Nasz kanał w YouTube Zobacz nas na Facebooku

ogłoszenia     dziennik elektroniczny     galeria fotografii      księga gości      sport     świetlica szkolna    nasze forum

16 IV 2018

XVI POWIATOWY KONKURS POETYCKI "MÓJ PRZYJACIEL KSIĄŻKA"

 

W poniedziałek 16 kwietnia w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie XVI Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Mój przyjaciel książka”. Konkurs przeznaczony był dla klas IV – VII szkół podstawowych powiatu kwidzyńskiego, a przystąpiło do niego jedenaście placówek z Kwidzyna i okolic. Głównym celem zmagań poetyckich było rozwijanie wrażliwości i zdolności twórczych dzieci.

Jurorzy zdecydowali nagrodzić 16 najlepszych prac. Oto laureaci:

 

I miejsce

Łucja Kolberg SP Ryjewo, n-l Dorota Baranowicz

 

II miejsce

Amelia Kowalska SP Licze, n-l Iwona Zelmańska

 

III miejsca

Natalia Braun SP 2 Kwidzyn, n-l Magdalena Ruczko

Krystian Szot SP 2 Kwidzyn, n-l Ewelina Wołoszyn

 

Wyróżnienia:

Maksymilian Budnik SP 5 Kwidzyn, n-l Anna Kopicińska

Karolina Drańska SP Morawy, n-l Joanna Wiczyńska

Wiktoria Gatz SP 6 Kwidzyn, n-l Wioletta Hillar

Martyna Gruza SP Licze, n-l Iwona Zelmańska

Julia Krupa SP Ryjewo, n-l Bernadeta Łukaszewska

Julia Małkiewicz SP Czarne Dolne, n-l Agnieszka Miller-Ważny

Martin Rzepczyński SP 2 Kwidzyn, n-l Ewelina Wołoszyn

Daria Stachurska SPzOMS, n-l Bożena Lemańska

Maria Szymańska SP Korzeniewo, n-l Halina Rybarczyk

Edyta Ścisłowska SP Straszewo, n-l Małgorzata Sawińska

Maja Ślebocka SP Morawy, n-l Joanna Wiczyńska

Jagoda Wasiak SSP Kwidzyn, n-l Agnieszka Schodowska

 

Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, a ich nauczyciele poloniści – podziękowania za wkład włożony w przygotowanie uczniów do konkursu. Gratulujemy. Zobacz wiersze.

Imprezę uświetniła obecność pisarza pana Tomasza Wandzla, jurora konkursu, autora „Grzecznej dziewczynki”, „Domu w chmurach”, „Hycla”, zbioru opowiadań „Żółty długopis” oraz najnowszej powieści pt. „Czyste zło”. Uczestnicy imprezy mieli okazję kupić książkę napisaną przez gościa honorowego, zdobyć jego autograf, a także posłuchać historii jego drogi do sukcesu.

14-15 IV 2018

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

 

14 kwietnia 2018 r. w Czarnej Sali przy ul. Słowiańskiej w Kwidzynie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski "Proza i Poezja Światowa". Wiktoria Gwóźdź z klasy I a zajęła II miejsce i Nina Kopyn z klasy I a również zajęła II miejsce. Gratulujemy sukcesu!

Natomiast reprezentantkami klas IV-VII 15 kwietnia były uczennice: Martyna Chodorowska, kl. Va, Natalia Czucza, kl. Vb, Kalina Kassner, kl. Va, Natalia Partyka, kl. IVb oraz Milena Szczepaniak, kl. VIc. Kalina zdobyła II miejsce, a pozostałe dziewczynki zostały wyróżnione. Gratulujemy!

12 IV 2018

III MIEJSCE JULKI PAZDAN Z IIIF W POWIATOWYM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM.

 

12 kwietnia 2018 r. w Społecznej Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Kwidzynie odbył się POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY dla uczniów klas III szkół podstawowych „Z ortografią za pan brat”. Nasza szkołę reprezentowali Błażej Szalczewski z klasy III e oraz Julia Pazdan z klasy III f. Julce udało się zdobyć statuetkę za III miejsce. Gratulujemy!

