ogłoszenia     dziennik elektroniczny     galeria fotografii      księga gości      sport     gazetka szkolna    nasze forum

 


rok szkolny 2014/2015
I semestr
 

 

22 I 2015

WYNIKI KLASYFIKACJI UCZNIÓW ZA I PÓŁROCZE

 

    Obok można zobaczyć szczegółowe wyniki klasyfikacji klas IV-VI za I półrocze 2014/2015.

 

oceny

sprawowanie

22 I 2015

BAL KARNAWAŁOWY W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

 

   W dniu 22.01.2015r. w świetlicy szkolnej przy SP2 odbył się bal karnawałowy. Przez cały tydzień uczniowie uczęszczający do świetlicy poznawali ludowe zwyczaje i obrzędy karnawałowe z dawnych czasów, takie jak podkoziołek, babski comber, maszkary czy zapusty. Podczas balu uczniowie chętnie brali udział w licznych zabawach i konkursach. Wszystkim najbardziej podobał się konkurs jedzenia na czas jabłek, marchewek i bananów a także „wyścig z jajkiem”. Nie zabrakło też wspólnych tańców, zabaw z balonami, wyborów króla i królowej balu oraz popisów tanecznych a nawet malowania twarzy. Zabawa była wyśmienita!

A. Pułka

16 I 2015

KONKURS „POZNAJEMY ŚWIAT WOKÓŁ NAS”

 

Oto wyniki drugiego etapu konkursu całorocznego dla klas I-III  „Poznajemy świat wokół nas”, w tym roku pod hasłem „Poznajemy naszą szkołę”.

 

20 pkt. zdobyli:

1.   Nikola Kaleta III a

2.   Anna Kamińska I c

3.   Michał Zimnicki III a

 

15 pkt. zdobyli:

1.   Oliwia Albrecht Ia

2.   Julia Czarnuch III b

3.   Karolina Nagórska III a

4.   Karol Strzyżewski III d

5.   Wiktoria Sarnecka II b

6.   Amelia Kołodziej I e

7.   Zuzanna Reniecka II b

8.   Martyna Kijek III b

9.   Kacper Matysek II c

10.   Filip Matysek  IIc

11. Paulina Mitryniuk Ia

12.  Kewin Górski III b

13. Jakub Surdyka III b

14. Piotr Surdyka I e

15. Anna Urbańska II c

16. Amelia Witkowska III c

17. Kalina Zgubińska Ia

 

 

11 I 2015

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

 

W ostatnią niedzielę 11.01.2015 r. braliśmy udział w zbiórce na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ośmiu wolontariuszy pod opieką pani Jolanty Obód zbierało pieniądze w hali przy ul. Wiejskiej. W tym roku przeznaczone one zostaną ponownie na zakup sprzętu do ratowania życia dzieci oraz opieki nad seniorami. Nasi uczniowie sprzedawali różne przedmioty, m.in. zabawki, koszulki, obrazki itd. Zebraliśmy 907 zł!

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom oraz rodzicom i nauczycielom. Cieszymy się, że co roku uczniowie naszej szkoły pomagają ratować życie i przynosić ulgę w cierpieniu.

W tym roku kwestowali:

Weronika Kołodziej, Maciej Zaręba, Adam Kożurno, Jakub Jurak, Natalia Otlewska, Bartek Grochalski, Oliwia Szostak, Julia Adamczyk.

7 I 2015

MIĘDZYNARODOWA KARTKA ŚWIĄTECZNA

 

Uczniowie klas 4-6 w ramach projektu e Twinning własnoręcznie wykonali kartki bożonarodzeniowe z życzeniami po polsku i angielsku, które zostały rozesłane do poszczególnych krajów. Z kartek, które otrzymaliśmy od naszych partnerów zrobiliśmy wystawkę. Kraje biorące udział w projekcie: Anglia (Bury), Grecja (Larissa), Włochy (Copertino), Litwa (Kaunas), Belgia (Poperinge), Holandia (Nieuwegein) oraz Polska.

 

19 XII 2014

WIGILIJNE SPOTKANIE W KLASIE ID

 

W dniu 19.12.2014 r. po raz pierwszy spotkaliśmy się przy wigilijnym stole. Dzieci składały sobie wzajemnie życzenia. Potem częstowały się smakołykami przygotowanymi przez rodziców. Śpiewaliśmy kolędy oraz oglądaliśmy film o fabryce zabawek u Świętego Mikołaja. W tak miłej atmosferze skończyła się nasza uroczystość.

18 XII 2014

WIGILIA W KLASIE IA 

A gdy zabłyśnie gwiazda

w błękitnej dalekości.

Będziemy z sobą dzielić

Opłatek – chleb Miłości.

 

Dzień 18.12.2014 był dniem szczególnie uroczystym, po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Wigilię. Na początku złożyliśmy sobie świąteczne życzenia, następnie zasiedliśmy do stołu, na którym były przygotowane przez uczniów smakołyki. W dalszej części spotkania śpiewaliśmy kolędy i oglądaliśmy film o tradycjach związanych z okresem świąt Bożego Narodzenia.

17 XII 2014

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE W KLASIE IIIC

 

W dniu 17.12.2014 r. w kl. IIIc odbyły się zajęcia plastyczno-techniczne, w czasie których dzieci wykonywały z pomocą rodziców ozdoby świąteczne. W czasie spotkania śpiewaliśmy kolędy, jedliśmy przygotowane przez rodziców smakołyki.

XII 2014

SPOTKANIA W KL. I–III Z PRZEDSTAWICIELAMI CHORĄGWI HUSARSKIEJ

 

Podczas prezentacji dzieci mogły zobaczyć, jak wyglądały stroje kobiet w dawnych czasach, wyposażenie strojów żołnierzy - husarii. Obejrzały fragmenty filmów dotyczących walk żołnierzy.

XII 2014

UCZNIOWIE POZNAJĄ PAMIĄTKI SZKOLNE

 

W nowej sali, która powstała w wakacje na ostatnim piętrze budynku głównego odbywają się już zajęcia. Jako pierwsze zaproszone zostały klasy I-III. W sali w, ramach przygotowań do jubileuszu 70-lecia SP2, zgromadzono pamiątki związane z historią naszej szkoły m.in: stare fotografie, świadectwa szkolne, przybory szkolne i biurowe, przedmioty znalezione podczas remontu w 2005 r., prace konkursowe uczniów itd. Uczniowie mogą również obejrzeć specjalnie przygotowaną prezentację multimedialną i filmy z historii szkoły.

15 XII 2014

ETAP SZKOLNY WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

 

W etapie szkolnym Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego najlepiej poradzili sobie: Laura Lewandowska kl. IVa, Dominika Matla kl. IVb, Piotr Woźniak kl. Vd, Martyna Komorniczak kl. Va, Agnieszka Olchowik kl. VIb i Maja Ostrowska kl. VIb.

Życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim!

 

 

11 XII 2014

POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS II-III „TRADYCJE I ZWYCZAJE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA”

 

W dniu 11 grudnia 2014r w naszej szkole odbył się XII Powiatowy Konkurs Plastyczny dla klas II-III pod nazwą „Tradycje i Zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia”. Celem konkursu jest pielęgnowanie tradycji i zwyczajów obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia, rozbudzanie zainteresowań plastycznych dzieci, oraz integracja międzyszkolna.

W tegorocznym konkursie plastycznym wzięło udział 9 szkół z miasta i powiatu: Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 4, Społeczna Szkoła Podstawowa, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa W Czarnym Dolnym, Szkoła Podstawowa w Morawach, Szkoła Podstawowa w Gardei, Szkoła Podstawowa w Otłowcu.

Podczas konkursu dzieci prezentowały swój talent plastyczny. Zadaniem każdej drużyny było ozdobienie stroika świątecznego w formie wieńca. Zadaniem dodatkowym było wykonanie przez każdą szkołę  stroika świątecznego z dowolnego materiału.

Prace plastyczne oceniało jury w składzie:

p. Joanna Sitko- przewodnicząca, p. Jerzy Pawluczuk, p. Magdalena Michalska, p. Emilia Grochalska i p. Agnieszka Maj.

W konkursie plastycznym „Wieniec świąteczny”:

I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2

II miejsce zajęła drużyna ze  Szkoły Podstawowej  w Otłowcu

III miejsce zajęła drużyna ze  Szkoły Podstawowej nr 6.

