ogłoszenia     dziennik elektroniczny     galeria fotografii      księga gości      sport     gazetka szkolna    nasze forum

 


ROK SZKOLNY 2014/2015
II semestr

 

 

20 VI 2015

KLASA IA NA JUWENALIACH W POWIŚLAŃSKIEJ SZKOLE WYŻSZEJ

 

    W dniu 20.06.2015 r. uczniowie zagrali na flażoletach dla władz miasta, studentów i zaproszonych gości. Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie. Dzieciom gratulujemy pięknego występu.

18 VI 2015

WYNIKI CAŁOROCZNEGO KONKURSU „POZNAJEMY ŚWIAT WOKÓŁ NAS”

 

Oto wyniki całorocznego konkursu dla klas I-III  „Poznajemy świat wokół nas”, w tym roku pod hasłem „Poznajemy naszą szkołę”:

 

1.  Anna Urbańska II c - 90 pkt.

     Paulina Mitryniuk I a - 90 pkt.

2.  Zuzanna Raniecka II b - 85 pkt.

3.  Oliwia Albrecht I a - 85 pkt.

 

·         Nikola Kaleta III a - 80 pkt

·         Martyna Kijek III b - 70 pkt.

·         Michał Zimnicki III a - 70 pkt.

·         Weronika Witkowska II a - 55 pkt.

·         Karolina Nagórska III a – 50 pkt.

·         Amelia Kołodziej I e - 45 pkt.

·         Anna Kamińska I c - 40 pkt.

·         Kacper Witkowski III a -35 pkt.

·         Aleksandra Robaczyńska III b - 35 pkt.

·         Julia Czarnuch III b – 35 pkt.

·         Kewin Górski III b – 35 pkt.

·         Paula Muzolf III d – 30 pkt.

·         Jakub Surdyka III b – 30 pkt.

·         Amelia Witkowska III c – 30 pkt.

·         Kinga Dąbek II c - 20 pkt.

·         Martyna Kućmierowska IIc - 20 pkt.

·         Julia Szych I c - 20 pkt.

·         Małgorzata Jędrzejak I a – 20 pkt.

·         Marta Szarafin II a – 20 pkt.

 

       Pozostałe osoby, które brały udział w konkursie:

Zgubińska Kalina I a, Surdyka Piotr I e, Dąbrowska Antonina I a, Balsam Maria I a, Wiertel Wiktoria I a, Chatys Amelia I c, Węcka Marta I c, Foryś Szymon I c, Chatys Agata I e, Sławska Amelia II a, Wieczorek Marianna II c, Podhajna Oliwia IIc, Sarnecka Wiktoria II a, Adamczyk Amelia II a, Strzyżewski Karol III d, Sarnecka Wiktoria II b, Matysek Filip II c, Matysek Kacper II c, Rawalska Lena II b, Jasińska Martyna II b, Gryń Dawid II b, Oparzela Nikola II b, Królikowski Michał II b, Koc Michał II b, Braun Natalia II b, Kopik Zuzanna II b, Franosz Joanna II c, Rutkowska Nikola II c, Lewandowska Zuzanna III a, Zabroń Kacper III b, Jabłoński Jakub III b, Skonieczna Dominika III d, Rzepczyński Martin III d, Sławski Maciej III d, Klonowski Maciej III d, Bałog Hanna III d, Ćwik Bartosz II b, Kubiak Julia III b, Kominek Jakub III b, Sobieska Zuzanna III b, Kuć Amelia III b, Nikiel Weronika III b, Mokoszyn Wiktoria III b, Sawków Wiktoria III b, Lupa Maja III b, Mitryniuk Paulina I a, Nogowski Kacper III a, Czarnota Ivo III a, Chitruszko Oliwia III a, Lewandowska Zuzanna III a, Niedzielski Dominik III a, Stachurski Aleksander III a, Minda Karolina III a, Wierciak Anna III a, Osiak Dominika III a

Gratulujemy i dziękujemy za liczny udział.

Organizatorki

 

 

18 VI 201

WYNIKI KLASYFIKACJI UCZNIÓW ZA ROK SZKOLNY

 

    Obok można zobaczyć szczegółowe wyniki klasyfikacji klas IV-VI w roku szkolnym 2014/2015.

 

oceny

sprawowanie

16 VI 201

"TĘCZOWY DZIEŃ" W ŚWIETLICY

 

W dniu 16.06.2015 r. w świetlicy "Tęczolandia" odbyła się impreza "Tęczowy Dzień". Dzieci z klas I-III kolorowo ubrane bawiły się przy dźwiękach piosenek. Tego dnia rozstrzygnięto konkurs na "Najsympatyczniejszego Świetliczaka". Najsympatyczniejsza koleżanką (wybraną głosami uczniów) została Julia Krzemińska z kl. IIa. Drugie miejsce zajęły: Dominika Osiak z kl. IIIa, Zuzia Reniecka z kl. IIb i Hania Bałog z kl. IIId. Dyplomami nagrodzono także uczniów, którzy wzorowo się zachowywali i angażowali w życie świetlicy. Były też konkursy i słodki poczęstunek. Wszyscy uczestnicy imprezy świetlicowej świetnie się bawili.

wych. Hanna Przysowa

15 VI 2015

PIKNIK RODZINNY W KLASIE IA

 

W dniu 15.06.2015 r. odbył się piknik rodzinny kl. Ia w Górkach. Dzieci wspólnie z rodzicami uczestniczyły w zabawach i grach sportowych. Dodatkową atrakcją było ognisko i pieczenie kiełbasek. Dziękujemy rodzicom za pomoc i wspólnie spędzony czas.

15 VI 2015

DZIEŃ RODZINKI W KLASIE ID

 

W dniu 15.06.2015 r. klasa I d przygotowała dla swoich rodziców niespodziankę. Zabawne scenki z życia rodzinki, wierszyki, piosenki przeplatane były konkursami dla rodziców. Było odgadywanie uroczystości i imprez klasowych w oparciu o zdjęcia częściowo zasłaniane, krzyżówka z hasłem oraz odgadniecie rodzinnego portretu. Rodzice nie żałowali braw swoim pociechom.

13 VI 2015

ŚWIĘTO SZKOŁY

 

Coroczne Święto Szkoły odbyło się w sobotę 13.06.2015 r. W programie znalazło się m.in. wręczenie Szkolnych Nagród Roku (zobacz laureatów) oraz festyn podsumowujący realizację rocznego zadania edukacyjnego, które w tym roku brzmiało: „70 lat SP2 w Kwidzynie". (zobacz).

Ostatnim zadaniem podsumowującym pracę wszystkich klas było rozwiązywanie krzyżówki dotyczącej historii szkoły oraz pokonanie toru przeszkód 70-lecia. Z klas I-III zwycięzcami zostali uczniowie klasy II d, drugie miejsce - kl. II b, trzecie - kl. Ib. Wśród z klas IV-VI zwyciężyła klasa IV a, drugie miejsce - kl. VI a, trzecie - kl. IV d. Zakończeniem festynu było, już tradycyjnie, szukanie skarbu. Znalezienie go zajęło chwilę, a najlepszą orientacją w terenie oraz refleksem wykazał się Dawid Lisewicz z klasy V d.

13 VI 2015

FINALIŚCI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "WYSPA ZAGADEK"

 

W sobotę 13 czerwca w Gdyni odbył się II-gi etap 15. Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu "Wyspa zagadek 2015". Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów w dwóch kategoriach wiekowych. Na zdjęciach finaliści, którzy zakwalifikowali się do II etapu konkursu odbywającego się na szczeblu ogólnopolskim. Są to: Miłosz Berent - klasa 6c, Martyna Komorniczak - klasa 5a oraz Mateusz Guziński - klasa 4c.

10 VI 2015

WYCIECZKA KLASY IB DO OSADY INDIAŃSKIEJ W RADOGOSZCZY KOŁO OSIEKA

 

Wyruszyliśmy na wycieczkę w środę 10 czerwca. Po dotarciu do Osieka spotykaliśmy się z pilotem na parkingu koło kościoła. Pilotem okazał się indiański wódz, który doprowadził nas do Osady Indiańskiej w zagubionej w lesie wiosce Radogoszcz. Tu nas pięknie powitano i podzielono na grupy - szczepy indiańskie. Każdy z uczestników otrzymał opaskę, w którą wpinał zdobyte pióra. Pomalowaliśmy twarze w barwy wojenne i wyruszyliśmy na podchody. Musieliśmy w lesie odnaleźć drogę po śladach i odszukać strzały, flagi indiańskie oraz odszukać Wielkiego Wodza. Był to egzamin na wojownika indiańskiego. Po podchodach i ciepłej indiańskiej zupie, przebieraliśmy się w indiańskie stroje oraz zostaliśmy pasowani na wojowników. Każdy z nas otrzymał indiańskie imię. Jak każdy indiański wojownik strzelaliśmy do tarczy z łuku.

Na koniec naszych zabaw wybraliśmy Małego Wodza. Wśród dziewczynek Małym Wodzem została Agata. Wśród chłopców Małym Wodzem został Filip. Dzień jakoś szybko się skończył i musieliśmy wracać do domu.

10 VI 2015

SPOTKANIE Z PIERWSZĄ ABSOLWENTKĄ SP2

 

10.06.2015 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach przygotowań do jubileuszu 70-lecia szkoły. Naszym gościem była absolwentka SP2 z 1949 r. pani Halina Rozwadowska (z domu Jarzyńska). Pani Halina nie tylko ukończyła naszą szkołę (w klasie Jana Machutty), ale też w latach 1964-65 pracowała w niej jako nauczycielka języka polskiego. Od wielu lat mieszka w Szczecinie, gdzie do emerytury była nauczycielką i bibliotekarką.

 

9 VI 2015

DZIEŃ NAUKI W II LO - KLASA ID

 

W dniu 9.06.2015 r. klasa I d uczestniczyła w Dniu Nauki w 2 LO. Dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach dotyczących chemii, biologii, sprawdzić swą sprawność fizyczną na torach przeszkód, dowiedzieć się, jak udzielać pierwszej pomocy osobom poszkodowanym i rannym oraz stworzyć kartkę papieru czerpanego. Zajęcia były bardzo atrakcyjne dla maluchów i świetnie przygotowane.

