ogłoszenia     dziennik elektroniczny     galeria fotografii      księga gości      sport     świetlica szkolna    nasze forum

 

 

rok szkolny 2016/17

semestr I

 

 

2 II 2017

WYNIKI KLASYFIKACJI UCZNIÓW ZA I PÓŁROCZE

 

       Obok można zobaczyć wyniki klasyfikacji uczniów klas IV-VI za I półrocze 2016/2017.

 

oceny

sprawowanie

15 I 2017

PODSUMOWANIE WOŚP

 

Jak każdego roku zagraliśmy w  Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W kweście ulicznej wzięło udział dwudziestu czterech uczniów naszej szkoły oraz siedmiu rodziców, będących opiekunami grup naszych wolontariuszy.

Łącznie udało się zebrać 4661,19 zł.

Serdeczne wyrazy podziękowania za pomoc w organizacji kwesty składamy Rodzicom: p. Katarzynie Chrzanowskiej, p. Annie Guzińskiej, p. Karolinie Jabłońskiej, p. Joannie Kućmierowskiej, p. Natalii Matli, p. Hannie Piotrowskiej i p. Natalii Sobczak.

Gratulacje i wyrazy uznania dla tegorocznych wolontariuszy:

- z klasy VI a: Natalia Kwiatkowska,

- z klasy VI b: Dagmara Chrzanowska, Weronika Dachór, Julia Duchała, Karolina Krupa, Ala Kućmierowska, Dominika Matla,

- z klasy VI c: Mateusz Guziński, Maja Kosarzecka, Maja Mielcarek, Marysia Obremska, Julia Osuch,

- z klasy VI d: Weronika Jabłońska, Dominika Szuster,

- z klasy Va: Kornelia Guzińska, Dominika Skonieczna,

- z klasy V d: Emilia Gadecka, Jagoda Kwaśnicka, Nikola Konopacka, Natalia Piotrowska, Szymon Płocki, Helena Sobczak,

- z klasy IV c: Ronald Jabłoński, Martynka Kućmierowska.

Do zobaczenia na przyszłym finale.

13 I 2017

BAL KARNAWAŁOWY W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

 

W dniu 13.01.2017 r. uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej mieli okazję bawić się na BALU KARNAWAŁOWYM. Wychowawczynie p. Jolanta Muchowska i p. Magdalena Burniewicz zorganizowały dzieciom wspaniałą zabawę – były tańce zespołowe i indywidualne, korowody, węże taneczne i plątaninki muzyczne, podczas których uczniowie klas I-III mieli okazję zaprezentować swoje zdolności muzyczno – ruchowe.

Uczniowie poprzebierani w rozmaite stroje bawili się wyśmienicie. Były konkursy taneczne, w których zwycięzcy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Po trudach tańca i wygibasów można było odpocząć i nabrać sił w specjalnie przygotowanej kawiarence. A było na co popatrzeć… zdjęcia mówią same za siebie!!!

11 I 2017

BAL KARNAWAŁOWY W KLASACH TRZECICH

 

W dniu 11.01.2017r. w sali gimnastycznej odbył się bal karnawałowy dla klas III. Gośćmi na balu były również dzieci z przedszkola  „Promyk” oraz rodzice. Całą imprezę prowadził wodzirej, który organizował dzieciom zabawy, pląsy, konkursy i inne atrakcje.

 

11 I 2017

II MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE „ONI TEŻ BYLI KIEDYŚ DZIEĆMI”

 

W dniu 11.01.2017 r. w Społecznej Szkole Podstawowej w Kwidzynie odbył się powiatowy konkurs dla klas I – III  „Oni też byli kiedyś dziećmi”. Naszą szkołę reprezentowały: Julia Stradomska  z klasy I a, Julia Nosko z klasy II e, Wiktoria Kawecka z klasy III d.  Uczennice zdobyły II miejsce. Gratulujemy!

 

2 I 2017

FINALISTKI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO

 

Znamy już nazwiska uczniów, którzy zakwalifikowali się do finału Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Etap rejonowy odbył się 16 grudnia w SP 4 w Kwidzynie i przystąpiło do niego 121 uczniów, w tym 17 z naszej szkoły. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się 3 nasze uczennice z klasy VIb: Dagmara Chrzanowska, Michalina Klain i Dominika Matla. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się 24 lutego 2017 roku w Gdańsku.

 

http://www.cen.gda.pl/wp-content/uploads/2016/12/Wyniki-konkursu.pdf

 

 

22 XII 2016

WIGILIA W III C

 

Czas Świąt Bożego Narodzenia, to składanie sobie życzeń i wspólne kolędowanie. W klasie III c 22.12.2016 r. dzieci uczestniczyły w klasowej Wigilii. Składały sobie życzenia świąteczne – łamiąc się opłatkiem. Otrzymały także prezenty od Mikołaja. Następnie, przy śpiewanych kolędach częstowali się smakołykami przygotowanymi przez rodziców.

 

22 XII 2016

WIGILIA KLASOWA – III D

 

Tradycja Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole to między innymi Wigilie klasowe. W dniu 22.12.2016 uczniowie klasy III d mieli zaszczyt gościć prababcię jednej z uczennic Panią Teresę Madej. Porozmawiała z dziećmi o tradycjach świąt w dawnych czasach. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali o ozdobach choinkowych, o bardzo skromnych prezentach pod choinką i o potrawach świątecznych. Po złożeniu sobie życzeń, dzieci otrzymały upominki od Mikołaja. Na zakończenie, przy kolędach częstowali się łakociami przygotowanymi przez rodziców. 

21 XII 2016

FINALIŚCI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

 

Znamy już nazwiska uczniów, którzy zakwalifikowali się do finału Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Etap rejonowy odbył się 5 grudnia w SP 4 w Kwidzynie i przystąpiło do niego 52 uczniów, w tym 13 z naszej szkoły. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 8 naszych uczniów:   Igor Chojnacki, kl. VIc, Dagmara Chrzanowska, kl. VIb, Julia Duchała, kl. VIb, Tomasz Gadecki, kl. VIb, Katarzyna Lemańska, kl. VIc, Dominika Matla, kl. VIb, Nicola Piasek, kl. VIb i Paulina Siemieńska, kl. VIc.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się 6 lutego 2017 roku w Gdyni.

 

 

20 XII 2016

WYCIECZKA KL. IIE DO PRACOWNI RZEŹBY

 

20 grudnia wybraliśmy się do Pracowni Rzeźby w Rakowcu. Poznaliśmy tam podstawowe techniki rzeźbiarskie, podziwialiśmy rzeźby wykonane przez różnych artystów. Mieliśmy też okazję wysłuchać bajki o rzeźbiarzu Raku, a także wykonać samodzielnie ozdoby choinkowe.