W konkursie „Najpiękniejszy stroik świąteczny”:

I miejsce zajęła Szkoła podstawowa nr 5

II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Gardei

III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Czarnym Dolnym.

Część artystyczną reprezentowały szkolne zespoły muzyczne i taneczne: „Parada”, „Wesołe Nutki”, „Gwiazdeczki”, „Tańczące Promyki”. Za udział W konkursie plastycznym wszystkie dzieci otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy.

10 XII 2014

I MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE „ONI TEŻ BYLI DZIEĆMI”

 

W dniu 10.12.2014 r. uczestniczyliśmy w III edycji powiatowego konkursu „Oni też byli dziećmi”. Nasza drużyna w składzie: Wiktoria Kawecka kl. Id, Zuzanna Reniecka kl. IIb i Emilia Szramowska kl. IIIc wykazała się ogromną wiedza o polskich noblistach zdobywając I miejsce. Gratulujemy!

5 XII 2014

POWIATOWY KONKURS PRZYRODNICZY „W MACIEJKOWYM OGRODZIE”

 

W dniu 5 grudnia 2014r. w Nebrowie odbył się Powiatowy Konkurs Przyrodniczy „W maciejkowym ogrodzie” dla uczniów klas szóstych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. VIa - Anna Nowak i Kamil Nowak. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu dotyczącego zagadnień z podstawy programowej przyrody a potem wykonanie w zespole zadań dotyczących rozpoznawania drzew i krzewów, parków narodowych i ekoznaków. W klasyfikacji Ania zajęła VI miejsce a Kamil V miejsce. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

5 XII 2014

FINAŁ KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA KLAS I „KARTKA ŚWIĄTECZNA Z KWIDZYNA”

 

W październiku został ogłoszony przez Burmistrza Miasta Kwidzyna konkurs plastyczny dla klas I szkół podstawowych na „Wykonanie Kartki Świątecznej z Kwidzyna”.

W eliminacjach szkolnych jury wybrało 10 najpiękniejszych prac, które zostały przekazane do Urzędu Miasta w Kwidzynie.

Kartki wykonali: Emilia Borowska z kl. Ic, Aleksander Gąsiorowski z kl. Id, Damian Rakieć z kl. Id, Joanna Cybulska z kl. Id, Nikola Birman z kl. Ie, Agata Chatys z kl. Ie, Nikodem Kalczuk z kl. Ie, Michał Ulatowski z kl. Ie i Martyna Poradowska z kl. Ie - zobacz prace uczniów.

W dniu 5 grudnia w Urzędzie Miejskim odbyło się ogłoszenie wyników konkursu. Burmistrz Miasta Andrzej Krzysztofiak zaprezentował zwycięską kartkę wykonaną przez ucznia naszej szkoły Michała Ulatowskiego z klasy Ie. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i słodkie podarunki.

Gratulacje!!!

5 XII 2014

ZUCHY NA BIWAKU MIKOŁAJKOWYM W SADLINKACH

 

5 grudnia wyjechaliśmy do Sadlinek spotkać się ze Świętym Mikołajem. Przygotowaliśmy ozdoby choinkowe w postaci bombek, którymi pochwaliliśmy się Mikołajowi. Zaprezentowaliśmy też przygotowane wcześniej układy taneczne do muzyki ludowej. Pląsaliśmy i bawiliśmy się do późnej nocy.

4 i 5 XII 2014

MIKOŁAJKI

 

W klasach I–III

Co to był za cudowny dzień! 5 grudnia odwiedziło nas aż dwóch Świętych Mikołajów – starszy i młodszy wraz ze swoimi pomocnicami. Dzieci z entuzjazmem przywitały się z gośćmi i zadawały liczne pytania. Mikołaj cierpliwie udzielał odpowiedzi na wszystkie zadane przez dzieci pytania. Po wspólnych zabawach, pląsach i śpiewach, dzieci otrzymały drobne upominki.

 


W klasach IV–VI

6 grudnia naszą szkołę odwiedziły pomocnice Mikołaja, Śnieżynki. Ich nadejście sprawiło wiele radości, szczególnie dlatego, że dla każdego miały słodki upominek od Mikołaja. Dziękujemy Mikołajowi za prezenty i za to, że o nas nie zapomniał. Mamy nadzieję, że za rok Mikołaj również będzie o nas pamiętał  : )).

4 XII 2014

FINAŁ POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „POMAGAMY I UCZYMY POMAGAĆ”

 

W dniu 4 grudnia 2014r. W Teatrze Miejskim w Kwidzynie nastąpiło rozstrzygniecie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Pomagamy i uczymy pomagać” organizowanego przez Kwidzyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych.

I miejsce w kategorii szkół podstawowych otrzymali uczniowie naszej szkoły:Julia Banach z kl.VI b i Zuzanna Sitko z kl. Vb.

II miejsce otrzymali uczniowie: Aniela Mosakowska z kl Va i Weronika Dąchór z kl. IVb. III miejsce otrzymali uczniowie:Tomasz Gadecki z kl. IVb i Zofia Powroźnik z kl.Vb. Wyróżnienie otrzymał uczeń Bartosz Albrecht z kl. IVb.

Gratulacje!!!

 

 

2 XII 2014

MIEJSKI KONKURS PRZYRODNICZY DLA KLAS III „Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT”

 

Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy organizowany jest dla uczniów klas III kwidzyńskich szkół podstawowych. W tym roku uczestnicy konkursu spotkali się w naszej szkole 2 grudnia. Początkowo konkurs obejmował swym zasięgiem tylko uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Kwidzynie. Z biegiem czasu pojawiła się potrzeba zaproszenia do udziału w konkursie uczniów pozostałych kwidzyńskich podstawówek.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, popularyzowanie postaw ekologicznych oraz kształtowanie umiejętności wykorzystania w praktyce wiedzy przyrodniczej.

W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 12 uczniów, reprezentujących szkoły: SP 2, SP 4, SP 5, SP 6. Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania 8 zadań. Dzieci musiały poradzić sobie, między innymi, z rozpoznawaniem roślin zbożowych, rozpoznawaniem liści drzew, rozpoznawaniem drzew i krzewów owocowych. Sporo czasu zajęła uczestnikom mapa Polski i zadania związane z umiejętnością jej odczytania.

Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, mimo stresu na twarzach dzieci nie zbrakło uśmiechu. Uczniowie wykazali się szeroką wiedzą, wprawiając w podziw jurorów. W konkursowych zmaganiach I miejsce zdobyła drużyna SP 4. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna SP 2, na trzecim drużyna SP 6. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody.

 

Organizatorzy:

Renata Gerlach

Elżbieta Rakowska-Kiliszek

Joanna Grządka

Mariola Baprawska

1 XII 2014

WYNIKI ETAPU SZKOLNEGO WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO

 

Dnia 20 listopada 2014 r. odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Wzięło w nim udział 29 uczniów z klas IV-VI. Test, który rozwiązywały dzieci, składał się z zadań otwartych i zamkniętych, za które można było zdobyć maksymalnie 36 punktów. Najlepsze wyniki uzyskało 11 osób:

 

Miłosz Berent, kl. VIc

Julia Duchała, kl. IVb

Paweł Homiczuk, kl. VIc

Martyna Komorniczak, kl. Va

Adam Kożurno, kl. VIa

Dominika Morańska, kl. VIc

Anna Nowak, kl. VIa

Agnieszka Olchowik, kl. VIb

Julian Pawłowski, kl. VIb

Dominika Piotrowska, kl. Vb

Nikola Wołoszyn, kl. Vb

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie rejonowym, który odbędzie się już 14 stycznia 2015 roku w SP 4 w Kwidzynie.

1 XII 2014

KONKURS PLASTYCZNY „DRZEWO W RÓŻNYCH ODSŁONACH”

 

W listopadzie uczniowie klas IV-VI wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Drzewo w różnych odsłonach” organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. dr Władysława Gębika. Uczniowie w swoich pracach przedstawili urzekające drzewa dowolną techniką plastyczną.

Laureci konkursu:

Stanisław Jędrzejewski kl.Vd – I miejsce

Sylwia Dropek kl.VIa – II miejsce

Wyróżnienia:

Nadia Suczyńska kl.VIa

Oliwia Makos kl.Va

Dawid Lisewicz kl.Vd

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Gratulacje!

