Nasz kanał w YouTube Zobacz nas na Facebooku

ogłoszenia     dziennik elektroniczny     galeria fotografii      księga gości      sport     świetlica szkolna

 


rok szkolny 2018/19

II semestr
 

 

17 VI 2019

WYNIKI PIERWSZEGO EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

 

W piątek ukazały się wyniki egzaminu ósmoklasistów. W dziewięciostopniowej skali staninowej średnich wyników szkół z egzaminu ósmoklasisty nasi uczniowie z języka polskiego uzyskali stanin 7 - wysoki, z matematyki stanin 8 – bardzo wysoki, a z języka angielskiego stanin 6 – wyżej średni.

 Wyniki naszych uczniów z języka polskiego okazały się najlepsze, a z matematyki na drugim miejscu w mieście.

 

Oto one:

 

Język polski

Polska – 63 %

Woj. pomorskie – 60 %

SP2 – 71,97%

 

VIII a – 68,54 %

VIII b – 78,17 %

VIII c – 69,60 %

 

 

 Matematyka

Polska – 45 %

Woj. pomorskie – 42 %

SP2 – 58,53%

 

VIII a – 50,27 %

VIII b – 68,17 %

VIII c – 57,88 %

 

Język angielski

Polska – 59 %

Woj. pomorskie – 55 %

SP2 – 61,25%

 

VIII a – 55,23 %

VIII b – 74,17 %

VIII c – 55,12 %

 

Serdecznie gratulujemy uczniom i nauczycielom. Naszym absolwentom życzymy powodzenia w dalszej edukacji.

 

 

14 VI 2019

NASZE KLASY III W BADANIACH AUP

 

Znamy już wyniki badania umiejętności językowych i matematycznych uczniów klas III. Badanie przeprowadziła Akademia Umiejętności Pedagogicznych w Kwidzynie. Nasi uczniowie wypadli w nim znakomicie. Szkoła osiągnęła bardzo wysoki wynik w mieście (zobacz).

 

 

14 VI 2019

I MIEJSCE W III POWIATOWYM KONKURSIE LITERACKIM „NAJPIĘKNIEJSZA BAŚŃ”

 

Miło nam poinformować, że Ksawery Kasprzyk z klasy IV d zajął I miejsce w III Powiatowym Konkursie Literackim „Najpiękniejsza baśń”. Organizatorem konkursu była Społeczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Kwidzynie. Celem zmagań konkursowych było rozwijanie wyobraźni, umiejętności twórczego myślenia oraz odkrywanie talentów literackich. Ksawery napisał piękną baśń pt. „O smutnym Henryku i brzyduli, co pięknością była” (przeczytaj). Brawo! Gratulujemy!

 

8 VI 2019

III ETAP "ROWERIADY 2019"

 

W sobotę 8.06.2019 r. wybraliśmy się na III etap Roweriady. Trasa wiodła bezpieczną drogą dla rowerów do pięknego, leśnego jeziorka Karpiarnia kolo Brachlewa. Na mecie czekała na nas m.in.: pyszna grochówka, konkursy sprawnościowe (w rzucie podkową zwyciężył Łukasz), a także test rowerowo-medyczny, w którym przedstawicielki "Włatców druk" zajęły II miejsce.

6 VI 2019

WYCIECZKA KL. IIIA DO ZAKŁADU PRACY DSSMITH

 

Dzieci z klasy III a otrzymały zaproszenie  na Dzień Otwarty w zakładzie pracy DsSmith i 6 czerwca skorzystały z tego zaproszenia. Oprócz obejrzenia fabryki i hali produkcyjnej otrzymały słodki poczęstunek i prezenty. Była to interesująca dla dzieci wycieczka.

 

4 VI 2019

KLASA VII D NA WARSZTATACH LITERACKICH

 

4 czerwca klasa VII d z Panią Eweliną Wołoszyn gościła na warsztatach literackich z Panem Danielem Odiją – autorem komiksów, dziennikarzem i pisarzem. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie. Młodzież zgłębiła tajniki HAIKU – wiersza japońskiego. Bardzo dziękujemy Pani Elżbiecie Płockiej za zaproszenie.

31 V 2019

XIII POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY "W KRAINIE FANTAZJI"

 

31 maja odbył się XIII Powiatowy Konkurs Czytelniczy "W Krainie Fantazji" organizowany przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Gdańsku Filia w Kwidzynie. Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Czucza kl. VIb oraz Kamila Stefanowicz kl. VIb. W konkursie ze znajomości książki pt. "Niekończąca się historia" Michaela Ende wzięło udział 16 uczestników z klas IV-VI szkół podstawowych powiatu kwidzyńskiego. Nasze uczennice spisały się wyśmienicie. Kamila zdobyła I nagrodę, a Natalia wywalczyła III miejsce.

W konkursie brały udział również trzy uczennice klas I-III: ALEKSANDRA KUNIEC kl. I a, MAJA JACAK kl. II b, NINA SZALCZEWSKA kl. IIIa. Wszystkie trzy uczennice zdobyły wyróżnienia. Gratulujemy!

27-30 V 2019

WYCIECZKA KL. VIB DO KRAKOWA

 

Klasa VI b w wychowawczynią i dwojgiem rodziców – opiekunów pojechała w dniach 27-30.05.2019 r. na wycieczkę finansowaną przez Urząd Miasta Kwidzyn, jako nagroda w Dobrym Wyborze.

