ogłoszenia     dziennik elektroniczny     galeria fotografii      księga gości      sport     gazetka szkolna    nasze forum

 


I SEMESTR 2013/14
 

 

17 I 2014

WYNIKI KLASYFIKACJI UCZNIÓW ZA I PÓŁROCZE

 

    Obok można zobaczyć szczegółowe wyniki klasyfikacji klas IV-VI za I półrocze 2013/2014.

 

oceny

sprawowanie

15 I 2014

FINAŁY WOJEWÓDZKIE XLII IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W SZTAFETACH PŁYWACKICH

 

W środę 15.01.2014r. o godzinie 10 na basenie Miejskim w Kwidzynie przy ul. Wiejskiej odbyły się Finały Wojewódzkie XLII Igrzysk Młodzieży Szkolnej w sztafetach pływackich. W zawodach uczestniczyły dwie sztafety z naszej szkoły i zajęły: dziewczęta X miejsce a chłopcy VIII miejsce.

Drużyny startowały w następujących składach: Dziewczęta: K. Lemańska, L. Lewandowska, A. Kocoń, Z. Żemojtel, K. Ostanówka, O. Makos, A. Piasecka, M. Ostrowska, A. Czajka, D. Czech, K. Stasińska Chłopcy: C, Falkowski, W. Stachurski, P. Redziński, B. Koper, M. Czarnota, B. Grochalski, J. Urbański, M. Zimnicki, M. Jankowski, O. Jarek, D. Wierzba.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

12 I 2014

WIELKIE GRANIE

 

W ostatnią niedzielę 12.01.2014 r. braliśmy udział w kweście ulicznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dwudziestu czterech wolontariuszy zbierało pieniądze na osiedlu Bajkowym. W tym roku przeznaczone zostaną na zakup sprzętu do ratowania życia dzieci oraz opieki nad seniorami. Nasi uczniowie spotkali wielu wspaniałych ludzi, którzy chętnie zasilali ich skarbonki. W niektórych znalazło się ponad dwieście złotych. Wszyscy razem zebrali 2717,05 zł!

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom oraz rodzicom i nauczycielom, którzy opiekowali się grupami kwestarzy. Cieszymy się, że co roku tak wielu uczniów naszej szkoły pomaga ratować życie i przynosić ulgę w cierpieniu.

W tym roku kwestowali:

Paulina Nadziejko, Oliwia Michalak, Martyna Filar, Weronika Kołodziej, Wiktor Sas, Jakub Jezierski, Dawid Dudek, Oskar Niziałek, Nikola Nagórska, Karmela Lachowicz, Zuzanna Dietrich, Nikoletta Dąchór, Nikola Balsam, Maja Muzyka, Miłosz Jankowski, Filip Adamczyk, Konstancja Wacławik, Jakub Krawczyński, Mateusz Sarzyński, Patryk Markowski, Michał Stambulski, Szymon Karwowski, Laura Kopczyńska, Kamila Jarmułkowicz.

 

9 I 2014

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W KL. IB

 

9.01.2014 r. klasa Ib gościła przedszkolaków z Przedszkola "Promyk". Dzieci wspólnie wysłuchały opowiadania o pewnym wróbelku, który chciał uczyć się literek. Pierwszoklasiści i przedszkolaki wspólnie uczyli się pisać literę S, s. Zajęcia bardzo się podobały.

8 I 2013

ETAP REJONOWY WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

 

8 stycznia 2014 r. odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Naszą szkołę reprezentowali: Krzysztof Dąbrowski z kl. VI a, Adam Jędrzejewski z kl. VI c, Julian Pawłowski z kl. V b, Dawid Wierzba z kl. VI b. Do finału zakwalifikowało się 120 uczniów z całego województwa, a wśród nich dwóch naszych uczniów Krzysztof Dąbrowski i Dawid Wierzba.

Gratulujemy i życzymy sukcesu w finale.

 

 

19-20 XII 2013

ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE OD MAŁEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 

W ramach pracy Małego Samorządu Uczniowskiego w dniach 19-20.12.2013 r. uczniowie klasy IIb oraz IId wraz ze swoimi wychowawczyniami P. Esterą Brzycką oraz P. Anną Urbańską przygotowali z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzenia dla nauczycieli oraz pracowników szkoły.

20 XII 2013

WIGILIA KLASOWA - IC

 

W dniu 20.12.2013 r. dzieci z klasy Ic uczestniczyły w klasowej Wigilii. Podczas spotkania wspólnie śpiewały kolędy i pastorałki. Atrakcją uroczystości była wizyta św. Mikołaja, który wręczył dzieciom słodkie upominki. Spotkanie przebiegło w miłej, świątecznej atmosferze.

20 XII 2013

WIGILIA KLASOWA - IIB

 

W dniu 20.12.2013 r. dzieci z klasy II b wraz z wychowawcą Esterą Brzycką uczestniczyły w klasowej Wigilii. Podczas spotkania wspólnie śpiewały kolędy i pastorałki, dzieci wykonały pracę „Gwiazdę Betlejemską” a na koniec otrzymały słodkie upominki. Spotkanie przebiegło w miłej, świątecznej atmosferze.

19 XII 2013

BOŻONARODZENIOWE TRADYCJE W KRAJACH EUROPEJSKICH – ZAJĘCIA W KL. IIIA

 

W dniu 19.12.2013 r. uczniowie klasy III a zaprosili swoich rodziców do „wędrówki” po krajach europejskich. Uczniowie pokazali, że w wielu krajach Święta Bożego Narodzenia są jednym z ważniejszych wydarzeń roku - czasem niepowtarzalnym i  pełnym radości. Nigdzie jednak obyczaje świąteczne nie są szablonem; wszędzie są odrębne, bogate w tradycje i zwyczaje...

Podczas zajęć dla rodziców dzieci pokazały, jak wyglądają przygotowania do świąt w Europie, kto zajmuje się rozdawaniem prezentów i kiedy, jak wygląda Mikołaj? Na zakończenie zajęć uczennice przeprowadziły QUIZ wśród rodziców, którzy świetnie odpowiadali na każde pytanie.

19 XII 2013

ETAP SZKOLNY WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO 

 

W dniu 19.12.2013 r. odbył etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego, w którym brało udział 19 uczniów z klas IV-VI. Każdą klasę reprezentowało 2 uczniów. Oto najlepsze wyniki:

w kategorii klas czwartych:

- Piotr Woźniak kl. IV d - 55 p.

- Martyna Komorniczak kl. IV a - 48 p.

 

w kategorii klas piątych:

- Miłosz Berent kl. Vc - 50 p.

- Paweł Homiczuk kl. Vc - 50 p.

 

w kategorii klas szóstych

- Tamara Jurkiewicz kl. VIa - 55 p.

- Dawid Wierzba kl. VIb - 54 p.

Gratulujemy wyników i życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim.

 

 

18 XII 2013

SPOTKANIE WIGILIJNE W KL. IIID

 

W dniu 18.12.2013r. klasa III d wraz z wychowawcą Magdaleną Burniewicz przygotowała dla rodziców spotkanie wigilijne. Były wiersze, wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek, tradycyjne dzielenie się opłatkiem oraz słodkie upominki dla uczniów. Rodzice otrzymali od swoich pociech własnoręcznie wykonane kartki bożonarodzeniowe z życzeniami. Spotkanie przebiegło w miłej, świątecznej atmosferze.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM WESOŁYCH I RODZINNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2014".

18 XII 2013

WYSTAWA KARTEK ŚWIĄTECZNYCH Z EUROPY

 

W ramach projektu „e-Twinning Cultural Christmas Card” własnoręcznie wykonaliśmy z uczniami kartki z życzeniami w języku polskim i angielskim. Kartki zostały wysłane do szkół w Rumunii, Anglii, Grecji, Polski, Belgii, Francji oraz Włoch. Szkoły te również wysłały nam kartki z życzeniami w swoim języku. Kartki można obejrzeć na wystawie zorganizowanej w s. 26.