 

 

29 XI 2014

„WŁATCY DRUK” POZNAJĄ ZAKĄTKI PRABUT

 

Jesienna pogoda nie sprzyja wyprawom rowerowym. Jednak trudno usiedzieć w domu, gdy nęci propozycja wspólnego spędzenia przedpołudnia i zwiedzanie pobliskiego miasteczka.

Wybieramy się więc do Prabut. 29 listopada, sobotnie przedpołudnie. Jest zimno. Pod gotycką Bramą Kwidzyńską w Prabutach czeka na nas pan Krzysztof Teodorczuk, pracownik PCKiS w Prabutach, których wita nas serdecznie i zaprasza do zwiedzania. Oprowadza nas po wystawie im. Wernera Zebrowskiego, która mieści się w Bramie, Opowiada o sięgającej XIII wieku historii Prabut,  pokazuje makietę  dawnego miasta. Następnie idziemy do fontanny Rolanda, oglądamy ruiny Zamku Biskupów Pomezańskich i zwiedzamy kościółek polski. Kulminacją wycieczki są „lochy” czyli sięgające XVIII wieku wodociągi miejskie. Dzieci są zaintrygowane tym miejscem. Tym bardziej, że z opowieści naszego przewodnika wynika, że podziemia są miejscem zimowania nietoperzy. Nie każda grupa turystów ma możliwość zwiedzania wodociągów o tej porze roku. Wychodzimy stamtąd trochę zawiedzeni: ani żadnego skarbu, ani duchów… Z ulgą  i już głodni nieco idziemy do pizzerii. Czeka nas tam pizza prosto z pieca i gorąca herbata. Rozgrzewamy się i biegniemy na autobus. Pełni wrażeń wracamy do domu.

28 XI 2014

„ANIOŁOWIE SIĘ RADUJĄ” – KONKURS PLASTYCZNY

 

        W dniu 28.11.2014 r. dzieci z naszej świetlicy brały udział w konkursie plastycznym „Aniołowie się radują” zorganizowanym przez Fundację Hospicyjną w Gdańsku. Prace uczniów zostały wykonane różnymi technikami plastycznymi, były niezwykle oryginalne, estetyczne i pomysłowe.

        Wszystkie nasze prace zostały wyeksponowane w czasie Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gdańsku, a fundusze zebrane z aukcji zostały przeznaczone na Fundację Hospicyjną w Gdańsku.

Dziękujemy naszym małym artystom za wkład i zaangażowanie w tak zaszczytnym celu.

 

Jolanta Muchowska i Hanna Przysowa

28 XI 2014

"ANDRZEJKI" W KLASACH I-III

 

W piątek 28 listopada trzecioklasiści z klasy III b odwiedzili wszystkie klasy, zapraszając koleżanki i kolegów do wspólnych wróżb andrzejkowych. Przedstawiciele każdej z klas losowali wróżbę, dla swoich rówieśników. Życzymy wszystkim, aby ich wróżby spełniły się w całości. 

Opiekunka akcji:

Estera Brzycka

28 XI 2014

ETAP SZKOLNY WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

W środę 5 listopada 2014 uczniowie klas V-VI wzięli udział w etapie szkolnym Wojewódzkiego Konkursu Języka angielskiego. Z niełatwymi  zadaniami zmagało się 30 uczniów z klas V i VI. Najlepszy wynik osiągnął Miłosz Berent z klasy VIc.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie rejonowym.

 

 

28 XI 2014

"KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ" - KONKURS ORGANIZOWANY PRZEZ MEN

 

Nasza szkoła bierze udział w konkursie "Książki naszych marzeń” organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jego głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęta do podejmowania inicjatyw na rzecz zwiększenia zainteresowania czytaniem książek wśród uczniów. Zasady konkursu są proste, a nagrody świetne. Umożliwia on uczniom wybór książek, o przeczytaniu których marzą.

Lista została już przygotowana z propozycji zgłoszonych przez wszystkich uczniów z kl. IV-VI (zobacz). Jeśli teraz przekonamy organizatorów, że to właśnie my powinniśmy wygrać, dostaniemy wszystkie książki z listy! Jak to zrobić? Nasi uczniowie pod kierunkiem p. Krzysztofa Kijka przygotowali na ten temat krótki film. Film został opublikowany na portalu YouTube (zobacz film), a zgłoszenie przesłaliśmy do organizatorów.

W konkursie mogą wziąć udział wszystkie szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. W każdej z tych kategorii wybrani zostaną laureaci. Ogłoszenie wyników nastąpi jeszcze przed przerwą świąteczną!

„Nakręćmy się na czytanie!"

 

27 XI 2014

KLASA VI C NA WIECZORZE ANDRZEJKOWYM W GIMNAZJUM NR 3

 

Czwartkowy wieczór 27 listopada klasa VI c spędziła w Gimnazjum nr 3. Gimnazjaliści przygotowali dla nas masę ciekawych zabaw, wróżb, konkursów i występów wokalnych. Bawiliśmy się doskonale.

27 XI 2014

ANDRZEJKI W KLASIE IA

 

Od dawien dawna wierzono, że dzień, w którym przypadają imieniny Andrzeja poprzedza wigilia św. Andrzeja – wieczór wróżb.

W naszej klasie andrzejkowo było dnia 27.11. Było więc losowanie kartek z wróżbą, wychodzenie butów za próg. Nie zabrakło andrzejkowej numerologii, rzutów kostką w magicznym kręgu. Wydaje się, że wszyscy świetnie się tego dnia bawili. Wróżby były przeplatane pląsami i zabawami przy muzyce, nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Każdy z nas może czarować. A najpiękniejszy czar, na który stać każdego z nas, to uśmiech na ustach drugiego człowieka.

Serdecznie dziękuję rodzicom za pomoc i zaangażowanie.

 

24-25 XI 2014

KLASA III B W ZIELONEJ SZKOLE W BRACHLEWIE

 

W dniach 24-25 listopada 2014 r. klasa III b przebywała na zielonej szkole w Brachlewie. Braliśmy udział w ciekawych zajęciach przyrodniczych i ekologicznych, chodziliśmy na wycieczki do lasu. Mieliśmy też mnóstwo czasu na zabawy. Wieczorem odbyła się dyskoteka na, której odbył się konkurs tańca. Wyjazd do zielonej szkoły był bardzo udany. Każdy z nas wrócił zmęczony, ale bardzo wesoły i zadowolony.

24 XI 2014

LEKCJE W BIBLIOTECE KL. I

 

W  listopadzie i grudniu 2014 r. uczniowie wszystkich klas I odwiedzili Centrum Edukacyjno-Informacyjne „Interdwójka” (czyli bibliotekę szkolną) i wzięli udział w ciekawych i pouczających lekcjach bibliotecznych przeprowadzonych przez pana Michała Klaina. Dzieci dowiedziały się co to jest księgozbiór, jaka jest różnica między księgarnią a biblioteką, co należy zrobić, aby móc korzystać z biblioteki oraz co najważniejsze, jak szanować i dbać o książki zarówno te własne jak i wypożyczone. Każdy uczeń otrzymał pamiątkową zakładkę oraz mógł wypożyczyć książkę.

21 XI 2014

"DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI" W KLASACH I-III

 

Obchody "Dnia Życzliwości" odbyły się w naszej szkole już po raz trzeci. Celem tego dnia jest propagowanie życzliwości wśród uczniów naszej szkoły. Od środy 19 listopada można było na szkolnym korytarzu przeczytać gazetkę zawierającą informacje o początkach obchodów tego dnia. W czwartek 20 listopada pierwszoklasiści z klasy I b oraz I d odwiedzili wszystkie klasy, zapraszając koleżanki i kolegów do wspólnej akcji. Dzieci zaprezentowały scenkę, w której była mowa o kulturalnym i życzliwym zachowaniu w różnych okolicznościach.

W piątek, 21 listopada, każdy uczeń i nauczyciel w naszej szkole otrzymał żółte słoneczko, jako zaproszenie do bycia życzliwym wobec innych. Nie zapomniano również o innych pracownikach szkoły. Każdy, kto zrobił życzliwy gest wobec innych, przyklejał płatki do klasowych kwiatów symbolizujących życzliwość. Początkowo kwiaty było smutne, miały tylko nagie łodyżki. Wraz z upływem dnia kwiaty pokrywało się kolorowymi płatkami, aż stało się wesołe i piękne.

