały się, aby Pani Wiosna na dobre zagościła u nas.

16 III 2013

NASI MATEMATYCY NAJLEPSI


    16 marca 2013 r. w Gimnazjum nr 3 w Kwidzynie odbył się I Powiślański Konkurs Matematyczny „Odkrywamy talenty”. W konkursie wzięło udział 12 szkół. W ciągu 60 minut 34 uczniów rozwiązywało 6 zadań. Naszą szkołę reprezentowali: Agnieszka Michlewicz z kl. VIc, Maciej Chodorowski z kl. VI c i Adam Rudlicki z kl. VIa. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze. Pierwsze miejsce zajęli ex aequo Agnieszka Michlewicz i Maciej Chodorowski, drugie miejsce, ze stratą tylko 1 punktu, zajął Adam Rudlicki. W podsumowaniu drużynowym nasza szkolna ekipa zajęła I miejsce.
    Gratulujemy!

 

12 i 14 III 2013

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

 

Kl. I-III

12 marca 2013r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „PROZA I POEZJA ŚWIATOWA” dla klas I-III. W konkursie wzięło udział 25 dzieci. Każdy uczestnik przygotował wiersz oraz fragment prozy.

Jury (p. Magdalena Burniewicz, p. Beata Hajdukiewicz, Elżbieta Klawoń, p. Iwona Stradał, p. Beata Żygadło) wyłoniło 5 laureatów, którzy będą reprezentować klasy I-III SP 2 w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „PROZA I POEZJA ŚWIATOWA”. Są to: Alicja Klawitter z kl. IC, Katarzyna Lemańska z kl. IIB, Aniela Wolska z kl. IIB, Amelia Przybylska z kl. IIC, Olga Wyszyńska z kl. IIIA. Gratulujemy!

Organizatorki konkursu dziękują wszystkim uczestnikom konkursu, rodzicom i nauczycielom. Zapraszamy za rok!

 

Kl. IV-VI

W dniu 14 marca odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla kl. IV-VI. Etap ten stanowi eliminacje do Miejskiego i Powiatowego Konkursu „Proza i Poezja Światowa”, który w tym roku odbędzie się 7 kwietnia w „Czarnej sali”. Spośród 15 uczestników jury wyłoniło 5 osób, które staną w szranki z innymi recytatorami z Kwidzyna i okolic. Naszą szkołę reprezentować będą: Natalia Nowak IVc, Mateusz Zimnicki IVb, Aleksandra Olchowik Va, Tamara Jurkiewicz Va i Filip Sitarz VIc.

13 III 2013

KLASA II D NA WYCIECZCE DO PRZEDSZKOLA INTEGRACYJNEGO W KWIDZYNIE

    W dniu 13. 03. 2013. uczniowie klasy II d wybrali się na wycieczkę do Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Kwidzynie. Zaproszenie przyjęte zostało od grupy dzieci 6 - letnich. Tematem zajęć było zagadnienie "Mój przyjaciel jest inwalidą”, czyli jak zachować się wobec niepełnosprawności".
    Uczniowie II D oraz sześciolatki z przedszkola rozwiązywali wspólnie rozmaite zadania: uczestniczyli w grze planszowej i tym samym udzielali odpowiedzi na pytania gry. Wspólnie w rytmie piosenek dziecięcych "tworzyli" układy taneczne. Kolejnym wspólnym zadaniem w mniejszych grupach było narysowanie na brystolach jak pomagamy innym, mniej zdolnym, słabszym. Uczniowie i przedszkolaki spisali się na medal. Pomysły były ciekawe i bardzo oryginalne!!!

12 III 2013

ZAJĘCIA CERAMICZNE Z UDZIAŁEM UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW TERAPII ZAJĘCIOWEJ

 

W dniu 12.03.2013 r. w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia ceramiczne z udziałem uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kwidzynie. Tematem zajęć było lepienie z gliny ozdób wielkanocnych, celem tych zajęc była integracja naszych wychowanków z osobami niepełnosprawnymi oraz pobudzenie kreatywności dzieci, wyobraźni i sprawności manualnych, a także wywoływanie radości z osiąganych sukcesów.

Podczas zajęć dzieci wspólnie z osobami niepełnosprawnymi i ich instruktorką – p. Anią, bawiły się gliną – ugniatały, wałkowały, lepiły, modelowały itd. Zajęcia wszystkim uczestnikom bardzo się podobały. Powstałe prace zostaną wyeksponowane w świetlicowej galerii „Nasze prace z gliny”.