17 XII 2013

WYNIKI ETAPU SZKOLNEGO WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO

 

28 listopada 2013 r. odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Wzięło w nim udział 34 uczniów z klas IV-VI. Test, który rozwiązywały dzieci, składał się z zadań otwartych i zamkniętych, za które można było zdobyć maksymalnie 34 punkty. Najlepsze wyniki uzyskało 11 osób:

 

Miłosz Berent, kl. Vc

Bernard Cesarz, kl. VIa

Dominika Czech, kl. VIa

Kornelia Jasińska, kl. VIa

Adam Kożurno, kl. Va

Anna Nowak, kl. Va

Kamil Nowak, kl. Va

Aleksandra Olchowik, kl. VIa

Matylda Springer, kl. VIa

Dawid Wierzba, kl. VIb

Wojciech Żmudowski, kl. VIb

 

Gratulujemy im i życzymy powodzenia w etapie rejonowym, który odbędzie się już 10 stycznia 2014 roku w SP 4 w Kwidzynie.

16 XII 2013

JASEŁKA W KL. ID

 

16.12.2013 r. dzieci z klasy I d wraz z wychowawczynią zaprosiły swoich najbliższych na przedstawienie z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci w pięknych przebraniach zaprezentowały wiersze, kolędy i pastorałki. Po przedstawieniu wręczyły rodzicom własnoręcznie zrobione aniołki i złożyły im życzenia świąteczne. Następnie wszyscy razem zaśpiewali kolędę. Najwięcej uciechy sprawiła dzieciom słodka niespodzianka przygotowana przez rodziców.

13 XII 2013

SKRZY SIĘ MROZEM POLE…

 

Muzyka zawsze była i będzie nieodzownym elementem wszelkiego świętowania. Symbolizuje radość i uświetnia uroczystości. Z Świętem Narodzenia Pańskiego łączy się śpiewanie kolęd, a kolędy polskie są źródłem tradycji narodowych. Dlatego, by nie zaprzepaścić tego, co dokonali nasi przodkowie, doceniając ich niełatwą pracę, w zbieraniu polskiego dorobku artystycznego – śpiewamy w naszej szkole kolędy.

        13 grudnia dzieci w naszej „Dwójeczce” wzięły udział w Szkolnym Świątecznym Konkursie Kolęd i Pastorałek.

        Dzieci wystąpiły w dwóch kategoriach: klasy I – III i IV – VI. Wysoki poziom artystyczny wykonawców oceniało profesjonalne jury, a gościem specjalnym był nauczyciel i muzyk pan Marcin Sawicki.

A oto wyróżnienia i nasi wykonawcy:

 

Wyróżnienia w kategorii I – III:

1.WERONIKA TYNDA KL. III b

2. WIKTORIA OSUCH KL. I d

3. JOANNA MROCZEK  KL. II c

4. WIKTORIA SARNECKA KL. I b

 

Wyróżnienia w kategorii IV – VI

1.   MAJA OSTROWSKA KL. V b

2.   DAMIAN BRODNICKI KL. IV c

      DOMINIKA KLEPACZ KL. IV d

3.   PIOTR BOJARCZUK KL. VI

4.   FILIP ADAMCZYK KL. VI a

 

Gratulujemy też: Laurze Kopczyńskiej, Anieli Mosakowskiej, Olkowi Grochowskiemu, Zuzi Sitko, Kalinie Kassner, Mai Lupa, Weronice Sańczyk, Jagodzie Kwaśnickiej, Kamili Wołejszo, Weronice Kołodziej, Bernardowi Cesarz.

Śnieżnych i wesołych Świąt

A.K.

12 XII 2013

POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY "TRADYCJE I ZWYCZAJE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA"

 

        W dniu 12 grudnia 2013 r. w naszej szkole odbył się XI Powiatowy konkurs plastyczny dla klas I-III pn. "Tradycje i Zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia" Celem konkursu jest kultywowanie tradycji Świąt Bożonarodzeniowych, a także rozwijanie inwencji twórczej dzieci i integracja międzyszkolna. W konkursie wzięły udział drużyny dwuosobowe ze szkół: SP nr 2, SP nr 4, SP nr 5, SP nr 6, Społeczna Szkoła Podstawowa, SP Rakowiec, SP Czarne Dolne, SP Otłowiec, SP Morawy i SP Tychnowy.

Zadaniem przewodnim drużyn biorących udział w konkursie było ozdobienie bombki wykonanej ze styropianu. W drugiej konkurencji oceniane były bombki samodzielnie wykonane przez uczestników konkursu. Jury pod przewodnictwem pani Joanny Sitko, przewodniczącej rady szkoły, wyłoniło zdobywców trzech pierwszych miejsc w obu kategoriach.

 

Zwycięzcy:

 

Ozdabianie bombki wykonanej ze styropianu:

I miejsce - SP nr 2

II miejsce - Społeczna Szkoła Podstawowa

III miejsce - SP Otłowiec

 

Własnoręczne wykonanie bombki:

I miejsce - SP  Rakowiec

II miejsce - SP  Czarne Dolne

III miejsce - SP nr 6

 

Za udział w konkursie dzieci otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy. Podczas konkursu wystąpiły szkolne zespoły taneczne i muzyczne: Zespół taneczny "Parada", zespół muzyczny " Wesołe nutki", zespół muzyczny "Gwiazdeczki", zespół muzyczny "Radosne nutki" oraz dzieci z koła języka angielskiego.

11 XII 2013

KLASA IIID WYSŁAŁA ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

 

W dniu 11.12.2013. klasa III d wraz z wychowawcą Magdaleną Burniewicz wybrała się do pobliskiego Urzędu Pocztowego przy ul. Mickiewicza, aby wysłać życzenia świąteczne. Życzenia bożonarodzeniowe, które klasa III d wysłała, dostaną dzieci 6 - letnie z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Kwidzynie. Uczniowie sami wybierali kartki świąteczne, samodzielnie dokonali zakupu znaczków oraz adresowali kopertę.

Mając na uwadze zbliżający się czas Świąt Bożego Narodzenia klasa III d wraz z wychowawcą składa wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne, pełne radości, ciepła rodzinnego i obfitości łask bożych, a także szczęśliwego Nowego Roku 2014.

 

 

11 XII 2013

WYSŁALIŚMY ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE DO SZKÓŁ W UNII EUROPEJSKIEJ

 

W związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia oraz unijnym tematem rocznego zadania edukacyjnego, klasy I-VI wraz z nauczycielami języka angielskiego przygotowały kartki świąteczne z życzeniami w j. angielskim oraz informacją o realizowanym projekcie. Kartki zostały wysłane do wybranych przez uczniów nauczycieli szkół z poszczególnych krajów Unii Europejskiej. Na wszystkich kartkach wydrukowana została praca naszej uczennicy Zuzanny Renieckiej, która zajęła I miejsce w konkursie organizowanym przez burmistrza Kwidzyna.

 

10 XII 2013

ZAJĘCIA OTWARTE W KL. IB

 

        10.12.2013 r. w kl. Ib odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Dzieci pięknie recytowały wiersze, śpiewały kolędy i pastorałki i wraz z rodzicami wykonały Mikołaja – zabawkę na choinkę.

9 XII 2013

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W KL. ID

 

9 grudnia 2013 r. klasę I d odwiedziły dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Promyk”. Tematem spotkania było zapoznanie ze szkołą. Najpierw dzieci wysłuchały opowiadania L. Krzemienieckiej „Jak wróbelek Elemelek w szkole uczył się literek” i rozmawiały na temat obowiązków szkolnych. Potem rozwiązywały zagadki, wybierały przedmioty potrzebne do szkoły. Uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali młodszym kolegom znajomość poznanych liter. Na koniec spotkania dzieci przedszkolne obejrzały świetlicę i inne pomieszczenia znajdujące się w szkole. To spotkanie było udane.