I dzień:

- wyjazd o 4.00, podróż przestronnym autokarem do Krakowa,

- obiad

- zwiedzanie Wawelu, wejście na dziedziniec, do Katedry, na wieżę dzwonną (dzwon Zygmunt) i do krypt królewskich

- Smocza Jama i smok wawelski

- zwiedzanie Starego Miasta, Kościoła Mariackiego, hejnał z wieży mariackiej, Barbakan, Sukiennice

- czas wolny

II dzień:

- przejście na Kazimierz, spacer, zwiedzanie synagogi Remu i kirkutu

- barokowy kościół na Skałce

- wieczorem wycieczka do Wieliczki, zwiedzanie kopalni soli

III dzień:

- całodzienne szaleństwo w Energylandii – parku rozrywki

- przejazd do Oświęcimia na nocleg

IV dzień:

- podróż powrotna

- zwiedzanie Łodzi:

        - łódzka filmówka

        - fabryka „króla bawełny” Karola Scheiblera na Księżym Młynie

- powrót do domu.

Wyjazd był, jak widać, pełen atrakcji. Wszyscy dobrze się bawili, o czym świadczy to, że chcą dalej jeździć na wycieczki ze swoją wychowawczynią.

20-27 V 2019

TYDZIEŃ PROFILAKTYKI I PROMOCJI ZDROWIA
POD NAZWĄ „TRZYMAJ FORMĘ” - Ponad normę

 

 W czasie Tygodnia Profilaktyki i Promocji Zdrowia (20-27.05.2019 r.), tak jak w latach ubiegłych, realizowaliśmy założenia programu „Trzymaj Formę”. Nasze działania podczas tych siedmiu dni to:

 

W klasach I-III

 

Klasy I – konkurs plastyczny pod hasłem: „Mój aktywny sposób spędzania czasu wolnego”, w czasie lekcji tematy o zdrowiu, prawidłowym odżywianiu, aktywnym wypoczynku, zgadywanki, rebusy, kolorowanki (zobacz).

Klasy II - zajęcia o zdrowym odżywianiu i aktywności sportowej zakończone praktycznym wykorzystaniem zdobytej wiedzy- rozwiązywanie quizów, zagadek i rebusów pod hasłem: „Smacznie, zdrowo i zagadkowo”. Udział w rywalizacji sportowej klas II „Mała Olimpiada” (zobacz).

Klasy III – zajęcia o racjonalnym odżywianiu „Talerz zdrowia”, lekcje kulinarne, konkurs na przygotowanie „Zdrowej kanapki” (zobacz), praktyczne ćwiczenia dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej. (zobacz). Rozgrywki sportowe pod hasłem „Mała Olimpiada” (zobacz).

 

Na języku angielskim dzieci przyswajały zwroty związane z promocją zdrowia.

 

W klasach IV- VIII

 

- „Aktywne przerwy” - każdego dnia w czasie „długiej” przerwy na dziedzińcu szkoły nasi uczniowie aktywnie spędzali czas wolny od nauki (zobacz).

 -    W ramach konkursu „ZGRANA KLASA” w czasie trwania Tygodnia Profilaktyki i Promocji Zdrowia jednego dnia uczniowie przynieśli do szkoły sprzęt do aktywnego spędzania czasu wolnego i zabaw na świeżym powietrzu (za brak sprzętu przyznano punkty ujemne).

-  „Kosz pełen witamin” - konkurs kulinarny na przygotowanie kosza piknikowego zgodnie z zasadami „Talerza zdrowia” - konkurs dla klas VII

Zadaniem uczniów było samodzielne przygotowanie potraw, które znalazły się potem obok kosza piknikowego. Uczniowie przygotowali ich tak dużą ilość i różnorodność, że nie zmieściły się do tego koszyka. Z każdej klasy swoje menu przygotowywała 4- osoba drużyna. Uczniowie popisali się swoją wiedzą i umiejętnościami kulinarnymi, przygotowując smakołyki. Komisja miała kłopot z oceną, ponieważ wszystkie dania były starannie- zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania - przygotowane, udekorowane i smakowicie pachnące.

Wyniki konkursu są następujące:

I miejsce - klasa VIId - Emilia Gadecka, Nikola Konopacka, Jagoda Kwaśnicka i Natalia Piotrowska

II miejsce - klasa VIIa - Joanna Mroczek, Paula Muzolf, Dominika Skonieczna i Amelia Witkowska

III miejsce - klasa VIIc - Aleksander Grzegorczyk, Kornelia Siedlecka, Weronika Piórkowska i Alicja Wąsik

IV miejsce - klasa VIIb - Ivo Czarnota, Zuzanna Korytowska, Zuzanna Lewandowska i Michał Łojewski. (zobacz).

 

-  klasy V - plakat pod hasłem „Sport to zdrowie” lub „W zdrowym ciele zdrowy duch” – prace zostaną zaprezentowane na korytarzach szkolnych. (zobacz).

 

- Klasy IV-VIII na lekcjach w-f i na godzinach wychowawczych omawiały z nauczycielem wybrane zagadnienia edukacji konsumenckiej (znakowanie produktów, referencyjne wartości spożycia, jak nie marnować żywności).

- Turniej w „Dwa ognie” - rozgrywki sportowe w klasach IV (zobacz).