Świat wokół nas, kiedy otaczają nas obojętni i wrodzy nam ludzie jest smutny i wrogi. Nauczmy się być życzliwi dla innych, a świat stanie się bardziej przyjazny.

 

Opiekunki akcji:

Joanna Grządka i Renata Gerlach

21 XI 2014

ZAWODY SPORTOWE W KL. IA

 

W dniu 21 listopada klasa I a przyjazna aktywności fizycznej w ramach lekcji wychowania fizycznego uczestniczyła w zawodach sportowych. Zadania do wykonania były bardzo urozmaicone. Wymagały dobrej sprawności, współdziałania i oczywiście zgrania zespołów. Wszyscy wykonywali je z ogromnym zaangażowaniem, dlatego też każdy był zwycięzcą. Celem przeprowadzenia zawodów było kształtowanie odporności emocjonalnej w związku z przegraną, czerpanie radości z wygranej oraz rywalizacji fair – play.

20 XI 2014

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

 

20 listopada po raz pierwszy w Polsce obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Uchwałę w tej sprawie podjął Sejm RP.

Wielkie zamieszanie na dużej przerwie w „przejściówce”: kolejka do wystawy „25 lat Konwencji o Prawach Dziecka”, przy stolikach wspólne rysowanie. Każdy, kto przeczytał konwencję w wersji dla dzieci, otrzymywał plakietkę z napisem „Znam swoje prawa”. Taki był cel tej zabawy – zapoznać się z aktem prawnym i zilustrować go, według własnego pomysłu, czyli poznać zapisane tam prawa. Nauczyciele otrzymywali inne znaczki – „Znam prawa dzieci”. I Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w naszej szkole cieszył się dużym zainteresowaniem.

Przeczytaj list Minister Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka.

 

19 XI 2014

KONKURS PRZYRODNICZY „JESTEM BADACZEM PRZYRODY”

 

        Dnia 19 listopada 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Kwidzynie odbył się Miejski Konkurs Przyrodniczy „Jestem badaczem przyrody”. Zadaniem uczniów było rozwiązywanie różnorodnych zadań związanych z przyrodą, ekologią i ochroną środowiska. Rozpoznawali także drzewa i krzewy na podstawie zasuszonych okazów. W konkursie wzięli udział uczniowie klas VI. Pierwszy zespół  to uczniowie klasy VIa - Anna Nowak, Martyna Sipa i Kamil Nowak. Drugi zespół - to uczniowie klasy VIb - Julia Kassner, Agnieszka Olchowik i Mateusz Zimnicki.

        Uczniowie naszej szkoły spisali się znakomicie w konkursie. Ania, Martynka i Kamil zajęli pierwsze miejsce drużynowo. Laureaci oraz uczestnicy konkursu zostali obdarowani upominkami.

 

 

17 XI 2014

KONKURS „POZNAJEMY ŚWIAT WOKÓŁ NAS”

 

     Oto wyniki pierwszego etapu konkursu całorocznego dla klas I-III  „Poznajemy świat wokół nas”, w tym roku pod hasłem „Poznajemy naszą szkołę”.

 

20 pt. zdobyli :

1.   Jędrzejak Małgorzata I a

Szarafin Marta II a

Kaleta Nikola III a

 

15 pt. zdobyli :

1.   Dąbrowska Antonina I a

2.   Albrecht Oliwia I a

3.   Balsam Maria I a

4.   Wiertel Wiktoria I a

5.   Mitryniuk Paulina I a

6.   Chatys Amelia I c

7.   Węcka Marta I c

8.   Foryś Szymon I c

9.   Kołodziej Amelia I e

10.               Chatys Agata I e

11.               Witkowska Weronika II a

12.               Sławska Amelia II a

13.               Sarnecka Wiktoria II a

14.               Adamczyk Amelia II a

15.               Rawalska Lena II b

16.               Jasińska Martyna II b

17.               Gryń Dawid II b

18.               Oparzela Nikola II b

19.               Reniecka Zuzanna II b

20.               Królikowski Michał II b

21.               Koc Michał II b

22.               Braun Natalia II b

23.               Kopik Zuzanna II b

24.               Franosz Joanna II c

25.               Rutkowska Nikola II c

26.               Urbańska Anna II c

27.               Nagórksa Karolina III a

28.               Witkowski Kacper III a

29.               Zimnicki Michał III a

30.               Lewandowska Zuzanna III a

31.               Robaczyńska Aleksandra III b

32.               Zabroń Kacper III b

33.               Jabłoński Jakub III b

34.               Surdyka Jakub III b

35.               Kijek Martyna III b

36.               Witkowska Amelia III c

37.               Skonieczna Dominika III d

38.               Muzolf Paula III d

39.               Rzepczyński Martin III d

40.               Sławski Maciej III d

41.               Klonowski Maciej III d

42.               Bałog Hanna III d.

 

 

14 XI 2014

KLASA IID W SKLEPIE

 

14 listopada 2014 r. klasa II d odwiedziła po raz drugi sklep Kaufland.  Poprzednim razem dzieci zwiedzały sklep i poznały pracę ekspedientek. Tym razem wzięły udział w konkursie wiedzy o tym sklepie. Otrzymały wiele ciekawych gadżetów m.in. notesy, czapeczki, kubki itp. Wykazały się też pomysłowością w wykonaniu prac plastycznych, które zostawiły w sklepie. Zadowolone dzieci wróciły do szkoły.

13 XI 2014

ETAP SZKOLNY WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

 

W środę 29 października 2014 r. uczniowie klas V-VI wzięli udział w etapie szkolnym Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Z niełatwymi - jak zawsze - zadaniami zmagało się 34 uczniów z klas V  i  VI. Najlepsze wyniki osiągnęli:

 

Martyna Sipa z kl. VI a

Kornel Oberland z kl. VI a

Jakub Wojtyła z kl. VI a

Miłosz Berent z kl. VI c

Julian Pawłowski z kl. VI b

Paweł Homiczuk z kl. VI c

Jakub Urbański z kl. VI a

Paskal Zieliński z kl. VI a

 

Gratulujemy im i życzymy powodzenia w etapie rejonowym, który odbędzie się 18 grudnia 2014 r. w SP4 w Kwidzynie.

12 XI 2014

KLASA IE ZDROWE SAŁATKI JE

 

W dniu 12 listopada uczniowie klasy 1e poznawali i utrwalali zalety i korzyści płynące ze spożywania owoców i warzyw. W praktyce sporządzili sałatkę owocową z przyniesionych przez siebie produktów. Po zakończonej pracy uczniowie degustowali wykonane przez siebie smakołyki.

10 XI 2014

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI ORAZ URODZIN PATRONA SZKOŁY

 

W 1795 r. z map Europy i Świata wymazano państwo polskie. Jego obszar i ludność je zamieszkująca weszły w skład trzech krajów: Rosji, Prus i Austrii. W okresie XIX wieku Polacy kilkakrotnie bezskutecznie zrywali się do walki zbrojnej o odzyskanie niepodległości, co ostatecznie udało się dopiero 11 listopada 1918 r.

W poniedziałek 10.11.2014 r. nasza szkoła uczciła ten dzień uroczystym apelem i kotylionami upamiętniającymi święto. Na tej samej uroczystości wspominaliśmy kolejną rocznicę urodzin patrona naszej szkoły - majora Henryka Sucharskiego. Święto ubarwił występ szkolnego zespołu mażoretek „Parada”.

 

8 XI 2014

SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLASY IE

 

W sobotę 8 listopada 2014r uczniowie klasy 1e wraz z rodzicami i wychowawczynią uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym, które odbyło się w parku przy Warsztatach Terapii Zajęciowej w Górkach. Przy ognisku dzieci piekły kiełbaski. Śpiewały piosenki. Były też wspólne zabawy a także spacery i rozmowy. Podziwiały piękno jesiennego krajobrazu. Pogoda dopisywała. Czas upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze.

7 XI 2014

WIZYTA PRZEDSTAWICIELI CHORĄGWI HUSARSKIEJ

 

W dniu 7 listopada 2014 r. dzieci z klas: I a, Ic i I e gościły przedstawicieli Chorągwi Husarskiej Marszałka woj. pomorskiego: Aleksandra Malinowskiego i Małgorzatę Malinowską oraz Piotra Widza przedstawiciela Bractwa Rycerskiego ze Sztumu.

