ogłoszenia     dziennik elektroniczny     galeria fotografii      księga gości      sport     świetlica szkolna    nasze forum

 


rok szkolny 2015/2016

I semestr
 

 

22 I 2016

WYNIKI KLASYFIKACJI UCZNIÓW ZA I PÓŁROCZE

 

       Obok można zobaczyć wyniki klasyfikacji uczniów klas IV-VI za I półrocze 2015/2016.

  

oceny

sprawowanie

21 I 2016

ZABAWY ZIMOWE W KL. ID

 

       Zima w pełni. Śniegu mamy w bród. Klasa Ib i Ib postanowiły wykorzystać ten czas na zimowe zabawy.

21 I 2016

KARNAWAŁ KLAS ID, IE, IF ORAZ DZIECI Z NIEPUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA EKOLOGICZNEGO

 

21 stycznia odbył się bal karnawałowy dla klas Id, Ie, If oraz dzieci z Niepublicznego Przedszkola Ekologicznego.

W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, biedronek, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Bal poprowadzili animatorzy, którzy od pierwszych taktów skocznej muzyki zagrzewali dzieci do wspólnej zabawy i korowodów tanecznych. Atmosfera podczas zabawy była fantastyczna, dzieci odśpiewywały tegoroczne muzyczne hity do prawdziwego mikrofonu. Podczas imprezy odbywały się także konkursy, w których uczniowie chętnie brali udział. Choć wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili i tańcom nie było końca, to czas dobrej zabawy upływał szybko. Na pewno tegoroczny bal będzie niezapomniany, a uczniowie a także nasi koledzy i koleżanki z przedszkola już nie mogą doczekać się kolejnego.

 

9 I 2016

XI WOJEWÓDZKI FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

 

W dniu 9 stycznia 2016 r. w Zespole Szkół w Sadlinkach odbył się XI Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek „Nasze Boże Narodzenie”. Podczas tegorocznego festiwalu szkoła gościła: 31 solistów oraz 9 zespołów wokalnych z 17 szkół województwa pomorskiego w łącznej liczbie 180 uczestników biorących udział w konkursie. Nasza uczennica Weronika Ważna z klasy VI a otrzymała wyróżnienie za wykonanie kolędy "Cicha noc". Do konkursu przygotowała ją Pani Alicja Kizińska.

 

22 XII 2015

JASEŁKA BAJKOWE W KL. I-III

 

W dniu 22.12.2015 r. dzieci z klasy Ic, IIa, IIc i IIIa przedstawiły „Jasełka bajkowe” w małej sali gimnastycznej. Jasełka obejrzały wszystkie klasy z budynku „Pod Zegarem” oraz dzieci z przedszkola Ekologicznego i Przedszkola „Smyk”. Jasełka przygotowała s. Margerita. W dekoracji sali i w sprzątaniu po występach pomagali Rodzice, którym bardzo dziękuję za pomoc.

21 XII 2015

ŚWIĄTECZNA LEKCJA OTWARTA W KLASIE IIA

 

W dniu 21.12.2015 r. dzieci z klasy II a wprowadziły zaproszonych gości w świąteczny nastrój. Podczas spotkania rodzice wraz z dziećmi ozdabiali bombkę kawałkami kolorowej włóczki, śpiewając kolędy i pastorałki. Spotkanie przebiegało w miłej, świątecznej atmosferze.

 

20 XII 2015

I MIEJSCE W KONKURSIE NA NAJŁADNIEJ UDEKOROWANE DRZEWKO ŚWIĄTECZNE

 

20 grudnia w Centrum Handlowym LIWA nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na dekorację świątecznego drzewka. Konkurs kierowany był do klas I-III szkół podstawowych w Kwidzynie. Zadaniem każdej szkoły było przygotowanie ozdób choinkowych w różnorodnych technikach. 6 grudnia dzieci z klasy II E z wychowawcą Ewą Święcką, udekorowały świąteczne drzewko, ozdobami wykonanymi przez uczniów z klas I-III. Zdobyliśmy pierwsze miejsce. Szkoła otrzymała nagrodę rzeczową.

17 XII 2015

TRADYCJE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA – ZAJĘCIA W KL. IID

 

Klasa II d wraz z wychowawcą przygotowała dla rodziców zajęcie o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia w różnych krajach oraz w Polsce. Poprzez scenki dzieci zaprezentowały – kto przynosi prezenty w święta, jak nazywają się wysłannicy Mikołaja, jakie potrawy przygotowuje się w Boże Narodzenie i inne ciekawostki. Rodzice włączyli się do śpiewania kolęd. Na zakończenie dzieci wręczyły rodzicom małe upominki i karty z życzeniami.

W poniedziałek zaś zorganizowaliśmy klasową Wigilię. Były życzenia, dzielenie się opłatkiem, wspólny poczęstunek i kolędowanie. Każde dziecko otrzymało upominek. Na zakończenie uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie posługiwać się zimnymi ogniami oraz innymi fajerwerkami.

17 XII 2015

NAGRODY DLA DZIECI ZE ŚWIETLICY ZA LISTY DO ŚW. MIKOŁAJA

 

Kasa Stefczyka w Kwidzynie ufundowała dyplom i upominki dla dzieci ze świetlicy za stworzenie jednego z najpiękniejszych listów do Świętego Mikołaja p.n. MAŁE WIELKIE MARZENIA. Gratulujemy naszym małym artystom.

15 XII 2015

POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS II-III „TRADYCJE I ZWYCZAJE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA”

 

W dniu 15 grudnia 2015 r. w naszej szkole odbył się XIII Powiatowy Konkurs Plastyczny dla klas II-III pod nazwą „Tradycje i Zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia”. Celem konkursu jest pielęgnowanie tradycji i zwyczajów obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia, rozbudzanie zainteresowań plastycznych dzieci, oraz integracja międzyszkolna.

W tegorocznym konkursie plastycznym wzięło udział 6 szkół z miasta i powiatu. Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa W Czarnym Dolnym, Szkoła Podstawowa w Morawach, Szkoła Podstawowa w Nebrowie Wielkim.

Podczas konkursu dzieci prezentowały swój talent plastyczny. Zadaniem każdej drużyny było wykonanie dowolnych ozdób na drzewko świąteczne. Zadaniem dodatkowym było wykonanie przez każdą szkołę „Najpiękniejszej choinki”.

Prace plastyczne oceniało jury w składzie: p. Zofia Cieślakowska – przewodnicząca SP 6,  p. Iza Zwidryn SP 5, p. Bożena Zawalich SP Morawy.

