ogłoszenia     dziennik elektroniczny     galeria fotografii      księga gości      sport     gazetka szkolna    nasze forum

 


rok szkolny 2013/14
II semestr

 

 

VII-VIII 2014

SZKOLNE REMONTY PODCZAS WAKACJI

 

    W czasie wakacji w budynkach naszej szkoły przeprowadzono ważne remonty. W budynku głównym zaadaptowano część poddasza na salę lekcyjną. Sala gimnastyczna zyskała nowe okna. Wybudowana od podstaw została również pobliska ulica Miodowa. Postępy prac można prześledzić na fotografiach.

VI 2014

ZAJĘCIA Z PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

 

    W naszej szkole tematykę pierwszej pomocy przedmedycznej realizujemy w klasach III w ramach programu „Ratujemy i uczymy ratować”. Zajęcia obejmują takie tematy jak: bezpieczeństwo udzielania pierwszej pomocy, sprawdzanie przytomności, wzywanie pomocy, sprawdzanie oddechu, pozycja boczna ustalona, resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Są to zajęcia teoretyczne i praktyczne z wykorzystania zdobytej wiedzy. Program, od kiedy jest prowadzony w naszej szkole cieszy się dużym zainteresowaniem. Uczniowie ze skupieniem i dużym zaangażowaniem uczestniczą w tym programie.

23 VI 2014

PREMIERA SPEKTAKLU "OTO JEST CYRK"

 

    W poniedziałek 23.06.2014 r. grupa teatralna pokazała spektakl premierowy pt. "Oto jest cyrk", na który zaprosiliśmy młodszych kolegów. Nad sztuką cyrkową pracowaliśmy pod czujnym okiem Pani Ireny Adamiak, aktorki dramatycznej, Pani Wiesławy Strzelczyk i Pani Joanny Guze. Premierę uważamy za udaną.

18 VI 2014

Poznajemy historię Kwidzyna - III d na wycieczce „Szlakiem Zabytków”

 

18 czerwca 2014 roku w środę byliśmy na wycieczce „Szlakiem Zabytków” w Kwidzynie. Na wycieczce chodziliśmy z panią wychowawczynią. Szukaliśmy zielonych tabliczek z nazwą, z datą budowy i innymi informacjami. Posługiwaliśmy się mapą. Widzieliśmy: dawną Szkołę Rolniczą, Polskie Gimnazjum, pierwszą siedzibę Starostwa, Urząd Miejski, dawną szkołę średnią dla chłopców, dawny konsulat, zamek, katedrę, wieżę ratuszową, obecny sąd rejonowy, park, w którym rosną bardzo stare drzewa np.: cisy i dęby, siedzibę urzędu finansowego, kamienice z roku 1900 i dworzec kolejowy. Widzieliśmy też fundamenty starych domów. Najbardziej zapamiętałam budynek dawnej „Szkoły Rolniczej”. Wycieczka bardzo mi się podobała. 

Patrycja Kęcik III d

16 VI 2014

WYNIKI KLASYFIKACJI UCZNIÓW ZA ROK SZKOLNY

 

    Obok można zobaczyć szczegółowe wyniki klasyfikacji klas IV-VI w roku szkolnym 2013/2014.

 

oceny

sprawowanie

14-15 VI 2014

WARSZTATY TEATRALNE I KLOWNADA

 

Warsztaty teatralne odbyły się w sobotę i niedzielę, tj. 14-15 czerwca 2014roku. Tym razem nauczyliśmy się charakteryzacji do naszego premierowego spektaklu pt. "Oto jest cyrk". Wyszliśmy w strojach na ulicę, odwiedziliśmy Dom dla Dzieci, uświetniliśmy urodziny Dominiki. Zabawa była przednia!

9-13 VI 2014

OBÓZ EURO WEEK

 

W dniach 9-13 czerwca uczniowie klas Va, Vb, Vc oraz IV b uczestniczyli w obozie Euro Week, na którym mieli okazję pogłębić swoją wiedzę o kulturze różnych krajów, doskonalić umiejętności językowe podczas warsztatów w j. angielskim oraz miło spędzić czas w malowniczej górskiej okolicy. Jest to trzeci raz kiedy uczniowie naszej szkoły uczestniczą w obozie Euro Week. W tym roku mieliśmy okazję współpracować z wolontariuszami z Ukrainy, Włoch, Indii, Azerbejdżanu, Hiszpanii, Wietnamu i Niemiec.

12 VI 2014

DZIEŃ RODZINKI W KL. IIIA

 

W dniu 12.06.2014 r , jak co roku w klasie III a odbyła się uroczystość klasowa – Dzień Rodzinki. W tym roku uczniowie przygotowali scenki z życia klasy. Były więc panie nauczycielki, panowie nauczyciele i uczniowie. Rodzice byli rozbawienie inscenizacjami. Klasowi prezenterzy pokazali trzy lata pracy  na przygotowanej prezentacji multimedialnej. Na zakończenie dzieci miały przygotowane graficzne prace swojej rodziny. Czas upłynął wszystkim w miłej atmosferze przy kawie, soczkach i ciasteczkach.

12 VI 2014

KLASY IIB I IID NA WYCIECZCE W GNIEWIE

 

Klasy IIb i IId dnia 12 czerwca 2014 roku wybrały się na wycieczkę do Gniewa. Uczniowie zwiedzali zamek krzyżacki, uczestniczyli w warsztatach rzemieślniczych oraz lekcji żywej historii „Pokaz husarii”. Uczestnicy wycieczki obejrzeli również widowisko multimedialne „Wakacje z duchami” oraz piekli kiełbaski na ognisku. Dzieci pełne wrażeń i z zakupionymi pamiątkami wróciły do domu.

11 VI 2014

POWIATOWY KONKURS DLA KLAS I-III „BYSTRA GŁÓWKA”

 

11 czerwca 2014 r. w Czarnem Dolnem odbył się powiatowy konkurs „Bystra Główka”. Naszą szkołę reprezentowali z klasy: Ib Natalia Czucza, IIa Michał Zimnicki oraz IIIa Dominika Matla. Najlepiej wypadł Michał Zimnicki zdobywając III miejsce w swojej kategorii. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i życzymy dalszych sukcesów.

7 VI 2014

ŚWIĘTO SZKOŁY

 

Coroczne Święto Szkoły odbyło się w sobotę 7.06.2014 r. W programie znalazło się m.in. wręczenie Szkolnych Nagród Roku (zobacz laureatów) oraz festyn podsumowujący realizację rocznego zadania edukacyjnego, które w tym roku brzmiało: „Każdy uczeń SP2 Unię Europejską dobrze zna” (zobacz).

Ostatnim zadaniem podsumowującym pracę wszystkich klas było rozwiązywanie krzyżówki dotyczącej Unii Europejskiej oraz krajów do niej należących. Z klas I-III zwycięzcami zostali uczniowie klasy I d, a z klas IV-VI: klasa V a. Zakończeniem festynu było, już tradycyjnie, szukanie skarbu. Znalezienie go zajęło chwilę, a najlepszą orientacją w terenie oraz refleksem wykazała się Julia Adamczyk z klasy IV a.

4 VI 2014

WYCIECZKA NA KASZUBY KL. IIA I IIC

 

W dniu 4.06.2014 r. odbyła się wycieczka klas IIa i IIc do fabryki porcelany „Lubiana” i do Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich.

3 VI 2014

KLASA IVA NA WYCIECZCE DO GDAŃSKA

 

3.06.2014 r. klasa IVa wybrała się na wycieczkę do Gdańska. Głównym celem, jak nakazuje tradycja szkoły, której patronem jest major Henryk Sucharski, było Westerplatte. Najpierw jednak w programie znalazło się zwiedzanie gdańskiej starówki. Pani przewodnik ciekawie opowiadała o historii miasta, zaprowadziła nas do Dworu Artusa i Domu Uphagena. Kolejnym etapem był rejs galeonem „Lew” na Westerplatte. Wycieczka zakończyła się kupowaniem pamiątek.

31 V 2014

XV RAJD TURYSTYCZNO-EKOLOGICZNY „DOLINĄ DOLNEJ WISŁY”

 

W sobotę 31.05.2014 r. „Włatcy Druk” wyruszyli na kolejną wyprawę. Tym razem naszym celem był udział w XV Rajdzie Turystyczno-Ekologicznym „Doliną Dolnej Wisły” zorganizowanym przez Koło Turystyczne „Wiślanie” działające przy Zespole Szkół w Nebrowie Wielkim.

Najpierw musieliśmy dojechać na punkt startowy. Trasa wiodła z Kwidzyna do Okrągłej Łąki przez Rozpędziny, Białki i Sadlinki. Na starcie powitało nas śniadanie przygotowane przez myśliwych z Koła Łowieckiego „Odyniec”. Pełni sił wyruszyliśmy na trasę do Nebrowa Wielkiego. Po drodze poznawaliśmy przepiękną okolicę i rozwiązywaliśmy szereg ciekawych zadań związanych z regionem Dolnej Wisły – m.in. zwiedziliśmy zapomniany cmentarz menonicki w Okrągłej Łące. Z wiślanego wału podziwialiśmy panoramę miasta Nowe.

Na mecie w gościnnym Zespole Szkół w Nebrowie Wielkim czekał na nas posiłek oraz nagrody za wykonane zadania. Mimo dalekiej trasy i przygody z pękniętą oponą, zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

30 V 2014

SZÓSTE KLASY NAJLEPSZE W KWIDZYNIE!

