ogłoszenia     dziennik elektroniczny     galeria fotografii      księga gości      sport     świetlica szkolna    nasze forum

 


rok szkolny 2017/18

I semestr
 

 

19 I 2018

WYNIKI KLASYFIKACJI UCZNIÓW ZA I PÓŁROCZE

 

       Obok można zobaczyć wyniki klasyfikacji uczniów klas IV-VII za I półrocze 2017/2018.

 

oceny

sprawowanie

19 I 2018

NAJLEPSI UCZNIOWIE W I PÓŁROCZU

 

       Obok można zobaczyć listę uczniów klas IV-VII, którzy w I półroczu 2017/2018 uzyskali średnią ocen 4,5 lub wyższą.

 

najlepsi uczniowie

17 I 2018

ROZSTRZYGNIĘCIE ŚWIETLICOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "ILUSTRACJA DO MOJEJ ULUBIONEJ KSIĄŻKI"

 

       W dniu 17.01.2018 r. w obecności władz szkoły, rodziców i uczniów klas I-III wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe laureatom świetlicowego konkursu plastycznego "Ilustracja do mojej ulubionej książki".

      Oto wyniki:

I miejsce - Amelia Wadowska kl. Ia,

II miejsce - Lena Sitko kl. Ib i Milena Bińczak kl. Ia,

III miejsce - Lena Czajka kl. IIIc.

     Wyróżnienia: Maja Michalska kl. IIIc, Julia Pazdan kl. IIIf, Oliwia Szilakowska kl. IIIb, Maja Kaszecka kl. Ia, Nina Karasiewicz kl. IIIe.

      Pozostali uczestnicy konkursu także otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

 

Organizator Hanna Przysowa

12 I 2018

ZAWODY W DWA OGNIE

 

12.01.2018 r. dziewczęta z klas IV wzięły udział w rozgrywkach sportowych w "Dwa ognie". Skład naszej reprezentacji: Zofia Kardasz, Amelia Kołodziej, Amelia Kulin, Agata Chatys, Oliwia Janecka, Zofia Jurkiewicz, Wiktoria Kazimierczak, Agata Cielątkowska, Bianka Niska i Wiktoria Wiertel. Dziewczęta dzielnie walczyły zajmując dobre V miejsce. Gratulujemy!

10 I 2018

MAŻORETKI - ZAJĘCIA Z POMPONAMI

 

Dziewczęta na treningach rozwijają swoje zdolności taneczne. Kształtują poczucie rytmu i koordynację ruchową w ćwiczeniach nie tylko z mażoretką, ale również z innymi przyborami, takimi jak: szarfy, flagi oraz pompony.

22 XII 2017

WIGILIA W KLASIE IIIF

 

22 grudnia 2017 roku w klasie III f odbyła się Wigilia klasowa. Klaudia Chudoba zagrała kolędy na saksofonie, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Spędziliśmy ten czas w radosnej atmosferze. Wszyscy otrzymaliśmy moc ciepłych życzeń. Wierzymy, że się one spełnią!

22 XII 2017

SPOTKANIE WIGILIJNE W KLASIE 1C

 

W dniu 22.12.2017 r. w klasie I C odbyła się wigilia klasowa z udziałem rodziców. Dzieci składały sobie życzenia, dzieliły się opłatkiem, śpiewały kolędy. Wielką niespodzianką była wizyta Świętego Mikołaja, który przyniósł prezenty. Wszyscy bardzo miło spędzili ten czas.

 

22 XII 2017

SPOTKANIE WIGILIJNE W KLASIE I B

 

    Spotkanie wigilijne w klasie I b rozpoczęło się poznaniem świątecznych tradycji. Po raz pierwszy dzieci składały sobie życzenia i dzieliły się opłatkiem. Śpiewanie kolęd rozpoczęło się od występu Leny – pięknie grała kolędę. Przy wspólnym stole miło płynął czas. Ogromną niespodzianką była wizyta Mikołaja, który przyniósł ciekawe prezenty.

22 XII 2017

JASEŁKA SZKOLNE

 

W piątek 22 grudnia w sali gimnastycznej uczniowie klas IIII pod kierunkiem siostry Margerity przygotowali przedstawienie jasełkowe. Jasełka obejrzeli uczniowie klas I-III oraz goście z kwidzyńskich przedszkoli. Swoje jasełka wystawili też uczniowie klas IV-VII.

21 XII 2017

WIGILIA KLASOWA W IA

 

Boże Narodzenie to szczególny czas dla wszystkich. 21 grudnia 2017 roku w klasie I a odbyła się Wigilia klasowa. Spędziliśmy ten czas w radosnej atmosferze. Wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy, wszyscy otrzymaliśmy moc ciepłych życzeń. Wierzymy, że się one spełnią!

21 XII 2017

BAŚNIOWE PRZEDSTAWIENIE W KL. IV B

 

22 grudnia w klasie IVb odbyło się przedstawienie na motywach książki "Opowieści z Narni" C. S. Lewisa. Dzieci przeniosły się w świat baśniowej krainy wiecznej zimy - Narni. Jest to doskonały dowód na to, że warto czytać książki, które rozwijają naszą wyobraźnię i zachęcają do aktorskich debiutów.

20 XII 2017

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO

 

Uczennica klasy VIId Aleksandra Ulatowska zakwalifikowała się do III etapu Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego. Ola zaprezentowała umiejętności i wiedzę polonistyczną na najwyższym poziomie. Trzymamy za nią kciuki podczas etapu wojewódzkiego.