 

W konkursie plastycznym „Ozdoby na świąteczne drzewko”

I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6

II  miejsce zajęła drużyna ze  Szkoły Podstawowej  w Morawach

III miejsce zajęła drużyna ze  Szkoły Podstawowej nr 5

 

W konkursie „Najpiękniejsza choinka”

I miejsce zajęła Szkoła podstawowa nr 5

II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 6

III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Morawach

 

Część artystyczną reprezentowały szkolne zespoły muzyczne i taneczne:

„Parada”, „Wesołe Nutki”, „Małe Marżoretki”, „Tańczące Promyki”. Za udział w konkursie plastycznym wszystkie dzieci otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy.

 

przeczytaj też artykuł i zobacz film na portalu kwidzyn.naszemiasto

 

15 XII 2015

KLASA IB NA WARSZTATACH RZEŹBY W GOK W RAKOWCU 

 

15 grudnia 2015 roku klasa Ib wzięła udział w warsztatach rzeźby w Gminnym Ośrodku Kultury w Rakowcu. Dzieci wykonały piękne rzeźby w mydle, glinie i plastelinie.

11 XII 2015

SUKCES W KONKURSIE "Z MITOLOGIĄ ZA PAN BRAT"

 

Kornel Arszyński (Vc) oraz Piotr Woźniak (VId) reprezentowali naszą szkołę w kolejnej już edycji konkursu "Z mitologią za pan brat", organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 47 w Gdańsku. Chłopcy zwyciężyli w etapie szkolnym, a 11-go grudnia 2015 r. rywalizowali już z innymi uczniami województwa pomorskiego. Spośród 50 uczestników, startujących w I etapie, nasi uczniowie przedostali się do wąskiej grupy 10 osób ubiegających się o zwycięstwo w konkursie. Kornel Arszyński zdobył czwarte miejsce, a Piotr Woźniak zajął drugą pozycję. Serdecznie gratulujemy ekspertom od mitologii greckiej!

9 XII 2015

ŚWIETLICOWY KIERMASZ KARTEK ŚWIĄTECZNYCH 

 

9 grudnia 2015 roku w budynku "Pod Zegarem" odbył się "Świetlicowy Kiermasz Kartek Świątecznych". Kartki na sprzedaż uczniowie ze świetlicy "Tęczolandia" wraz z wychowawczynią Hanną Przysowa przygotowywali przez 2 tygodnie. W sumie wykonano (różnymi technikami) 210 kart.  Prace dzieci wystawione na sprzedaż za symboliczną złotówkę cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno uczniów klas I-III, jak również ich rodzin.

Sprzedano wszystkie pięknie wykonane kartki, a pieniądze zebrane podczas kiermaszu zasilą budżet świetlicy. Dziękujemy rodzicom - pani Patrycji Honzatko i pani Wioletcie Jasińskiej za pomoc podczas trwania kiermaszu.

7 XII 2015

LEKCJA OTWARTA W KLASIE IIID

 

7 grudnia 2015 roku w klasie III d odbyła się lekcja otwarta dla rodziców. Dzieci przypomniały sobie na niej zasady pisania życzeń świątecznych, a potem wykonały kartki świąteczne. Na koniec przedstawiły krótką część artystyczną i wręczyły kartki swoim rodzicom wraz z życzeniami. Spotkanie przebiegło w miłej, świątecznej atmosferze.

4 XII 2015

KLASA IIE NA WYCIECZCE W TORUNIU

 

W dniu 4 XII 2015 r. klasa II e wybrała się na wycieczkę do Torunia. Dzieci odwiedziły „Dom Legend”. Uczestniczyły w zajęciach, w których wcielały się w role bohaterów toruńskich legend. Były także w „Muzeum Piernika” gdzie dowiedziały się w jaki sposób dawniej wypiekano pierniki i jakich przypraw używano, aby były takie smaczne. Brały udział w zajęciach pieczenia pierników. Każdy uczeń samodzielnie przygotował własnego piernika. Dzieci ozdabiały pierniki kolorowym lukrem. Wycieczka była bardzo udana. Dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale zdobyły również wiele wiadomości.

4 i 8 XII 2015

MIKOŁAJKI

 

W klasach I–III

8 grudnia, jak co rok, odwiedził nas Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnicami. Dzieci z entuzjazmem przywitały się z gośćmi i zadawały liczne pytania, a Mikołaj cierpliwie udzielał odpowiedzi. Po wspólnych zabawach, pląsach i śpiewach, dzieci otrzymały drobne upominki.

 


W klasach IV–VI

4 grudnia naszą szkołę odwiedziły pomocnice Mikołaja, Śnieżynki. Ich nadejście sprawiło wiele radości, szczególnie dlatego, że dla każdego miały słodki upominek od Mikołaja. Dziękujemy Mikołajowi za prezenty i za to, że o nas nie zapomniał. Mamy nadzieję, że za rok Mikołaj również będzie o nas pamiętał  : )).

3 XII 2015

WYCIECZKA DO TORUNIA KL. IIA I IIC

 

W czwartek 3 grudnia 2015 r. klasa II c i II a wybrały się na wycieczkę autokarową do Torunia. Wszyscy przybyli punktualnie na parking przy ul. Mickiewicza. Podróż zaczęła się zgodnie z planem o godzinie 7.15. Humory dopisywały.

Do celu dotarliśmy na czas. Najpierw udaliśmy się do Teatru Baj Pomorski na spektakl „Opowieść wigilijna”. Przedstawienie podobało nam się i wprowadziło w świąteczny nastrój… Potem poszliśmy do Domu Legend, który znajduje się na pięknej toruńskiej Starówce. Tu przenieśliśmy się w czasy średniowiecza, poznaliśmy legendy toruńskie, dzięki którym dowiedzieliśmy się jak żyli dawniej mieszkańcy Torunia. Wszyscy braliśmy udział w wesołych konkursach i zabawach. Później odbyły się klasowe spotkania wigilijne z opłatkiem i słodkim poczęstunkiem. Nie zabrakło pierników toruńskich. Na zakończenie śpiewaliśmy kolędy. O godz. 13.30 udaliśmy się na zakupy do sklepu z toruńskimi piernikami. Każdy znalazł coś dla siebie…

Ok. godziny 14.30 dotarliśmy do autokaru. Ruszyliśmy w drogę powrotną. Do Kwidzyna przyjechaliśmy ok. godz. 16.00. Wycieczka udała się, świetnie się bawiliśmy i wiele się nauczyliśmy.

3 XII 2015

POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

W dniu 3.12.2015 r. uczennice: Olga Wyszyńska kl. VIb, Klara Ostanówka kl. VIb i Katarzyna Lemańska kl. Vc, reprezentowały naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 w Kwidzynie. Konkurs dotyczył wiedzy o Szkocji, a nasza drużyna zajęła drugie miejsce. Gratulujemy!

 

 

3 XII 2015

MIEJSKI KONKURS PRZYRODNICZY DLA KLAS III „Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT”

 

        Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy organizowany jest dla uczniów klas III kwidzyńskich szkół podstawowych. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, popularyzowanie postaw ekologicznych oraz kształtowanie umiejętności wykorzystania w praktyce wiedzy przyrodniczej.