Celem wizyty było poznanie  wyglądu i wyposażenia husarii oraz identyfikowanie się z historią i kulturą ojczyzny, budowanie świadomości własnej tożsamości narodowej, poczucia przynależności do narodu.

Dziękujemy p. A. Malinowskiemu i p. M. Malinowskiej oraz p. Piotrowi Widz za cenną lekcję historii.

6 XI 2014

ZDROWE PRZEKĄSKI W KL. ID

 

     Realizując zadania związane ze zdrowym odżywianiem, w klasie I d dzieci wraz z panią i rodzicami przygotowały smaczne o pożywne szaszłyki owocowe. Wcześniej na zajęciach uczyły się o wartościach odżywczych produktów spożywczych. A, że wszystkie dzieci lubią owoce podane w nietypowy sposób, postanowiliśmy zrobić smaczną przekąskę. Wszystkim dzieciom szaszłyki wyszły kolorowe i bardzo smaczne.

6 XI 2014

WSPÓLNA LEKCJA KL. IIB Z PRZEDSZKOLAKAMI

 

6.11.2014 r. dzieci z klasy II b gościły na lekcji przedszkolaków z przedszkola Promyk. Dzieci wspólnie wysłuchały wiersza. Później szukały na mapie Polski miast położonych nad Wisłą. Przedszkolaki wraz z dziećmi z klasy II b wycięły i ułożyły mapkę konturową naszego kraju. Zajęcia wszystkim się podobały.

3 XI 2014

KONKURS BURMISTRZA MIASTA KWIDZYNA NA WYKONANIE KARTKI ŚWIĄTECZNEJ

 

W październiku został ogłoszony przez Burmistrza Miasta Kwidzyna konkurs na wykonanie "Kartki Świątecznej". Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I szkół podstawowych. W eliminacjach szkolnych w dniu 3 listopada jury wybrało 10 prac, które zostały przekazane do Urzędu Miasta w Kwidzynie. Specjalna komisja przy Burmistrzu Kwidzyna wybierze najpiękniejszą kartkę, która zostanie wydrukowana i nagrodzona.

31 X 2014

HALLOWEEN

 

        W dniu 31 października z okazji Halloween uczniowie klas 6 przygotowali dla pozostałych klas przedstawienie o zwyczajach i pochodzeniu Halloween. Podczas przedstawienia uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje pomysłowe przebrania oraz wziąć udział w zabawach, zwycięzcy otrzymali słodkie upominki.

28 X 2014

SZKOLNY KONKURS „ZNAM DRZEWA I KRZEWY”

 

        W dniu 28 października 2014 r.  odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu  „Znam drzewa i krzewy”. Wzięli w nim udział chętni  uczniowie klas  IV-VI. Ich zadaniem było rozpoznać podane gatunki drzew i krzewów na podstawie obrazów liści, owoców lub nasion.

Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami, wykazując się wiedzą z zakresu dendrologii. Najlepsi w tej dziedzinie to:

 

I miejsce - Stanisław Jędrzejewski kl. Vd i Kamil Nowak kl. VIa

II miejsce - Anna Nowak kl. VIa i Agnieszka Sztachelska kl. VIa

III miejsce - Weronika Tynda kl. IVc

 

Pozostali uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie to:

Kacper Adamczyk kl. IVd, Jakub Babiński kl. IV, Miłosz Berent kl. VIc, Julia Chmielowska kl. VIc, Oliwia Gierczyńska kl. Vc, Paweł Homiczuk kl. VIc, Adrian Kemski kl. VIb, Patrycja Kęcik kl. IVd, Dominika Klepacz kl. Vd, Alicja Kućmierowska kl. IVb, Jędrzej Kulczyk kl. IVc, Paweł Kulesz kl. VIc, Katarzyna Lemańska kl. IVc, Martyna Malinowska kl. VIb, Dominika Matla kl. IVb, Maja Mielcarek kl. IVc, Wiktor Niezbecki kl. Vb, Agnieszka Olchowik kl. VIb, Maja Kosarzecka kl. IVc, Natalia Nowak kl. VIc, Alan Płochacki kl. Vb, Paulina Siemieńska kl. IVc, Korneliusz Stromecki kl. VIb, Daria Waga kl. VIc, Jakub Wołos kl. IVb, Nikola Wołoszyn kl. Vb, Alicja Zięciak kl. IVa, Mateusz Zimnicki kl. VIb.

Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu!

 

 

24 X 2014

ODWIEDZINY PRZEDSZKOLAKÓW W KL. IIC

 

W piątek 24 października 2014 r. klasę IIc odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola "Promyk" w Kwidzynie. Dzieci zapoznały się z budynkiem "Pod Zegarem", wyglądem sali lekcyjnych, świetlicy szkolnej, a także obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą życia szkolnego.

23 X 2014

WYCIECZKA KL. VC DO MALBORKA

 

23.10.2014 r. klasa Vc pojechała na spektakl pt. "Tajemniczy ogród", który był wystawiany w Teatrze Dramatycznym w Elblągu. W drodze powrotnej uczniowie zwiedzili zamek krzyżacki w Malborku.

22 X 2014

JESIENNE SPOTKANIE INTEGRACYJNE Z DZIEĆMI Z NIEPUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA „PROMYK”

 

     W dniu 22.10.2014 r. w naszej świetlicy odbyło się spotkanie z grupą dzieci 6-letnich z przedszkola „Promyk”. Uczniowie ze świetlicy wspólnie z zaproszonymi gośćmi wykonywali prace plastyczne techniką collage na temat „Jesień wokół nas”. Na zakończenie spotkania odbyły się gry i zabawy ruchowe ze śpiewem oraz wspólne tańce. Dzieci ze świetlicy pochwaliły się swoimi umiejętnościami gry na flażoletach. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Hanna Przysowa i Jolanta Muchowska

20 X 2014

KLASA IA NA JESIENNEJ WYCIECZCE W PARKU

 

W dniu 20 października klasa I a była na jesiennej wycieczce w parku. Dzieci  obserwowały przyrodę, słuchały jej odgłosów. Przyglądały się drzewom, poznawały ich liście i owoce. Porównywały liście pod względem wielkości, kształtu i koloru. Najwięcej radości sprawiło baraszkowanie wśród miękkich, pachnących liści. Po powrocie dzieci dzieliły się swoją wiedzą, w jaki sposób należy dbać o środowisko przyrodnicze. Zgodnie stwierdziły, iż nie należy niczego zrywać, łamać i zaśmiecać. Wycieczka była inspiracją do tworzenia prac plastycznych o tematyce jesiennej.

18 X 2014

RAJD JESIENNY

 

W sobotę 18 października 2014 r. wzięliśmy udział w Rajdzie Jesiennym zorganizowanym przez Oddział Miejski PTTK w Kwidzynie. W piękną trasę z metą w Korzeniewie wybrało się szkolne koło turystyczne "Zwiedzające Mrówki" oraz gromada zuchowa. Na miejscu turyści otrzymali pamiątkowe znaczki, poczęstunek i wzięli udział w konkursach. W konkursie wiedzy o regionie I miejsce zajął Filip Matysek z kl. IIc.

17 X 2014

KLASA IIID NA SPOTKANIU AUTORSKIM

 

17.10.2014 r. klasa IIId była na spotkaniu autorskim z p. Anną Czerwińską-Rydel. Uczniowie mieli możliwość posłuchania jak Pani Anna czyta swoje opowiadanie, mogli też zadać nurtujące ich pytania. Część klasy brała udział w konkursie na napisanie listu i została nagrodzona książkami z rąk samej autorki.

15 X 2014

ZAJĘCIA EDUKACYJNE W KL. IIIC

 

Uczniowie klasy III c na zajęciach techniki, w ramach projektu zdrowego odżywiania wykonywali kanapki i sałatki jarzynowe lub owocowe. Po skończonej pracy wszystkie dzieciaki ze smakiem zjadły przygotowane przez siebie potrawy.

Po zjedzeniu zdrowych kanapek, przyszedł czas na słodkości. Z pomocą rodzica Pana Krzysztofa Piotrowskiego dzieci robiły cukierki z masy, którą przywieźliśmy z fabryki cukierków. Świetnie się bawiliśmy a i cukierki wyszły wspaniałe. SMACZNEGO!

