ogłoszenia     dziennik elektroniczny     galeria fotografii      księga gości      sport     świetlica szkolna    nasze forum

 

rok szkolny 2015/16

II semestr

 

 

23 VI 2016

WYNIKI KLASYFIKACJI UCZNIÓW ZA ROK SZKOLNY

 

    Obok można zobaczyć szczegółowe wyniki klasyfikacji klas IV-VI w roku szkolnym 2015/2016.

oceny

sprawowanie

17 VI 2016

KONKURS NA “NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO ŚWIETLICZAKA”

 

Na poczatku czerwca 2016 r. w świetlicy został ogłoszony konkurs na „NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO ŚWIETLICZAKA”. Spośrόd uczniόw uczęszczających do świetlicy zostało wytypowanych 20 nominowanych. Dzieci, na specjalnie przygotowanych kartach do głosowania , wrzucały do urny nazwiska wybranych przez siebie kandydatόw. Przez ponad dwa tygodnie urna zapełniła się losami. Podliczono wszystkie głosy i w dniu 17.06.2016 r. ogłoszono zwycięzcόw. I tak w czołόwce znalazły się dwa nazwiska, na ktόre najliczniej głosowano: Zofia Nosko oraz Mikołaj Meger.

Po raz pierwszy w świetlicy tytuł „NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO ŚWIETLICZAKA” zdobyli uczniowie klas pierwszych. Zwycięzcy otrzymali z rąk Pani Dyrektor drobne upominki i dyplomy.

16 VI 2016

XV POWIATOWY KONKURS POETYCKI „KSIĄŻKA – BRAMA WYOBRAŹNI”

 

W czwartek 16 czerwca w Zespole Szkół w Ryjewie odbyło się rozstrzygnięcie XV Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Książka – brama wyobraźni”. Był on adresowany do uczniów klas IV - VI szkół podstawowych oraz klas I - III gimnazjum powiatu kwidzyńskiego.

Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości i zdolności twórczych dzieci i młodzieży, promowanie czytelnictwa wśród uczniów, rozmiłowanie uczniów w poezji, a także możliwość zaprezentowania swoich zdolności oraz kształtowanie szacunku do życia, świata i ludzi. Nasze uczennice Katarzyna Lemańska kl. Vc i Zuzanna Sitko kl. VIb zajęły w tym konkursie III miejsca. Wszystkie dzieci dostały nagrody książkowe i dyplomy. Gratulujemy.

 

14 VI 2016

DZIEŃ RODZINKI W KLASIE II D

 

W dniu 14.06.2016 r. w klasie II d odbyła się uroczystość Dnia Rodzinki, na którą licznie przybyli rodzice, dziadkowie i rodzeństwo. Dzieci wraz z wychowawcą przygotowały przedstawienie pt. „Bajkowy pociąg” oraz inne wiersze i piosenki o  tematyce rodzinnej. Nasi goście otrzymali laurkę wykonaną przez uczniów, różyczkę i słodkiego lizaka.

14 VI 2016

KARTA ROWEROWA

 

Dnia 14 czerwca 2016 roku w naszej szkole odbył się praktyczny egzamin na kartę rowerową przeprowadzony przez pracowników Straży Miejskiej - Pana Mirosława Iljina i Wojciecha Lorek. Przystąpili do niego wszyscy chętni uczniowie klas czwartych. Oczywiście, wszyscy byli dobrze przygotowani i zdali ten egzamin. Niektórzy przy okazji wykonywali również ćwiczenia sportowe.

Gratulacje dla zdających!

13 VI 2016

KLASY IE I IF NA WYCIECZCE W ZOO

 

        13 czerwca dzieci z klasy Ie i If wyruszyły na wycieczkę do gdańskiego ZOO. Celem wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zainteresowanie różnorodnością gatunków zwierząt. Zwiedzając ogród zoologiczny uczniowie spotkali wiele ciekawych i wspaniałych zwierząt. Dzieci reagowały bardzo spontanicznie: od radości, zachwytu, zdziwienia do niepewności. Zakończeniem wycieczki był przejazd kolejką.

13 VI 2016

ŚWIĘTO SZKOŁY

 

        W sobotę 13 czerwca odbyło się doroczne Święto Szkoły. Laureaci Szkolnych Nagród Roku otrzymali statuetki (zobacz). Następnie bawiliśmy się na festynie podsumowującym roczne zadanie edukacyjne "Rok Westerplatte".

13 VI 2016

WYRÓŻNIENIE W XI WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „BEZPIECZNE WAKACJE”

 

        W XI Wojewódzkim Konkursie plastycznym „Bezpieczne wakacje” Stanisław Jędrzejewski z klasy VId otrzymał wyróżnienie. Konkurs został zorganizowany przez Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Pałac Młodzieży w Gdańsku. Gratulacje!

 

 

8 VI 2016

ŚWIETLICOWY TEATR "BAJKOLANDIA" NA SCENIE KINOTEATRU W KWIDZYNIE

 

      W dniu 8 czerwca mali artyści ze świetlicowego Koła Teatralnego "Bajkolandia" wystąpili na scenie Kinoteatru w Kwidzynie z przedstawieniem bajki "Wróżki". Na widowni zasiedli uczniowie klas I-III, dyrektor Jerzy Pawluczuk, wicedyrektor Halina Gorka, uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Barcicach oraz rodzice małych aktorów. Występ wszystkim zaproszonym gościom bardzo się podobał.

 

opiekunka koła teatralnego

Hanna Przysowa

8 VI 2016

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PLASTYCZNE Z TECHNIKI

 

      Zostały rozstrzygnięte konkursy organizowane przez Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego i Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 23 w Gdańsku. Na konkursy- literacki oraz dwa  plastyczne wysłano 29 prac przygotowanych przez naszych uczniów.

       W Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Moda na kask rowerowy” wyróżnienie otrzymał Szymon Płocki z kl. IVd oraz Zofia Powroźnik z kl. VIb.

         W wojewódzkim Konkursie Plastycznym – Plakat „Czy jesteś duży, czy jesteś mały, w kasku na rowerze jesteś doskonały” III miejsce zajął Martin Rzepczyński z kl. IVd a wyróżnienie otrzymała Katarzyna Lemańska z kl. Vc. GRATULACJE!

7 VI 2016

WYCIECZKA KLASY IA DO ZAMKU W GNIEWIE

 

7.06.2016 r. klasa Ia wybrała się na wycieczkę do zamku krzyżackiego w Gniewie. Pogoda oraz humory wszystkim dopisały. Odwiedziliśmy warsztat rzemieślniczy, w którym przy pomocy specjalnej maszyny "wydrukowaliśmy" ciekawy tekst, nauczyliśmy się wytwarzać monety, zaplatać płótno oraz strzelać z łuku. Nie obyło się bez zwiedzania zamku, co było wspaniałą historyczną przygodą. Co odważniejsi zdecydowali się na przejście przez Komnatę Tortur. Po zwiedzaniu na Żywą Lekcję Historii zaprosiła nas Husaria - chluba oręża polskiego. Poznaliśmy ich broń oraz zbroję a także zobaczyliśmy niesamowite umiejętności w akcji. Wycieczka zakończyła się ogniskiem w pięknej zamkowej scenerii, oczywiście z pysznymi kiełbaskami, przy którym wspólnie dzieliliśmy się wrażeniami.

7 VI 2016

KLASA IE W KRASTUDACH

 

7 czerwca klasa Ie wyjechała do Krastud. Przenieśliśmy się do Innego Świata. Mieliśmy okazję obcować ze zwierzętami hodowlanymi, zapoznaliśmy się z ich zwyczajami, warunkami życia i po krótkim instruktażu animatora sami karmiliśmy zwierzaki, nie było to proste zadanie wymagało odróżnienia owsa od pszenicy czy jęczmienia. Świnia Polly zrobiła dla nas specjalny pokaz i okazała się najmądrzejszym zwierzęciem w gospodarstwie. Koza poczęstowała nas swoim mlekiem, a konie Kajtek i William zafundowały nam przejażdżkę. Kolejną atrakcją było obserwowanie pracy kowala, a po ciężkiej pracy czekały już na nas upieczone kiełbaski na ognisku. To był rzeczywiście inny świat od tego, który znamy.

7 VI 2016

KLASA II D NA DNIU NAUKI

 

     W dniu 7.06.2016 r. uczniowie klasy II d po raz drugi uczestniczyli w Dniu Nauki w LO nr 2. Podczas pobytu wzięli udział w wielu atrakcyjnych zajęciach. Dowiedzieli się ciekawych informacji o patronie szkoły - Stanisławie Wyspiańskim. Kolorowali własne witraże. Podczas zajęć chemicznych sami stworzyli własną tęczę. Następnie uczyli się udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. Były też zabawy taneczne i sportowe. Po raz pierwszy wczuli się w role bokserów. Każde dziecko na zakończenie otrzymało dyplom okolicznościowy.