8 VI 2015

PIKNIK RODZINNY KLASY IIIB

 

8 czerwca 2015 roku dzieci z klasy III b rodzicami udały się na piknik rodzinny na Miłosną. Podczas pikniku dzieci wraz ze swoimi opiekunami brały udział w grach sportowych. Uczestnicy wyjazdu bez wyjątku z chęcią brali udział we wszystkich konkurencjach i zabawach. To spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

8 VI 2015

POWSTAJE DZWON JUBILEUSZOWY

 

    W Odlewni Dzwonów Braci Kruszewskich powstaje dzwon jubileuszowy. Otrzymaliśmy następne fotografie z przygotowania formy do odlewu. Widać na nich przyklejanie woskowych inskrypcji i płaskorzeźb na model przyszłego dzwonu.

8 VI 2015

PODZIĘKOWANIA Z BIAŁOCHOWA

 

W imieniu dzieci z Ośrodka Opiekuńczo Wychowawczego – Dom Dziecka w Białochowie, z całego serca dziękuje Wszystkim dzieciom i ich rodzicom z naszej szkoły za owocne zaangażowanie w zbiórkę artykułów szkolnych i higieny osobistej. Cieszy nas fakt, że tak wiele osób włączyło się w naszą akcję. Dzięki Waszej wrażliwości na dziecięcych twarzach pojawił się uśmiech. DZIĘKUJEMY!!!

 

2 VI 2015

SZKOŁA Z TALENTEM 2015

 

Kolejny już raz nasza szkoła wzięła udział w konkursie promującym kulturę i sztukę organizowanym przez Fundację Filantropijna Projekt. Jak co roku zwycięzcy są wybierani w kilku kategoriach. Na gali w Teatrze w dniu 2 czerwca nagrodzeni zostali:

 

- Kalina Kassner w kategorii recytacja;

- Anna Kamińska i Inga Bloch w kategorii wokaliści;

- Przemysław Dubik i Mateusz Zimnicki w kategorii recytacja;

- Adam Kożurno i Dawid Mkrtchyan w kategorii zdjęcie;

- Adam Kożurno, Natan Czeszejko-Sochacki, Dawid Jaśniewicz, Marcel Nowak, Filip Rewiński, Jakub Wojtyła, Anna Nowak, Martyna Sipa - etiuda Filmowa.

 

Gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji.

2 VI 2015

SZÓSTE KLASY NAJLEPSZE W KWIDZYNIE!

 

Przed południem 29.05.2015 r. Centralna Komisja Egzaminacyjna i Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku ogłosiła wyniki sprawdzianu klas szóstych, który odbył się 1 kwietnia 2015 r. (zobacz zdjęcia).

A oto średnie wyniki podane w procentach:

 

 

 

Język polski

Matematyka

Cz. 1

Ogółem

Cz. II

Język angielski

Polska

73

61

67

78

woj. pomorskie

72

60

66

77

nasza szkoła

78

75

76

85

 

Wyniki naszych klas:

 

 

Język polski

Matematyka

Cz. 1

Ogółem

Cz. II

Język angielski

VI a

80

84

82

92

VI b

79

73

76

83

VI c

74

67

71

81

 

Serdecznie gratulujemy bardzo dobrego wyniku wszystkim naszym szóstoklasistom. Uzyskali oni najlepszy wynik w mieście, stanin 8 w części pierwszej i stanin 7 w skali 1-9.

Szóstoklasistom życzymy udanego (zasłużonego) wypoczynku w czasie wakacji oraz powodzenia w gimnazjum.

 

2 VI 2015

KLASY PIĄTE UZYSKAŁY ZNAKOMITY WYNIK W POWIATOWYCH BADANIACH UMIEJĘTNOŚCI POLONISTYCZNYCH I MATEMATYCZNYCH

 

1 kwietnia uczniowie kwidzyńskich szkół oraz szkół z gminy Kwidzyn przystąpili do badań, które przeprowadziła Akademia Umiejętności Pedagogicznych w Kwidzynie.

Oto wyniki:

Umiejętności polonistyczne:

 

Powiat

66,88%

Kwidzyn

68,19%

SP2

71,48%

 

V a

71,10%

V b

79,20%

V c

61,89%

V d

73,51%

Wynik naszych piątoklasistów z umiejętności polonistycznych okazał się najlepszym wynikiem w powiecie. Klasa V b zajęła I miejsce, a V d - III miejsce wśród wszystkich klas, które zostały objęte tym badaniem.

 

Umiejętności matematyczne:

 

Powiat

51,57%

Kwidzyn

64,35%

SP2

65,69%

 

V a

59,11%

V b

68,46%

V c

71,35%

V d

64,48%

 

Nasi piątoklasiści uzyskali najlepszy wynik w badaniu umiejętności matematycznych wśród kwidzyńskich szkół publicznych. Gratulujemy i życzymy powodzenia na sprawdzianie szóstoklasisty.

 

 

1 VI 2015

KONKURS "SUPER MISTRZ I MISTRZ KANAPKI" 

 

1 czerwca 2015 r. dwie uczennice naszej szkoły Alicja Kućmierowska z kl. IVb i Zofia Powroźnik z kl. Vb wraz ze swoimi mamami wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kwidzynie i Szkołę Podstawową nr 6 w Kwidzynie pod hasłem "Super Mistrz i Mistrz Kanapki". Dziewczęta miały za zadanie samodzielne przygotowanie kanapki w obecności rodzica i zaprezentowanie jej wartości odżywczych oraz kalorycznych, a także zachęcenie rówieśników do jej spożycia.

Konkurencja była duża, ponieważ każdy z uczestników konkursu wykazał się sporymi umiejętnościami kulinarnymi i wiedzą o tym, co robią. Kanapki były kolorowe, smakowicie wyglądały i pachniały, a produkty do nich użyte, to samo zdrowie! Nasze uczennice poradziły sobie świetnie. Zosia Powroźnik została Mistrzem Kanapki, a Ala Kućmierowska otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy obu dziewczynkom i ich mamom oraz życzymy dalszych sukcesów kulinarnych.

1 VI 2015

DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

 

1 czerwca w naszej szkole był Sportowym Dniem Dziecka. Klasy spędziły go przy pięknej pogodzie na boisku szkolnym. Rywalizacja sportowa zaczęła się od meczu piłki nożnej, w którym zagrała drużyna nauczycielek z drużyną dziewcząt. Po zaciętym spotkaniu Panie wygrały 3:1. Następnie odbyły się turnieje: dziewcząt w kwadranta i chłopców w piłkę nożną, a także zawody klas I-III. Oto wyniki:

 

Szkolny Turniej Kwadranta

klasa V a

I miejsce

klasa VI b

II miejsce

klasa IV a

III miejsce

 

Szkolny Turniej Piłki Nożnej

klasa VI b

I miejsce

klasa VI c

II miejsce

klasa V d

III miejsce

29 V 2015

III KONKURS MATEMATYCZNY "ODKRYWAMY TALENTY"

 

29 maja 2015 r. w Gimnazjum nr 3 w Kwidzynie odbył się III Konkurs Matematyczny "Odkrywamy talenty". W konkursie wzięło udział 9 szkół. W ciągu 45 minut uczniowie rozwiązywali 6 zadań. Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Sipa z kl. VI a, Julian Pawłowski z kl. VI b i Miłosz Berent z kl. VI c. W podsumowaniu drużynowym nasza szkolna ekipa zajęła III miejsce, natomiast indywidualnie III miejsce zajęła Martyna Sipa.

Gratulujemy!

29 V 2015

NASZE KLASY III W BADANIACH AUP

 

Znamy już wyniki powiatowego badania umiejętności językowych i matematycznych uczniów klas III. Badanie przeprowadziła Akademia Umiejętności Pedagogicznych w Kwidzynie. Nasi uczniowie wypadli w nim znakomicie. Szkoła osiągnęła bardzo wysoki wynik w mieście.

 

 

Powiat

87,7 %

Miasto

91,3 %

SP 2

92,1 %

 

A oto wyniki naszych klas:

III a

90,0 %

III b

90,8 %

III c

95,5 %

III d

92,1 %

 

Wyniki z podziałem na poszczególne umiejętności:

 

Umiejętności językowe:

III a

87,6 %

III b

89,2 %

III c

94,2 %

III d

90,2 %

SP 2

90,2 %

Miasto Kwidzyn

89,3 %

Powiat

87,9 %

 

Umiejętności matematyczne:

III a

93,3 %

III b

93,0 %

III c

97,3 %

III d

94,7 %

SP 2

94,6 %

Miasto Kwidzyn

94,2 %

Powiat

91,5 %

 

Serdecznie gratulujemy bardzo dobrego wyniku i życzymy powodzenia i sukcesów w drugim etapie edukacyjnym, czyli w klasach IV-VI.

 

 

28 V 2015

I MIEJSKI PRZEGLĄD POEZJI I PIOSENKI ANGIELSKIEJ

 

28 maja 2015 roku uczennice naszej szkoły: Julia Chmielowska kl. VIc, Michalina Klain kl. IVb, Natalia Nowak kl. VIc, Olga Wyszyńska kl. Vb, wzięły udział w I Miejskim Przeglądzie Poezji i Piosenki Angielskiej. W konkursie tym Julia Chmielowska zajęła I miejsce w kategorii piosenki, a Olga Wyszyńska zajęła II miejsce w kategorii poezji. Zdobytych miejsc gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

28 V 2015

MAJÓWKA KLASY IID

 

28 maja 2015 roku odbyła się w Tychnowach „Majówka na sportowo i zdrowo”. Uczestniczyły w niej dzieci i rodzice z klasy II d. Zgodnie z tematyką pikniku uczestnicy brali udział w konkurencjach sportowych indywidualnych, w parach i zespołowych. Najwięcej radości sprawiło wszystkim przeciąganie liny oraz gra w „Dwa ognie” dzieci kontra rodzice. Po zmaganiach sportowych wszyscy chętnie i ze smakiem zjedli kiełbasę upieczoną na ognisku. Na zakończenie dzieci wykonały wspólną pracę plastyczną. To spotkanie było bardzo udane.