- Klasy VIII - projekt edukacyjny pt. „Jakie są polskie nawyki żywieniowe na tle innych krajów?”. Uczniowie decydowali o kraju, którego kuchnią i tradycjami kulinarnymi się zajmowali oraz dowiadywali się, jakie pokarmy spożywa się w polskiej tradycji kulinarnej. Następnie tworzyli wspólnie film, prezentację, makietę bądź plakat o tej tematyce. Wyniki swojej pracy zaprezentują na stronie internetowej szkoły lub w „przejściówce” (zobacz).

-  W klasach VI „Bieg witamin”- klasy losowały kolor związany z owocami i warzywami (np. biały to szparagi, biała rzodkiew, kalafior), cała klasa ubierała się w białe koszulki, zdobywała informacje o składnikach odżywczych znajdujących się w/w warzywach i przygotowywała hasła na banery, z którymi biegała. Następnie odbyły się wyścigi rzędów z pytaniami o witaminy (zobacz).

 

Jak można zauważyć na zdjęciach, w czasie trwania naszego przedsięwzięcia wszystkim uczestnikom dopisywały dobre humory, a największą popularnością cieszyły się jak zwykle „aktywne przerwy”. Bardzo dziękujemy wszystkim realizatorom i uczestnikom tego projektu. :)

 

25 V 2019

POWIATOWY KONKURS WIEDZY O JANIE PAWLE II

 

25.05.2019 r. w Szkole Podstawowej w Sadlinkach odbyła się siedemnasta edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II zatytułowana „Wspomnienia o Janie Pawle II”.

Naszą szkołę w wydarzeniu tym reprezentowały uczennice: Aleksandra Rogacka z klasy VIII a oraz Maria Urbańska, Alicja Kućmierowska, Dominika Matla, Nicola Piasek, Weronika Dąchór i Martyna Wojtyła z klasy VIII b. Dziewczęta wykazały się dużą znajomością Listu Apostolskiego: „Rosarium Virginis Mariae” oraz determinacją w konkurencjach sportowych zajmując trzecie miejsce.

Serdecznie gratulujemy uczennicom sukcesu, a ich Rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniach.

J. Jarzyńska

 

 

23 V 2019

POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY "ALFA I OMEGA"

 

23 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Kwidzynie odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny "Alfa i Omega".  Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Czucza i Kamila Stefanowicz z klasy VI b. Spośród  28 uczniów klas szóstych Kamila Stefanowicz zajęła II miejsce.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

23 V 2019

FESTIWAL NAUKI W ZSO NR 2

 

W dniu 23.05.2019 r. uczniowie klas II a i II b uczestniczyli w ciekawych zajęcia podczas festiwalu nauki w ZSO nr 2. Mogły czerpać papier, bawić się w gry sportowe, tańczyć, ćwiczyć na równoważni. Ponadto uczestniczyły w ekologicznym przedstawieniu tworząc obraz naszej planety. Bardzo ciekawe okazały się dla naszych uczniów zajęcia biologiczne i chemiczne.

21 V 2019

KLASA II B UCZY SIĘ TWORZYĆ KSIĄŻKĘ

 

Maj to miesiąc książki. Z tej okazji w dniu 21.05.2019 r. gościliśmy w klasie panią Joannę Sitko, która jest introligatorem. Pokazała dzieciom, jak powstaje książka. Ponadto każdy uczeń mógł zaprojektować własny znaczek na pamiątkę.

21 V 2019

ZAJĘCIA KL. IIB W EKO INICJATYWIE

 

W dniu 21.05.2019 klasa II b uczestniczyła w ciekawych zajęciach w Eko-Inicjatywie. Zajęcia były podsumowaniem wiadomości i umiejętności związanych z zagrożeniami oraz ochroną środowiska naturalnego. Ciekawym elementem zajęć była praca z mapą w „ogrodzie zmysłów”.

 

14 V 2019

ŚWIETLICOWY KONKURS WIEDZY PN. ”BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM”

 

  W dniu 14.05.2019 r. w świetlicy szkolnej miał miejsce Świetlicowy Konkurs Wiedzy pn. ”Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. W ramach podsumowania rocznej pracy na kole bezpieczeństwa, wybrany przedstawiciel każdej z klas I–III, rozwiązywał zadania z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, znaków drogowych, niebezpiecznych sytuacji na drogach, numerów alarmowych i zasad pierwszej pomocy.

  Dzieci spisały się znakomicie. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek ofiarowany przez Powiatową Komendę Policji z Kwidzyna. Oto wyniki konkursu:

  • I miejsce - AMELIA SZUWAROWSKA kl. III b

  • II miejsce – SZYMON MALISZEWSKI kl. II a

  • III miejsce – JAKUB ŁUBIŃSKI kl. I c oraz ANTONI MAJDA kl. I b

 

  Zwycięzcom gratulujemy.

 

13 V 2019

WYNIKI MIEJSKICH BADAŃ UMIEJĘTNOŚCI POLONISTYCZNYCH I MATEMATYCZNYCH W KLASACH V

 

Znamy wyniki poziomu osiągnięć uczniów w Miejskich Badaniach Umiejętności Polonistycznych i Matematycznych w klasach V  szkoły podstawowej. Badania były przeprowadzone w lutym 2019 r. przez Akademię Umiejętności Pedagogicznych w Kwidzynie. Wyniki naszych uczniów z języka polskiego okazały się najlepsze, a umiejętności matematyczne jedne z najlepszych w mieście.