9-11 IV 2018

WYJAZD INTEGRACYJNY KLASY VI A

 

        W dniach 9 – 11 kwietnia 2018 r. klasa VI a pod opieką wychowawczyni i Pani Ani wybrała się na biwak do Miechucina. Była to wspaniała, niezapomniana przygoda, podczas której uczniowie pod okiem instruktorów pokonywali swoje słabości, a przy tym dobrze się bawili. W czasie pobytu atrakcji nie brakowało: wspinaczka na ściance, przeprawa linowa nad bagnami, tyrolka, podchody nocą, ognisko, zjazd na linie i wiele, wiele innych. Wróciliśmy z wyprawy pełni wrażeń i bardzo zadowoleni.

11 IV 2018

TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

 

        Dnia 11 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Kwidzynie odbyła się kolejna edycja – etap miejski - Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna złożona z uczniów klasy VId. Byli to: Nikola Konopacka, Natalia Piotrowska, Bartosz Ćwik i Szymon Płocki. Uczniowie mieli szereg różnych zadań do wykonania - test złożony z zadań związanych z przepisami ruchu drogowego, test z krzyżówek drogowych, udzielanie pierwszej pomocy „poszkodowanej” osobie oraz do przejechania miasteczko rowerowe i tor przeszkód. Nasi uczniowie wspaniale dali sobie radę ze wszystkimi zadaniami. Zdobyli II miejsce, otrzymując pamiątkowy dyplom oraz nagrody indywidualne.

10 IV 2018

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS I – III

 

10 kwietnia 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I – III. Wzięło w nim udział 19 uczniów. Laureatami zostali: Wiktoria Gwóźdź z kl. I a, Nina Kopyn z kl. I a, Kornelia Rusnarczyk kl. I c, Antonina Sadura z kl. III d oraz Zofia Nosko z kl. III f. Gratulujemy i życzymy sukcesów na Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Proza i Poezja Światowa”, który odbędzie się 14 kwietnia o godzinie 9.00 w Czarnej Sali przy ulicy Słowiańskiej.

6 IV 2018

ZWYCIĘSTWO W ELIMINACJACH POWIATOWYCH OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

 

W dniu 6 kwietnia 2018 r. w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Kwidzynie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. VIc: Sebastian Barański oraz Aleksander Grzegorczyk. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu wiadomości i umiejętności z zakresu wiedzy pożarniczej.

Nasi chłopcy spisali się bardzo dobrze. Aleksander zajął I miejsce, a Sebastian - II miejsce. Aleksander będzie reprezentował nasz powiat podczas Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w dniu 21.04.2018 r. w Szymbarku.

W czasie przerwy uczestnicy konkursu zwiedzali pomieszczenia straży pożarnej wraz z wyposażeniem. Wysłuchali również ciekawych informacji.

5 IV 2018

XXIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY IM. MAJORA MARKA GAJEWSKIEGO "LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO”

 

5 kwietnia 2018 r. odbył się etap wojewódzki XXIII  Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego  im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza  i dzieje oręża polskiego”. W tym roku tematem były: „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy V b Natalia Braun i Natalia Czucza. Obie uzyskały tytuł laureata tego konkursu, osiągając wysokie wyniki (powyżej 80% punktów). Gratulujemy sukcesu, tym bardziej, że zakres materiału wykraczał znacznie poza program klasy V.

5 IV 2018

WYCIECZKA KLAS V DO IP KWIDZYN

 

5 kwietnia uczniowie klas V brali udział w ostatnim etapie projektu "Mini-ekoszkoła" - wycieczce do Ip w Kwidzynie. Dzieci obejrzały film dotyczący produkcji papieru, wysłuchały informacji na temat funkcjonowania IP oraz uczestniczyły w warsztatach.