6 XII 2013

MIKOŁAJKI W KINIE

 

6.12.2013 r. dzieci z kl. IIa, IIb i IIc były w kinie na filmie „Kraina lodu. Bilety do kina zamówili im rodzice u Mikołaja. Sam Mikołaj witał dzieci w kinie i częstował je słodyczami. Film bardzo się dzieciom podobał.

6 XII 2013

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM – KL. IIID

    W dniu 6.12.2013 r. klasę III d odwiedził Mikołaj. Były tańce, wspólna zabawa, mnóstwo pytań, na które święty odpowiadał z wielką pieczołowitością. Jednak największą atrakcją tego spotkania były oczywiście upominki. A to jak się bawiliśmy widać na załączonych zdjęciach.

6 XII 2013

MIKOŁAJKI

 

W klasach I–III

Och! Co to był za cudowny dzień! 6 grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj w towarzystwie Śnieżynki. Dzieci z entuzjazmem przywitały się z gośćmi i zadawały liczne pytania. Mikołaj cierpliwie udzielał odpowiedzi na wszystkie zadane przez dzieci pytania. Po wspólnych zabawach, pląsach i śpiewach, rozdał dzieciom drobne upominki.

W klasach IV–VI

6 grudnia naszą szkołę odwiedziły pomocnice Mikołaja, Śnieżynki. Ich nadejście sprawiło wiele radości, szczególnie dlatego, że dla każdego miały słodki upominek od Mikołaja. Dziękujemy Mikołajowi za prezenty i za to, że o nas nie zapomniał. Mamy nadzieję, że za rok Mikołaj również będzie o nas pamiętał  : )).

6 XII 2013

SZLACHETNA PACZKA WYSŁANA

 

W mikołajkowy piątek w naszej szkole odbyło się wielkie pakowanie Szlachetnej Paczki. Ogrom darów, jakie przygotowali nasi uczniowie z rodzicami przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. W przygotowanej przez nas paczce znalazło się wszystko – od żywności, chemii, przyborów szkolnych po książki i maskotki. Tak naprawdę nasza wielka Szlachetna Paczka składała się aż z dwudziestu różnej wielkości paczek.

Uczniowie naszej szkoły i ich rodzice po raz kolejny udowodnili, że mają wielkie i gorące serca! Wielkie podziękowania należą się klasie III c i ich wychowawczyni, którzy postanowili zrobić osobną paczkę od klasy. Pięknie zapakowaną dostarczyli do dużego budynku.

W sposób szczególny dziękujemy Państwu Magdalenie i Mariuszowi Morańskim oraz Państwu Anicie i Arkadiuszowi Niezbeckim, dzięki którym nasza paczka mogła bezpiecznie przejechać do potrzebujących.

Wszystkim uczniom i rodzicom ogromnie dziękujemy i już dziś życzymy zdrowia, wiele siły i radości w tym przedświątecznym okresie.

6 XII 2013

NOWE TABLETY I WI-FI W CAŁYM BUDYNKU

 

Uczniowie naszej szkoły mogą korzystać na zajęciach z zakupionych niedawno tabletów. Efektowna cyfrowa szafa, w której znajduje się 30 tabletów, zawitała ostatnio do klasy VIb, gdzie na zajęciach języka polskiego uczniowie korzystali ze stron edukacyjnych w Internecie.

Mamy miłą wiadomość – na wyposażeniu szkoły znajdują się już dwie cyfrowe szafy, ponadto bezprzewodowy dostęp do Internetu (Wi-Fi) jest już od dziś możliwy praktycznie w każdym pomieszczeniu budynku głównego. Umożliwia to łatwiejsze korzystanie z technologii informacyjnej na lekcjach.

5 XII 2013

LEKCJA PIERWSZEJ POMOCY W KL. IIB

 

05.12.2013r.. uczniowie klasy IIB naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Pana Jacka wykwalifikowanego pielęgniarza.

Pan Jacek w profesjonalny sposób udzielił uczniom lekcji, jak, dbając o własne bezpieczeństwo, pomóc poszkodowanemu, m.in., w jaki sposób wezwać pomoc, co zrobić, gdy poszkodowany jest nieprzytomny, jak wykonuje się resuscytację albo kiedy i jak ułożyć ofiarę w bezpiecznej pozycji.

Po części teoretycznej nastąpiła część praktyczna zajęć. Każdy uczestnik miał możliwość przećwiczyć (wg wcześniejszych instrukcji) kolejne etapy pierwszej pomocy. Mimo że wszyscy z uwagą słuchali i przyglądali się prowadzącym zajęcia, nie było łatwo powtórzyć wszystkie etapy pomocy. Na pewno jeszcze trudniej z powodu stresu i paniki byłoby ratować komuś życie. Dlatego warto instrukcję pierwszej pomocy powtarzać wielokrotnie, by w razie potrzeby wiedzieć, jak zareagować.

5 XII 2013

LAUREACI POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „PODARUJ KROPELKĘ NADZIEI”

 

W dniu 05.12.2013 r. w Teatrze Miejskim w Kwidzynie nastąpiło rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Podaruj kropelkę Nadziei”, którego organizatorem jest Kwidzyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych. Na konkurs wpłynęło 120 prac plastycznych z miasta i powiatu.

Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca i wyróżnienia w kategorii klas IV-VI.

 

I miejsce zajęła uczennica klasy VB Julia Banach

II miejsce zajął uczeń klasy IVD Patryk Kołodziej

III miejsce zajął uczeń klasy VIC Patryk Markowski

 

Wyróżnienia otrzymali: uczennica klasy IVC Oliwia Gierczyńska i uczeń klasy VIC Michał Majewski.

Serdecznie gratulujemy!!!

5 XII 2013

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNA Z KWIDZYNA

 

5.12.2013 r. w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie dzieci z Andrzejem Krzysztofiakiem Burmistrzem Miasta Kwidzyna. Dzieci odbierały nagrody w konkursie na „Kartkę świąteczną z Kwidzyna” dla uczniów klas I kwidzyńskich szkół podstawowych. Nasza uczennica Zuzanna Reniecka z kl. Ib zajęła w konkursie I miejsce, a jej kartkę świąteczną wydrukowano. Zuzia otrzymała pięknego misia i inne cenne prezenty. Gratulujemy!

Zobacz kartki uczniów naszej szkoły zgłoszone do konkursu.

4 XII 2013

PRZEDSTAWIENIE O UNII EUROPEJSKIEJ

 

W środę 4 grudnia 2013 r. uczniowie klas: Va, Vb, Vc i VIc zorganizowali dla uczniów klas IV-VI przedstawienie dotyczące Unii Europejskiej. Podczas występu można było poznać wiele ciekawostek związanych z krajami UE, posłuchać muzyki oraz obejrzeć tańce narodowe. Za trud włożony w przygotowania serdecznie dziękujemy!

29 XI 2013

KLASA IID W BIBLIOTECE

 

29 listopada wybraliśmy się do Miejsko–Powiatowej Biblioteki w Kwidzynie. Pani pracująca w bibliotece opowiedziała nam jak to się dzieję, że powstaje książka, ilu ludzi nad tym pracuje i czym każda z tych osób się zajmuje. Dowiedzieliśmy się też jak nazywają się poszczególne elementy książki. Pani zapoznała nas z pracą bibliotekarza, z jego obowiązkami, zwiedziliśmy też poszczególne działy biblioteki, niektórzy mieli okazję wypożyczyć interesujące ich książki.

29 XI 2013

ANDRZEJKI W KLASIE IIB

 

Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim zabawa i moc wróżb. Uczniowie z klasy IIB również postanowili sobie powróżyć i dowiedzieć się co ich czeka w przyszłości.

