Nasz kanał w YouTube Zobacz nas na Facebooku

ogłoszenia     dziennik elektroniczny     galeria fotografii      księga gości      sport     świetlica szkolna    nasze forum

 

 

rok szkolny 2017/18

II semestr

 

 

22 VI 2018

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

 

22.06. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2017/18. Pożegnaliśmy również odchodzącego na emeryturę długoletniego dyrektora Jerzego Pawluczuka (zobacz). Całej społeczności szkolnej życzymy udanych, bezpiecznych wakacji.

19 VI 2018

KONKURS ŚWIETLICOWY NA „NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO ŚWIETLICZAKA”

 

19.06.2018 r. po raz kolejny odbył się w świetlicy „Tęczolandia” konkurs na „Najsympatyczniejszego Świetliczaka”. Spośród 15 nominowanych, uczniowie drogą głosowania wybrali czworo najsympatyczniejszych świetliczaków: Zosię Nosko kl. IIIf, Maję Kaszecką kl. Ia, Amelię Wadowską kl. Ia i Julię Szacht kl. IIIe. Wyróżnienia za zaangażowanie w życie świetlicy i wzorowe zachowanie przyznano: P. Wierzyńskiej, T. Sadurze, H. Lewandowskiej, W. Olińskiej, M. Mikusek. Laureaci zostali nagrodzeni dyplomami, nagrodami rzeczowymi w obecności kolegów, nauczycieli i wicedyrektor Haliny Gorka.

Organizator Hanna Przysowa

18 VI 2018

KLASA IIIF W ZIELONEJ SZKOLE

 

18 czerwca klasa III f odwiedziła Ośrodek Edukacji Ekologicznej „Zielona Szkoła” w Brachlewie. Uczniowie uczestniczyli  w ciekawych zajęciach z przyrody, chemii oraz uczyły się udzielania pierwszej pomocy. Wieczorem  śpiewali i tańczyli przy ognisku. Wszyscy świetnie się bawili i będą długo wspominać spędzone tu chwile.

18 VI 2018

NAJLEPSI UCZNIOWIE W ROKU SZKOLNYM

 

       Obok można zobaczyć listę uczniów klas IV-VII, którzy w roku szkolnym 2017/2018 uzyskali średnią ocen 4,5 lub wyższą.

 

lista uczniów

16 VI 2018

KONKURS „WYSPA ZAGADEK”

 

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny awansowali do finału konkursu "Wyspa Zagadek", który odbył się 16.06.2018 w Gdańsku. Grupę młodszą reprezentowała Kamila Stefanowicz (Vb), natomiast starszą - Cezary Falkowski (VIIb), Julia Święconek (VIc), Michał Zimnicki (VIa). Gratulujemy sukcesu!

15 VI 2018

POWIATOWY KONKURS LITERACKI "NAJPIĘKNIEJSZA BAŚŃ"

 

15 czerwca 2018 r. w Społecznej Szkole Podstawowej w Kwidzynie odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Literackiego "Najpiękniejsza baśń", którego celem było rozwijanie wyobraźni i umiejętności twórczego myślenia, a przede wszystkim odkrywanie talentów literackich. Wyróżnienie w tym konkursie otrzymała uczennica kl. IVc - Zofia Kardasz. Gratulujemy.

 

 

14 VI 2018

WYNIKI KLASYFIKACJI UCZNIÓW ZA ROK SZKOLNY

 

    Obok można zobaczyć szczegółowe wyniki klasyfikacji klas IV-VII w roku szkolnym 2017/2018.

 

oceny

sprawowanie

13 VI 2018

PRZEDSTAWIENIE W KLASIE IIIF

 

13 czerwca w klasie III f odbyło się przedstawienie dla rodziców z okazji dnia matki i ojca pod tytułem „W krainie bajek”. Uczniowie pięknie recytowali wiersze przeplatane piosenkami. Na zakończenie rodziny wykonały wspólne drzewo z odrysowanych dłoni.

13 VI 2018

DZIEŃ RODZINKI W KLASIE I B

 

W dniu 13.06. 2018 uczniowie klasy I b zaprosili swoich najbliższych  na uroczysty Dzień Rodzinki. Zaprezentowali rodzicom program słowno–muzyczny. Wręczyli również „drzewko szczęścia”.

13 VI 2018

LAUREACI MIĘDZYPOWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „SĄD? A CO TO JEST?”

 

W dniu 13.06.18 nastąpiło ogłoszenie wyników Międzypowiatowego Konkursu Plastycznego „Sąd? A co to jest?” organizowanego przez Sąd Rejonowy w Kwidzynie dla szkół podstawowych i klas gimnazjalnych powiatu kwidzyńskiego i powiatu sztumskiego. Na konkurs wpłynęło 96 prac plastycznych.

 

W kategorii klas 4 -7

I miejsce zdobył Michał Arbart z kl.VI c

II miejsce zdobyła Julia Duchala z kl. VII b

 

W kategorii klas 1-3

III miejsce zdobył Oskar Kowalski z kl.I c

Gratulacje!!!

11 VI 2018

MIEJSKI KONKURS PIOSENKI

 

    11 czerwca 2018 r. odbył się Miejski Konkurs Piosenki „NASZA mała SZANSA na wielki SUKCES”. W kategorii klas I-III wystąpili uczniowie z kwidzyńskich szkół. Każdy uczestnik zaprezentował dwa utwory. Naszą szkołę reprezentowali i pięknie zaśpiewali: Michalina Mikusek - kl. I C, Amelia Wadowska - kl. I A, Natalia Rydel - kl.I A, Nina Kopyn - kl. I A, Igor Bloch- kl. IA.

    III miejsce zdobyła Michalina Mikusek z kl. I C, natomiast wyróżnienie - Amelia Wadowska z kl. I A. Gratulujemy wszystkim dzieciom!

9 VI 2018

ŚWIĘTO SZKOŁY

 

W sobotę 9 czerwca odbyło się doroczne Święto Szkoły. W programie znalazło się m.in. wręczenie Szkolnych Nagród Roku (zobacz) oraz festyn podsumowujący realizację rocznego zadania edukacyjnego "Rok Książki". Podziw wzbudziły przebrania uczniów, rodziców i nauczycieli podczas prezentacji tzw. "żywych książek". W rocznej rywalizacji klas I-III zwyciężyła  kl. Ic, a wśród klas IV-VII - kl. VIIc. Zobacz zadania jakie realizowaliśmy w tym roku szkolnym.

8 VI 2018

REKORD CZYTANIA POBITY!

 

W piątek 8 czerwca wszystkie klasy wraz z nauczycielami spotkały się na boisku przed szkołą. Każdy uczeń przyniósł ze sobą dowolną książkę i po cichu czytał to, na co miał ochotę. W ten sposób nasza szkoła już po raz drugi włączyła się do ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam jak czytam". W tym roku ustanowiliśmy nowy rekord - w jednym momencie czytało razem 549 osób (w zeszłym roku 509 osób). Wykonane podczas akcji zdjęcia mają pokazać - zwłaszcza dorosłym, że młodzi czytają, sprawia im to przyjemność i chcą się tym pochwalić. Wylosowane szkoły, które przystąpiły do akcji otrzymają atrakcyjne nagrody! Zobacz nasze sprawozdanie na stronie organizatorów akcji: https://czytamy.org/sprawozdanie/2018/5748/Szkola-Podstawowa-nr-2-im-mjra-H-Sucharskiego-w-Kwidzynie.

7 VI 2018

NAGRODA BURMISTRZA KWIDZYNA DLA NASZEGO UCZNIA

 

Uczeń kl. VIIc Jakub Perehuda, który uświetnia szkolne uroczystości odgrywając na trąbce hejnał szkoły, otrzymał Nagrodę Burmistrza Miasta Kwidzyna za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w kategorii "Młody Twórca". Gratulujemy!

 

 

7 VI 2018

NASZE KLASY III W BADANIACH AUP

 

Znamy już wyniki badania umiejętności językowych i matematycznych uczniów klas III. Badanie przeprowadziła Akademia Umiejętności Pedagogicznych w Kwidzynie. Nasi uczniowie wypadli w nim znakomicie. Szkoła osiągnęła bardzo wysoki wynik w mieście.