Oto one:

 

Umiejętności polonistyczne

Kwidzyn – 57,09 %

SP2 – 67,68 %

 

V a – 72,89 %

V b – 60,35 %

V c – 68,83%

 

Klasa V a zajęła drugie miejsce w mieście.  

 

Umiejętności matematyczne

Kwidzyn – 52 %

SP2 – 55,7 %

 

V a – 57,8 %

V b – 43,7 %

V c – 64,4 %

 

Gratulujemy uczniom i nauczycielom. Życzymy powodzenia podczas kolejnych badań.

 

 

10 V 2019

SZKOLNY KONKURS BIOLOGICZNY „GENETYKA I EKOLOGIA”

 

W dniu 10 maja 2019 r. odbył się Szkolny Konkurs Biologiczny „Genetyka i ekologia” dla klas VIII. Zadaniem uczniów było rozwiązanie zadań dotyczących genetyki oraz ekologii z elementami ochrony środowiska. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą w tych dziedzinach.

Najlepsze wyniki osiągnęli:

I miejsce - Nicola Piasek kl. VIIIb

II miejsce - Dagmara Chrzanowska kl.VIIIb oraz Dominika Matla kl. VIIIb

III miejsce - Maria Obremska kl. VIIIc

 

W konkursie wzięli także udział: Mateusz Bednarczyk kl. VIIIb, Julia Duchała kl. VIIIb, Cezary Falkowski kl. VIIIb, Tomasz Gadecki kl. VIIIb, Jędrzej Kulczyk kl. VIIIc, Karolina Krupa kl. VIIIb, Julia Osuch kl. VIIIc, Wiktoria Piotrowska kl. VIIIc, Aleksandra Rogacka kl. VIIIa, Paulina Siemieńska kl. VIIIc, Martyna Wojtyła kl. VIIIb.

Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu!!!

 

 

10 V 2019

MARCIN GORTAT W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

 

     W ramach tematyki kompleksowej "W zdrowym ciele zdrowy duch" świetliczaki poznawały rozmaite dziedziny sportu. Jedną z nich była koszykówka i postać Marcina Gortata. Oto jaką prezentację multimedialną stworzyliśmy na zajęciach.

 

9 V 2019

DZIEŃ EUROPY W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

 

W dniu 9.05.2019. w świetlicy szkolnej obchodziliśmy "Międzynarodowy Dzień Europy". Uczniowie wykonywali poszczególne zadania związane z określonymi krajami europejskimi, szukali stolic, rzek, flag, strojów narodowych, znanych potraw. Było wiele zabawy, ale i nauki. Odszukiwano tzw. europejskie naj... i bawiono się w najbardziej znane zabawy krajów UE. Wszyscy nauczyli się śpiewać piosenkę "Panie Janie" w wersji angielskiej i francuskiej.

9 V 2019

SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY „EKOLIADA”

 

9 maja 2019 r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Ekologicznego „Ekoliada”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV–VI, łącznie 21 osób. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu składającego się z zadań związanych z ekologią i ochroną środowiska. Spośród wszystkich uczestników konkursu największą wiedzą okazały się uczennice:

I miejsce - Nadia Czabaj kl. IVa

II miejsce - Natalia Czucza kl. VIb

III miejsce - Roksana Słońska kl. IVa, Kamila Stefanowicz kl. VIb

 

W rywalizacji wzięli także udział uczniowie z klas czwartych: Aleksandra Balsam kl. IVd, Dominika Falkiewicz kl. IVd, Dominika Jabłońska kl. IVc, Ksawery Kasprzyk kl. IVd, Lena Sobieska kl. IVb; z klas V: Zuzanna Chrzanowska kl. Va, Aleksandra Fidler kl. Va, Julia Mazur kl. Vc, Bartłomiej Polaczek kl. Vc i Łukasz Rutkowski kl. Vc; z klas VI: Nina Dykowska kl. VIa, Kalina Kassner kl. VIa, Tomasz Koszara kl. VIa, Dominika Majda kl. VIa, Lena Rawalska kl. VIb, Daria Schodowska kl. VIb, Oliwia Wojciechowska kl. VIa.

GRATULACJE DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW!

 

 

7-9 V 2019

TURNIEJ WIEDZY BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

 

7 maja 2019r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Kwidzynie odbył się miejski etap Turnieju Wiedzy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIc - Filip Matysek, Kacper Matysek i Jakub Pawłowski. Chłopcy wykonywali różnorodne zadania. Rozwiązali test dotyczący zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz krzyżówki drogowe. Wzajemnie udzielali sobie pierwszej pomocy we wskazanych urazach. Trudny okazał się tor przeszkód, który musieli pokonać na rowerze. Wszystkie zadania chłopcy wykonali znakomicie i wygrali te eliminacje. Zajęli I miejsce. Jakub Pawłowski był najlepszym indywidualnym uczestnikiem tej edycji konkursu.

9 maja 2019r. uczniowie brali udział w eliminacjach powiatowych tego konkursu. Zadania związane z przepisami drogowymi, krzyżówkami i pierwszą pomocą chłopcy wykonali prawidłowo. Tor przeszkód okazał się tym razem bardzo trudny do pokonania. Nasi uczniowie zajęli V miejsce, a Filip Matysek indywidualnie zajął IV miejsce wśród wszystkich uczestników konkursu.