29 XI 2013

ANDRZEJKI KLASY V C W GIMNAZJUM NR 3

 

29 listopada klasa V c została zaproszona do wspólnej zabawy z okazji Andrzejek. Gimnazjaliści przygotowali szereg zabaw i atrakcji. Był występ zespołu tanecznego oraz występy wokalne. Przygotowano również stoiska z wieloma wróżbami. Uczniom wróżono z kart i magicznej kuli. Było dużo radości i śmiechu. W trakcie zabawy był również poczęstunek. Klasa V c przygotowała słodkie wypieki, które jak nakazuje stary polski zwyczaj były formą gościńca dla organizatorów tego wspaniałego wieczoru.

27-28 XI 2013

TIK NA TARGACH

 

27 i 28 listopada w kilku różnych miejscach naszej szkoły odbyły Targi związane z wykorzystywaniem technologii informacyjno-komunikacyjnej. TIK na Targach związany jest z udziałem naszej szkoły w Ogólnopolskim Programie „Szkoła z Kl@są 2.0”. Cała społeczność szkolna mogła zapoznać się z ciekawymi prezentacjami różnych tematów.

Klasy starsze wzięły udział w zajęciach związanych z umiejętnym i mądrym korzystaniem z Wikipedii, zajęciach mówiących o tym, czym jest plagiat i dlaczego nie warto go uprawiać, zajęciach dotyczących licencji Creative Commons. Na zajęciach dotyczących prezentacji multimedialnych można było dowiedzieć się jak wstawiać muzykę, zdjęcia, filmy i hiperłącza w dokumencie Power Point. Podczas Targów uczniowie zostali zapoznani z programem online Histlandia, który może być pomocny w nauce historii i społeczeństwa w klasach 4–6.

W klasach młodszych przeprowadzono zajęcia grafiki komputerowej oraz krótkie warsztaty efektywnego wyszukiwania informacji w Internecie. W ich toku uczniowie dowiedzieli się gdzie mogą szukać potrzebnych informacji oraz jakie kryteria mogą zastosować podczas wyszukiwania informacji w Internecie. Podczas warsztatów wykorzystano plakat przygotowany przez uczniów, słowniki, leksykony, encyklopedie i komputery.

Uczniowie mieli także możliwość po raz kolejny przyswoić sobie zasady bezpieczeństwa w sieci. Do wielu z prezentowanych tematów powrócimy w lutym podczas Tygodnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole.

Katarzyna Srebrowska-Budek

25-26 XI 2013

KLASA IIID W ZIELONEJ SZKOLE

 

W dniach 25–26.11.2013 r. klasa III d wraz z wychowawcą Magdaleną Burniewicz i opiekunem panią Ireną Pitrowską–Wyrwał wybrała się do „Zielonej Szkoły” w Brachlewie.

Oprócz typowych zajęć dydaktyczno–wychowawczych o charakterze ekologicznym uczniowie spacerowali po lesie w poszukiwaniu rozmaitych gatunków drzew, spędzali czas na świeżym powietrzu, nakrywali do stołu, rozdawali posiłki, sprzątali zgodnie z zasadami ekologii, samodzielnie ścielili łóżka i zakładali pościel, pełnili dyżury w łazienkach, dbając przy tym o higienę własną.

Ponadto wieczorem 25.11.2013 r. zostały zorganizowane klasowe „Andrzejki”, gdzie mnóstwo zabaw, quizów i wróżb sprawiły uczniom wielką frajdę. A wyczekiwanym momentem była klasowa dyskoteka pod hasłem „PIŻAMA PARTY”, gdzie warunkiem wstępu był strój piżamowy!!! Zabawa się udała. Były tańce, pokaz piżamowej mody i zawody w ciągnięciu się na kocach! Radości było co niemiara.

Pobyt w „Zielonej Szkole” III d będzie długo wspominać.

22 XI 2013

ETAP SZKOLNY WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

 

W piątek 22 listopada 2013 r. uczniowie klas IV-VI wzięli udział w etapie szkolnym Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Z niełatwymi - jak zawsze - zadaniami zmagało się 41 uczniów z klas IV, V  i  VI.  Najlepsze wyniki osiągnęli:

 

Adam Jędrzejewski z kl VI c

Dawid Wierzba z kl VI b

Krzysztof Dąbrowski z kl VI a

Julian Pawłowski z kl V b

 

Życzymy powodzenia w dalszym etapie konkursu.

22 XI 2013

PROGRAM "PIĘĆ PORCJI WARZYW, OWOCÓW LUB SOKU"

     W listopadzie 2013 r. uczniowie klas I - III wzięli udział w pierwszym prozdrowotnym zadaniu programu "Pięć porcji warzyw, owoców lub soku". Każda z klas otrzymała od organizatorek - pań Magdaleny Burniewicz i Anny Urbańskiej, scenariusz, w którym zamieszczone były trzy zadania.
     Pierwsze: przeczytanie opowiadania pt. „Pani dynia i jej duża rodzina", gdzie celowo nie podano nazwy warzywa, które stało się "bohaterem miesiąca" listopada. Zadaniem uczniów podczas "burzy mózgów" było odgadnięcie, o jakim warzywie mowa?
     Drugim zadaniem było wykonanie przez każdą z klas plakatu z dynią. Tu każda klasa wykazała się dużym zaangażowaniem i kreatywnością. Dynie były przepiękne, wykonane rozmaitymi technikami (malowanie, wydzieranie, wyklejanie). Miały formy nie tylko płaskie, ale i przestrzenne.
     Trzecim zadaniem było odszukanie różnych przepisów kulinarnych z dyni. Tu również uczniowie i ich panie pokazali, że nie straszne im takie wyzwania! Każda z klas wyszukała i przekazała tyle smakowitych przepisów, z których po całorocznej pracy, powstanie "DWÓJKOWA KSIĄŻKA PRZEPISÓW KULINARNYCH”.

21 XI 2013

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

 

Dzień 21 listopada uznany jest za Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jednak nie tylko w tym, jednym dniu powinniśmy być dla siebie życzliwi. Najprostsze słowa jak: proszę, przepraszam czy dziękuje mogą poprawić humor na resztę dnia. Zaoferowanie komuś pomocy to rzeczy, które powinny wejść nam w krew. Czy jednak rzeczywiście tak jest?

 

W KLASACH I – III

Dzień Życzliwości przypada 21 listopada, ale w naszej szkole rozpoczął się nieco wcześniej. Przygotowaliśmy wspólnie z panią Joanna Grządką i panią Renatą Gerlach plan działań.

        Przygotowaliśmy na półpiętrze „Kwiaty życzliwości” dla każdej klasy oraz papierowy znaczek do przypięcia „Uśmiechniętego słonecznika” dla każdego przedstawiciela naszej szkoły.

Zadania do wykonania były następujące:

1.    Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami mieli porozmawiać o tym, co to znaczy być życzliwym.

2.    Każda klasa miała własny kwiatek do uzupełnienia – życzliwe uczynki były płatkami, którymi  mieli oklejać kwiatek.

3.    Uczniowie mieli również uzupełnić  zdanie:

Czuję się szczęśliwy, bo …………… oraz przykleić je pod „kwiatkiem klasy”.

 

W dniu 21 listopada wszyscy uczniowie naszej szkoły wywiązali się stuprocentowo ze swoich zadań. Wszyscy mieli przypięte do mundurków znaczki, a kwiatki „miłych gestów” kwitły różnymi kolorami w ten listopadowy dzień. Skrupulatnie dokumentowaliśmy wszystko, robiąc zdjęcia.

Samorząd uczniowski klasy III a

Opiekunowie: J. Grządka, R. Gerlach

W KLASACH IV – VI

     W związku z tym dniem Samorząd Uczniowski udekorował korytarze kolorowymi napisami zachęcającymi do okazywania sobie wzajemnej sympatii. Jako symbol życzliwości wszystkim uczniom i pracownikom szkoły zostały rozdane kolorowe „uśmieszki”.