 

 

19 XII 2017

GRUDNIOWE SPOTKANIE Z LEKTURĄ W KLASACH IA i IB TO „CHOINECZKA – ZIMOWA OPOWIEŚĆ Z ODROBINĄ MAGII”

 

Dzieci wysłuchały pięknej baśni o magicznej choince. Poznały – skąd pochodzi „choinkowa” tradycja świąteczna. Dowiedziały się, jakie znaczenie dawniej miały ozdoby wieszane na choince. Wykonały świąteczny stroik według własnego pomysłu. Na zajęciu matematycznym rozwiązywały bajkowe zadania tekstowe.

18 XII 2017

MAŻORETKI Z WIZYTĄ U ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

 

18.12.2017 r. Mażoretki z zespołu „Parada” pod opieką p. Moniki Zimnickiej odwiedziły św. Mikołaja. Uczestniczyły w warsztatach robienia bombek i stroików świątecznych. Ten cudownie spędzony czas w atmosferze magii świąt Bożego Narodzenia będzie jeszcze długo wspominać. Wesołych Świąt!

18 XII 2017

DZIECI Z KLAS PIERWSZYCH PO RAZ PIERWSZY WYPOŻYCZAŁY KSIĄŻKI W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

 

W dniu 18.12.2017 r. uczniowie klas Ia i Ib, a 8.01.2018 r. z kl. Ic - uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych. Dzieci dowiedziały się, jak należy szanować książki, nauczyły się wypożyczać je oraz mogły wybrać książkę do czytania. W trakcie zajęć odgadywały bajkowe zagadki i w nagrodę otrzymały znaczki i zakładki.

15 XII 2017

MAŻORETKI W KLUBIE „GOLD WELLNESS FITNESS & GYM”

 

        W piątkowe popołudnie 15.12.2017 r. dziewczęta z zespołu mażoretek miały możliwość uczestniczenia w zajęciach fitness na trampolinach w nowoczesnym klubie „Gold Wellness & Fitness Gym”. Mimo zmęczenia dziewczynki świetnie się bawiły.

13 XII 2017

POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS II-III „TRADYCJE I ZWYCZAJE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA”

 

W dniu 13 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbył się XV Powiatowy Konkurs Plastyczny dla klas II-III pod nazwą „Tradycje i Zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia”. Celem konkursu jest pielęgnowanie tradycji i zwyczajów obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia, rozbudzanie zainteresowań plastycznych dzieci, oraz integracja międzyszkolna.

W tegorocznym konkursie plastycznym wzięło udział 8 szkół z miasta i powiatu: Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła podstawowa nr4, Społeczna Szkoła Podstawowa, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa w Otłowcu, Szkoła Podstawowa w Morawach, Szkoła podstawowa w Gardei.

Podczas konkursu dzieci prezentowały swój talent plastyczny. Zadaniem każdej drużyny było wykonanie „Świątecznego Obrazka” - technika kolaż. Zadaniem dodatkowym było wykonanie przez każdą szkołę „Najpiękniejszego Stroika Bożonarodzeniowego”. Uczestników konkursu podziwiał burmistrz p. Roman Bera

 

        W konkursie plastycznym „Świąteczny Obrazek”

 

 I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6

II  miejsce zajęła drużyna ze  Szkoły Podstawowej  nr 2

III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4

 

W konkursie „Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy”:

 

I miejsce zajęła Szkoła podstawowa nr 2

II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4

III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5

 

        Część artystyczną reprezentowały szkolne zespoły muzyczne i taneczne: „Parada” i  „Zespół flażoletowy” oraz solistki szkolnego zespołu muzycznego: Martyna Wojtyła i Weronika Tynda. Za udział w konkursie plastycznym wszystkie dzieci otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy.

12 XII 2017

KLASA III E NA LEKCJI W PARKU TECHNOLOGICZNYM

 

12 grudnia klasa III e wybrała się na ciekawą lekcję do Parku Technologicznego. Zajęcia związane były z odnawialnymi źródłami energii. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się, jakie znaczenie ma energia w życiu człowieka. Poznali odnawialne i nieodnawialne źródła energii i dowiedzieli się jakie urządzenia związane są z produkcją energii. Zajęcia zakończyły bardzo ciekawe doświadczenia przybliżające dzieciom działanie baterii słonecznych oraz energii wiatru.

8 XII 2017

MAŻORETKI NA TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ "WINTER CUP 2017"

 

8 grudnia 2017 r. odbył się w Kwidzynie Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Młodziczek - "Winter Cup 2017". Mażoretki z naszego zespołu "Parada" wzięły udział w oficjalnym otwarciu turnieju. Swoim występem uświetniły to niezwykłe wydarzenie sportowe w naszym mieście.

8 XII 2017

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY W KLASIE I B

 

Święta Bożego Narodzenia to czas wielkich przygotować, ale też radosnej zabawy. Tak było 8.12.2017 r. w klasie I b. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowywali wspólnie świąteczne ozdoby. Zakupione zostały liczne materiały plastyczne i rękodzielnicze, które umożliwiły dzieciom poznanie nowych technik.  Rodzice wykazali się ogromną pomysłowością i cierpliwością w wykonywaniu różnorodnych ozdób choinkowych czy stroików. Często stosowali techniki mieszane, próbując stworzyć „coś z niczego”.

Nie tylko mamusie mają zdolności – tatusiowie nie dawali za wygraną, a ich „dzieła” były równie piękne. Dla dzieci była to wesoła zabawa i czas spędzony z bliskimi. Warsztaty przebiegały w miłej atmosferze przy sokach kawie i ciasteczkach. Wszyscy dobrze się bawili. Wykonane ozdoby pięknie prezentują się w klasie na wystawie oraz w domach dzieci. Bardzo dziękuję wszystkim za wygospodarowanie w okresie świątecznych przygotowań czasu dla swoich pociech i przybycie na nasze warsztaty.