GRATULACJE !!!

6 V 2019

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO KL. I-III

 

W dniu 6.05.2019. uczniowie klas I-III wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego zorganizowanym przez SP 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy w Gdańsku. Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Cielątkowska klasa I, Szymon Maliszewski klasa II, Kuba Grodecki klasa III. Uczniowie rozwiązywali testy wyboru. Nasi uczniowie spisali się na medal, lecz zabrakło im troszkę do pełni szczęścia. Niemniej jednak cala trojka otrzymała dyplomy za udział w konkursie i nagrody pocieszenia w postaci przyborów szkolnych. Gratulujemy!

6 V 2019

35. MIĘDZYNARODOWY KONKURS LITERACKI IM. WANDY CHOTOMSKIEJ

 

Wśród 8965 uczestników z Polski i świata nagrodzone zostały uczennice naszej szkoły. Uznając za zasadnicze kryteria: oryginalności pomysłu, świadomości i literackości języka oraz ujawnionego talentu autora, komisja wyłoniła 161 Laureatów ze szkół polskich i 31 ze szkół polonijnych, wyróżniła zaś 237 uczniów z naszego kraju i 35 polonijnych, w czterech grupach wiekowych.

Laureatką w grupie proza klas VII, VIII i III gimnazjum została Kalina Maliczenko z klasy VIIIa, utwór "Jeszcze tylko tydzień". Wyróżnienie w kategorii poezja klasy VII, VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum otrzymały: Róża Księżopolska klasa VIIIb, utwór "Powstanie" oraz Aleksandra Ulatowska klasa VIIIa utwór "Jezioro". Wyróżnienie w kategorii proza klas VII, VIII i III gimnazjum otrzymała Laura Trzebiatowska z klasy VIIIa, utwór "Opowiem Wam pewną...".

Gratulujemy Laureatom i Wyróżnionym wrażliwości, sprawności językowej, tworzącej prawdziwe perełki literackie.

 

 

29 IV 2019

ŚWIETLICOWY KONKURS WIELKANOCNY

 

W okresie świąt Wielkiej Nocy w świetlicy szkolnej zorganizowany został konkurs na najciekawsza ozdobę wielkanocna. Chętnych było wielu, ale jury wyłoniło trzy pierwsze miejsca. Oto wyniki:

I miejsce - Marcel Prządka IIb

II miejsce - Maja Kaszecka IIa

III miejsce - Lena Sitko IIb oraz Michalina Mikusek IIc

Gratulujemy!

M. Burniewicz i J. Muchowska

5 IV 2019

AKCJA CHARYTATYWNA "WIELKANOCNY KOSZYCZEK"

 

Od 25 marca do 5 kwietnia wolontariusze z naszej szkoły zbierali produkty żywnościowe dla podopiecznych kwidzyńskiego hospicjum i ich rodzin, w ramach akcji "Wielkanocny koszyczek". Do akcji mógł włączyć się każdy uczeń, a zebrana żywność pomoże w przygotowaniach do zbliżających się świąt wielkanocnych. Dziękujemy!

4 IV 2019

XVII POWIATOWY KONKURS POETYCKI "POLSKA – MOJA OJCZYZNA"

 

W czwartek 4 kwietnia w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie XVII Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Polska – moja Ojczyzna”. Konkurs przeznaczony był dla klas IV – VIII szkół podstawowych powiatu kwidzyńskiego, a przystąpiło do niego dziesięć placówek z Kwidzyna i okolic. Głównym celem zmagań poetyckich było rozwijanie wrażliwości i zdolności twórczych dzieci.

Jurorzy zdecydowali nagrodzić 20 najlepszych prac. Oto laureaci:

 

I miejsce

Julia Żuchowska, SP Straszewo, nauczycielka: Małgorzata Sawińska

 

II miejsca

Hubert Brzozowski, SP 5 Kwidzyn, nauczycielka: Małgorzata Blonkowska

Maksymilian Budnik, SP 5 Kwidzyn, nauczycielka: Anna Kopicińska

Karol Dryjer, SP 2 Kwidzyn, nauczycielka: Ewelina Wołoszyn

Julia Małkiewicz, SP Czarne Dolne, nauczycielka: Agnieszka Miller-Ważny

Agata Stec, SP 6 Kwidzyn, nauczycielka: Jolanta Drypa

Amelia Wyrzykowska, SP 6 Kwidzyn, nauczycielka: Jolanta Drypa

 

III miejsca

Eliza Dziewońska, SSP Kwidzyn, nauczycielka: Agnieszka Schodowska

Amelia Gadomska, SP 5 Kwidzyn, nauczycielka: Małgorzata Blonkowska

Wiktoria Gontarska, SP 6 Kwidzyn, nauczycielka: Danuta Chodorowska

Martyna Gostumska, SP Korzeniewo, nauczycielka: Halina Rybarczyk

Michał Stec, SP 6 Kwidzyn, nauczycielka: Izabela Lipiec

Weronika Tynda, SP 2 Kwidzyn, nauczyciel: Krzysztof Kijek

 

Wyróżnienia

Kinga Brodowska, SP Korzeniewo, nauczycielka: Halina Rybarczyk

Ilona Fidler, SP Trumieje, nauczycielka: Małgorzata Klain

Adam Jankowski, SP Ryjewo, nauczycielka: Iwona Cychnerska

Zuzanna Krauze, SP Straszewo, nauczycielka: Aleksandra Lasecka

Michał Wasiniak, SP Licze, nauczycielka: Małgorzata Klain

Marta Węcka, SP 2 Kwidzyn, nauczycielka: Małgorzata Blonkowska

Maja Zalewska, SP Licze, nauczycielka: Małgorzata Klain.

