ogłoszenia     dziennik elektroniczny     galeria fotografii      księga gości      sport     świetlica szkolna    nasze forum

18 X 2017

WYCIECZKA DO PARKU KL. IIIB I IIIF

 

Uczniowie z klasy III b i III f wykorzystali słoneczny, ciepły, jesienny dzień, by udać się do parku. Dzieci obserwowały drzewa i krzewy rosnące w parku. Nazywały je, dzieliły je na drzewa liściaste i iglaste. Zwróciliśmy uwagę na różnice w wyglądzie liści. Określaliśmy kształt, barwę i ich wielkość. Podziwialiśmy jesienny koloryt. Z wycieczki dzieci przyniosły do kącika przyrody piękne bukiety opadłych, kolorowych, liści. Jesienny krajobraz urzekł wszystkich swoim pięknem.

16 X 2017

KLASA I A I I B NA WYCIECZCE W PARKU

 

W dniu 16.10.2017 r. korzystając z uroków jesieni – klasy I a i I b wybrały się na wycieczkę do parku. Dzieci podziwiały otaczającą nas przyrodę, obserwowały zmiany zachodzące jesienią, rozpoznawały gatunki drzew, krzewów, roślin zielnych oraz zwierząt. Zbierając liście uczniowie sami wymyślali ciekawe zabawy: różnobarwne liście kasztanowca, klonu, dębu układały w długie łańcuchy, tworzyły też „liściaste postacie”.

Z wyprawy wszyscy wrócili zmęczeni lecz bogatsi o nowe doświadczenia, a także przemiłe wspomnienia. Dziękujemy rodzicom za pomoc w wyprawie.

16 X 2017

DZIEŃ W SIODLE KLASY VI D

 

W słoneczny poniedziałek 16 października klasa VI d wybrała się na wycieczkę integracyjną do Stajni Iskra w Sztumskim Polu. Uczniowie zwiedzali stajnię i halę ujeżdżeniową oraz wysłuchali ciekawych informacji dotyczących karmienia, czyszczenia i siodłania koni. Instruktorka omówiła również zagadnienia związane z zasadami hodowli koni i ich ras. Szóstaki na własne oczy przekonały się jak ciężka i odpowiedzialna jest praca w stajni i jak wiele przyjemności daje kontakt ze zwierzętami.

Podczas wycieczki każdy uczeń jechał w siodle. Następnie odbył się przejazd wozem konnym po okolicznym lesie. Pełen relaks i oddychanie czystym, leśnym powietrzem. Na koniec atrakcją było ognisko z kiełbaskami i wiejskim poczęstunkiem. Przy ognisku klasa wesoło się bawiła. Najważniejsze, że dopisały  aura i humory.

Wychowawczyni klasy

Katarzyna Srebrowska - Budek

13 X 2017

SPOTKANIE Z PANIAMI POLICJANTKAMI W KL. IB i Ic

 

W dniu 13.10.2017 r. do pierwszoklasistów przyszły panie policjantki. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo ucznia w szkole. Panie policjantki rozmawiały z dziećmi o zagrożeniach wynikających z kontaktów z „obcymi” ludźmi. Przestrzegały także przed kontaktami z nieznanymi zwierzętami. Przypominały  o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało odblaskową opaskę na rękę.

 

10 X 2017

WARZYWNE STWORKI W KLASIE I B

 

„W szkole dobre oceny mamy – bo owoce i warzywa zjadamy”. Tematyką zajęć w klasie I b były warzywa i owoce oraz zdrowe odżywianie. Najbardziej podobały się dzieciom wesołe stworki wykonane z warzyw. Każde dziecko wykazało się ogromną pomysłowością.

7 X 2017

OSTATNI ETAP "ROWERIADY 2017"

 

W sobotę 7.10.2017 r. wybraliśmy się na ostatni w tym roku etap Roweriady. Trasa wiodła do ogrodu dendrologicznego na Miłosnej. Na mecie czekała na nas m.in.: pyszny żurek, konkurs wiedzy krajoznawczej, konkursy sprawnościowe, a także konkurs strzelania z broni pneumatycznej. Przedstawiciele "Włatców druk" - Miłosz, Kamil i Mateusz zajęli w tym ostatnim I miejsce drużynowo, a Miłosz - I miejsce indywidualnie. Drużyna otrzymała też piękny puchar za całoroczną aktywność w rajdach. Do następnego rajdu - na wiosnę!