     Dzień Życzliwości obchodzi się w bardzo prosty sposób, wystarczy uśmiechnąć się i być uprzejmym dla drugiej osoby. Bądźmy życzliwi nie tylko w ten wyjątkowy dzień, ale przez cały rok. Każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii.

J  J  J  J  J  J  J  J  J  J  J  J

18-20 XI 2013

ODWIEDZIŁY NAS PRZEDSZKOLAKI

 

    18, 19 i 20 listopada 2013 r. odwiedziły nas przedszkolaki.

    Klasę IIb odwiedziła grupa przedszkolaków 5-6 latki z Niepublicznego Przedszkola Ekologicznego. Miały one okazję poznać budynek szkoły, dowiedzieć się do czego służy szkolna świetlica, jak wygląda sala lekcyjna, sala gimnastyczna, po co w szkole jest pokój nauczycielski. Dzieci miały też okazję poczuć się jak uczniowie, siedząc w szkolnej ławce.     

    Pięciolatki z  z Przedszkola „Promyk” wybrały się z wizytą do klasy IIIb. Zwiedziły szkołę „Pod Zegarem”, brały czynny udział w zajęciach pt.: „Jesień”, obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą tej pory roku, wykonały karty pracy. Wspólnie z „trzeciakami” śpiewały piosenki. Uczniowie pięknie zaopiekowali się młodszymi kolegami. Zostali zaproszeni do przedszkola na Andrzejki. Zaproszenie przyjęto.

    Klasę Ic odwiedziły 6-latki.  Dzieci wzięły udział w zajęciach: "Moja ulubiona bajka", na których bardzo chętnie wypowiadały się na temat postaci bajkowych. Wspólnie z uczniami kl. Ic brały udział w zabawach ruchowych ze śpiewem. Zwiedziły również budynek szkoły.

19 XI 2013

„Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT” – MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY DLA KLAS III I IV

 

Międzyszkolny konkurs przyrodniczy „Z przyrodą za pan brat” odbył się 19.11.2013 r. Wzięło w nim udział piętnaścioro uczniów ze wszystkich szkół podstawowych naszego miasta. Każda szkoła reprezentowana była przez trzyosobową drużynę: dwoje uczniów z klas trzecich i jeden uczeń z klasy czwartej.

Konkurs obejmował swym zakresem wiadomości i umiejętności przyrodnicze, środowiskowe, ekologiczne. Ponadto uczniowie klasy czwartej przygotowani byli z następujących zagadnień:

- przyrządy i pomoce przyrodnika – nazwy i przeznaczenia, budowa mikroskopu, obliczanie powiększenia mikroskopu;

- kierunki geograficzne, skróty polskie i międzynarodowe, sposoby wyznaczania kierunków w terenie.

        Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się ogromną wiedzą przyrodniczą i ekologiczną świetnie radząc sobie z: rozpoznawaniem roślin zbożowych, drzew liściastych i iglastych, odgadywaniem nazw ptaków żyjących w naszym kraju, odgadywaniem nazw nasion, bezbłędną orientacją na mapie Polski i z wieloma innymi zagadnieniami przyrodniczymi.

       W każdym konkursie jest zwycięska drużyna.

 

W tym roku I miejsce zajęli uczniowie z SP 2

Stanisław Jędrzejewski

Jan Kielar

Katarzyna Lemańska

 

II miejsce zajęli uczniowie z SP 4

Dominika Bagińska

Mateusz Okliński

Klaudia Ostrowska

 

III miejsce zajęli uczniowie z SP 6

Jan Mularczyk

Oskar Palczewski

Aleksandra Przybyszewska.

19 XI 2013

NASZA SZKOŁA KOMPLETUJE SZLACHETNĄ PACZKĘ

 

Po raz kolejny nasi uczniowie i ich rodzice będą darczyńcami Szlachetnej Paczki. W tym roku organizujemy ją we współpracy z dużą grupą osób z Kwidzyna. Zależało nam na tym, by pomóc rodzinie, w której występuje choroba genetyczna – mukowiscydoza. Już wiemy, że udało się znaleźć taką rodzinę, a jej charakterystykę podajemy niżej.

 


Pani Mariola samotnie wychowuje szóstkę dzieci: Mateusza (17 l.), Anitę (15 l.), Monikę (13 l.), Adama (10 l.), Kacpra (9 l.) i Amelię (5 l.). Pani Mariola rok temu, uciekła od męża, który stosował przemoc wobec rodziny. Nie może podjąć pracy, gdyż najmłodsza córeczka, ma mukowiscydozę, zaćmę i problemy neurologiczne - nie mówi, potrzebuje mamy cały czas. Amelka wymaga bardzo kosztownego leczenia oraz rehabilitacji. Jest szansa, że dziewczynka kiedyś będzie widziała. I to jest wielkim marzeniem Pani Marioli. Siedmioosobowa rodzina próbuje poukładać sobie życie od nowa. Wynajmują zniszczone mieszkanie, które wymaga remontu. Mimo tego są szczęśliwi, bo w końcu w domu jest spokój. Starsze dzieci bardzo wspierają mamę i pomagają jej, jak tylko potrafią. W rodzinie panuje przemiła atmosfera, widać, że wszyscy bardzo się kochają.
 

 

Od zaraz zbieramy wszystkie produkty z długim terminem ważności: mąkę, cukier, makarony, ryż, kaszę, olej, majonez, ketchup, bakalie, słodycze, konserwy mięsne i rybne, puszki warzywne – groszek, fasola, kukurydza, środki czystości – mydło, szampon, płyny do prania i mycia, proszek itp.

Wszystkich ofiarodawców prosimy o przynoszenie wybranych rzeczy do wychowawców klas lub organizatorów akcji – p. Joanny Baranowicz, p. Katarzyny Ziółkowskiej, p. Michała Klaina, p. Wiesławy Strzelczyk lub p. Katarzyny Srebrowskiej–Budek. Zbiórka potrwa do 6 grudnia 2013 r. W tym dniu zorganizujemy w szkole uroczyste mikołajkowe pakowanie Szlachetnej Paczki. 7 grudnia paczka zostanie wywieziona do potrzebujących.

Mamy nadzieję na Wasze otwarte serca i chęć niesienia pomocy innym. Już dziś dziękujemy za wszystko, co uda nam się zgromadzić.

 

zobacz stronę "Szlachetnej Paczki"  |  zobacz stronę organizatora akcji

 

16 XI 2013

I MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE DLA ŚWIETLIC SZKOLNYCH

 

W dniu 16.11.2013 r. odbył się Powiatowy Konkurs artystyczno-plastyczny dla świetlic szkolnych pt. „Jesienne inspiracje – jesień na wiejskim podwórku”. Organizatorem tego konkursu był Zespół Szkół w Sadlinkach. Nasi uczniowie: Jakub Polaczek z kl. IId, Weronika Sańczyk z kl. IIIa, Zuzanna Sobieska z kl. IIb i Zuzanna Kopik z kl. Ib zdobyli I miejsce wśród uczestników z 10 szkół w powiecie. Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

Jolanta Muchowska i Hanna Przysowa

14 XI 2013

I MIEJSCE W KONKURSIE NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ Z KWIDZYNA

 

14 listopada 2013 r. został rozstrzygnięty konkurs na wigilijną „Kartkę świąteczną z Kwidzyna” ogłoszony przez Burmistrza Miasta Kwidzyna dla uczniów klas pierwszych z naszego miasta. Dzieci wykonały prace plastyczne farbami, pastelami, a także kredkami.

Z każdej szkoły zostało wybranych dziesięć najpiękniejszych prac, a spośród nich wyłoniono tę, która w tym roku zachwyciła szanowne jury.

Uczennica naszej szkoły – Zuzanna Reniecka z klasy I b zajęła I miejsce. Jej praca plastyczna zostanie wydrukowana i będzie wysyłana wraz z życzeniami świątecznymi do różnych placówek w naszym mieście.