 

Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, a ich nauczyciele poloniści – podziękowania za wkład włożony w przygotowanie uczniów do konkursu. Gratulujemy. Zobacz wiersze.

Imprezę uświetniła obecność pisarki, pani Agnieszki Korol, autorki m. in. „Listów z jeziora”, „Zamczyska”, „Niegrzecznej księżniczki”, „Leksykonu smoków”. Uczestnicy imprezy mieli okazję kupić powieści napisane przez gościa honorowego, zdobyć autograf, a także posłuchać fragmentów jej najnowszej książki. 

4 IV 2019

ELIMINACJE POWIATOWE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

 

W dniu 4 kwietnia 2019 r. w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Kwidzynie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. VIIc: Sebastian Barański oraz Aleksander Grzegorczyk. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu wiadomości i umiejętności z zakresu wiedzy pożarniczej.

Nasi chłopcy spisali się bardzo dobrze. Sebastian będzie reprezentował nasz powiat podczas Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w dniu 27.04.2019 r.

1 IV 2019

I MIEJSCE W IX WOJEWÓDZKIM KONKURSIE LITERACKIM

 

Miło nam poinformować, że uczeń klasy IV d Ksawery Kasprzyk zajął I miejsce w IX Wojewódzkim Konkursie Literackim „I Ty możesz zostać Andersenem”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 85 im. Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Gdańsku. Ksawery napisał piękną baśń pt. „O Marii, która miała złote ręce”, okazała się ona najlepsza w województwie (przeczytaj baśń). Brawo! Gratulujemy!

 

30 III 2019

WYCIECZKA NA ROZPOCZĘCIE SEZONU ROWEROWEGO

 

W sobotę 30 marca, korzystając z pięknej, wiosennej pogody szkolne koło turystyczne "Włatcy druk" wybrało się na wycieczkę rowerową do Korzeniewa. Jechaliśmy nową drogą dla rowerów szlakiem dawnej kolejki wąskotorowej. W Korzeniewie dzięki uprzejmości pani z Biblioteki Publicznej Gminy Kwidzyn obejrzeliśmy film o historii tej miejscowości, a następnie zwiedziliśmy port wiślany i w dobrych humorach wróciliśmy do domów. Cieszymy się z obecności rodziców i nowych rowerzystów. Sezon uważamy za otwarty, więc do zobaczenia na następnym rajdzie!

28 III 2019

WYCIECZKA DO IP W KWIDZYNIE W RAMACH PROJEKTU „MINI- EKOSZKOŁA”

 

        28 marca 2019 r. uczniowie klas V naszej szkoły realizowali kolejny etap projektu „Mini-ekoszkoła” . Autokarem zwiedzali zakład IP w Kwidzynie. Bardzo im się podobały ogromne hałdy zrębków korowych i węgla kamiennego, zaciekawiły ich mgły unoszące się nad odstojnikami ścieków, wielkie kominy pieców - korowego, węglowego i sodowego. W biurowcu z zainteresowaniem oglądali film pokazujący proces produkcji papieru, a następnie wykonywali wszystkie zadania przygotowane przez pracowników IP.

28 III 2019

SZKOLNY KONKURS BIOLOGICZNY „CIAŁO CZŁOWIEKA”

 

        28 marca 2019 r. odbyła się druga edycja Szkolnego Konkursu Biologicznego „Ciało człowieka” dla klas VII. Uczniowie mieli do wykonania różnego typu zadania związane z budową i funkcjonowaniem ciała ludzkiego. Poradzili sobie z nimi bardzo dobrze. Największą wiedzą i umiejętnościami wykazali się uczniowie:

I miejsce - Michał Zimnicki kl. VIIa

II miejsce - Natalia Piotrowska kl. VIId

III miejsce - Milena Szczepaniak kl. VIIc.

 

W konkursie wzięli również uczniowie: Michał Arbart kl. VIIc, Ivo Czarnota kl. VIIb, Bartosz Ćwik kl. VIId, Nikola Konopacka kl. VIId, Mikołaj Lukin kl. VIId, Nicola Moroz kl. VIId, Karolina Nagórska kl. VIIb, Szymon Płocki kl. VIId, Emilia Szramowska kl. VIIa, Anna Wierciak kl. VIIb. Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu!

 

 

28 III 2019

MAMY LAUREATKI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO

 

     28.03.2019 r. odbył się finał IX Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego "Czy znasz język ojczysty?", który zorganizowało II LO im. Adama Mickiewicza w Słupsku. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIII b: Dagmara Chrzanowska, Julia Duchała, Michalina Klain i Dominika Matla. Miło nam poinformować, że Michalina zajęła II miejsce, Dominika III miejsce, a Daga i Julka otrzymały wyróżnienia. Gratulujemy!

27-28 III 2019

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

 

W kl. I-III

27 marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I – III. Laureatkami zostali: Wiktoria Głowacka z kl. Ib, Nina Kopyn z kl. IIa, Wiktoria Gwóźdź kl. IIa i Lena Marszałkowska z kl. IIb. Gratulujemy i życzymy sukcesów na Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Proza i Poezja Światowa”, który odbędzie się w kwietniu w Czarnej Sali przy ulicy Słowiańskiej.

