Nasz kanał w YouTube Zobacz nas na Facebooku

ogłoszenia     dziennik elektroniczny     galeria fotografii      księga gości      sport     świetlica szkolna    nasze forum

6-23 II 2018

TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

 

    W klasach I-III

 

     6 lutego w wielu miejscach na świecie obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzień ten przypadł akurat na czas zimowych ferii. Bezpieczeństwo w Internecie  jest dla nas ważną  sprawą i dlatego z małym opóźnieniem obchodziliśmy ten dzień w  klasach I-III  we wtorek,  13 lutego. Przygotowaniem do tego dnia było wcześniejsze przeprowadzenie w każdej klasie na zajęciach komputerowych lekcji o bezpiecznym Internecie. Przeprowadzono również w klasach II i III punktowany test na temat bezpiecznego zachowania się w Internecie. Test ten wyłoni zwycięzców corocznego konkursu „Internetowa klasa”.

     13 lutego wszystkich klasach  I- III wychowawcy klas przeprowadzili zajęcia na temat bezpieczeństwa w Internecie . Tematy wybrano ze szkolnego programu „Bezpieczni w komputerowym świecie”. Na szkolnym korytarzyku przy wejściu do szkoły uczniowie klasy III e przygotowali gazetkę  zawierającą  najważniejsze zasady związane z bezpieczeństwem w sieci.

 

WYNIKI KONKURSU „INTERNETOWA KLASA”

 

KLASA

ZDOBYTE PUNKTY

II a

80 punktów

II b

77 punktów

III a

86 punktów

III b

92 punkty

III c

85 punktów

III d

85 punktów

III e

90 punktów

III f

81 punktów

 

Certyfikat „INTERNETOWA KLASA”  zdobyła klasa III b. Gratulujemy!

 

W klasach IV-VII

 

    W tym tygodniu jak co roku w lutym zajęliśmy się tematem bezpieczeństwa w sieci. Klasy IV omawiały zasady bezpieczeństwa na podstawie kreskówek edukacyjnych „3..2..1.. Internet”. Klasy V zajęły się tematem „Internet bez hejtu” i tworzyły zbiór zasad antyhejtowych. Klasy VI zajęły się poważnym tematem, jakim jest kreowanie swojego wizerunku w sieci – np. na portalach społecznościowych. W klasach VII tematem przewodnim był seksting i jego prawne konsekwencje. W toku zajęć wszystkie klasy wypracowały materiały, które można obejrzeć w naszym budynku.

22 II 2018

POWIATOWY KONKURS WALENTYNKOWY W SP4

 

W dniu 22 lutego w Szkole Podstawowej nr 4 w Kwidzynie odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Walentynkowego. Nasi uczniowie: Weronika Tynda z klasy 7c oraz Martin Rzepczyński z kl. VId zajęli kolejno I i II miejsce. Serdecznie gratulujemy.

16 II 2018

ŻYWA LEKCJA HISTORII

 

„Żywa Lekcja Historii – Polska Sarmacka. Husaria – chluba oręża polskiego" to podróż poprzez wieki do Polski sarmackiej, szlacheckiej i szlachetnej. To również zaznajomienie uczniów z historią poprzez kontakt z dawnymi obyczajami, strojem, bronią oraz uzbrojeniem ochronnym. Bezpośredni udział uczniów, całe wyposażenie, dokładne repliki sprzętów wykorzystywanych w danej epoce historycznej i spora dawka humoru dały razem bardzo atrakcyjny przekaz cennej wiedzy historycznej.

Teatr Historyczny Krzysztofa Góreckiego w wykonaniu rycerzy z Chorągwi Komturstwa Gniewskiego gościł w naszej szkole 16 lutego 2018r., dając przedstawienie dla klas V i VI.

14 II 2018

STYCZNIOWE SPOTKANIE Z LEKTURĄ

 

W styczniu uczniowie poznali wiersz „Dwunastu podróżnych”. Wcześniej przygotowali rozetkę z miesiącami oraz kukiełki. Dzięki takim pomocom łatwiej przyswajali nazwy miesięcy.

13 II 2018

KLASA V B POŻEGNAŁA KARNAWAŁ

 

13 lutego 2018 r. w „ostatki” klasa V b urządziła karnawałową dyskotekę. Bawiła się świetnie dzięki atrakcyjnej muzyce zaproponowanej prze starszego kolegę z VII b. Mateusza Bednarczyka, któremu należą się gorące podziękowania za poświęcony czas i niemałą pracę. Dwie godziny tańca urozmaicił poczęstunek – świetne, świeżutkie babeczki upieczone przez Miłosza Śliwińskiego.