Jolanta Muchowska

Hanna Przysowa

9 III 2013

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

 

    W sobotę 9 marca 2013 r. w godz. 10.00-13.00 drzwi naszej szkoły po raz kolejny otworzyły się dla wszystkich chętnych chcących poznać szkolne życie od wewnątrz - zwłaszcza rodziców i dzieci, przyszłych uczniów klas I. Goście odwiedzili nas w budynku "Pod Zegarem" przy ul. Staszica 2, gdzie uczą się klasy I-III oraz w budynku głównego przy ul. Staszica 16 (klasy IV-VI). O godz. 10.00 odbyło się ważne spotkanie informacyjne z rodzicami dzieci urodzonych w 2007 r.

    W tym dniu został również rozstrzygnięty VII Szkolny Internetowy Konkurs Walentynkowy (zobacz).

5 III 2013

WIZYTA W WARSZTATACH TERAPII ZAJĘCIOWEJ

 

        W dniu 5 marca 2013 r. grupa dzieci ze świetlicy odwiedziła osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kwidzynie.

        Celem naszej wizyty było przede wszystkim kształtowanie postaw akceptujących niepełnosprawność. Dzieci miały okazję zwiedzić pracownię: ceramiczną, gospodarstwa domowego, wikliniarską, redakcyjną, informatyczną, muzyczną i rehabilitacyjną. Uczniowie podziwiali prace i wyroby artystyczne wykonane przez osoby niepełnosprawne. Przy okazji zwiedzili zabytkowy dworek, w którym znajduje się siedziba Warsztatów. Na zakończenie naszej wizyty dzieci mogły pobawić się przy muzyce. Nasza wizyta w Warsztatach Terapii Zajęciowej była bardzo udana i pełna miłych wrażeń.

Jolanta Muchowska

Hanna Przysowa

26 II 2013

W NAGRODĘ – „WŁATCY DRUK” W PAŁACU PREZYDENCKIM

 

Jesienią 2012 roku członkowie szkolnego koła turystyczno-rowerowego „Włatcy druk” jako Młodzieżowi reprezentanci Kwidzyna po raz drugi wzięli udział w zawodach Skandia Maraton Lang Team. W podziękowaniu za ich trud i zaangażowanie władze miasta zorganizowały wycieczkę do Warszawy, która odbyła się w dniu 26 lutego br. Dzięki uprzejmości pana Piotra Wiadernego, pracownika Kancelarii Prezydenta RP, grupa 21 uczniów kwidzyńskich szkół podstawowych i gimnazjów miała możliwość obejrzeć Pałac Prezydencki na własne oczy oraz spotkać się z Prezydentem Bronisławem Komorowskim. Na koniec młodzież wraz z opiekunami odwiedziła Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie.

        Kolejne zawody Skandii odbędą się w Kwidzynie 5 października. „Włatcy druk” na pewno wezmą w nich udział! 

Wiesława Strzelczyk

26 II 2013

LAUREATKA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

 

1 lutego 2013 r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. W gronie 50 najlepszych matematyków województwa pomorskiego znalazła się uczennica naszej szkoły Agnieszka Michlewicz z kl. VI c. W finale konkursu uczniowie mieli do rozwiązania 10 zadań. Agnieszka spisała się bardzo dobrze i została laureatką konkursu. Tytuł laureata konkursu uzyskali uczniowie, którzy otrzymali co najmniej 80% punktów możliwych do zdobycia w eliminacjach wojewódzkich. Tytuł ten daje wielką satysfakcję, ale również zwolnienie ze sprawdzianu szóstoklasisty, co jest równoznaczne z uzyskaniem najwyższego wyniku. Laureat konkursu otrzymuje również celującą ocenę roczną z przedmiotu objętego konkursem oraz przyjmowany jest do wybranej szkoły wyższego stopnia, niezależnie od ustalonych przez szkołę kryteriów.

Gratulujemy Agnieszce i życzymy kolejnych sukcesów.

 

 

26 II 2013

CHWYĆ BYKA ZA ROGI” - WYNIKI KONKURSU

      Nie taka ortografia straszna, jak by się niektórym uczniom zdawało. Dowiodły tego czarno na białym wyniki I Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego dla klas szóstych szkół podstawowych i pierwszych gimnazjów. Dnia 7 lutego pisali oni dyktando, a przedtem mieli możliwość zapoznania się ze szkołą oraz zjedzenia tradycyjnego pączka (Tłusty Czwartek). II miejsce zajęła uczennica kl. VIc Agnieszka Michlewicz.
     Gratulujemy!