4 IV 2018

KONKURS TECHNICZNY NA NAJPIĘKNIEJSZĄ „OZDOBĘ WIELKANOCNĄ”

 

Przed świętami wielkanocnymi w świetlicy ogłoszony został konkurs techniczny na najpiękniejszą „Ozdobę Wielkanocną”. Cieszył się on wielkim zainteresowaniem uczniów klas I – III. Z rozmaitych materiałów ozdobnych uczestnicy mieli własnoręcznie wykonać dowolną ozdobę wielkanocną. Pomysłów było mnóstwo, więc prace okazały się być bardzo oryginalne. Jury miało nie lada zadanie. A tak przedstawiają się wyniki konkursu:

 

I miejsce - PAULINA WIERZYŃSKA klasa I b

II miejsce - MAJA LANDOWSKA klasa I c

III miejsce - AMELIA WADOWSKA klasa I a

 

Było również 6 wyróżnień. Wszyscy zarówno zwycieżcy, wyróżnieni jak i uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

 

Organizatorki: Magdalena Burniewicz i Jolanta Muchowska

27 III 2018

MARCOWE SPOTKANIE Z LEKTURĄ

 

Marcowe spotkanie z lekturą to „Bajka o złotym jajeczku”. Tym razem uczniowie klas I a i I b poznali tradycje Świąt Wielkiej Nocy w naszym kraju oraz w innych krajach europejskich. Największą frajdą było malowanie jajek różnymi technikami. Oczywiście wszystkie zajęcia tego dnia były związane z marcowym hasłem.

26 III 2018

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI W KL. IV-VII

 

26 marca odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla kl. IV-VII. Etap ten stanowi eliminacje do XL Miejskiego i XII Powiatowego Konkursu „Proza i poezja światowa”, który w tym roku odbędzie się 15 kwietnia w Czarnej Sali przy ul. Słowiańskiej 13 o godzinie 9.00. Spośród 19 uczestniczek jury wyłoniło 5 uczennic, które staną w szranki z innymi recytatorami z Kwidzyna i okolic. Naszą szkołę reprezentować będą: Martyna Chodorowska, kl. Va, Natalia Czucza, kl. Vb, Kalina Kassner, kl. Va, Natalia Partyka, kl. IVb oraz Milena Szczepaniak, kl. VIc.

Trzymamy za nie kciuki.

24 III 2018

PODSUMOWANIE 26. FINAŁU WOŚP

 

W sobotę 24 marca w Teatrze Miejskim w Kwidzynie odbyło się podsumowanie 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 14 stycznia nasi uczniowie pod wodzą Pani Joli kwestowali z puszkami i obsługiwali stoisko na hali. Mażoretki ze Szkolnego Zespołu PARADA pod wodzą Pani Moniki uświetniły finałowe występy. Oto kilka fotek z podsumowania tegorocznego finału.

Zobacz nas na Facebooku

23 III 2018

WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY MITOLOGICZNEJ

 

23 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 85 w Gdańsku odbyła się kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Mitologicznej. Uczestnicy rozwiązywali zadania sprawdzające ich dokładną znajomość greckiego świata bogów i bohaterów. Nasza uczennica Natalia Czucza z klasy Vb zdobyła wyróżnienie w tym konkursie. Gratulujemy!

 

23 III 2018

I UCZNIOWSKA KONFERENCJA NAUKOWA

 

Grupa uczniów z klas VII reprezentowała naszą szkołę podczas I Uczniowskiej Konferencji Naukowej organizowanej przez SP 6 w Kwidzynie. Hasłem tego sympozjum było „Nasza kultura,  historia, patriotyzm”. Klasy  I-III uczestniczyły w tym przedsięwzięciu przez przygotowanie plakatu naukowego, związanego z tym hasłem:

- Paweł Szafran III c i Wiktoria Dacewicz III c – uczniowie p. Beaty Hajdukiewicz oraz Jerzy Matuszczak III d – uczeń p. Olgi Grządki.

Starsi uczniowie prezentowali referaty, przedstawiające ich badania historyczne:

- Kalina Maliczenko z klasy VII d we współpracy z Wiktorią Rankiewicz  - „Cztery kąty i piec piąty, czyli po co kwidzyńskiej Dwójce piec, dzwon i zegar słoneczny” (referat na temat budynku głównego naszej szkoły);

- Alicja Kućmierowska, Dagmara Chrzanowska i Julia Duchała z klasy VII b – „Jak Szkoła pod Zegarem stała się Dwójką” (historia budynku „Pod Zegarem”);

- Wiktoria Piotrowska i Laura Woroniecka z klasy VII c – „To już tylko historia” (krótkie przedstawienie historii Żydów w Kwidzynie).