7 XII 2017

 NASZA STACJA POGODY

 

     Od 10 listopada 2017 r. posiadamy stację pogody, działającą w ramach amerykańskiego systemu WeatherLink, o nazwie sp2kwidzynpl. Jest ona umieszczona na dachu budynku „Pod Zegarem”. Pokazuje aktualne parametry pogodowe oraz z dodatkowym oprogramowaniem umożliwia analizę wielu wskazań i wykresów dotyczących historii wskazań. Poza funkcją informacyjną jest dla nas cenną pomocą dydaktyczną. Można nas odnaleźć na mapie świata pod adresem: www.weatherlink.com/map.php .

Stan pogody na budynku "Pod Zegarem": http://www.weatherlink.com/user/sp2kwidzynpl

 

5 XII 2017

MIKOŁAJKI

 

5 grudnia, jak co rok, klasy I-III odwiedził Święty Mikołaj wraz ze swoją pomocnicą. Dzieci z entuzjazmem przywitały się z gośćmi i zadawały liczne pytania, a Mikołaj cierpliwie udzielał odpowiedzi. Po wspólnych zabawach, pląsach i śpiewach, dzieci otrzymały drobne upominki

6 grudnia Mikołaj ze Śnieżynkami zawitał do klas IV-VII. Ich nadejście sprawiło wiele radości, szczególnie dlatego, że dla każdego był słodki upominek. Dziękujemy Mikołajowi za prezenty i za to, że o nas nie zapomniał.

5 XII 2017

KONKURS BURMISTRZA KWIDZYNA NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ

 

      W dniu 5.12.2016 roku, uczniowie klas pierwszych wraz z Panią Ewą Święcką udali się do Urzędu Miasta na uroczyste wręczenie nagród z udziałem burmistrza, w konkursie na najładniejszą miejską kartkę świąteczną. Konkurs ten jest wieloletnią tradycją naszego miasta, w której biorą udział pierwszoklasiści ze wszystkich szkół podstawowych Kwidzyna. Uczniowie otrzymali słodkie prezenty oraz dyplomy. Życzymy naszym pierwszoklasistom jeszcze wielu takich wspaniałych sukcesów.

4-5 XII 2017

ŚWIETLICOWY KIERMASZ KARTEK ŚWIĄTECZNYCH

 

      4 i 5 grudnia 2017 roku w budynku "Pod Zegarem" po raz trzeci odbył się "Świetlicowy Kiermasz Kartek Świątecznych". Kartki na sprzedaż uczniowie ze świetlicy "Tęczolandia" wraz z wychowawczynią Hanną Przysowa przygotowywali przez 2 miesiące. W sumie wykonano (różnymi technikami) około 400 kart. Prace dzieci wystawione na sprzedaż cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno uczniów klas I-III, jak również ich rodzin. Pieniądze zebrane podczas kiermaszu zasilą budżet świetlicy.

Hanna Przysowa

1 XII 2017

TALERZ PEŁEN ZDROWIA W KLASIE I B

 

W dniu 1.12.2017 uczniowie klasy I b sami przygotowywali sobie drugie śniadanie – kolorowe kanapki. Podczas zajęć poznali „piramidę zdrowia”. Dowiedzieli się, jaka powinna być codzienna dieta, aby być zdrowym.

1 XII 2017

WYJAZD KL. IC DO TEATRU W ELBLĄGU

 

W dniu  1.12.2017 roku klasa I c wraz z wychowawczynią wybrała się do Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu na przedstawienie pod tytułem „ Dziewczynka z zapałkami”. Mimo padającego deszczu podróż minęła nam w miłej i wesołej atmosferze.  Świetna gra aktorska i kolorowe kostiumy wywoływały uśmiech na twarzach dzieci, a zimowy wątek wprowadził wszystkich w klimat nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

30-31 XI 2017

KLASA III E W ZIELONEJ SZKOLE

 

    Dwa ostatnie dni listopada klasa III e spędziła w Zielonej Szkole w Brachlewie. W czasie pobytu uczniowie uczestniczyli w ciekawych zajęciach przyrodniczych i ekologicznych. Poznali ciekawostki o żyjących wokół nas ptakach. Uczyli się segregować śmieci i dowiedzieli się, na czym polega recykling. Odbyli również piesze wycieczki po jesiennym lesie w poszukiwaniu śladów zwierząt. Wolny czas spędzili na wspólnych zabawach. Dwa dni szybko minęły, pozostały miłe wspomnienia.

29 XI 2017

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY „JESTEM BADACZEM PRZYRODY”

 

W dniu 29 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Kwidzynie odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego „Jestem badaczem przyrody” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa i Szkołę Podstawową nr 5 w Kwidzynie. Z naszej szkoły w konkursie wzięły udział dwie drużyny. Z klasy VIa – Daniel Karpiński i Michał Zimnicki a z klasy VIc - Milena Szczepaniak i Emilia Szramowska. Uczniowie mieli do wykonania szereg różnych zadań. Musieli wykazać się dużą wiedzą i umiejętnościami przyrodniczymi.  Chłopcy zajęli  III miejsce i otrzymali nagrody. Gratulacje dla obu drużyn naszej szkoły!

 

24 XI 2017

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA NA LEKCJI W-F W KLASIE IV A

 

Pluszowy miś towarzysz beztroskich zabaw naszych dzieci, trudno sobie wyobrazić ich świat bez tej zabawki. Dlatego w dnu 24 listopada uczniowie klasy IV a ćwiczyli na lekcji wychowania fizycznego razem ze swoimi pluszakami żeby uczcić Światowy Dzień Misia Pluszowego. Wspólny wysiłek dał wiele powodów do radości.