 

        Przed południem 30.05.2014 r. Centralna Komisja Egzaminacyjna i Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku ogłosiła wyniki sprawdzianu klas szóstych, który odbył się 1 kwietnia 2014 r. (zobacz zdjęcia).

A oto średnie wyniki (można było zdobyć 40 punktów):

 

Polska

25,82

woj. pomorskie

25,54

powiat

25,96

Kwidzyn

28,56

nasza szkoła

30,35

 

Wyniki naszych klas:

 

VI a

30,21

VI b

29,84

VI c

31,00

 

Serdecznie gratulujemy bardzo dobrego wyniku wszystkim naszym szóstoklasistom. Uzyskaliście najlepszy wynik w mieście i po raz pierwszy szkoła osiągnęła 8 stanin (prawie dziewiąty) w skali 1-9.

Życzymy Wam udanego (zasłużonego) wypoczynku w czasie wakacji oraz powodzenia w gimnazjum.

 

 

25-30 V 2014

WYCIECZKA KL. VA I VC NA PODHALE

 

W dniach 25-30.05.2014 r. klasy Va i Vc były na wycieczce na Podhalu. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali piękny, zabytkowy Kraków. Kolejne dni również przyniosły wiele niezapomnianych wrażeń. Szczególną atrakcją był rejs po Zalewie Czorstyńskim, a także gawędy górala z Murzasichla. Piękno polskich gór uczniowie podziwiali podczas wyprawy do Doliny Kościeliskiej i Wąwozu Homole. Ostatni dzień klasy spędziły w Zakopanem na słynnych Krupówkach oraz na Gubałówce.

 

 

29 V 2014

KLASY PIĄTE NAJLEPSZE W POWIECIE. ZNAMY JUŻ WYNIKI POWIATOWYCH UMIEJĘTNOŚCI POLONISTYCZNYCH I MATEMATYCZNYCH

 

1 kwietnia uczniowie szkół powiatu kwidzyńskiego przystąpili do badań, które przeprowadziła Akademia Umiejętności Pedagogicznych w Kwidzynie. Uczniowie przez 80 minut rozwiązywali test, który składał z 26 zadań. Maksymalnie można było zdobyć 40 punktów.

Oto wyniki procentowe:

UMIEJĘTNOŚCI POLONISTYCZNE

Powiat

62,66%

Kwidzyn

64,19%

SP2

67,01%

 

V a

70,54%

V b

68,70%

V c

61,67%

 

UMIEJĘTNOŚCI MATEMATYCZNE

Powiat

50,65%

Kwidzyn

57,66%

SP2

71,89%

 

V a

83,39%

V b

75,74%

V c

56,11%

 

 

Wynik naszych piątoklasistów okazał się najlepszym wynikiem w powiecie, klasa Va zajęła I miejsce w powiecie w umiejętnościach polonistycznych i matematycznych, a Vb - II miejsce w umiejętnościach matematycznych.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na sprawdzianie szóstoklasisty.

 

 

29 V 2014

FINALIŚCI XIV OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU TWÓRCZEGO UŻYWANIA UMYSŁU

 

Po raz kolejny nasi uczniowie zakwalifikowali się do finałów krajowych Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu "Wyspa Zagadek". Są to:

grupa młodsza

1. Julia Kassner kl.V b

2. Stanisław Jędrzejewski kl. IV d

grupa starsza

1. Adam Jędrzejewski kl. VIc

2. Aleksandra Olchowik kl. VI a

 

Trzymamy kciuki za finał, który odbędzie się 14 czerwca 2014 roku w Sopocie.

 

 

29 V 2014

SPORTOWY DZIEŃ DZIECKA

 

W poniedziałek 2 czerwca 2014 r. w godz. 8.00–13.35 w naszej szkole odbędzie się Sportowy Dzień Dziecka. Tego dnia nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali rozgrywki sportowe pod hasłem „KAŻDE DZIECKO W SP 2 O SWOJĄ FORMĘ DBA”. Zostaną rozegrane turnieje międzyklasowe w systemie pucharowym. Dziewczęta z klas IV–VI będą grały w kwadranta, chłopcy zaś w piłkę nożną. Atrakcją powinien okazać się mecz piłki nożnej nauczycielki kontra uczennice, który rozegrany zostanie o godz. 12.00.

Natomiast dla uczniów klas I-III wychowawcy przygotowali gry i zabawy sportowe, które zostaną przeprowadzone w poziomach klas I,II i III.  Po zawodach wszystkie dzieci otrzymają słodką niespodziankę.

Życzymy miłej zabawy!

List do rodziców, który przysłał Rzecznik Praw Dziecka.

 

28 V 2014

KLASY IA I ID NA WYCIECZCE W GNIEWIE

 

28 maja 2014 roku klasy I a i I d pojechały na wycieczkę do Gniewu. Zwiedziły tam zamek, uczestniczyły w warsztatach rzemieślniczych i lekcji żywej historii. Potem obejrzały widowisko multimedialne „Wakacje z duchami” . Na koniec każdy mógł upiec kiełbaskę na ognisku i wypić ciepłą herbatę. Dzieci pełni wrażeń i z zakupionymi pamiątkami wróciły do domu.

28 V 2014

I Powiatowy Konkurs Czytelniczy

 

28 maja uczniowie naszej szkoły - Staś Jędrzejewski (kl. IVd) i Kasia Lemańska (kl. IIIb) zajęli I miejsce w konkursie czytelniczym organizowanym przez Szkołę Podstawową w Korzeniewie. Dzieci wykazały się wysoką wiedzą ze ścieżki czytelniczo-medialnej, znajomości przeczytanych książek Marii Kownackiej oraz jej biografii. Gratulujemy i życzymy sukcesów.

 

 

28 V 2014

FESTIWAL 2.0 w klasach I-III

 

28 maja odbył się w klasach I-III SZKOLNY FESTIWAL 2.0. Został on zorganizowany przez dzieci z klasy III a i dzieci z koła grafiki komputerowej pod opieką pań: Renaty Gerlach i Joanny Grządki.

Już na tydzień przed festiwalem na szkolnym korytarzu zawieszono plakat z zaproszeniem. Gospodarze festiwalu zaprezentowali przygotowaną przez siebie prezentację przedstawiającą  zwyczaje i tradycje spotykane w krajach Unii Europejskiej. Prezentację uzupełniały zgromadzone książki i albumy.

Uczniowie z koła grafiki komputerowej zapoznali zgromadzonych z planetami Układu Słonecznego. Goście mieli okazję zobaczyć nieustanny ruch Planet i prześledzić sposoby tworzenia animacji komputerowych w programie Power Point.  Dzieci zaangażowane w festiwal z satysfakcją prezentowały swoje osiągnięcia, a dla gości były one interesujące i zrozumiałe.

27 V 2014

SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY „MĄDRE SÓWKI” DLA KLAS II-III

 

W dniu 12.05.2014r. odbył się szkolny konkurs matematyczny „Mądre sówki”. W konkursie wzięło udział 17 uczniów. Wręczenie nagród nastąpiło dnia 27.05.2014r. Wszystkim laureatom oraz uczestnikom konkursu gratulujemy wiedzy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych.

Laureatami szkolnego konkursu zostali:

 

W klasach drugich:

I miejsce

Michał Zimnicki

IIa

II miejsce

Aleksander Stachurski

IIa

III miejsce

Anna Itrich

IIa

W klasach trzecich:

I miejsce

Tomasz Gadecki

IIIa

I miejsce

Igor Chojnacki

IIIb

III miejsce

Nicola Piasek

IIIa

27 V 2014

Klasa III d na wycieczce w skansenie we Wdzydzach Kiszewskich

 

27 maja klasa  III d odwiedziła skansen we Wdzydzach Kiszewskich. Uczniowie zapoznali się z kulturą Kaszub. Z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyli w warsztatach  lepienia z gliny na kole garncarskim. Dzieci poznały również dawne zajęcia wiejskie i zabawy dziecięce.

27 V 2014

"Szkoła z TalenteM"

 

Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w Projekcie Edukacyjnym przeprowadzonym przez Fundację Filantropijną Projekt. Zadania wykonywane były od kilku miesięcy, w kilku kategoriach. Mamy już wyniki, a uroczyste wręczenie nagród, jak co roku nastąpi na gali w teatrze.

 

Konkurs wokalny:

w kategorii klas I-III - Amelia Sitko wyróżnienie

w kategorii IV-VI - Piotr Bojarczuk I miejsce, Zuzanna Sitko II miejsce.

 

Konkurs recytatorski:

w kategorii klas I-III - Kalina Kassner III miejsce

wyróżnienia: Aniela Wolska i Amelia Przybylska

w kategorii IV-VI: wyróżnienia Aleksandra Olchowik i Mateusz Zimnicki.

 

Konkurs plastyczny:

w kategorii klas I-III  Karolina Urbańska III miejsce

w kategorii IV-VI Weronika Ważna III miejsce.

 

Konkurs fotograficzny:

Adam Kożurno II miejsce, Dawid Mktchyan wyróżnienie.

 

Konkurs literacki:

poezja: Olga Wyszyńska II miejsce

proza: Aleksandra Olchowik II miejsce.