        W tym roku uczestnicy konkursu spotkali się w naszej szkole 3 grudnia 2015 r. W zmaganiach wzięło udział 15 uczniów, reprezentujących szkoły: SP 2, SP 4, SP 5, SP 6 oraz SSP.

        Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania 7 zadań. Dzieci musiały poradzić sobie, między innymi, z rozpoznawaniem roślin zbożowych, rozpoznawaniem liści drzew, rozpoznawaniem pospolitych roślin rosnących w Polsce. Najwięcej czasu zajęła uczestnikom mapa Polski i zadania związane z umiejętnością jej odczytania. W konkursie pojawiło się również zadanie związane z ekologią oraz Parkami Narodowymi północnej Polski.

        Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, na twarzach dzieci nie zbrakło uśmiechu. Uczniowie wykazali się szeroką wiedzą, wprawiając w podziw jurorów. W konkursowych zmaganiach I miejsce zdobyła drużyna SP 5. Na II miejscu uplasowała się drużyna SP 4, na III miejscu drużyna SP 6. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, zwycięzcy nagrody książkowe.

 

Organizatorzy:

Renata Gerlach, Elżbieta Rakowska-Kiliszek, Joanna Grządka, Mariola Baprawska, Beata Kapica, Olga Uchman

3 XII 2015

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY RZEŹBIARSKIE KLASY IC

 

3.12.2015 r. klasa I c odwiedziła Pracownię Rzeźby w Rakowcu. Dzieci zaczęły od zwiedzania pracowni, poznały jej historię, dowiedziały się jak wygląda proces tworzenia rzeźby i jakie są techniki. Każdy mógł obejrzeć profesjonalne narzędzia oraz spróbować, jak się nimi pracuje. Dzieci poznały wiele materiałów rzeźbiarskich od plasteliny poprzez glinę do mydeł. Każdy na zakończenie mógł zabrać swoje prace do domu. Prace nawiązały tematycznie do zbliżających się świąt. Powstały mikołaje, choinki, bałwanki oraz aniołki.

3 XII 2015

ŚWIETLICOWI BADACZE

 

W dniu 3 XII 2015 w świetlicy szkolnej dzieci miały okazję poeksperymentować. Widzieliśmy wybuchową pianę, balon przyciągający papierki, atramentową wodę, spragnioną świecę, a także magiczną kulkę zmieniającą konsystencję. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem czynnie brali udział w zajęciach.

3 XII 2015

SZKOLNY ETAP WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

 

5 listopada 2015 r. odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Wzięło w nim udział 38 uczniów z klas V-VI. Test, który rozwiązywali uczniowie, składał się z zadań otwartych, za które można było zdobyć maksymalnie 20 punktów.

Najlepsze wyniki uzyskało 10 osób: Tomasz Gadecki, kl. Vb, Igor Chojnacki, kl.Vc, Julia Duchała, kl.Vb, Stanisław Jędrzejewski, kl. VId, Nicola Piasek, kl. Vb, Szymon Wiśniewski, kl. VId, Klara Ostanówka, kl. VId, Łukasz Rudlicki, kl. VId, Olga Wyszyńska, kl. VIb i Kinga Bollmann, kl. VIc.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie rejonowym, który odbędzie się już 10 grudnia 2015 roku w SP 4 w Kwidzynie.

2 XII 2015

FINAŁ POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „ANIOŁY SĄ WŚRÓD NAS”

 

W dniu 2 grudnia 2015 r. w Teatrze Miejskim w Kwidzynie nastąpiło rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Anioły są wśród nas”, organizowanego przez Kwidzyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych. Na konkurs wpłynęło 195 prac plastycznych.

 

W kategorii szkół podstawowych klasy I-III

I miejsce otrzymały uczennice:

Agata Chatys z kl. II e

Martyna Poradowska z kl. II e

Agata Olszewska z kl. II e

 

II miejsce:

Oliwia Janecka z kl. II e

Amelia Kołodziej z kl. II e

 

III miejsce:

Nikola Birman z kl. II e

Oliwia Balmas z kl. II e

 

Wyróżnienie otrzymał uczeń z kl. II e Oskar Matuszak.

 

W kategorii szkół podstawowych klasy IV-VI

I miejsce otrzymały uczennice:

Katarzyna Lemańska z kl. V c

Zofia Powroźnik z kl. VI b

Alicja Klawitter z kl. IV c

 

II miejsce otrzymali uczniowie:

Oskar Reszczyński z kl. VI c

Kornel Arszyński z kl. V c

Szymon Mudlaff z kl.V c

 

III miejsce otrzymały uczennice:

Aurelia Kokoszka z kl. Vc

Alicja Kućmierowska z kl. Vb

Malwina Podgórska z kl. V a

Martyna Komorniczak z kl.VI a

Weronika Tynda z kl.Vc

 

Wyróżnienia otrzymali uczniowie:

Jędrzej Kulczyk z kl. V c

Stanisław Jędrzejewski z kl.VI d

Paulina Sosnowska z kl.VI d

Marta Majda z kl. VI d

Michał Michlewicz z kl. VI d

 

Serdeczne gratulacje!!!

 

30 XI 2015

SZKOLNE ANDRZEJKI W KLASACH I-III

 

30 listopada 2015 roku dzieci z klasy III d w imieniu Samorządu Uczniowskiego złożyły swoim koleżankom i kolegom z klas I–III życzenia andrzejkowe. Przedstawiły krótką część artystyczną i własnoręcznie wykonały rekwizyty. Na zakończenie każda klasa mogła wylosować kartkę z wróżbą  przepowiadającą im przyszłość.

27 XI 2015

ANDRZEJKI W KLASIE IF

 

W nawiązaniu do zwyczajów przodków, uczniowie klasy I f postanowili zajrzeć w przyszłość pamiętając o tym, że wszystkie wróżby należy traktować jako żart i dobrą zabawę. Tak też podczas klasowych "Andrzejek" były wróżby, sporo śmiechu i coś do przegryzienia.

26 XI 2015

MIEJSKI KONKURS PRZYRODNICZY „JESTEM BADACZEM PRZYRODY”

 

        W dniu 26 listopada 2015 r. w Szkole podstawowej nr 6 w Kwidzynie odbyła się druga edycja Miejskiego Konkursu Przyrodniczego „Jestem badaczem przyrody”. W konkursie wzięły dwie trzyosobowe drużyny z naszej szkoły. Klasę Vb reprezentowali uczniowie: Dominika Matla, Tomasz Gadecki i Jan Kielar, natomiast klasy VI – Dominika Piotrowska i Olga Wyszyńska z VIb oraz Stanisław Jędrzejewski z VId. Zadaniem uczniów było rozwiązanie zadań testowych i otwartych z zakresu podstawy programowej oraz ekologii i ochrony środowiska. W klasyfikacji ogólnej drużyna klas VI zajęła III miejsce, otrzymując nagrody. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa oraz Szkoła podstawowa nr 6 w Kwidzynie.