Wszystkie referaty były ciekawe i wzbudziły zainteresowanie tematyką oraz uznanie słuchaczy i widzów. Zostały przygotowane pod kierunkiem p. Jolanty Obód. Gratulujemy udanego wystąpienia!

22 III 2018

KLASA IC ZDROWE KANAPKI JE

 

W czwartek 22 marca klasa I c z pomocą rodziców przygotowała kolorowe i zdrowe kanapki. Na stołach gościło pieczywo i warzywa pełne witamin , a na twarzach naszych pierwszaków widniał uśmiech. Pysznymi kanapkami dzieci poczęstowały nauczycieli. Wszystkim smakowały kanapki wykonane przez uczniów klasy I c.

20 III 2018

LAUREACI XVII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU TWÓRCZOŚCI REGIONALNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY PN. „MÓJ REGION”

 

          W dniu 20.03.2018r. nastąpiło rozstrzygniecie XVII Wojewódzkiego  Konkursu Twórczości Regionalnej Dzieci i Młodzieży pn. „Mój Region”. Celem konkursu jest rozwijanie wiedzy o kulturze naszego regionu oraz rozwijanie  uzdolnień  plastycznych dzieci i młodzieży. Na konkurs wpłynęło 385 prac plastycznych. Prace były oceniane w następujących formach plastycznych: haft, drewno, rysunek, malarstwo, ceramika, tkactwo i techniki łączone.

 

Forma prac: rysunek

II miejsce zdobył uczeń klasy VI c Michał Arbart

III miejsce zdobyła uczennica klasy VII b Julia Duchała

 

Forma prac: techniki łączone

II miejsce zdobył uczeń klasy VII c Szymon Mudlaff

III miejsce zdobyła uczennica klasy VII c Weronika Tynda

 

Forma prac: drewno

Wyróżnienie zdobył uczeń klasy VI d Bartosz Ćwik

 

Forma prac: malarstwo

Wyróżnienie zdobyła uczennica klasy Ia Amelia Wadowska

Gratulacje!!!

 

19 III 2018

MAMY FINALISTKĘ WOJEWÓDZKIEGO TURNIEJU CZYTELNICZEGO "MOLE KSIĄŻKOWE"

 

   Natalia Czucza z kl. Vb dostała się do Finału II Wojewódzkiego Turnieju Czytelniczego "Mole Książkowe" organizowanego przez naszą szkołę. Natalia będzie reprezentować SP2 wśród 15 finalistów - najlepszych czytelników województwa pomorskiego. W konkursie startowało 79 zawodników z 40 szkół z całego województwa. Finał odbędzie się 9 maja w naszej szkole. Dziękujemy również Natalii Piotrowskiej z kl. VId, która uzyskała bardzo dobre wyniki w tym konkursie (czytaj więcej).

 

18 III 2018

PODWÓJNA MISTRZYNI KWIDZYNA W KARATE

 

Uczennica kl. IVc Julia Krzeszowska została podwójną mistrzynią Kwidzyna 2018 w karate shorin-ryu. Zawodniczka kwidzyńskiego klubu triumfowała zarówno w pokazach kata jak i kumite. Warto dodać, że była jedynym uczestnikiem turnieju, który triumfował w obu konkurencjach sportowych. W zawodach o tytuł "Mistrza Kwidzyna 2018" wzięło udział 39 dzieci, które rywalizowały w siedmiu konkurencjach. Gratulujemy!

 

17 III 2018

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE CZYTELNICZYM

 

Uczennice klasy 7c (Laura Woroniecka, Nikola Rewińska, Maria Obremska) zostały wyróżnione w konkursie czytelniczym "Czy znasz twórczość Barbary Kosmowskiej?". Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej dziewczyny musiały rozwiązać test ze znajomości lektury, natomiast w drugiej - zaprezentować inscenizację utworu Barbary Kosmowskiej. Fragment inscenizacji można obejrzeć na naszej szkolnej stronie.