 

 

26 V 2014

DZIEŃ MATKI W KLASIE IIB i IID

 

26 maja 2014 roku dzieci z klasy IIb i IId wraz ze swoimi mamusiami, tatusiami i babciami udały się na piknik rodzinny na Miłosną. Podczas pikniku dzieci wraz ze swoimi opiekunami brały udział w konkurencjach sportowych – slalom z piłką między „żywymi pachołkami”, turniej w zbijaka i zadaniu specjalnym, które miało na celu wykonanie określonych czynności z dedykacją dla mam. Uczestnicy wyjazdu bez wyjątku z chęcią brali udział we wszystkich konkurencjach i zabawach. To spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

23 V 2014

Powiatowa Olimpiada Czytelniczo–LiterackA dla klas I-III

 

23 maja 2014 przedstawiciele klas 1-3 wzięli udział w Powiatowej Olimpiadzie Czytelniczo–Literackiej dla klas I-III. Do rywalizacji przystąpiły: Kinga Rogala kl. Id, Jagoda Kwaśnicka kl. IId, Aniela Wolska kl. IIIb. W rywalizacji indywidualnej drugie miejsce zajęła Jagoda Kwaśnicka, w rywalizacji grupowej uczennice także zajęły drugie miejsce.

23 V 2014

KLASY IA I D W STRAŻY POŻARNEJ

 

23 maja 20014 roku klasa Ia i I d wybrała się na wycieczkę do Straży Pożarnej. Dzieci zapoznały się z pracą strażaka. Obejrzały pomieszczenia, wozy strażackie i sprzęt potrzebny do pracy. Największą frajdę sprawiło dzieciom obsługiwanie węża strażackiego i polewanie wodą. W ten upalny dzień chłodny prysznic wszystkim sprawił przyjemność.

23 V 2014

Leśne Ludki w Publicznym Przedszkolu w Sadlinkach

 

W piątek 23 maja wyruszyliśmy gromadą do Sadlinek na biwak zuchowy. To był ważny dla nas wyjazd, gdyż zostaliśmy uhonorowani odznaką zucha.

 

19-23 V 2014

TYDZIEŃ PROFILAKTYKI I PROMOCJI ZDROWIA „BĄDŹ AKTYWNY”

 

Również w tym roku podczas Tygodnia Profilaktyki i Promocji Zdrowia (19-23.05.2014 r.) realizowaliśmy założenia programu „Trzymaj Formę”. Wspólnie z grupą młodzieży z klasy V b, która przyjęła nazwę „Supermeni i sportsmenki” przygotowaliśmy działania mające zachęcić uczniów naszej szkoły do większej aktywności fizycznej.

Nasze wspólnie wypracowane propozycje to:

PONIEDZIAŁEK: aktywna przerwa 20 minutowa - zabawy z piłkami (zobacz zdjęcia).

WTOREK: aktywna przerwa 20 minutowa - zumba (zobacz zdjęcia).

ŚRODA: aktywna przerwa 20 minutowa - aerobik. W ramach konkursu „ZGRANA KLASA” wszyscy uczniowie zobowiązani byli do przyniesienia przyboru potrzebnego do uprawiania wybranej dyscypliny sportowej lub rekreacji. Sportowy Dzień Matki i Ojca - dla klas I (po południu - zobacz zdjęcia).

CZWARTEK: Tego dnia obchodziliśmy Święto Cyklistów: konkurs na najbezpieczniej przygotowany rower, cukierek za kask, Quiz „Poruszaj się bezpiecznie”, aktywna przerwa 20 minutowa: rowerowy tor przeszkód (zobacz zdjęcia). POTYCZKI RODZINNE - dla klas IV (po południu - zobacz zdjęcia).

PIĄTEK: aktywna przerwa 20 minutowa – „Sznur, guma, skakanki” (zobacz zdjęcia).

Ogłosiliśmy konkurs na rymowankę pod hasłem „Sport to zdrowie” (przeczytaj rymowanki ułożone przez uczniów), a na lekcjach wychowania fizycznego przeprowadzane były podchody.

W czasie trwania naszego Tygodnia Profilaktyki i Promocji Zdrowia staraliśmy się aby wszystkim uczestnikom dopisywały dobre humory . Bardzo dziękujemy wszystkim realizatorom i uczestnikom tego projektu. Zapraszamy za rok.:)

Organizatorzy

23 V 2014

ROZSTRZYGNIĘCIE POWIATOWEGO TURNIEJU WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI INFORMATYCZNYCH

 

23 maja 2014 r. rozstrzygnięty został tegoroczny Powiatowy Turniej Wiedzy i Umiejętności Informatycznych dla uczniów szkół podstawowych (zobacz fotografie z turnieju). Wzięło w nim udział 16 uczestników z 9 szkół powiatu kwidzyńskiego: SP w Sadlinkach, SP w Nebrowie Wielkim, SP w Gardei, SP w Korzeniewie, SP w Rakowcu, SP nr 6 w Kwidzynie, SP nr 5 w Kwidzynie, SP nr 4 w Kwidzynie i SP nr 2 w Kwidzynie. Uczestnicy musieli wykazać się zarówno wiedzą, jak i umiejętnościami z zakresu informatyki. 

Turniej składał się z dwóch części: teoretycznej – testu, w którym maksymalna ilość punktów wynosiła 30. Najwyższe wyniki w tej części osiągnęli: Michał Majewski, Wiktor Dybowski, Zuzanna Jaremko, Bartosz Polkowski i Jakub Kuźma. Druga część to zadania praktyczne – maksymalna ilość punktów - 35. W tej części najlepsi okazali się: Natalia Deyna, Zuzanna Jaremko, Dominika Borowska, Hubert Rublewski, Michał Majewski i Jakub Kuźma. Razem do zdobycia było 65 pkt.

A oto ostateczne wyniki turnieju:

 

mię i nazwisko

szkoła

pkt

miejsce

Michał Majewski

SP 2 Kwidzyn

44

I miejsce

Zuzanna Jaremko

SP 4 Kwidzyn

43,5

II miejsce

Dominka Borowska

SP 4 Kwidzyn

40

III miejsce

Jakub Kuźma

SP Rakowiec

39

Wyróżnienie

 

Gratulujemy!

22 V 2014

KONKURS FOTOGRAFICZNY - "SZKOŁA Z TALENTEM"

 

22 maja 2014 r. na Miłosnej odbył się plener fotograficzny w ramach konkursu "Szkoła z talentem" organizowanego przez Lokalną Fundację Filantropijną Projekt. W konkursie fotograficznym udział wzięli reprezentanci wszystkich szkół podstawowych Kwidzyna. Z naszej szkoły wystartowali: Adam Kożurno (kl. Va), Dawid Mkrtchyan (Va), Kornel Oberland (Va), Kinga Smoczyńska (VIa) i Paulina Wojtyła (VIa).

W konkursie II miejsce zajął Adam Kożurno, zaś Dawid Mkrtchyan zdobył wyróżnienie. Wręczenie nagród odbędzie się w czerwcu podczas uroczystej gali w Teatrze Miejskim. Gratulujemy!

21 V 2014

DZIEŃ NAUKI – KLASA IA I ID

 

21 maja 2014r. klasy Ia i I d odwiedziły II Liceum Ogólnokształcące, którym odbył się „Dzień Nauki”. Dzieci oglądały pokazy różnych eksperymentów chemicznych. Mogły też indywidualnie wykonać doświadczenia. Uczniowie uczestniczyli też  w zajęciach pierwszej pomocy. Zadowoleni, z głowami pełnymi nowej wiedzy wróciliśmy do szkoły. Czekamy z niecierpliwością na zajęcia w przyszłym roku.

21 V 2014

KLASA IB NA DNIU NAUKI

 

21.05.2014 r. dzieci z klasy I b uczestniczyły w Dniu Nauki w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 . Dzieci samodzielnie wykonywały eksperymenty chemiczne, uczyły się zasad pierwszej pomocy przedmedycznej, brały udział w pokazach chemicznych przygotowanych przez młodzież.

21 V 2014

III POWIATOWE POTYCZKI MATEMATYCZNE.

 

21 maja 2014 r. w naszej szkole odbyły się III Powiatowe Potyczki Matematyczne. Do konkursu zgłosiło się 13 szkół: Szkoła Podstawowa w Czarnem Dolnem, Szkoła Podstawowa w Gardei, Szkoła Podstawowa w Cyganach, Szkoła Podstawowa nr 2 w Kwidzynie, Szkoła Podstawowa nr 4 w Kwidzynie, Szkoła Podstawowa nr 5 w Kwidzynie, Szkoła Podstawowa nr 6 w Kwidzynie, Szkoła Podstawowa w Prabutach, Szkoła Podstawowa w Rakowcu, Szkoła Podstawowa w Ryjewie, Szkoła Podstawowa w Korzeniewie, Zespół Szkół w Nebrowie Wielkim, Szkoła Podstawowa w Trumiejach. 

Uczniowie danej szkoły tworzyli dwuosobową drużynę, która wspólnie rozwiązywała zadania. Do rozwiązania było 15 zadań. Pytania wyświetlano na tablicy i na rozwiązanie był przeznaczony odpowiedni czas. Uczniowie konsultowali odpowiedzi, a następnie za pomocą pilota wysyłali wyniki.

W konkursie został wykorzystany system do testów, dlatego rezultat poznaliśmy zaraz po rozwiązaniu ostatniego zadania. Do zdobycia było 15 punktów. Zwyciężyła drużyna, która otrzymała największą liczbę punktów i rozwiązała zadania w najkrótszym czasie.

 

Wyniki konkursu

 

I miejsce

Szkoła Podstawowa nr 6 w Kwidzynie

drużyna: Michał Świetlicki i Bartosz Jędrzejewski

 

II miejsce

Szkoła Podstawowa nr 4 w Kwidzynie

drużyna: Dominika Borowska i Zuzanna Krosnowska

 

III miejsce

Szkoła Podstawowa nr 2 w Kwidzynie

drużyna: Adam Jędrzejewski i Dawid Wierzba

 

wyróżnienie

Zespół Szkół w Nebrowie Wielkim

drużyna: Kacper Głuszkiewicz i Kamil Samulewski

 

wyróżnienie

Szkoła Podstawowa nr 5 w Kwidzynie

drużyna: Kandyd Poźniak i Jakub Macutkiewicz

 

Gratulujemy.