25 V 2015

POWSTAJE DZWON JUBILEUSZOWY

 

    W Odlewni Dzwonów Braci Kruszewskich powstaje właśnie dzwon, który zawiśnie w holu naszej szkoły z okazji Jubileuszu 70-lecia. Otrzymaliśmy pierwsze fotografie z początkowego etapu przygotowywania formy do przyszłego dzwonu. Widać na nich formowanie tzw. rdzenia czyli formy, wyglądającej jak przyszłe wnętrze dzwonu (tam gdzie bije serce dzwonu) oraz model przyszłego dzwonu, czyli formę odwzorowującą wygląd zewnętrzny przyszłego dzwonu (jeszcze bez inskrypcji).

23 V 2015

VI KWIDZYŃSKI BIEG PAPIERNIKA

 

    23 maja 2015 r. odbył się VI Kwidzyński Bieg Papiernika. W tegorocznej edycji po raz pierwszy naszą szkołę reprezentowali rodzice i nauczyciele w składzie: Anna Cichocka, Piotr Bańkowski, Katarzyna Goska, Marcin Otlewski, Dawid Szramowski, Dorota Walkiewicz, Paulina Więcław, Karolina Wilczewska, Tomasz Wilczewski, Robert Wolski. Wszyscy ukończyli bieg uśmiechnięci i zadowoleni.

     Uczniowie naszej szkoły gorąco dopingowali wszystkich uczestników biegu. SP 2 reprezentowali uczniowie klasy IV C pod opieką Krzysztofa Kijka.

       Serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

23 V 2015

XVI RAJD "DOLINĄ DOLNEJ WISŁY"

 

    23 maja 2015 r. "Włatcy druk" uczestniczyli w XVI Regionalnym Rajdzie Turystyczno-Ekologicznym "Doliną Dolnej Wisły". Trasa radu zaczynała się w polanie koła łowieckiego "Odyniec" w Okrągłej Łące (dokąd doszliśmy z Sadlinek) i wiodła drogami leśnymi i szosami do Nebrowa Wielkiego. Po drodze zobaczyliśmy m.in. stary cmentarz menonicki i mieliśmy do wykonania kilka ciekawych zadań. Podsumowanie rajdu miało miejsce w Zespole Szkół w Nebrowie Wielkim.

22 V 2015

POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY „W KRAINIE FANTAZJI”

 

W dniu 22.05.2015r. obył się POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY „W Krainie Fantazji”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Wiktoria Kawecka z klasy I d, Milena Szczepaniak z klasy III c, Olga Wyszyńska z klasy Vb i Maja Ostrowska z klasy Vb.

W kategoriach klas pierwszych drugie miejsce zajęła Wiktoria Kawecka, natomiast w kategorii klas IV–VI – wyróżnienie otrzymała Maja Ostrowska. Gratulujemy wysokich wyników w konkursie.

21 V 2015

WYCIECZKA KL. ID I IE DO GDAŃSKA

 

W dniu 21.05.2015 r. dzieci klas I d i I e były na wycieczce w Gdańsku. Odwiedziły cukierkowy raj – czyli Fabrykę Cukierków Ciuciu. Mogły zobaczyć, jak produkowano karmelki w XVII wieku. Uczestniczyły w pokazie produkcji słodyczy wraz z degustacją. Następnie były w Edu Parku - Centrum Edukacji dla Dzieci i Młodzieży. Poprzez szereg doświadczeń wykonywanych pod okiem edukatora uczniowie mieli niepowtarzalną szansę do zgłębiania wiedzy z zakresu nauk, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Na zajęciach uczniowie badali chemiczne właściwości doskonale znanych z kuchni i łazienki substancji.

Później byli na wystawie obejmującej interaktywne stanowiska z pięciu dziedzin nauki, przy których poprzez zabawę, mogli  samodzielnie badać prawa przyrody. Z każdym stanowiskiem doświadczalnym mogli się zmierzyć i sprawdzić jego działanie. Odkrywali  tajemnice optyki oraz akustyki, budowali most bez żadnej zaprawy, sprawdzili także swój refleks, itp. Wycieczka sprawiła dzieciom wiele radości i na pewno na długo zostanie w pamięci.

17-21 V 2015

OBÓZ SZKOLENIOWY "EUROWEEK"

 

    W tym roku już czwarty raz braliśmy udział w obozie szkoleniowym EuroWeek. 12 uczniów z klas piątych wyjechało w tym celu do Długopola Zdrój w górach, aby pracując z wolontariuszami z całego świata doskonalić swoje umiejętności językowe oraz poszerzyć swoją wiedzę w zakresie kultury różnych, nierzadko odległych krajów. Podczas obozu był czas na naukę, sport i wspólną zabawę w malowniczo położonym Długopolu.

20 V 2015

MIEJSKI KONKURS PIOSENKI „NASZA MAŁA SZANSA NA WIELKI SUKCES” DLA KLAS I-III

 

    20 maja 2015 r. odbył się Miejski Konkurs Piosenki „NASZA mała SZANSA na wielki SUKCES”. W kategorii klas I-III wystąpiło 25 uczniów z kwidzyńskich szkół. Każdy uczestnik zaprezentował dwa utwory. Nasz szkołę reprezentowali i pięknie zaśpiewali: Inga Bloch - kl. I C, Emilka Borowska - kl. I C, Ania Kamińska - kl. I C, Tosia Dąbrowska – kl. I A oraz Kamil Szramowski - kl.IA.

    Wyróżnienie zdobyła Emilka Borowska z kl. I C. II miejsce zajęły ex aequo Inga Bloch z kl.I C oraz Ania Kamińska z kl. I C.

    Gratulujemy wszystkim dzieciom !

Iwona Stradał

20 V 2015

WYCIECZKA DO TORUNIA KL. IIB

 

20.05.2015 r. klasa II b była na wycieczce w Toruniu. Tam dzieci odwiedziły Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”. Były pod wrażeniem wizytówki Centrum – wahadła Foucaulta, zajęć „Barwy ze słońca” oraz licznych, interaktywnych. Zwiedziły także starówkę, widziały dom Kopernika  i jego pomnik. W „Domu Eskenów” zapoznały się z historią Torunia. Wycieczka była bardzo udana.

20 V 2015

IV POWIATOWE POTYCZKI MATEMATYCZNE

 

20 maja 2015 r. w naszej szkole odbyły się IV Powiatowe Potyczki Matematyczne. Do konkursu zgłosiło się 11 szkół.

Uczniowie danej szkoły tworzyli dwuosobową drużynę, która wspólnie rozwiązywała zadania. Do rozwiązania było 15 zadań. Pytania wyświetlano na tablicy, na rozwiązanie był przeznaczony odpowiedni czas. Uczniowie konsultowali odpowiedzi, a następnie za pomocą pilota wysyłali wyniki.

W konkursie został wykorzystany system do testów, dlatego rezultat poznaliśmy zaraz po rozwiązaniu ostatniego zadania. Do zdobycia było 15 punktów. W tym roku poziom był bardzo wyrównany, cztery drużyny uzyskały taką samą ilość punktów, o zwycięstwie zdecydowały sekundy.

 

Wyniki konkursu

 

I miejsce

Szkoła Podstawowa nr 2 w Kwidzynie

drużyna: Martyna Sipa i Jakub Urbański

 

II miejsce

Szkoła Podstawowa w Rakowcu

drużyna: Wojciech Krukowski i Dominik Sosna

 

III miejsce

Szkoła Podstawowa nr 4 w Kwidzynie

drużyna: Aleksandra Jankiewicz i Jakub Stanikowski

 

wyróżnienie

Zespół Szkół w Nebrowie Wielkim

drużyna: Kamil Samulewski i Dariusz Streich

 

wyróżnienie

Szkoła Podstawowa w Tychnowach

drużyna: Kinga Świderska i Milena Konopatzka.

 

19 V 2015

KLASY IB I ID Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

 

We wtorek, 19 maja, klasa I b i klasa I d wybrały się na wycieczkę do  siedziby Powiatowej Straży Pożarnej w Kwidzynie.

Na miejscu zostaliśmy powitani przez Panów strażaków, którzy chętnie opowiedzieli dzieciom o swojej  bardzo odpowiedzialnej i jednocześnie niebezpiecznej pracy. Wyjaśnili, że służba strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale także na pomocy w trakcie powodzi,  usuwaniu skutków wypadków i połamanych wichurą drzew. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali wozy strażackie, dowiedzieli się, że strażacy używają różnych pojazdów, w zależności od tego, do jakiej akcji są wzywani. Ponadto mieli okazję zobaczyć sprzęt gaśniczy i strój, w jaki ubierają się strażacy do akcji. Dużo emocji wzbudziła możliwość założenia strażackiego hełmu i zajęcie miejsca  w wozie strażackim. Dzieci zobaczyły również, jak szybko podczas akcji ratowniczej strażacy są gotowi do akcji.

Ważnym elementem naszej wizyty była pogadanka na temat odpowiedniego zachowania się w sytuacji, gdy zauważymy pożar. Uczniowie zgodnym chórem wyrecytowali numery telefonów ratunkowych, a strażacy udzielili wskazówek jak powiadamiać odpowiednie służby o zagrożeniu.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panom strażakom za ciepłe przyjęcie.

18 V 2015

SPOTKANIE Z ABSOLWENTKĄ W KLASIE IIC

 

18 maja 2015 r. uczniowie klasy IIc spotkali się z Panią Małgorzatą Rakowską, absolwentką naszej szkoły, uczennicą p. Elżbiety Klawoń w kl. I-III. Pani Małgorzata przybliżyła uczniom życie szkolne w czasie swojej edukacji w SP2.

 

16 V 2015

WYRÓŻNIENIE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

 

Uczennica naszej szkoły Agnieszka Olchowik z kl. VIa została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Spod znaku Orła wszyscy jesteśmy". Gratulujemy!

16 V 2015

KLASA IA ZAGRAŁA NA FLAŻOLETACH WSPÓLNY KONCERT

 

Koncert odbył się dnia 16 maja 2015 r. w ramach II Kwidzyńskich Spotkań Miłośników Flażoletu "Czarodziejski  Flażolecik", a gościem honorowym była Swarzędzka Orkiestra Flażoletowa pod kierunkiem Wojciecha Wietrzyńskiego, która wspólnie z dziećmi zagrała koncert dla uczniów, rodziców i przyjaciół. Gratulacje!