 

 

Miasto Kwidzyn

86,4 %

SP 2

92,0 %

 

A oto wyniki naszych klas:

III a

90,0 %

III b

94,0 %

III c

91,6 %

III d

88,6 %

III e

87,2 %

III f

89,5 %

 

Wyniki z podziałem na poszczególne umiejętności:

 

Umiejętności polonistyczne:

III a

89,0 %

III b

92,0 %

III c

90,5 %

III d

89,8 %

III e

87,8 %

III f

89,3 %

SP 2

89,7 %

Miasto Kwidzyn

85,4 %

 

Umiejętności matematyczne:

III a

91,0 %

III b

96,2 %

III c

92,7 %

III d

87,4 %

III e

86,4 %

III f

89,8 %

SP 2

90,6 %

Miasto Kwidzyn

87,6 %

 

Nasi trzecioklasiści uzyskali najlepsze wyniki z obu części w mieście. Gratulujemy bardzo dobrego wyniku i życzymy powodzenia i sukcesów w drugim etapie edukacyjnym, czyli w klasach IV-VIII.

 

 

6 VI 2018

PRZEDSTAWIENIE „ZAMIESZANIE W KRAINIE BAJEK” NA DESKACH TEATRU W KWIDZYNIE

 

6 czerwca 2018 r. mali aktorzy za świetlicowego koła teatralnego „Bajkolandia” wystąpili w teatrze kwidzyńskim. Na przedstawienie pt. „Zamieszanie w krainie bajek” zaproszono władze szkoły, grupę dzieci 5-letnich z Niepublicznego Przedszkola Ekologicznego, uczniów klas I-III oraz rodziców aktorów. Treść przedstawienia nawiązywała do realizowanego przez cały rok szkolny w naszej szkole zadania edukacyjnego „Rok Książki”. Mali aktorzy wcielili się w postaci z bajek, a Król Baj spuentował treść sztuki słowami: „Bajki i książki czytaj zawzięcie, do świata wiedzy znajdziesz zaklęcie. Świat jest wielki, a po drodze tyle pytań. Odpowiedzi poszukajcie na kartach książek”. Występy grupy teatralnej zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Opiekun koła Hanna Przysowa

6 VI 2018

XII POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY "W KRAINIE FANTAZJI"

 

6 czerwca odbył się XII Powiatowy Konkurs Czytelniczy "W Krainie Fantazji" organizowany przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Gdańsku Filia w Kwidzynie. Naszą szkołę reprezentowały: Michalina Klain kl. VIIb, Aleksandra Kocoń kl. VIIa i Aleksandra Ulatowska kl. VIId. W konkursie ze znajomości książki "Hobbit" J. R. R. Tolkiena wzięło udział 38 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu kwidzyńskiego. Wyróżnienie zdobyła Michalina Klain. Gratulujemy!

5 VI 2018

OGÓLNOPOLSKI KONKURS TWÓRCZEGO UŻYWANIA UMYSŁU "WYSPA ZAGADEK 2018"

 

Mamy czworo finalistów 18. Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu Wyspa Zagadek 2018. Do finału krajowego, który odbędzie się 16 czerwca 2018 r. w Gdyni, zakwalifikowało się czworo uczniów: Cezary Falkowski kl. VIIb, Kamila Stefanowicz kl. Vb, Julia Święconek kl. VIc oraz Michał Zimnicki kl. VIa. Gratulujemy osiągniętego sukcesu!

 

 

4 VI 2018

MIEJSKI KONKURS PRZYRODNICZY „POZNAJĘ DRZEWA”

 

        Dnia  4 czerwca 2018r. Odbyła się pierwsza edycja Miejskiego Konkursu Przyrodniczego „Poznaję drzewa” przygotowanego przez Katolicką Językowo–Sportową Szkołę Podstawową w Kwidzynie. Konkurs odbył się na terenie Ogrodu Dendrologicznego na Miłosnej. Każdą szkołę reprezentowała para uczniów w jednej kategorii - klas I-III i / lub IV-VI. Przedstawicielami naszej szkoły byli uczniowie klas VI - Emilia Szramowska kl. VIc i Michał Zimnicki kl. VIa. Zadaniem każdej drużyny było rozpoznanie 15 gatunków różnych drzew po liściach, igłach lub szyszkach. Emilka i Michał spisali się na medal - zajęli II miejsce. W nagrodę otrzymali upominki od organizatora konkursu. Czas, kiedy pracowała komisja nad wynikami konkursu, wszyscy uczniowie miło spędzili na łonie natury.

4 VI 2018

WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY „BEZPIECZNE WAKACJE”

 

        Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Bezpieczne wakacje” zorganizowanego przez Pałac Młodzieży w Gdańsku. Wszystkie prace były pomysłowe i starannie wykonane. Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie:

 

Antoni Skaja kl. IVc

Oliwia Wojciechowska kl. Va

Martin Rzepczyński kl. VI d.

 

W konkursie wzięli też udział: Wiktoria Jurczyk kl. Vb, Nicola Moroz kl. VId, Kamil Stefański kl. Vc, Daria Schodowska kl. Vb, Szymon Płocki kl. VId, Dominik Żuchowski kl. Vc. GRATULACJE DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW!

 

 

30 V 2018

SZKOLNY KONKURS NA ZBIÓRKĘ BATERII

 

Została rozstrzygnięta kolejna edycja Szkolnego Konkursu na Zbiórkę Baterii. Od września  2017r. do końca maja 2018r. można było przynosić do szkoły zużyte baterie. Uczniowie sporo przynieśli tych baterii a wśród nich wyróżnili się:

I miejsce -  Julia Osuch kl. VIIc

II miejsce - Krystian Rusnarczyk kl. VIc

III miejsce - Weronika Tynda kl. VIIc.

 

 

30 V 2018

KLASA IC NA WYCIECZCE W TORUNIU

 

Dnia 30.05.2018 roku klasa I c wybrała się na wycieczkę do Torunia. Dzieci zwiedziły centralny punkt Torunia, którym jest Rynek Staromiejski, następnie udały się do Muzeum Etnograficznego im. M. Znamierowskiej–Prüfferowej i zobaczyły jak kiedyś żyli ludzie. Czas umiliła im wizyta w Żywym Muzeum Piernika, gdzie poznali historię piernika oraz miały okazje spróbować własnych sił w jego wypiekaniu. Był również czas na kupowanie pamiątek oraz lody.

29 V 2018

ZNAMY WYNIKI KLAS SIÓDMYCH W POWIATOWYCH BADANIACH UMIEJĘTNOŚCI POLONISTYCZNYCH I MATEMATYCZNYCH

 

12 i 13 kwietnia uczniowie klas siódmych kwidzyńskich szkół przystąpili do badań, które przeprowadziła Akademia Umiejętności Pedagogicznych w Kwidzynie. Oto wyniki:

 

Umiejętności polonistyczne:

 

 

Procenty

Kwidzyn

61,36%

SP2

71,53%

 

 

Procenty

VII a

72%

VII b

81%

VII c

64%

VII d

47%

 

Klasa VII b zajęła drugie miejsce, a VII a trzecie miejsce w mieście w części polonistycznej.

 

Umiejętności matematyczne:

 

 

Procenty

Kwidzyn

58,93%

SP2

64,72%

 

 

Procenty

VII a

49,04%

VII b

71,33%

VII c

65,34%

VII d

62,72%

 

Klasa VII b zajęła drugie miejsce, a VII c trzecie miejsce w mieście w części matematycznej. Nasi siódmoklasiści uzyskali najlepszy wynik z języka polskiego w mieście, a z matematyki zajęli drugie miejsce. Gratulujemy i życzymy powodzenia na egzaminie ósmoklasisty.

 

 

26 V 2018

"BIEG PAPIERNIKA”

 

W tegorocznej edycji w sobotę 26 maja 2018 r. po raz kolejny naszą szkołę reprezentowali rodzice i nauczyciele w składzie: Anna Cichocka, Piotr Bańkowski,  Marcin Otlewski, Małgorzata Maliszewska, Jacek Czabaj, Robert Wolski i Łukasz Olszewski. Wszyscy ukończyli bieg zmęczeni wysoką temperaturą, ale uśmiechnięci i zadowoleni. 

21-25 V 2018

TYDZIEŃ PROFILAKTYKI I PROMOCJI ZDROWIA Z PROGRAMEM „TRZYMAJ FORMĘ”

POD NAZWĄ „TWOJE ZDROWIE ZALEŻY OD CIEBIE, ZECHCIEJ ZAINWESTOWAĆ W SIEBIE”

 

     W czasie Tygodnia Profilaktyki i Promocji Zdrowia (21-25.05.2018 r.) realizowaliśmy założenia programu „Trzymaj Formę”. Nasze wspólnie wypracowane propozycje to:

 

W klasach I-III

- Klasy I – „Sportowy dzień matki i ojca” (zobacz), konkurs plastyczny pod hasłem „Zdrowie zależy od Ciebie” (zobacz) oraz w czasie lekcji tematy o zdrowiu, prawidłowym odżywianiu, aktywnym wypoczynku. Kolorowanki.