 

25 XI 2015

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

 

W dniu 25 XI 2015 r. w świetlicy szkolnej hucznie obchodzono Święto Pluszowego Misia. Na każdego czekało mnóstwo atrakcji. Na początku każdy wymienił znane bajkowe misie. Następnie Pani Marta Knabe wręczyła dyplomy oraz słodkie poczęstunki dzieciom, które brały udział w konkursie na portret swojego ulubionego pluszaka. Nie zabrakło zabaw i pląsów do rytmów misiowych piosenek. Potem dzieci zajęły się dekoracją ciasteczek w kształcie misia, które na koniec wszyscy chętnie schrupali!

23 XI 2015

"TEATRALIA" 2015

 

W Teatrze Miejskim w Kwidzynie odbyły się "Teatralia" 2015. Naszą szkołę reprezentowała grupa "Chochliki" z klasy Vb, która w poniedziałek 23.11.2015 r. wystawiła spektakl pod tytułem "Baśniowy pociąg". Młodych aktorów do występu przygotowały panie Joanna Guze i Wiesława Strzelczyk.

23 XI 2015

II MIEJSCE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE POETYCKIM

 

Uczennica klasy V c, Katarzyna Lemańska, zajęła II-gie miejsce w 11. Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „W pałacu słów”. Nasza uczennica rywalizowała z ok. 300 uczestnikami z różnych miast naszego województwa. Zadanie uczestników polegało na napisaniu 3 utworów poetyckich oraz zaprojektowaniu godła do swoich wierszy. Gratulujemy wspaniałego wyniku i życzymy kolejnych sukcesów.

 

 

20 XI 2015

"DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI" W KLASACH I-III

 

Obchody "Dnia Życzliwości" odbyły się w naszej szkole już po raz czwarty. W tym roku obchodziliśmy go dzień wcześniej, w piątek 20 listopada. Celem tego dnia jest propagowanie życzliwości wśród uczniów naszej szkoły. Od wtorku można było na szkolnym korytarzu przeczytać gazetkę zawierającą  informacje o początkach obchodów tego dnia. W czwartek, 19 listopada, drugoklasiści z klasy II b oraz II d odwiedzili wszystkie klasy, zapraszając koleżanki i kolegów do wspólnej akcji. Dzieci zaprezentowały scenkę, w której była mowa o kulturalnym i życzliwym zachowaniu w różnych okolicznościach.

W piątek, 20 listopada, każdy uczeń i nauczyciel w naszej szkole otrzymał żółte słoneczko, jako zaproszenie do bycia życzliwym wobec innych. Nie zapomniano również o pracownikach szkoły. Każdy,  kto zrobił życzliwy gest wobec innych, przyklejał listek do Drzewka Życzliwości. Początkowo drzewko było smutne, miało tylko nagie gałązki. Wraz z upływem dnia  pokrywało się kolorowymi listkami, aż stało się wesołe i piękne.

Świat wokół nas, kiedy otaczają nas obojętni i wrodzy nam ludzie jest smutny i wrogi. Nauczmy się być życzliwi dla innych, a świat stanie się bardziej przyjazny.

 

Opiekunki akcji:

Joanna Grządka i Renata Gerlach

19 XI 2015

ETAP SZKOLNY WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO

 

19 listopada 2015 r. odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Wzięło w nim udział 33 uczniów z klas V-VI. Test, który rozwiązywały dzieci, składał się głównie z zadań otwartych, za które można było zdobyć maksymalnie 30 punktów.

Najlepsze wyniki uzyskało 14 osób: Magdalena Bożek, kl. Vb, Dagmara Chrzanowska, kl. Vb, Przemysław Dubik, kl. VIc, Julia Duchała, kl. Vb, Stanisław Jędrzejewski, kl. VId, Martyna Komorniczak, kl. VIa, Katarzyna Lemańska, kl. Vc, Dominika Matla, kl. Vb, Aniela Mosakowska, kl. VIc, Dominika Piotrowska, kl. VIb, Jan Reniecki, kl. VIb, Aleksandra Ulatowska, kl. Vd, Piotr Woźniak, kl. VId i Olga Wyszyńska, kl. VIb.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie rejonowym, który odbędzie się już 14 stycznia 2016 roku w SP 4 w Kwidzynie.

19 XI 2015

LEKCJE BIBLIOTECZNE W „INTERDWÓJCE”

 

W listopadzie wszystkie klasy I uczestniczyły w lekcjach bibliotecznych. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z biblioteką i jej księgozbiorem, promowanie czytania książek i dbania o nie, wyrabianie u dzieci nawyków korzystania z biblioteki już od najmłodszych lat. W trakcie spotkania dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki, ogólnymi zasadami wypożyczania książek, dowiedziały się co trzeba zrobić, żeby zostać czytelnikiem, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią. Starsze koleżanki – Wolontariuszki „Interdwójki” – przygotowały zagadki i konkursy – serdecznie dziękujemy.

16 XI 2015

ŚWIETLICOWY JESIENNY KONKURS PLASTYCZNY

 

W dniu 16 XI 2015 roku został rozstrzygnięty Świetlicowy Jesienny Konkurs Plastyczny. Jury w składzie p. Estera Brzycka oraz p. Marta Uchman wyłoniły 3 zwycięskie prace spośród 13, które wpłynęły do organizatorów konkursu - p. Jolanty Muchowskiej oraz p. Marty Knabe. Uroczyste rozdanie nagród i dyplomów odbyło się 19 XI 2015 r., a wszystkim uczestnikom pogratulowała Pani Dyrektor Halina Gorka. Wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy za udział oraz życzymy dalszych sukcesów!!!

Oto lista uczestników:

I miejsce - Patrycja Krzeszowska III B

II miejsce - Zuzanna Durka I B

III miejsce - Zuzanna Kopik IIIB

 

oraz: Zuzanna Łomnicka IA, Klaudia Moczulska IB, Wiktoria Ziółkowska IIIB, Aleksandra Balsam ID, Błażej Szalczewski IE, Nikola Birman IIE, Zofia Czarnecka ID, Julia Stradomska IC, Julia Dołgań IA, Marcelina Kozłowska IE.

16 XI 2015

ŚWIETLICOWY PRZEGLĄD PIOSENKI JESIENNEJ

 

W dniu 16.1.2015 r. w naszej świetlicy „Tęczolandia” odbył się konkurs Piosenki Jesiennej, w którym uczestniczyli uczniowie klas I-III. Jury w składzie: dyrektor p. Jerzy Pawluczuk, wicedyrektor p. Halina Gorka, nauczycielka klasy I p. Marta Uchman, przedstawicielka Rady Rodziców Świetlicy p. Patrycja Honzatko wyłoniło zwycięzców konkursu.