Renata Sobolewska-Heromińska

Regina Żuk

24 XI 2017

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W KLASIE IA i I B

 

W dniu 24.11.2017 r. uczniowie klas I a i I b w ramach projektu „Spotkanie z lekturą” obchodzili Dzień Pluszowego Misia. Dzieci dowiedziały się, kiedy zaczęto produkować te zabawki, w jakich bajkach występują misie. Obejrzały też fragment filmu „Kubuś Puchatek”. Ułożyły historyjkę obrazkową o Kubusiu oraz wykonały misia według pomysłu rodziców, którzy uczestniczyli w zajęciach. Rodzice chętnie pomagali dzieciom, a nawet przygotowali „misiowe smakołyki”. Na zakończenie każdy zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie z okazji tego święta.

20 XI 2017

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM”

 

Pod koniec września 2017 r. w naszej szkole został ogłoszony, wyłącznie dla uczniów klas pierwszych, szkolny konkurs plastyczny pod nazwą „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Na konkurs należało wykonać pracę plastyczną techniką płaską w dowolnym formacie na podany temat zawierając jak najwięcej szczegółów związanych z poruszaniem się na drodze.

Dzieci bardzo precyzyjnie wykonały zadanie konkursowe. Prac było wiele, wszystkie były piękne i na temat. Jury miało nie lada zadanie. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Organizatorkami konkursu były panie Ewa Święcka i Magdalena Burniewicz.

15 XI 2017

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

     26 października odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Wzięło w nim udział 44 uczniów. Najlepsze wyniki uzyskało 5 osób:  Wiktoria Kmito kl VI c, Maja Lupa kl VI a, Dominika Matla kl VII b, Dominik Patalon VI b oraz Emanuel Pułka kl VII c. Zakwalifikowali się oni do etapu rejonowego, który odbędzie się 30 listopada. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

14 XI 2017

MIEJSKI KONKURS PRZYRODNICZY DLA KLAS III „Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT”

 

Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy organizowany jest dla uczniów klas III kwidzyńskich szkół podstawowych. W tym roku uczestnicy konkursu spotkali się w naszej szkole 14 listopada 2017 r. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, popularyzowanie postaw ekologicznych oraz kształtowanie umiejętności wykorzystania w praktyce wiedzy przyrodniczej.

W tegorocznych zmaganiach  wzięło udział 15 uczniów, reprezentujących szkoły: SP 2, SP 4, SP 5, SP 6 SSP. Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania 9 zadań. Dzieci musiały poradzić sobie, między innymi, z rozpoznawaniem roślin zbożowych, rozpoznawaniem liści drzew, rozpoznawaniem warstw lasu. Sporo czasu zajęła uczestnikom mapa Polski i zadania związane z umiejętnością jej odczytania.

Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, mimo stresu na twarzach dzieci nie zbrakło uśmiechu. Uczniowie wykazali się szeroką wiedzą, wprawiając w podziw jurorów.  W konkursowych zmaganiach I miejsce zdobyła drużyna SSP. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna SP 2, na trzecim drużyna SP 6. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody.

 

Organizatorzy:

Renata Gerlach, Elżbieta Rakowska-Kiliszek, Joanna Grządka, Mariola Baprawska, Olga Grządka

14 XI 2017

WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY

 

     Znamy już nazwiska uczniów, którzy zakwalifikowali się do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. 25 października odbył się etap szkolny konkursu. Wzięło w nim udział 59 uczniów. Najlepsze wyniki uzyskało 10 osób: Dagmara Chrzanowska, kl. VIIb, Julia Duchała, kl. VIIb, Cezary Falkowski, kl VIIb, Tomasz Gadecki, kl. VIIb, Dominika Matla, kl. VIIb, Nicola Piasek, kl. VIIb, Paulina Siemieńska, kl. VIIc, Aleksander Stachurski, kl. VIa, Dominika Szuster, kl. VIId i Michał Zimnicki, kl. VIa.

     Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie rejonowym, który odbędzie się 9 stycznia 2018 roku w SP 4 w Kwidzynie.

13 XI 2017

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO

 

     Znamy już nazwiska uczniów, którzy zakwalifikowali się do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. 27 października odbył się etap szkolny konkursu. Wzięło w nim udział 54 dzieci z klas V – VII. Najlepsze wyniki uzyskało 7 osób: Julia Duchała, kl. VIIb, Michalina Klain, kl. VIIb, Maja Lupa, kl. VIa, Nicola Piasek, kl. VIIb, Paulina Siemieńska, kl. VIIc, Milena Szczepaniak, kl. VIc oraz Aleksandra Ulatowska, kl. VIId.

     Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie rejonowym, który odbędzie się już 1 grudnia 2017 roku w SP 4 w Kwidzynie.

11 XI 2017

MAŻORETKI W BIAŁO-CZERWONYM POCHODZIE Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

 

11 listopada 2017 jak co roku zespół mażoretek "Parada" uczestniczył w przemarszu ulicami Kwidzyna z okazji obchodów 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przy dźwiękach orkiestry dętej "Helikon" u boku starszych mażoretek nasze dziewczęta dumnie maszerowały w biało-czerwonych strojach z mażoretką w dłoni, oddając hołd tym, którzy walczyli za naszą Ojczyznę.

31 X 2017

ŚWIĘTO WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 

Tradycją naszej szkoły jest dbanie o  groby nieżyjących już pracowników naszej szkoły.  Porządki przy grobie pierwszych kierowników,  Państwa Izabeli i Michała Czerwieniów, w tym roku poczynili przedstawiciele SU: Mateusz Bednarczyk, Alicja Kućmierowska i Karolina Urbańska. Zapłonęły  znicze i kamienną płytę ozdobiły kwiaty.