- Klasy II - zajęcia o zdrowym odżywianiu i aktywności sportowej zakończone praktycznym wykorzystaniem zdobytej wiedzy- rozwiązywanie quizów, zagadek i rebusów pod hasłem „smacznie, zdrowo i zagadkowo”. Praktyczne ćwiczenia dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej (zobacz)

- Klasy III - zajęcia o racjonalnym odżywianiu „talerz zdrowia”, lekcje kulinarne (zobacz)

Rozgrywki sportowe pod hasłem „Najklasa” (zobacz)

Na języku angielskim dzieci przyswajały zwroty związane z promocją zdrowia (zobacz)

 

W klasach IV- VI

- Rajd rowerowy do Rakowca (12.05.) dla chętnych uczniów i ich rodziców z klas III- VII (zobacz)

- „Moje kolorowe śniadanie”- konkurs dla klas IV na autorski przepis i wykonanie śniadania (zobacz)

- Klasy V rozgrywki sportowe między klasami o tytuł „NAJKLASY” (zobacz)

- Klasy VI „Fast food-dlaczego jest niezdrowy” prezentacja multimedialna (zobacz)

- Klasy VII konkurs plastyczny na wykonanie plakatu pod hasłem „Aktywność fizyczna a zdrowie człowieka” lub „W zdrowym ciele zdrowy duch” (zobacz)

- „Aktywne przerwy” każdego dnia w czasie „długiej” przerwy na dziedzińcu szkoły nasi uczniowie aktywnie spędzali czas wolny od nauki (zobacz).

- W ramach konkursu „ZGRANA KLASA” w czasie trwania Tygodnia Profilaktyki i Promocji Zdrowia każdy uczeń z klasy w wyznaczonym dniu przynosi do szkoły dowolne warzywo, które zjadają po sprawdzeniu. Tego dnia nie przynosimy i nie jemy słodyczy. Inna propozycja to, że jednego dnia na wszystkich przerwach uczniowie wychodzą na dwór, za nie zastosowanie się będą punkty ujemne.

- klasy IV-VI na lekcjach wychowawczych i w-f uczniowie omawiają z nauczycielem wybrane zagadnienia edukacji konsumenckiej (znakowanie produktów, referencyjne wartości spożycia, jak nie marnować żywności)

Jak można zauważyć na zdjęciach w czasie trwania naszego przedsięwzięcia wszystkim uczestnikom dopisywały dobre humory a największą popularnością cieszyły się jak zwykle „aktywne przerwy”. Bardzo dziękujemy wszystkim realizatorom i uczestnikom tego projektu. :)

21-24 V 2018

KLASA VIA NA WYCIECZCE DO KRAKOWA I „ENERGYLANDII”

 

W dniach 21-24 maja 2018 r. klasa VI a odbyła 4-dniową wycieczkę. Wyjazd był nagrodą za I miejsce podczas XII edycji programu profilaktycznego "Dobry Wybór". Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Ojcowskiego Parku Narodowego na obszarze, którego można podziwiać nie tylko malownicze krajobrazy, interesujące zabytki z urzekającą architekturą, ale także miejsca, które ukształtowała sama natura. Drugiego dnia zwiedziliśmy piękny Kraków. Spacerując po Rynku Starego Miasta  podziwialiśmy Kościół Mariacki, renesansowe Sukiennice, Ratusz, pomnik Adama Mickiewicza,  klimatyczne kawiarenki. Kolejnym etapem był Kazimierz, który jest miejscem niezwykłe bogatym kulturowo. Weszliśmy też na kopiec Kościuszki. Kolejny dzień to wyjazd do "Enrgylandii" - Rodzinnego Parku Rozrywki w Zatorze. Wszyscy tu czuliśmy się niesamowicie, dynamiczne zapierające dech w piersiach zjeżdżalnie, kolejki, pontony na rwącej rzece- to tylko niektóre  atrakcje tego miejsca Naszą wyprawę zakończyliśmy w Łodzi. Niestety wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Wróciliśmy zmęczeni, ale też pełni fantastycznych wspomnień.

24 V 2018

KLASA I A I I B W TORUNIU

 

W dniu 24.05.2018 r. Klasy I a i I b wybrały się na wycieczkę do Torunia. Pani przewodnik oprowadziła dzieci po Starówce opowiadając różne ciekawostki oraz legendy związane z Toruniem. Oczywiście każdy mógł kupić sobie toruńskie pierniczki i pamiątki. Następnie wyruszyliśmy do Młyna Wiedzy. Tam dopiero była frajda. Interaktywne wystawy umożliwiały poznanie tajników różnych dziedzin nauki. Najbardziej podobała się „Rzeka”. Motywem przewodnim tej autorskiej wystawy jest rzeka i jej otoczenie. Zmęczeni lecz zadowoleni wróciliśmy bezpiecznie do Kwidzyna.

22 V 2018

KLASY IIA I IIIF NA WYCIECZCE DO ZAGRODY AGROTURYSTYCZNEJ

 

22.05.2018r. Klasy II a i III f wybrały się na wycieczkę do zagrody agroturystycznej „Inny świat” w Krastudach. Na dzieci czekało wiele atrakcji  między innymi: dojenie, krowy, własnoręczne ubijanie śmietany na masło czy poranne karmienie zwierząt hodowlanych. Największą atrakcją okazały się przejażdżki konne. Wszyscy wrócili zadowoleni oraz bogaci w wiedzę na temat prowadzenia gospodarstwa rolnego.

17 V 2018

POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY "ALFA I OMEGA"

 

17 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Kwidzynie odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny "Alfa i Omega". W kategorii klas V-VI naszą szkołę reprezentowali: Aleksander Stachurski kl. VIa i Michał Zimnicki kl. VI a. I miejsce w konkursie zajął Michał Zimnicki, a Aleksander Stachurski - IV miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

12 V 2018

"ROWERIADA 2018" - RAJD ROWEROWY DO RAKOWCA

 

W słoneczną sobotę 12.05.2018 r. wybraliśmy się na II etap "Roweriady". Na mecie w gościnnej szkole w Rakowcu czekała na nas m.in.: pyszna zupa, lody oraz sprawnościowe konkursy jazdy na rowerze, w których nasi rowerzyści zajęli czołowe miejsca. Odbył się także konkurs wiedzy o ruchu drogowym. Dziękujemy Tacie Aurelii za pomoc w czasie rajdu!

10 V 2018

SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY „EKOLIADA”

 

        Dnia 10 maja 2018r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego konkursu ekologicznego „Ekoliada” w kategorii klas IV, V i VI. Uczniowie mieli do wykonania test dotyczący zagadnień związanych z ekologią i ochroną środowiska. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami. Klasyfikacja wygląda następująco:

 

W kategorii klas IV:

I miejsce - Bartosz Siedlecki kl. IVa

II miejsce - Kamil Szramowski kl. IVa

III miejsce - Oliwia Albrecht kl. IVa

 

W kategorii klas V:

I miejsce - Natalia Czucza kl. Vb

II miejsce - Kalina Kassner kl. Va

III miejsce - Lena Rawalska kl. Vb

 

W kategorii klas VI:

I miejsce -  Nicola Moroz kl. VId

II miejsce - Nikola Konopacka kl. VId

III miejsce - Milena Szczepaniak kl. VIc.

 

Pozostali uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie to:  Martyna Chodorowska kl. Va, Emilia Gadecka kl. VId, Hubert Falkowski kl. IVa, Nikola Kaleta kl. VIa, Daniel Karpiński kl. VIa, Michał Koc kl. Vb, Tomasz Koszara kl. Va, Jagoda Kwaśnicka kl. VId, Dominika Majda kl. Va, Natalia Piotrowska kl. VId, Szymon Płocki kl. VId, Kamila Stefanowicz kl. Vb, Emilia Szramowska kl. VIc, Oliwia Wojciechowska kl. Va, Michał Zimnicki kl. VIa.

 

 

10 V 2018

SZKOLNY KONKURS BIOLOGICZNY „CIAŁO CZŁOWIEKA”

 

        10 maja 2018r. odbył się pierwszy Szkolny Konkurs biologiczny „Ciało człowieka” dla klas VII. Uczniowie mieli do wykonania zadania testowe dotyczące budowy ciała człowieka. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą na ten temat. Klasyfikacja konkursu wygląda następująco:

 

I miejsce - Dominika Matla kl. VIIb

II miejsce - Dagmara Chrzanowska kl. VIIb

III miejsce - Nicola Piasek kl. VIIb

 

Pozostali uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie to: Julia Duchała kl. VIIb, Cezary Falkowski kl. VIIb, Tomasz Gadecki kl. VIIb, Weronika Jabłońska kl. VIId, Konrad Kęsicki kl. VIIa, Aleksandra Kocoń kl. VIIa, Jędrzej Kulczyk kl. VIIc, Mikołaj Łęcki kl. VIIa,  Paulina Siemieńska kl. VIIc, Dominika Szuster kl. VIId, Patryk Szczakowski kl. VIIa, Julia Talewska kl. VIIa, Laura Trzebiatowska kl. VIIa, Martyna Wojtyła kl. VIIb, Alicja Zięciak kl. VIIa.