19 V 2014

WYCIECZKA KLASY IB

 

19.05.2014 r. dzieci z klasy Ib były na wycieczce w Krastudach. Dzieci odwiedziły ścieżkę edukacyjną i wiele dowiedziały się o życiu zwierząt w gospodarstwie hodowlanym. Samodzielnie karmiły zwierzęta i jeździły konno. Było bardzo wesoło.

17 V 2014

Powiatowy Konkurs Matematyczny „TĘGA GŁOWA”

 

17 maja 2014 roku w Zespole Szkół w Sadlinkach odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „TĘGA GŁOWA”. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Adam Jędrzejewski z klasy VI c i Dawid Wierzba z klasy VI b. W rywalizacji brały udział szkoły z powiatu kwidzyńskiego. Uczniowie w ciągu 60 minut rozwiązywali test składający się z 15 zadań. Chłopcy po raz kolejny dowiedli swoich umiejętności matematycznych zdobywając drużynowo II miejsce, a indywidualnie każdy z nich zajął III miejsce. Do konkursu uczniów przygotowały p. Joanna Baranowicz i p. Wioletta Radomska.

Obu chłopcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

16 V 2014

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W KL. IIB

 

Dnia 16.05.2014 r. klasa IIb gościła przedszkolaków z „Przedszkola Ekologicznego". Dzieci uczestniczyły czynnie w lekcji i odpowiadały na pytania dotyczące prezentacji multimedialnej, następnie otrzymały zadanie do samodzielnego wykonania. Na sam koniec pobytu w szkole otrzymały swoje pierwsze zadanie domowe. Uczniowie klasy drugiej z chęcią pomagali swoim młodszym kolegom. Zajęcia bardzo się podobały.

15-16 V 2014

Klasa III a na zielonej szkole w Gniewie

 

W dniach 15-16.05.2014 r. klasa III a uczestniczyła w zajęciach zielonej szkoły w Gniewie. Podczas pobytu uczestniczyli w warsztatach dawnych rzemiosł. Uczyli się produkcji monet, glinianych naczyń, tkania. Ponadto dowiedzieli się wielu interesujących faktów z historii Husarstwa polskiego. Był też wieczorny spacer uliczkami miasteczka. Na zakończenie dnia poznali legendy związane z Gniewem i Kwidzynem. Następnego dnia zwiedzili muzeum zamku w Gniewie. Pobyt był dla wszystkich interesującym historycznym przeżyciem.

14 V 2014

Powiatowy konkurs „Oni też byli kiedyś dziećmi”

 

W dniu 14.05.2014 r. W Społecznej Szkole Podstawowej w Kwidzynie odbyła się druga edycja powiatowego konkursu - „Oni też byli kiedyś dziećmi”. Podczas konkursu uczniowie wykazali się wiedzą o polskich noblistach. Naszą szkołę reprezentowały: Emilia Szramowska z klasy II c i Dominika Matla z klasy III a. Uczennice zajęły drugie miejsce. Gratulujemy!

12 V 2014

I Miejski Konkurs Literowania w Języku Angielskim

 

          12.05.2014 r. w naszej szkole odbył się I Miejski Konkurs Literowania w Języku Angielskim dla klas 1-6. Walka była zacięta, a poziom umiejętności uczestników bardzo wysoki. Za udział w konkursie wszystkim serdecznie dziękujemy!

          Wyniki:

          poziom 1-2

1. Iga Suszyńska SP 4

2. Waleria Oprawa SP 6

3. Dominika Matla SP 2

 

          poziom 4-6

1. Martyna Torłop SP 5

2. Dominika Morańska SP 2

3. Klara Ostanówka SP 2

 

10 V 2014

ELIMINACJE DO WOJEWÓDZKIEGO TURNIEJU TEATRALNEGO "NIEBIESKIE TARCZE"

 

10 maja 2014 r. w Malborku odbyły się eliminacje do Wojewódzkiego Turnieju Teatralnego "Niebieskie Tarcze". Naszą szkołę reprezentowały dwie grupy teatralne: Sami Swoi" i "Dobra Zabawa" ze sztuką "Odlotowe Kapcie".

8 V 2014

POWIATOWA OLIMPIADA CZYTELNICZA "PODRÓŻE PO BAŚNIACH I BAJKACH"

 

W dniu 8.05.2014 r. odbyła się kolejna edycja Powiatowej Olimpiady Czytelniczej, w której uczestniczyli uczniowie dwunastu szkół powiatu kwidzyńskiego. Celem konkursu było wyłonienie MISTRZA OLIMPIADY CZYTELNICZEJ w kategoriach klas I, II i III.

       

         W kategorii klas pierwszych:

MISTRZEM OLIMPIADY CZYTELNICZEJ został  Jakub Obuchowski z SP z Tychnów;

II miejsce zajął Konrad Król z SP 2 z Prabut;

III miejsce zajęli: Anna Budek z SSP w Kwidzynie i  Nikola Treder z SP z Czarnego Dolnego.

 

         W kategorii klas drugich:

MISTRZEM OLIMPIADY CZYTELNICZEJ została Łucja Radomińska z SP 5 z Kwidzyna;

II miejsce zajął Jakub Siedlecki  z SP z Czarnego Dolnego;

III miejsce zajęła Amelia Amernik z SP z Ryjewa.

 

          W kategorii klas trzecich:

MISTRZEM OLIMPIADY CZYTELNICZEJ został Jacek Kamiński z SP 5 z Kwidzyna;

II miejsce zajęła Amelia Przybylska SP 2 z Kwidzyna;

III miejsce zajęła Aleksandra Szafarewicz z SP 6 z Kwidzyna.

 

Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą czytelniczą. Gratulujemy uczestnikom tegorocznej olimpiady.

7 V 2014

POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY „Alfa i Omega”

 

W dniu 7.05.2014 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Kwidzynie odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „Alfa i Omega”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas trzecich: Julia Duchała i Dominika Matla z klasy III a, natomiast szóstoklasistów reprezentowali: Adam Jędrzejewski z klasy VI c i Dawid Wierzba z klasy VI b.

Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą matematyczną, którą rozwijali pod opieką nauczycieli: Renaty Gerlach, Joanny Baranowicz, Wioletty Radomskiej. W kategorii klas trzecich Dominika Matla zajęła III miejsce. W kategorii klas szóstych Adam Jędrzejewski zajął II miejsce.

Laureatom serdecznie gratulujemy.

3 V 2014

miejskie obchody Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

W dniu 3 maja 2014 r. delegacja naszej szkoły wzięła udział w miejskich uroczystych obchodach Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na skwerze Kombatanta nasi uczniowie z towarzyszeniem pocztu sztandarowego złożyli wiązankę kwiatów.

Zespół mażoretek „Parada” przy dźwiękach Orkiestry Dętej „Helikon” z mażoretką w dłoni dumnie maszerował ulicami Kwidzyna. Po raz pierwszy w tak uroczystym przemarszu wystąpiły najmłodsze dziewczynki z zespołu klas II i III. Wszystkim dziewczynkom dziękujemy za przepiękne widowisko artystyczne.

29 IV 2014

Szkolny Konkurs Ekologiczny „Ekoliada”

 

Dnia 29 kwietnia 2014r. odbyła się w szkole kolejna edycja Szkolnego Konkursu Ekologicznego „Ekoliada” dla klas IV-VI. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu z zagadnieniami z zakresu ekologii i ochrony środowiska.

 

W kategorii klas IV najlepszymi okazali się:

I miejsce -   Olga Wyszyńska kl. IVb

                  Piotr Woźniak kl. IVd

II miejsce -  Nikola Wołoszyn kl. IVb

                  Stanisław Jędrzejewski kl. IVd

III miejsce - Dominika Piotrowska kl. IVb

 

W kategorii klas V najlepszymi okazali się:

I miejsce -   Paweł Homiczuk kl. Vc

II miejsce -  Dominika Morańska kl. Vc

                  Anna Nowak kl. Va

                  Kamil Nowak kl. Va

                  Nadia Suczyńska kl. Va

                  Agnieszka Sztachelska kl. Va

III miejsce - Weronika Kołodziej kl. Va

 

W kategorii klas VI najlepszymi okazali się:

I miejsce -   Adam Jędrzejewski kl. VIc

II miejsce -  Piotr Bojarczuk kl. VIc

III miejsce - Patryk Markowski kl. VIc

 

W konkursie wzięli także udział uczniowie:

Julia Borowska kl. IVb, Dominika Klepacz kl. IVd, Martyna Komorniczak kl. IVa, Przemysław Koc kl. IVb, Kamil Kozikowski kl. IVd, Alan Płochacki kl. IVb, Paulina Sosnowska kl. IVd, Szymon Wiśniewski kl. IVd; Julia Kassner kl. Vb, Martyna Malinowska kl. Vb, Natalia Nowak kl. Vc, Agnieszka Olchowik kl. Vb, Adrian Ropiński kl. Vb, Mateusz Zimnicki kl. Vb, Jakub Żygadło kl. Va; Oskar Adamczyk kl. VIc, Oliwia Lipińska kl. VIa, Kornelia Jasińska kl. VIa, Michał Majewski kl. VIc, Aleksandra Olchowik kl. VIa.