Pierwsze miejsce zajęły Wiktoria Ziółkowska i Amelia Sitko (piosenka „Jesienna cza-cza”). Wyróżnienia wyśpiewały: Nadia Krzemińska,  (piosenka „oto Jeż”) oraz Wiktoria Sarnecka i Natalia Braun (piosenka „Pod deszczową chmurką”). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe upominki.

Tego dnia nagrodzeni zostali także uczniowie, którzy napisali wiersze o jesieni podczas zajęć „W Świetlicy się nie nudzimy i wiersze o jesieni tworzymy”. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, a uczestnicy spotkania świetnie się bawili.

Organizator Hanna Przysowa

16 XI 2015

LEKCJA O KWIATACH W KLASIE IF

 

Na lekcji w klasie I f dotyczącej kwiatów doniczkowych, uczniowie poznawali nazwy, zasady uprawy roślin oraz ich pielęgnowania. Wszyscy stwierdzili, że w domu ozdobionym zadbanymi roślinami przyjemniej się pracuje i odpoczywa.

10 XI 2015

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI ORAZ URODZIN PATRONA SZKOŁY

 

W 1795 r. z map Europy i Świata wymazano państwo polskie. Jego obszar i ludność je zamieszkująca weszły w skład trzech krajów: Rosji, Prus i Austrii. W okresie XIX wieku Polacy kilkakrotnie bezskutecznie zrywali się do walki zbrojnej o odzyskanie niepodległości, co ostatecznie udało się dopiero 11 listopada 1918 r.

We wtorek 10.11.2015 r. nasza szkoła uczciła ten dzień uroczystym apelem i kotylionami upamiętniającymi święto. Po raz pierwszy usłyszeliśmy hejnał szkoły grany na żywo przez dwóch uczniów na trąbkach (zobacz film). Podczas tej samej uroczystości wspominaliśmy 117 rocznicę urodzin patrona naszej szkoły - majora Henryka Sucharskiego. Święto ubarwił występ szkolnego zespołu mażoretek „Parada”.

10 XI 2015

MATEMATYCZNE KANAPKI W KL. IIA

 

Promowanie zdrowego stylu życia połączone z lekcją matematyki sprawiło, że uczniowie stosując zasady właściwego odżywiania utrwalali wiadomości w działaniach matematycznych. Układali i rozwiązywali zadania różnymi sposobami. Z wielkim zaangażowaniem porównywali wykonane kanapki jednocześnie utrwalając symbole matematyczne. Tworzyli również zbiory wykorzystując różnorodność kanapek. Lekcja kulinarna dostarczyła wszystkim dużo radości i satysfakcji.

6 XI 2015

KONKURS BURMISTRZA MIASTA KWIDZYNA NA WYKONANIE KARTKI ŚWIĄTECZNEJ

 

W październiku został ogłoszony przez Burmistrza Miasta Kwidzyna konkurs na wykonanie "Kartki Świątecznej". Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I szkół podstawowych. W eliminacjach szkolnych w dniu 6 listopada jury wybrało 10 prac, które zostały przekazane do Urzędu Miasta w Kwidzynie. Specjalna komisja przy Burmistrzu Kwidzyna wybierze najpiękniejszą kartkę, która zostanie wydrukowana i nagrodzona.

 

2 i 3 XI 2015

PROJEKT „MINI - EKOSZKOŁA”

 

        W dniach 2 i 3 listopada 2015 r. w klasach piątych naszej szkoły zostały przeprowadzone zajęcia w ramach projektu „Mini – ekoszkoła”. Prowadziły panie z International  Paper - pani Marzena Wolska, pani Małgorzata Mosakowska i pani Adriana Grzegrzółka. Dotyczyły one treści ekologicznych, gospodarki leśnej oraz procesu technologicznego produkcji papieru. Zajęcia bardzo podobały się uczniom.

30 X 2015

JESIENNA SAŁATKA OWOCOWA W KLASIE IIC

 

30 października uczniowie z klasy 2c na chwilę zamienili swoją salę w kuchnię i przyrządzali jesienną sałatkę owocową według wcześniej przygotowanych przepisów. Z wielkim zapałem wszyscy obierali, kroili i doprawiali swoje smaczne danie wykazując się przy tym dużą cierpliwością i zaangażowaniem. Owocowa sałatka zachęciła uczniów do zdrowego odżywiania i sprawiła wiele radości, a jak smakowała… Ale to jeszcze nie koniec kulinarnych chęci. Teraz gromadzimy przepisy na kolorową kanapkę… (tworzymy Klasową Księgę Kulinarną). Mniam, mniam!

30 X 2015

HALLOWEEN

 

Naszą szkołę kolejny raz odwiedziły wiedźmy, duchy i wampiry. W piątek, 30 października, na korytarzach szkoły zobaczyć można było różnobarwne postacie z legend i strasznych opowieści. Uczniowie klas IV-VI obejrzeli przedstawienie przygotowane przez klasę 6 b, a po nim mogli wziąć udział w konkursach. Wszyscy świetnie się bawili bo picie soku z cytryny, jedzenie ptysia bez użycia rąk to nie lada wyzwanie, nawet dla potworów.

30 X 2015

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „OBROŃCY WESTERPLATTE”

 

Siedmioro, spośród ośmiorga nagrodzonych i wyróżnionych uczniów naszej szkoły uczestniczyło 30 października w wernisażu II Ogólnopolskiego Biennale Plastycznego „Człowiekiem jestem; nic co ludzkie nie jest mi obce”, którego tegorocznym tematem było ukazanie Obrońców Westerplatte. Zespół Szkół w Gardei i Szkolna Galeria Kontrast przygotowały wystawę pokonkursową oraz montaż słowno-muzyczny, obrazujący walki na Westerplatte, mający uświetnić uroczystość wręczania nagród.

Laureaci konkursu z naszej szkoły, wybrani spośród 229 uczestników z 16 szkół:

 

NAGRODY GŁÓWNE:

Katarzyna Lemańska, Vc

Aleksander Grzegorczyk, IVc

Sebastian Barański, IVc

 

WYRÓŻNIENIA:

Kacper Burdzy, Vd

Przemysław Dubik, VIc

Weronika Tynda, Vc

Mikołaj Nowak, Vd

Karolina Urbańska, Vd

 

Serdecznie gratulujemy uczniom oraz nauczycielce plastyki, pani Ewie Święckiej.

30 X 2015

LEKCJA PLASTYKI W KL. IE

 

30.10.2015 r. na plastyce stworzyliśmy bohatera czytanej przez nas lektury "Plastusiowy pamiętnik" - Plastusia. Nasze malutkie ludziki zrobiliśmy z plasteliny i zgodnie z treścią lektury dokleiliśmy im czerwony nos, odstające uszy i zielone majteczki.