 

 

4-8 II 2013

TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

 

TBI odbył się w naszej szkole w dniach 4-8 lutego 2013 r

 

W klasach I-III

W kasach I-III przeprowadzony został konkurs grafiki komputerowej na temat „Bezpieczne zabawy zimowe” (czytaj dalej). Nagrodzone prace konkursowe zostały umieszczone na stronach internetowych naszej szkoły (zobacz) oraz na gazetce szkolnej.

W każdej klasie na lekcjach informatyki przeprowadziliśmy zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w sieci.

Na wybranej przez wychowawcę godzinie w każdej klasie zrealizowaliśmy w tym tygodniu jeden z tematów z autorskiego programu „Bezpieczni w komputerowym świecie”. Uczniowie dodatkowo tego dnia otrzymali koperty z wylosowanym hasłem związanym tematycznie z Internetem. Zadaniem uczniów było umieszczenie go w wyznaczonym na plakacie miejscu oraz wykonanie rysunku do wylosowanego hasła.

Odbył się konkurs wiedzy o bezpiecznym zachowaniu się w Internecie. W klasach II i III na zajęciach komputerowych dzieci pisały test na temat znajomości zasad bezpieczeństwa w sieci.

W klasach II i III przeprowadzony został konkurs na "Internetową Klasę". Tytuł i certyfikat „INTERNETOWEJ KLASY” na rok 2013 zdobyła klasa II a, która uzyska największą ilość punktów w ogłoszonych konkursach (zobacz fotografie).

 

W klasach IV-VI

Na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka na kółkach promująca hasło tegorocznych obchodów „Serfuję – Respektuję”, a w bibliotece szkolnej wystawa publikacji dotyczących Internetu i bezpieczeństwa w sieci (zobacz). Książki można było obejrzeć i wypożyczyć do domu.

      Każda klasa VI w ramach TBI obejrzała film „Dorastanie w Sieci”. Film sprowokował uczniów do dyskusji i pozwolił zastanowić się głębiej nad problematyką korzystania z nowoczesnych narzędzi internetowych. Każda klasa V i IV wzięła udział w warsztatach na temat bezpiecznych zachowań w Internecie. Uczniowie uczyli się poprawnego reagowania na złe sytuacje w Sieci i zostali pouczeni do kogo i gdzie zwrócić się po pomoc.

      Ważnym elementem obchodów TBI w naszej szkole była międzyklasowa debata pod hasłem „Internet ma wpływ na nasze życie”, która odbyła się w środku tygodnia 6 lutego (czytaj dalej).

 

7 II 2013

BAL KARNAWAŁOWY W KL. IID

 

W dniu 07.02. 2013. klasa II d bawiła się na balu karnawałowym, podczas którego odbyły się tańce, konkursy i nieformalny pokaz mody karnawałowej. W przerwie między tańcami uczniowie zajadali się słodkościami przyniesionymi przez rodziców. Choć przebierańców było co nie miara, to nie wybraliśmy króla ani królowej balu. W naszym mniemaniu, swoim strojem oraz postawą, każdy uczestnik balu zasługiwał na ten tytuł. Zabawa była przednia!

7 II 2013

LAUREATKA XI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

     W sobotę, 26 stycznia 2013 roku odbył się XI Wojewódzki Konkurs Ortograficzny. Laureatką, w kategorii klas szóstych została Agnieszka Michlewicz. Znalazła się na samym szczycie wiedzy ortograficznej szkoły podstawowej. Gratulujemy sukcesu!

 

 

6 II 2013

MIĘDZYKLASOWA DEBATA „INTERNET MA WPŁYW NA TWOJE ŻYCIE”

 

6 lutego 2013 r. zorganizowano (trzecią już w tym roku w naszej szkole) debatę w ramach „Tygodnia Bezpiecznego Internetu”, a także konkursu „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń”. Jej celem było przedyskutowanie przez uczniów i nauczycieli korzystnych i niepożądanych oddziaływań treści zawartych w Internecie na system wartości oraz dokonywane wybory młodych ludzi.

W debacie brały udział pięcioosobowe delegacje klas IV – VI podzielone na dwie grupy: „za” i „przeciw”. Klasa VI a wystawiła dwa zespoły dla zrównoważenia sił. Wcześniej klasy przygotowały przemówienia zawierające argumenty do wylosowanej opcji.

Dyskusja przebiegała w formie debaty oksfordzkiej: runda dwuminutowych przemówień i runda pytań. Wielu mówców zaskoczyło wyjątkową erudycją, a zwłaszcza szczególnym talentem oratorskim. Sędziowie punktujący wypowiedzi ogłosili zwycięstwo argumentów „za”.