19-20 XII 2016

KLASA IIIA W ZIELONEJ SZKOLE

 

W dniach 19-20.12. 2016 r. uczniowie klasy IIIa przebywali w zielonej szkole w Brachlewie. Dzieci uczestniczyły tam w zajęciach przyrodniczych, ekologicznych i wycieczkach po lesie. Po południu spędziły czas przygotowując stroiki świąteczne na wspólną Wigilię. Wieczorem chętnie uczestniczyły w przygotowaniu kolacji wigilijnej, a stroiki wcześniej wykonane przez dzieci, były piękną ozdobą stołu. Podczas wspólnego biesiadowania  wszyscy poczuliśmy zbliżające się święta.

19 XII 2016

PRZEDSTAWIENIE BOŻONARODZENIOWE W KLASIE II F

 

Przygotowaliśmy świąteczne przedstawienie dla rodziców. Występ odbył się 19.12.2016 r. Recytowaliśmy wiersze, śpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Wystąpiły anioły, śnieżynki, wróżki i oczywiście Mikołaj. Byliśmy bardzo zadowoleni, kiedy zobaczyliśmy uśmiechy na twarzach naszych rodziców. Wręczyliśmy im własnoręcznie zrobione anioły. Na koniec otrzymaliśmy drobne, słodkie upominki.

19 XII 2016

GALA FINAŁOWA KONKURSU „POMORSKI DZIELNICOWY OCZAMI DZIECKA”

 

W dniu 19.12.2016 r. uczniowie klasy III d -  laureaci konkursu plastycznego „Pomorski dzielnicowy oczami dziecka” pojechali do Gdańska na uroczyste wręczenie nagród. Głównym organizatorem konkursu była Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku. Celem konkursu było między innymi promowanie wizerunku przyjaznego dzielnicowego. Wszystkie prace potwierdziły, że dzieci postrzegają swojego dzielnicowego jako osobę godną zaufania, służącą pomocą i dbającą o ich bezpieczeństwo. Wojewoda Pomorski wręczył laureatom dyplomy i nagrody. W Wojewódzkim Projekcie „Pomorski dzielnicowy oczami dziecka”:

 

I miejsce zajęła Joanna Cybulska

II miejsce zajęła Karolina Stasiak

III miejsce zajął Domink Walkiewicz.

 

Gratulujemy!

16 XII 2016

ZAJĘCIA DLA RODZICÓW W KLASIE III D

 

Boże Narodzenie w tradycji polskiej – to temat lekcji dla rodziców, która odbyła się 16.12.2016 r. w klasie III d. Uczniowie zaprezentowali rodzicom znane i nieznane tradycje bożonarodzeniowe w naszym kraju. Recytowali krótkie utwory związane z polskim Bożym Narodzeniem. W czasie zajęć redagowali życzenia dla swoich najbliższych. Następnie wręczyli rodzicom własnoręcznie wykonane pocztówki z wpisanymi życzeniami.

14 XII 2016

LEKCJA Z UDZIAŁEM RODZICÓW W KLASIE III C

 

Tradycje Świąt Bożego Narodzenia w krajach Europy był tematem zajęć w klasie III c w dniu 14.12.2016 r. W oparciu o prezentację multimedialną uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat tradycji świątecznych w różnych krajach europejskich, między innymi – Kto, gdzie i kiedy rozdaje prezenty? Jak wyglądają pomocnicy Mikołaja? Najbardziej zainteresowała ich duńska tradycja z migdałem ukrytym w ciasteczku, ponieważ, kto trafił migdałka – otrzymał drugi prezent. Na zakończenie lekcji dzieci złożyły rodzicom świąteczne życzenia.

14 XII 2016

MAMY LAUREATA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO

 

14 grudnia 2016 r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbył się finał V Wojewódzkiego Konkursu Historycznego "Bohaterowie Sierpnia 80". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. VIc: Katarzyna Lemańska, Jędrzej Kulczyk i Emanuel Pułka. Katarzyna Lemańska w konkursie zajęła II miejsce i uzyskała tytuł laureata. Gratulujemy.

 

14 XII 2016

POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS II-III „TRADYCJE I ZWYCZAJE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA”

 

W dniu 14 grudnia 2016 r. w naszej szkole odbył się XIV Powiatowy Konkurs Plastyczny dla klas II-III pod nazwą „Tradycje i Zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia”. Celem konkursu jest pielęgnowanie tradycji i zwyczajów obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia, rozbudzanie zainteresowań plastycznych dzieci, oraz integracja międzyszkolna.

W tegorocznym konkursie plastycznym wzięło udział 7szkół z miasta i powiatu: Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 5, Społeczna Szkoła Podstawowa, Katolicka  Językowo-Sportowa Szkoła Podstawowa, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa w Otłowcu, Szkoła Podstawowa w Morawach.

Podczas konkursu dzieci prezentowały swój talent plastyczny. Zadaniem każdej drużyny było ozdobienie dowolnymi materiałami plastycznymi aniołka-kompozycja przestrzenna. Zadaniem dodatkowym było wykonanie przez każdą szkołę „Najpiękniejszego Aniołka Bożonarodzeniowego”. Prace plastyczne oceniało jury w składzie: p. Agnieszka Maj – przewodnicząca SP 5,  p. Grażyna Młot SP 6, p. Bożena Zawalich SP Morawy.

W konkursie plastycznym:

 

I miejsce zajęła drużyna z Katolickiej Szkoły Językowo-Sportowej

II  miejsce zajęła drużyna ze  Szkoły Podstawowej  nr 5

III miejsce zajęła drużyna ze Społecznej Szkoły Podstawowej.

 

W konkursie „Najpiękniejszy Aniołek Bożonarodzeniowy”:

 

I miejsce zajęła Szkoła podstawowa nr 6

II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Otłowcu

III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2.

 

Część artystyczną reprezentowały szkolne zespoły muzyczne i taneczne: „Parada” i  „Tańczące Promyki”. Za udział w konkursie plastycznym wszystkie dzieci otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy.

14 XII 2016

ŚWIETLICOWY KIERMASZ KARTEK ŚWIĄTECZNYCH

 

14 grudnia 2016 roku w budynku "Pod Zegarem" po raz drugi odbył się "Świetlicowy Kiermasz Kartek Świątecznych". Kartki na sprzedaż uczniowie ze świetlicy "Tęczolandia" wraz z wychowawczynią Hanną Przysowa przygotowywali przez 5 tygodni. W sumie wykonano (różnymi technikami) około 300 kart. Prace dzieci wystawione na sprzedaż cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno uczniów klas I-III, jak również ich rodzin. Sprzedano wszystkie pięknie wykonane kartki, a pieniądze zebrane podczas kiermaszu zasilą budżet świetlicy. Dziękujemy rodzicom - paniom: Annie Dzikowskiej, Kamili Cyglickiej i Agnieszce Majewskiej za pomoc podczas trwania kiermaszu.

13 XII 2016

FINAŁ POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „ZOSTAŃ ANIOŁEM”

 

W dniu 13 grudnia 2016 r. w Teatrze Miejskim w Kwidzynie nastąpiło rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Zostań Aniołem” organizowanego przez Kwidzyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych.