11 X 2014

RAJD ROWEROWY NA ZAKOŃCZENIE JUBILEUSZOWEJ ROWERIADY 2014

 

Ostatni etap i podsumowanie ROWERIADY 2014 odbył się w sobotę 11 października 2014 roku. Wyruszyliśmy spod naszej szkoły dużą grupą, w liczbie 17 dzieciaków, w tym uczniowie także z klas II, III i IV. Jak zwykle dopisały nam doskonałe humory, a przyczyną była perspektywa spędzenia jesiennego dnia w miłym towarzystwie i to na rowerach.  Metą była Strzelnica Miejska w Kwidzynie. Organizatorzy zapowiedzieli konkursy zręcznościowe oraz test wiedzy o pomocy przedmedycznej. Poza tym turystyczny posiłek w postaci grochówki i pieczenie kiełbasek w ognisku.  Dodatkowo Straż Miejska prowadziła konkurencję strzelecką z broni sportowej, która cieszyły się dużym zainteresowaniem.  Głównym punktem spotkania było podsumowanie konkursu o Puchar VENTUSA  i rozdanie nagród. Nasza drużyna rowerowa zajęła III miejsce w kategorii szkól podstawowych.

Kolejna ROWERIADA 2015 już za kilka miesięcy.

Zapraszamy do udziału w niej chętnych uczniów  klas IV- VI oraz ich rodziców- osoby, które nie lubią marnować czasu przed ekranem monitora TV lub komputerem, a wolą  spędzać czas na świeżym powietrzu w ruchu. 

Opiekun koła

Wiesława Strzelczyk

11 X 2014

TURNIEJ TAŃCA

 

        W dniu 11.10.2014 odbył się w Kwidzynie Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego o Puchar Burmistrza Kwidzyna. Para taneczna klasy „C” Kwidzyńskiego Klubu Tanecznego „PROGRES” Jakub Maślany – Sp 2 Kwidzyn kl. VIb i Marta Tandecka – Gim. nr 2 Kwidzyn, zajęła I miejsce w stylu latynoamerykańskim LA wykonując Sambę, Cha Chę, Rumbę, Paso Doble oraz Jive, awansując do wyższej klasy tanecznej „B” w stylu latynoamerykańskim oraz zajęła II miejsce w stylu standardowym ST wykonując Walca Angielskiego, Tango, Walca Wiedeńskiego, Fokstrota i Quickstepa.

10 X 2014

ZAJĘCIA Z LEŚNICZYM W KL. IIIC

 

10.10.2014 r. odwiedził nas pan leśniczy. Opowiadał nam o życiu zwierząt w lesie, uczył nas jak rozpoznawać różne gatunki drzew. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o życiu mieszkańców lasu, poznaliśmy wiele nowych gatunków roślin. Zajęcia były bardzo ciekawe.

9 X 2014

KLASY IIC I VC NA ZAJĘCIACH W PASIECE U IRENY I FRANKA

 

        9.10.2014 r. klasy IIc i Vc były na zajęciach w pasiece w Rozpędzinach. Każdy uczeń poznał pracę pszczelarza, smakował miodu i oglądał ule. To był niesamowity dzień, pełen przeżyć i wspólnej zabawy.

9 X 2014

BIEGI PRZEŁAJOWE

 

        W czwartek 09.10.14r. w Kwidzynie odbył się finał powiatu kwidzyńskiego w sztafetowych biegach przełajowych. Męska reprezentacja naszej szkoły wywalczyła brązowy medal. Dziewczęta zajęły piąte miejsce. Gratulujemy!!!

8 X 2014

ENERGIA ODNAWIALNA W KL. IIIB

 

8 października 2014 r. uczniowie klasy III b uczestniczyli w lekcji pokazowej dotyczącej odnawialnych źródeł energii. Dzieci dowiedziały się co to jest energia odnawialna, jaka jest różnica między energią odnawialną a nieodnawialną, w jaki sposób można ją pozyskać i jeszcze wiele innych ciekawych rzeczy.

8 X 2014

PASOWANIE NA UCZNIA

 

        W środę 8 października 2014 r. w sali gimnastycznej odbyło się tradycyjne ślubowanie uczniów klas I. Dzieci zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej, złożyły ślubowanie na sztandar, a dyrektor szkoły pasował je na uczniów. Uroczystość uświetnił występ szkolnego zespołu mażoretek. Wszystkie pierwszaki dostały piękne prezenty.

7 X 2014

WYCIECZKA KL. IIIC DO GDAŃSKA

 

W dniu 7.10.2014r. klasa III c wybrała się na wycieczkę do Gdańska. Zwiedziliśmy stadion PGE Arena, byliśmy w fabryce cukierków „CIUCIU”, w której dzieci oglądały jak ręcznie wykonuje się cukierki. Byliśmy również w Centrum Edukacji dla Dzieci i Młodzieży Gdańskiego Parku Naukowo – Technologicznego gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych „Chemia wokół nas” oraz zwiedziliśmy wystawę interaktywną. Wycieczka była bardzo atrakcyjna, pełni wrażeń wróciliśmy do Kwidzyna.

7 X 2014

SP 2 MISTRZAMI POWIATU W SZACHACH

 

Dnia 7.10.2014 roku reprezentacja naszej szkoły w składzie:
1. Maciej Zaręba
2. Patryk Klingenberg
3. Damian Wolejszo
4. Zuzanna Domke
uczestniczyła w Powiatowym Turnieju Szachowym w Prabutach. Celem turnieju była popularyzacja królewskiej gry wśród młodzieży szkolnej powiatu kwidzyńskiego. Do rywalizacji na szachownicach przystąpiły licznie drużyny szkół podstawowych i gimnazjów. Po zaciętej walce wyłoniono naszą drużynę jako reprezentację powiatu do rozgrywek rejonowych. Zostaliśmy Mistrzami Powiatu w Szachach. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwa.

4 X 2014

SKANDIA MARATON LANG TEAM

 

        4 października 2014 roku miał miejsce w Kwidzynie VII etap kolejnej edycji Maratonu. Wzięliśmy w niej udział jako członkowie Młodzieżowej Reprezentacji Kwidzyna. Byli to uczniowie: Mateusz Zimnicki klasa VIb, Michał Czarnota klasa Vb i Łukasz Mroczek klasa Vb. Już po raz czwarty uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tej imprezie kolarskiej. Trasa, która wybraliśmy to Rodzinna Parada. Dystans 10 km. Choć to najkrótszy odcinek, to i tak pokonanie go okazało się sporym wyzwaniem ze względu na ukształtowanie trasy i innych oraz przyniosło wiele przeżyć. Uplasowaliśmy się w czołówce, pokonując odcinek w niecałe pół godziny. Za rok może udział w trasie MINI o długości 43 km? Zobaczymy…Więcej informacji o Maratonie w Kwidzynie na stronie

http://www.skandiamaraton.pl/index.php?galeria=41
 

opiekun koła
Wiesława Strzelczyk

3 X 2014

RODZINNY PIKNIK W KLASACH I D I III C

 

W dniu 3.10.2014 r. klasy III c i I d wybrały się na piknik promujący zdrowy styl odżywiania. Podczas pikniku rodzice przygotowywali dla swoich pociech kanapki, sałatkę warzywną,  soki marchewkowe i jabłkowe. Dzieci delektowały się różnymi owocami i przygotowanymi  zdrowymi smakołykami.  Poza tym na spacerze szukały jesiennych darów. Na zakończenie miło spędziły czas przy ognisku piekąc kiełbaski i ziemniaki.

1 X 2014

WYCIECZKA DO PARKU KLAS II B I II D

 

1.10.2014 roku klasy II b i II d wybrały się na wycieczkę do parku w poszukiwaniu jesieni. Dzieci obserwowały zmiany w przyrodzie związane z tą porą roku, utrwaliły sobie niektóre gatunki drzew liściastych i zbierały dary jesieni- kasztany, żołędzie i kolorowe liście. Oprócz tego dzieci brały udział w kilku konkurencjach sportowych z wykorzystaniem znalezionych darów: wyścig z koszykiem z kasztanami, rzut kasztanem do celu itp. Na koniec wszystkie dzieci z wielką radością skorzystały z różnych sprzętów na tamtejszym placu zabaw. Zadowoleni, z koszem pełnym darów jesieni uczniowie wrócili do szkoły.