A oto autorzy wszystkich prac konkursowych:

1.          Zuzanna Domke kl. I b

2.          Nina Dykowska kl. I d

3.          Martyna Jasińska kl. I b

4.          Kamila Kassner kl. I b

5.          Laura Kielar kl. I d

6.          Zuzanna Łukiańczyk kl. I d

7.          Zuzanna Reniecka kl. I b

8.          Wiktoria Sarnecka kl. I b

9.          Dominika Styczyńska kl. I d

10.        Zofia Wolska kl. I d.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

11 XI 2013

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

    W dniu 11 listopada 2013 r. delegacja szkoły - poczet sztandarowy oraz zespół mażoretek „Parada” - brała udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości. Przy dźwiękach orkiestry dętej „Helikon” dziewczęta z mażoretką w dłoni i uśmiechem na twarzy dumnie maszerowały po ulicach Kwidzyna. Uroczystości towarzyszył oddział wojska polskiego, który oddał salwę honorową.

8 XI 2013

APEL Z OKAZJI 95. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI ORAZ JUBILEUSZU URODZIN PATRONA SZKOŁY

 

W 1795 r. z map Europy i Świata wymazano państwo polskie. Jego obszary i ludność je zamieszkująca weszły w skład trzech krajów: Rosji, Prus i Austrii. W okresie XIX wieku Polacy kilkakrotnie bezskutecznie zrywali się do walki zbrojnej o odzyskanie niepodległości, co ostatecznie udało się dopiero 11 listopada 1918 r.

W piątek 8.11.2012 r. nasza szkoła uczciła ten dzień uroczystym apelem i kotylionami upamiętniającymi święto. Na tej samej uroczystości wspominaliśmy 115. rocznicę urodzin patrona naszej szkoły majora Henryka Sucharskiego. Święto ubarwił występ szkolnego zespołu mażoretek „Parada”.

Przeczytaj też artykuł w gazetce szkolnej.

7 XI 2013

KONKURS NA WYKONANIE "KARTKI ŚWIĄTECZNEJ Z KWIDZYNA"

 

W miesiącu listopadzie został ogłoszony przez Burmistrza Miasta Kwidzyna konkurs na wykonanie "Kartki Świątecznej z Kwidzyna". Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I szkół podstawowych. W eliminacjach szkolnych w dniu 7 listopada jury wybrało 10 najpiękniejszych prac, które zostały przekazane do Urzędu Miasta w Kwidzynie.

5 XI 2013

SZKOLNY KONKURS „ZNAM DRZEWA I KRZEWY”

 

       W dniu 5 listopada 2013r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu „Znam drzewa i krzewy”. Wzięli w nim udział chętni uczniowie klas IV- VI. Ich zadaniem było rozpoznać podane gatunki drzew i krzewów na podstawie obrazów liści, owoców lub nasion.

      Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami, wykazując się wiedzą z zakresu dendrologii. Oto klasyfikacja:

 

I miejsce - Adam Jędrzejewski kl.VIc i Kamil Nowak kl. Va

II miejsce - Anna Nowak kl. Va

III miejsce - Stanisław Jędrzejewski kl. IVd

 

Poza tym w konkursie wzięli udział uczniowie: Dominika Czech kl. VIa, Kornelia Jasińska kl. VIa, Jakub Jezierski kl.VIb, Dominika Klepacz kl. IVb, Michał Majewski kl. VIc, Patryk Markowski kl. VIc, Agnieszka Olchowik kl. Vb, Maja Ostrowska kl. Vb, Kinga Smoczyńska kl. VIa, Wiktoria Skonieczna kl. VIc, Dawid Wierzba kl. VIb, Paulina Wojtyła kl.VIa, Piotr Woźniak kl. IVd, Mateusz Zimnicki kl. Vb, Jakub Żygadło kl. Va.

 

 

30 X 2013

WYSTAWA DYŃ Z OKAZJI HALLOWEEN

 

Z okazji Halloween zorganizowaliśmy w klasach 4-6 wystawę dyń. Uczniowie wykazali się niezwykłą wyobraźnią i pomysłowością, jednak wyróżnienia za najciekawsze dynie otrzymują następujące osoby:

 

Martyna Sipa kl. 5a

Julia Borowska kl. 4b

Weronika Ważna kl. 4c

Oliwia Gierczyńska kl. 4c

Tamara Jurkiewicz kl. 6a

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i serdecznie gratulujemy!

29 i 30 X 2013

RATUJMY KASZTANOWCE!

 

        W dniach 29 i 30 października 2013r. uczniowie kół przyrodniczych wzięli udział w akcji ratowania kasztanowców. Na terenie „Małej Dwójki” nasi przyrodnicy zagrabili i zebrali liście kasztanowca.

Ta prosta czynność zapobiega rozprzestrzenianiu się szkodnika tych drzew. Jest nim szrotówek kasztanowcowiaczek. Ta niewielka ćma żeruje na kasztanowcach składając w ich liściach jaja. Larwy, które się z nich wykluwają drążą w liściach tunele zjadając blaszkę liściową. Opanowane przez szkodnika liście usychają i opadają. Opadające liście należy usuwać sukcesywnie, gdyż poczwarki mogą z nich wypadać do gleby, aby tam przeczekać do wiosny. Jeśli dokładniej pozbędziemy się liści, tym mniej poczwarek na wiosnę zaatakuje rozwijające się drzewa.

        Ratujmy więc kasztanowce, aby jak najdłużej żyły obok nas!

22 X 2013

ZDROWE KANAPKI W KL. IID

 

22.10.2013 r. cała klasa wspólnie przygotowała drugie śniadanie. Nasze kanapki składały się z samych zdrowych produktów: razowe pieczywo, wędlina, ser i duuużo warzyw. Po trudnej pracy przystąpiliśmy do degustacji. Kanapki były pyszne!!!

19 X 2013

RAJD ROWEROWY DO KARPIARNI

 

W sobotę, 19 października 2013r, szkolna drużyna rowerowa „Włatcy druk” wzięła udział w ostatnim (V) etapie ROWERIADY 2013. Na starcie stawiło się kilkanaścioro dzieci, niektórzy z rodzicami i rodzeństwem.  Pogoda początkowo nie sprzyjała wyprawie, jednak to nas nie zniechęciło. Czekała nas daleka droga, przez Podzamcze i Brachlewo, więc ochoczo wystartowaliśmy. Jak zwykle zatrzymaliśmy się w Białym Dworze, gdzie rozgrzała nas gorąca herbatka. Meta rajdu przewidziana była w bardzo urokliwym o tej porze roku zakątku, nad rybnymi stawami. Po dotarciu na miejsce przywitali nas organizatorzy rajdu - VENTUS–PTTK, gorąca, pyszna zupa fasolowa i kiełbasa pieczona w ognisku rozpalonym przez leśniczego p. Zbigniewa Reducha. Konkursy, grzanie się w ogniu i miłe, przyjacielskie rozmowy spowodowały, że nikt się nie nudził. Odbyły się 3 konkurencje sprawnościowe oraz tradycyjny test z przepisów ruchu drogowego i pomocy przedmedycznej. Największym  powodzeniem cieszył się konkurs strzelecki z broni sportowej oraz „Bulle na liściach”. Zajęliśmy II miejsce ze względu na liczebność drużyny, a 4-letni Marcel Zimnicki z naszej ekipy okazał się najmłodszym uczestnikiem rajdu. Jednak z największą niecierpliwością czekaliśmy na podsumowanie całorocznego konkursu. Dowiedzieliśmy się, że w V Roweriadzie 2013 wzięło udział 564 uczestników z czego młodzieży szkolnej 426 osób. Najwięcej uczestników w pięciu etapach było ze Szkoły Podstawowej z Rakowca – 88 osób. Kolejne miejsce zajęła nasza drużyna – 82 osoby, a na trzecim miejscu uplasowała się ekipa z „Koni” – 77 osób. Reasumując - po podsumowaniu całej ROWERIADY zajęliśmy II miejsce. Otrzymaliśmy puchar i nagrody rzeczowe, które rozlosowaliśmy wśród uczestników. Zadowoleni, po całym dniu spędzonym na łonie natury, wracaliśmy do swych domów.