29 X 2015

SZKOLNY KONKURS „ZNAM DZREWA I KRZEWY”

 

        W dniu 29 października 2015 r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu „Znam drzewa i krzewy”. Wzięli w nim udział chętni  uczniowie klas IV- VI. Ich zadaniem było rozpoznać podane gatunki drzew i krzewów na podstawie obrazów liści, owoców lub nasion. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami, wykazując się wiedzą z zakresu dendrologii. Najlepsi w tej dziedzinie to:

 

I miejsce:

Stanisław Jędrzejewski kl. VId

Katarzyna Lemańska kl. Va

Dominik Stępień kl. Vb

Emilia Szramowska kl. IVc

Weronika Tynda kl. Va

 

Wyróżnienia:

Paulina Siemieńska kl. Va

Michał Zimnicki kl. IVa

Igor Chojnacki kl. Va

 

W konkursie wzięli udział także uczniowie: Dagmara Chrzanowska kl. Vb, Mateusz Guziński kl. Va, Mieszko Kapełka, kl. IVc, Patrycja Kęcik kl. Vd, Jan Kielar kl. Vb, Alicja Kućmierowska kl. Vb, Jędrzej Kulczyk kl. Va, Martyna Komorniczak kl. VIa, Dominika Matla kl. Vb, Maja Mielcarek kl. Va, Paula Muzolf kl. IVa, Amelia Myśliwiec kl. VId, Wiktor Niezbecki kl. VIb, Nikola Piasek kl. VB, Dominika Piotrowska kl. VIb, Natalia Piotrowska kl. IVd, Alan Płochacki kl. VIb, Zofia Powroźnik kl. VIb, Emanuel Pułka kl. Va , Aleksandra Rogacka kl. Vd, Julia Święconek kl. IVc, Nikola Wołoszyn kl. VIb

Gratulacje dla wszystkich uczniów!

 

 

28 X 2015

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW Z PRZEDSZKOLA "PROMYK" W KL. IIIC

 

28 października 2015 r. klasę IIIc odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola "Promyk" w Kwidzynie. Dzieci poznały życie szkolne, wzięły udział w zajęciach, zwiedziły budynek SP2. W bibliotece obejrzały wystawę bajek i otrzymały pamiątkowe zakładki. Zobaczyły również zajęcia komputerowe.

24 X 2015

WYSTRZAŁOWA SOBOTA - VI A NA STRZELNICY

 

W sobotę, 24 października, klasa VI a z rodzicami i wychowawcami wzięła udział w zorganizowanym przez Kwidzyńskie Stowarzyszenie Sportowo-Kolekcjonerskie „Gward”,  strzelaniu z karabinu. Spotkanie to dało wszystkim mnóstwo emocji i obudziło ducha rywalizacji międzypokoleniowej. Na zakończenie odbyło się ognisko, pieczenie kiełbasek, kawa, herbata i ciasto przygotowane przez rodziców. Zwycięzcy otrzymali medale, a wszyscy startujący – upominki.

Wyniki zawodów:

 

miejsce

kat. dziewczęta

kat. chłopcy

kat. panie

kat. panowie

I

Ola Król

Nikodem Jankowski

p. Elżbieta Budziłek

p. Marcin Otlewski

II

Zuzia Poproch

Dawid Budziłek

p. Ewa Otlewska

p. Wojciech Budziłek

III

Sylwia Piłat

Czarek Ciepły

p. Karolina Wilczewska

p. Mariusz Połeć

19-23 X 2015

ŚWIETLICOWE WIERSZE O JESIENI

 

W dniach 19-23.10.2015 r. podczas realizacji tematu kompleksowego "Złota jesień" chętne dzieci z naszej świetlicy wzięły udział w zajęciach "My w świetlicy się nie nudzimy i wiersze o jesieni samodzielnie tworzymy". Efektem zajęć były piękne wiersze o jesieni, samodzielnie ozdobione przez małych poetów, które zamieszczone zostały na tablicy szkolnej "Z życia świetlicy". Autorzy poezji zostaną nagrodzeni w dniu 16 listopada 2015 r. podczas "Świetlicowego Przeglądu Piosenki Jesiennej".

Organizatorka Hanna Przysowa

23 X 2015

KLASA IVA i IVD NA WYCIECZCE NA WESTERPLATTE ORAZ W CENTRUM NAUKI "EXPERYMENT"

 

23 października dwie klasy czwarte odwiedziły ważne dla szkoły miejsce pamięci - Westerplatte. Wycieczkę w to miejsce zorganizowano w związku z tegorocznym zadaniem edukacyjnym "Rok Westerplatte". Uczniowie mieli okazję zwiedzać to miejsce z przewodnikiem oraz dowiedzieć się więcej o zdarzeniach i bohaterach sprzed 76 lat. Na mogiłach poległych żołnierzy złożono kwiaty i zapalono znicz.    

 Druga część wycieczki to zajęcia w Centrum Nauki "Experyment" w Gdyni. Tam uczniowie mieli okazję do wielu ciekawych obserwacji z różnych dziedzin nauki. Wycieczka była bardzo udana, a pogoda jak na koniec października po prostu wymarzona.

22 X 2015

KLASA IIA W PRZEDSZKOLU "SMYK"

 

W dniu 22.10.2015 r. odbyło się spotkanie integracyjne uczniów kl. IIa edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły i przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola "Smyk". Po uroczystym powitaniu ogromną atrakcją były zabawy taneczno-ruchowe ze specjalnym gościem.

17 X 2015

RAJD JESIENNY

 

W sobotę 17 października 2015 r. wzięliśmy udział w Rajdzie Jesiennym zorganizowanym przez Oddział Miejski PTTK w Kwidzynie. W piękną trasę z metą w Zielonej Szkole w Brachlewie wybrało się szkolne koło rowerowe "Włatcy druk". Na miejscu turyści otrzymali pamiątkowe znaczki, poczęstunek i wzięli udział w konkursach. W konkursach: wiedzy o regionie oraz w konkursie sprawnościowym II miejsce zajął Dawid Lisewicz z kl. VId. Mimo niesprzyjającej pogody humory dopisywały. Cieszymy się z coraz liczniejszego udziału całych rodzin w naszych rajdach.

14 X 2015

BIERZEMY UDZIAŁ W KONKURSIE "KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ" ORGANIZOWANYM PRZEZ MEN

 

Nasza szkoła po raz drugi bierze udział w konkursie "Książki naszych marzeń” organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jego głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęta do podejmowania inicjatyw na rzecz zwiększenia zainteresowania czytaniem książek wśród uczniów. Umożliwia on uczniom wybór książek, o przeczytaniu których marzą.

Lista 50 książek została przygotowana z propozycji zgłoszonych przez wszystkich uczniów z kl. IV-VI (zobacz). Jeśli teraz przekonamy organizatorów, że to właśnie my powinniśmy wygrać, dostaniemy wszystkie książki z listy! Nasi uczniowie z kl. IVb i Vc, pod kierunkiem p. Krzysztofa Kijka przygotowali na ten temat krótki film pod tytułem "Zaczytany zwycięzca". Film został opublikowany na portalu YouTube (zobacz film), a zgłoszenie przesłaliśmy do organizatorów.