4 VI 2016

II KWIDZYŃSKIE ŚWIĘTO MUZYKI - KL. IIA

 

        4.06.2016 r. uczniowie naszej klasy wzięli udział w radosnym muzykowaniu ze Szwarzędzką Orkiestrą Flażoletową, pod kierunkiem Wojciecha Wietrzyńskiego. Utalentowanych flażolecistów podziwiali mieszkańcy naszego miasta oraz rodzice (obejrzyj film). Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich opiekunom za wspólnie spędzony czas.

3 VI 2016

X POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY

 

         W piątek 3 czerwca w sali audiowizualnej Kwidzyńskiego Centrum Kultury w Kwidzynie odbył się X Powiatowy Konkurs Czytelniczy „W Krainie Fantazji”. Jak co roku adresowany był on do wszystkich uczniów szkół podstawowych.

W klasach I-III naszą szkołę reprezentowali uczniowie zajmując następujące miejsca:

Eliza Kawecka  z klasy I b – zajęła III miejsce w kategorii klas pierwszych,

Oliwia Szilakowska z klasy I b – otrzymała wyróżnienie,

Wiktoria Kawecka z klasy II d – zajęła IV miejsce w kategorii klas II i III,

Adam Łątkowski  z klasy II a - otrzymał wyróżnienie.

         Najstarsi uczestnicy konkursu (klasy IV – VI) mieli do rozwiązania bardzo trudny test składający się z ponad 100 pytań (otwartych i zamkniętych). Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IVa – Justyna Tychyj oraz Michał Zimnicki. Wykazali się oni doskonałą wiedzą na temat lektur, które mieli przeczytać, czyli pierwszych trzech tomów „Opowieści z Narnii”. Michał zajął III miejsce, a Justyna otrzymała wyróżnienie. Wszystkie dzieci dostały nagrody książkowe i przybory szkolne. Gratulujemy.

2 VI 2016

GRATULUJEMY WYNIKÓW KLASOM SZÓSTYM!

 

        Przed południem 24.05.2016 r. Centralna Komisja Egzaminacyjna i Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku ogłosiła wyniki sprawdzianu klas szóstych, który odbył się 5 kwietnia 2016r. (zobacz zdjęcia).

 

A oto średnie wyniki podane w procentach:

 

 

Język polski

Matematyka

Cz. 1

Ogółem

Cz. II

Język angielski

Polska

71

54

63

71

powiat

72

55

63

70

miasto

75

64

70

77

nasza szkoła

77

67

72

75

 

Wyniki naszych klas:

 

Język polski

Matematyka

Cz. 1

Ogółem

Cz. II

Język angielski

VI a

81

61

71

72

VI b

81

66

74

80

VI c

74

72

73

81

VI d

73

67

70

67

 

Serdecznie gratulujemy bardzo dobrego wyniku wszystkim naszym szóstoklasistom. Uzyskali oni najlepszy wynik w mieście w części pierwszej stanin 7 i stanin 6 w części drugiej w skali 1-9.

Szóstoklasistom życzymy udanego (zasłużonego) wypoczynku  w czasie wakacji oraz powodzenia w gimnazjum.

 

2 VI 2016

KLASY PIĄTE NAJLEPSZE W POWIATOWYCH BADANIACH UMIEJĘTNOŚCI POLONISTYCZNYCH I MATEMATYCZNYCH

 

5 kwietnia uczniowie kwidzyńskich szkół oraz szkół z gminy Kwidzyn przystąpili do badań, które przeprowadziła Akademia Umiejętności Pedagogicznych w Kwidzynie.

Oto wyniki:

Umiejętności polonistyczne:

 

Powiat

61,18%

Kwidzyn

63,92%

SP2

68,86%

 

V a

70,37%

V b

74,15%

V c

64,67%

V d

65,76%

 

Klasa V b zajęła I miejsce w części polonistycznej, a V a - IV miejsce wśród wszystkich klas, które zostały objęte tym badaniem.

 

Umiejętności matematyczne:

 

Powiat

32,89%

Kwidzyn

40,66%

SP2

45,34%

 

V a

36,30%

V b

53,46%

V c

43,54%

V d

48,40%

 

Nasi piątoklasiści uzyskali najlepsze wyniki z obu części w powiecie. Gratulujemy i życzymy powodzenia w szóstej klasie.

 

 

2 VI 2016

WYCIECZKA KLASY IIA DO LUBIANY I WDZYDZ KISZEWSKICH

 

2.06.2016 r. odbyła się wycieczka klasy II a do Lubiany - Zakładów Porcelany. W trakcie zwiedzania fabryki dzieci poznały wszystkie etapy powstawania porcelany. Następnie udaliśmy się do skansenu kolejowego w Kościerzynie. Zwiedzanie kolejowej ekspozycji umożliwiło bezpośrednie spotkanie z fascynującą techniką minionych lat. Kolejnym etapem naszej wycieczki był Kaszubski Park Etnograficzny. Uczniowie mogli obejrzeć dawne chaty z ich wyposażeniem. Uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych ucząc się pisząc gęsim piórem (co było dla nich bardzo trudne) - obejrzyj film. Wycieczka sprawiła dzieciom wiele frajdy, a przy okazji poszerzyli swoją wiedzę o region kaszubski.

1 VI 2016

OGÓLNOPOLSKI KONKURS TWÓRCZEGO UŻYWANIA UMYSŁU "WYSPA ZAGADEK 2016"

 

Mamy dwie finalistki 16. Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu Wyspa Zagadek 2016. Do finału krajowego, który odbędzie się 18 czerwca 2016 r. w Gdyni, zakwalifikowały się dwie uczennice: Maja Kosarzecka z klasy IVb i Julia Święconek z klasy IVc. Gratulujemy!

30 V - 2 VI 2016

XXXIII OGÓLNOPOLSKIE SYMPOZJUM KLUBU SZKÓŁ WESTERPLATTE

 

     W dniach 30 maja - 2 czerwca 2016 r. odbyło się w Kwidzynie XXXIII Ogólnopolskie Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte, którego organizatorem była nasza szkoła. W sympozjum wzięło udział 26 szkół z całej Polski oraz wielu znamienitych gości. Imprezę uświetnił udział Kompani Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej RP z Gdyni wraz z Orkiestrą Reprezentacyjną Marynarki Wojennej (zobacz więcej na temat sympozjum).

25 V 2016

DZIEŃ MAMY W KLASIE IF

 

Jest taki dzień, szczególny dzień w roku, w którym nasze Kochane Mamy mają swoje święto. Z tej okazji uczniowie klasy I f przygotowali dla swoich mam szczególny prezent, własnoręcznie uszyły małe poduszki serduszka. Wszystkim mamom życzymy wszystkiego dobrego!

 

24 V 2016

KLASA III D NA WYCIECZCE W TORUNIU

 

24 maja 2016 roku klasa III d była na wycieczce w Toruniu. Dzieci odwiedziły Dom Legend i Dom Kopernika. Potem zwiedziły razem z przewodnikiem Stare Miasto. Bardzo podobał się wszystkim seans w Planetarium. Nie zabrakło również  czasu  na lody i zakup toruńskich pierników.

24 V 2016

II PRZEGLĄD POEZJI I PIOSENKI ANGIELSKIEJ

 

24 maja uczennice naszej szkoły wzięły udział w II Przeglądzie Poezji i Piosenki Angielskiej organizowanym przez SSP w Kwidzynie. Wszystkim trzem uczestniczkom udało się zdobyć nagrodę. Zuzanna Sitko z klasy 6 b otrzymała wyróżnienie za wykonanie piosenki "Hallelujah", Weonika Tynda z kl. 5 c otrzymała 3 miejsce z piosenką "Wrecking ball", a Klara Ostanówka z klasy 6 b wywalczyła 2 miejsce za recytację wiersza "Johhny head-in-the-air". Gratulujemy wspaniałego występu i zdobytych miejsc.

 

 

24 V 2016

I MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

24 maja w Szkole Podstawowej w Korzeniewie odbył się coroczny Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas I-III "English is Fun". W konkursie wzięli udział uczniowie szkół z całego powiatu kwidzyńskiego. Nasza szkołę reprezentowali Oliwia Wojciechowska kl. IIIa oraz Wiktor Dudziński kl. IIIa. Z wielką radością informujemy, że pierwsze miejsce w konkursie wywalczył uczeń naszej szkoły Wiktor Dudziński. Serdeczne gratulacje!

16-20 V 2016

TYDZIEŃ PROFILAKTYKI I PROMOCJI ZDROWIA Z PROGRAMEM „TRZYMAJ FORMĘ” POD NAZWĄ „PRAWIDŁOWE ODŻYWIANIE I AKTYWNOŚĆ TO PODSTAWA ZDROWIA”

 

    W czasie Tygodnia Profilaktyki i Promocji Zdrowia(16-20.05.2016r.) realizowaliśmy założenia programu „Trzymaj Formę”. Nasze wspólnie wypracowane propozycje to:

 

W klasach I-III

Klasy I - Sportowy dzień matki i ojca (zobacz) oraz w czasie lekcji tematy o zdrowiu, prawidłowym odżywianiu w ramach programu „Nie pal przy mnie proszę”. Kolorowanki.