11-15 V 2015

TYDZIEŃ PROFILAKTYKI I PROMOCJI ZDROWIA Z PROGRAMEM „TRZYMAJ FORMĘ”

 

Tegoroczny Tydzień Profilaktyki i Promocji Zdrowia (11.05-15.05.2015 r.) to również realizacja założeń programu „Trzymaj Formę” oraz w klasach I-III PROGRAMU „Nie Pal Przy Mnie Proszę” - czyli popularyzacja zdrowego stylu życia. Wspólnie z grupą młodzieży z klasy VI b przygotowaliśmy działania mające zachęcić uczniów naszej szkoły do większej aktywności fizycznej i spożywania zbilansowanej diety.

 

Nasze wspólnie wypracowane propozycje to:

    - „Aktywne przerwy” - na 20 minutowej przerwie szkolny zespół „Parada” oraz nauczyciele w-f proponowali jak aktywnie spędzać przerwy. Była zumba, aerobik, rowerowy tor przeszkód, gra w „gumę”, „sznur” i „klasy” (zobacz zdjęcia i film).

- W ramach konkursu „ZGRANA KLASA” wszyscy uczniowie zobowiązani byli do przyniesienia przyboru potrzebnego do uprawiania wybranej dyscypliny sportowej lub rekreacji a innego dnia trzeba było mieć zdrową przekąskę (owoc lub warzywo). Ogłosiliśmy konkurs: na list, w którym uczniowie klas V zachęcą rodziców lub dziadków do aktywnego wypoczynku pod hasłem „ Aktywnie po zdrowie”.

- Klasy VI wykonały kolaż Piramida Zdrowia a na jej podstawie napisały jadłospis. Odbył się również konkurs sport i wiedza po hasłem „Wiem, co jem” (zobacz zdjęcia).

- Rodziców klas I zaprosiliśmy na „Sportowy Dzień Matki i Ojca”, który zorganizowaliśmy już kolejny raz, ponieważ wspólna zabawa daje dużo wspaniałych przeżyć i radości jej uczestnikom (zobacz zdjęcia).

- W ciągu całego tygodnia uczniowie klas I-III realizowali tematy związane z programem „Nie Pal Przy Mnie Proszę” oraz przygotowali prace plastyczne na konkurs „Moja Rodzina Jest Aktywna” (zobacz zdjęcia).

 

W czasie trwania naszego Tygodnia Profilaktyki i Promocji Zdrowia staraliśmy się, aby wszystkim uczestnikom dopisywały dobre humory. Bardzo dziękujemy wszystkim realizatorom i uczestnikom tego projektu. Zapraszamy za rok. :)

15 V 2015

II MIEJSKI KONKURS LITEROWANIA W JĘZYKU ANGIELSKIM

 

W dniu 15 maja 2015 r. odbył się w naszej szkole II Miejski Konkurs Literowania w Języku Angielskim. W szranki stanęli uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych naszego miasta. Uczniowie zmierzyli się  w dwóch kategoriach: klasy 1-3 oraz klasy 4-6. W każdej kategorii odbyły się dwie rundy literowania. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Beata Kot, p. Anna Malinowska, p. Katarzyna Ziółkowska. Oto lista zajętych miejsc:

 

Klasy 1-3:

1 miejsce - Mieszko Kapełka SP2

2 miejsce - Jakub Szymański SP6

3 miejsce - Szymon Matłosz SP4


Klasy 4-6:

1 miejsce - Dominika Morańska SP2

2 miejsce - Emanuel Pułka SP2

3 miejsce - Juliusz Wystup SP4

 

Wszystkim szkołom i uczestnikom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za udział i zapraszamy w przyszłym roku.

14 V 2015

WYKŁAD PROF. ANDRZEJA DRZYCIMSKIEGO "WESTERPLATTE W ŚWIETLE FAKTÓW"

 

W dniu 14 maja w Teatrze Miejskim odbył się wykład "Westerplatte w świetle faktów" przeprowadzony przez profesora Andrzeja Drzycimskiego. Wysłuchali go uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele naszej szkoły. Nie zabrakło też przedstawicieli władz miasta. Profesor przedstawił prezentację zawierającą wiele mało znanych fotografii, map, starych widokówek i innych interesujących faktów dotyczących historii Westerplatte oraz patrona naszej szkoły majora Henryka Sucharskiego. Uczestnicy mogli też kupić najnowszą książkę tego autora i dostać pamiątkową dedykację.

9 V 2015

RAJD ROWEROWY DO LEŚNICZÓWKI SADLINKI

 

Drugi etap ROWERIADY 2015 za nami. Odbył się w sobotę 9 maja.  Uczestniczyło w nim 20 osób - uczniów i nauczycieli. Tym razem metą  rajdu była wiata Koła łowieckiego „Daniel” w Leśnictwie Sadlinki. Dopisało wszystko- pogoda, pyszna grochówka, ognisko z kiełbaskami, a nade wszystko  towarzystwo rowerowych drużyn, m. in.  „Raczki”, „Szybkie Jednoślady”, „Nieprzetarty Szlak”, „Społek”, „Optyk Maryla”. Nie zabrakło testów oraz konkurencji sportowych.  Szkoły podstawowe zmierzyły się z testem przyrodniczym, w którym nasza drużyna zdobyła I miejsce, zaś w konkursie Leśnym Boule Ala Kućmierowska zajęła III miejsce. Była też okazja zasadzenia własnoręcznie swojego drużynowego drzewka. Dziękujemy organizatorom: PTTK Ventus oraz  Panu Leśniczemu z Leśniczówki  Sadlinki za przygotowane atrakcje.

Kolejny rajd, ostatni już w tym roku szkolnym, odbędzie się w ostatnią sobotę przed wakacjami. Pojedziemy  do Trzciana. Do udziału w rajdzie zapraszamy uczniów i chętnych rodziców.

6 V 2015

WIZYTA W DRUKARNI KL. IIID

 

W dniu 6 maja uczniowie klasy III d uczestniczyli w wycieczce do drukarni DRUK EKSPRES w Kwidzynie. Uczestnicy mogli zapoznać się z pracą drukarza i zwiedzić poszczególne pomieszczenia drukarnia a także na własne oczy zobaczyć jak pracują ogromne maszyny drukarskie. Uczniowie zwiedzili biuro, pracownię kolorów oraz warsztat drukarski. Mogli zobaczyć jak powstaje folder, informator czy obróbka zdjęć, a nawet zwykły notes i zeszyt. Zwiedzanie było interesujące i na pewno wniosło wiele ciekawych informacji. Uczniowie wyszli zadowoleni i obdarowani plakatami i notesami ze zdjęciem klasy.

6 V 2015

CZOŁOWE MIEJSCA W POWIATOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM „ALFA I OMEGA”

 

6 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Kwidzynie odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „ALFA I OMEGA”. W kategorii klas I-III naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III a Aleksander Stachurski i Michał Zimnicki. Michał Zimnicki uzyskał wyróżnienie plasując się na miejscu IV, Aleksander Stachurski miejsce V.

W kategorii klas IV-VI naszą szkołę reprezentowali Martyna Sipa z klasy VIa i Julian Pawłowski z klasy VI b. W rywalizacji brały udział szkoły z Kwidzyna i powiatu kwidzyńskiego. Uczniowie w ciągu 45 minut rozwiązywali test składający się z 12 zadań. I miejsce zajął Julian Pawłowski, a Martna Sipa zajęła III miejsce. 

Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

6 V 2015

WYCIECZKA DO SUSZA KLAS IA I IE

 

W dniu 6.05.2015 r. klasa Ia i Ie uczestniczyły w spotkaniu z leśniczym p. Stanisławem Blonkowskim w Suszu. Leśniczy opowiadał uczniom o lesie, zwierzętach i roślinach. Zwrócił uwagę na zmiany zachodzące w przyrodzie w różnych porach roku. Dodatkową atrakcją były gry i zabawy na placu zabaw oraz poczęstunek. Dzieci podziękowały za przemiłe spotkanie i przygotowane atrakcje p. S. Blonkowskiemu oraz p. M. Górnemu.

3 V 2015

PRZEMARSZ MAŻORETEK PODCZAS OBCHODÓW ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

 

W niedzielę mieszkańcy Kwidzyna uroczyście  obchodzili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W przemarszu ulicami miasta nie mogło zabraknąć mażoretek z naszego szkolnego zespołu "Parada". Przy dźwiękach orkiestry, w blasku słońca maszerowały dumnie, pamiętając o ważnych wydarzeniach z historii naszej Ojczyzny.

 

29 IV 2015

KLASY IA I IC W CENTRUM NAUKI EXPERYMENT

 

W dniu 29.04.2015 r. klasy Ia i Ic wybrały się na wycieczkę do Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Celem wycieczki było zwiedzenie wystaw stałych: Hydroświat, Drzewo życia, Akcja – człowiek, Niewidome siły, Wirtualny świat wynalazków Leonardo da Vinci. Uczniowie uczestniczyli także w warsztatach „Pan Kulka i wiejskie zwierzęta”. Dodatkową atrakcją była przekąska w restauracji Mc Doland’s. Dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń.

26-28 IV 2015

KLASA VIA NA BIWAKU

 

W dniach 26-28 kwietnia 2015 r. klasa VIa pod opieką wychowawczyni i Pani Hani wybrała się na biwak do Miechucina, niedaleko Kartuz. Była to wspaniała, niezapomniana przygoda, podczas której uczniowie pod okiem instruktorów pokonywali swoje słabości. W czasie pobytu atrakcji nie brakowało: wspinaczka na ściance, przeprawa linowa nad bagnami, narty milczenia, podchody nocą, zjazd na linie i wiele, wiele innych.

28 IV 2015

LAUREACI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

 

Organizatorem I Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Szkoła bez Przemocy - Cyberprzemoc w oczach dziecka" była Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Czarnem Dolnem. W konkursie tym II miejsce zajęła Weronika Ważna z kl. Va, a III miejsce Sergiusz Dębicki z kl. Vc. Gratulujemy!