 

zobacz film
 

 

16 III 2018

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY I MATEMATYCZNY DLA KLAS I – III

 

W dniu 22.02.2018 r. odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla klas I – III. W konkursie wzięło udział 40 uczniów. Oto wyniki:

 

W kategorii klas pierwszych:

I miejsce – Maja Jacak I b

II miejsce – Alicja Karpińska I b

III miejsce – Pola Buklewska I b i Jowita Kwiatkowska I c

 

W kategorii klas drugich:

I miejsce – Nina Szalczewska II a

II miejsce – Julia Stradomska II a

III miejsce – Amelia Szuwarowska II b

 

W kategorii klas trzecich:

I miejsce – Julia Pazdan III f

II miejsce – Błażej Szalczewski III e

III miejsce – Nina Karasiewicz III e

 

Szkolny konkurs matematyczny dla klas I – III

 

W dniu 6.03.2018 r. odbył się szkolny konkurs matematyczny dla klas I – III. W konkursie wzięło udział 43 uczniów. Oto wyniki:

 

W kategorii klas pierwszych:

I miejsce – Pola Buklewska I b

Wyróżnienia: Maja Jacak I b, Piotr Piórkowski I c, Szymon Maliszewski I a i Maksymilian Olczyk I b;

 

W kategorii klas drugich:

I miejsce – Julia Stradomska II a

Wyróżnienie: Nina Szalczewska II a;

 

W kategorii klas trzecich:

I miejsce – Szymon Gwizdała III a

Wyróżnienia: Adam Święconek  III c, Robert Jaszewski III f, Jerzy Matuszczak III d i Marcel Zimnicki III c.Zobacz nas na Facebooku

 

15 III 2018

RODZINNE WARSZTATY WIELKANOCNE W KLASIE I B

 

W dniu 15.03.2018 r. uczniowie klasy I b wraz z rodzicami uczestniczyli w warsztatach dotyczących wielkanocnych ozdób. Tym razem każda rodzinka miała do wykonania cztery ozdoby: zajączka, kogucika, owieczkę i pisankę. Wszyscy sprawili się wspaniale, co można zobaczyć na dołączonych zdjęciach.

15 III 2018

TURNIEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” – ELIMINACJE MIEJSKIE

 

        W dniu 15 marca 2018 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Kwidzynie odbyły się eliminacje miejskie 41. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z kl. VIc Aleksander Grzegorczyk  i Sebastian Barański.

Chłopcy wykazali się bardzo dużą wiedzą w tej dziedzinie. Olek zajął I miejsce, a Sebastian II miejsce. Będą oni reprezentować naszą szkołę w kolejnej edycji tego konkursu - w eliminacjach powiatowych w dniu 6.04.2018 r.

13 III 2018

MAMY FINALISTKĘ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

 

   27 lutego 2018 r. w Gdyni odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. W gronie 56 najlepszych matematyków województwa pomorskiego znalazła się uczennica naszej szkoły Paulina Siemieńska z kl. VII c. W finale konkursu uczniowie mieli do rozwiązania 9 zadań. Znamy już wyniki - Paulina jest finalistką Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Gratulujemy.

 

 

9 III 2018

ODŻYWIAJ SIĘ ZDROWO, BY ŻYĆ KOLOROWO” W KLASIE II A

 

9 marca 2018 roku dzieci z klasy II a przyniosły owoce i warzywa, żeby zrobić własnoręcznie sałatkę owocową i sok jabłkowo- marchewkowy. Wszystkim bardzo smakowały witaminowe przysmaki.

8 III 2018

HODOWLA RZEŻUCHY W KL. IA

 

8 marca podczas zajęć przyrodniczych uczniowie klasy Ia wysiewali nasiona rzeżuchy do wcześniej przygotowanych pojemników. Przez kilka dni uczniowie podlewali codziennie kiełkujące nasiona.Obserwowali pojawiające się kiełki. Gdy kiełki urosły, każdy uczeń mógł spróbować rzeżuchy posypując na kanapki i wiedząc, że rzeżucha to źródło witamin i mikroelementów.