Klasy II - zajęcia o zdrowym odżywianiu zakończone praktycznym wykorzystaniem zdobytej wiedzy, rozwiązywanie quizów, zagadek i rebusów pod hasłem „zdrowo i zagadkowo”.

Klasy III - rywalizacja klas w wyścigach rzędów „wyścig po zdrowie” (zobacz), zajęcia o racjonalnym odżywianiu „talerz zdrowia”

Konkurs plastyczny pt. „KAŻDY TRZECIAK WIE JAK AKTYWNIE BAWIĆ SIĘ”

 

W klasach IV- VI

- Rajd rowerowy do Rakowca dla chętnych uczniów i ich rodziców z klas III- VI  (zobacz)

- Rywalizacja klas IV „Jestem aktywny i wiem, co jem” oraz „Wizyta w Zdrowolandii” – krótkie opowiadanie o tym jak wygląda życie w krainie zdrowia

-  Klasy V opracować i zaprezentować w formie plakatu „Receptę na zdrowie”  (zobacz)

-  Klasy VI konkurs kulinarny „Zdrowa kanapka” oraz wyklejanka „Piramida zdrowia”   (zobacz)

- „Aktywne przerwy” w ciągu całego tygodnia w czasie „długiej” przerwy na dziedzińcu szkoły (zobacz).

- W ramach konkursu „ZGRANA KLASA” w czasie trwania Tygodnia Profilaktyki i Promocji Zdrowia każdy uczeń z klasy musi ubrać koszulkę w kolorze wylosowanego warzywa lub owocu, a także przynieść to warzywo/owoc do szkoły.

    Jak widać z załączonych zdjęć w czasie trwania naszego przedsięwzięcia wszystkim uczestnikom dopisywały dobre humory a największą popularnością cieszyły się „aktywne” przerwy. Bardzo dziękujemy wszystkim realizatorom tego projektu. :)

20-21 V 2016

WYCIECZKA KL. IB, IC, ID, IID DO SZTUTOWA

 

W dniach 20-21.05.2016 r. uczniowie klas: I b, I c, I d i II d wraz z wychowawczyniami i niektórymi rodzicami wybrali się na „zieloną szkołę” do Sztutowa. Dla dzieci było to ogromne przeżycie, ponieważ po raz pierwszy były na dwudniowej wyprawie bez rodziców. Pogoda dopisywała, więc po obiedzie wszyscy wybraliśmy się nad morze. Tam mieliśmy zabawy sportowe, szukanie muszelek i bursztynów oraz piaskowe budowle. Jedliśmy również pyszne lody. Zmęczeni lecz zadowolenie wróciliśmy do ośrodka „Promyk”. Po odpoczynku dzieci chętnie częstowały się upieczoną na rożnie kiełbaską i pałaszowały przygotowane kanapki. Wieczorem było spotkanie w grupach. Wychowawczynie zapoznały swoich uczniów z „Legendą o Królu Bałtyku” i „Królową Bałtyku”.

Następnego dnia, po śniadaniu odbyły się w dwóch grupach zajęcia z panią, która przybliżyła dzieciom historię bursztynu. W ciekawy i dostępny sposób przedstawiła skąd się bierze bursztyn, jak wygląda, jakie są jego właściwości. Opowiedziała także wiele ciekawostek o bursztynach wspierając się prezentacją multimedialną oraz naturalnymi okazami. Dzieciom bardzo podobała się wspólna wyprawa nad morze. Z nowymi doświadczeniami, kupionymi pamiątkami zadowolone wróciły do Kwidzyna.

21 V 2016

SP2 NA BIEGU PAPIERNIKA

 

21 maja 2016 r. odbył się VII Kwidzyński Bieg Papiernika. W tegorocznej edycji po raz drugi naszą szkołę reprezentowali: Piotr Bańkowski, Katarzyna Goska, Marcin Otlewski, Dawid Szramowski, Sylwia Betlejewska, Dorota Walkiewicz, Paulina Więcław, Robert Wolski, Jacek Czabaj i Anna Cichocka. Wszyscy ukończyli bieg uśmiechnięci i zadowoleni. Uczniowie naszej szkoły gorąco dopingowali wszystkim uczestnikom biegu. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

W II Dziecięcym Biegu Papiernika w kategorii wiekowej 6-8 na starcie stanęli również uczniowie naszej szkoły. Za udział każdy uczestnik otrzymał medal. Serdecznie  gratulujemy!

21 V 2016

BIEG PAPIERNIKA

 

21.05.2016 odbył się VII Bieg Papiernika. Dzieci oraz rodzice z klasy I a wraz z wychowawczynią oraz panią Hanią dzielnie kibicowali biegaczom. Kolorowe plakaty, pompony oraz okrzyki dodające otuchy towarzyszyły sportowcom od początku aż do ostatniego momentu biegu. Uczniowie szczególnie gorliwie kibicowali reprezentantom naszej szkoły - pani Ani Cichockiej oraz swoim rodzicom.

18-19 V 2016

KLASY IVA I IVD W „ZIELONEJ SZKOLE” W TLENIU

 

18 i 19 maja 2016 r. uczniowie klas IVa i IVd wraz z wychowawczyniami wybrali się do Tlenia. Pogoda nam dopisywała, więc mogliśmy skorzystać z wielu atrakcji tego pięknego miejsca. Pływaliśmy po jeziorze kajakami i rowerami wodnymi, kąpaliśmy się w basenach i jacuzzi. Zwiedziliśmy rezerwat cisów w Wierzchlasie i Akwedukt Wodny w Fojutowie. Wieczorem odbyło się ognisko i dyskoteka. Wyjazd sprawił wszystkim wiele frajdy, a przy okazji poszerzyliśmy swoją wiedzę o regionie Borów Tucholskich.

19 V 2016

POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY „ALFA I OMEGA”

 

19 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Kwidzynie odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „Alfa i Omega”. W kategorii klas I-III naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IIId Wiktoria Mirosław i Agnieszka Szmiszke, a w kategorii klas IV-VI Olga Wyszyńska z klasy VIb i Stanisław Jędrzejewski z klasy VId. W rywalizacji brały udział szkoły z Kwidzyna i powiatu kwidzyńskiego. Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze. I miejsce zajął Stanisław Jędrzejewski, a Olga Wyszyńska zajęła III miejsce. 

Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

19 V 2016

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W KLASIE IIIB

 

19.05.2016 r. klasę III b odwiedziły przedszkolaki z przedszkola „Promyk”. Uczniowie klasy trzeciej wspólnie z przedszkolakami przygotowywali się do Dnia Matki. Trzeciaki pomogły przedszkolakom w wycięciu i ułożeniu puzzli z napisem „mama’. Wszyscy razem zaśpiewali znane piosenki o mamie.

18 V 2016

POLICJANTKA I STRAŻNIK MIEJSKI ODWIEDZILI ŚWIETLICĘ

 

W maju uczniowie SP2 w świetlicy szkolnej poznawali zawody swoich rodziców. W związku z tematem w dniu 18 maja 2016r. świetlicę szkolną odwiedzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji oraz Straży Miejskiej w Kwidzynie.

Celem wizyty było zaznajomienie i uświadomienie uczniów, jak odpowiedzialna i potrzebna jest ich praca, jakich narzędzi używają mundurowi oraz z jakimi sytuacjami mogą spotkać się nieletni, na które powinni szczególnie uważać. Każdy uczeń biorący udział w zajęciach otrzymał specjalny odblask. To było bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

18 V 2016

MIEJSKI KONKURS PIOSENKI „NASZA MAŁA SZANSA NA WIELKI SUKCES” DLA KLAS I-III

 

18 maja 2016 r. odbył się Miejski Konkurs Piosenki „NASZA mała SZANSA na wielki SUKCES”. W kategorii klas I-III wystąpiło 25 uczniów z kwidzyńskich szkół. Każdy uczestnik zaprezentował dwa utwory. Nasz szkołę reprezentowały i pięknie zaśpiewały: Tosia Dąbrowska – kl. II A oraz Zofia Jurkiewicz - kl. IIA. Emilka Borowska - kl. II C, Ania Kamińska - kl. II C. Wyróżnienie zdobyła Emilka Borowska z kl. II C i Ania Kamińska z kl. IIC. Gratulujemy wszystkim dzieciom!

 

18 V 2016

NASZE KLASY III W BADANIACH AUP

 

Znamy już wyniki powiatowego badania umiejętności językowych i matematycznych uczniów klas III. Badanie przeprowadziła Akademia Umiejętności Pedagogicznych w Kwidzynie. Nasi uczniowie wypadli w nim znakomicie. Szkoła osiągnęła bardzo wysoki wynik w mieście.