W konkursie mogą wziąć udział wszystkie szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. W każdej z tych kategorii wybrani zostaną laureaci.

13 X 2015

ŚLUBOWANIE KLAS I

 

W środę 13 października 2015 r. w sali gimnastycznej odbyło się tradycyjne ślubowanie uczniów klas I. Dzieci zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej, złożyły ślubowanie na sztandar, a dyrektor szkoły pasował je na uczniów. Uroczystość uświetniły występy szkolnego zespołu „Gwiazdeczki” oraz zespołu mażoretek. Uroczystość ślubowania zaszczyciły swoją obecnością byłe wychowawczynie dzieci z kwidzyńskich przedszkoli. Wszyscy uczniowie dostali piękne prezenty.

10 X 2015

PODSUMOWANIE ROWERIADY 2015 ORAZ RAJD ROWEROWY Z METĄ W OŚNIE NAD LIWĄ

 

Podsumowanie całorocznego konkursu ROWERIADA 2015 odbyło się 10 października. Z przyczyn obiektywnych nie mogliśmy wybrać się z całą grupą „Włatców druk”, więc na mecie w Krzykosach naszą drużynę reprezentowała Aurelka z tatą i rodzeństwem. Przywiozła nam puchar. Zajęliśmy III  miejsce. Znakomicie. Cieszymy się bardzo z tego faktu. Dziękujemy wszystkim członkom  „Ventusa”, największym w Kwidzynie  propagatorom  turystyki rowerowej, dzięki którym niejedną sobotę spędziliśmy na rowerkach, atrakcyjnie i miło. Na ostatni w tym sezonie rajd  jedziemy już w najbliższą sobotę 17.10.2015.

26 września, sobota

Przed nami ostatni etap Roweriady 2015.  Kolejne spotkanie z zaprzyjaźnionymi drużynami „Raczki”, „Szybkie Jednoślady”,  „Społek”, „Konie”, „Hobbici” i przedstawiciele „Ventusa”. Przepiękna, jesienna  pogoda, i jak zwykle, ciepła grochówka i ognisko,  przy którym można było usmażyć kiełbaskę. Nie mogło też zabraknąć konkursów oraz testów. Tym razem wzięliśmy udział w turystycznej odmianie  boule i szybkim darcie oraz dodatkowo zmagaliśmy się z testem  „Osobliwości Przyrodnicze Nadleśnictwa Kwidzyn”. Udało nam się zdobyć punktowane miejsca i nagrody:  I miejsce drużynowo w teście, III miejsce w boule – Dagmara, a III miejsce w darcie zdobył Damian. Spotkała nas tez niespodzianka. Swoją obecnością zaszczycił nas Senator RP Pan Leszek Czarnobaj.  W wyśmienitych humorach wróciliśmy do domu.

Więcej informacji na stronie:

http://www.ventus.pttk-kwidzyn.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=319:lenictwo-on0-parking-nad-liw-roweriada-2015-etap-iv-34-26092015-rok&catid=1:latest-news

7 X 2015

KLASA IID W TORUNIU

 

W dniu 7.10.2015 r. klasa II d wybrała się na wycieczkę do Torunia. Brały udział w zajęciach pieczenia toruńskich pierników. Dowiedziały się, w jaki sposób dawniej je wypiekano i jakich przypraw używano, aby były tak pyszne. Każdy uczeń samodzielnie przygotował własnego piernika. Po zajęciach zwiedzały Toruń dowiadując się ciekawostek od naszej przewodniczki – pani Ani. Następnie dzieci były na zajęciach, w których wcielały się w role bohaterów toruńskich legend. Pobyt w Toruniu był nie tylko wspaniałą zabawą, ale także lekcją historii.

 

3 X 2015

MARATON SKANDIA LANG TEAM

 

Jak co roku  przedstawiciele Szkolnego Koła Turystyczno- Rowerowego „Włatcy druk” reprezentowali szkołę w Maratonie, który odbył się 3 października. Byli to: Michał Czarnota uczeń klasy VIb, Łukasz Mroczek uczeń klasy VIb oraz najmłodszy Michał Zimnicki uczeń klasy IVa. Łukasz i Michał Z. startowali w konkursie rodzinnym na dystansie ok. 10 km, natomiast Michał C. wybrał dystans MINI o długości 42 km. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy wszyscy na jego powrót. Michał bez przeszkód pokonał tak długi odcinek w czasie ok. 3 godzin, wrócił na metę zmęczony niesamowicie, ale niezmiernie szczęśliwy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszego rozwoju, a Michałowi sukcesów we wszystkich przedsięwzięciach rowerowych, w których od lat uczestniczy.

2 X 2015

JESIENNE SAŁATKI OWOCOWE W KLASIE IF

 

W piątek 2 października klasa I f przygotowała samodzielnie zdrowe i kolorowe sałatki owocowe. Przestrzegając zasad higieny dzieci uczyły się bezpiecznie kroić przyniesione owoce. Na koniec wszyscy zajadali się swoimi sałatkami pełnymi witamin.

1 X 2015

SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLAS IE I IF

 

W dniu 1 października klasa Ie i I f wraz z rodzicami spotkały się w Parku Dendrologicznym na Miłosnej. Dzieci uczestniczyły w zajęciach na temat rozpoznawania drzew przeprowadzonych przez pana ze Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa. Kolejną atrakcją spotkania było wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku, nie zabrakło też zabaw i gier sportowych. Bawiliśmy się świetnie.

1 X 2015

WYNIKI KLAS V (OBECNYCH KLAS VI)

 

Znamy już wyniki badania umiejętności piątoklasisty, które odbyły się w maju 2015 r. Zostały przeprowadzone przez Instytut Badań Edukacyjnych. Obecnie są to klasy szóste. Wyniki naszych uczniów są powyżej średniej kraju i województwa. Oto one:

 

Umiejętności polonistyczne

Polska – 50,7 %

Województwo – 49,7 %

SP2 – 55,1 %

 

VI a – 55,8 %

VI b – 57,3 %

VI c – 49,5 %

VI d – 57,9 %

 

Umiejętności matematyczne

Polska – 48,0 %

Województwo – 47,1 %

SP2 – 50,8 %

 

VI a – 54,8 %

VI b – 53,2 %

VI c – 45,2 %

VI d – 49,8 %

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia na sprawdzianie.