Zobacz też relację na stronie ventus.pttk-kwidzyn.pl.

6 X 2017

SPOTKANIE INTEGRACYJNE KL. IC

 

Dnia 6.10.2017 klasa I C wraz z wychowawczynią Panią Ewą Święcką oraz rodzicami spotkała się na ognisku integracyjnym, które odbyło się w Zakątku Dankowo. Graliśmy w koszykówkę, dwa ognie, bawiliśmy się na placu zabaw, budowaliśmy również zamki z piasku. Bawiliśmy się świetnie, mimo, że pogoda próbowała spłatać nam figla. Nikt nie wyszedł głodny dzięki słodkościom i pysznym kiełbaskom prosto z ogniska ufundowanym przez rodziców. Atmosfera zachęciła nas do kolejnych spotkań, na które pomysły już kiełkują w głowach.

4 X 2017

POLA NADZIEI

 

  Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji POLA NADZIEI. W środę, 4 października, w naszym szkolnym ogrodzie zasadziliśmy cebulki żonkili. Żonkil jest symbolem nadziei i zainteresowania drugim człowiekiem. To znak przypominający o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia. Kwiat jest wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy. Na wiosnę w naszym ogrodzie zakwitnie piękne pole żonkili, które będzie przypominało nam o ludziach chorych, którzy czekają na nasze wsparcie i pomoc. Dochód ze sprzedaży kwiatów zostanie przekazany na rzecz podopiecznych hospicjum.

 

4 X 2017

ŚLUBOWANIE KLAS I

 

Uroczystość ślubowania klas pierwszych odbyła się 4.10.2017 r. Dyrektor szkoły Pan Jerzy Pawluczuk serdecznie przywitał uczniów życząc im powodzenia w dalszej nauce. Tematem przewodnim ślubowania były książki i ich bohaterowie. Klasą I a opiekowała się wróżka, klasą I b księżniczka, a klasą I c dobra czarownica. Uczniowie klas I zaprezentowali się gościom wierszami i piosenkami. Podczas pasowania każdy uczeń otrzymał dyplom, legitymację i upominki niezbędne pierwszakom w szkole. Miłym akcentem uroczystości były życzenia dla pierwszaków od starszych koleżanek oraz występ szkolnego zespołu „Parada”. Na zakończenie były wspólne zdjęcia klasowe na pamiątkę tak ważnego wydarzenia.

30 IX 2017

MARATON "VIENNA LIFE LANG TEAM"

 

Jak co roku  przedstawiciele Szkolnego Koła Turystyczno-Rowerowego „Włatcy druk” reprezentowali szkołę w Maratonie, który odbył się 30 września. Byli to: Miłosz Śliwiński kl. Vb, Kamil Siupik kl. Va oraz Mateusz Guziński kl. VIIc. Chłopcy startowali w konkursie rodzinnym na dystansie ok. 9 km i bez przeszkód pokonali ten malowniczy odcinek, wiodący głównie polnymi drogami w okolicach Marezy. Nasi reprezentanci mieli okazję spotkać się z kolarzami z całego kraju, a także ze znanymi postaciami z życia sportowego: Czesławem Langiem czy Henrykiem Sytnerem. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszego rozwoju.

29 IX 2017

KLASA III F NA LEKCJI W TERENIE

 

29 września, w piękny jesienny dzień uczniowie klasy III f wyruszyli w teren. Zajęcia przeprowadzone w terenie były doskonałą okazją do zwrócenia uwagi uczniów na zmiany zachodzące w środowisku naturalnym i obserwowania różnych zjawisk występujących w najbliższym otoczeniu. Dzieci zbierały kolorowe liście, przeliczały, określały kształt i wielkość. Po powrocie zebrane liście wykorzystane zostały do opisu.

 

27 IX 2017

UMIEŚCILIŚMY ZNAK PAMIĘCI NA GROBIE WESTERPLATCZYKA

 

W środę 27.09.2017 r. na cmentarzu w Gdańsku Oliwie delegacja naszej szkoły uroczyście odsłoniła "Znak Pamięci" na grobie Stanisława Zwierzchowskiego - jednego z obrońców Westerplatte. Podczas wyjazdu zwiedziliśmy również Westerplatte oraz Muzeum II Wojny Światowej.