 

 

Gmina Kwidzyn

82,3 %

Miasto Kwidzyn

88,3 %

SP 2

91,5 %

 

A oto wyniki naszych klas:

III a

89,5 %

III b

96,3 %

III c

88,7 %

III d

91,5 %

 

Wyniki z podziałem na poszczególne umiejętności:

 

Umiejętności językowe:

III a

95,2 %

III b

98,6 %

III c

94,1 %

III d

94,0 %

SP 2

95,5 %

Miasto Kwidzyn

91,1 %

Gmina Kwidzyn

90,5 %

 

Umiejętności matematyczne:

III a

82,3 %

III b

93,5 %

III c

81,8 %

III d

88,2 %

SP 2

86,4 %

Miasto Kwidzyn

84,7 %

Gmina Kwidzyn

77,3 %

 

Serdecznie gratulujemy bardzo dobrego wyniku i życzymy powodzenia i sukcesów w drugim etapie edukacyjnym, czyli w klasach IV-VI.

 

 

16 V 2016

KLASA IIA NA SPOTKANIU AUTORSKIM

 

16 maja 2015 r. wybraliśmy się do Biblioteki Miejsko - Powiatowej na spotkanie z Wojciechem Cesarzem – autorem książek, grafikiem, a przede wszystkim wielkim miłośnikiem zwierząt. Uczniom znane są już serie książek o przygodach psa Wintera: „Pamiętnik grzecznego psa”, „Nowe przygody grzecznego psa”, „Wakacje grzecznego psa”, ponieważ przygotowując się do spotkania przeczytali wybrane wcześniej przez siebie książki.

Podczas wizyty autor w ciekawy i zabawny sposób opowiadał o psach. Dzieci mogły poznać sekrety psiej natury, dowiedziały się jak nasi czworonożni przyjaciele postrzegają otaczający je świat, jak należy odczytywać ich zachowania. Uczniowie wysłuchali także fragmentu książki o wakacyjnych przygodach psa Wintera. Spotkanie było wzbogacone o pokaz slajdów przedstawiający naszych pupili w różnych, często zabawnych sytuacjach – nic dziwnego, że wielokrotnie wybuchały salwy śmiechu.

Na zakończenie tego miłego i pouczającego spotkania zainteresowani mogli nabyć książki o przygodach Wintera oraz dostać autograf wraz z dedykacją.

14 V 2016

II ETAP „ROWERIADY 2016”

 

W sobotę 14 maja 2016 r. „Włatcy Druk” wybrali się na kolejną wyprawę rowerową. Uczestniczyliśmy w II etapie „Roweriady 2016” organizowanym tym razem przez Szkolę Podstawową w Rakowcu oraz Klub Turystyki Rowerowej PTTK „Ventus”. Na mecie w Rakowcu na grupy z różnych szkół z Kwidzyna i okolic czekała tradycyjna turystyczna zupa i lody. Każdy miał okazję uczestniczyć w konkursach jazdy na rowerze (Michał zajął II miejsce w jeździe na czas), a w konkursie wiedzy o ruchu drogowym nasza szkoła zajęła II miejsce. Dużą atrakcją były przejażdżki radiowozem Straży Miejskiej oraz zwiedzanie samochodu policyjnego. Pogoda nie była najgorsza i już czekamy na następny rajd.

 

10 V 2016

KLASA IIA W BIBLIOTECE

 

10 maja 2016 r. wybraliśmy się do Biblioteki Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie. Celem zajęć było zapoznanie z biblioteką oraz zawodem bibliotekarza, propagowanie idei głośnego czytania, promowanie książek Wojciecha Cesarza i Katarzyny Terechowicz, dbania o nie oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci. Wizyta w bibliotece była wspaniałym przeżyciem, niektórzy mieli okazję wypożyczyć poznane książki.

10 V 2016

GRUDZIĄDZKA KIESZEŃ SCENICZNA

 

Grupa teatralna Chochliki wzięła udział w Grudziądzkiej Kieszeni Scenicznej 2016. Wystąpili 10 maja 2016 z kabaretami "Śpiąca królewna" i "Grunt to rodzinka". Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

5 V 2016

KLASA IE NA SPOTKANIU AUTORSKIM

 

5 maja w Bibliotece Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie - Filia nr 1 - uczniowie klasy 1 e uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką i poetką dla dzieci Agatą Widzowską-Pasiak. Agata Widzowska-Pasiak pisze opowiadania, wiersze, słuchowiska, teksty reklamowe, teksty piosenek i scenariusze przedstawień dla dzieci, jest autorką książek dla dzieci, mieszka w Swarzędzu.

Podczas spotkania autorka nawiązała miły kontakt z dziećmi. Czytała im swoje wybrane wiersze, przeprowadziła wiele ćwiczeń językowych – szeleszczące wiersze, oraz zabawę sylabami i konkursy. Nagrodziła także prace konkursowe polegające na wykonaniu ilustracji do wiersza jej autorstwa. Bardzo ciekawie opowiadała o swojej pracy. Mówiła również skąd bierze pomysły na nowe opowiadania i wiersze. Dzieci zadawały pisarce sporo pytań, na które uzyskały wyczerpujące odpowiedzi.

4 V 2016

SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS II ORAZ III

 

W kwietniu w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas drugich oraz trzecich. Zwycięzcami wśród uczniów klas drugich zostali:

 

I miejsce – Maja Matla klasa II a

II miejsce – Adam Łątkowski klasa II a

III miejsce – Julia Stachurska klasa II b.

 

Nagrodzeni uczniowie klas trzecich to:

 

I miejsce - Wiktoria Mirosław klasa III d

II miejsce - Agnieszka Szmiszke klasa III d

III miejsce - Kinga Rogala klasa III d.

                                       

Zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

 

28 IV 2016

225 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

 

W czwartek 28.04.2016 r. uczciliśmy 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja (z 1791 r.). W sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel, podczas którego obejrzeliśmy montaż słowno-muzyczny oraz występ mażoretek. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani na galowo z przypiętymi biało-czerwonym znakami.

27 IV 2016

XXXIX OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM - ELIMINACJE MIEJSKIE

 

        W dniu 27 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Kwidzynie odbyły się eliminacje miejskie XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIb - Zuzanna Sitko, Olga Wyszyńska, Alan Płochacki i Wiktor Niezbecki. Bardzo dobrze poradzili sobie z testem wiedzy o przepisach ruchu drogowego, testem z krzyżówkami drogowymi oraz z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Trudne okazało się miasteczko rowerowe, a w nim różne przeszkody. Jednak i tu nasi uczniowie dzielnie dawali sobie radę. W ogólnej klasyfikacji zajęli IV miejsce, otrzymując pamiątkowy dyplom i indywidualne nagrody.

26 IV 2016

III POWIATOWY KONKURS PRZYRODNICZY „POZNAJ SWÓJ LAS”

 

        26 kwietnia 2016 r. na terenie ogrodu dendrologicznego na Miłosnej odbyła się III edycja Powiatowego Konkursu Przyrodniczego „Poznaj swój las” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 6 w Kwidzynie i Nadleśnictwo Kwidzyn. Uczniowie zwiedzając ogród wysłuchali prelekcji Pani Natalii, pracującej w Nadleśnictwie. Również zadawali liczne, interesujące ich pytania dotyczące zarówno roślin jak i zwierzyny łownej. Następnie z wiadomości przekazanych podczas prelekcji Pani podyktowała uczniom pytania. Odpowiedzi ustalała cała drużyna z każdej szkoły. Najlepszymi słuchaczami okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6.

Naszą szkołę reprezentowali: Dominika Piotrowska i Olga Wyszyńska z klasy VIb oraz Stanisław Jędrzejewski z kl. VId. Uczniowie zajęli IV miejsce. W nagrodę otrzymali podarunki ufundowane przez Nadleśnictwo Kwidzyn. Oczekując na werdykt konkursu wszyscy uczestnicy miło spędzili czas przy ognisku piekąc kiełbaski i rozmawiając.

26 IV 2016

POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI INFORMATYCZNYCH

 

26 kwietnia 2016 r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Powiatowego Turnieju Wiedzy i Umiejętności Informatycznych. W tegorocznej edycji udział wzięło 10 szkół podstawowych - Korzeniewo, Nebrowo Wielkie, Morawy, Gardeja, Otłowiec, Sadlinki, oraz szkoły z Kwidzyna – SP 6, SP 5, SP 4, SP 2.

Turniej składał się z dwóch części – pierwszej, w której uczniowie rozwiązywali  test za pomocą pilotów iVote; drugiej, w której uczniowie zmierzyli się z różnorodnymi  zadaniami praktycznymi.

Rozstrzygnięcie turnieju i wręczenie nagród odbędzie się w drugiej połowie maja.