 

30 IX 2014

LEKKOATLECI Z NASZEJ SZKOŁY GÓRĄ

 

Dnia 30. 09. 2014 roku  na stadionie miejskim w Kwidzynie odbyły się zawody lekkoatletyczne pn. „Szukamy następców mistrzów”. Nauczyciele wychowania fizycznego wystawili dwie drużyny do udziału w zawodach w składzie:

 

Dziewczęta:

1.   Zuzanna Sitko

2.   Angelika Piasecka

3.   Maja Ostrowska

4.   Weronika Ważna

5.   Oliwia Makos

6.   Agata Witkowska

7.   Weronika Zmysłowska

8.   Oliwia Szostak

 

Chłopcy:

1.   Miłosz Giedek

2.   Jakub Maślany

3.   Mateusz Zimnicki

4.   Kuba Urbański

5.   Łukasz Mroczek

6.   Bartłomiej Koper

7.   Nikodem Archacki

8.   Miłosz Cieśliński

9.   Marcel Maluchni

 

 

Chłopcy i dziewczęta dali z siebie wszystko. Bardzo się starali czego dowodem  jest największa liczba zdobytych medali. Sprawili tym radość sobie i nam wszystkim. Jesteśmy z nich bardzo dumni!!!

 

A oto klasyfikacja medalowa :

 

CHŁOPCY

 

Bieg na 1000 m

I mce Marcel Maluchni

II mce Miłosz Giedek

IX mce Miłosz Cieśliński

XI mce Nikodem Archacki

XII mce Łukasz Mroczek

XIII Mateusz Zimnicki

 

Rzut piłeczką palantową

I mce Miłosz Giedek

III mce Marcel Maluchni

IV mce Kuba Urbański

V mce Mateusz Zimnicki

 

Skok w dal:

II mce Jakub Maślany

IV mce Łukasz Mroczek

VI mce Miłosz Cieśliński

 

Bieg 80 m:

V mce Jakub Maślany

VI mce Bartłomiej Koper

 

Bieg: 300 m

IV mce Bartłomiej Koper

 

 

DZIEWCZĘTA

  

Bieg na 600m:

I mce Zuzia Sitko

V mce Angelika Piasecka

 

Bieg 300 m:

II mce Maja Ostrowska

IV mce Oliwia Szostak

V mce Oliwia Makos

VI mce Weronika Zmysłowska

VIII mce Weronika Ważna

 

Skok w dal:

I mce Maja Ostrowska

II mce Zuzia Sitko

III mce Angelika Piasecka

IV mce Weronika Ważna

 

Rzut piłeczką palantową:

I mce Oliwia Szostak

II mce  Oliwia Makos

III mce Weronika Zmysłowska

 

Bardzo dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

 

 

29 IX 2014

SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLASY I A

 

W poniedziałek 29 września 2014 roku zorganizowane zostało ognisko integracyjne dla  klasy I a, rodziców wraz z wychowawcą. Po bliższym zapoznaniu: wspólnym tańcu i zabawach ruchowych Rodzice  wraz z dziećmi  przystąpili do rywalizacji sportowych, w których to zmagali się z różnymi konkurencjami. Po ćwiczeniach nadszedł czas na posiłek -  kiełbaski upieczone przy ognisku. To było miłe popołudnie.

     Wszystkim dziękuje za zaangażowanie i dobrą zabawę. Ponadto serdeczne podziękowania kieruje do Państwa Dagmary i Jerzego Jędrzejak.

Wychowawca klasy: Anna Cichocka

 

29 IX 2014

LEKCJA W KLASIE I A

 

Poznanie literki l na podstawie wyrazu „lalka” stało się dla uczniów klasy I a doskonałą okazją do twórczego działania. Na zajęciach edukacji technicznej, wykorzystując m.in. koronki, bibuły, włóczkę i inne przyniesione z domu materiały dzieci tworzyły lalki z drewnianych łyżek. Pierwszaki mogły puścić wodze fantazji i wykonać postać według własnego, oryginalnego pomysłu. Pracowały w doskonałych nastrojach a w klasie zrobiło się wyjątkowo kolorowo i wesoło.

 

Wychowawca klasy: Anna Cichocka

27 IX 2014

IV MIEJSCE W BIEGU NA ORIENTACJĘ

 

Dnia 27.09.2014 r. uczeń naszej szkoły BARTOSZ GROCHALSKI z klasy VI a wziął udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Biegu na Orientację Młodzików Grudziądz-Rudnik. Pokonał trasę 2730 m zajmując IV MCE. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

 

 

 IX 2014

KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS I PN.  „BEZPIECZNI W RUCHU ULICZNYM”

 

      Uczniowie klas pierwszych po spotkaniu z Paniami policjantkami, rozmowach przeprowadzonych z wychowawcami klas na temat bezpieczeństwa w ruchu ulicznym oraz wycieczkach na skrzyżowanie ulic, przystąpili do konkursu plastycznego pn. „Bezpieczni w ruchu ulicznym”. Prace plastyczne w większości zostały wykonane techniką pastelową.

 

Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie:

 

Małogorzata Jędrzejak I A

Zuzanna Chrzanowska I A

Paulina Mitryniuk I A

Filip Goska I B

Natalia Partyka I B

Bianka Niska I B

Julia Mazur I C

Zofia Kardasz I C

Amelia Chrzanowska I C

Martyna Słońska I D

Sandra Dubiela I D

Filip Fidler I E

Agata Chatys I E

Michał Ulatowski I E

 

Gratulacje!

 

25 IX 2014

KLASA IC NA WYCIECZCE W PASIECE

 

25 września dzieci z  klasy I C wybrały się do Pasieki Państwa Ireny i Franciszka Sokołowskich w Rozpędzinach. Dzieci zostały bardzo mile przyjęte przez panią Irenę i zaproszone na słodki poczęstunek (swojski placek ze śliwkami, napój cytrynowo-miodowy z miętą, kompot ze świeżych owoców) oraz degustację kilku rodzajów miodu. Potem był czas na zajęcia w małych grupach, podczas których dzieci, ubrane w profesjonalne kombinezony, obserwowały życie pszczół w przeszklonym ulu, zaglądały do ula z ramkami, oglądały narzędzia i maszyny pasieczne. Dzieci obserwowały odlewanie figurek z wosku pszczelego, smakowały miód prosto z plastra – był  wyśmienity, wysłuchały wykładu o pszczołach miodnych. Jak to w gospodarstwie bywa , nie zabrakło również spotkania z innymi zwierzętami - kotkami i psem.

Po tak pracowitym czasie wszyscy z apetytem  zasiedli do stołów, by zjeść samodzielnie upieczone nad ogniskiem kiełbaski i ziemniaki. Był też czas na wspólne zabawy. Na koniec wręczyliśmy gospodarzom pamiątkowy dyplom i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Przywieźliśmy ze sobą świecę i figurki pszczół z wosku pszczelego oraz plaster miodu do klasowego kącika przyrody. Dziękujemy!!!

22-23 IX 2014

KLASA IIIA W ZIELONEJ SZKOLE W BRACHLEWIE

 

W dniach 22-23IX 2014r. klasa IIIa przebywała na zielonej szkole w Brachlewie. Mieliśmy okazję być latem i jesienią. Pierwszy dzień to było prawdziwe lato, mogliśmy biegać po lesie i boisku gdyż było tak ciepło. Jednak drugi dzień to mokra, piękna, złota jesień, która zaskoczyła nas w nocy deszczem. Braliśmy udział w ciekawych zajęciach przyrodniczych i ekologicznych, chodziliśmy na wycieczki do lasu i nad jezioro. Mieliśmy też mnóstwo czasu na zabawy w salach i podwórku. Wyjazd do zielonej szkoły był bardzo udany, może na koniec roku jeszcze się gdzieś wybierzemy?

20 IX 2014

ROWERIADA 2014 - RAJD ROWEROWY DO ORKUSZA

 

        20 września 2014 roku. Piękna, wręcz letnia pogoda. Przed nami pierwszy w tym roku szkolnym rajd , tym razem z metą w Orkuszu. To dystans kilkunastu kilometrów, więc jedziemy z grupą chłopców „zaprawionych” na rowerkach. Wyruszamy pełni energii i dobrego humoru. Gdy docieramy do mety czeka już na nas spore grono rajdowiczów. Zmęczeni i głodni częstujemy się przepyszną (jak zwykle ) grochówką, a pieczone w ognisku kiełbaski smakują wyśmienicie. Są też konkursy, których zostajemy laureatami- drużynowo III miejsce w teście wiedzy krajoznawczej oraz w konkursie zręcznościowym BOULE – Michał C. I miejsce. Biorąc udział w rajdzie tym samym uczestniczyliśmy w akcji Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna. Więcej informacji na stronie: http://www.tlp.pttk.pl/Miedzypokoleniowa-sztafeta-turystyczna. Za 4 tygodnie podsumowanie tegorocznej ROWERIADY . Zapraszamy do udziału i do zobaczenia na mecie rajdu- na Strzelnicy Miejskiej.