 

 

9 V 2018

DZIEŃ EUROPY

 

9.05.2018 r. obchodziliśmy  w naszej szkole Dzień Europy. Uczniowie klasy V b zaprezentowali najważniejsze informacje dotyczące Unii Europejskiej, następnie przedstawiciele klas wzięli udział w quizie w aplikacji kahoot. Najlepsza okazała się reprezentacja klasy VIb: Ivo Czarnota i Zuzanna Sobieska. Gratulujemy!

7 V 2018

WYCIECZKA KL. IIB NA LOTNISKO IMIENIA LECHA WAŁĘSY W GDAŃSKU

 

7.05.2018 r. klasa II b zwiedzała lotnisko imienia Lecha Wałęsy w Gdańsku. Dzieci zapoznały się z pracą Straży Pożarnej służącej na lotnisku oraz Straży Granicznej. Miały okazję zobaczyć sprzęt służący do wykrywania niebezpiecznych przedmiotów, przymierzały kombinezon zabezpieczający pirotechnika, obsługiwały robota, który służy do sprawdzania podejrzanych przedmiotów. Widziały miejsca kontroli pasażerów oraz  miejsce rozdziału nadanych bagaży do poszczególnych samolotów. Zapoznały się z zasadami bezpiecznego przebywania na lotnisku. Później dzieci udały się na Starówkę, gdzie podziwiały piękno zabytków Gdańska. Zmęczone, ale zadowolone i pełne wrażeń wróciły do Kwidzyna.

7 V 2018

„CZERPIEMY Z NATURY” – KONKURS PLASTYCZNY W RAMACH PROJEKTU „MINI-EKOSZKOŁA”

 

        W ramach projektu „Mini–ekoszkoła” IP w Kwidzynie zorganizowała konkurs plastyczny „Czerpiemy z natury” dla klas piątych. Klasa Va zwyciężyła w tym konkursie zajmując I miejsce wśród miejskich szkół. Nagrodzoną pracę wykonały uczennice: Martyna Chodorowska i Weronika Żelazik. Gratulacje dla dziewczynek i całej klasy Va!

 

3 V 2018

MIEJSKIE OBCHODY ŚWIĘTA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

 

W dniu 3 maja 2018 r. zespół mażoretek „Parada” wziął udział w miejskich uroczystych obchodach Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dziewczęta przy dźwiękach Orkiestry Dętej „Helikon” z mażoretką w dłoni dumnie maszerowały ulicami Kwidzyna. Wszystkim dziewczynkom dziękujemy za przepiękne widowisko artystyczne.

26 IV 2018

MIEJSKI KONKURS LITEROWANIA W JĘZYKU ANGIELSKIM

 

W dniu 26,04.2018 r. odbył się w naszej szkole Miejski Konkurs Literowania w Języku Angielskim. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za przybycie. Oto wyniki:

 

Klasy 1-3:

I miejsce - Hanna Cybulska SSP

II miejsce - Antonina Sadura SP2

III miejsce - Gabriela Filbrandt SSP

 

Klasy 4-7:

I miejsce - Szymon Goralski SSP

II miejsce - Natalia Badura SP6

III miejsce - Krzysztof Marciniak SSP

 

Gratulujemy !

26 IV 2018

NASZE UCZENNICE NAJLEPSZE W POWIATOWYM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM

 

Nasze uczennice - Natalia Czucza, kl. Vb i Milena Szczepaniak, kl. VIc zajęły I miejsce w II Powiatowym Konkursie Ortograficznym "Ortografia na Szóstkę 2018" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 w Kwidzynie. Konkurs polegał na napisaniu dyktanda pt. "Jestem Polakiem w Europie". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

25 IV 2018

SZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY „POLSKIE PARKI NARODOWE”

 

W dniu 25 kwietnia 2018 r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Przyrodniczego „Polskie parki narodowe”. Wzięli w nim udział uczniowie klas piątych. Do wykonania mieli różnorodne zadania dotyczące parków narodowych- ich położenia, logo, charakterystycznych roślin i zwierząt, form ochrony przyrody w Polsce. Uczniowie bardzo dobrze przygotowali się do konkursu, ponieważ osiągnęli wysoką punktację. Największą wiedzą wykazały się uczennice:

 

I miejsce - Dominika Majda kl. Va

II miejsce - Natalia Czucza kl. Vb

III miejsce - Martyna Chodorowska kl. Va.

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

 

 

25 IV 2018

VI POWIATOWE POTYCZKI MATEMATYCZNE

 

25 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyły się VI Powiatowe Potyczki Matematyczne. Do konkursu zgłosiło się 11 szkół. Uczniowie danej szkoły tworzyli dwuosobową drużynę, która wspólnie rozwiązywała zadania. Do rozwiązania było 15 zadań. Pytania wyświetlano na tablicy, na rozwiązanie był przeznaczony odpowiedni czas. Uczniowie konsultowali odpowiedzi, a następnie za pomocą pilota wysyłali wyniki.

W konkursie został wykorzystany system do testów, dlatego rezultat poznaliśmy zaraz po rozwiązaniu ostatniego zadania. Do zdobycia było 15 punktów.

 

Wyniki konkursu:

 

I miejsce

Szkoła Podstawowa nr 2 w Kwidzynie

drużyna: Aleksander Stachurski i Michał Zimnicki

 

II miejsce

Społeczna Szkoła Podstawowa w Kwidzynie

drużyna: Lena Hołda i Antoni Feluś

 

III miejsce

Szkoła Podstawowa nr 4 w Kwidzynie

drużyna: Kinga Sinicka i Martyna Witusińska.

24 IV 2018

SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY „PISARZE DZIECIOM”

 

24 kwietnia odbył się szkolny konkurs czytelniczy „Pisarze dzieciom”. Klasy reprezentowały dwuosobowe drużyny. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedza na temat przeczytanych lektur, jednak mistrzami okazały się klasy Ia, IIa i IIIa.

24 IV 2018

POWIATOWY KONKURS PRZYRODNICZY „POZNAJ SWÓJ LAS”

 

W dniu 24 kwietnia 2018r. odbyła się kolejna- V- edycja Powiatowego Konkursu Przyrodniczego „Poznaj swój las” na terenie Ogrodu Dendrologicznego na Miłosnej. Konkurs przygotowała Szkoła Podstawowa nr 6 we współpracy z Nadleśnictwem Kwidzyn. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VId - Emilia Gadecka, Jagoda Kwaśnicka i Natalia Piotrowska. Wszyscy uczniowie wspólnie zwiedzili ogród oraz wysłuchali prelekcji leśnika. Poznali również niektóre narzędzia i przyrządy, którymi leśnicy posługują się w pracy. Następnie uczniowie pisali test ułożony na podstawie prelekcji oraz rozpoznawali na zdjęciach wybrane gatunki drzew liściastych i iglastych. Po wysiłku umysłowym był czas na relaks przy ognisku. Nasze dziewczynki wspaniale przygotowały się do konkursu. Zajęły II miejsce, otrzymując pamiątkowy dyplom i nagrody.

20 IV 2018

SPOTKANIE Z P. ANNĄ JACKOWSKĄ - PRACOWNIKIEM PSP W KWIDZYNIE

 

W dniu 20 kwietnia klasa VIIc i VIId na godzinie wychowawczej gościły panią Annę Jackowską z Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie. Tematem spotkania był „Czad i ogień. Obudź czujność”. Pani Anna Jackowska przekazała wiele interesujących informacji uczniom. Dowiedzieli się jak powstaje czad, dlaczego jest tak groźny, jakie są objawy zatrucia gazem, jak można się go ustrzec, w jaki sposób ratować ludzi zaczadzonych. Uczniowie rozmawiali również z Panią o pożarach - jakie są ich rodzaje, jak ustrzec się ich, jakie są numery alarmowe. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

20 IV 2018

INSCENIZACJA KL. IC PT. „KTO MA OLEJ W GŁOWIE”

 

W dniu 20 kwietnia z okazji Święta Ziemi klasa Ic przygotowała inscenizację dla klas I-III pt „Kto ma olej w głowie”. Kolorowe stroje małych aktorów oraz tematyka inscenizacji uświadomiła dzieciom jak ważna jest ochrona najbliższego środowiska oraz segregacja odpadów.