 

Katarzyna Srebrowska-Budek

26 IV 2016

POWIATOWA OLIMPIADA CZYTELNICZO–LITERACKA

 

W dniu 26.04.2016 r. odbyła się Powiatowa Olimpiada Czytelniczo–Literacka dla klas I – III w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Czarnem Dolnem.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Eliza Kawecka z klasy I b i Wiktoria Kaza z klasy II d. Sprawdzana była znajomość lektur: klasa I – „O Melanii, Melchiorze i Panu Przypadku”; klasa II – „Każdy jest inny” autorki Pani Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Na zakończenie konkursu uczestnicy spotkali się z autorką tych książek. Mieli możliwość zadawania pytań oraz uzyskać autografu pisarki. Obie nasze uczennice zajęły w olimpiadzie II miejsce. Gratulujemy!

 

26 IV 2016

MIEJSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY „SZKOŁA Z TALENTEM”

 

26 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 5 i okolicy odbył się Miejski Konkurs Fotograficzny w ramach projektu „Szkoła z talentem”. Nasza szkołę reprezentowali uczennice: z klasy Vd - Kornelia Kosiecka i Karolina Urbańska i z kl. VId - Nikola Mielnik, Natalia Rogala i Zuzanna Żemojtel. Uczestnicy wykonywali fotografie na temat "Wiosenny portret Kwidzyna".

22 IV 2016

DZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLE. WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW

 

W dniu 22 kwietnia z okazji Światowego Dnia Ziemi klasa II e przygotowała inscenizację dla klas I-III pt. „Na ratunek Ziemi”. Przedstawienie obejrzały również dzieci z Przedszkola „Promyk”. Kolorowe stroje małych aktorów oraz tematyka inscenizacji uświadomiła dzieciom jak ważna jest ochrona najbliższego środowiska oraz segregacja odpadów. Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w zajęciach i dzielnie odpowiadały na pytania. Wykazały się również talentem plastycznym wypełniając kontur Ziemi rysunkami roślin, zwierząt ,rzek. Na zakończenie otrzymały Order Przyjaciela Ziemi. Dzieci świetnie się bawiły a przy tym zdobyły wiele wiadomości. Zajęcia bardzo się podobały.

21 IV 2016

III MIEJSKI KONKURS LITEROWANIA W JĘZYKU ANGIELSKIM

 

21 kwietnia 2016 r. w naszej szkole po raz trzeci odbył się Miejski Konkurs Literowania dla klas 1-6. W konkursie wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z Kwidzyna, a uczestnicy wykazali się niezwykłą odwagą i umiejętnością literowania w j. angielskim. Ostatecznie nagrodzeni zostali:

 

klasy 1-3:

Lena Łompieś SP 5 - I miejsce

Jagoda Wasiak SSP - II miejsce

Pola Schodowska SSP - III miejsce

 

Klasy 4-6:

Amelia Mysior SSP - I miejsce

Jakub Kamiński SP 5 - II miejsce

Juliusz Wystup SP 4 - III miejsce.

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

20 IV 2016

SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY „EKOLIADA”

 

        Dnia 20 kwietnia 2016 r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Ekologicznego „Ekoliada” dla klas IV, V i VI. Uczniowie w poszczególnych poziomach rozwiązali test dotyczący zagadnień związanych z ekologią i ochroną środowiska. Z zadaniami poradzili sobie bardzo dobrze. W ogólnej punktacji najlepsi okazali się uczniowie:

 

I miejsce:

Jędrzej Kulczyk kl. Vc

Paulina Siemieńska kl. Vc

Weronika Tynda kl. Vc

 

Wyróżnienia otrzymali:

Kacper Adamczyk kl. Vd, Katarzyna Lemańska kl. Vc, Maja Mielcarek kl. Vc i Olga Wyszyńska kl. VIb.

 

W konkursie wzięli udział uczniowie:

Kinga Bollmann kl. VIc, Julia Borowska kl. VIb, Dominika Cisłowska kl. VIc, Oliwia Gierczyńska kl. VIc, Mateusz Guziński kl. Vc,  Stanisław Jędrzejewski kl. VId, Patrycja Kęcik kl. Vd, Dominika Matla  kl. Vb,    Nikola Mielnik kl. VId, Nicola Moroz kl. IVd, Amelia Myśliwiec kl. VId, Weronika Otlewska kl. IVd, Nicola Piasek kl. Vb, Dominika Piotrowska kl. VIb, Szymon Płocki kl. IVd, Milena Szczepaniak kl. IVc, Emilia Szramowska kl. IVc, Kacper Szymański kl. IVc, Maria Urbańska kl. Vb, Szymon Wiśniewski kl. VId.

     Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu!

 

 

20 IV 2016

XIV POWIATOWY KONKURS POETYCKI "KAŻDY MA SWOJE WESTERPLATTE"

 

W środę 20 kwietnia nastąpiło rozstrzygnięcie XIV Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Każdy ma swoje Westerplatte”. Konkurs przeznaczony był dla klas IV – VI szkół podstawowych powiatu kwidzyńskiego, a przystąpiło do niego siedem placówek z Kwidzyna i okolic. Głównym celem zmagań poetyckich było rozwijanie wrażliwości i zdolności twórczych dzieci.

Organizatorzy konkursu wybrali najlepsze dziecięce wiersze. Oto laureaci:

 

I miejsce

Amelia Lipiec SP6, n-lka p. Wioletta Hillar

 

II miejsce

Jan Zardzewiały SP6, n-lka p. Danuta Chodorowska

 

III miejsce

Michał Stec SP6, n-lka p. Izabela Lipiec

 

Wyróżnienia:

Kacper Borzyszkowski SP 5 Kwidzyn, n-lka p. Małgorzata Blonkowska

Julia Ciszkowska SP Korzeniewo, n-lka p. Halina Rybarczyk

Bartosz Falkowski SP 2 Kwidzyn, n-l p. Krzysztof Kijek

Oliwia Kępska SP Morawy, n-lka p. Joanna Wiczyńska

Julia Małkiewicz SP Czarne-Dolne, n-lka p. Agnieszka Miller-Ważny

Alicja Mizera SP 5 Kwidzyn, n-lka p. Anna Kopicińska

Konrad Ruciński SP Trumiejki, n-lka p. Zofia Marciniak-Szybkowska

Zuzanna Sitko SP 2 Kwidzyn, n-lka p. Magdalena Ruczko

Michał Staszewski SP 5 Kwidzyn, n-lka p. Małgorzata Blonkowska

 

Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, a ich nauczyciele poloniści – podziękowania za wkład włożony w przygotowanie uczniów do konkursu. Przeczytaj nagrodzone wiersze. Gratulujemy.

18-19 IV 2016

KLASA IIID W ZIELONEJ SZKOLE

 

W dniach 18-19 kwietnia 2016 roku klasa III d przebywała w Zielonej Szkole w Brachlewie. Dzieci uczestniczyły tam w zajęciach przyrodniczych i wycieczkach po lesie. Po południu spędziły czas przy ognisku posilając się pieczoną kiełbasą. Wieczorem rozpoczęła się oczekiwana dyskoteka. Dopisywał tam wszystkim dobry humor.

14 IV 2016

ZWYCIĘSTWO W ELIMINACJACH POWIATOWYCH OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

 

W dniu 14 kwietnia 2016 r. w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Kwidzynie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali: Jędrzej Kulczyk w kl. Vc oraz Aleksander Grzegorczyk z kl. IVc. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu wiadomości i umiejętności z zakresu wiedzy pożarniczej.

Nasi chłopcy spisali się bardzo dobrze. Jędrzej zajął I miejsce, a Aleksander - II miejsce. Jędrzej będzie reprezentował nasz powiat podczas Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w dniu 23.04.2016 r.

W czasie przerwy uczestnicy konkursu zwiedzali pomieszczenia straży pożarnej wraz z wyposażeniem. Wysłuchali również ciekawych informacji.

 

12 IV 2016

WOJEWÓDZKI KONKURS ORTOGRAFICZNY KL. III

 

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klas III wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym organizowanym przez SSP w Gościcinie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, zwłaszcza że dyktanda przygotowane przez organizatorów nie były łatwe, a konkurencja silna (szkoły z całego Pomorza) i oczywiście życzymy im dalszych sukcesów ortograficznych i nie tylko...

9-10 IV 2016

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

 

W dniach 9-10 kwietnia 2016 r odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „PROZA I POEZJA ŚWIATOWA”.

 

Kl.  I-III.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice Zuzanna Łukiańczyk i Martyna Chodorowska z klasy IIId, Kalina Kassner z klasy IIIa, Amelia Kołodziej z klasy IIe oraz Zofia Nosko z klasy If. Dziewczynki pięknie się zaprezentowały. Kalina Kassner zdobyła III miejsce, wyróżnienia otrzymały Martyna Chodorowska, Amelia Kołodziej oraz Zofia Nosko.