 

 

1 X 2015

WYNIKI KLAS IV (OBECNYCH KLAS V)

 

Znamy już wyniki poziomu osiągnięć uczniów klas IV szkoły podstawowej. Badania były przeprowadzone w maju 2015 r. przez Uniwersytet Warszawski. Obecnie są to klasy piąte. Wyniki naszych uczniów okazały się najlepszymi w mieście zarówno z umiejętności polonistycznych jak i matematycznych. Oto one:

 

Umiejętności polonistyczne

Kwidzyn – 100,0 %

SP2 – 104,9 %

 

V a – 103,3 %

V b – 110,7 %

V c – 103,9 %

V d – 101,1 %

 

Umiejętności matematyczne

Kwidzyn – 100 %

SP2 – 112,4 %

 

V a – 105,3 %

V b – 130,0 %

V c – 107,1 %

V d – 106,5 %

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas kolejnych badań.

 

 

30 IX 2015

NAGRANIE HEJNAŁU SZKOŁY

 

30 września 2015r. uczniowie naszej szkoły Łukasz Mroczek z kl. VI b oraz Jakub Perehuda z kl. V c wzięli udział w nagraniu hejnału Szkoły Podstawowej nr 2 im. majora Henryka Sucharskiego. Chłopcy wykonywali hejnał na trąbkach pod okiem kompozytora pana Eugeniusza Kizińskiego. Nagranie odbyło się  w teatrze u akustyka pana Jerzego Perehudy. Efekt tej pracy będzie można usłyszeć podczas wszystkich kolejnych uroczystości, które odbędą się w naszej szkole.

22 IX 2015

KLASA IIA NA WYCIECZCE DO STRAŻY MIEJSKIEJ

 

22 września naszą klasę powitał inspektor Pan Mirosław Ilijin. Uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca strażnika miejskiego, jak działa monitoring w mieście, jak wygląda pełne umundurowanie. Dzieci utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniały sobie o obowiązku noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. Na zakończenie wizyty dzieci dostały odblaski i notesy z numerami alarmowymi.

19 IX 2015

SMAKI JESIENI

 

W dniu 19 września nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w imprezie Smaki Jesieni, podczas której uczniowie z nauczycielami sprzedawali przetwory i wypieki przygotowane przez rodziców naszych uczniów. Gorąco dziękujemy uczniom i ich rodzicom za pomoc w organizacji stoiska i zapraszamy za rok.

18 IX 2015

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2015

 

W dniu 18 września 2015 r. odbyła się kolejna edycja międzynarodowej akcji „Sprzątanie świata”. W naszej szkole wzięły w niej udział klasy III oraz V i VI. Klasy III sprzątały teren szkoły, klasy Va i Vb tereny rekreacyjne nad Liwą.

        Pozostałe klasy V i VI tradycyjnie wzięły udział w porządkowaniu terenów zielonych w Górkach - części lasu i parku. Uczniowie bardzo chętnie oczyszczali teren z papierów i innych zanieczyszczeń. Łącznie nazbierali dużo worków odpadów. Po pracy z przyjemnością spędzili kilka minut  na placu zabaw, regenerując swoje siły.

14 IX 2015

WARSZTATY EKOLOGICZNE O ODPADACH

 

W dniu 14 września 2015 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczne „Segregujemy” dla klas czwartych. Prowadził je pan Janusz Kowalak ze Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa. Uczniowie poznali lub przypomnieli sobie wszystkie pojęcia związane z odpadami oraz ich powtórnym przetworzeniem. Mieli też możliwość praktycznego zastosowania swojej wiedzy. Uczniom bardzo podobały się zajęcia.

12 IX 2015

53. BIEG WESTERPLATTE

 

53. Bieg Westerplatte zgromadził ok. 3150 biegaczy z całej Polski. Zawody odbyły się 12 września 2015 r. w Gdańsku. Na starcie stanęła drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Dawid Szramowski, Robert Wolski, Sylwia Betlejewska, Piotr Bańkowski, Marcin Otlewski i Anna Cichocka. W biegu uczestniczył także Mirosław Ważny tata Weroniki z kl. VIa. Gratulacje!

11 IX 2015

JUBILEUSZ 70-LECIA SZKOŁY

 

     11 września 2015 r. uroczyście obchodziliśmy 70. urodziny naszej szkoły. Do tej uroczystości przygotowywaliśmy się ponad rok (zobacz). Program dnia był bardzo bogaty. O godz. 10.00 w katedrze kwidzyńskiej odbyła się msza św., której przewodniczył absolwent szkoły ks. Wiesław Paradowski. Następnie wszyscy spotkali się w Teatrze Miejskim. W części oficjalnej uroczystości, pracownicy szkoły, którzy przepracowali w niej 25 lat albo więcej zostali wyróżnieni pamiątkowymi medalami. W części artystycznej, wystąpili uczniowie w oprawie orkiestry dętej i pianisty. Można było nabyć specjalnie wydaną, okolicznościową książkę o szkole i inne pamiątki jubileuszowe.

        Ostatnim punktem dnia było spotkanie w budynku szkoły. Tu odsłonięto Dzwon Jubileuszowy, a goście, absolwenci, nauczyciele i uczniowie mieli okazję do spotkań po latach, wspólnych rozmów i zwiedzenia swojej "Dwójki".

      W uroczystościach wzięli udział m.in. obecni i byli uczniowie (w tym najstarsi absolwenci szkoły), nauczyciele oraz zaproszeni goście: parlamentarzyści, przedstawiciele kuratorium oświaty, władz powiatu i miasta Kwidzyna, a także wielu szkół, przedszkoli, instytucji i organizacji pozarządowych.

7 IX 2015

76. ROCZNICA ZAKOŃCZENIA WALK NA WESTERPLATTE I 39. ROCZNICA NADANIA SZKOLE IMIENIA MJRA H. SUCHARSKIEGO

 

     7 września 2015 r. minęła 39. rocznica nadania naszej szkole imienia majora Henryka Sucharskiego, a jednocześnie 76 lat od kapitulacji bohaterskiej załogi Westerplatte. Dlatego w tym dniu klasy spotkały się  w holu szkoły  - przy wystawie poświęconej patronowi (z powodu niesprzyjającej pogody nie było wart przy tablicy pamiątkowej przed budynkiem). Dzieci trzymały warty honorowe i składały wiązanki kwiatów.

3 IX 2015

KLASA IIA NA WYCIECZCE NA POBLISKIE SKRZYŻOWANIE

 

     Celem wycieczki była praktyczna nauka przechodzenia przez jezdnię z zastosowaniem zasad bezpieczeństwa, a także zwrócenie szczególnej uwagi na wybrane znaki drogowe, sposób oznakowania przejścia dla pieszych (pasy, sygnalizacja świetlna).

 


Starsze wiadomości - patrz niżej w archiwum
 

 

Archiwum wiadomości

  2014/15 - drugi semestr  2014/15 - pierwszy semestr   2013/14 - drugi semestr   2013/14 - pierwszy semestr    2012/13 - drugi semestr   2012/13 - pierwszy semestr    2011/12 - drugi semestr  2011/12 - pierwszy semestr  2010/11 - drugi semestr   2010/11 - pierwszy semestr   2009/10   2008/09   2007/08 i wcześniej