18 IV 2018

KLASA IB NA WARSZTATACH LITERACKICH

 

Klasa I b była w dniu 18.04.2018 r. na warsztatach literackich w bibliotece publicznej. Zajęcia prowadziła Pani Zofia Stanecka – autorka książek dla dzieci. Tematem przewodnim warsztatów było 100 – lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Pani Zofia w oparciu o tematykę swoich książek („Basia i wolność”) bardzo ciekawie opowiedziała o niepodległości i wolności. Uczniowie wykonywali symbole swojej własnej wolności. Podziękowaliśmy pani Staneckiej za interesujące warsztaty. Na zakończenie każdy mógł kupić książkę z imienną dedykacją.

18 IV 2018

LAUREACI  IV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „SZKOŁA BEZ PRZEMOCY – CYBERPRZEMOCY I UZALEŻNIENIOM MÓWIMY NIE!”

 

Szkoła Podstawowa im. J.Pawła II w Czarnem Dolnem zorganizowała IV Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Szkoła bez przemocy – Cyberprzemocy i uzależnieniom mówimy nie!”. Celem konkursu jest kształtowanie postaw asertywnych dzieci i młodzieży wobec przemocy i cyberprzemocy oraz rozwijanie wyobraźni i warsztatu plastycznego uczniów. W dniu 5 kwietnia odbyły się obrady Jury. Do konkursu łącznie wpłynęło 363 prace z 37 szkół. I miejsce zajęła uczennica klasy VII b Julia Duchała, a III miejsce zajął uczeń klasy VI c Michał Arbart. Gratulacje!

16 IV 2018

XVI POWIATOWY KONKURS POETYCKI "MÓJ PRZYJACIEL KSIĄŻKA"

 

W poniedziałek 16 kwietnia w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie XVI Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Mój przyjaciel książka”. Konkurs przeznaczony był dla klas IV – VII szkół podstawowych powiatu kwidzyńskiego, a przystąpiło do niego jedenaście placówek z Kwidzyna i okolic. Głównym celem zmagań poetyckich było rozwijanie wrażliwości i zdolności twórczych dzieci.

Jurorzy zdecydowali nagrodzić 16 najlepszych prac. Oto laureaci:

 

I miejsce

Łucja Kolberg SP Ryjewo, n-l Dorota Baranowicz

 

II miejsce

Amelia Kowalska SP Licze, n-l Iwona Zelmańska

 

III miejsca

Natalia Braun SP 2 Kwidzyn, n-l Magdalena Ruczko

Krystian Szot SP 2 Kwidzyn, n-l Ewelina Wołoszyn

 

Wyróżnienia:

Maksymilian Budnik SP 5 Kwidzyn, n-l Anna Kopicińska

Karolina Drańska SP Morawy, n-l Joanna Wiczyńska

Wiktoria Gatz SP 6 Kwidzyn, n-l Wioletta Hillar

Martyna Gruza SP Licze, n-l Iwona Zelmańska

Julia Krupa SP Ryjewo, n-l Bernadeta Łukaszewska

Julia Małkiewicz SP Czarne Dolne, n-l Agnieszka Miller-Ważny

Martin Rzepczyński SP 2 Kwidzyn, n-l Ewelina Wołoszyn

Daria Stachurska SPzOMS, n-l Bożena Lemańska

Maria Szymańska SP Korzeniewo, n-l Halina Rybarczyk

Edyta Ścisłowska SP Straszewo, n-l Małgorzata Sawińska

Maja Ślebocka SP Morawy, n-l Joanna Wiczyńska

Jagoda Wasiak SSP Kwidzyn, n-l Agnieszka Schodowska

 

Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, a ich nauczyciele poloniści – podziękowania za wkład włożony w przygotowanie uczniów do konkursu. Gratulujemy. Zobacz wiersze.

Imprezę uświetniła obecność pisarza pana Tomasza Wandzla, jurora konkursu, autora „Grzecznej dziewczynki”, „Domu w chmurach”, „Hycla”, zbioru opowiadań „Żółty długopis” oraz najnowszej powieści pt. „Czyste zło”. Uczestnicy imprezy mieli okazję kupić książkę napisaną przez gościa honorowego, zdobyć jego autograf, a także posłuchać historii jego drogi do sukcesu.

14-15 IV 2018

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

 

14 kwietnia 2018 r. w Czarnej Sali przy ul. Słowiańskiej w Kwidzynie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski "Proza i Poezja Światowa". Wiktoria Gwóźdź z klasy I a zajęła II miejsce i Nina Kopyn z klasy I a również zajęła II miejsce. Gratulujemy sukcesu!

Natomiast reprezentantkami klas IV-VII 15 kwietnia były uczennice: Martyna Chodorowska, kl. Va, Natalia Czucza, kl. Vb, Kalina Kassner, kl. Va, Natalia Partyka, kl. IVb oraz Milena Szczepaniak, kl. VIc. Kalina zdobyła II miejsce, a pozostałe dziewczynki zostały wyróżnione. Gratulujemy!

12 IV 2018

III MIEJSCE JULKI PAZDAN Z IIIF W POWIATOWYM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM.

 

12 kwietnia 2018 r. w Społecznej Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Kwidzynie odbył się POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY dla uczniów klas III szkół podstawowych „Z ortografią za pan brat”. Nasza szkołę reprezentowali Błażej Szalczewski z klasy III e oraz Julia Pazdan z klasy III f. Julce udało się zdobyć statuetkę za III miejsce. Gratulujemy!

9-11 IV 2018

WYJAZD INTEGRACYJNY KLASY VI A

 

        W dniach 9 – 11 kwietnia 2018 r. klasa VI a pod opieką wychowawczyni i Pani Ani wybrała się na biwak do Miechucina. Była to wspaniała, niezapomniana przygoda, podczas której uczniowie pod okiem instruktorów pokonywali swoje słabości, a przy tym dobrze się bawili. W czasie pobytu atrakcji nie brakowało: wspinaczka na ściance, przeprawa linowa nad bagnami, tyrolka, podchody nocą, ognisko, zjazd na linie i wiele, wiele innych. Wróciliśmy z wyprawy pełni wrażeń i bardzo zadowoleni.

11 IV 2018

TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

 

        Dnia 11 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Kwidzynie odbyła się kolejna edycja – etap miejski - Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna złożona z uczniów klasy VId. Byli to: Nikola Konopacka, Natalia Piotrowska, Bartosz Ćwik i Szymon Płocki. Uczniowie mieli szereg różnych zadań do wykonania - test złożony z zadań związanych z przepisami ruchu drogowego, test z krzyżówek drogowych, udzielanie pierwszej pomocy „poszkodowanej” osobie oraz do przejechania miasteczko rowerowe i tor przeszkód. Nasi uczniowie wspaniale dali sobie radę ze wszystkimi zadaniami. Zdobyli II miejsce, otrzymując pamiątkowy dyplom oraz nagrody indywidualne.

10 IV 2018

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS I – III

 

10 kwietnia 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I – III. Wzięło w nim udział 19 uczniów. Laureatami zostali: Wiktoria Gwóźdź z kl. I a, Nina Kopyn z kl. I a, Kornelia Rusnarczyk kl. I c, Antonina Sadura z kl. III d oraz Zofia Nosko z kl. III f. Gratulujemy i życzymy sukcesów na Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Proza i Poezja Światowa”, który odbędzie się 14 kwietnia o godzinie 9.00 w Czarnej Sali przy ulicy Słowiańskiej.

6 IV 2018

ZWYCIĘSTWO W ELIMINACJACH POWIATOWYCH OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

 

W dniu 6 kwietnia 2018 r. w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Kwidzynie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. VIc: Sebastian Barański oraz Aleksander Grzegorczyk. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu wiadomości i umiejętności z zakresu wiedzy pożarniczej.

Nasi chłopcy spisali się bardzo dobrze. Aleksander zajął I miejsce, a Sebastian - II miejsce. Aleksander będzie reprezentował nasz powiat podczas Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w dniu 21.04.2018 r. w Szymbarku.

W czasie przerwy uczestnicy konkursu zwiedzali pomieszczenia straży pożarnej wraz z wyposażeniem. Wysłuchali również ciekawych informacji.