6 III 2018

WOJEWÓDZKI KONKURS ORTOGRAFICZNY

 

Znamy już wyniki Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego, który odbył się 17 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 57 w Gdańsku. Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów: Amelia Kołodziej,  Maja Matla, Natalia Czucza, Zuzanna Domke, Milena Szczepaniak, Michał Zimnicki, Julia Duchała i Dominika Matla. W kategorii klas piątych Natalia Czucza z klasy Vb zajęła II miejsce, a Milena Szczepaniak z klasy VIc otrzymała wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy etapu wojewódzkiego zyskują tytuły finalistów, zaś Natalia i Milena tytuły laureatów. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach Mistrza Słowa 2018.

http://sp57gda.pl/netpanel/images/2018/DOKUMENTY/protokol_IV-VII.pdf

http://sp57gda.pl/netpanel/konkursy/konkursy-ortograficzne/718-wyniki-konkursow-ortograficznych

Zobacz nas na Facebooku

6 III 2018

KLASA I B BĘDZIE OBSERWOWAŁA, JAK ROSNĄ ROŚLINKI

 

W dniu 6.03.2018 r., podczas zajęć przyrodniczych uczniowie klasy I b siali i sadzili roślinki w „mini – ogródku” klasowym. Będą dbać o swoje roślinki, aby wyrosły z nich  – szczypiorki, koperek, sałata oraz maleńkie kwiatki.

3 III 2018

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

 

     W sobotę 3 marca w godz. 9.30-13.30 nasza szkoła zaprosiła przyszłych uczniów wraz z rodzicami na dzień otwarty.  Była to wspaniała okazja do obejrzenia życia szkoły, zapisania dziecka do klasy I oraz spotkania z dyrektorem i uzyskania szczegółowych informacji. Odbyło się również podsumowanie XII Szkolnego Internetowego Konkursu Walentynkowego (zobacz).

3 III 2018

SZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY „ZNAM ROŚLINY I ZWIERZĘTA CHRONIONE”

 

W dniu 26 lutego 2018 r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Przyrodniczego „Znam rośliny i zwierzęta chronione” dla klas IV. Zadaniem uczniów było rozpoznanie i nazwanie odpowiednich gatunków roślin i zwierząt chronionych. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą. Klasyfikacja konkursu przedstawia się następująco:

I miejsce - Amelia Kulin kl. IVc

II miejsce - Kamil Szramowski kl. IVa

III miejsce - Zuzanna Chrzanowska kl. IVa

W konkursie wzięli także udział uczniowie: Michał Bańkowski kl. IVb, Antonina Bednarek kl. IVb, Hubert Falkowski kl. IVa, Zofia Jurkiewicz kl. IVa, Maja Matla  kl. IVa  oraz Julia Stachurska kl. IVb.

2 III 2018

SPOTKANIE Z LEKTURĄ W LUTYM

 

W tym miesiącu uczniowie poznali baśń „Królewna Śnieżka”. Dzieci rysowały własne zakończenie, rozwiązywały krzyżówkę oraz zadania matematyczne, a utrwaleniem zdobytych wiadomości była zgaduj – zgadula „Jaka to bajka?”.

1 III 2018

MAMY FINALISTKĘ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO

 

     Niedawno gratulowaliśmy Oli Ulatowskiej z klasy VIID zakwalifikowania się do wojewódzkiego etapu Konkursu z Języka Polskiego. 16 lutego w Gdańsku, nasza uczennica wraz z 190 uczniami z całego województwa zmierzyła się z wyzwaniem konkursowym. Znamy juz wyniki - Ola jest finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Gratulujemy.

 

 

6-23 II 2018

TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

 

    W klasach I-III

 

     6 lutego w wielu miejscach na świecie obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzień ten przypadł akurat na czas zimowych ferii. Bezpieczeństwo w Internecie  jest dla nas ważną  sprawą i dlatego z małym opóźnieniem obchodziliśmy ten dzień w  klasach I-III  we wtorek,  13 lutego. Przygotowaniem do tego dnia było wcześniejsze przeprowadzenie w każdej klasie na zajęciach komputerowych lekcji o bezpiecznym Internecie. W klasach II i III przeprowadzono również  punktowany test na temat bezpiecznego zachowania się w Internecie. Test ten wyłoni zwycięzców corocznego konkursu „Internetowa klasa”.