W kategorii szkół podstawowych klasy I-III I miejsce otrzymały uczennice z klasy III e: Oliwia Balmas i Martyna Poradowska. W kategorii szkół podstawowych klasy IV-VI I miejsce otrzymała uczennica z klasy VIc Katarzyna Lemańska. III miejsce otrzymali uczniowie: Michalina Klain z klasy VI b i Szymon Mudlaff z klasy VI c. Wyróżnienia otrzymały uczennice:

Weronika Tynda z klasy VI c i Julia Fidler z klasy VI a

Serdeczne gratulacje!

13 XII 2016

MONTAŻ SŁOWNO-MUZYCZNY Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA W KLASIE V D

 

13 grudnia w godzinach popołudniowych w klasie Vd odbyło się spotkanie rodziców i uczniów poświęcone nadchodzącym świętom. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali kolędy i pastorałki. Po emocjonującym występie wszyscy zaproszeni  goście siedli do stołów, by wspólnie pobiesiadować. Było świątecznie, zimowo i bajkowo. Rodzice i uczniowie spędzili ten czas w miłej i przyjaznej atmosferze.

8 XII 2016

LEKCJA OTWARTA W KL. IA

 

8 grudnia 2016 roku w klasie I a odbyła się Lekcja Otwarta, której tematem była choinka. Dzieci opowiadały o różnych ozdobach choinkowych i niektórych zwyczajach świątecznych. Następnie zabrały się do wykonania swojej ozdoby na drzewko „Aniołka”. Chętnie zaangażowali się do pomocy również rodzice. Wspaniałe ozdoby zawisły na naszej klasowej choince. Potem dzieci z radością zaśpiewały piosenki i zarecytowały wiersze o niej. Poczuliśmy już wszyscy zbliżające się święta.

7 XII 2016

MIKOŁAJ W KLASIE IID

 

7 grudnia klasę II d odwiedził Święty Mikołaj. Długo wyczekiwany gość wywołał wiele uśmiechu. Zaprosił dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Na koniec wręczył nam drobne upominki oraz bilety do kina na film animowany "Vaiana: Skarb oceanu".

 

6 XII 2016

MIKOŁAJKI W KLASIE IIE

 

6 grudnia Mikołaj zaskoczył nas miłą niespodzianką. Cała klasa dostała bilety do kina na film "Vaiana i skarb oceanu".

6 XII 2016

MIKOŁAJKOWY WYJAZD DO TEATRU KL. VA I VD

 

W słoneczny, mikołajkowy dzień klasy V a i V d wybrały się do teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu na przedstawienie pt: „Opowieść wigilijna”. Uczniowie mieli okazję śledzić losy człowieka, który na początku jest źle nastawiony do ludzi i nie znosi świąt. Jednak pod wpływem różnych zdarzeń i przemyśleń bohater  opowiadanie Karola Dickensa - Ebenezer Scrooge zmienia się i staje się człowiekiem życzliwym i hojnym. Oprócz dużych wzruszeń związanych ze Świętami Bożego Narodzenia uczniowie mogli przyjrzeć się wspaniałej grze aktorskiej, pięknym kostiumom, które przeniosły ich do XIX wiecznej Anglii oraz cudnej, zimowej i świątecznej scenografii (zobacz fotografie z przedstawienia zamieszczone na stronie Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu).

5 XII 2016

KLASA III C NA ZAJĘCIACH CZERPANIA PAPIERU

 

W dniu 5.12.2016, na zaproszenie rodzica z klasy, uczniowie wykonywali kolorowe zakładki do książek. Ponadto każdy samodzielnie zrobił kartkę z papieru czerpanego, którą wykorzystamy do zrobienia świątecznej pocztówki.

 

5 XII 2016

NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA ŚWIĄTECZNA

 

W poniedziałek 5.12.2016 r. w Urzędzie Miasta odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ogłoszonego przez Burmistrza Miasta Kwidzyna na projekt kartki świątecznej. Najpiękniejszą kartę świąteczną wykonał uczeń naszej szkoły - Piotr Czarnecki z kl.I b. Gratulujemy.

2 XII 2016

KONKURS FOTOGRAFICZNY "JESIEŃ W OBIEKTYWIE"

 

W W dniu 2.12.2016 r. odbyło się podsumowanie konkursu fotograficznego pt. "Jesień w obiektywie". Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Jeszcze raz gratulujemy!

 

Wyniki:

1. miejsce Cezary Drosiński 3c

2. miejsce Ksawery Kasprzyk 2d

3. miejsce Zuzanna Durka oraz Zuzanna Mówińska z 2b.

 

Wyróżnienia:

Julia Szacht 2e, Julia Sieniek 3c, Aleksandra Balsam 2d, Nadia Krzemińska 2d, Wiktoria Majewska 2d.

 

Udział:

Małgorzata Jędrzejak 3a, Antonina Sadura 2d, Lena Borkowska 1 b i Anna Kamińska 3c.

1 XII 2016

I ETAP WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO KL. III

 

W dniu 1 grudnia w naszej szkole odbył się I etap IV Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego dla klas III, organizowany przez Szkołę Podstawową w Gościcinie. Do konkursu przystąpiły 22 osoby, jednak do kolejnego etapu przeszła tylko piątka uczniów. Oto oni:

 

Aleksander Gąsiorowski

Martyna Poradowska

Zofia  Jurkiewicz

Zuzanna Bielak

Marta Wecka.

 

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy w drugim etapie.

30 XI 2016

ANDRZEJKI W ŚWIETLICY

 

Dnia 30.11.2016 r. w świetlicy szkolnej miały miejsce Andrzejki. Przez kilka dni wychowankowie przygotowywali dekoracje i skrupulatnie uczestniczyli w zajęciach, podczas których poznawali tradycje andrzejkowe dawne i współczesne, rozmaite wróżby i pradawne obrzędy. Dziewczynki dowiedziały się jak wróżyły sobie młode panny za czasów ich praprababek, zaś chłopcy poznali typowo męskie wróżby, np. wróżby ze sztachetą w płocie.

Ponadto miały miejsce kącik kulinarny, w którym uczniowie zajadali się frykasami andrzejkowymi oraz dyskoteka w tanecznym rytmie. Na wszystkich minach rysowało się zadowolenie.

30 XI 2016

MIEJSKI KONKURS PRZYRODNICZY „JESTEM BADACZEM PRZYRODY”

 

W dniu 30 listopada 2016 r. w naszej szkole odbyła się trzecia już edycja Miejskiego Konkursu Przyrodniczego „Jestem badaczem przyrody” organizowanego przez Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa w Kwidzynie. W tym roku to nasza szkoła była współorganizatorem tego konkursu. W konkursie wzięli udział uczniowie kwidzyńskich szkół podstawowych - łącznie 18 uczniów.

Zadania przygotowali pracownicy Stowarzyszenia. Dotyczyły zarówno treści przyrodniczych, ekologicznych jak i ochrony przyrody. Uczniowie mieli najróżniejszego typu zadania do wykonania - np. test wiedzy, rozpoznawanie ssaków, dinozaurów, motyli, gatunków inwazyjnych. Musieli się zmierzyć nawet z matematyką w postaci skali. Każdy typ zadań uczniowie rozwiązywali w parach.

Wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo dużą wiedzą i umiejętnościami. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Społecznej Szkoły Podstawowej, trzecie - ze Szkoły Podstawowej nr 4. Jedna drużyna z naszej szkoły - Katarzyna Lemańska i Paulina Siemieńska z kl. VIc zajęły II miejsce. Laureaci konkursu otrzymali wspaniałe nagrody i dyplomy, natomiast pozostali uczestnicy drobniejsze upominki, ufundowane przez Stowarzyszenie. Gratulacje dla zwycięzców oraz wszystkich uczestników konkursu!

29 XI 2016

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY W III D I III C

 

         Andrzejki są okazją do wspólnej zabawy z „przymrużeniem oka”. Połączone są zawsze z wróżbami. W dniu 29.11.2016 r. obie klasy poznały historię andrzejkowych zabaw. Każdy z uczniów mógł sam wziąć udział w wielu zabawnych wróżbach: serce z imionami, kolory przyszłości, liczby – data urodzenia, symbole kwiatowe i wiele innych.

29 XI 2016

ANDRZEJKI W KLASIE IIIA

 

29 listopada uczniowie klasy IIIa zapoznali się tradycjami i historią powstania tego święta a następnie wróżbom i przepowiedniom nie było końca. Każde dziecko miało możliwość poznania swojej wróżby na bliższą i dalszą przyszłość oczywiście z „przymrużeniem oka”. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim dzieciom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

24 XI 2016

REWIA NA LODZIE "KRÓLOWA ŚNIEGU"

 

24 listopada uczniowie klas IIIa i IIIb byli na MOSKIEWSKIEJ REWII NA LODZIE. Widowisko wyreżyserowane przez znakomitą mistrzynię jazdy figurowej na lodzie Olgę Kondraszową, oparte jest na jednej z najsłynniejszych baśni autorstwa H. Ch. Andersena. Dzień później ten sam spektakl obejrzały klasy IIa i IId.

22 XI 2016

SPOTKANIE Z WOLONTARIUSZKĄ Z AUSTRII

 

Na kolejnym spotkaniu z zagranicznym wolontariuszem gościliśmy Katharinę z Austrii. Swoimi historiami przeniosła nas na zaśnieżone szczyty górskie, do pięknych kościołów, prawie poczuliśmy smak pysznej czekolady i usłyszeliśmy muzykę Mozarta. Poznaliśmy, jak zawsze na tego typu spotkaniach, trochę historii, kultury i tradycji Austrii. Mieliśmy możliwość nauczenia się kilku zwrotów po niemiecku, a przede wszystkim posłuchaliśmy i porozmawialiśmy po angielsku.

 

22 XI 2016

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W SZKOLE

 

22 listopada naszą szkołę odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Ekologicznego. Przedszkolaków gościła klasa III a i II f. Wizyta ta miała na celu adaptację i integrację przedszkolaków ze szkołą jako przyszłych uczniów klas I.

Nasi goście zapoznali się z pomieszczeniami szkolnymi: szatnią, świetlicą, klasami dydaktycznymi, kolorową salą, łazienkami oraz placem zabaw. Uczniowie chętnie zaopiekowali się młodszymi dziećmi. Udostępnili im swoje ławki, przybory szkolne i pomagali w wykonaniu pracy plastycznej. Każdy gość miał swojego klasowego opiekuna. Dużo radości sprawiło dzieciom pisanie swojego imienia. A o tym, ile ciekawych miejsc znajduje się w naszej szkole, mogli się dowiedzieć podczas jej zwiedzania.

21 XI 2016

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

 

        W poniedziałek 21 listopada po raz kolejny w klasach I-III obchodziliśmy "Dzień Życzliwości".  Organizatorami obchodów tego dnia były samorządy uczniowskie klasy III b i III d.  Celem tej akcji jest propagowanie wśród uczniów naszej szkoły życzliwości.

        Tego dnia każda klasa otrzymała hasło do opracowania. W wyniku akcji powstała gazetka o życzliwości. Znalazły się na niej również definicje bardzo ważnych słów: PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ.  Gazetkę uzupełnił  "Kodeks życzliwego ucznia".

       

Życzymy wszystkim dni pełnych życzliwości!

Organizatorzy akcji

Klasa III b i III d

17 XI 2016

KONKURS "POMORSKI DZIELNICOWY OCZAMI DZIECKA"

 

        Uczniowie klasy IIId zdobyli czołowe miejsca w konkursie "Pomorski dzielnicowy oczami dziecka. Oto wyniki:

 

    I miejsce - Karolina Stasiak

    II miejsce - Dominik Walkiewicz

    III miejsce - Joanna Cybulska.

 

     Zwycięzcy zostali zaproszeni na Galę Finałową konkursu, która odbędzie się 19 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku. Gratulujemy!

15-16 XI 2016

PROJEKT MINI – EKOSZKOŁA

 

        W dniach 15 i 16 listopada 2016r. nasza szkoła rozpoczęła współpracę z IP w Kwidzynie. Jest to projekt Mini – ekoszkoła przeznaczony dla klas piątych. Zajęcia prowadziły przedstawicielki IP- p. Marzena Wolska, p. Małgorzata Mosakowska i p. Katarzyna Głowacka-Tober. Poruszane były zagadnienia dotyczące zrównoważonej gospodarki leśnej oraz recyklingu. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega ta gospodarka, poznali etapy produkcji papieru, wykorzystania drewna, sens recyklingu. Po raz pierwszy spotkali się z certyfikatami międzynarodowymi w przemyśle drzewnym. Zajęcia bardzo podobały się uczniom.

16 XI 2016

KONKURS WIEDZY O ŚW. JANIE PAWLE II

 

W dniu 16 października 2016 r. wspominaliśmy kolejną rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Pośród uczniów klas VI organizowany był konkurs wiedzy o Św. Janie Pawle II. W konkursie wzięli udział  wszyscy uczniowie klas VI. Celem tego konkursu było  wzbogacanie wiedzy na temat życia oraz posługi w Kościele naszego Wielkiego Rodaka. Uczniowie, którzy wyróżnili się  bardzo dobrą znajomością osoby i życiorysu Ojca św. oraz uzyskali największą ilość punktów  to:

 

I miejsce –   Katarzyna Lemańska     kl VI c 

II miejsce –  Dominika Matla              kl VI b

III miejsce – Weronika Tynda             kl VI c

 

Wyróżnienia:

 

Maja Mielcarek   kl VI c

Nikola Piasek     kl VI b

Cezary Falkowski kl VI b

Tomasz Gadecki kl VI b

Julia Fidler         kl VI a

Aniela Wolska    kl VI a

 

Gratuluję wszystkim, którzy wykazali się dużą wiedzą i dziękuję za udział w konkursie. Zachęcam Uczniów, by zapoznawali się z ogromnym dziełem życia i działalności naszego Wybitnego Polaka. Dziękuję również Rodzicom i gratuluję!