30 X 2017

KLASA II A NA WYCIECZCE DO STRAŻY MIEJSKIEJ

 

30 października 2017 roku klasa II a wybrała się na wycieczkę do Straży Miejskiej. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażników oraz zapoznały się z pomieszczeniami i sprzętem potrzebnym im do pracy. Pan Dawid przypomniał również o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa na ulicy. Na koniec odbyła się wspólna wyprawa na przejście dla pieszych i sprawdzenie zdobytych wiadomości. W nagrodę dzieci otrzymały paski odblaskowe, kolorowanki i wiatraczki.

27 X 2017

PROJEKT „MINI- EKOSZKOŁA”

 

        W dniu 27 października 2017 r. nasza szkoła rozpoczęła kolejny rok współpracy z IP w Kwidzynie. Pracownicy IP organizują dla naszych klas piątych projekt „Mini-ekoszkoła”. Zajęcia prowadziły panie - Małgorzata Mosakowska  i Marzena Wolska. Uczniowie dowiedzieli się, na czym polega zrównoważona gospodarka leśna. Poznali cykl życia lasu - jak powstaje od nasienia, podział drzew na liściaste i iglaste, na czym polega recykling. Z zaciekawieniem śledzili kolejne etapy produkcji papieru. Po raz pierwszy spotkali się z certyfikatami w przemyśle drzewnym. Zajęcia bardzo spodobały się uczniom.

26 X 2017

HALLOWEEN W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

 

Dnia 26.10.2017. w świetlicy szkolnej odbyła się zabawa HALLOWEEN. Przez około tydzień dzieci przygotowywały się tego dnia, tworzono dekoracje – wycinano duchy i nietoperze, kompletowano stroje, rzeźbiono dynie, wykonywano lampiony.

Podczas samej zabawy Halooween’owej miały miejsce zabawy ruchowo – muzyczne np. Mumia – gdzie dzieci obwiązywały ochotnika papierem toaletowym, Bagno – gdzie przeskakiwały z gazety na gazetę, zaś kto wpadł na dywan, utopił się w bagnie, Wyścig mioteł – gdzie miotła pokonywała tunel na czas, Strachliwa zgadula – gdzie uczestnicy pokazywali gestem hasła i wiele innych. Była też dyskoteka przy muzyce oraz inne konkursy. Miało też miejsce kino halloweenowe „Scooby Doo i duch” oraz kolorowanki o tematyce halloweenowej . Można było wykonać samodzielnie pająka z tektury oraz zgodnie z zasadą „Trick or treat” – „Cukierek albo psikus” wszyscy uczestnicy musieli wrzucić coś słodkiego przed wejściem na zabawę, zaś opuszczając ją brali ze sobą również słodycz.

Ponadto tydzień wcześniej ogłoszony został konkurs na „Dynię lub lampion Halloween”, który cieszył się sporą popularnością, w którym to uczestnicy wykazali się wielką kreatywnością i umiejętnościami rzeźbiarskimi. Także w gronie zwycięzców i wyróżnionych znaleźli się : Igor Bloch Ia, Weronika Spaczyńska Ia, Piotr Czarnecki IIb, Lena Sitko Ib, Julia Szacht IIIe, Lena Czajka IIIc, Kuba Grodecki IIb, Bartek Mucha Ia oraz Iga i Tymon Żmieńko (Ia, Iva). Gratulujemy !!!

 

23 X 2017

ZAJĘCIA PRZYRODNICZE KL. IIA W EKO-INICJATYWIE

 

23.10.17 klasa II a uczestniczyła w zajęciach przyrodniczych w Eko- Inicjatywie. Tematem zajęć był las  i jego zmiany w wyglądzie jesienią. Dzieci dowiedziały się ciekawych rzeczy o mieszkańcach lasu. Rozwiązywały zagadki , spacerowały po lesie. Na koniec mogły skorzystać z wiklinowego placu zabaw, a także zerwać listki z ziołowego ogródka.

18 X 2017

WYCIECZKA DO PARKU KL. IIIB I IIIF

 

Uczniowie z klasy III b i III f wykorzystali słoneczny, ciepły, jesienny dzień, by udać się do parku. Dzieci obserwowały drzewa i krzewy rosnące w parku. Nazywały je, dzieliły je na drzewa liściaste i iglaste. Zwróciliśmy uwagę na różnice w wyglądzie liści. Określaliśmy kształt, barwę i ich wielkość. Podziwialiśmy jesienny koloryt. Z wycieczki dzieci przyniosły do kącika przyrody piękne bukiety opadłych, kolorowych, liści. Jesienny krajobraz urzekł wszystkich swoim pięknem.

17 X 2017

SPOTKANIA Z LEKTURĄ - "CHORY KOTEK"

 

W październiku uczniowie klasy I a I b rozpoczęli realizacje projektu "Spotkanie z lekturą". Dzieci na podstawie utworu Cz. Janczarskiego "Chory kotek" dowiedziały się o konsekwencji niewłaściwego zachowania się kota. Ułożyły historyjkę obrazkową o kotku. Poznali "piramidę zdrowia". Dowiedziały się o zasadach zdrowego odżywiania i ograniczaniu spożywania niezdrowych produktów - np. słodyczy. Na zakończenie każde dziecko wykonało kota z dowolnego materiału według własnego pomysłu i wyobraźni.

16 X 2017

KLASA I A I I B NA WYCIECZCE W PARKU

 

W dniu 16.10.2017 r. korzystając z uroków jesieni – klasy I a i I b wybrały się na wycieczkę do parku. Dzieci podziwiały otaczającą nas przyrodę, obserwowały zmiany zachodzące jesienią, rozpoznawały gatunki drzew, krzewów, roślin zielnych oraz zwierząt. Zbierając liście uczniowie sami wymyślali ciekawe zabawy: różnobarwne liście kasztanowca, klonu, dębu układały w długie łańcuchy, tworzyły też „liściaste postacie”.