 

27 IV 2015

XXXVIII TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM – ETAP MIEJSKI

 

        W dniu 27 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Kwidzynie odbyły się miejskie eliminacje XXXVIII Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Uczniowie pisali test dotyczący zasad ruchu drogowego, rozwiązywali krzyżówki drogowe, udzielali „poszkodowanym” pierwszej pomocy. Najtrudniejszy okazał się tor przeszkód. W ogólnej klasyfikacji nasi uczniowie z klasy VI b – Julia Kassner, Maja Ostrowska, Miłosz Giędek i Mateusz Zimnicki - zajęli II miejsce. Otrzymali dyplom i nagrody rzeczowe. Mateusz Zimnicki został najlepszym uczestnikiem konkursu. W nagrodę otrzymał dyplom oraz kask ochronny na rower.

27 IV 2015

WYNIKI 4 ETAPU KONKURSU „POZNAJEMY ŚWIAT WOKÓŁ NAS”

 

Oto wyniki czwartego etapu konkursu całorocznego dla klas I-III  „Poznajemy świat wokół nas”, w tym roku pod hasłem „Poznajemy naszą szkołę”:

·         Kijek Martyna III b - 20 pkt.

·         Mitryniuk Paulina I a – 20 pkt.

·         Urbańska Anna II c – 20 pkt.

·         Muzolf Paula III d – 15 pkt.

·         Reniecka Zuzanna II b – 15 pkt.

·         Albrecht Oliwia I a – 15 pkt.

 


5. ZADANIE KONKURSU "POZNAJEMY ŚWIAT WOKÓŁ NAS"

 

Wykonanie makiety naszej szkoły (Pod Zegarem lub budynku głównego), maksymalny wymiar podstawy 30 cm x 30 cm.
Pracę należy oddać do 1 czerwca do p. Estery Brzyckiej, p. Anny Malinowskiej lub p. Anny Urbańskiej.

 

 

 

25 IV 2015

ROZPOCZĘŁA SIĘ "ROWERIADA 2015"

 

"Włatcy druk" stawili się na trasie pierwszego etapu kolejnej edycji "Roweriady" - wieloetapowego rajdu rowerowego organizowanego przez klub PTTK "Ventus" w Kwidzynie. Pogoda w sobotę była wspaniała. Pojechaliśmy ciekawą trasą wiodącą przez Górki, Dankowo, Rakowice, aby dotrzeć na metę znajdującą się w Szkole Podstawowej w Rakowcu. Tam uczestnicy obejrzeli interesująca wystawę "Świat małych kolejek", czyli wielką makietę modeli pociągów. Były oczywiście konkursy, przepyszna zupa i lody. Następna "Roweriada" już 9 maja.

24 IV 2015

MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY „SZKOŁA Z TALENTEM”

 

24 kwietnia 2015 r. w pracowni plastycznej KCK odbył się Miejski Konkurs Plastyczny „Szkoła z talentem” dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych organizowany przez p. Mieczysława Dzikowskiego. W kategorii szkół podstawowych klas I-III I miejsce zajęły uczennice naszej szkoły: Hanna Bałog z klasy IIIa i Patrycja Krzeszowska z klasy IIb. II miejsce zajęły uczennice: Oliwia Jankowska i Maja Rusek z klasy Ie.

 Gratulacje!!!

24 IV 2015

SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY „EKOLIADA”

 

        W dniu 24 kwietnia 2015 r. odbył się Szkolny Konkurs Ekologiczny „Ekoliada”, którego zagadnienia dotyczyły ekologii i ochrony środowiska.

 

W kategorii klas czwartych najlepsi okazali się uczniowie:

I miejsce - Katarzyna Lemańska kl.IVc

II miejsce - Weronika Tynda kl. IVc

III miejsce - Nikola Piasek kl. IVb

                   Paulina Siemieńska kl. IVc.

 

W konkursie wzięli również udział uczniowie:

Jakub Babiński kl. IVa, Mateusz Guziński kl. IVc,  Konrad Kęsicki kl. IVa, Michalina Klain kl.IVb, Jędrzej Kulczyk kl. IVc, Filip Kurek kl. IVa, Dominika Matla kl. IVb, Maja Mielcarek kl. IVc, Michał Szczakowski kl. IVa, Maria Urbańska kl. IVb, Jakub Wołos kl. IVb.

 

W kategorii klas piątych  najlepsi okazali się uczniowie:

I miejsce - Stanisław Jędrzejewski kl. Vd

II miejsce - Olga Wyszyńska kl. Vb

III miejsce - Dominika Piotrowska kl. Vb.

 

W konkursie wzięli również udział uczniowie:

Kinga Bollmann kl.Vc, Oliwia Gierczyńska kl. Vc, Martyna Komorniczak kl. Va, Amelia Myśliwiec kl. Vd, Alan Płochacki kl. Vb, Zofia Powroźnik kl. Vb i Nikola Wołoszyn kl. Vb.

 

W kategorii klas szóstych  najlepsi okazali się uczniowie:

I miejsce - Anna Nowak kl. VIa

II miejsce - Kamil Nowak kl. VIa

III miejsce - Dominika Morańska kl. VIc

                  Agnieszka Olchowik kl. VIb.

 

W konkursie wzięli również udział uczniowie:

Julia Kassner kl. VIb, Patryk Klingenberg kl. VIa, Martyna Malinowska  kl. VIb, Maja Ostrowska kl. VIb, Martyna Sipa kl. VIa, Agnieszka Sztachelska kl. VIa, Agata Witkowska kl. VIb, Mateusz Zimnicki kl. VIb, Weronika Zmysłowska kl. VIb.

 

 

23 IV 2015

POWIATOWY KONKURS PRZYRODNICZY „POZNAJ SWÓJ LAS”

 

        Dnia 23 kwietnia 2015r. na terenie ogrodu dendrologicznego na Miłosnej odbyła się II edycja Powiatowego Konkursu Przyrodniczego „Poznaj swój las” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 6 w Kwidzynie. Uczniowie zwiedzając ogród wysłuchali prelekcji Pana Leśnika. Również zadawali liczne, interesujące ich pytania dotyczące zarówno roślin jak i zwierzyny łownej. Następnie z wiadomości przekazanych podczas prelekcji Pan Leśnik podyktował uczniom pytania. Odpowiedzi ustalała cała drużyna  z każdej szkoły. Najlepszymi słuchaczami okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6. Naszą szkołę reprezentowała klasa VIa - Anna Nowak, Martyna Sipa i Kamil Nowak. Uczniowie zajęli III miejsce. W nagrodę otrzymali podarunki ufundowane przez Nadleśnictwo Kwidzyn. Oczekując na werdykt konkursu wszyscy uczestnicy miło spędzili czas przy ognisku piekąc kiełbaski i rozmawiając.

23 IV 2015

"ŻEBY ZDROWYM BYĆ" - PRZEDSTAWIENIE W KL. IA

 

23 kwietnia klasa I a zaprosiła uczniów klasy Ib, Ic i Ie na przedstawienie teatralne pt. "Żeby zdrowym być...". W ciągu całego roku szkolnego uczniowie poznawali zasady zdrowego odżywiania się. Dzieci dowiedziały się o znaczeniu witamin zawartych w owocach i warzywach dla ich zdrowia. Poprzez przedstawienie dzieci przekazały swoim kolegom i koleżankom, że warto spożywać owoce i warzywa.

22 IV 2015

DZIEŃ ZIEMI – CHROŃMY NASZA PLANETĘ

 

Uczniowie z naszej świetlicy aktywnie uczestniczyli w obchodach Dnia Ziemi. Odbyły się zajęcia podczas, których dzieci miały możliwość oglądania albumów, książek i czasopism przyrodniczych, nauczyły się wiersza „Mały ekolog” oraz wykonywały plakaty „Chrońmy naszą planetę”.

Chętni uczniowie wzięli udział w wewnątrzświetlicowym konkursie na najciekawszą rymowankę - wierszyk z okazji Dnia Ziemi. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe upominki.

18 IV 2015

"WŁATCY DRUK" NA RAJDZIE WIOSENNYM

 

Najwytrwalsi "Włatcy druk" wzięli udział w 46. Wiosennym Rajdzie Pieszym, który odbył się w sobotę 18 kwietnia 2015 r. Zakończenie miało miejsce w malowniczej wiacie leśnej nieopodal leśniczówki Bogusze koło Białek.  Mimo niesprzyjającej początkowo pogody wyruszyliśmy na trasę wiodącą leśnymi drogami Miłosnej. Uczestników nie zraziła nawet przygoda z pękniętą oponą w rowerze jednego z uczestników. Na mecie czekała na nas gorąca grochówka, kiełbaski i udział w konkursach. Następny rajd - "Roweriada" już w najbliższą sobotę.

15 IV 2015

MIEJSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY „SZKOŁA Z TALENTEM”

 

15 kwietnia 2015 r. w budynku Urzędu Miejskiego i okolicy odbył się Miejski Konkurs Fotograficzny w ramach projektu „Szkoła z talentem”. Nasza szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIa - Adam Kożurno, Dawid Mkrtchyan, Kornel Oberland, Dawid Jaśniewicz i Jakub Wojtyła. Uczestnicy wykonywali fotografie na dowolny temat.

W konkursie tym, w kategorii szkół podstawowych Adam Kożurno zajął 2. miejsce, a Dawid  Mkrtchyan zdobył wyróżnienie. Gratulujemy!

 

14 IV 2015

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KL. II-III

 

W kwietniu w naszej szkole odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla klas II i III „Z ortografią za pan brat”. Uczniowie mieli za zadanie uzupełnić luki w trudnym dyktandzie ortograficznym. Na poziomie klas II zwycięzcami zostali:

III miejsce – Zuzanna Damke z IIb

II miejsce – Natalia Braun z IIb

I miejsce – Natalia Czucza z IIb.

Wśród trzecioklasistów najlepszym uczniem z zakresu ortografii okazał się Mieszko Kapełka z IIIc, II miejsce zajęły Ola Robaczyńska z IIIb i Paula Muzolf z IIId. Gratulujemy.