     13 lutego we wszystkich klasach  I- III wychowawcy klas przeprowadzili zajęcia na temat bezpieczeństwa w Internecie. Tematy wybrano ze szkolnego programu „Bezpieczni w komputerowym świecie”. Na szkolnym korytarzyku przy wejściu do szkoły uczniowie klasy III e przygotowali gazetkę  zawierającą  najważniejsze zasady związane z bezpieczeństwem w sieci.

 

WYNIKI KONKURSU „INTERNETOWA KLASA”

 

KLASA

ZDOBYTE PUNKTY

II a

80 punktów

II b

77 punktów

III a

86 punktów

III b

92 punkty

III c

85 punktów

III d

85 punktów

III e

90 punktów

III f

81 punktów

 

Certyfikat „INTERNETOWA KLASA”  zdobyła klasa III b. Gratulujemy!

 

W klasach IV-VII

 

    W tym tygodniu jak co roku w lutym zajęliśmy się tematem bezpieczeństwa w sieci. Klasy IV omawiały zasady bezpieczeństwa na podstawie kreskówek edukacyjnych „3..2..1.. Internet”. Klasy V zajęły się tematem „Internet bez hejtu” i tworzyły zbiór zasad antyhejtowych. Klasy VI zajęły się poważnym tematem, jakim jest kreowanie swojego wizerunku w sieci – np. na portalach społecznościowych. W klasach VII tematem przewodnim był seksting i jego prawne konsekwencje. W toku zajęć wszystkie klasy wypracowały materiały, które można obejrzeć w naszym budynku.

22 II 2018

POWIATOWY KONKURS WALENTYNKOWY W SP4

 

W dniu 22 lutego w Szkole Podstawowej nr 4 w Kwidzynie odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Walentynkowego. Nasi uczniowie: Weronika Tynda z klasy 7c (przeczytaj wiersz) oraz Martin Rzepczyński z kl. VId zajęli kolejno I i II miejsce. Serdecznie gratulujemy.

16 II 2018

ŻYWA LEKCJA HISTORII

 

„Żywa Lekcja Historii – Polska Sarmacka. Husaria – chluba oręża polskiego" to podróż poprzez wieki do Polski sarmackiej, szlacheckiej i szlachetnej. To również zaznajomienie uczniów z historią poprzez kontakt z dawnymi obyczajami, strojem, bronią oraz uzbrojeniem ochronnym. Bezpośredni udział uczniów, całe wyposażenie, dokładne repliki sprzętów wykorzystywanych w danej epoce historycznej i spora dawka humoru dały razem bardzo atrakcyjny przekaz cennej wiedzy historycznej.

Teatr Historyczny Krzysztofa Góreckiego w wykonaniu rycerzy z Chorągwi Komturstwa Gniewskiego gościł w naszej szkole 16 lutego 2018r., dając przedstawienie dla klas V i VI.

14 II 2018

STYCZNIOWE SPOTKANIE Z LEKTURĄ

 

W styczniu uczniowie poznali wiersz „Dwunastu podróżnych”. Wcześniej przygotowali rozetkę z miesiącami oraz kukiełki. Dzięki takim pomocom łatwiej przyswajali nazwy miesięcy.

13 II 2018

KLASA V B POŻEGNAŁA KARNAWAŁ

 

13 lutego 2018 r. w „ostatki” klasa V b urządziła karnawałową dyskotekę. Bawiła się świetnie dzięki atrakcyjnej muzyce zaproponowanej prze starszego kolegę z VII b. Mateusza Bednarczyka, któremu należą się gorące podziękowania za poświęcony czas i niemałą pracę. Dwie godziny tańca urozmaicił poczęstunek – świetne, świeżutkie babeczki upieczone przez Miłosza Śliwińskiego.

12 II 2018

CZUJNIK JAKOŚCI POWIETRZA

 

12.02.2018 r. o godz. 9.00 zaczął działać szkolny czujnik jakości powietrza. Został on umieszczony na budynku głównym przy ul. Staszica 16. Jest to niewielkie urządzenie o wymiarach około 8x16 cm i wadze około 360 gramów. Poprzez czujniki możliwe jest zbieranie, przetwarzanie i interpretowanie danych w czasie rzeczywistym. W oparciu o te dane, na mapie online oznaczane są m.in. informacje o jakości powietrza w miejscu czujnika. Jest już możliwość sprawdzenia jakości powietrza dzięki aplikacji mobilnej (należy ją zainstalować na androida - zobacz) i na stronie naszej szkoły (zobacz).