 

 

29 IV 2014

V MIEJSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

We wtorek, 29 kwietnia, przedstawiciele naszej szkoły w składzie: Dominika Morańska i Miłosz Berent z kl. Vc, oraz Karmela Lachowicz z klasy VIb wzięli udział w V Miejskim Konkursie Języka Angielskiego, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 6. Zajęli oni I miejsce. Gratulujemy!

 

 

26 IV 2014

SKT–R „WŁATCY DRUK” WYRUSZA NA I ETAP "ROWERIADY 2014"

 

26 kwietnia 2014 r. Sobota. Wyruszamy do Miłosnej, gdzie odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach konkursu ROWERIADA 2014. Jest nas niewielu, bo w tym samym czasie w naszej szkole ma miejsce VIII finał programu „Dobry Wybór”. Meta rajdu - wiata na Terenach Rekreacyjnych Miłosna. Piękna, słoneczna pogoda, gorąca grochówka, ognisko przy którym można było usmażyć kiełbaskę. Nie zabrakło też konkursów oraz testów. Tym razem zmagaliśmy się w grze boule i tradycyjnym darcie oraz z testem z pierwszej pomocy i znaków drogowych. Najlepszym „darcistą” okazał się Jakub K, z naszej drużyny, zaś w konkursie wiedzy zajęliśmy drużynowo III miejsce. Dodatkową atrakcją były przejażdżki bryczką, która cieszyła się bardzo dużą popularnością. Rajd zakończył się podsumowaniem etapu i rozdaniem nagród.

Kolejny rajd już w sobotę 10 maja, z metą w Szkole Podstawowej w Rakowcu.

 

Opiekun

Wiesława Strzelczyk24 IV 2014

VII POWIATOWY KONKURS POETYCKI "ZIEMIA - NASZYM SKARBEM"

 

W dniu 24 kwietnia 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Kwidzynie rozstrzygnięto VII Powiatowy Konkurs Poetycki "Ziemia - naszym skarbem". Uczeń naszej szkoły – Jakub Maślany, kl. Vb zdobył III miejsce w tym konkursie. Gratulujemy!

 

 

24 IV 2014

Powiatowy Konkurs Przyrodniczy „Poznaj swój las”

 

W dniu 24.04.2014 r. odbył się Powiatowy Konkurs Przyrodniczy „Poznaj swój las” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 6 oraz Nadleśnictwo Kwidzyn. Zadaniem uczestników było wysłuchanie pogadanki leśnika podczas spaceru po Ogrodzie Dendrologicznym na Miłosnej, a następnie rozwiązanie testu zawierającego treści wspomnianej prelekcji.

Drużyna naszej szkoły w składzie: Anna Nowak (Va), Kamil Nowak (Va) i Adam Jędrzejewski (VIc) zajęła jedno z I miejsc przyznanych ex aequo. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki oraz nagrodę książkową i dyplom dla drużyny. Serdecznie gratulujemy młodym przyrodnikom sukcesu.

 

 

24 IV 2014

I MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE „BYSTRZAK”

 

W dniu 24.04.2014 r. w Szkole Podstawowej w Rakowcu odbył się powiatowy konkurs dla klas trzecich „Bystrzak”.  Tematem przewodnim konkursu to „W krainie wiedzy”. Konkurs obejmował treści z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i komputerowej. Naszą szkołę reprezentowała Dominika Matla z klasy III a zajmując I miejsce. Gratulujemy wygranej.

24 IV 2014

MIEJSKI KONKURS „BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM”

 

W dniu 24.04.2014 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Kwidzynie odbył się etap miejski Konkursu „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”. Nasza szkołę reprezentowali uczniowie klas piątych: Weronika Kołodziej (Va), Martyna Sipa (Va), Adam Kożurno (Va) i Mateusz Zimnicki (Vb). Uczniowie pisali test z przepisów ruchu drogowego, wykonywali zadania z zakresu pierwszej pomocy oraz jechali rowerem przez tor przeszkód. Na torze nasza drużyna była najlepsza. W ostatecznej klasyfikacji nasi uczniowie zajęli II miejsce. Otrzymali pamiątkowy dyplom i nagrody indywidualne. Gratulujemy!

15 IV 2014

XII POWIATOWY KONKURS POETYCKI "10 LAT W UNII EUROPEJSKIEJ"

 

We wtorek, 15 kwietnia nastąpiło rozstrzygnięcie XII Powiatowego Konkursu Poetyckiego „10 lat w Unii Europejskiej”. Konkurs przeznaczony był dla klas IV – VI szkół podstawowych powiatu kwidzyńskiego, a przystąpiło do niego sześć placówek z Kwidzyna i okolic. Głównym celem zmagań poetyckich było rozwijanie wrażliwości i zdolności twórczych dzieci. Imprezę uświetnił występ grupy teatralnej działającej pod kierunkiem p. Joanny Guze.

Organizatorki konkursu – p. Magdalena Ruczko i p. Ewelina Wołoszyn - wybrały najlepsze dziecięce wiersze. Oto laureaci:

 

I miejsce

Wiktoria Chrząstowska SP6, n-l Danuta Chodorowska

 

II miejsce

Larysa Głuszko SP6, n-l Izabela Lipiec

 

III miejsce

Michał Bień SP5, n-l Małgorzata Blonkowska

 

Wyróżnienia:

Filip Bednarek SP 6 Kwidzyn, n-l Jolanta Drypa

Cezary Ciepły SP 2 Kwidzyn, n-l Magdalena Ruczko

Zuzanna Dmitrzak ZS Ryjewo, n-l Dorota Baranowicz

Łukasz Gajewski SP 5 Kwidzyn, n-l Małgorzata Blonkowska

Nikodem Jankowski SP 2 Kwidzyn, n-l Magdalena Ruczko

Oliwia Kępska SP Morawy, n-l Joanna Wiczyńska

Wiktoria Kobus SP 6 Kwidzyn, n-l Wioletta Hillar

Anna Krupa ZS w Nebrowie Wielkim, n-l Maria Tryc

Nikola Śliwa SP 6 Kwidzyn, n-l Danuta Chodorowska

 

Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, a ich nauczyciele poloniści – podziękowania za wkład włożony w przygotowanie uczniów do konkursu. Gratulujemy. Zobacz wiersze.

15 IV 2014

NASZE KLASY III W BADANIACH AUP

 

Znamy już wyniki powiatowego badania umiejętności językowych i matematycznych uczniów klas III. Badanie przeprowadziła Akademia Umiejętności Pedagogicznych w Kwidzynie. Nasi uczniowie wypadli w nim bardzo dobrze. Szkoła osiągnęła bardzo wysoki wynik w mieście.                             

 

Powiat

84,1%

Miasto

87,9 %

SP 2

90,2%

 

A oto wyniki naszych klas:

III a

94,3 %

III b

94,4 %

III c

91,6 %

III d

80,4 %

 

Wyniki z podziałem na poszczególne umiejętności:

 

Umiejętności językowe:

III a

91,4 %

III b

92,6 %

III c

88,5 %

III d

82,2 %

SP 2

88,7 %

Miasto Kwidzyn

87,2 %

Powiat

83,7 %

 

Umiejętności matematyczne:

III a

96,8 %

III b

96,0 %

III c

94,4 %

III d

78,8 %

SP 2

91,5 %

Miasto Kwidzyn

88,5 %

Powiat

84,5 %

 

Serdecznie gratulujemy bardzo dobrego wyniku i życzymy powodzenia i sukcesów w drugim etapie edukacyjnym, czyli w klasach IV-VI.

 

 

13 IV 2014

KONKURS RECYTATORSKI

 

W niedzielę 13 kwietnia odbył się XXXVI Miejski i VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski” Proza i Poezja Światowa” organizowany przez Kwidzyńskie Centrum Kultury.

W kategorii klas IV-VI wystąpiło 5 uczniów, a 2 z nich - Aleksandra Olchowik z VIa oraz Mateusz Zimnicki z Vb - otrzymało wyróżnienia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

12 IV 2014

45 Wiosenny Rajd Pieszy im. Haliny Klein

 

Szkolne Koło Turystyczno-Rowerowe WŁATCY DRUK rozpoczęło nowy sezon rowerowy. W dniu 12 kwietnia 8 „włatców” wraz z opiekunami wskoczyło na rowerki i wyjechało z miasta. Okazją był rajd organizowany przez odział PTTK w Kwidzynie, z metą w Zielonej Szkole w Brachlewie. Był to rajd pieszy, jednak nasza  drużyna wykorzystuje rowery przy każdym rajdzie, bez względy na sugerowany przez organizatorów sposób dotarcia do celu.

 Na miejscu zbiórki, pod szkołą, wyznaczyliśmy trasę przejazdu: Baldram Mały, Kamionka, dalej przez las w kierunku Tychnów i Brachlewa.

Na mecie przywitało nas około 200 uczestników rajdu z różnych szkól i placówek. Panie kucharki z Zielonej Szkoły częstowały gorącą, przepyszną grochówką oraz upieczoną kiełbasą. Organizatorzy zapewnili atrakcje w postaci konkursów sprawnościowych: rzucanie kółkami, bilą oraz dart. Przedstawiciel każdej drużyny mógł wziąć udział w konkursie wiedzy „Las i jego mieszkańcy”. Odpoczynkowi na łonie natury sprzyjała miła atmosfera i przyświecało słońce. Po rozdaniu nagród wróciliśmy do domu inną trasą poprzez Dubiel, Brokowo, Kamionkę i Baldram Mały.