Wniosek, który wysunął się na koniec można zamknąć w zdaniu: Internet ma korzystny wpływ na moje życie i zdaję sobie sprawę z czyhających niebezpieczeństw.

Wszyscy zasłużyli na uznanie za stworzenie wyjątkowej atmosfery dla merytorycznej dysputy, kulturę wypowiedzi oraz siłę i trafność dowodów. Zaproszeni goście: dyrekcja, wychowawcy, pedagog nie szczędzili pochwał.

4 II 2013

SPOTKANIE EDUKACYJNE DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS IV- VI NT. „DORASTANIE W SIECI. WPŁYW INTERNETU NA ŻYCIE MOJEGO DZIECKA”

 

Spotkanie z rodzicami odbyło się w dniu 4 lutego br. Punktem wyjście do dyskusji na ten tak ważny temat była projekcja filmu dokumentalnego pt „Dorastanie w sieci”.

Autorzy dokumentu poruszyli w nim zagadnienia przyczyn, z powodu których młodzi ludzie większą część swego młodego życia spędzają w Internecie oraz zagrożeń, na jakie są narażeni (cyberprzemoc, pedofiliia, wykluczenie społeczne, strony „zachęcające” do uzależnień, anoreksji czy autodestrukcji). Problematyka filmu bardzo poruszyła zebranych rodziców. Po jego obejrzeniu żywo dyskutowali, zastanawiając się, co oni sami mogą zrobić, by bez nadmiaru zakazów i nakazów i nie tracąc zaufania dziecka  pozwolić mu na to, by mógł w bezpieczny sposób korzystać z dobrodziejstw sieci.

 

Wiesława Strzelczyk

 

4 II 2013

SZKOLNY KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ DLA KLAS I-III ZAKOŃCZONY!

 

Już po raz siódmy w naszej szkole odbył się konkurs grafiki komputerowej dla klas I-III. Do rywalizacji zaproszono wszystkie dzieci z klas I-III. W tym roku hasłem przewodnim konkursu były „Bezpieczne zabawy zimowe”.

Celem naszego konkursu jest rozwijanie zainteresowań  pracą z komputerem, rozwijanie wyobraźni, kreatywnego myślenia oraz zachęcanie dzieci do twórczości w formie graficznej a także prezentowanie jej szerszemu gronu odbiorców.

 W konkursie wzięły udział prace indywidualne, wykonane samodzielnie przez dzieci w aplikacji graficznej Paint, za pomocą dowolnych narzędzi tego programu.

Prace dzieci zostały oceniane w kategoriach:

klasy I

I MIEJSCE

Michał Zimnicki

I a

II MIEJSCE

Kewin Górski

I b

III MIEJSCE

Dominika Skonieczna

I d

 

klasy II

I MIEJSCE

Dominika Matla

II a

II MIEJSCE

Jacek Chodorowski

II a

III MIEJSCE

Nikola Kowalska

II c

 

klasy III

I MIEJSCE

Przemysław Dubik

III e

II MIEJSCE

Zofia Powroźnik

III a

III MIEJSCE

Laura Pawluch

III e

WYRÓŻNIENIE

Zuzanna Konecka

III c

WYRÓŻNIENIE

Maja Chodorowska

III a

WYRÓŻNIENIE

Dominika Piotrowska

III a

 

Gratulujemy zwycięzcom!

Organizatorzy

1 II 2013

ZAJĘCIA OTWARTE Z GOŚĆMI Z PRZEDSZKOLA „PROMYK”

 

     1.02.2012 r. klasa IIIc zaprosiła dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Promyk” na zajęcia dotyczące bezpieczeństwa zabaw zimowych. Dzieci rysowały brakujące elementy śniegowego bałwana. Prace plastyczne były barwne i sprawiły dzieciom dużo radości.

30 I 2013

POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY „BAWIMY SIĘ HISTORIĄ POLSKI”

 

Dnia 30.01 2013r. w Szkole Podstawowej w Korzeniewie odbył się Powiatowy Konkurs Historyczny „Bawimy się historią Polski” dla klas II i III. W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły, którzy zostali laureatami szkolnego konkursu historycznego; Nikodem Jankowski z klasy III b i Katarzyna Lemańska z klasy II b. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu historii Polski i zajęli III miejsce  Gratulujemy naszym młodym historykom.

Archiwum wiadomości

2012/2013 - pierwszy semestr    2011/2012 - drugi semestr  2011/2012 - pierwszy semestr  2010/2011 - drugi semestr   2010/2011 - pierwszy semestr   2009/2010   2008/2009   2007/2008 i wcześniej