 

W kl. IV-VIII

 28 marca odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla kl. IV-VIII. Etap ten stanowi eliminacje do XLI Miejskiego i XIII Powiatowego Konkursu „Proza i poezja światowa”, który w tym roku odbędzie się w dniach 13-14 kwietnia w Czarnej Sali przy ul. Słowiańskiej 13. Spośród 17 uczestników jury wyłoniło 7 uczennic, które staną w szranki z innymi recytatorami z Kwidzyna i okolic. Naszą szkołę reprezentować będą: Martyna Chodorowska, kl. VIa, Kalina Kassner, kl. VIa, Julia Krzeszowska, kl. Vc, Zofia Nosko, kl. IVb, Natalia Partyka, kl. Vb, Emilia Szramowska, kl. VIIa oraz Laura Woroniecka, kl. VIIIc.

Trzymamy za nie kciuki.

27 III 2019

MAMY FINALISTKĘ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO

 

Uczennica klasy VIb Daria Schodowska została finalistką kuratoryjnego Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych. Gratulujemy!

 

26 III 2019

TURNIEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” – ELIMINACJE MIEJSKIE

 

        W dniu 26 marca 2019 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Kwidzynie odbyły się eliminacje miejskie 42. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z kl. VIIc Aleksander Grzegorczyk  i Sebastian Barański.

Chłopcy wykazali się bardzo dużą wiedzą w tej dziedzinie. Olek zajął I miejsce, a Sebastian II miejsce. Będą oni reprezentować naszą szkołę w kolejnej edycji tego konkursu - w eliminacjach powiatowych w dniu 4.04.2019 r.

25 III 2019

MAMY LAUREATKĘ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

 

15 marca 2019 r. w Gdyni odbył się ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych. Do finału zakwalifikowali się najlepsi matematycy z całego województwa pomorskiego, a wśród nich nasza uczennica Paulina Siemieńska z kl. VIII c. Z konkursowymi zadaniami Paulina poradziła sobie bardzo dobrze i zdobyła tytuł LAUREATKI. Gratulujemy!

 

 

22 III 2019

SPOTKANIE KL. IIB Z PISARKĄ ANNĄ CZERWIŃSKĄ–RYDEL

 

W dniu 22.03.2019 r. uczniowie klasy II b uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką biograficznych książek o znanych Polakach – panią Anną Czerwińską–Rydel. Podczas spotkania dzieci opowiadały o marzeniach bohaterów przeczytanych książek oraz o własnych marzeniach. Uczniowie dowiedzieli się również, że pani Anna, na prośbę dzieci,  otrzyma Order Uśmiechu. Miłym akcentem była imienna dedykacja w książkach. Spotkanie było bardzo udane i z pewnością zostanie w pamięci dzieci. Nad całym spotkaniem czuwała pani Elżbieta Muracka – za co serdecznie dziękujemy.

19 III 2019

130 KARTEK NA 130-LECIE SZKOŁY W CHORZOWIE

 

Wysyłamy kartki pocztowe z życzeniami z okazji rocznicy istnienia szkoły. Klasy VIc, VIIc i VIII b wysyłają kartki do Szkoły Podstawowej nr 17 im. Jana Pawła II w Chorzowie z okazji 130. rocznicy istnienia szkoły. W piątek dołączy do nas jeszcze klasa ósma b. 130 kartek dla 130-letniej szkoły! Radości z drobiazgów i zdobycia niezdobytego od SP2 im. mjra Henryka Sucharskiego w Kwidzynie.

19 III 2019

FINALIŚCI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO "FABUŁA Z KUBKA"

 

   Miło mi poinformować, że do ścisłego finału Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Fabuła z kubka" zakwalifikowali się: Martyna Wojtyła, Dominik Stępień, Tomasz Gadecki i Mateusz Bednarczyk z klasy VIII b. Wykonali piękne lapbooki o literaturze fantasy. Jedziemy walczyć o tytuły Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu, bo finaliści to za mało... Lista osób zakwalifikowanych do ostatniego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego https://sp48gdansk.edupage.org/text3/. „Fabuła z kubka”. Zapraszamy na finał 21 marca 2019 o godzinie 13.00

 

18 III 2019

KONKURS LITERACKI "GENIUSZ SŁOWA

 

   Uczniowie, macie bogatą wyobraźnię? Czytacie dużo książek? A może samodzielnie piszecie opowiadania i marzycie, aby Wasza twórczość dotarła do szerszej rzeszy odbiorców? Nie czekajcie, weźcie udział w konkursie "Geniusz słowa"! Konkurs, ma charakter ciągły tzn. nie ma określonych granic czasowych ani limitu nadesłanych prac. Konkurs "Geniusz słowa" będzie przeprowadzany w trzech następujących kategoriach: Science-Fiction, Fantasy, kategoria OPEN. Aby uzyskać więcej informacji zapraszamy do odwiedzenia strony konkursu: https://www.wydawnictwo-synapsa.pl/literacki

   Piszmy, czytajmy i zdobywajmy!