5 IV 2018

XXIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY IM. MAJORA MARKA GAJEWSKIEGO "LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO”

 

5 kwietnia 2018 r. odbył się etap wojewódzki XXIII  Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego  im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza  i dzieje oręża polskiego”. W tym roku tematem były: „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy V b Natalia Braun i Natalia Czucza. Obie uzyskały tytuł laureata tego konkursu, osiągając wysokie wyniki (powyżej 80% punktów). Gratulujemy sukcesu, tym bardziej, że zakres materiału wykraczał znacznie poza program klasy V.

5 IV 2018

WYCIECZKA KLAS V DO IP KWIDZYN

 

5 kwietnia uczniowie klas V brali udział w ostatnim etapie projektu "Mini-ekoszkoła" - wycieczce do Ip w Kwidzynie. Dzieci obejrzały film dotyczący produkcji papieru, wysłuchały informacji na temat funkcjonowania IP oraz uczestniczyły w warsztatach.

4 IV 2018

KONKURS TECHNICZNY NA NAJPIĘKNIEJSZĄ „OZDOBĘ WIELKANOCNĄ”

 

Przed świętami wielkanocnymi w świetlicy ogłoszony został konkurs techniczny na najpiękniejszą „Ozdobę Wielkanocną”. Cieszył się on wielkim zainteresowaniem uczniów klas I – III. Z rozmaitych materiałów ozdobnych uczestnicy mieli własnoręcznie wykonać dowolną ozdobę wielkanocną. Pomysłów było mnóstwo, więc prace okazały się być bardzo oryginalne. Jury miało nie lada zadanie. A tak przedstawiają się wyniki konkursu:

 

I miejsce - PAULINA WIERZYŃSKA klasa I b

II miejsce - MAJA LANDOWSKA klasa I c

III miejsce - AMELIA WADOWSKA klasa I a

 

Było również 6 wyróżnień. Wszyscy zarówno zwycieżcy, wyróżnieni jak i uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

 

Organizatorki: Magdalena Burniewicz i Jolanta Muchowska

27 III 2018

MARCOWE SPOTKANIE Z LEKTURĄ

 

Marcowe spotkanie z lekturą to „Bajka o złotym jajeczku”. Tym razem uczniowie klas I a i I b poznali tradycje Świąt Wielkiej Nocy w naszym kraju oraz w innych krajach europejskich. Największą frajdą było malowanie jajek różnymi technikami. Oczywiście wszystkie zajęcia tego dnia były związane z marcowym hasłem.

26 III 2018

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI W KL. IV-VII

 

26 marca odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla kl. IV-VII. Etap ten stanowi eliminacje do XL Miejskiego i XII Powiatowego Konkursu „Proza i poezja światowa”, który w tym roku odbędzie się 15 kwietnia w Czarnej Sali przy ul. Słowiańskiej 13 o godzinie 9.00. Spośród 19 uczestniczek jury wyłoniło 5 uczennic, które staną w szranki z innymi recytatorami z Kwidzyna i okolic. Naszą szkołę reprezentować będą: Martyna Chodorowska, kl. Va, Natalia Czucza, kl. Vb, Kalina Kassner, kl. Va, Natalia Partyka, kl. IVb oraz Milena Szczepaniak, kl. VIc.

Trzymamy za nie kciuki.

24 III 2018

PODSUMOWANIE 26. FINAŁU WOŚP

 

W sobotę 24 marca w Teatrze Miejskim w Kwidzynie odbyło się podsumowanie 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 14 stycznia nasi uczniowie pod wodzą Pani Joli kwestowali z puszkami i obsługiwali stoisko na hali. Mażoretki ze Szkolnego Zespołu PARADA pod wodzą Pani Moniki uświetniły finałowe występy. Oto kilka fotek z podsumowania tegorocznego finału.

Zobacz nas na Facebooku

23 III 2018

WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY MITOLOGICZNEJ

 

23 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 85 w Gdańsku odbyła się kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Mitologicznej. Uczestnicy rozwiązywali zadania sprawdzające ich dokładną znajomość greckiego świata bogów i bohaterów. Nasza uczennica Natalia Czucza z klasy Vb zdobyła wyróżnienie w tym konkursie. Gratulujemy!

 

23 III 2018

I UCZNIOWSKA KONFERENCJA NAUKOWA

 

Grupa uczniów z klas VII reprezentowała naszą szkołę podczas I Uczniowskiej Konferencji Naukowej organizowanej przez SP 6 w Kwidzynie. Hasłem tego sympozjum było „Nasza kultura,  historia, patriotyzm”. Klasy  I-III uczestniczyły w tym przedsięwzięciu przez przygotowanie plakatu naukowego, związanego z tym hasłem:

- Paweł Szafran III c i Wiktoria Dacewicz III c – uczniowie p. Beaty Hajdukiewicz oraz Jerzy Matuszczak III d – uczeń p. Olgi Grządki.

Starsi uczniowie prezentowali referaty, przedstawiające ich badania historyczne:

- Kalina Maliczenko z klasy VII d we współpracy z Wiktorią Rankiewicz  - „Cztery kąty i piec piąty, czyli po co kwidzyńskiej Dwójce piec, dzwon i zegar słoneczny” (referat na temat budynku głównego naszej szkoły);

- Alicja Kućmierowska, Dagmara Chrzanowska i Julia Duchała z klasy VII b – „Jak Szkoła pod Zegarem stała się Dwójką” (historia budynku „Pod Zegarem”);

- Wiktoria Piotrowska i Laura Woroniecka z klasy VII c – „To już tylko historia” (krótkie przedstawienie historii Żydów w Kwidzynie).

Wszystkie referaty były ciekawe i wzbudziły zainteresowanie tematyką oraz uznanie słuchaczy i widzów. Zostały przygotowane pod kierunkiem p. Jolanty Obód. Gratulujemy udanego wystąpienia!

22 III 2018

KLASA IC ZDROWE KANAPKI JE

 

W czwartek 22 marca klasa I c z pomocą rodziców przygotowała kolorowe i zdrowe kanapki. Na stołach gościło pieczywo i warzywa pełne witamin , a na twarzach naszych pierwszaków widniał uśmiech. Pysznymi kanapkami dzieci poczęstowały nauczycieli. Wszystkim smakowały kanapki wykonane przez uczniów klasy I c.

20 III 2018

LAUREACI XVII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU TWÓRCZOŚCI REGIONALNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY PN. „MÓJ REGION”

 

          W dniu 20.03.2018r. nastąpiło rozstrzygniecie XVII Wojewódzkiego  Konkursu Twórczości Regionalnej Dzieci i Młodzieży pn. „Mój Region”. Celem konkursu jest rozwijanie wiedzy o kulturze naszego regionu oraz rozwijanie  uzdolnień  plastycznych dzieci i młodzieży. Na konkurs wpłynęło 385 prac plastycznych. Prace były oceniane w następujących formach plastycznych: haft, drewno, rysunek, malarstwo, ceramika, tkactwo i techniki łączone.

 

Forma prac: rysunek

II miejsce zdobył uczeń klasy VI c Michał Arbart

III miejsce zdobyła uczennica klasy VII b Julia Duchała

 

Forma prac: techniki łączone

II miejsce zdobył uczeń klasy VII c Szymon Mudlaff

III miejsce zdobyła uczennica klasy VII c Weronika Tynda

 

Forma prac: drewno

Wyróżnienie zdobył uczeń klasy VI d Bartosz Ćwik

 

Forma prac: malarstwo

Wyróżnienie zdobyła uczennica klasy Ia Amelia Wadowska

Gratulacje!!!

 

19 III 2018

MAMY FINALISTKĘ WOJEWÓDZKIEGO TURNIEJU CZYTELNICZEGO "MOLE KSIĄŻKOWE"

 

   Natalia Czucza z kl. Vb dostała się do Finału II Wojewódzkiego Turnieju Czytelniczego "Mole Książkowe" organizowanego przez naszą szkołę. Natalia będzie reprezentować SP2 wśród 15 finalistów - najlepszych czytelników województwa pomorskiego. W konkursie startowało 79 zawodników z 40 szkół z całego województwa. Finał odbędzie się 9 maja w naszej szkole. Dziękujemy również Natalii Piotrowskiej z kl. VId, która uzyskała bardzo dobre wyniki w tym konkursie (czytaj więcej).

 

18 III 2018

PODWÓJNA MISTRZYNI KWIDZYNA W KARATE

 

Uczennica kl. IVc Julia Krzeszowska została podwójną mistrzynią Kwidzyna 2018 w karate shorin-ryu. Zawodniczka kwidzyńskiego klubu triumfowała zarówno w pokazach kata jak i kumite. Warto dodać, że była jedynym uczestnikiem turnieju, który triumfował w obu konkurencjach sportowych. W zawodach o tytuł "Mistrza Kwidzyna 2018" wzięło udział 39 dzieci, które rywalizowały w siedmiu konkurencjach. Gratulujemy!