 

Kl.  IV-VI

Udział wzięło 5 naszych uczennic: Martyna Komorniczak kl. VIa, Katarzyna Lemańska kl. Vc, Weronika Tynda Vc, Weronika Ważna kl. VIa i Aniela Wolska kl. Va. Katarzyna Lemańska, Weronika Ważna oraz Aniela Wolska zdobyły wyróżnienia. Gratulujemy!

9 IV 2016

I ETAP „ROWERIADY 2016”

 

W sobotę 9 kwietnia 2016 r. „Włatcy Druk” wybrali się na pierwszą w tym roku wyprawę rowerową. Uczestniczyliśmy w I etapie „Roweriady 2016” organizowanym przez Klub Turystyki Rowerowej PTTK „Ventus”. Malowniczymi leśnymi drogami dotarliśmy do wiaty myśliwskiej Bogusz nieopodal leśniczówki Sadlinki. Tam na grupy z różnych szkół z Kwidzyna i okolic czekała tradycyjna turystyczna grochówka i kiełbaski pieczone nad ogniskiem. Każdy miał okazję uczestniczyć w konkursach sprawnościowych (Patryk zajął I miejsce w rzucie do celu), a w konkursie wiedzy przyrodniczej nasza drużyna zajęła II miejsce. Pogoda dopisała i już czekamy na następny rajd, który odbędzie się w najbliższą sobotę.

6 IV 2016

SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY „STOLICE POLSKI”

 

        W dniu 6.04.2016 r. w klasach II-III odbył się szkolny konkurs wiedzy o stolicach Polski. Był to I etap, który stanowił eliminacje do Powiatowego Konkursu „Stolice Polski” w Szkole Podstawowej w Korzeniewie. Wyniki konkursu:

 

I miejsce - Dominika Majda kl. IIId

II miejsce - Martyna Słońska kl. IId

III miejsce - Maja Matla kl. IIa.

 

        Spośród 15 uczestników jury wyłoniło 2 uczennice, które będą reprezentować naszą szkołę. Są to Dominika Majda i Martyna Słońska. Gratulujemy!

23 III 2016

OWOCOWE SZASZŁYKI W KL. ID

 

W dniu 23.03.2016 r. klasa Id własnoręcznie przygotowywała owocowe szaszłyki. Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki. Na tej lekcji dzieci nauczyły się jak ważne dla naszego zdrowia jest spożywanie owoców.

23 III 2016

WARSZTATY WIELKANOCNE KL. IF

 

Klasa I f w ramach wielkanocnego świętowania uczestniczyły w warsztatach pt. "Kłopoty roztargnionego Zająca” zorganizowanych w SMYKOLANDII. Dzieci podczas zabaw przy udziale animatorów  świetnie się bawiły, spotkały Panią Wiosnę i zająca, ozdabiały wielkanocny koszyczek oraz pyszne babeczki. Miały również możliwość zabaw na konstrukcji rekreacyjno - zabawowej.

23 III 2016

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI W KL. IV-VI

 

22 marca odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla kl. IV-VI. Etap ten stanowi eliminacje do XXXVIII Miejskiego i X Powiatowego Konkursu „Proza i poezja światowa”, który w tym roku odbędzie się 10 kwietnia w Czarnej Sali przy ul. Słowiańskiej 13. Spośród 20 uczestników jury wyłoniło 5 uczennic, które staną w szranki z innymi recytatorami z Kwidzyna i okolic. Naszą szkołę reprezentować będą: Martyna Komorniczak kl. VIa, Katarzyna Lemańska kl. Vc, Weronika Tynda Vc, Weronika Ważna kl. VIa i Aniela Wolska kl. Va.

Trzymamy za nie kciuki.

 

23 III 2016

PLAKATY KLAS PIĄTYCH NA KONKURS PLASTYCZNY PROJEKTU MINI EKO-SZKOŁA

 

        W marcu 2016 roku klasy V naszej szkoły zakończyły II etap projektu Mini Eko-Szkoła, który polegał na wykonaniu plakatu pod hasłem „Recykling wokół nas”. Każda klasa przygotowała kilka plakatów, z których wybrane zostały 3 najładniejsze i przekazane na konkurs do siedziby IP. Wszystkie prace można obejrzeć na szkolnej stronie internetowej.

21 III 2016

MALI OLIMPIJCZYCY

 

21.03.2016r. uczniowie klas I-III mieli przyjemność uczestniczyć w Powiatowych Zawodach Sportowych "Mały Olimpijczyk". Zawody dostarczyły wszystkim dużo emocji i niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy organizatorom oraz wspaniałym kibicom. Uczestnikom rozgrywek gratulujemy wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia zamierzonych celów.

 

21 III 2016

WARSZTATY WIELKANOCNE KLASY IE

 

21 marca klasa I e wybrała się do Smykolandii na Warsztaty Wielkanocne. Przywitała nas Pani Wiosna, która zapoznała nas ze swoimi oznakami, pobawiła się i potańczyła z nami. Pomogliśmy tez Zajączkowi, który musiał przyszykować mnóstwo koszyczków. Pobyt w Smykolandii zakończyliśmy zabawą na sali zabaw.

 

17 III 2016

KONKURS „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” – ELIMINACJE MIEJSKIE

 

        W dniu 17 marca 2016 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Kwidzynie odbyły się eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Aleksander Grzegorczyk z klasy IV c i Jędrzej Kulczyk z kl. Vc.

Chłopcy wykazali się bardzo dużą wiedzą w tej dziedzinie. Olek zajął I miejsce, a Jędrek II miejsce. Otrzymali wspaniałe nagrody rzeczowe. Będą również reprezentować naszą szkołę w kolejnej edycji tego konkursu - w eliminacjach powiatowych w dniu 6.04.2016 r.

 

16 III 2016

LAUREACI XV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU TWÓRCZOŚCI REGIONALNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY PN „MÓJ REGION”

 

W dniu 16 marca w Zespole Szkół Specjalnych w Kwidzynie nastąpiło rozstrzygnięcie  Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Regionalnej Dzieci i Młodzieży pn. ”Mój Region”. Na konkurs wpłynęło 410 prac plastycznych z 64 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

W kategorii szkół podstawowych kl. IV-VI III miejsce zdobyły uczennice: Marta Majda z kl. VId i Katarzyna Lemańska z kl. Vc. Wyróżnienia zdobyli uczniowie: Zofia Powroźnik z kl.VIb i Szymon Mudlaff z kl. Vc. W kategorii szkoły podstawowe kl. I-III wyróżnienie zdobyła uczennica Kalina Zgubińska z kl. IIa.

Serdeczne gratulacje!!!

14 III 2016

III MIEJSCE W POWIATOWYM FESTIWALU FLAŻOLETOWYM

 

W poniedziałek 14 marca w Cyganach odbył się Powiatowy Festiwal Flażoletowy. Celem konkursu było propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży. Naszą szkołę reprezentowała Maja Matla z kl. IIa. Uczennica zajęła III miejsce, prezentując utwór "Przyszła wiosna do niedźwiedzia". Gratulujemy!

14 III 2016

SAŁATKA OWOCOWO-WARZYWNA W KLASIE IIE

 

W dniu 14 marca uczniowie klasy IIe  na zajęciach edukacji środowiskowej  utrwalali zalety i korzyści płynące ze spożywania owoców i warzyw. W praktyce sporządzili sałatkę owocowo-warzywną według wcześniej przygotowanych przepisów. Po zakończonej pracy uczniowie degustowali wykonane przez siebie smakołyki.

12 III 2016

I MIEJSCE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE "RYTM I MELODIA"

 

Katarzyna Lemańska (klasa Vc) po raz kolejny przyniosła zaszczyt naszej szkole. Uczennica zajęła pierwsze miejsce w Wojewódzkim Konkursie "Rytm i melodia". Kasia reprezentowała szkołę w kategorii "Poezja". Rozstrzygnięcie nastąpiło 12 marca w Zespole Szkół w Damnie. Serdecznie gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za nasza koleżankę w kolejnych zmaganiach konkursowych.

 

 

12 III 2016

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O WESTERPLATTE I  O MAJORZE HENRYKU SUCHARSKIM

 

W dniu 12.03.2016 r. w klasach I – III odbył się szkolny konkurs wiedzy o Westerplatte i o majorze Henryku Sucharskim. Każdą klasę reprezentowało dwóch uczniów. 

 

Klasy pierwsze:

I a – Nadia Czabaj, Martyna Sonnenfield

I b – Wiktoria Foryś, Eliza Kawecka

I c – Paweł Szafran, Marcel Zimnicki

I d – Zofia Czarnecka, Antonina Sadura

I e – Kinga Dzikowska, Marcelina Kozłowska

Klasy pierwsze miały do wykonania puzzle przedstawiające Pomnik Obrońców Wybrzeża Westerplatte  oraz ułożyć i wkleić rozsypankę wyrazową.