I dobra wiadomość: niedługo rozpoczyna się ROWERIADA 2014!

Zapraszamy do udziału uczniów i ich rodziców.

7 IV 2014

Rozstrzygnięcie IX Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Mój region - miejscowość, w której mieszkam”

 

7 kwietnia  uczennice klasy 6a, Oliwia Lipińska i Kornelia Jasińska,  wraz z nauczycielką panią Eweliną Wołoszyn, uczestniczyły w rozstrzygnięciu IX Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Mój region - miejscowość, w której mieszkam”.  Konkurs zorganizował Zespół Szkół w Nebrowie Wielkim. Nasze uczennice zajęły 1. miejsca spośród 196 uczestników. Serdecznie gratulujemy.

 

 

3 IV 2014

Szkolny Konkurs Literowania

 

          W marcu odbył się Szkolny Konkurs Literowania po angielsku dla klas IV- VI. Poszczególne miejsca w klasach zajęli następujący uczniowie:

 

klasa IV

1. Klara Ostanówka kl. IV b

2. Olga Wyszyńska kl. IVb

3. Stanisław  Jędrzejewski kl. IV d

 

klasa V

1. Dominika Morańska kl. Vc

2. Agnieszka Olchowik kl. Vb

3. Maja Ostrowska kl. Vb

 

klasa VI:

1. Patryk Markowski kl. VIc

2. Wojciech Żmudowski kl. VIb

3. Adam Jędrzejewski kl VI c

 

          Gratulujemy!!!

 

 1 IV 2014

Szkolny Konkurs Recytatorski W KL. i-iii

 

W dniu 1 kwietnia odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla kl. I-III. Etap ten stanowi eliminacje do Miejskiego i Powiatowego Konkursu „Proza i Poezja Światowa”, który w tym roku odbędzie się 13 kwietnia w „Czarnej sali”. Jury wyłoniło 5 osób, które staną w szranki z innymi recytatorami z Kwidzyna i okolic. Naszą szkołę reprezentować będą: Kalina Kassner kl. Ia, Katarzyna Lemańska kl. IIIb, Aniela Wolska kl. IIIb, Amelia Przybylska kl. IIIc i Marcelina Rajnowska kl. IIIc.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie.

 

18 i 28 III 2014

WOJEWÓDZKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

 

Eliminacje miejskie

W dniu 18.03.2014 r. w II Liceum Ogólnokształcącym odbyły się eliminacje miejskie Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą „Młodzież zapobiega pożarom” dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nasza szkołę reprezentowali uczniowie klas piątych – Kamil Nowak z kl. Va i Mateusz Zimnicki z kl. Vb. Wszyscy uczestnicy turnieju Mieli do rozwiązania test z zakresu wiedzy pożarniczej i pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasi chłopcy spisali się na medal. Kamil zajął I miejsce, a Mateusz II miejsce. Otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe. Zakwalifikowali się do powiatowego etapu turnieju.

 

Eliminacje powiatowe

Eliminacje powiatowe odbyły się 28.03.2014 r. w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie. Kamil Nowak zajął II miejsce, a Mateusz Zimnicki – IV miejsce. Chłopcy otrzymali nagrody rzeczowe za wysoki poziom wiedzy.

24 III 2014

Szkolny Konkurs Recytatorski W KL. iv-vi

 

W dniu 24 marca odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla kl. IV-VI. Etap ten stanowi eliminacje do Miejskiego i Powiatowego Konkursu „Proza i Poezja Światowa”, który w tym roku odbędzie się 13 kwietnia w „Czarnej sali”. Spośród 17 uczestników jury wyłoniło 5 osób, które staną w szranki z innymi recytatorami z Kwidzyna i okolic. Naszą szkołę reprezentować będą: Aniela Mosakowska IVc, Natalia Nowak Vc, Aleksandra Olchowik VIa, Maja Ostrowska Vb i Mateusz Zimnicki Vb.

Trzymamy za nich kciuki.

21 III 2014

POWITANIE WIOSNY W KL. I-III

 

Klasy III a i II c w ramach Małego Samorządu zorganizowały dla uczniów klas I – III sposób na witanie wiosny. Wiosna w tym roku zawitała do nas bardzo wcześnie. Kiedy witaliśmy ją 21 marca było już całkiem ciepło. Dzień wcześniej każda klasa miała zadanie do wykonania – pokolorować wylosowany wiosenny kwiatek. 21 marca Pani Wiosna wraz ze swoją świtą odwiedzała każdą klasę.  Opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca i jak jest wyczerpująca. Następnie wszystkie kwiaty zebrane od uczniów wywieszone zostały na szkolnej gazetce, aby nikt już nie pomylił np. stokrotki z żonkilem.

19 III 2014

Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

 

19 marca 2014 r w II Liceum Ogólnokształcącym w Kwidzynie miał miejsce finał ustny oraz wręczenie dyplomów i nagród w XXI Edycji Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego. Uczennica naszej szkoły Karmela Lachowicz z klasy VIb zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!

 

19 III 2014

XIII Wojewódzki Konkurs Twórczości Regionalnej Dzieci i Młodzieży „Mój Region”

 

W dniu 19 marca 2014 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Kwidzynie nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom XIII Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Regionalnej Dzieci i Młodzieży „Mój Region”. Uczennica naszej szkoły Nikola Rewińska z kl. IIIc zdobyła w tym konkursie III miejsce w kategorii rysunek, natomiast wyróżnienie w kategorii techniki łączone otrzymała uczennica klasy IIb Zuzanna Sobieska. Gratulujemy naszym laureatom i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie twórczości plastycznej.

17 III 2014

STRAŻ POŻARNA USUNĘŁA ZŁAMANE KONARY

 

W poniedziałek 17.03.2014 r. w wyniku szalejącej wichury uległy złamaniu konary drzewa rosnącego nieopodal budynku „Pod Zegarem”. Zagrażające bezpieczeństwu gałęzie musiała usunąć straż pożarna za pomocą specjalistycznego sprzętu.

15 III 2014

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

 

    W sobotę 15 marca 2014 r.  drzwi naszej szkoły po raz kolejny otworzyły się dla wszystkich chętnych chcących poznać szkolne życie od wewnątrz - zwłaszcza rodziców i dzieci, przyszłych uczniów klas I. Goście odwiedzili nas w budynku "Pod Zegarem" przy ul. Staszica 2, gdzie uczą się klasy I-III oraz w budynku głównego przy ul. Staszica 16 (klasy IV-VI). Rodzice mieli możliwość dokonania zapisu dziecka do klasy I, spotkania z dyrektorem szkoły i uzyskania szczegółowych informacji.

    W tym dniu można było zobaczyć szereg ciekawych zajęć. Grupy teatralne "Sami swoi" i "Dobra zabawa" wystąpiły z przedstawieniami kabaretowymi i teatru stolikowego (zobacz fotografie). Został również rozstrzygnięty VIII Szkolny Internetowy Konkurs Walentynkowy (zobacz).

12 III 2014

FINALIŚCI Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

 

W dniu 21 lutego 2014 roku w Gimnazjum nr 26 w Gdańsku odbył się ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych. W etapie tym uczestniczyło 122 uczniów z całego województwa. Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania 10 zadań. Z konkursowymi zadaniami zmierzyli się również uczniowie naszej szkoły: Dawid Wierzba z klasy VI b i Krzysztof Dąbrowski z klasy VI a. Obaj chłopcy uzyskali tytuł FINALISTY.

Gratulujemy!

 

10-11 III 2014

Klasa IIIc w „Zielonej Szkole” w Brachlewie

 

W dniach 10-11.03.2014 r. klasa IIIc wybrała się do „Zielonej Szkoły” w Brachlewie.

Uczniowie uczestniczyli w ciekawych zajęciach przyrodniczych, które odbywały się w placówce szkolnej i w terenie. Spacerowali po lesie rozpoznając rozmaite gatunki drzew i krzewów. Obserwowali przez mikroskopy różne rośliny i owady. Przy ognisku piekli kiełbaski i śpiewali piosenki. Dużą frajdą było samodzielne zakładanie pościeli, ścielenie łóżka oraz pełnienie dyżurów w stołówce. Pogoda i humory świetnie dopisywały. Pełni wrażeń wrócili do Kwidzyna.

5 III 2014

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W KL. ID

 

5 marca 2014 r. dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Promyk” odwiedziły klasę I d. Tematem spotkania było żegnanie zimy i powitanie wiosny. Dzieci wysłuchały wiersz pt: „Pożegnanie zimy” Ewy Zawadzkiej. Następnie podzieliły się na dwie grupy. Pierwsza kolorowała kredkami zimowe obrazki, a druga pracowała przy komputerze i ozdabiała wiosenny kwiat. Uczniowie klasy I d wspaniale potrafili opiekować się młodszymi i służyli im pomocą w wykonywaniu zadania.

5 III 2014

Nasi przyjaciele z Czech

 

14 uczniów klasy 5a i 5c bierze udział w projekcie j. angielskiego, w którym korespondując z rówieśnikami z czeskiej szkoły maja za zadanie regularnie realizować poszczególne zadania dotyczące wymiany informacji o naszych krajach, szkołach, zwyczajach. Planujemy również spotkanie uczniów na skype oraz nagranie filmiku w j. angielskim o naszych szkołach. Efekty naszej pracy oraz zdjęcia i opisy uczniów można śledzić na naszym polsko-czeskim blogu:

www.czechandpolishfriendship.wordpress.com/  

Zapraszamy :)

 

3 III 2014

WYSTAWA ZWIERZĄT GROMADY ZUCHOWEJ

 

3 marca w ramach cyklu sprawnościowego „Przyjaciel zwierząt” nasza gromada zorganizowała wystawę zwierząt. Przynieśliśmy do szkoły naszych pupili i zaprezentowaliśmy uczestnikom wystawy na czym polega opieka nad zwierzęciem, jakie wynikają z tego obowiązki, jakie akcesoria są potrzebne przy danym zwierzaku.  Przekazaliśmy sobie istotne informacje dotyczące gatunków naszych zwierząt, a były to: chomiki świnki morskie, królik, rybki, kotka a nawet pies.