26 IX 2017

WYNIKI KLAS IV Z ROKU SZK. 2016/17

 

Znamy już wyniki poziomu osiągnięć uczniów klas IV szkoły podstawowej. Badania były przeprowadzone w maju 2017r. przez Uniwersytet Warszawski. Obecnie są to klasy piąte. Uczniowie rozwiązywali dwa testy z języka polskiego i dwa z matematyki. Wyniki naszych uczniów z umiejętności matematycznych okazały się najlepsze, a z języka polskiego jedne z najlepszych w mieście.

Oto one:

Umiejętności polonistyczne

Kwidzyn – 100,0 %

SP2 – 101,1 %

 

IV a – 93,2 %

IV b – 106,0 %

IV c – 98,7 %

IV d – 107,3%

 

 

Umiejętności matematyczne

Kwidzyn – 100,0 %

SP2 – 108,9 %

 

IV a – 99,7 %

IV b – 116,7 %

IV c – 106,0 %

IV d – 111,7 %

 

Gratulujemy uczniom i nauczycielom. Życzymy powodzenia podczas kolejnych badań.

 

 

23 IX 2017

RAJD JESIENNY

 

W sobotę 23 września 2017 r. wzięliśmy udział w 49. Rajdzie Jesiennym zorganizowanym przez Oddział Miejski PTTK w Kwidzynie. W piękną trasę z metą na leśnym parkingu na Miłosnej nad rzeką Cyganówką wybrało się szkolne koło rowerowe "Włatcy druk". Na miejscu turyści otrzymali pamiątkowe znaczki, poczęstunek i wzięli udział w konkursach. W konkursie wiedzy o Wiśle II miejsce zajął Jędrzej Kulczyk. Gratulujemy!

 

 

23 IX 2017

SMAKI JESIENI

 

Akcja charytatywna „Smaki Jesieni” należy już do tradycji naszej szkoły. I w tym roku zasililiśmy budżet pomocy dzieciom. Nie byłoby takiego wyniku, gdyby nie pomoc „dwójkowych” rodziców i wolontariuszy, którzy 23 września 2017 r. na deptaku - ul. Piłsudskiego przygotowali stoisko ze specjałami domowymi. Już o 8.15 zaczęliśmy swoją owocną pracę. Do akcji włączyły się uczennice klasy VII b i V c: Weronika Dąchór, Julia Duchałą, Alicja Kućmierowska, Dominika Matla, Maria Urbańska, Martyna Kućmierowska, Kinga Dąbek, Weronika Majewska, Magdalena Olińska, Nikola Rutkowska, Amelia Sławska, Anna Urbańska, Wiktoria Zaborowska. Zebraliśmy 648,40 zł.

19-23 IX 2017

OBÓZ JĘZYKOWY EURO WEEK

 

W dniach 19-23 września wybrani uczniowie klas Va, VIb, VI c i VI d uczestniczyli w obozie językowym Euro Week. Nasza szkoła po raz szósty wzięła udział w projekcie. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach językowych prowadzonych przez wolontariuszy z różnych krajów świata. Warsztaty odbywały się w j. angielskim podczas których było mnóstwo zabawy, śmiechu, tańca, śpiewu. Nie zabrakło również łez wzruszenia. Wszystko to w pięknie położonej Polanicy Zdrój. Odwiedziliśmy również Miasto Skalne w Czechach, gdzie mieliśmy okazję podziwiać piękną przyrodę. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć oraz do udziału w przyszłych obozach Euro Week.

16 IX 2017

"ROWERIADA 2017" - RAJD ROWEROWY DO ORKUSZA

 

W słoneczną sobotę 16.09.2017 r. wybraliśmy się na kolejny etap Roweriady. Tym razem trasa była bardziej wymagająca, bo liczyła ponad 18 km w jedną stronę. Na mecie w ośrodku harcerskim w Orkuszu czekała na nas m.in.: pyszna grochówka, konkursy sprawnościowe, a także konkurs wiedzy krajoznawczej. Przedstawiciele "Włatców druk" - Jędrzej, Maciej i Mateusz zajęli w nim I miejsce. Do następnego rajdu!

15 IX 2017

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

 

       Jak co roku, w ramach akcji "Sprzątanie świata" uczniowie klas V pod opieką nauczycieli: p. Katarzyny Srebrowskiej-Budek, p. Katarzyny Ziółkowskiej i p. Edyty Felenczak udali się do Górek, gdzie sprzątali teren parku. Zebrali naprawdę dużo śmieci, z których większość na bieżąco posegregowali.