Siostra Narcyzja

 

 

15 XI 2016

SZKOLNY KONKURS „ZNAM DRZEWA I KRZEWY”

 

        Dnia 8 listopada 2016 r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu „Znam drzewa i krzewy” dla klas IV – VI. Uczniowie wykazali się bardzo wysoką umiejętnością rozpoznawania drzew i krzewów, bo aż 6 osób rozwiązało bezbłędnie zadania. Tydzień później – 15 listopada 2016 r. – odbyła się dogrywka. Uczniowie rozwiązywali drugi test. Ostateczna punktacja konkursu przedstawia się następująco:

 

I miejsce - Katarzyna Lemańska kl. VIc

                 Michał Zimnicki kl. Va

II miejsce - Kacper Matysek kl. IVc

III miejsce - Weronika Tynda kla.VIc

 

W konkursie wzięli również udział uczniowie:

Michał Arbart kl.Vc, Natalia Braun kl.IVb, Natalia Czucza kl.IVb, Bartosz Ćwik kl.Vd, Emilia Gadecka kl.Vd, Roland Jabłoński kl. IVc, Weronika Jabłońska kl.VId, Alicja Klawitter kl.Vc, Wiktoria Kmito kl.Vc, Jędrzej Kulczyk kl. VIc, Filip Matysek kl.IVc, Weronika Otlewska kl.Vd, Jakub Pawłowski kl. IVa, Natalia Piotrowska kl.Vd, Weronika Piórkowska kl.Vc, Paulina Siemieńska kl.VIc, Amelia Sławska kl.IVc, Zuzanna Sobieska kl.Vb, Emilia Szramowska kl.Vc, Milena Szczepaniak kl.Vc, Kacper Szymański kl.Vc, Jakub Schreiber kl.IVb, Dominika Szuster kl.VId, Anna Urbańska kl.IVc, Karolina Urbańska kl.VId, Alicja Wąsik kl. Vc, Błażej Witkowski kl. IVa, Weronika Witkowska kl. IVa, Laura Woroniecka kl. VId, Wiktoria Ziółkowska kl. IVb, Weronika Żelazik kl.IVd

Gratulacje dla młodych dendrologów!

 

15 XI 2016

WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY

 

Znamy już nazwiska uczniów, którzy zakwalifikowali się do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. 26 października odbył się etap szkolny konkursu. Wzięło w nim udział 45 uczniów.

Najlepsze wyniki uzyskało 13 osób: Igor Chojnacki, kl. VIc, Dagmara Chrzanowska, kl. VIb, Julia Duchała, kl. VIb, Tomasz Gadecki, kl. VIb, Weronika Jabłońska, kl. VId, Katarzyna Lemańska, kl. VIc, Maja Lupa, kl. Va, Dominika Matla, kl. VIb, Maja Mielcarek, kl. VIc, Nicola Piasek, kl. VIb, Paulina Siemieńska, kl. VIc, Dominika Szuster, kl. VId i Michał Zimnicki, kl. Va.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie rejonowym, który odbędzie się 5 grudnia 2016 roku w SP 4 w Kwidzynie.

14 XI 2016

JESIENNY KONKURS PLASTYCZNY ŚWIETLICY ROZSTRZYGNIĘTY

 

W dniu 14 listopada 2016 r. został rozstrzygnięty Konkurs Plastyczny p.n. "Stroik jesienny". W konkursie wzięło udział 19 uczniów. Uczestnicy przygotowali pracę przestrzenną przy użyciu różnorodnych materiałów przyrodniczych. Celem tego konkursu było zdobywanie i wzbogacanie wiedzy na temat otaczającego świata, uwrażliwienie na piękno jesiennej przyrody, rozwijanie inwencji twórczej, wyobraźni. Dostarczone prace oceniła powołana do tego celu Komisja, która miała niezwykle trudne zadanie, aby spośród wszystkich prac wybrać te najpiękniejsze z pięknych. Ostatecznie przyznano nagrody następującym uczniom:

 

I miejsce - Nina Szalczewska kl. Ia oraz Wiktoria Majewska kl. IId

II miejsce - Jakub Grodecki kl. Ib

III miejsce - Paweł Janecki kl. IIf

 

Wyróżnienia:

Hanna Lewandowska - kl. Ib

Iga Żmieńko - IIIc

Lena Borkowska - kl. Ib

Karolina Stasiak - kl. IIId

Maria Sobiech - kl. Ib.

 

Gratulujemy wszystkim artystom i dziękujemy za udział w konkursie. Wkrótce odbędzie się uroczyste wręczenie nagród. Organizatorkami konkursu były: Jolanta Muchowska i Magdalena Burniewicz.

10 XI 2016

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI ORAZ URODZIN PATRONA SZKOŁY

 

W 1795 r. z map Europy i Świata wymazano państwo polskie. Jego obszar i ludność je zamieszkująca weszły w skład trzech krajów: Rosji, Prus i Austrii. W okresie XIX wieku Polacy kilkakrotnie bezskutecznie zrywali się do walki zbrojnej o odzyskanie niepodległości, co ostatecznie udało się dopiero 11 listopada 1918 r.

W czwartek 10.11.2016 r. nasza szkoła uczciła ten dzień uroczystym apelem i kotylionami upamiętniającymi święto. Podczas tej samej uroczystości wspominaliśmy 118 rocznicę urodzin patrona naszej szkoły - majora Henryka Sucharskiego. Święto ubarwił występ szkolnego zespołu mażoretek „Parada”.

9 XI 2016

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY „Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT”

 

W dniu 9.11.2016 roku odbyła się w naszej szkole kolejna edycja międzyszkolnego konkursu dla klas trzecich szkół podstawowych „Z przyrodą za pan brat”

W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Eko–Inicjatywa zaproszony gość – pan Jakub Marciniak zaprezentował zebranym drużynom wiele ciekawostek ze świata przyrody.

Podczas konkursu uczniowie wykazali się ogromną wiedzą przyrodniczą i ekologiczną. Jednak, jak w każdym konkursie jest drużyna zwycięska. W tym roku I miejsce zajęła drużyna z SP 4 w składzie: Sara Sobczak,  Filip Pudło,  Wiktor Rafka. Pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni. Każdy uczestnik otrzymał ciekawe nagrody.

8 XI 2016

SPOTKANIE Z WOLONTARIUSZKĄ Z WŁOCH

 

Kolejne spotkanie z zagranicznym wolontariuszem za nami. Tym razem gościliśmy Francescę z Włoch. Opowiedziała nam bardzo dużo o swoim kraju, zwyczajach i tradycjach tam panujących. Mogliśmy zobaczyć skąd pochodzi, jak wygląda jej miasteczko, oraz okolica w której się wychowała. Francesca zaskoczyła nas ciekawostkami na temat Włoch, a na koniec prezentacji przeprowadziła quiz. Wszystko jak zawsze w przyjemnej atmosferze i po angielsku.

 

4 XI 2016

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO

 

Znamy już nazwiska uczniów, którzy zakwalifikowali się do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. 20 października odbył się etap szkolny konkursu. Wzięło w nim udział 44 dzieci z klas IV – VI.