12 II 2018

CZUJNIK JAKOŚCI POWIETRZA

 

12.02.2018 r. o godz. 9.00 zaczął działać szkolny czujnik jakości powietrza. Został on umieszczony na budynku głównym przy ul. Staszica 16. Jest to niewielkie urządzenie o wymiarach około 8x16 cm i wadze około 360 gramów. Poprzez czujniki możliwe jest zbieranie, przetwarzanie i interpretowanie danych w czasie rzeczywistym. W oparciu o te dane, na mapie online oznaczane są m.in. informacje o jakości powietrza w miejscu czujnika. Jest już możliwość sprawdzenia jakości powietrza dzięki aplikacji mobilnej (należy ją zainstalować na androida - zobacz) i na stronie naszej szkoły (zobacz).

Instalacja urządzenia to sukces uczniów klasy III B, której wychowawczynią jest Elżbieta Rakowska-Kiliszek. Klasa wzięła udział w konkursie „Wiem, czym oddycham” organizowanym przez firmę Aviva.

23 I 2018

POWIATOWY KONKURS O NOBLISTACH "ONI TEŻ BYLI DZIEĆMI"

 

23.01.2018 r. w Społecznej Szkole Podstawowej w Kwidzynie odbył się Powiatowy Konkurs o Noblistach dla kl. I-III "Oni też byli dziećmi". Naszą szkołę reprezentowali: Maciej Parafiniuk kl. Ic, Julia Stradomska kl. IIa i Oliwia Szilakowska kl. IIIc. Uczniowie zajęli III miejsce. Gratulujemy dzieciom i rodzicom!

23 I 2018

ZABAWA KARNAWAŁOWA KL. IC W SMYKOLANDII

 

23 stycznia 2018 roku, klasa I C razem z wychowawczynią oraz rodzicami wybrała się do Smykolandi na zabawę karnawałową. Spędziliśmy czas tańcząc, biorąc udział w konkursach oraz robiąc prace plastyczne. Czekały na nas również owoce i słodkie przekąski. Bawiliśmy się rewelacyjnie.

23 I 2018

BAL KARNAWAŁOWY KLAS I A I I B W SMYKOLANDII

 

W dniu 23.01.2018 r. uczniowie klas I a i I b wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w zabawie karnawałowej w Smykolandi. Bawiły się pod czujnym okiem organizatorek: była nauka tańca, zabawy w grupach oraz słodki poczęstunek. Dzieci wracały do domów pełni miłych wrażeń.

22 I 2018

WIZYTA STRAŻY MIEJSKIEJ W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

 

W styczniu 2018 r., przed feriami zimowymi, w świetlicy szkolnej gościliśmy funkcjonariusza Straży Miejskiej z Kwidzyna, pana Mirosława Iljina. Opowiadał on uczniom o bezpieczeństwie podczas nadchodzących ferii zimowych, o telefonach alarmowych i sposobach radzenia sobie w niebezpiecznych sytuacjach (w górach, nad morzem, na lodowiskach, w mieście). Najfajniejszym momentem dla uczniów były odblaski, które uczniowie otrzymali w ramach ogólnopolskiej akcji „Jestem widoczny na drodze”.

19 I 2018

WYNIKI KLASYFIKACJI UCZNIÓW ZA I PÓŁROCZE

 

       Obok można zobaczyć wyniki klasyfikacji uczniów klas IV-VII za I półrocze 2017/2018.

 

oceny

sprawowanie

19 I 2018

NAJLEPSI UCZNIOWIE W I PÓŁROCZU

 

       Obok można zobaczyć listę uczniów klas IV-VII, którzy w I półroczu 2017/2018 uzyskali średnią ocen 4,5 lub wyższą.

 

najlepsi uczniowie

 


Starsze wiadomości - patrz niżej w archiwum
 

 

Archiwum wiadomości

 2017/18 - pierwszy semestr    2016/17 - drugi semestr   2016/17 - pierwszy semestr     2015/16 - drugi semestr    2015/16 - pierwszy semestr   2014/15 - drugi semestr   2014/15 - pierwszy semestr   2013/14 - drugi semestr   2013/14 - pierwszy semestr    2012/13 - drugi semestr   2012/13 - pierwszy semestr    2011/12 - drugi semestr  2011/12 - pierwszy semestr  2010/11 - drugi semestr   2010/11 - pierwszy semestr   2009/10   2008/09   2007/08 i wcześniej