3-4 III 2014

KLASA III A W BRACHLEWIE W ZIELONEJ SZKOLE

 

W dniach 3-4.03.2014 r. uczniowie klasy III a wraz z opiekunami byli uczestnikami Zielonej Szkoły w Brachlewie. Po przyjeździe spotkaliśmy się z panią dyrektor, która przywitała nas i zapoznała z regulaminem placówki. Następnie rozgościliśmy się w pokojach. Pierwszym zadaniem każdego uczestnika było ścielenie własnego łóżka. Dla niektórych zadanie było niesamowicie trudne, ale poradziliśmy sobie wspólnymi siłami. Uczestniczyliśmy w ciekawych zajęciach przyrodniczych, które odbywały się w sali i w terenie. Niesamowitą frajdą były dla nas dyżury w stołówce. Piekliśmy kiełbaski przy ognisku, a wieczorem tańcowaliśmy na dyskotece. Nocka upłynęła nam tak szybko, że nie zdążyliśmy się wyspać. Humory jednak każdemu dopisywały, nikt nie marudził – chyba tylko na mało czasu na leniuchowanie. Pełni wrażeń wróciliśmy do Kwidzyna. Pobyt w Zielonej Szkole na długo zostanie w naszej pamięci.

28 II 2014

SZKOLNY KONKURS „POLSKIE PARKI NARODOWE”

 

W dniu 28 lutego 2014 r. odbył się Szkolny Konkurs „Polskie Parki Narodowe”. Celem konkursu było uświadomienie uczniom potrzeby ochrony przyrody oraz pokazanie różnorodności i bogactwa przyrodniczego Polski. Uczniowie wykazali się wysokim poziomem wiedzy, o czym świadczą wyniki konkursu.

 

I miejsce – Miłosz Berent kl. Vc

II miejsce Anna Nowak kl. Va

III miejsce – Kamil Nowak kl. Va

IV miejsce – Dominka Morańska kl. Vc.

 

W konkursie wzięli udział również uczniowie: Julia Kassner, Adam Kożurno, Paweł Kulesz, Marcel Maluchnik, Natalia Nowak, Agnieszka Olchowik, Julian Pawłowski, Martyna Sipa, Agnieszka Sztachelska, Jakub Urbański i Mateusz Zimnicki.

 

28 II 2014

LAUREACI XI POWIATOWEGO KONKURSU TWÓRCZOŚCI DZIECI I MŁODZIEŻY „W UNII EUROPEJSKIEJ”

 

28 lutego 2014 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Kwidzynie nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom konkursu plastycznego p.n. „W Unii Europejskiej”. Uczniowie naszej szkoły w grupie wiekowej 11-14 lat zdobyli czołowe miejsca i wyróżnienia.

II miejsce w kategorii forma płaska zdobyła uczennica z klasy VI A Kornelia Jasińska. II miejsce w kategorii forma przestrzenna zdobył uczeń z klasy VA Kornel Oberland. Wyróżnienia w kategorii forma przestrzenna otrzymały uczennice z klasy IVB  Zuzanna Sitko i Zofia Powroźnik oraz w kategorii forma płaska uczeń z klasy IVA Cezary Ciepły. Gratulacje!

28 II 2014

LAUREACI POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „CO MNIE ZACHWYCA ZIMĄ”

 

28 lutego 2014 r w Szkole Podstawowej w Janowie nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom konkursu plastycznego p.n „Co mnie zachwyca zimą” Uczniowie naszej szkoły zdobyli nagrody czołowe i wyróżnienia.

II miejsce zajęła uczennica z klasy VI A Aleksandra Olchowik, III miejsce zajęła uczennica z klasy VI A Tamara Jurkiewicz. Wyróżnienia otrzymali uczniowie: Zofia Powroźnik z klasy IVB i Adam Jędrzejewski z klasy VIC. Gratulacje!

 

27 II 2014

DZIEŃ SENIORA W KLASIE IVC

 

     27 lutego 2014 roku klasa IV c zorganizowała Dzień Seniora. Był to szczególny dzień, bo Tłusty Czwartek, dlatego do kawy, herbaty zaserwowano pączki, by tradycji stało się zadość. Było przedstawienie, piosenki, wierszyki i wspólne śpiewy. Zresztą fotorelacja pokaże wszystko.

 

27 II 2014

ZAJĘCIA Z CYKLU „UCZYMY INNYCH”  - TWORZENIE AWATARA W PROGRAMIE VOKI

 

W czwartek 27 lutego w klasie V c odbyły się zajęcia, które pod kontrolą pani Katarzyny Srebrowskiej–Budek poprowadzili trzej uczniowie klasy VI – Patryk, Adam i Michał. Tematem zajęć było tworzenie awatarów w programie Voki. Do tego celu przygotowano specjalne samouczki dla każdego ucznia. Po prezentacji wykonania przykładowego, własnego awatara, który rusza się i mówi chłopcy z klasy VI pomagali młodszym koleżankom i kolegom w indywidualnej pracy. Zajęcia były bardzo ciekawe i przyniosły wiele radości oraz satysfakcji zarówno nauczającym jak i uczącym się.

W przyszłości planujemy organizację kolejnych zajęć tego typu.

27 II 2014

TŁUSTY CZWARTEK

 

Tłusty czwartek to święto, którego tradycja sięga czasów starożytnych – świętowano wówczas odejście zimy i początek wiosny. Obecnie Tłusty Czwartek jest świętem chrześcijańskim, ostatnim dniem wielkiego obżarstwa przed okresem czterdziestodniowego postu.

W naszej szkole również dopełniono tradycji. Wychowawcy oraz rodzice stanęli tego dnia na wysokości zadania i zorganizowali pączkową ucztę. Podobno zjedzone w tłusty czwartek przysmaki nie tuczą, są zdrowe, pełne witamin i mikroelementów. Wiemy, że to nieprawda, ale tradycja nakazuje, żeby w ten jeden dzień absolutnie wszyscy zapomnieli o nieszczęsnych kaloriach.

 

24 II 2014

ALBUM W JĘZYKU ANGIELSKIM

 

Uczniowie klasy IVb: Julia Borowska, Olga Wyszyńska, Przemysław Koc, Hubert Czarnecki, Alan Płochacki i Klara Ostanówka wraz z wychowawcą wzięli udział w projekcie, w którym utworzyli mini album w j. angielskim z informacjami i zdjęciami dotyczącymi naszej szkoły, miasta, kraju, świąt, tradycji oraz kuchni polskiej. Dodatkowo, do albumu dołączone zostało zdjęcie klasy oraz rysunki wykonane przez uczniów o tematyce związanej z naszym krajem. Album został wysłany do hiszpańskiej szkoły podstawowej. Podobny album o Hiszpanii zostanie wysłany od naszych rówieśników z Barcelony.

20 II 2014

LAUREAT WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

 

Mamy laureata Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego, który odbył się 8 lutego 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 57 w Gdańsku. Został nim Piotr Woźniak z klasy IV d, który zdobył 158 punktów na 159 możliwych. Jest najlepszy z wszystkich uczestników. Gratulujemy!

To link do wyników:

http://www.sp57gda.pl/wyniki_xii_konkursu_iv-vi.html 

 

19 II 2014

III POWIATOWY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

 

Mamy dwa wyróżnienia w Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania, który odbył się 19.02.14 w Szkole Podstawowej nr 6 w Kwidzynie. Otrzymali je Natalia Nowak kl. Vc i Mateusz Zimnicki kl.Vb. Gratulujemy!

 

 

18 II 2014

WYCIECZKA DO SKLEPU KL. ID

 

18 lutego 2014 r. klasa I d wybrała się na wycieczkę do sklepu Kaufland. Obejrzały tam zarówno część dostępną dla klientów jak i pomieszczenia służbowe, magazyny, biura. Najbardziej dzieciom podobało się pomieszczenie monitoringu i „wielka” chłodnia. Dzieci obdarowane zostały prezentami, a w zamian zostawiły swoje prace plastyczne, które można oglądać w sklepie. Wycieczka była bardzo udana.

18 II 2014

BAL KARNAWAŁOWY KL. ID I IIIB

 

18 lutego 2014 r. klasa I d i III b wspólnie bawiły się na balu karnawałowym. Dzieci przyszły pięknie przebrane i tańczyły w rytm najnowszych przebojów. Brały też udział w konkursach. Kiedy były zmęczone mogły się posilić i odpocząć przy suto zastawionym stole.

14 II 2014

ZUCHY NA BALU

 

14 lutego gościliśmy na balu karnawałowym w Zespole Szkół Specjalnych. Hasłem przewodnim balu było „Serduszko puka w rytmie cza-cza”, to w końcu walentynki. Pierwszym naszym zadaniem było wykonanie ogromnego plakatu, który później stał się dekoracją sali. Następnie mieliśmy okazję wykonać walentynki i zaadresować je do koleżanki, kolegi z innej gromady/drużyny. Towarzyszyły nam także tańce, zabawy i liczne konkursy.