Najlepsze wyniki uzyskało 17 osób: Igor Chojnacki, kl. VIc, Dagmara Chrzanowska, kl. VIb, Julia Duchała, kl. VIb, Patrycja Kęcik, kl. VId, Michalina Klain, kl. VIb, Katarzyna Lemańska, kl. VIc, Dominika Matla, kl. VIb, Maja Mielcarek, kl. VIc, Oliwia Mówińska, kl. VIa, Paula Muzolf, kl. Va, Maria Obremska, kl. VIc, Nicola Piasek, kl. VIb, Paulina Siemieńska, kl. VIc, Weronika Tynda, kl. VIc, Aleksandra Ulatowska, kl. VId, Amelia Witkowska, kl. Va i Michał Zimnicki, kl. Va.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie rejonowym, który odbędzie się już 16 grudnia 2016 roku w SP 4 w Kwidzynie.

3 XI 2016

AKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ CHOREJ MARTUSI

 

Dzieci z naszej świetlicy „Tęczolandia” wraz z wychowawczynią Hanną Przysowa we wrześniu włączyły się w akcję charytatywną na rzecz chorej na raka 3-letniej Martusi.

Na prośbę jednej z mam (naszej wychowanki Ingi) o wykonanie dla chorej dziewczynki laurek i innych upominków z okazji jej 4. urodzin, dzieci ze świetlicy z wielkim zapałem zabrały się do pracy. I tak powstały piękne aniołki, laurki, obrazki i motyle. Następnie wszystkie upominki oraz słodycze zapakowano do kolorowego pudełka i przekazano na ręce mamy Ingi, która dostarczyła „świetlicową niespodziankę” do rąk własnych małej solenizantki, do Szpitala Centrum Zdrowia dziecka w Warszawie.

Jak zrelacjonowała nam mama Ingi, chora Martusia była bardzo zaskoczona taką niespodzianką. Dzieci ze świetlicy sprawiły radość małej pacjentce, tym samym wykazały się nie tylko empatią, ale wielkim sercem i zaangażowaniem.

Hanna Przysowa

2 XI 2016

OGÓLNOPOLSKIE BADANIE UMIEJĘTNOŚCI W KLASACH II i III

 

We wrześniu wszyscy uczniowie klas II i III wzięli udział w Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności z edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Oto wyniki:

 

klasy II              klasy III 

 

 

28 X 2016

HALLOWEEN W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

 

Dnia 28.10.2016. w świetlicy szkolnej miało miejsce „mini Halloweeen”. Część uczniów w strasznych przebraniach, w potwornych maskach wzięło udział w zabawach, tańcach i innych przerażających zadaniach.

Uczestnicy dowiedzieli się skąd wzięła się tradycja Halloween, jak bawiono się w dawnych krajach celtyckich i jakie zabawy zachowały się do dziś. Tak więc w świetlicy bawiono się w straszne tańce na gazetach, indywidualne tańce strzyg i wampirów, korowody straszydeł. Był też konkurs na najstraszniejszą minę halloweenową.

Ponadto uczniowie poznali wiele słów związanych z celtyckim świętem, takich jak : pumpkin, Jack – o – Latern, ghost, vampire, zombie, black cat, witch, grave i inne.

Miała również miejsce zabawa „Trick or treat” – cukierek albo psikus. Cały dzień zakończyła prezentacja multimedialna o Halloween.

28 X 2016

DZIEŃ KSIĄŻKI

 

     Piątek 28.10.2016 r. stał się istnym Świętem Książki w naszej szkole. Wszyscy wzięli udział w celebrowaniu czytania, które przenosi w świat przygód, uczuć i emocji. To miód na serce dla moli książkowych. Oby więcej takich widoków w naszej szkole.

 

20 X 2016

WYCIECZKA KLASY IIB DO GDAŃSKA

 

W czwartek 20.10.2016 r. klasa II b i  była na wycieczce w Gdańsku. Dzieci zwiedziły Westerplatte, były na ciekawych zajęciach w Centrum Hewelianum, a w drodze powrotnej do domu zobaczyły stadion.

20 X 2016

WYCIECZKA DO GDAŃSKA

 

    20.10.2016r. byliśmy na wycieczce w Gdańsku. Najpierw spacerowaliśmy po Westerplatte. Tam dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek na temat bitwy, która się tam odbyła. Zrobiliśmy wspólne zdjęcia i kupiliśmy pamiątki. Następnym punktem naszej wycieczki było Centrum Hewelianum. Tu zwiedzaliśmy wystawy oraz uczestniczyliśmy w zajęciach chemicznych u Pana Kleksa. Było to ciekawym doświadczeniem. Na koniec udaliśmy się na stadion. Wycieczka była udana, będziemy ją miło wspominać.

Klasa II f

17-18 X 2016

KLASA III D W ZIELONEJ SZKOLE W BRACHLEWIE

 

W dniach 17-18.10. 2016 r. uczniowie klasy III d przebywali w zielonej szkole w Brachlewie. Dzieci uczestniczyły tam w zajęciach przyrodniczych, ekologicznych i wycieczkach po lesie. Po południu spędziły czas przy ognisku posilając się pieczoną kiełbasą. Wieczorem zaś bawiły się przy ulubionej muzyce - była dyskoteka. Dopisywał wszystkim dobry humor.

18 X 2016

BARDZO DOBRE  WYNIKI W OGÓLNOPOLSKIM BADANIU UMIEJĘTNOŚCI Z PRZYRODY

 

We wrześniu wszyscy uczniowie klas IV – VI wzięli udział w Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności z Przyrody. Oto wyniki:

Kl. IV a – 62 % 

Kl. IV b – 65 % 

Kl. IV c – 65 % 

Kl. IV d – 66 %

SP2 – 65 %

Polska – 61 %

 

Kl. V a – 67 % 

Kl. V b – 68 % 

Kl. V c – 61 % 

Kl. V d – 64 %

SP2 – 65 %

Polska – 64 %

 

Kl. VI a – 62 % 

Kl. VI b – 73 % 

Kl. VI c – 68 % 

Kl. VI d – 66 %

SP2 – 67 %

Polska – 60 %

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia  na kolejnych badaniach

 

 

17 X 2016

EUROPEJSKI DZIEŃ PRZYWRACANIA CZYNNOŚCI SERCA

 

W dniu 17 października po raz kolejny uczniowie naszej szkoły brali udział w obchodach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca w ramach, którego kwidzyński Sztab WOŚP wraz z Komendą Powiatową Straży Pożarnej zorganizował w hali sportowej przy ulicy Wiejskiej - dzień nauki udzielania pierwszej pomocy. Pod okiem instruktorów uczniowie klas IVC, VC i IVD doskonalili podstawowe umiejętności i wiedzę o czynnościach ratujących życie. W drugiej części obchodów organizatorzy wraz z chętnymi uczestnikami przystąpili do bicia rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy, a naszą szkołę reprezentowała klasa IVD. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie przyczynili się do zdobycia Rekordu Guinnessa. Czekamy na dobre wiadomości od organizatorów.