 

Klasy drugie:

II a – Zofia Jurkiewicz, Kamil Szramowski

II b – Julia Kaniecka, Michał Kielar

II c – Szymon Foryś, Zofia Kardasz

II d – Pola Klawitter, Dominik Walkiewicz

II e – Agata Chatys, Amelia Kołodziej

Klasy drugie miały do uzupełnienia tekst z lukami oraz podpisać zdjęcia dotyczące miejsc na Westerplatte.

 

Klasy trzecie:

III a – Weronika Witkowska, Zuzanna Woźniak

III b – Wiktoria Jurczyk, Zuzanna Reniecka

III c - Kinga Dąbek, Agata Retting

III d – Klaudia Kaniecka, Paweł Kołpacki

Natomiast klasy trzecie rozwiązywały test i podpisywały zdjęcia związane z Westerplatte i majorem H. Sucharskim.

Wszyscy uczniowie świetnie byli przygotowani do konkursu, wykazali się ogromną wiedzą i otrzymali dyplomy.

12 III 2016

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

 

W sobotę 12 marca 2016 r. drzwi naszej szkoły po raz kolejny otworzyły się dla wszystkich chętnych chcących poznać szkolne życie od wewnątrz - zwłaszcza rodziców i dzieci, przyszłych uczniów klas I. Goście odwiedzili nas w budynku "Pod Zegarem" przy ul. Staszica 2, gdzie uczą się klasy I-III oraz w budynku głównym przy ul. Staszica 16 (klasy IV-VI). Rodzice mieli możliwość dokonania zapisu dziecka do klasy I, spotkania z dyrektorem szkoły i uzyskania szczegółowych informacji.

W tym dniu można było zobaczyć szereg ciekawych zajęć z różnych przedmiotów. Odbył się szkolny konkurs o Patronie dla klas I-III (zobacz) oraz dla klas IV-VI. Został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Fotograficzny "Zwierzęta" (zobacz), a także X Szkolny Internetowy Konkurs Walentynkowy (zobacz).

11 III 2016

NOWALIJKI W KLASIE IF

 

Pierwszoklasiści rozpoczęli wiosenne działania. Na początek uczniowie klasy I F siali rzodkiewkę, koper, bazylię i sadzili cebulę. W działania zaangażowały się od samego początku, organizując doniczki, ziemię oraz nasiona. Teraz dopatrują roślin, codziennie sprawdzają ich wzrost oraz pamiętają o podlewaniu wodą. Dzięki tym staraniom nowalijki rosną bardzo piękne! Wkrótce będzie można dodać je do zdrowych kanapeczek i sałatek.

 

10 III 2016

KOLOROWE ŚNIADANIE W KLASIE II D

 

W dniu 10.03.2016 uczniowie klasy II d sami przygotowali sobie drugie śniadanie. W ramach realizacji tematów przynieśli niezbędne produkty do sporządzenia kolorowych, smacznych i bogatych w witaminy kanapek. Przed przystąpieniem do pracy omówiliśmy wartości odżywcze poszczególnych produktów. Przygotowany posiłek wszystkim bardzo smakował.

9 III 2016

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI W KLASACH I-III

 

9 marca 2016 r. odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Recytatorski pt. ”Proza i poezja światowa” dla klas I-III. Każdy z uczestników przygotował wiersz oraz fragment prozy. Jury wyłoniło 5 laureatów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim. Laureatami konkursu są: Amelia Kołodziej IIe, Kalina Kassner IIIa, Zuzanna Łukiańczyk IIId, Martyna Chodorowska IIId, Zofia Nosko If.

 

7 III 2016

SZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY „ZNAM POLSKIE PARKI NARODOWE”

 

        Dnia 7 marca 2016 roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Przyrodniczego „Znam polskie parki narodowe” dla klas piątych. Zadaniem uczniów było rozpoznanie odpowiednich parków narodowych na podstawie podanych informacji. Trzeba było również wykazać się umiejętnością rozpoznania położenia w Polsce danych parków.

W konkursie wzięli udział uczniowie: Kacper Adamczyk kl. Vd, Igor Chojnacki kl. Vc, Tomasz Gadecki kl. Vb, Jan Kielar kl. Vb, Michalina Klain kl. Vb, Jędrzej Kulczyk kl. Vc, Katarzyna Lemańska kl. Vc, Maja Mielcarek kl. Vc, Nikola Piasek kl. Vb, Paulina Siemieńska kl. Vc, Jakub Wołos kl. Vb

Najlepsze wyniki otrzymały uczennice klasy V”c”, zajmując miejsca:

 

I miejsce - Katarzyna Lemańska

II miejsce - Paulina Siemieńska

III miejsce - Maja Mielcarek.

10 III 2016

KONKURS "INTERNETOWA KLASA" ROZSTRZYGNIĘTY!

 

Po raz piąty w naszej szkole przyznano Certyfikat "Internetowa klasa". Udział w konkursie wzięli wszyscy uczniowie klas II i III. Do punktacji w tym roku wliczono wyniki testu wiedzy o bezpiecznym Internecie oraz dodatkowe zadanie konkursowe.  Certyfikat na rok 2016 przyznano klasie III a.

Gratulujemy! 

 

KLASA

LICZBA UZYSKANYCH PUNKTÓW

II a

80

II b

84

II c

76

II d

92

II e

87

III a

94

III b

89

III c

83

III d

88

 

4 III 2016

KLASĘ IV D ODWIEDZIŁ PINOKIO

 

4 marca podczas lekcji j. polskiego uczniowie z klasy IVd wykonywali figurki Pinokia z książki Carlo Collodiego. Praca wre, a efekty przekroczyły najśmielsze oczekiwania - co widać na zdjęciach.

3 III 2016

FINALISTKI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO

 

Z przyjemnością informujemy, że nasze uczennice – Katarzyna Lemańska z klasy Vc i Olga Wyszyńska z klasy VIb - uzyskały tytuły finalistek Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.

W konkursie wzięły udział najlepsze dzieci z całego województwa pomorskiego. Eliminacje były trzystopniowe (etap szkolny, rejonowy oraz wojewódzki) i trwały kilka miesięcy.

Trzeci etap konkursu odbył się 10 lutego w Gimnazjum nr 1 w Gdańsku, a wyniki zostały ogłoszone 25 lutego, w czasie trwania ferii zimowych. Dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

 

3 III 2016

PODSUMOWANIE WOŚP

 

Wierni tradycji, jak co roku włączyliśmy się do przedsięwzięcia zwanego Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W kweście ulicznej wzięło udział dwudziestu uczniów naszej szkoły oraz sześciu rodziców, będących opiekunami grup naszych wolontariuszy.

Łącznie udało się zebrać 2354,87 zł.

Serdeczne wyrazy podziękowania za pomoc w organizacji kwesty składamy Rodzicom: p. Katarzynie Chrzanowskiej, p. Joannie Kućmierowskiej, p. Katarzynie Mentlak, p. Beacie Poproch-Rybickiej, p. Wojciechowi Wiśniewskiemu i p. Krzysztofowi Wyszyńskiemu.

Gratulacje i wyrazy uznania dla tegorocznych wolontariuszy:

- z klasy VI a: Julia Adamczyk, Zuzia Poproch, Weronika Ważna;

- z klasy VI b: Maja Chodorowska, Weronika Dudzińska, Przemek Koc, Dominika Kownacka, Maciek Mentlak, Łukasz Mroczek, Klara Ostanówka, Alan Płochacki, Olga Wyszyńska, Asia Żeleźniak;

- z klasy Va: Natalia Kwiatkowska;

- z klasy V b: Dagmara Chrzanowska, Weronika Dachór, Julia Duchała, Ala Kućmierowska, Nikola Lemańska, Dominika Matla.

 

1 III 2016

KLASA IA DOKARMIA PTAKI

 

Jak mówi polskie przysłowie „W marcu jak w garncu”. Zima tym razem zaskoczyła nas białym puchem. W takie dni dzieci z klasy 1a nie zapominają o dokarmianiu zwierząt, a w szczególności tych najmniejszych, czyli ptaków. Wspólnie rozwiesiliśmy dla nich różne smakołyki, aby pomóc im przetrwać do wiosny, która mamy nadzieję już niedługo nas odwiedzi.

16 II 2016

ZAJĘCIA KOMPUTEROWE DLA DZIECI Z PRZEDSZKOLA „PROMYK”

 

W czasie ferii zimowych, w dniu 16.02.2016 r. dzieci pięcio- i sześcioletnie z przedszkola „Promyk” uczestniczyły w zajęciach pt. „Bajkowe zamki”. Na przygotowanej prezentacji obejrzały zamki królewien i królewiczów. Następnie  w programie graficznym Paint – tworzyły własne, niepowtarzalne budowle. Wykazały się ogromną inwencją twórczą oraz pokazały, że praca z komputerem nie sprawia im trudności. Zajęcia przeprowadziły Renata Gerlach i Joanna Grządka.