Opiekun koła
W. Strzelczyk

 

19 IX 2014

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2014.

 

        Dnia 17 września 2014r. odbyła się kolejna edycja międzynarodowej akcji „Sprzątanie świata”. W naszej szkole wzięły w niej udział klasy III oraz V i  VI. Klasy III sprzątały teren szkoły, klasy Va i Vd tereny rekreacyjne nad Liwą.

        Pozostałe klasy V i VI  tradycyjnie  wzięły udział w porządkowaniu terenów zielonych w Górkach - części lasu i parku. Uczniowie bardzo chętnie oczyszczali teren z papierów i innych zanieczyszczeń. Łącznie nazbierali dużo worków odpadów. Po pracy chętnie spędzili kilka minut na placu zabaw, regenerując swoje siły.

19 IX 2014

WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH „SPRZĄTANIE ŚWIATA 2014”

 

        We wrześniu nasza szkoła tradycyjnie bierze udział w międzynarodowej akcji „Sprzątanie Świata”. Z tej okazji na szkolnym korytarzu została przygotowana wystawa prac plastycznych związana z tym tematem. Prace wykonali uczniowie klas IV- VI:

Dominika Morańska kl. VIc, Filip Kurek kl. IVa, Dawid Lis kl. IVa, Wiktor Niezbecki kl. Vb, Zofia Powroźnik kl. Vb, Nikola Wołoszyn kl. Vb, Agnieszka Sztachelska kl. VIa, Joanna Żeleźniak kl. Vb, Martyna Sipa kl. VIa, Dawid Lisewicz kl. Vd, Przemysław Zakrzewski kl. Vd, Wiktoria Wiśniewska kl. Vd, Zuzanna Żemojtel kl. Vd, Weronika Konczewska kl. IVd, Błażej Sulej kl. Va, Michał Michlewicz kl. Vd, Wiktoria Rankiewicz kl. IVd, Jowita Pisarek kl. VIb, Maciej Mentlak kl. Vb, Jędrzej Kulczyk kl. IVc, Oliwia Makos kl. Va,  Mateusz Zimnicki kl. VIb, Cezary Falkowski kl. IVb, Wiktoria Morawska kl. Vb, Mateusz Morawski kl. Vb, Martyna Wojtyła kl. IVb, Jacek Chodorowski kl. IVb, Karolina Urbańska kl. IVd, Weronika Zmysłowska kl. VIb, Bartosz Śpieć kl. IVa, Natalia Szklińska kl. VIc, Dawid Nowak kl. IVc, Julia Adamczyk kl. Va, Aleksandra Matuszak. Kl. IVc, Jakub Perehuda kl. IVc, Laura Woroniecka kl. IVc, Julia Rutka kl. IVc, Maja Kosarzecka kl. IVc,  Wiktoria Srożak kl. IVc, Karol Dryjer kl. IVd, Patrycja Kęcik kl. IVd, Aurelia Kokoszka kl. IVc, Weronika Tynda kl. IVc, Paulina Siemieńska kl. IVc, Maja Mielcarek kl. IVc, Igor Chojnacki kl. IVc, Mateusz Guziński kl. IVc, Katarzyna Lemańska kl. IVc, Kornel Arszyński kl. IVc, Paweł Redziński kl. IVd, Julia Bloch kl. IVd,  Alan Płochacki kl. Vb,  Weronika Dąchór kl. IVb, Maria Urbańska kl. IVa, Dominik Stępień kl. IVb, Alicja Kućmierowska kl. IVb, Bartosz Albrecht kl. IVb, Piotr Minda kl. IVb,  Magdalena Bożek kl. IVb, Dominika Matla kl. IVb.

 

13 IX 2014

„WĘDRUJĄCE MRÓWKI” NA WYCIECZCE W MUZEUM

 

W sobotę 13.05.2014 r. szkolne koło turystyczne „Wędrujące Mrówki” wybrało się na wycieczkę do Muzeum Zamkowego w Kwidzynie. Dzieci zwiedziły też wystawę plenerową pt. Świat Kresów. Pogoda i humory dopisały.

12 IX 2014

KOLEJNY LAUREAT OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU TWÓRCZEGO UŻYWANIA UMYSŁU „WYSPA ZAGADEK”

 

Możemy się poszczycić kolejną osobą, która jest laureatem prestiżowego konkursu organizowanego po raz14 przez Stowarzyszenie Twórcze i Edukacyjne WYSPA. W tym roku do Szwecji popłynie nasza absolwentka Aleksandra Olchowik, która do czerwca tego roku była uczennicą klasy 6a. Oli serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w gimnazjum.

 

 

9 i 12 IX 2014

WARSZTATY EKOLOGICZNE

 

        W dniach 9 i 12 września w naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczne związane z tematyką odpadów dla klas czwartych. Prowadziła je pani Marta Sudoł ze Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa w Kwidzynie. Uczniowie przypomnieli sobie lub poznali pojęcia związane z odpadami - segregację, recykling, utylizację. Dowiedzieli się także wielu ciekawych informacji o pochodzeniu akcji „Sprzątanie Świata”. Mogli również wypowiedzieć się o własnych działaniach na rzecz ochrony środowiska. Zajęcia podobały się uczniom.

9 IX 2014

SPOTKANIE Z PANIAMI POLICJANTKAMI

    W dniu 9.09.2014 r. wszyscy uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły do domu. Panie policjantki zapoznały dzieci, w jaki sposób należy przechodzić przez jezdnię, na co należy zwracać uwagę podczas przechodzenia przez ulicę. Wszystkim dzieciom najbardziej podobał się sygnał policyjnego samochodu oraz możliwość przymierzenia czapki policyjnej.

 

5 IX 2014

75. ROCZNICA ZAKOŃCZENIA WALK NA WESTERPLATTE I 38. ROCZNICA NADANIA SZKOLE IMIENIA MJRA H. SUCHARSKIEGO

 

     7 września 2014 r. mija 38. rocznica nadania naszej szkole imienia majora Henryka Sucharskiego, a jednocześnie 75 lat od kapitulacji bohaterskiej załogi Westerplatte. Dlatego w przeddzień rocznicy, w piątek 5 września klasy tradycyjnie spotkały się przy tablicy pamiątkowej umieszczonej na budynku szkoły i w hollu - przy wystawie poświęconej patronowi. Dzieci trzymały warty honorowe i składały wiązanki kwiatów.

1 IX 2014

OBCHODY 75. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ NA WESTERPLATTE

 

    W poniedziałek 1 września 2014 r. delegacja naszej szkoły wzięła udział w obchodach 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W popołudniowych uroczystościach na Westerplatte uczestniczyli m.in. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski oraz Prezydent Republiki federalnej Niemiec Joachim Gauck.

      Tego dnia, bardzo wcześnie rano, Westerplatte odwiedził uczeń naszej szkoły Martin Rzepczyński z kl. IIId. Jego relację można przeczytać na stronie:  http://kwidzyn-muzeum-lukasz.blogspot.com/2014/09/westerplatte-2014.html.

 VII 2014

GROMADA ZUCHOWA NA OBOZIE W ORKUSZU

 

     W lipcu nasza gromada przebywała na kolonii zuchowej w Orkuszu. Podczas tego pobytu zdobyliśmy dwie sprawności: gimnastyka i plastyka. Mieliśmy możliwość pływać prawdziwą żaglówką, a także kontynuować naukę pływania kajakiem. Pod koniec naszego wypoczynku zorganizowaliśmy ognisko, na które zaprosiliśmy naszych rodziców.

 
 


Starsze wiadomości - patrz niżej w archiwum
 

 

Archiwum wiadomości

 2013/14 - drugi semestr   2013/14 - pierwszy semestr    2012/13 - drugi semestr   2012/13 - pierwszy semestr    2011/12 - drugi semestr  2011/12 - pierwszy semestr  2010/11 - drugi semestr   2010/11 - pierwszy semestr   2009/10   2008/09   2007/08 i wcześniej