Z wyprawy wszyscy wrócili zmęczeni lecz bogatsi o nowe doświadczenia, a także przemiłe wspomnienia. Dziękujemy rodzicom za pomoc w wyprawie.

16 X 2017

DZIEŃ W SIODLE KLASY VI D

 

W słoneczny poniedziałek 16 października klasa VI d wybrała się na wycieczkę integracyjną do Stajni Iskra w Sztumskim Polu. Uczniowie zwiedzali stajnię i halę ujeżdżeniową oraz wysłuchali ciekawych informacji dotyczących karmienia, czyszczenia i siodłania koni. Instruktorka omówiła również zagadnienia związane z zasadami hodowli koni i ich ras. Szóstaki na własne oczy przekonały się jak ciężka i odpowiedzialna jest praca w stajni i jak wiele przyjemności daje kontakt ze zwierzętami.

Podczas wycieczki każdy uczeń jechał w siodle. Następnie odbył się przejazd wozem konnym po okolicznym lesie. Pełen relaks i oddychanie czystym, leśnym powietrzem. Na koniec atrakcją było ognisko z kiełbaskami i wiejskim poczęstunkiem. Przy ognisku klasa wesoło się bawiła. Najważniejsze, że dopisały  aura i humory.

Wychowawczyni klasy

Katarzyna Srebrowska - Budek

13 X 2017

SPOTKANIE Z PANIAMI POLICJANTKAMI W KL. IB i Ic

 

W dniu 13.10.2017 r. do pierwszoklasistów przyszły panie policjantki. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo ucznia w szkole. Panie policjantki rozmawiały z dziećmi o zagrożeniach wynikających z kontaktów z „obcymi” ludźmi. Przestrzegały także przed kontaktami z nieznanymi zwierzętami. Przypominały  o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało odblaskową opaskę na rękę.

 

11 X 2017

WYCIECZKA KLASY III B I III C DO TORUNIA

 

W dniu 11 października klasy III b i III c pojechały na wycieczkę do Torunia. Mimo padającego deszczu zwiedziliśmy Stare Miasto, podziwialiśmy Pomnik Mikołaja Kopernika. Poznaliśmy ciekawostki i legendy związane z Toruniem. Byliśmy w Planetarium oraz w Muzeum Piernika, gdzie mogliśmy samodzielnie upiec pierniki oraz dowiedzieć się jak dawniej je wypiekano. Pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

10 X 2017

WARZYWNE STWORKI W KLASIE I B

 

„W szkole dobre oceny mamy – bo owoce i warzywa zjadamy”. Tematyką zajęć w klasie I b były warzywa i owoce oraz zdrowe odżywianie. Najbardziej podobały się dzieciom wesołe stworki wykonane z warzyw. Każde dziecko wykazało się ogromną pomysłowością.

7 X 2017

OSTATNI ETAP "ROWERIADY 2017"

 

W sobotę 7.10.2017 r. wybraliśmy się na ostatni w tym roku etap Roweriady. Trasa wiodła do ogrodu dendrologicznego na Miłosnej. Na mecie czekała na nas m.in.: pyszny żurek, konkurs wiedzy krajoznawczej, konkursy sprawnościowe, a także konkurs strzelania z broni pneumatycznej. Przedstawiciele "Włatców druk" - Miłosz, Kamil i Mateusz zajęli w tym ostatnim I miejsce drużynowo, a Miłosz - I miejsce indywidualnie. Drużyna otrzymała też piękny puchar za całoroczną aktywność w rajdach. Do następnego rajdu - na wiosnę!

Zobacz też relację na stronie ventus.pttk-kwidzyn.pl.

6 X 2017

SPOTKANIE INTEGRACYJNE KL. IC

 

Dnia 6.10.2017 klasa I C wraz z wychowawczynią Panią Ewą Święcką oraz rodzicami spotkała się na ognisku integracyjnym, które odbyło się w Zakątku Dankowo. Graliśmy w koszykówkę, dwa ognie, bawiliśmy się na placu zabaw, budowaliśmy również zamki z piasku. Bawiliśmy się świetnie, mimo, że pogoda próbowała spłatać nam figla. Nikt nie wyszedł głodny dzięki słodkościom i pysznym kiełbaskom prosto z ogniska ufundowanym przez rodziców. Atmosfera zachęciła nas do kolejnych spotkań, na które pomysły już kiełkują w głowach.

4 X 2017

POLA NADZIEI

 

  Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji POLA NADZIEI. W środę, 4 października, w naszym szkolnym ogrodzie zasadziliśmy cebulki żonkili. Żonkil jest symbolem nadziei i zainteresowania drugim człowiekiem. To znak przypominający o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia. Kwiat jest wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy. Na wiosnę w naszym ogrodzie zakwitnie piękne pole żonkili, które będzie przypominało nam o ludziach chorych, którzy czekają na nasze wsparcie i pomoc. Dochód ze sprzedaży kwiatów zostanie przekazany na rzecz podopiecznych hospicjum.

 

4 X 2017

ŚLUBOWANIE KLAS I

 

Uroczystość ślubowania klas pierwszych odbyła się 4.10.2017 r. Dyrektor szkoły Pan Jerzy Pawluczuk serdecznie przywitał uczniów życząc im powodzenia w dalszej nauce. Tematem przewodnim ślubowania były książki i ich bohaterowie. Klasą I a opiekowała się wróżka, klasą I b księżniczka, a klasą I c dobra czarownica. Uczniowie klas I zaprezentowali się gościom wierszami i piosenkami. Podczas pasowania każdy uczeń otrzymał dyplom, legitymację i upominki niezbędne pierwszakom w szkole. Miłym akcentem uroczystości były życzenia dla pierwszaków od starszych koleżanek oraz występ szkolnego zespołu „Parada”. Na zakończenie były wspólne zdjęcia klasowe na pamiątkę tak ważnego wydarzenia.