14 IV 2015

LAUREACI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO

 

Organizatorem Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego "Co mi w duszy gra" była Szkoła Podstawowa nr 81 w Gdańsku. Uczniowie klas czwartych znaleźli się wśród laureatów. Są to Katarzyna Lemańska kl. IV c i Dominik Stępień z kl. IV b. Gratulujemy!

przeczytaj wiersze Dominika i Kasi

 

 

10 i 12 IV 2015

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

 

Klasy I-III

10 kwietnia 2015 r. odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski dla klas I-III „PROZA I POEZJA ŚWIATOWA”, organizowany przez Kwidzyńskie Centrum Kultury. Szkołę Podstawową nr 2 reprezentowały laureatki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „PROZA I POEZJA ŚWIATOWA”.

Oto wyniki konkursu naszych reprezentantek:

III miejsce  - Karina Kassner kl. II A

Wyróżnienie - Zuzanna Łukiańczyk kl. II D

Wyróżnienie – Amelia Kołodziej kl. I E

 

Klasy IV-VI

W niedzielę 12 kwietnia odbył się XXXVII Miejski i IX Powiatowy Konkurs Recytatorski ”Proza i Poezja Światowa”.

W kategorii klas IV-VI wystąpiło 5 uczniów naszej szkoły. III miejsce zdobył Przemysław Dubik z klasy Vc, wyróżnienia przypadły w udziale Weronice Ważnej, klasa Va, Anieli Wolskiej, klasa IVa oraz Mateuszowi Zimnickiemu, klasa VIb, natomiast Maja Ostrowska z klasy VIb otrzymała dyplom za udział. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

10 IV 2015

ELIMINACJE POWIATOWE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

 

        W dniu 10 kwietnia 2015 r. w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Kwidzynie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy etapu miejskiego konkursu - Kamil Nowak z klasy VIa i Mateusz Zimnicki z klasy VIb. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu wiadomości i umiejętności z zakresu wiedzy pożarniczej.

        Nasi chłopcy spisali się bardzo dobrze. Kamil zajął IV miejsce a Mateusz - VII miejsce. W czasie przerwy uczestnicy konkursu zwiedzali pomieszczenia straży pożarnej wraz z wyposażeniem. Wysłuchali również ciekawych informacji.

8 IV 2015

WEWNĄTRZŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ

 

        W dniu 8 kwietnia 2015 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Wszystkie prace były  pomysłowe, kolorowe i estetyczne.

        Jury spośród 21 prac wyłoniło zwycięzców. Oto oni: Wiktoria Sawków, Wiktoria Sarnecka, Kuba Schreiber, Hani Bałog, Amelia Sitko, Zuzia Kopik, Zuzia Reniecka, Martyna Jasińska, Lena Rawalska, Patrycja Krzeszowska, Oliwia Balmas, Wiktoria Ziółkowska, Natalia Braun, Dominika Wierzyńska.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. GRATULUJEMY !

27 III 2015

SPOTKANIE Z ABSOLWENTKĄ W KL IC

 

27 marca  klasa I c zaprosiła na spotkanie absolwentkę Szkoły Podstawowej nr 2 w Kwidzynie – Panią Alinę Sieniek (mamę uczennicy klasy I c - Julii Sieniek). Dzieci przeprowadziły wspaniały wywiad z Panią Aliną. Dowiedziały się jak kiedyś wyglądała nasza szkoła, jakich przedmiotów uczyły się dzieci, jakie zdobywały oceny, jak wyglądał plan lekcji i dzienniki klasowe. Z zainteresowaniem słuchały opowieści o pomocach naukowych, dawnych przyborach szkolnych, wycieczkach klasowych. Pytały o bibliotekę szkolną, stołówkę i salę gimnastyczną. Dowiedziały się jak pracował Samorząd Uczniowski. Pani Alina pokazała dzieciom swoje świadectwa szkolne. Gratulujemy piątek!

Klasa I c z wychowawczynią dziękują Pani Alinie Sieniek za ciekawe opowieści na temat historii naszej szkoły…

26 III 2015

KONKURS „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” – ELIMINACJE MIEJSKIE

 

        W dniu 26 marca 2015 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Kwidzynie odbyły się eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas VI - Kamil Nowak kl. VIa i Mateusz Zimnicki kl. VIb.

Chłopcy wykazali się bardzo dużą wiedzą w tej dziedzinie. Mateusz zajął I miejsce a Kamil II miejsce wśród uczniów szkół podstawowych. Otrzymali wspaniałe nagrody rzeczowe. Będą również reprezentować naszą szkołę w kolejnej edycji tego konkursu - w eliminacjach powiatowych.

25 III 2015

SPOTKANIE Z PIERWSZYMI ABSOLWENTAMI SP2

 

25.03.2015 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach przygotowań do jubileuszu 70-lecia szkoły. Naszymi gośćmi byli pierwsi absolwenci szkoły z 1949 r.: Irena Janaszkiewicz (z domu Kujawska) i Stanisław Słomski, a także absolwenci z 1950 r.: Ryszard Łukaszewicz, Jadwiga Meller (z d. Jarzyńska), Alina Truty (z d. Borowska) i Barbara Zawadzka (z d. Widmańska). Dawni uczniowie SP2 przyjęli zaproszenie do uczestnictwa w obchodach 70-lecia SP2 i Komitecie Honorowym. Był czas na miłe wspomnienia z czasów szkolnych.

25 III 2015

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI W KL. IV-VI

 

Dnia 25 marca odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla kl. IV-VI. Etap ten stanowi eliminacje do Miejskiego i Powiatowego Konkursu „Proza i Poezja Światowa”, który w tym roku odbędzie się 12 kwietnia w „Czarnej sali”. Spośród 22 uczestników jury wyłoniło 5 osób, które staną w szranki z innymi recytatorami z Kwidzyna i okolic. Naszą szkołę reprezentować będą: Przemysław Dubik, kl. Vc, Maja Ostrowska VIb, Weronika Ważna, kl. Va, Aniela Wolska, IVa i Mateusz Zimnicki VIb.

Trzymamy za nich kciuki.

24 III 2015

I MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM

 

W dniu 27 lutego  2015 r. w Szkole Podstawowej w Janowie odbył się konkurs plastyczny ”ŻOŁNIERZE WYKLĘCI - NIEZŁOMNI”. Naszą świetlicę szkolną reprezentowała uczennica klasy IIId - Hanna Bałog, która zajęła I miejsce w kategorii klas I-III. Uczennica otrzymała pamiątkowy dyplom oraz nagrodę książkową.

Gratulujemy!

 

21 III 2015

SPOTKANIE Z ABSOLWENTKĄ W KLASIE VC

 

Spotkanie z absolwentem w klasie Vc odbyło się podczas warsztatów teatralnych w Brachlewie 21 marca 2015 r. Pani Olimpia Mosakowska przybliżyła nam życie szkolne w czasie swojej edukacji w SP2.

20 III 2015

II POWIATOWE ZAWODY SPORTOWE „MAŁY OLIMPIJCZYK”

 

20.03.2015 roku uczniowie klas I, II i III brały udział w II Powiatowych Zawodach Sportowych „MAŁY OLIMPIJCZYK”. Dzieci rywalizowały ze sobą w takich konkurencjach jak: jazda na deskorolce, skoki na gumowej piłce, sadzenie ziemniaków i kilka innych. Zabawa była przednia, humory i wiosenny nastrój wszystkim dopisywały.

20 III 2015

SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM W KLASIE VA

 

20 marca 2015 r. uczniowie klasy Va spotkali się z Panem Kazimierzem Gorlewiczem, dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie, Prezesem Fundacji MISERICORDIA, Przewodniczącym Rady Miasta Kwidzyna, a przede wszystkim absolwentem SP 2. Pan Gorlewicz ukończył naszą szkołę w 1969 r. Wspominając swoją naukę w podstawówce, podkreślał wielką rolę nauczycieli języka polskiego, wychowania fizycznego, historii i wpływ, jaki wywarli na jego postawy życiowe. Starał się też ukazać różnice między ówczesną a obecną szkołą.

20 III 2015

MAMY PONOWNIE LAUREATA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

 

21 lutego 2015 roku odbył się XIII finał Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego w Szkole Podstawowej nr 57 w Gdańsku. Laureatem w kategorii klas piątych został Piotr Woźniak z kl. Vd. Gratulujemy!

 

19 III 2015

SPOTKANIE Z ABSOLWENTKĄ SP2 W KLASIE VI A

 

      19.03.2015 r. odbyło się spotkanie z panią Agnieszką Mkrtchyan (z domu Nowak), absolwentką z roku 1990. Pani Agnieszka bardzo mile wspominała czas spędzony w „Dwójce”. Opowiadała o wyglądzie szkoły i wyposażeniu klas lekcyjnych. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze zdjęciami klasowymi, świadectwami i dyplomami. W miłej atmosferze czas spotkania upłynął bardzo szybko.

 

19 III 2015

SPACER KL. IA W POSZUKIWANIU WIOSNY

 

Chociaż zima w tym roku nie bardzo dała się we znaki, to i tak wszyscy z utęsknieniem czekamy na wiosnę – kwiaty, ptaki, słońce. Uczniowie klasy I a podczas spaceru 18.03.2015 r. szukali odpowiedzi na pytania: Co zmienia się w przyrodzie po zimie? Czym charakteryzuje się wiosna? Jakie są kolory wiosny?

18 III 2015

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W KL. IA

 

18 marca 2015 r. klasa I a gościła najstarszą grupę przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Ekologicznego wraz z wychowawczynią. Po ciepłym powitaniu, uczniowie wprowadzili najmłodszych w bajkowy świat. Dzieci rozpoznawały bohaterów znanych bajek, a w nagrodę otrzymały upominki. W dalszej części spotkania goście zwiedzili świetlicę, salę gimnastyczną oraz kolorową salę i plac zabaw. Była to pierwsza w tym roku szkolnym wizyta przedszkolaków w naszej szkole, ale na pewno nie ostatnia.

18 III 2015

III MIEJSKI KONKURS ORTOGRAFICZNY "CHWYĆ BYKA ZA ROGI"

 

9 marca 2015 r. w Gimnazjum nr 3 w Kwidzynie odbył się III Miejski Konkurs Ortograficzny "CHWYĆ BYKA ZA ROGI". Przeznaczony był on dla uczniów klas VI szkół podstawowych oraz I klasy gimnazjalnej. Wzięło w nim udział pięcioro uczniów z naszej szkoły. 18 marca troje z nich zaproszono na rozstrzygnięcie konkursu. Oto ich wyniki:

II miejsce - Agnieszka Olchowik, kl. VIb

IV miejsce – Maja Ostrowska, kl. VIb

V miejsce – Paweł Homiczuk, kl. VIc

Serdecznie gratulujemy.