15 IX 2017

SPRZĄTANIE ŚWIATA - KL. IIIA I IIID

 

        W piątek 15.09.2017 r. uczniowie klas IIIa i IIId posprzątali teren wokół szkoły. Ilość zebranych śmieci wzbudziła zdziwienie. uczniowie dostrzegli potrzebę większego dbania o środowisko, w którym żyją.

14-15 IX 2017

WARSZTATY O SEGREGACJI ODPADÓW

 

        W dniach 14 i 15 września w klasach IV naszej szkoły odbyły się warsztaty o segregacji odpadów. Przeprowadziła je p. Eliza Borecka- Sobczak ze Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa w Kwidzynie. Uczniowie zrozumieli różnicę między pojęciami: śmieci a odpady. Nauczyły się segregować różnorodne odpady. Zajęcia bardzo spodobały się dzieciom, ponieważ chętnie brały w nich udział.

14 IX 2017

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY - KLASA  IA

 

Celem wycieczki była praktyczna nauka przechodzenia przez jezdnię z zastosowaniem zasad bezpieczeństwa, a także zwrócenie szczególnej uwagi na wybrane znaki drogowe, sposób oznakowania przejścia dla pieszych (pasy, sygnalizacja świetlna).

 

13 IX 2017

BEZPIECZNA DROGA – KLASA IB

 

W dniu 13.09.2017 r. uczniowie klasy I b poznali znaki drogowe, które pozwolą im bezpiecznie przechodzić przez ulicę. Podczas zajęć  z łatwością wykonywali wszystkie ćwiczenia.

10 IX 2017

55. BIEG WESTERPLATTE

 

10 września 2017 roku wystartowała już 55 edycja Biegu Westerplatte - jedna z najważniejszych i najpopularniejszych imprez biegowych w Polsce. Nowa trasa symbolicznie wyznaczała drogę od wojny do wolności. Uczestnicy 55. Biegu Westerplatte mieli do pokonania dystans dziesięciu kilometrów z Westerplatte, przez kładkę nad Motławą, do Europejskiego Centrum Solidarności. Na starcie stanęła rekordowa liczba 3452 zawodników. Naszą szkołę reprezentowali: Marcin Otlewski, Piotr Bańkowski, Robert Wolski, Gabriela Sławska, Anna Cichocka. Gratulujemy!

7 IX 2017

78. ROCZNICA ZAKOŃCZENIA WALK NA WESTERPLATTE I 41. ROCZNICA NADANIA SZKOLE IMIENIA MJRA H. SUCHARSKIEGO

 

     7 września 2017 r. minęła 41. rocznica nadania naszej szkole imienia majora Henryka Sucharskiego, a jednocześnie 78 lat od kapitulacji bohaterskiej załogi Westerplatte. Dlatego w tym dniu klasy spotkały się  w holu szkoły  - przy wystawie poświęconej patronowi (z powodu niesprzyjającej pogody nie było wart przy tablicy pamiątkowej przed budynkiem). Dzieci trzymały warty honorowe i składały wiązanki kwiatów.

4 IX 2017

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbyło się w poniedziałek 4 września na boisku szkolnym. Szczególnie serdecznie powitaliśmy trzy klasy I.

1 IX 2017

1 WRZEŚNIA BYLIŚMY NA WESTERPLATTE

 

Delegacja naszej szkoły (poczet sztandarowy z opiekunkami) 1 września 2017 r. wzięła udział w obchodach 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte. Przed wyjazdem do Gdańska, ok. godz. 2.00 w nocy, złożyliśmy wiązankę kwiatów przed tablicą naszego patrona majora Henryka Sucharskiego, umieszczoną na budynku szkoły. Wiązankę kwiatów umieściliśmy także na grobie patrona. Uroczystość na Westerplatte z udziałem władz państwowych rozpoczęła się o symbolicznej godzinie 4.45. Poczet sztandarowy naszej szkoły był jednym z 7 reprezentujących Klub Szkół Westerplatte.

 


Starsze wiadomości - patrz niżej w archiwum
 

 

Archiwum wiadomości

 2016/17 - drugi semestr   2016/17 - pierwszy semestr     2015/16 - drugi semestr    2015/16 - pierwszy semestr   2014/15 - drugi semestr   2014/15 - pierwszy semestr   2013/14 - drugi semestr   2013/14 - pierwszy semestr    2012/13 - drugi semestr   2012/13 - pierwszy semestr    2011/12 - drugi semestr  2011/12 - pierwszy semestr  2010/11 - drugi semestr   2010/11 - pierwszy semestr   2009/10   2008/09   2007/08 i wcześniej