17 X 2016

BARDZO DOBRE WYNIKI W OGÓLNOPOLSKIM BADANIU UMIEJĘTNOŚCI Z JĘZYKA POLSKIEGO

 

We wrześniu wszyscy uczniowie klas IV – VI wzięli udział w Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności z Języka Polskiego. Oto wyniki:

Kl. IV a – 52 % 

Kl. IV b – 67 % 

Kl. IV c – 69 % 

Kl. IV d – 59 %

SP2 – 62 %

Polska – 55 %

 

Kl. V a – 63 % 

Kl. V b – 54 % 

Kl. V c – 59 % 

Kl. V d – 55 %

SP2 – 58 %

Polska – 55 %

 

Kl. VI a – 62 % 

Kl. VI b – 75 % 

Kl. VI c – 61 % 

Kl. VI d – 60 %

SP2 – 64 %

Polska – 53 %

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia  na kolejnych badaniach.

 

 

17 X 2016

ZNAMY WYNIKI Z OGÓLNOPOLSKIEGO BADANIA UMIEJĘTNOŚCI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

We wrześniu wszyscy uczniowie klas IV – VI wzięli udział w Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności z Języka Angielskiego. Oto wyniki:

Kl. IV a – 66 % 

Kl. IV b – 69 % 

Kl. IV c – 62 % 

Kl. IV d – 67 %

SP2 – 66 %

Polska – 63 %

 

Kl. V a – 71 % 

Kl. V b – 69 % 

Kl. V c – 72 % 

Kl. V d – 72 %

SP2 – 71 %

Polska – 70 %

 

Kl. VI a – 65 % 

Kl. VI b – 70 % 

Kl. VI c – 71 % 

Kl. VI d – 62 %

SP2 – 67 %

Polska – 64 %

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia  na kolejnych badaniach.

 

 

12 X 2016

WYCISKANIE SOKU Z JESIENNYCH OWOCÓW W KL. IIB

 

Na zajęciach ekologicznych w dniu 12.10.2016 r. uczniowie klasy II b z pomocą Pani Dagmary Jędrzejak, wykonali naturalne soki z jesiennych owoców.

12 X 2016

BARDZO DOBRE WYNIKI W OGÓLNOPOLSKIM BADANIU UMIEJĘTNOŚCI Z MATEMATYKI

 

We wrześniu wszyscy uczniowie klas IV–VI wzięli udział w Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności z Matematyki. Oto wyniki:

 

Kl. IV a – 79 %  stanin 6 wyżej średni

Kl. IV b – 88 %  stanin 9 najwyższy

Kl. IV c – 76 %  stanin 6 wyżej średni

Kl. IV d – 80 % stanin 7 wysoki

SP2 – 81 % stanin 7 wysoki

woj. pomorskie – 73 %

Polska – 74 %

 

Kl. V a – 69 %  stanin 7 wysoki

Kl. V b – 58 %  stanin 5 średni

Kl. V c – 61 %  stanin 6 wyżej średni

Kl. V d – 68 % stanin 7 wysoki

SP2 – 64 % stanin 7 wysoki

woj. pomorskie – 58 %

Polska – 58 %

 

Kl. VI a – 50 %  stanin 5 średni

Kl. VI b – 72 %  stanin 9 najwyższy

Kl. VI c – 68 %  stanin 8 bardzo wysoki

Kl. VI d – 58 % stanin 6 wyżej średni

SP2 – 62 % stanin 7 wysoki

woj. pomorskie – 51 %

Polska – 51 %

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia  na kolejnych badaniach.

 

 

12 X 2016

BARDZO DOBRE WYNIKI W OGÓLNOPOLSKIM BADANIU UMIEJĘTNOŚCI Z HISTORII

 

We wrześniu wszyscy uczniowie klas V i VI wzięli udział w Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności z Historii. Oto wyniki:

 

Kl. V a – 64 %  stanin 7 wysoki

Kl. V b – 51 %  stanin 4 niżej średni

Kl. V c – 53 %  stanin 5 średni

Kl. V d – 58 % stanin 6 wyżej średni

SP2 – 57 % stanin 6 wyżej średni

woj. pomorskie – 51 %

Polska – 54 %

 

Kl. VI a – 67 %  stanin 6 wyżej średni

Kl. VI b – 79 %  stanin 9 najwyższy

Kl. VI c – 79 %  stanin 9 najwyższy

Kl. VI d – 64 % stanin 5 średni

SP2 – 72 % stanin 8 bardzo wysoki

woj. pomorskie – 60 %

Polska – 63 %

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia  na kolejnych badaniach.

 

 

5 X 2016

KLASA IIB POZNAWAŁA RZEKĘ LIWĘ

 

W październiku Pani Eliza z CEE przeprowadziła w klasie II b zajęcia o rzece Liwie. Opowiedziała nam kilka ciekawostek o rzece przepływającej przez Kwidzyn.

Na kolejnych zajęciach wykonaliśmy filtry do oczyszczania wody. Zajęcia były bardzo ciekawe, dzieci oczyściły wodę w samodzielnie wykonanych filtrach.

27 IX 2016

SPOTKANIA Z WOLONTARIUSZAMI Z RÓŻNYCH KRAJÓW

 

Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Akwedukt w Kwidzynie uczniowie klas V i VI mają szansę spotykać się z wolontariuszami z różnych krajów. We wtorek, 27 września, gościem pierwszego spotkania był Yigit wolontariusz z Turcji, który do Kwidzyna przyjechał kilka dni temu. Opowiedział nam o swoim kraju, ważnych informacjach i ciekawostkach z nim związanych. Nauczyliśmy się kilku zwrotów po turecku, a nasz gość po polsku. Ciekawą prezentację wzbogacił słodkim poczęstunkiem przywiezionym z Turcji lokum. Wspaniale bawiliśmy się słuchając jego opowieści, ale też zadając pytania dotyczące Turcji i samego wolontariusza oczywiście po angielsku. Kolejne spotkanie, z wolontariuszką z Włoch, już za 2 tygodnie.

23 IX 2016

WIZYTA POLICJANTEK Z KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W KWIDZYNIE W ŚWIETLICY SP2

 

W dniu 23.09.2016 r. na zaproszenie wychowawczyń świetlicę szkolną odwiedziły policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie. W ramach tematu “Bezpieczna droga do szkoły” panie nadkom. Gabriela Mateusiak i Anna Filar rozmawiały z wychowankami świetlicy (uczniami klas pierwszych) o bezpieczeństwie w drodze do i ze szkoły. Sprawdziły znajomość znakόw drogowych najczęściej spotykanych wokół szkoły i placów zabaw, a także sposoby bezpiecznego podróżowania autem.

Ponadto przybliżyły uczniom zawód policjanta, prezentując umundurowanie, wyposażenie i zakres obowiązków. Jednak najatrakcyjniejszym punktem wizyty było wyjście uczniów na skrzyżowanie przy ul. Staszica i Grunwaldzkiej, gdzie panie policjantki zaprezentowały w praktyce prawidłowe i bezpieczne przechodzenie po pasach przez ruchliwe skrzyżowanie dróg. Za cenne uwagi i wskazówki składamy paniom policjantkom serdeczne podziękowania.