8-12 II 2016

TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

 

W klasach I-III

 We wtorek 9 lutego w klasach I- III odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu. Tego dnia w każdej klasie na wybranej przez wychowawcę godzinie zrealizowaliśmy jeden z tematów z autorskiego programu „Bezpieczni w komputerowym świecie”. Uczniowie dodatkowo tego dnia otrzymali hasła związane tematycznie z bezpieczeństwem w Internecie. Ich zadaniem było wykonanie rysunków ilustrujących hasło oraz umieszczenie go w wyznaczonym miejscu.

Tego dnia jedna ze szkolnych ścian zamieniła się w wielki plakat ilustrujący temat tegorocznych obchodów DBI "Razem tworzymy lepszy Internet".

Działania związane z DBI poprzedziły lekcje zajęć komputerowych, na których omawiano bezpieczne korzystanie z Internetu. W klasach II i III zajęcia te zakończyły się testem wiedzy o bezpieczeństwie w Internecie.

 

W klasach IV-VI

 W każdej klasie na zajęciach komputerowych odbyły się lekcje z bezpieczeństwa w sieci. Klasy IV oglądały krótkie filmiki edukacyjne pod tytułem "3...2..1.. Internet". Wszystkie one mówiły o konkretnych zagrożeniach w sieci. Dla klas V przygotowano projekcję filmu opartego na faktach autentycznych pod tytułem "Dorastanie w sieci". W klasach VI odbyły się warsztaty pod hasłem "Mój wizerunek w sieci". Dodatkowo każda klasa wykonała zadanie dotyczące zjawiska hejtowania. Klasy IV wykonały emblematy, które były przypięte do mundurków i noszone przez cały tydzień. Klasy V zajęły się napisaniem listu otwartego, w którym ukazały zło hejtu. Klasy VI przygotowały krótkie filmiki - wywiady z różnymi osobami. Proponujemy Wam obejrzenie efektów prac wszystkich klas IV-VI.

 

Klasy IV Klasy V Klasy VI
 

9 II 2016

WARSZTATY EKOLOGICZNE W KL. IA

 

9.02.2016 R. uczniów klasy Ia odwiedziła pani Eliza Borecka-Sobczak z Eko-Inicjatywy. Tematem odwiedzin były Warsztaty Praktycznej Ekologii „Szanuj wodę”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczyły się o tym, jak należy oszczędzać wodę i dlaczego jest to takie ważne dla ochrony środowiska. Uczniowie budowali również filtry do oczyszczania wody od podstaw, aby zrozumieć zasadę ich działania, a na zakończenie zajęć oczywiście uruchomili swoje małe „oczyszczalnie”.

Warsztaty wszystkim bardzo się podobały, o czym świadczyły uśmiechnięte buzie i zaciekawienie ekologicznymi zagadnieniami.

9 II 2016

KLASA II D NA LEKCJI HISTORII W MUZEUM

 

W dniu 9.02.2016 r. uczniowie klasy II d byli w muzeum w Kwidzynie. Zwiedzali tam wystawy związane z narzędziami, których ludzie używali dawno temu w swoich gospodarstwach domowych. Ciekawe dla dzieci były gofrownice, garnki gliniane, pralka ręczna i wiele innych przedmiotów, które dziś wyglądają zupełnie inaczej. Ponadto dzieci  obejrzały inne wystawy eksponowane w naszym muzeum.

8-9 II 2016

KLASA III C W ZIELONEJ SZKOLE W BRACHLEWIE

 

W dniach 8-9 lutego 2016 r. klasa III c przebywała w zielonej szkole w Brachlewie. Braliśmy udział w ciekawych zajęciach przyrodniczych i ekologicznych, chodziliśmy na wycieczki do lasu i nad jezioro. Mieliśmy też mnóstwo czasu na zabawy, a wieczorem odbyła się dyskoteka. Wyjazd był bardzo udany, co widać na fotografiach.

4 II 2016

BAL KARNAWAŁOWY KL. IA, IB, IC

 

W dniu 4.02.2016 klasy Ia, Ib oraz Ic wspólnie bawiły się na balu karnawałowym. Dzieci przebrały się w piękne stroje i ze wspaniałym humorem brały udział w licznych tańcach oraz zabawach proponowanych przez animatorów. Po karnawałowych szaleństwach na dzieci w klasach czekał poczęstunek.

4 II 2016

LAUREAT WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

 

        Mamy laureata Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego, który odbył się 30 stycznia 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 57 w Gdańsku. Został nim Piotr Woźniak z klasy VI d. W kategorii klas czwartych wyróżnienie zdobył Michał Zimnicki z kl. IVa.  Gratulujemy!

To link do wyników: http://www.sp57gda.pl/wyniki_kl_iv-vi-2.html

 

3 II 2016

BAL KARNAWAŁOWY

 

       3 lutego odbył się w sali gimnastycznej naszej szkoły bal karnawałowy. Udział w nim wzięli uczniowie z klasy II a, II b, II c, II d oraz grupa zaproszonych dzieci z przedszkola "Smyk" i "Promyk".

        Z tej okazji sala gimnastyczna została przystrojona balonami, serpentyną oraz kolorową krepą. Wyjątkowy wystrój wprowadził wszystkich w atmosferę zabawy. Dzieci przebrane w kolorowe stroje wcieliły się w role bohaterów z książek i filmów. Muzyka płynąca z głośników inspirowała wszystkich do szalonej zabawy. Nad całością czuwali animatorzy. Dzięki nim pełni pozytywnej energii wszyscy pląsali w parach, kole oraz tworzyli korowody. Z uśmiechem śpiewali teksty słyszanych hitów, skacząc i klaszcząc z radości. Niestety wspólna zabawa musiała się kiedyś skończyć. Wspomnienia z balu pozostaną na długo w naszej pamięci.

27 I 2016

SZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY „ZNAM ROŚLINY I ZWIERZĘTA CHRONIONE”

 

        Dnia 27 stycznia 2016 roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Przyrodniczego „Znam rośliny i zwierzęta chronione”. W konkursie wzięli udział chętni uczniowie z klas czwartych. Zadaniem ich było rozpoznanie na kserowanych rysunkach i podpisanie określonych gatunków chronionych roślin i zwierząt. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, wykonując zadania. Najlepszymi znawcami okazali się:

 

I miejsce -  Milena Szczepaniak kl. IVc

                 Michał Zimnicki kl.IVa

II miejsce - Zuzanna Sobieska kl. IVb

III miejsce - Alicja Klawitter kl. IVc

                  Nikola Konopacka kl. IVd

                  Emilia Szramowska kl. IVc.

 

         W konkursie wzięli również udział uczniowie: Bartosz Ćwik kl. IVd, Kewin Górski kl. IVa, Kornelia Guzińska kl. IVa, Maciej Kowalski kl. IVb, Jagoda Kwaśnicka kl. IVd, Karolina Minda kl. IVb, Nicola Moroz kl. IVd, Paula Muzolf kl. IVa, Weronika Nikiel kl. IVb, Natalia Piotrowska kl. IVd i Kacper Witkowski kl. IVa.

         GRATULACJE DLA UCZESTNIKÓW!

25 I 2016

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO

 

Znamy już nazwiska uczennic, które zakwalifikowały się do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.

14 stycznia w Szkole Podstawowej nr 4 w Kwidzynie odbył się etap rejonowy. Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Bożek, kl. Vb, Dagmara Chrzanowska, kl. Vb, Przemysław Dubik, kl. VIc, Julia Duchała, kl. Vb, Stanisław Jędrzejewski, kl. VId, Martyna Komorniczak, kl. VIa, Katarzyna Lemańska, kl. Vc, Dominika Matla, kl. Vb, Aniela Mosakowska, kl. VIc, Dominika Piotrowska, kl. VIb, Jan Reniecki, kl. VIb, Aleksandra Ulatowska, kl. Vd, Piotr Woźniak, kl. VId oraz Olga Wyszyńska, kl. VIb.

Do finału przeszły dwie uczennice -  Katarzyna Lemańska z klasy Vc i Olga Wyszyńska z klasy VIb. Gratulujemy i trzymamy kciuki 10 lutego!

 

 

22 I 2016

DOKARMIANIE PTAKÓW W KL. ID

 

       Zima to trudny czas dla ptaków. Ciężko znaleźć im cokolwiek do jedzenia, gdyż wszystko zasypał śnieg. Dlatego też klasa Id dba o to, żeby w karmniku nie zabrakło pożywienia dla ptaków. Codziennie uzupełniamy braki w ptasiej stołówce.

 

 


Starsze wiadomości - patrz niżej w archiwum
 

 

Archiwum wiadomości

 2015/16 - pierwszy semestr  2014/15 - drugi semestr  2014/15 - pierwszy semestr   2013/14 - drugi semestr   2013/14 - pierwszy semestr    2012/13 - drugi semestr   2012/13 - pierwszy semestr    2011/12 - drugi semestr  2011/12 - pierwszy semestr  2010/11 - drugi semestr   2010/11 - pierwszy semestr   2009/10   2008/09   2007/08 i wcześniej