 

17 III 2018

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE CZYTELNICZYM

 

Uczennice klasy 7c (Laura Woroniecka, Nikola Rewińska, Maria Obremska) zostały wyróżnione w konkursie czytelniczym "Czy znasz twórczość Barbary Kosmowskiej?". Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej dziewczyny musiały rozwiązać test ze znajomości lektury, natomiast w drugiej - zaprezentować inscenizację utworu Barbary Kosmowskiej. Fragment inscenizacji można obejrzeć na naszej szkolnej stronie.

 

zobacz film
 

 

16 III 2018

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY I MATEMATYCZNY DLA KLAS I – III

 

W dniu 22.02.2018 r. odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla klas I – III. W konkursie wzięło udział 40 uczniów. Oto wyniki:

 

W kategorii klas pierwszych:

I miejsce – Maja Jacak I b

II miejsce – Alicja Karpińska I b

III miejsce – Pola Buklewska I b i Jowita Kwiatkowska I c

 

W kategorii klas drugich:

I miejsce – Nina Szalczewska II a

II miejsce – Julia Stradomska II a

III miejsce – Amelia Szuwarowska II b

 

W kategorii klas trzecich:

I miejsce – Julia Pazdan III f

II miejsce – Błażej Szalczewski III e

III miejsce – Nina Karasiewicz III e

 

Szkolny konkurs matematyczny dla klas I – III

 

W dniu 6.03.2018 r. odbył się szkolny konkurs matematyczny dla klas I – III. W konkursie wzięło udział 43 uczniów. Oto wyniki:

 

W kategorii klas pierwszych:

I miejsce – Pola Buklewska I b

Wyróżnienia: Maja Jacak I b, Piotr Piórkowski I c, Szymon Maliszewski I a i Maksymilian Olczyk I b;

 

W kategorii klas drugich:

I miejsce – Julia Stradomska II a

Wyróżnienie: Nina Szalczewska II a;

 

W kategorii klas trzecich:

I miejsce – Szymon Gwizdała III a

Wyróżnienia: Adam Święconek  III c, Robert Jaszewski III f, Jerzy Matuszczak III d i Marcel Zimnicki III c.Zobacz nas na Facebooku

 

15 III 2018

RODZINNE WARSZTATY WIELKANOCNE W KLASIE I B

 

W dniu 15.03.2018 r. uczniowie klasy I b wraz z rodzicami uczestniczyli w warsztatach dotyczących wielkanocnych ozdób. Tym razem każda rodzinka miała do wykonania cztery ozdoby: zajączka, kogucika, owieczkę i pisankę. Wszyscy sprawili się wspaniale, co można zobaczyć na dołączonych zdjęciach.

15 III 2018

TURNIEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” – ELIMINACJE MIEJSKIE

 

        W dniu 15 marca 2018 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Kwidzynie odbyły się eliminacje miejskie 41. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z kl. VIc Aleksander Grzegorczyk  i Sebastian Barański.

Chłopcy wykazali się bardzo dużą wiedzą w tej dziedzinie. Olek zajął I miejsce, a Sebastian II miejsce. Będą oni reprezentować naszą szkołę w kolejnej edycji tego konkursu - w eliminacjach powiatowych w dniu 6.04.2018 r.

13 III 2018

MAMY FINALISTKĘ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

 

   27 lutego 2018 r. w Gdyni odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. W gronie 56 najlepszych matematyków województwa pomorskiego znalazła się uczennica naszej szkoły Paulina Siemieńska z kl. VII c. W finale konkursu uczniowie mieli do rozwiązania 9 zadań. Znamy już wyniki - Paulina jest finalistką Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Gratulujemy.

 

 

9 III 2018

ODŻYWIAJ SIĘ ZDROWO, BY ŻYĆ KOLOROWO” W KLASIE II A

 

9 marca 2018 roku dzieci z klasy II a przyniosły owoce i warzywa, żeby zrobić własnoręcznie sałatkę owocową i sok jabłkowo- marchewkowy. Wszystkim bardzo smakowały witaminowe przysmaki.

8 III 2018

HODOWLA RZEŻUCHY W KL. IA

 

8 marca podczas zajęć przyrodniczych uczniowie klasy Ia wysiewali nasiona rzeżuchy do wcześniej przygotowanych pojemników. Przez kilka dni uczniowie podlewali codziennie kiełkujące nasiona.Obserwowali pojawiające się kiełki. Gdy kiełki urosły, każdy uczeń mógł spróbować rzeżuchy posypując na kanapki i wiedząc, że rzeżucha to źródło witamin i mikroelementów.

6 III 2018

WOJEWÓDZKI KONKURS ORTOGRAFICZNY

 

Znamy już wyniki Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego, który odbył się 17 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 57 w Gdańsku. Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów: Amelia Kołodziej,  Maja Matla, Natalia Czucza, Zuzanna Domke, Milena Szczepaniak, Michał Zimnicki, Julia Duchała i Dominika Matla. W kategorii klas piątych Natalia Czucza z klasy Vb zajęła II miejsce, a Milena Szczepaniak z klasy VIc otrzymała wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy etapu wojewódzkiego zyskują tytuły finalistów, zaś Natalia i Milena tytuły laureatów. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach Mistrza Słowa 2018.

http://sp57gda.pl/netpanel/images/2018/DOKUMENTY/protokol_IV-VII.pdf

http://sp57gda.pl/netpanel/konkursy/konkursy-ortograficzne/718-wyniki-konkursow-ortograficznych

Zobacz nas na Facebooku

6 III 2018

KLASA I B BĘDZIE OBSERWOWAŁA, JAK ROSNĄ ROŚLINKI

 

W dniu 6.03.2018 r., podczas zajęć przyrodniczych uczniowie klasy I b siali i sadzili roślinki w „mini – ogródku” klasowym. Będą dbać o swoje roślinki, aby wyrosły z nich  – szczypiorki, koperek, sałata oraz maleńkie kwiatki.

3 III 2018

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

 

     W sobotę 3 marca w godz. 9.30-13.30 nasza szkoła zaprosiła przyszłych uczniów wraz z rodzicami na dzień otwarty.  Była to wspaniała okazja do obejrzenia życia szkoły, zapisania dziecka do klasy I oraz spotkania z dyrektorem i uzyskania szczegółowych informacji. Odbyło się również podsumowanie XII Szkolnego Internetowego Konkursu Walentynkowego (zobacz).

3 III 2018

SZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY „ZNAM ROŚLINY I ZWIERZĘTA CHRONIONE”

 

W dniu 26 lutego 2018 r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Przyrodniczego „Znam rośliny i zwierzęta chronione” dla klas IV. Zadaniem uczniów było rozpoznanie i nazwanie odpowiednich gatunków roślin i zwierząt chronionych. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą. Klasyfikacja konkursu przedstawia się następująco:

I miejsce - Amelia Kołodziej kl. IVc

II miejsce - Kamil Szramowski kl. IVa

III miejsce - Zuzanna Chrzanowska kl. IVa

W konkursie wzięli także udział uczniowie: Michał Bańkowski kl. IVb, Antonina Bednarek kl. IVb, Hubert Falkowski kl. IVa, Zofia Jurkiewicz kl. IVa, Maja Matla  kl. IVa  oraz Julia Stachurska kl. IVb.

2 III 2018

SPOTKANIE Z LEKTURĄ W LUTYM

 

W tym miesiącu uczniowie poznali baśń „Królewna Śnieżka”. Dzieci rysowały własne zakończenie, rozwiązywały krzyżówkę oraz zadania matematyczne, a utrwaleniem zdobytych wiadomości była zgaduj – zgadula „Jaka to bajka?”.

1 III 2018

MAMY FINALISTKĘ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO

 

     Niedawno gratulowaliśmy Oli Ulatowskiej z klasy VIID zakwalifikowania się do wojewódzkiego etapu Konkursu z Języka Polskiego. 16 lutego w Gdańsku, nasza uczennica wraz z 190 uczniami z całego województwa zmierzyła się z wyzwaniem konkursowym. Znamy juz wyniki - Ola jest finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Gratulujemy.

 

 

6-23 II 2018

TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

 

    W klasach I-III

 

     6 lutego w wielu miejscach na świecie obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzień ten przypadł akurat na czas zimowych ferii. Bezpieczeństwo w Internecie  jest dla nas ważną  sprawą i dlatego z małym opóźnieniem obchodziliśmy ten dzień w  klasach I-III  we wtorek,  13 lutego. Przygotowaniem do tego dnia było wcześniejsze przeprowadzenie w każdej klasie na zajęciach komputerowych lekcji o bezpiecznym Internecie. W klasach II i III przeprowadzono również  punktowany test na temat bezpiecznego zachowania się w Internecie. Test ten wyłoni zwycięzców corocznego konkursu „Internetowa klasa”.