30 IX 2017

MARATON "VIENNA LIFE LANG TEAM"

 

Jak co roku  przedstawiciele Szkolnego Koła Turystyczno-Rowerowego „Włatcy druk” reprezentowali szkołę w Maratonie, który odbył się 30 września. Byli to: Miłosz Śliwiński kl. Vb, Kamil Siupik kl. Va oraz Mateusz Guziński kl. VIIc. Chłopcy startowali w konkursie rodzinnym na dystansie ok. 9 km i bez przeszkód pokonali ten malowniczy odcinek, wiodący głównie polnymi drogami w okolicach Marezy. Nasi reprezentanci mieli okazję spotkać się z kolarzami z całego kraju, a także ze znanymi postaciami z życia sportowego: Czesławem Langiem czy Henrykiem Sytnerem. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszego rozwoju.

29 IX 2017

KLASA III F NA LEKCJI W TERENIE

 

29 września, w piękny jesienny dzień uczniowie klasy III f wyruszyli w teren. Zajęcia przeprowadzone w terenie były doskonałą okazją do zwrócenia uwagi uczniów na zmiany zachodzące w środowisku naturalnym i obserwowania różnych zjawisk występujących w najbliższym otoczeniu. Dzieci zbierały kolorowe liście, przeliczały, określały kształt i wielkość. Po powrocie zebrane liście wykorzystane zostały do opisu.

 

27 IX 2017

UMIEŚCILIŚMY ZNAK PAMIĘCI NA GROBIE WESTERPLATCZYKA

 

W środę 27.09.2017 r. na cmentarzu w Gdańsku Oliwie delegacja naszej szkoły uroczyście odsłoniła "Znak Pamięci" na grobie Stanisława Zwierzchowskiego - jednego z obrońców Westerplatte. Podczas wyjazdu zwiedziliśmy również Westerplatte oraz Muzeum II Wojny Światowej.

 

26 IX 2017

WYNIKI KLAS IV Z ROKU SZK. 2016/17

 

Znamy już wyniki poziomu osiągnięć uczniów klas IV szkoły podstawowej. Badania były przeprowadzone w maju 2017r. przez Uniwersytet Warszawski. Obecnie są to klasy piąte. Uczniowie rozwiązywali dwa testy z języka polskiego i dwa z matematyki. Wyniki naszych uczniów z umiejętności matematycznych okazały się najlepsze, a z języka polskiego jedne z najlepszych w mieście.

Oto one:

Umiejętności polonistyczne

Kwidzyn – 100,0 %

SP2 – 101,1 %

 

IV a – 93,2 %

IV b – 106,0 %

IV c – 98,7 %

IV d – 107,3%

 

 

Umiejętności matematyczne

Kwidzyn – 100,0 %

SP2 – 108,9 %

 

IV a – 99,7 %

IV b – 116,7 %

IV c – 106,0 %

IV d – 111,7 %

 

Gratulujemy uczniom i nauczycielom. Życzymy powodzenia podczas kolejnych badań.

 

 

23 IX 2017

RAJD JESIENNY

 

W sobotę 23 września 2017 r. wzięliśmy udział w 49. Rajdzie Jesiennym zorganizowanym przez Oddział Miejski PTTK w Kwidzynie. W piękną trasę z metą na leśnym parkingu na Miłosnej nad rzeką Cyganówką wybrało się szkolne koło rowerowe "Włatcy druk". Na miejscu turyści otrzymali pamiątkowe znaczki, poczęstunek i wzięli udział w konkursach. W konkursie wiedzy o Wiśle II miejsce zajął Jędrzej Kulczyk. Gratulujemy!

 

 

23 IX 2017

SMAKI JESIENI

 

Akcja charytatywna „Smaki Jesieni” należy już do tradycji naszej szkoły. I w tym roku zasililiśmy budżet pomocy dzieciom. Nie byłoby takiego wyniku, gdyby nie pomoc „dwójkowych” rodziców i wolontariuszy, którzy 23 września 2017 r. na deptaku - ul. Piłsudskiego przygotowali stoisko ze specjałami domowymi. Już o 8.15 zaczęliśmy swoją owocną pracę. Do akcji włączyły się uczennice klasy VII b i V c: Weronika Dąchór, Julia Duchałą, Alicja Kućmierowska, Dominika Matla, Maria Urbańska, Martyna Kućmierowska, Kinga Dąbek, Weronika Majewska, Magdalena Olińska, Nikola Rutkowska, Amelia Sławska, Anna Urbańska, Wiktoria Zaborowska. Zebraliśmy 648,40 zł.

19-23 IX 2017

OBÓZ JĘZYKOWY EURO WEEK

 

W dniach 19-23 września wybrani uczniowie klas Va, VIb, VI c i VI d uczestniczyli w obozie językowym Euro Week. Nasza szkoła po raz szósty wzięła udział w projekcie. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach językowych prowadzonych przez wolontariuszy z różnych krajów świata. Warsztaty odbywały się w j. angielskim podczas których było mnóstwo zabawy, śmiechu, tańca, śpiewu. Nie zabrakło również łez wzruszenia. Wszystko to w pięknie położonej Polanicy Zdrój. Odwiedziliśmy również Miasto Skalne w Czechach, gdzie mieliśmy okazję podziwiać piękną przyrodę. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć oraz do udziału w przyszłych obozach Euro Week.