 

 

16 III 2015

LEKCJA O ENERGII ELEKTRYCZNEJ W KLASIE ID

 

W dniu 16.03.2015 r. dzieci z klasy I d uczestniczyły w ciekawym zajęciu dotyczącym energii elektrycznej. Rodzic naszych uczennic - pan Andrzej Klawitter wyjaśnił uczniom skąd bierze się prąd oraz jakie mamy rodzaje elektrowni. Przygotował wiele ciekawych pomocy, które pomogły zrozumieć małym uczniom tak trudne zagadnienie.

14 III 2015

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

 

W sobotę 14 marca 2015 r. drzwi naszej szkoły po raz kolejny otworzyły się dla wszystkich chętnych chcących poznać szkolne życie od wewnątrz - zwłaszcza rodziców i dzieci, przyszłych uczniów klas I. Goście odwiedzili nas w budynku "Pod Zegarem" przy ul. Staszica 2, gdzie uczą się klasy I-III oraz w budynku głównym przy ul. Staszica 16 (klasy IV-VI). Rodzice mieli możliwość dokonania zapisu dziecka do klasy I, spotkania z dyrektorem szkoły i uzyskania szczegółowych informacji.

W tym dniu można było zobaczyć szereg ciekawych zajęć z różnych przedmiotów. Grupy teatralne wystąpiły z premierą spektaklu "Trzewiczki szczęścia" (zobacz fotografie). Odbył się Wielki Jubileuszowy Konkurs o Historii SP2. Został również rozstrzygnięty IX Szkolny Internetowy Konkurs Walentynkowy (zobacz).

13 III 2015

WIZYTA ABSOLWENTA W KLASIE VIB

 

W piątek 13 marca 2015 r. klasa VIb miała zaszczyt gościć absolwenta naszej szkoły Adama Mulika, obecnie ucznia liceum. Nasz gość ukończył szkołę niedawno, ale okazało się, że zmiany (szczególnie w sprzęcie, z jakiego korzystamy) są znaczne – tablice interaktywne czy tablety nie były wówczas dostępne. Adam wspominał też uczących go nauczycieli i różne zabawne wydarzenia związane ze szkołą.

Czas spotkania upłynął nam bardzo szybko. Na zakończenie Adam udzielił jeszcze kilku cennych koleżeńskich rad dla przyszłych gimnazjalistów, za co podziękowaliśmy słodkim upominkiem.

 

13 III 2015

SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM SP2 P. DARIUSZEM SZMIDTEM W KL. VD

 

13 marca 2015 r. klasa Vd gościła absolwenta naszej szkoły pana Dariusza Szmidta. Pan Dariusz ukończył SP 2 w 1988 r.

12 III 2015

SZKOLNY KONKURS „ZNAM POLSKIE PARKI NARODOWE”

 

        W dniu 12 marca 2014 r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Przyrodniczego „Znam polskie parki narodowe”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów  klas piątych. Zadaniem dzieci było rozwiązanie testu z wiadomości i umiejętności dotyczących form ochrony przyrody i polskich parków narodowych. Uczniowie wykazali się bardzo szeroką wiedzą w tej dziedzinie.

Najlepszymi znawcami okazali się :

I miejsce - Stanisław Jędrzejewski kl. Vd

II miejsce - Nikola Wołoszyn  kl. Vb

III miejsce - Dominika Piotrowska kl. Vb

 

     W konkursie wzięli również udział: Kinga Bolman kl. Vc, Oliwia Gierczyńska kl. Vc, Amelia Myśliwiec kl. Vd i Alan Płochacki kl. Vb.

 

 

12 III 2015

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI W KLASACH I-III

 

12 marca 2015 r. odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Recytatorski pt. ”Proza i poezja światowa” dla klas I-III. W konkursie wzięło udział 21 uczniów. Każdy z uczestników przygotował wiersz oraz fragment prozy. Jury wyłoniło 5 laureatów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim. Laureatami konkursu są: Amelia Kołodziej Ie, Kalina Kassner IIa, Zuzanna Łukiańczyk IId, Kinga Rogala IId, Małgorzata Jędrzejak Ia.

12 III 2015

WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE WOJEWÓDZKIM

 

      Kalina Zgubińska i Wiktoria Wiertel z klasy Ia otrzymały wyróżnienia w IV Wojewódzkim Konkursie Twórczości Regionalnej Dzieci i Młodzieży "MÓJ REGION". Serdeczne gratulacje!

11 III 2015

WIZYTA PRZEDSTAWICIELI STRAŻY MIEJSKIEJ W KL. IA

 

11 marca w klasie I a odbyło się spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej w Kwidzynie: P. Piotrem Siedleckim i P. Mirosławem Ilijn na temat właściwego zachowania i obrony przed agresywnymi zwierzętami, którzy pokazali i wyjaśnili, jak prawidłowo zachować się, gdy zaatakuje nas agresywny pies. Ponadto przeprowadzili pogadankę o przyczynach zachowań agresywnych u zwierząt. Chętnie także odpowiadali na nurtujące dzieci pytania. Klasa podziękowała Panu Piotrowi i P. Mirosławowi za miłe spotkanie.

6 III 2015

PRZYGOTOWANIA DO WIOSNY W KLASIE ID

 

Dzieci przyniosły do klasy nasiona, ziemię, rośliny cebulkowe. Poprzez własna pracę dowiedziały się, czego rośliny potrzebują do życia. Z niecierpliwością będą czekały na wyhodowane roślinki.

3 III 2015

SPOTKANIE Z PIERWSZĄ ABSOLWENTKĄ SP2

 

3.03.2015 r. odbyło się spotkanie z panią Ireną Janaszkiewicz (z domu Kujawską), która w latach 1945-1949 uczęszczała do naszej szkoły, a jej klasa była pierwszą, jaka opuściła mury SP2. Wychowawcą klasy był Jan Machutta. Pani Irena urodziła się w Solcu Kujawskim, trudne lata wojenne spędziła w Związku Radzieckim, a w 1945 r. jej rodzina trafiła do Kwidzyna. Tu ukończyła naszą szkołę i Liceum Pedagogiczne. Przez wiele lat była nauczycielką nauczania początkowego w Szkole Podstawowej nr 6.

2 III 2015

SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM NASZEJ SZKOŁY W KL. IE

 

2.03.2015 r. klasę Ie odwiedził absolwent naszej szkoły pan Tadeusz Wasiak. Pan Tadeusz podzielił się swoimi wspomnieniami z czasów swojej nauki w naszej szkole. Bardzo mile wspominał pedagogów i kolegów, z którymi spędził czas w „podstawówce”. Opowiadał o wyglądzie szkoły i wyposażeniu klas lekcyjnych. Pan Tadeusz przyniósł pamiątki, które pokazał dzieciom np. świadectwo ukończenia klasy pierwszej w 1955 r. oraz zdjęcie klasowe wykonane w 1961 r. Czas upłynął w miłej atmosferze. Klasa podziękowała panu Tadeuszowi za bardzo miłe spotkanie.

27 II 2015

SPOTKANIE Z ABSOLWENTKĄ W KLASIE ID

 

27 lutego 2015 roku klasę I d odwiedziła absolwentka naszej szkoły pani Małgorzata Rakowska. Pani Małgosia podzieliła się swoimi wspomnieniami z czasów swojej nauki w naszej szkole. Bardzo mile wspominała czasy spędzone w „podstawówce”. Opowiadała o wyglądzie szkoły i wyposażeniu klas lekcyjnych. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które cierpliwie odpowiadał nasz gość. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze.

II 2015

KONKURS "INTERNETOWA KLASA" ROZSTRZYGNIĘTY!

 

Już po raz kolejny w ramach inicjatyw związanych z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu odbył się konkurs wiedzy dla klas II i III. Zadaniem konkursu jest sprawdzenie wiedzy uczniów na temat bezpiecznego i kulturalnego zachowania w sieci. Konkurs poprzedzają zajęcia, na których uczniowie uczą się zasad Netykiety.

W klasach I-III przeprowadzono również zajęcia  na temat bezpieczeństwa w Internecie. Wychowawcy zrealizowali tematy wybrane ze szkolnego programu „Bezpieczni w komputerowym świecie”.

Certyfikat "Internetowa klasa" w roku 2015 zdobyła klasa III d uzyskując wynik punktowy - 90,79. Gratulujemy zwycięzcom!

 27 II 2015

SPOTKANIE Z ABSOLWENTKĄ W KLASIE IID

 

27 lutego 2015 roku klasę II d odwiedziła absolwentka naszej szkoły pani Katarzyna Świokła-Łukiańczyk. Dzieci miały możliwość zapoznania się ze zdjęciami klasowymi z roku 1989, świadectwami, dyplomami. Największą atrakcją było obejrzenia klasowej kroniki z tamtych czasów prowadzonej przez panią Kasię. Na koniec dzieci odczytywały przygotowane wcześniej pytania i z zainteresowaniem czekały na odpowiedź. W podziękowaniu ofiarowały naszemu gościowi przygotowane przez siebie laurki, a Pani Kasia poczęstowała je cukierkami. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

27 II 2015

NIETYPOWA LEKCJA W KL. IVA

 

W piątek 27 lutego uczniowie klasy IVa zaprosili na lekcję wychowawczą gościa – pana Roberta Wolskiego. Pan Robert ukończył z wyróżnieniem SP2 w Kwidzynie w 1990 roku, a jego wychowawczynią była pani Alicja Połeć. Gość bardzo ciekawie mówił o swoich latach szkolnych, wyglądzie i wyposażeniu klas, wspominał chwile spędzone w „podstawówce”, a także odpowiadał na pytania uczniów. Pan Wolski przyniósł również wiele interesujących pamiątek z lat osiemdziesiątych, które pokazał dzieciom, były to m.in. zdjęcia, sprawdziany, legitymacje, świadectwa czy lektury szkolne.