14 II 2014

WALENTYNKI 2014

 

Walentynki to miły i radosny dzień dla wszystkich uczniów klas I–III. W ramach Małego Samorządu uczniowie klasy III d pod opieką pani Magdaleny Burniewicz zorganizowali „walentynkową pocztę”. Przez cały tydzień, każdy chętny uczeń mógł wrzucić do przygotowanej urny napisane przez siebie życzenia dla przyjaciela, kolegi, przyjaciółki, koleżanki. Natomiast 14.02.2014 r. „listonosze” roznosili walentynkowe życzenia.

10 II 2014

BAL KARNAWAŁOWY W KLASACH II C I III A

 

W dniu 10.02.2014 r. punktualnie o godzinie 16.00 rozpoczął się bal przebierańców z udziałem klas – II c i III a. Dzieci przebrane w przeróżne postacie wkroczyły tanecznym krokiem do ozdobionej sali gimnastycznej. Podczas zabawy dzieci brały udział w różnych zabawnych konkursach: tańce na gazecie, z balonami, z miotłą, w parach i solo. Słodkie łakocie były nagrodami. Podczas przerw dzieci mogły odpoczywać posilając się przygotowanymi przez rodziców „słodkościami”. W tak miłej atmosferze czas szybko upływał. Na zakończenie balu rodzice wybrali królową i króla balu w obu klasach. Mamy nadzieję, że tegoroczny bal na długo pozostanie w pamięci uczestnikom jako mile spędzony czas.

10 II 2014

SZKOLNY KONKURS „ZNAM ROŚLINY I ZWIERZĘTA CHRONIONE”

 

W dniu 10 lutego 201 r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu „Znam rośliny i zwierzęta chronione”. Zadaniem uczniów było rozpoznanie wybranych gatunków roślin i zwierząt chronionych w Polsce. Uczniowie wykazali się wysoka wiedzą. Najlepszy wynik osiągnęli:

 

I miejsce – Stanisław Jędrzejewski kl. IVd

II miejsce – Paulina Sosnowska kl. IVd i Nikola Wołoszyn kl. IVb

III miejsce – Olga Wyszyńska kl. IVb

IV miejsce – Martyna Komorniczak kl. IVa

V miejsce – Zuzanna Sitko kl. IVb.

 

Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie: Marta Majda kl. IVd, Oliwia Makos kl. IVa, Michał Michlewicz kl. IVd, Przemysław Koc kl. IVb, Patryk Kołodziej kl. IVb, Natalia otlewska kl. IVa, Zofia Powroźnik kl. IVb, Krystian Socha kl. IVc i Paweł Zatorski kl. IVc.

 

 

10-14 II 2014

TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

 

Co zrealizowaliśmy

 

Podczas obchodów Tygodnia Bezpiecznego Internetu w dniach 10-14 lutego 2014 r. w naszej szkole zrealizowaliśmy:

1. W każdej klasie na lekcjach informatyki przeprowadzone zostały zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w sieci.

- W klasach VI i V odbyła się projekcja filmu „Dorastanie w Sieci”, na podstawie którego rozmawialiśmy o przykrych konsekwencjach bezmyślnego używania Internetu.

- W klasach IV odbyły się zajęcia pod hasłem „3…2…1…INTERNET”, które pomógł nam przeprowadzić Krzysztof Hołowczyc (oczywiście wirtualnie!).

 

2. Na godzinie wychowawczej w każdej klasie zrealizowaliśmy jeden z tematów z autorskiego programu „Bezpieczni w komputerowym świecie”.

- klasy IV – Chcę uczciwie użytkować strony www.

- klasy V – Gry komputerowe - które polubić, a które odrzucić.

- klasy VI – Może spędzam zbyt dużo czasu przy komputerze?

 

3. W klasach II i III przeprowadzony został konkurs na "Internetową Klasę" (patrz niżej).

 

4. Podjęliśmy działania zachęcające uczniów do wzięcia udziału w konkursach dotyczących bezpieczeństwa ogłoszonych na www.sieciaki.pl.

 

5. W ramach konkursu „Zgrana Klasa” w IV –VI uczniowie przygotowali własne logo Tygodnia Bezpiecznego Internetu.

 

6. W bibliotece szkolnej zorganizowana została wystawa publikacji dotyczących bezpieczeństwa w Internecie. Książki można było oglądać, ale też wypożyczać do domu.

 

7. Odbyło się spotkanie z policjantkami z KPP w Kwidzynie. Policjantki z zespołu zajmującego się sprawami nieletnich szczególną uwagę poświęciły tematowi bezpiecznego korzystania z Internetu, agresji fizycznej oraz słownej skierowanej zarówno pod adresem innych uczniów, jak i nauczycieli.

 

Dzień Bezpiecznego Internetu w klasach I-III

 

Klasy I-III z naszej szkoły po raz kolejny włączyły się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. W związku z tym podjęliśmy szereg działań tak, aby dotrzeć z informacją do każdego ucznia.

W ramach tego przedsięwzięcia w ciągu dwóch pierwszych tygodni lutego uczniowie klas I-III na lekcjach zajęć komputerowych poznawali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Ponadto na zajęciach dzieci z klas II i III rozwiązywały test wiedzy – „Bezpieczny Internet", zaliczany do konkursu „Internetowa klasa".

We wtorek, 11 lutego, na szkolnym korytarzu pojawił się plakat informujący o DBI. Wychowawcy wszystkich klas młodszych przeprowadzili tego dnia zajęcia edukacyjne według wybranych scenariuszy ze szkolnego programu profilaktycznego "Bezpieczni w komputerowym świecie". Podczas zajęć uczniowie wykonali prace ilustrujące zasady bezpiecznego i kulturalnego korzystania z Internetu. Zadanie to zostało również włączone do konkursu "Internetowa klasa". W ciągu dnia ściany szkolnego korytarza pokryły się kolorową mozaiką dziecięcych prac i zasad związanych z bezpiecznym korzystaniem z Internetu.

 

Konkurs "Internetowa klasa" rozstrzygnięty!

 

Już po raz czwarty przyznano Certyfikat "Internetowa klasa". Udział w konkursie wzięli wszyscy uczniowie klas II i III naszej szkoły. Do punktacji wliczono wyniki testu wiedzy o bezpiecznym Internecie oraz zadanie konkursowe wykonane w ciągu Dnia Bezpiecznego Internetu.

 

 

Klasa II a

Klasa II b

Klasa II c

Klasa II d

Klasa III a

Klasa III b

Klasa III c

Klasa III d

 Wiedza o bezpiecznym zachowaniu się w Internecie

 81,60

 75,00

 80,90

 82,91

 93,89

 94,55

 86,27

 82,09

 Zadanie konkursowe w dniu DBI

 10

 10

 10

 10

 10

 10

 10

 10

 Razem

 91,60

 85,00

 90,90

 92,91

 103,89

 104,55

 96,27

 92,09

 

 

W tym roku Certyfikat "Internetowa klasa" zdobyła klasa III b. Gratulujemy!

  

7 II 2014

KONKURS „MAM TALENT”

 

W dniu 7 lutego 2014 r. w sali gimnastycznej przy ul. Mickiewicza odbyła się 2 edycja konkursu młodych talentów dla klas I-III „Mam talent”. Organizatorami konkursu były wychowawczynie świetlicy „Tęczolandia” działającej w naszej szkole – Hanna Przysowa i  Jolanta Muchowska.

W skład jury weszli: przewodnicząca Magdalena Rzemek, Małgorzata Cymuta – wychowawczyni świetlicy ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kwidzynie, Aleksandra Polaczek i Małgorzata Babińska – przedstawicielki Rady Rodziców Świetlicy, Jerzy Pawluczuk – dyrektor oraz Halina Gorka – wicedyrektorka szkoły.

Dzieci popisywały się różnymi umiejętnościami – tanecznymi, wokalnymi, muzycznymi, plastycznymi i recytatorskimi. Konkurs rozpoczął wiązanką tańców towarzyskich laureat 1 edycji Emanuel Pułka z partnerką Oliwią.

Dzieci wykazały się dobrym przygotowaniem i wysokim poziomem występów. W konkursie wygrały: Amelia Sitko z kl. Ib, która z siostrą Zuzią zaśpiewały piosenkę „Biedroneczki” oraz Justyna Tychyj z kl. IIa wykonawczyni piosenki w języku francuskim „Anastazja”. Ponadto jury wyróżniło: Asię Mroczek z kl. IIc, która zagrała na skrzypcach utwór „A ja… jaj… nie lubię zastrzyków”, formację taneczną „Boy and girls” wykonującą taniec współczesny oraz Zuzię Sobieską z kl. IIb autorkę pracy plastycznej techniką orgiami „Chinka”.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Nagrodzeni zostali także pozostali uczestnicy. Wszyscy otrzymali pamiątkowe specjalnie na tę okazję wykonane plakietki. Na zakończenie imprezy gość specjalny konkursu – piosenkarka Magdalena Rzemek zaśpiewała piosenkę wspólnie z synem. Cały konkurs obserwowali i fotografowali zaproszeni przedstawiciele prasy lokalnej „Pulsu Kwidzyna” i „Kuriera Powiatu Kwidzyńskiego”.

 


Starsze wiadomości - patrz niżej w archiwum
 

 

Archiwum wiadomości

2013/14 - pierwszy semestr    2012/13 - drugi semestr   2012/13 - pierwszy semestr    2011/12 - drugi semestr  2011/12 - pierwszy semestr  2010/11 - drugi semestr   2010/11 - pierwszy semestr   2009/10   2008/09   2007/08 i wcześniej