     13 lutego we wszystkich klasach  I- III wychowawcy klas przeprowadzili zajęcia na temat bezpieczeństwa w Internecie. Tematy wybrano ze szkolnego programu „Bezpieczni w komputerowym świecie”. Na szkolnym korytarzyku przy wejściu do szkoły uczniowie klasy III e przygotowali gazetkę  zawierającą  najważniejsze zasady związane z bezpieczeństwem w sieci.

 

WYNIKI KONKURSU „INTERNETOWA KLASA”

 

KLASA

ZDOBYTE PUNKTY

II a

80 punktów

II b

77 punktów

III a

86 punktów

III b

92 punkty

III c

85 punktów

III d

85 punktów

III e

90 punktów

III f

81 punktów

 

Certyfikat „INTERNETOWA KLASA”  zdobyła klasa III b. Gratulujemy!

 

W klasach IV-VII

 

    W tym tygodniu jak co roku w lutym zajęliśmy się tematem bezpieczeństwa w sieci. Klasy IV omawiały zasady bezpieczeństwa na podstawie kreskówek edukacyjnych „3..2..1.. Internet”. Klasy V zajęły się tematem „Internet bez hejtu” i tworzyły zbiór zasad antyhejtowych. Klasy VI zajęły się poważnym tematem, jakim jest kreowanie swojego wizerunku w sieci – np. na portalach społecznościowych. W klasach VII tematem przewodnim był seksting i jego prawne konsekwencje. W toku zajęć wszystkie klasy wypracowały materiały, które można obejrzeć w naszym budynku.

22 II 2018

POWIATOWY KONKURS WALENTYNKOWY W SP4

 

W dniu 22 lutego w Szkole Podstawowej nr 4 w Kwidzynie odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Walentynkowego. Nasi uczniowie: Weronika Tynda z klasy 7c (przeczytaj wiersz) oraz Martin Rzepczyński z kl. VId zajęli kolejno I i II miejsce. Serdecznie gratulujemy.

16 II 2018

ŻYWA LEKCJA HISTORII

 

„Żywa Lekcja Historii – Polska Sarmacka. Husaria – chluba oręża polskiego" to podróż poprzez wieki do Polski sarmackiej, szlacheckiej i szlachetnej. To również zaznajomienie uczniów z historią poprzez kontakt z dawnymi obyczajami, strojem, bronią oraz uzbrojeniem ochronnym. Bezpośredni udział uczniów, całe wyposażenie, dokładne repliki sprzętów wykorzystywanych w danej epoce historycznej i spora dawka humoru dały razem bardzo atrakcyjny przekaz cennej wiedzy historycznej.

Teatr Historyczny Krzysztofa Góreckiego w wykonaniu rycerzy z Chorągwi Komturstwa Gniewskiego gościł w naszej szkole 16 lutego 2018r., dając przedstawienie dla klas V i VI.

14 II 2018

STYCZNIOWE SPOTKANIE Z LEKTURĄ

 

W styczniu uczniowie poznali wiersz „Dwunastu podróżnych”. Wcześniej przygotowali rozetkę z miesiącami oraz kukiełki. Dzięki takim pomocom łatwiej przyswajali nazwy miesięcy.

13 II 2018

KLASA V B POŻEGNAŁA KARNAWAŁ

 

13 lutego 2018 r. w „ostatki” klasa V b urządziła karnawałową dyskotekę. Bawiła się świetnie dzięki atrakcyjnej muzyce zaproponowanej prze starszego kolegę z VII b. Mateusza Bednarczyka, któremu należą się gorące podziękowania za poświęcony czas i niemałą pracę. Dwie godziny tańca urozmaicił poczęstunek – świetne, świeżutkie babeczki upieczone przez Miłosza Śliwińskiego.

12 II 2018

CZUJNIK JAKOŚCI POWIETRZA

 

12.02.2018 r. o godz. 9.00 zaczął działać szkolny czujnik jakości powietrza. Został on umieszczony na budynku głównym przy ul. Staszica 16. Jest to niewielkie urządzenie o wymiarach około 8x16 cm i wadze około 360 gramów. Poprzez czujniki możliwe jest zbieranie, przetwarzanie i interpretowanie danych w czasie rzeczywistym. W oparciu o te dane, na mapie online oznaczane są m.in. informacje o jakości powietrza w miejscu czujnika. Jest już możliwość sprawdzenia jakości powietrza dzięki aplikacji mobilnej (należy ją zainstalować na androida - zobacz) i na stronie naszej szkoły (zobacz).

Instalacja urządzenia to sukces uczniów klasy III B, której wychowawczynią jest Elżbieta Rakowska-Kiliszek. Klasa wzięła udział w konkursie „Wiem, czym oddycham” organizowanym przez firmę Aviva.

26 I 2018

LEKCJA ZDROWIA” W KLASIE III A I III F

 

Klasy III a i III f wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez profesjonalnego kucharza. Lekcja dotyczyła zdrowego odżywiania. Dzieci samodzielnie przygotowywały surówki ze świeżych warzyw oraz zupę mleczną z płatkami.

23 I 2018

POWIATOWY KONKURS O NOBLISTACH "ONI TEŻ BYLI DZIEĆMI"

 

23.01.2018 r. w Społecznej Szkole Podstawowej w Kwidzynie odbył się Powiatowy Konkurs o Noblistach dla kl. I-III "Oni też byli dziećmi". Naszą szkołę reprezentowali: Maciej Parafiniuk kl. Ic, Julia Stradomska kl. IIa i Oliwia Szilakowska kl. IIIc. Uczniowie zajęli III miejsce. Gratulujemy dzieciom i rodzicom!

23 I 2018

ZABAWA KARNAWAŁOWA KL. IC W SMYKOLANDII

 

23 stycznia 2018 roku, klasa I C razem z wychowawczynią oraz rodzicami wybrała się do Smykolandi na zabawę karnawałową. Spędziliśmy czas tańcząc, biorąc udział w konkursach oraz robiąc prace plastyczne. Czekały na nas również owoce i słodkie przekąski. Bawiliśmy się rewelacyjnie.

23 I 2018

BAL KARNAWAŁOWY KLAS I A I I B W SMYKOLANDII

 

W dniu 23.01.2018 r. uczniowie klas I a i I b wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w zabawie karnawałowej w Smykolandi. Bawiły się pod czujnym okiem organizatorek: była nauka tańca, zabawy w grupach oraz słodki poczęstunek. Dzieci wracały do domów pełni miłych wrażeń.

22 I 2018

WIZYTA STRAŻY MIEJSKIEJ W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

 

W styczniu 2018 r., przed feriami zimowymi, w świetlicy szkolnej gościliśmy funkcjonariusza Straży Miejskiej z Kwidzyna, pana Mirosława Iljina. Opowiadał on uczniom o bezpieczeństwie podczas nadchodzących ferii zimowych, o telefonach alarmowych i sposobach radzenia sobie w niebezpiecznych sytuacjach (w górach, nad morzem, na lodowiskach, w mieście). Najfajniejszym momentem dla uczniów były odblaski, które uczniowie otrzymali w ramach ogólnopolskiej akcji „Jestem widoczny na drodze”.

19 I 2018

WYNIKI KLASYFIKACJI UCZNIÓW ZA I PÓŁROCZE

 

       Obok można zobaczyć wyniki klasyfikacji uczniów klas IV-VII za I półrocze 2017/2018.

 

oceny

sprawowanie

19 I 2018

NAJLEPSI UCZNIOWIE W I PÓŁROCZU

 

       Obok można zobaczyć listę uczniów klas IV-VII, którzy w I półroczu 2017/2018 uzyskali średnią ocen 4,5 lub wyższą.

 

najlepsi uczniowie

 


Starsze wiadomości - patrz niżej w archiwum
 

 

Archiwum wiadomości

 2017/18 - pierwszy semestr    2016/17 - drugi semestr   2016/17 - pierwszy semestr     2015/16 - drugi semestr    2015/16 - pierwszy semestr   2014/15 - drugi semestr   2014/15 - pierwszy semestr   2013/14 - drugi semestr   2013/14 - pierwszy semestr    2012/13 - drugi semestr   2012/13 - pierwszy semestr    2011/12 - drugi semestr  2011/12 - pierwszy semestr  2010/11 - drugi semestr   2010/11 - pierwszy semestr   2009/10   2008/09   2007/08 i wcześniej