Czas upłynął wszystkim niespodziewanie szybko. Klasa podziękowała panu Robertowi za miłe spotkanie słowem i piosenką.

26 II 2015

ROZSTRZYGNIĘCIE XII POWIATOWEGO KONKURSU TWÓRCZOŚCI DZIECI I MŁODZIEŻY ”W UNII EUROPEJSKIEJ”

 

Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca i wyróżnienia w XII Powiatowym Konkursie Twórczości  Dzieci i Młodzieży pn. „W Unii Europejskiej” organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kwidzynie.

I miejsce zajął uczeń z klasy VIa Kornel Oberland. II miejsce zajęły uczennice: Martyna Sipa z klasy VIa i Nikola Piasek z klasy Vb. III miejsce zdobyła uczennica z klasy IVb Weronika Dachór

Wyróżnienia otrzymały uczennice: Zofia Powroźnik z klasy Vb i Weronika Tynda z klasy Vc.

Serdeczne gratulacje!

25 II 2015

SPOTKANIE Z BYŁĄ NAUCZYCIELKĄ SP2 W KLASIE VB

 

W dniu 25 lutego 2015 r. klasa VB spotkała się z byłą nauczycielką SP2 Panią Ireną Sokołowską. Pani Irena z entuzjazmem odpowiadała na liczne pytania uczniów oraz opowiedziała o swoich wspomnieniach związanych z naszą szkołą i jej uczniami.

 

24 II 2015

SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM SP2 W KLASIE IVB

 

W dniu 24 lutego 2015 r. klasa IVb spotkała się z  panem Janem Podlawskim absolwentem SP2 z 1963 roku. Gość odpowiadał na liczne pytania uczniów oraz opowiedział o swoich wspomnieniach związanych z naszą szkołą. Na zakończenie dzieci podziękowały za wizytę wiązanką kwiatów.

 

 

24 II 2015

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

 

Nauczyciele i rodzice z naszej szkoły czynnie przyłączają się do programu "Zdrowy styl życia". Placówka chce to robić m.in. poprzez sport, dlatego "Dwójka" w tym roku planuje wystawić swoją drużynę w Kwidzyńskim Biegu Papiernika. Start zadeklarowali już np. niektórzy rodzice dzieci z klasy I a, którzy odpowiedzieli na apel nauczycielki Anny Cichockiej.

- Każda forma aktywności jest niezbędna do funkcjonowania człowieka, nie ma znaczenia, czy to robimy regularnie, czy nie. Dzięki aktywności fizycznej jesteśmy bardziej zorganizowani, chętni do podejmowania kolejnych wyzwań, a z upływem czasu nie wyobrażamy sobie, że może być inaczej – przekonuje wychowawczyni klasy I a, która sama daje uczniom dobry wzór – od kilku lat regularnie biega i na swoim koncie ma już cztery przebiegnięte maratony.

Nauczycielka z SP 2 tłumaczy jednak, że sport w jej życiu, w różnych formach, był obecny od zawsze, ale to bieganie to życie zmieniło: - Odnalazłam w tej dyscyplinie takie wartości jak systematyczność, zdolność organizacji czasu, planowanie, przełamywanie własnych słabości, a przede wszystkim umiejętność mobilizacji w kryzysowych sytuacjach. Bieganie to mój sposób na życie, daje mi siłę, radość i satysfakcję, a także czas, który mam tylko dla siebie…. – dodaje.

Anna Cichocka zapewnia również, że od kiedy zaczęła biegać znacznie poprawiła się jej odporność i zniknęły przeziębienia.

Drugim istotnym elementem program realizowanego w Szkole Podstawowej nr 2 jest promocja zdrowego odżywiania, dlatego nauczyciele będą zachęcać uczniów, by z chipsów i batoników przerzucili się na kanapki i warzywa.

24 II 2015

WYNIKI 3 ETAPU KONKURSU „POZNAJEMY ŚWIAT WOKÓŁ NAS”

 

Oto wyniki trzeciego etapu konkursu całorocznego dla klas I-III  „Poznajemy świat wokół nas”, w tym roku pod hasłem „Poznajemy naszą szkołę”:

 

Kacper Witkowski III a -20 pkt.

Nikola Kaleta III a - 20 pkt

Aleksandra Robaczyńska III b - 20 pkt.

Martyna Kijek III b - 20 pkt.

Weronika Witkowska II a - 20 pkt.

Zuzanna Reniecka II b - 20 pkt.

Kinga Dąbek II c - 20 pkt.

Martyna Kućmierowska IIc - 20 pkt.

Anna Urbańska II c - 20 pkt.

Paulina Mitryniuk I a - 20 pkt.

Oliwia Albrecht I a - 20 pkt.

Anna kamińska I c - 20 pkt.

Julia Szych I c - 20 pkt.

Michał Zimnicki III a - 15 pkt.

Marianna Wieczorek II c - 15 pkt.

Oliwia Podhajna IIc - 15 pkt.

Amelia Kołodziej I e - 15 pkt.

 

 

20 II 2015

SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM NASZEJ SZKOŁY W KL. IIB

 

20.02.2015 r. klasę II b odwiedził absolwent naszej szkoły – pan Piotr Schreiber. Pan Piotr ukończył naszą szkołę 25 lat temu. Dzieci z klasy II b przeprowadziły ciekawy wywiad z gościem. W podziękowaniu za ciekawe opowieści pan Piotr otrzymał  piękną laurkę.

20 II 2015

SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM NASZEJ SZKOŁY W KL. IA

 

20 lutego swoją obecnością zaszczycił nas nasz absolwent Jan Podlawski. Pan Jan na spotkaniu z uczniami podzielił się własnymi wspomnieniami i refleksjami z czasów jego nauki w naszej szkole, przedstawiając fotografie oraz świadectwo szkolne z roku 1956. Nasz gość chętnie odpowiedział na zadane przez uczniów pytania. Podkreślił również, że teraz dzieci mają wspaniałe warunki do nauki i powinny to wykorzystać, aby jak najwięcej się nauczyć. Dziękujemy p. Janowi za miłe spotkanie.

19 II 2015

NAGRODA SPECJALNA I WYRÓŻNIENIE W XVI POWIATOWYM KONKURSIE WALENTYNKOWYM „UCZUCIA SŁOWEM MALOWANE”

 

19 lutego 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Kwidzynie nastąpiło rozstrzygnięcie XVI Powiatowego Konkursu Walentynkowego. Nasza uczennica Zuzanna Sitko (klasa V b) zdobyła w tym konkursie nagrodę specjalną św. Walentego, a wiersz Dominiki Kownackiej (klasa V b) został wyróżniony. Dziewczynki otrzymały piękne dyplomy, walentynkową maskotkę oraz talon do księgarni.

Serdecznie gratulujemy.

 

18 II 2015

WALENTYNKI KLAS I-III – DZIEŃ NA CZERWONO

 

W ramach Małego Samorządu uczniowie klas I-III d pod opieką pań Estery Brzyckiej i Anny Urbańskiej zorganizowali „walentynkową pocztę”. Każdy chętny uczeń mógł wrzucić do przygotowanej urny napisane przez siebie życzenia dla przyjaciela, przyjaciółki. W środę 18.02.2015 r. „listonosze” roznosili walentynkowe życzenia.

29 I 2015

SPOTKANIE Z DAWNYMI PRACOWNICZKAMI SP2

 

29 stycznia 2015 r. w sali pamiątek (nr 35) odbyło się spotkanie z paniami, które pracowały kiedyś w naszej szkole. Omówiono przygotowania do jubileuszu 70-lecia Szkoły.

26 I 2015

SZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY „ZNAM ROŚLINY I ZWIERZĘTA CHRONIONE”

 

        W dniu 26 stycznia 2015 r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Przyrodniczego „Znam rośliny i zwierzęta chronione” dla klas czwartych. Zadaniem uczniów było rozpoznanie na zdjęciach i nazwanie wybranych gatunków roślin i zwierząt. Podlegających ochronie prawnej. Uczniowie wykazali się wysokim poziomem wiedzy. Najwyższą punktację otrzymali:

 

I miejsce –   Weronika Tynda kl. IVc

                  Patrycja Kęcik kl. IVd

II miejsce -  Katarzyna Lemańska kl. IVc

III miejsce - Nikola Piasek kl. IVb

                  Dominik Stępień kl. IVb.

 

        W konkursie wzięli również udział uczniowie: Kacper Adamczyk IVd, Jakub Babiński IVa, Karol Dryjer IVd, Cezary Falkowski IVb, Mateusz Guziński IVc, Weronika Jabłońska IVd, Alicja Kućmierowska IVb, Jan Kielar IVb, Jędrzej Kulczyk IVc, Maja Mielcarek IVc, Martyna Przytarska IVa, Aleksandra Rogacka IVd, Paulina Siemieńska IVc, Dominika Szuster IVd, Aleksandra Ulatowska IVd, Emil Wiśniewski IVb i Jakub Wołos IVb.

26 I 2015

FINALISTA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

 

8 stycznia 2015 r. odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Z zadaniami konkursowymi zmierzyli się uczniowie naszej szkoły: Miłosz Berent kl. VIc, Paweł Homiczuk kl. VIc, Kornel Oberland kl. VIa, Julian Pawłowski kl. VIb, Martyna Sipa kl. VIa, Jakub Urbański kl. VIa, Jakub Wojtyła kl. VIa i Paskal Zieliński kl. VIa.

Do finału zakwalifikował się Julian Pawłowski, który bardzo dobrze poradził sobie w etapie rejonowym. Gratulujemy i życzymy sukcesów w finale!

 

 

26 I 2015

FINALISTA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy VI c Miłosz Berent zakwalifikował się do wojewódzkiego etapu kuratoryjnego konkursu z j. angielskiego. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

 

 
 


Starsze wiadomości - patrz niżej w archiwum
 

 

Archiwum wiadomości

   2014/15 - pierwszy semestr   2013/14 - drugi semestr   2013/14 - pierwszy semestr    2012/13 - drugi semestr   2012/13 - pierwszy semestr    2011/12 - drugi semestr  2011/12 - pierwszy semestr  2010/11 - drugi semestr   2010/11 - pierwszy semestr   2009/10   2008/09   2007/08 i wcześniej