16 IX 2017

"ROWERIADA 2017" - RAJD ROWEROWY DO ORKUSZA

 

W słoneczną sobotę 16.09.2017 r. wybraliśmy się na kolejny etap Roweriady. Tym razem trasa była bardziej wymagająca, bo liczyła ponad 18 km w jedną stronę. Na mecie w ośrodku harcerskim w Orkuszu czekała na nas m.in.: pyszna grochówka, konkursy sprawnościowe, a także konkurs wiedzy krajoznawczej. Przedstawiciele "Włatców druk" - Jędrzej, Maciej i Mateusz zajęli w nim I miejsce. Do następnego rajdu!

15 IX 2017

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

 

       Jak co roku, w ramach akcji "Sprzątanie świata" uczniowie klas V pod opieką nauczycieli: p. Katarzyny Srebrowskiej-Budek, p. Katarzyny Ziółkowskiej i p. Edyty Felenczak udali się do Górek, gdzie sprzątali teren parku. Zebrali naprawdę dużo śmieci, z których większość na bieżąco posegregowali.

15 IX 2017

SPRZĄTANIE ŚWIATA - KL. IIIA I IIID

 

        W piątek 15.09.2017 r. uczniowie klas IIIa i IIId posprzątali teren wokół szkoły. Ilość zebranych śmieci wzbudziła zdziwienie. uczniowie dostrzegli potrzebę większego dbania o środowisko, w którym żyją.

14-15 IX 2017

WARSZTATY O SEGREGACJI ODPADÓW

 

        W dniach 14 i 15 września w klasach IV naszej szkoły odbyły się warsztaty o segregacji odpadów. Przeprowadziła je p. Eliza Borecka- Sobczak ze Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa w Kwidzynie. Uczniowie zrozumieli różnicę między pojęciami: śmieci a odpady. Nauczyły się segregować różnorodne odpady. Zajęcia bardzo spodobały się dzieciom, ponieważ chętnie brały w nich udział.

14 IX 2017

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY - KLASA  IA

 

Celem wycieczki była praktyczna nauka przechodzenia przez jezdnię z zastosowaniem zasad bezpieczeństwa, a także zwrócenie szczególnej uwagi na wybrane znaki drogowe, sposób oznakowania przejścia dla pieszych (pasy, sygnalizacja świetlna).

 

13 IX 2017

BEZPIECZNA DROGA – KLASA IB

 

W dniu 13.09.2017 r. uczniowie klasy I b poznali znaki drogowe, które pozwolą im bezpiecznie przechodzić przez ulicę. Podczas zajęć  z łatwością wykonywali wszystkie ćwiczenia.

10 IX 2017

55. BIEG WESTERPLATTE

 

10 września 2017 roku wystartowała już 55 edycja Biegu Westerplatte - jedna z najważniejszych i najpopularniejszych imprez biegowych w Polsce. Nowa trasa symbolicznie wyznaczała drogę od wojny do wolności. Uczestnicy 55. Biegu Westerplatte mieli do pokonania dystans dziesięciu kilometrów z Westerplatte, przez kładkę nad Motławą, do Europejskiego Centrum Solidarności. Na starcie stanęła rekordowa liczba 3452 zawodników. Naszą szkołę reprezentowali: Marcin Otlewski, Piotr Bańkowski, Robert Wolski, Gabriela Sławska, Anna Cichocka. Gratulujemy!

7 IX 2017

78. ROCZNICA ZAKOŃCZENIA WALK NA WESTERPLATTE I 41. ROCZNICA NADANIA SZKOLE IMIENIA MJRA H. SUCHARSKIEGO

 

     7 września 2017 r. minęła 41. rocznica nadania naszej szkole imienia majora Henryka Sucharskiego, a jednocześnie 78 lat od kapitulacji bohaterskiej załogi Westerplatte. Dlatego w tym dniu klasy spotkały się  w holu szkoły  - przy wystawie poświęconej patronowi (z powodu niesprzyjającej pogody nie było wart przy tablicy pamiątkowej przed budynkiem). Dzieci trzymały warty honorowe i składały wiązanki kwiatów.

4 IX 2017

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbyło się w poniedziałek 4 września na boisku szkolnym. Szczególnie serdecznie powitaliśmy trzy klasy I.

1 IX 2017

1 WRZEŚNIA BYLIŚMY NA WESTERPLATTE

 

Delegacja naszej szkoły (poczet sztandarowy z opiekunkami) 1 września 2017 r. wzięła udział w obchodach 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte. Przed wyjazdem do Gdańska, ok. godz. 2.00 w nocy, złożyliśmy wiązankę kwiatów przed tablicą naszego patrona majora Henryka Sucharskiego, umieszczoną na budynku szkoły. Wiązankę kwiatów umieściliśmy także na grobie patrona. Uroczystość na Westerplatte z udziałem władz państwowych rozpoczęła się o symbolicznej godzinie 4.45. Poczet sztandarowy naszej szkoły był jednym z 7 reprezentujących Klub Szkół Westerplatte.

 


Starsze wiadomości - patrz niżej w archiwum
 

 

Archiwum wiadomości

 2016/17 - drugi semestr   2016/17 - pierwszy semestr     2015/16 - drugi semestr    2015/16 - pierwszy semestr   2014/15 - drugi semestr   2014/15 - pierwszy semestr   2013/14 - drugi semestr   2013/14 - pierwszy semestr    2012/13 - drugi semestr   2012/13 - pierwszy semestr    2011/12 - drugi semestr  2011/12 - pierwszy semestr  2010/11 - drugi semestr   2010/11 - pierwszy semestr   2009/10   2008/09   2007/08 i wcześniej