Instalacja urządzenia to sukces uczniów klasy III B, której wychowawczynią jest Elżbieta Rakowska-Kiliszek. Klasa wzięła udział w konkursie „Wiem, czym oddycham” organizowanym przez firmę Aviva.

26 I 2018

LEKCJA ZDROWIA” W KLASIE III A I III F

 

Klasy III a i III f wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez profesjonalnego kucharza. Lekcja dotyczyła zdrowego odżywiania. Dzieci samodzielnie przygotowywały surówki ze świeżych warzyw oraz zupę mleczną z płatkami.

23 I 2018

POWIATOWY KONKURS O NOBLISTACH "ONI TEŻ BYLI DZIEĆMI"

 

23.01.2018 r. w Społecznej Szkole Podstawowej w Kwidzynie odbył się Powiatowy Konkurs o Noblistach dla kl. I-III "Oni też byli dziećmi". Naszą szkołę reprezentowali: Maciej Parafiniuk kl. Ic, Julia Stradomska kl. IIa i Oliwia Szilakowska kl. IIIc. Uczniowie zajęli III miejsce. Gratulujemy dzieciom i rodzicom!

23 I 2018

ZABAWA KARNAWAŁOWA KL. IC W SMYKOLANDII

 

23 stycznia 2018 roku, klasa I C razem z wychowawczynią oraz rodzicami wybrała się do Smykolandi na zabawę karnawałową. Spędziliśmy czas tańcząc, biorąc udział w konkursach oraz robiąc prace plastyczne. Czekały na nas również owoce i słodkie przekąski. Bawiliśmy się rewelacyjnie.

23 I 2018

BAL KARNAWAŁOWY KLAS I A I I B W SMYKOLANDII

 

W dniu 23.01.2018 r. uczniowie klas I a i I b wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w zabawie karnawałowej w Smykolandi. Bawiły się pod czujnym okiem organizatorek: była nauka tańca, zabawy w grupach oraz słodki poczęstunek. Dzieci wracały do domów pełni miłych wrażeń.

22 I 2018

WIZYTA STRAŻY MIEJSKIEJ W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

 

W styczniu 2018 r., przed feriami zimowymi, w świetlicy szkolnej gościliśmy funkcjonariusza Straży Miejskiej z Kwidzyna, pana Mirosława Iljina. Opowiadał on uczniom o bezpieczeństwie podczas nadchodzących ferii zimowych, o telefonach alarmowych i sposobach radzenia sobie w niebezpiecznych sytuacjach (w górach, nad morzem, na lodowiskach, w mieście). Najfajniejszym momentem dla uczniów były odblaski, które uczniowie otrzymali w ramach ogólnopolskiej akcji „Jestem widoczny na drodze”.

19 I 2018

WYNIKI KLASYFIKACJI UCZNIÓW ZA I PÓŁROCZE

 

       Obok można zobaczyć wyniki klasyfikacji uczniów klas IV-VII za I półrocze 2017/2018.

 

oceny

sprawowanie

19 I 2018

NAJLEPSI UCZNIOWIE W I PÓŁROCZU

 

       Obok można zobaczyć listę uczniów klas IV-VII, którzy w I półroczu 2017/2018 uzyskali średnią ocen 4,5 lub wyższą.

 

najlepsi uczniowie

 


Starsze wiadomości - patrz niżej w archiwum
 

 

Archiwum wiadomości

 2017/18 - pierwszy semestr    2016/17 - drugi semestr   2016/17 - pierwszy semestr     2015/16 - drugi semestr    2015/16 - pierwszy semestr   2014/15 - drugi semestr   2014/15 - pierwszy semestr   2013/14 - drugi semestr   2013/14 - pierwszy semestr    2012/13 - drugi semestr   2012/13 - pierwszy semestr    2011/12 - drugi semestr  2011/12 - pierwszy semestr  2010/11 - drugi semestr   2010/11 - pierwszy semestr   2009/10   2008/09   2007/08 i wcześniej