Wprawdzie kolejna ROWERIADA rozpocznie się na dopiero na wiosnę, jednak przed nami inne możliwości - piesze wędrówki, poznawanie zabytków regionu, a zimą - kulig. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i do udziału w pierwszym kwietniowym rajdzie ramach kolejnej już VI ROWERIADY 2014.

 

Wiesława Strzelczyk

18 X 2013

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „JESIENNE BUKIETY”

 

        W piątek 18 października 2013 r. w świetlicy szkolnej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla klas I-III „Jesienne bukiety”. Jury w składzie: wicedyrektor Halina Gorka, nauczycielka kl. IIb Estera Brzycka i wychowawczyni świetlicy Hanna Przysowa miało dylemat, ponieważ wszystkie prace były przepiękne – pomysłowe, kolorowe i estetyczne (zobacz). W związku z powyższym zdecydowano, że nagrodzeni zostaną wszyscy uczestnicy konkursu. Po występach dzieci z koła teatralnego, które przygotowały specjalnie na tę okazję przedstawienie pt. „Na straganie” odbyło się wręczenie nagród. Każdy autor pracy plastycznej został nagrodzony dyplomem oraz pamiątkowym upominkiem.

16 X 2013

ZUCHY NA TRELOLANDII

 

16 października całą gromadą gościliśmy w SP5 na zaproszenie 12 Gromady Zuchowej „Słoneczne Promyki”. Mieliśmy okazję zaprezentować się na scenie w mini Festiwalu Piosenki Zuchowej „Trelolandia 2013” w 25-lecie 12 GZ.

16 X 2013

 KONKURS PLASTYCZNY "JESIENNY BUKIET"

 

     Poniżej przedstawiamy wszystkie prace dostarczone na konkurs plastyczny "Jesienny bukiet" organizowany przez świetlicę szkolną. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi już wkrótce.

15 X 2013

JESIENNA WYCIECZKA KL. IB I IC

 

     We wtorek 15.10.2013 r. klasy Ib i Ic były na jesiennej wycieczce. Dzieci podziwiały kolorowe drzewa i tworzyły kompozycje z liści, obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią.

14 X 2013

ŻYCZENIA OD MAŁEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 

W ramach pracy Małego Samorządu Uczniowskiego dnia 14.10.2013 r. uczniowie klasy IIb oraz IId wraz ze swoimi wychowawczyniami P. Esterą Brzycką oraz P. Anną Urbańską przygotowały z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzenia dla nauczycieli oraz pracowników szkoły.

14 X 2013

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

     14 października w naszej szkole z okazji Dnia Edukacji Narodowej - święta wszystkich pracowników oświaty –  uczniowie składali życzenia swoim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkoły. Klasy IV-VI uczestniczyły w żywej lekcji historii, a klasy młodsze bawiły się podczas wspaniałego koncertu w sali gimnastycznej.

10 X 2013

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

 

    W czwartek 10 października 2013 r. w sali gimnastycznej odbyło się tradycyjne ślubowanie uczniów klas I. Dzieci zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej, złożyły ślubowanie na sztandar, a dyrektor szkoły pasował je na uczniów. Uroczystość poprowadziły dwie wróżki, a całość uświetnił występ szkolnego zespołu mażoretek. Wszystkie pierwszaki dostały piękne prezenty.

2 X 2013

OGNISKO KL. IIC

 

2.10.2013 r. kl. IIc z wychowawczynią E. Rakowską-Kiliszek wybrała się na ognisko zorganizowane przez rodziców. Dzieci szukały oznak jesieni, zbierały dary jesieni – kasztany, szyszki, liście. Bawiły się przy ognisku, piekły kiełbaski i ziemniaki.

2 X 2013

WYSTĘP ZESPOŁU „PARADA” NA WOJEWÓDZKIM TURNIEJU ORLIKA

 

W dniu 2.01.2013 r. szkolny zespół mażoretek „Parada” uświetnił swoim występem uroczystość IV Finału Wojewódzkiego Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska, który odbył się na stadionie miejskim w Kwidzynie. Dziewczęta z mażoretką z dłoni i muzyką w tle wprowadziły 24 zespoły (dziewcząt i chłopców) do rozgrywek w pikę nożną.

30 IX 2013

DZIEŃ CHŁOPCA W KLASACH I–III

 

W ramach pracy Małego Samorządu Uczniowskiego w dniu 30.09.2013 dziewczynki z klasy III c z wychowawczynią P. Ewą Święcką przygotowały niespodziankę z okazji „Dnia chłopaka”. Przedstawiły krótką część artystyczną oraz wręczyły upominki dla wszystkich chłopców. Działała również poczta. Każda dziewczynka mogła złożyć życzenia wybranemu koledze. To był dla wszystkich miły dzień.

28 IX 2013

ZUCHY NA BIEGU MIEJSKIM

 

W sobotę 28.09.2013 r. zuchy wzięły udział w harcerskim stracie. Z tej okazji odbył się bieg miejski, w którym brali udział zarówno harcerze, jak i zuchy. Zadaniem biegu było przypomnienie tych miejsc, które znamy, obok których przechodzimy, a tak naprawdę nie zauważamy ich. Zapominamy co symbolizują, jakie mają znaczenie w historii miasta i żyjących tu ludzi. Dzieci na podstawie fragmentów zdjęć odszukiwały dane miejsce w terenie. Bawiliśmy się świetnie, udało nam się odnaleźć wszystkie 30 miejsc i tym sposobem wśród gromad zuchowych zajęliśmy I miejsce.

28 IX 2013

SKANDIA MARATON LANG TEAM

 

Ostatni etap tej wielkiej międzynarodowej imprezy odbył się w sobotę 28 września 2013 r. w Kwidzynie. Zgromadził wielbicieli dwóch kółek z całej Polski i zza granicy. Zawody odbywały się w czterech dystansach o zróżnicowanej długości. Uczniów naszej szkoły dzielnie reprezentowali „Włatcy druk”: Michał Czarnota i Łukasz Mroczek z kl. IVb oraz Mateusz Zimnicki z kl. Vb, którzy w bardzo dobrym czasie przejechali trasę „Rodzinną” o długości 7 km. Wrócili z trasy zmęczeni, ale i zadowoleni. Dobrych humorów nie zepsuł nawet deszcz, który pojawił się pod koniec wyścigu głównego. Jednym słowem: bardzo udana impreza sportowa, nie tylko dla rowerzystów.

27 IX 2013

POLECAMY - NOWY PORTAL EDUKACYJNY TELEWIZJI POLSKIEJ DLA KL. IV-VI

 

Zachęcamy uczniów kl. IV-VI do korzystania z nowego, ciekawego portalu edukacyjnego. Portal jest interaktywnym narzędziem TVP, tworzonym we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Zawiera prawie tysiąc odcinków 40 najciekawszych serii edukacyjnych Telewizji Polskiej oraz mnóstwo znakomitych tekstów i informacji.

Jego głównym celem jest przekazywanie informacji z wielu dziedzin nauki i kultury, inspirowanie do pogłębiania wiedzy, wspieranie cennych inicjatyw edukacyjnych z Polski i świata (na przykład: „Naukowcy zatrzymali światło...", „Złoty medal dla Odyseuszy z Gdańska" czy „Dlaczego Europa zwróciła uwagę na pszczoły?").

 wejście
 

 

25 IX 2013

KLASA III A I II C NA WYCIECZCE W TORUNIU

 

W dniu 25.09.2013 r. klasy III a i II c były na wycieczce w Toruniu. Brały udział w zajęciach tradycyjnego wypiekania pierników. Żywe Muzeum Piernika jest miejscem przepełnionym historią i pachnącym słynnymi na całym świecie piernikami. Dzieci dowiedziały się, jak wypiekano je ponad 500 lat temu. Własnoręcznie przygotowywały ciasto, formowały je w ozdobnych foremkach, a upieczone zabrały jako pamiątki.