23 IX 2016

WYNIKI KLAS IV OBECNYCH KLAS V

 

Znamy już wyniki poziomu osiągnięć uczniów klas IV szkoły podstawowej. Badania były przeprowadzone w czerwcu 2016r. przez Uniwersytet Warszawski. Obecnie są to klasy piąte. Wyniki naszych uczniów z umiejętności matematycznych okazały się najlepsze, a z języka polskiego jedne z najlepszych w mieście.

Oto one:

Umiejętności polonistyczne

Kwidzyn – 100,0 %

SP2 – 100,7 %

 

V a – 104,8 %

V b –  98,4 %

V c –  96,2 %

V d – 102,8 %

 

 

Umiejętności matematyczne

Kwidzyn – 100 %

SP2 – 103,5 %

 

V a – 112,4 %

V b – 97,7 %

V c – 92,9 %

V d – 111 %

 

Gratulujemy uczniom i nauczycielom. Życzymy powodzenia podczas kolejnych badań.

 

 

16 IX 2016

ŚWIETLICZAKI SPRZĄTAJĄ ŚWIAT

 

W dniu 16.09.2016 r. uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej „Sprzątanie świata 2016”. Dzieci przygotowane w gumowe rękawiczki i foliowe worki wraz z paniami J. Muchowską i M. Burniewicz sprzątały teren małej szkoły „Pod zegarem”. Dokładnie oczyszczono cały plac zabaw, małe boisko oraz parking przylegający do budynku przy ulicy Staszica.

Uczniowie zadowoleni z dobrze spełnionego obowiązku przyczynili się do oczyszczenia naszej Ziemi z jakże niewygodnych odpadów.

Gdy rano słońce świeci,
wybiegają na dwór dzieci.
Miotły, szczotki idą w ruch,
Śmieciu precz, brudzie precz!
Ład, porządek dobra rzecz!
Tu papierek od cukierka.
Tam po soku jest butelka.
Ówdzie puszka po napoju.
I pudełko może twoje.
Żyć nie można w bałaganie,
więc się bierzmy za sprzątanie.
Zmykaj śmieciu do śmietnika.
Bałaganie, brudzie znikaj..

 

16 IX 2016

SPRZĄTNIE ŚWIATA

 

W piątek - 16 września 2016r. odbyła się kolejna akcja „Sprzątanie Świata 2016”. Tradycyjnie nasza szkoła wzięła w niej udział. Klasy piąte sprzątały teren parku w Górkach. Uczniowie znajdowali najróżniejsze odpady, z których część mogli nawet posegregować. W ten sposób przyczynili się do działań chroniących środowisko przyrodnicze.

 

Klasy III

Co roku najstarsze klasy z Budynku Pod Zegarem biorą udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Uczniowie porządkują teren wokół szkoły. Wiedzą doskonale, jak segregować zbierane odpady.

12-14 IX 2016

WARSZTATY EKOLOGICZNE

 

     W dniach 12 i 14 września odbyły się warsztaty ekologiczne dla klas czwartych. Przeprowadził je Pan Janusz Kowalak ze Stowarzyszenia Eko Inicjatywa w Kwidzynie. Uczniowie utrwalili swoją wiedzę na temat odpadów, ich segregacji oraz recyklingu. Zajęcia bardzo podobały się uczniom.

10 IX 2016

54. BIEG WESTERPLATTE

 

10 września na trasę 54. Biegu Westerplatte wyruszyło ponad 3 tys. biegaczy z całej Polski. Start i meta zlokalizowane były na Westerplatte, u stóp pomnika upamiętniającego polskich obrońców Wybrzeża we wrześniu 1939 roku. W tym roku naszą szkołę reprezentowali: Sylwia Betlejewska, Piotr Bańkowski, Marcin Otlewski i Anna Cichocka. Gratulujemy!

8 IX 2016

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY KL. IIIA

 

8 września klasa III a udała się na spacer po wybranych drogach wiodących do szkoły, w tym na pobliskie skrzyżowanie, aby utrwalić zasady bezpiecznego poruszania się i przechodzenia przez ulicę. Okazało się, że dzieci dobrze wiedzą, co robić aby być bezpiecznym na drodze podczas spacerów i wycieczek, również tych z kolegami i koleżankami.

7 IX 2016

40. ROCZNICA NADANIA SZKOLE IMIENIA MAJORA HENRYKA SUCHARSKIEGO

 

W tym roku obchodzimy 40. rocznicę nadania imienia naszej szkole. 7 września 1976 r., 37 lat od kapitulacji Westerplatte, odbyła się uroczystość z udziałem wiceministra oświaty i wychowania gen. Zygmunta Huszczy i władz miasta. Dyrektor Bronisława Gąsiorowska odebrała akt nadania imienia oraz sztandar ufundowany przez komitet rodzicielski. Dokonano także odsłonięcia tablicy, upamiętniającej ten dzień (zobacz fotografie z archiwum szkoły).

Przygotowania do jednego z najważniejszych momentów w dziejach szkoły zaczęły się od ogłoszenia 6 października 1975 r. wśród uczniów plebiscytu pod hasłem „Szukamy bohaterów, imieniem których nazwalibyśmy naszą szkołę”. Oficjalne ogłoszenie wyników miało miejsce 11 grudnia tego roku. Wybór padł na majora Henryka Sucharskiego. Rozpoczęto intensywne przygotowania: nawiązano korespondencję z żołnierzami – uczestnikami walk na Westerplatte, gromadzono dokumentację, młodzież zapoznawała się z sylwetką przyszłego patrona, wykonywała albumy, gazetki itp.

W kwietniu 1976 r. zaczęto tworzyć Izbę Pamięci Majora Henryka Sucharskiego, w której umieszczono prace dzieci i młodzieży oraz udostępniono bogaty zbiór fotografii.

Dziś postać patrona majora Henryka Sucharskiego jest tak samo ważna dla każdego ucznia, jak wówczas. Sztandar od 40 lat towarzyszy nam w najważniejszych momentach - wita każdego pierwszoklasistę, żegna każdego absolwenta. Tradycja związana z obchodzeniem kolejnych rocznic nadania imienia i urodzin patrona wzbogaca życie szkoły, wyróżnia ją, czyniąc wyjątkową. Mając takiego patrona mogliśmy stać się członkami wyjątkowego stowarzyszenia – Klubu Szkół Westerplatte. Wspólnie z innymi placówkami, co roku spotykamy się, by w godny sposób oddać cześć pamięci bohaterskich obrońców Westerplatte.

 


Starsze wiadomości - patrz niżej w archiwum
 

 

Archiwum wiadomości

 2015/16 - drugi semestr    2015/16 - pierwszy semestr  2014/15 - drugi semestr  2014/15 - pierwszy semestr   2013/14 - drugi semestr   2013/14 - pierwszy semestr    2012/13 - drugi semestr   2012/13 - pierwszy semestr    2011/12 - drugi semestr  2011/12 - pierwszy semestr  2010/11 - drugi semestr   2010/11 - pierwszy semestr   2009/10   2008/09   2007/08 i wcześniej