Następnie klasa III a wybrała się do Domu Legend Torunia, uczestnicząc w interaktywnych zajęciach. W ten sposób poznały legendy tego miasta. Natomiast klasa II c obserwowała gwiazdy w toruńskim planetarium.

Dzieci mogły również kupić różne pamiątki związane z Toruniem, a przede wszystkim kupić toruńskie pierniki.

21 IX 2013

ROWERIADA 2013 – 3 ETAP

 

        Początek roku szkolnego to planowanie nowych działań lub kontynuacja już rozpoczętych. 21 września 2013 r. odbywa się kolejny etap ROWERIADY, czyli rajd rowerowy z metą w Ogrodzie Dendrologicznym Miłosna. Jak zwykle bierze w nim udział wielu uczestników, dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnzajalnych, łącznie ponad 120 osób. Nasza drużyna WŁATCÓW DRUK liczyła tym razem 14 osób, najwięcej z klas IV. Po przybyciu na miejsce czeka już na  nas ognisko i pieczenie kiełbasek. Kto bardzo głodny mógł posilić się też zupą fasolową wprost z kotła turystycznego. Główną atrakcją rowerowego spotkania było wspólne sadzenie lasu. Przedstawiciele Nadleśnictwa Kwidzyn przygotowali ponad 80 sadzonek, więc każdy uczestnik mógł własnoręcznie posadzić drzewko iglaste. Dla uczczenia piątej rocznicy założenia KTR-PTTK VENTUS najmłodszy i najstarszy członek klubu posadzili drzewko klubowe – kasztanowca. Następnie konkursy: test z przepisów ruchu drogowego i pomocy przedmedycznej, test przyrodniczy, konkurs strzelecki oraz zręcznościowy Boules. W tym drugim zajmujemy II miejsce. Ponadto każdy uczestnik otrzymuje okolicznościowy znaczek i koszulkę.

Choć to ostatni dzień lata piękna, słoneczna pogoda sprzyja rowerzystom i przebywaniu na łonie natury. Przed nami ostatni etap ROWERIADY i jej zakończenie. Odbędzie się 19 października w Karpiarni. Na ten rajd zapraszamy wszystkich chętnych uczniów z rodzicami, bez względu na wiek. Potrzebny tylko sprawny rower, kask i kamizelka bezpieczeństwa. Zgłoszenia przyjmuje opiekun koła.

Relacji ze spotkania szukaj na stronie http://www.youtube.com/watch?v=VI1YOKBv6TI.

 

Opiekun koła Wiesława Strzelczyk

21 IX 2013

ŚWIĘTO CHLEBA

     W sobotę 21.09.2013 r. nasza szkoła wzięła udział w obchodach Święta Chleba, podczas którego uczniowie pod opieką nauczycieli sprzedawali wyrobione przez rodziców przetwory oraz ciasta, babeczki, rogaliki, faworki oraz pieczywo. Uzbierane pieniądze zostaną przeznaczone na warsztaty teatralne dla dzieci. Uczniom i rodzicom za pomoc serdecznie dziękujemy.

20 IX 2013

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2013

 

        W dniu 20 września odbyła się kolejna edycja międzynarodowej akcji „Sprzątanie świata”. W naszej szkole wzięły w niej udział klasy III i V-VI.

      Klasy III a i III b porządkowały nasze boisko szkolne i teren okalający szkołę. Wszystkie dzieci skrupulatnie zbierały nawet najmniejsze śmieci. Po zakończonej akcji wróciły na dalsze zajęcia w szkole.

      Klasa V a sprzątała tereny rekreacyjne nad Liwą. Pozostałe klasy V i VI tradycyjnie wzięły udział w porządkowaniu terenów zielonych w Górkach - części lasu i parku. Uczniowie bardzo chętnie oczyszczali teren z papierów, szkieł i innych zanieczyszczeń. Łącznie nazbierali dużo worków odpadów. Po pracy chętnie spędzili kilka minut na placu zabaw, regenerując swoje siły.

10 i 16 IX 2013

WARSZTATY EKOLOGICZNE O ODPADACH

 

W dniach 10 i 16 września 2013r. w naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczne o odpadach dla klas czwartych. Prowadził je pan Janusz Kowalak ze Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa. Uczniowie poznali lub przypomnieli sobie wszystkie pojęcia związane z odpadami oraz ich powtórnym przetworzeniem. Mieli też możliwość praktycznego zastosowania swojej wiedzy. Uczniom bardzo podobały się zajęcia.

6 IX 2013

SPOTKANIE INTEGRACYJNE W KL. ID

 

6 września 2013 roku dzieci z klasy I d wraz z rodzicami spotkały się w lesie na Miłosnej. Celem spotkania była integracja klasy. Dzieci mogły wspólnie się pobawić, upiec kiełbaskę na ognisku i pochodzić po lesie. Dzieciom bardzo podobała się ta leśna wyprawa.

6 IX 2013

74. ROCZNICA ZAKOŃCZENIA WALK NA WESTERPLATTE I 37. ROCZNICA NADANIA SZKOLE IMIENIA MAJORA HENRYKA SUCHARSKIEGO

 

7 września 2013 r. minęła 37. rocznica nadania naszej szkole imienia majora Henryka Sucharskiego, a jednocześnie 74 lata od kapitulacji bohaterskiej załogi Westerplatte. Dlatego w przeddzień rocznicy, w piątek 6 września klasy tradycyjnie spotkały się przy tablicy pamiątkowej umieszczonej na budynku szkoły i w hollu - przy wystawie poświęconej patronowi. Dzieci trzymały warty honorowe i składały wiązanki kwiatów.

2 IX 2013

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

 

W poniedziałek 2 września 2013 r. uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2013/2014. Klasy I spotkały się w sali gimnastycznej. Naukę rozpoczęło 610 uczniów. Życzymy samych szóstek w nowym roku szkolnym!

VIII 2013

JESTEŚMY „SZKOŁĄ Z KLASĄ 2.0”

 

Miło nam poinformować, że w czasie wakacji nasza szkoła otrzymała certyfikat „Szkoły z klasą 2.0”. Jest on efektem całorocznych starań i potwierdza, że uczniowie i nauczyciele naszej placówki korzystają z nowych technologii, pracują zespołowo, dzielą się wiedzą, mądrze korzystają z e-zasobów, dobrze komunikują się i są bezpieczni w sieci internetowej. Zobacz dokumentację całorocznej pracy umieszczoną na naszej stronie internetowej (kliknij).

 

3-4 VIII 2013

AKCJA SPOŁECZNA – MALOWANIE SALI GIMNASTYCZNEJ

 

Podczas wakacji, w dniach 3-4.08.2013 r. elewacja naszej sali gimnastycznej została upiększona kolorową grafiką. Powstała ona w ramach akcji społecznej „Dulux let’s colour” przy współudziale kwidzyńskiej firmy TROPS S.A. Najpierw za pomocą projektora (w nocy) powstał szkic, którego poszczególne fragmenty każdy chętny mieszkaniec miasta mógł następnie wypełnić odpowiednim kolorem. Postęp prac i ich efekty można obejrzeć na zdjęciach.

Archiwum wiadomości

2012/13 - drugi semestr   2012/13 - pierwszy semestr    2011/12 - drugi semestr  2011/12 - pierwszy semestr  2010/11 - drugi semestr   2010/11 - pierwszy semestr   2009/10   2008/09   2007/08 i wcześniej