Joanna Guze

 

 

18 III 2019

PODZIĘKOWANIE ZA ZBIÓRKĘ ELEKTROŚMIECI

 

Nasza szkoła w styczniu i lutym 2019 r. wzięła udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci", polegającej na zbiórce elektroodpadów. Organizatorzy akcji dziękują nauczycielom, uczniom oraz rodzicom za zaangażowanie w działania ekologiczne oraz za wyjątkowo czynny udział w akcji podnoszącej świadomość ekologiczną.

 

14 III 2019

PYSZNIE I ZDROWO W KLASIE II B

 

Tematy związane ze zdrowym odżywianiem zawsze cieszą się w klasie II b ogromnym powodzeniem. Najbardziej dzieci cieszą się, gdy same mogą przyrządzić jakąś potrawę. W dniu 14 marca dzieci przygotowały smaczna przekąskę na drugie śniadania – surówki i szaszłyki z ulubionych owoców i warzyw. Było smacznie, zdrowo i kolorowo.

9 i 14 III 2019

DNI OTWARTE W NASZEJ SZKOLE

 

Po raz kolejny drzwi szkoły otworzyły się dla naszych gości. W sobotę 9 marca zaprosiliśmy przyszłych uczniów klas I wraz z rodzicami, a w czwartek 14 marca - trzecio- i czwartoklasistów. Przygotowaliśmy z tych okazji wiele atrakcji.

7 III 2019

WYRÓŻNIENIE W POWIATOWYM KONKURSIE WALENTYNKOWYM

 

Miło nam poinformować, że Hubert Falkowski uczeń klasy Va zdobył wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Walentynkowym, zorganizowanym przez Szkołę Podstawowa nr 4 w Kwidzynie. Gratulujemy.

4-8 III 2019

TYDZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

 

W roku 2019 Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypadł na 21 lutego. W naszej szkole ten dzień kultywowaliśmy przez cały tydzień, czyli od 4 do 8 marca 2019 r. Czekało nas wiele atrakcji językowych i wyzwań z: dyktandem bieganym, łamańcami językowymi, przysłowiowym kołem fortuny, triminem, qr. Zobacz dokładny plan atrakcji językowych, które dla Was przygotowaliśmy.

Trening czyni mistrza!

W poniedziałek przedstawicieli każdej klasy zaprosiliśmy na "Biegane dyktando", we wtorek aż dwie przerwy zajęły nam gry polonistyczne (qiuz, koło fortuny, kahoot). Środa to triminowe szaleństwo, czyli językowa układanka. W czwartek walczyliśmy z bykami... językowymi, a w piątek bawiliśmy się z kodami Qr. Zabawa była wspaniała, a oto wyniki zmagań:

 

klasa

Biegane dyktando
 - liczba błędów

Quiz językowy
- liczba błędów

Kahoot (kl. VII-VIII)
- liczba punktów

Trimino ułożyły klasy:

Z bykami walczyły klasy:

IVd 38 8  
Va    
Vb 24 8    
Vc 17 5
VIa 13 5    
VIb 2 5  
VIc 7 4
VIIa   4 12    
VIIb   6 10    
VIIc 10   12
VIId 25        
VIIIb 2 4 12
VIIIc 6 6 8

 

Poniżej można obejrzeć zdjęcia z całotygodniowej przygody z językiem polskim.

5 II 2019

NASZA UCZENNICA W FINALE WOJEWÓDZKIEGO TURNIEJU CZYTELNICZEGO "MOLE KSIĄŻKOWE"

 

     W Wojewódzkim Turnieju Czytelniczym "Mole Książkowe" naszą szkołę reprezentowały: Martyna Jasińska kl. VIb oraz Jagoda Kwaśnicka kl. VIId. Obie uczestniczki w trzech pierwszych etapach spisały się bardzo dobrze, a Jagoda dostała się do finału. Turniej organizowany jest przez naszą szkołę, a finał odbędzie się w kwietniu. Gratulujemy.

      Przeczytaj więcej na temat konkursu.

 

28 II 2019

LAUREATKI XVII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

 

Z przyjemnością informujemy, że uczennice naszej szkoły – Natalia Czucza z kl. VIb oraz Milena Szczepaniak z kl. VIIc zostały laureatkami XVII Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 57 w Gdańsku. Natalia zajęła I miejsce w kategorii uczniów klas VI, a Milena zdobyła wyróżnienie w kategorii uczniów klas VII. Gratulujemy!

 

25 II 2019

ZMIANY  W SZKOLE

 

     W ostatnim czasie w naszej szkole można zauważyć wiele nowości. Stołówka zyskała nowe meble i wystrój. Po feriach uczniowie mogą korzystać ze "źródełka" z wodą do picia i cieszyć się z długo wyczekiwanych szafek. Zobacz jak zmieniamy naszą szkołę!

25 II 2019

NASZA UCZENNICA W FINALE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU CHEMICZNEGO

 

     W etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego naszą szkołę reprezentowały: Dagmara Chrzanowska kl. VIII b, Weronika Piotrowska, kl. VIII c, Dominika Matla kl. VIII b, Nicola Piasek kl. VIII b, Paulina Siemieńska kl. VIII c. Do finału Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego zakwalifikowała się Nicola Piasek. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

 

 

4-8 II 2019

TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU ORAZ TYDZIEŃ SERDECZNOŚCI

 

W tym tygodniu obchodzimy w szkole Tydzień Bezpiecznego Internetu. We wszystkich klasach omawiać będziemy zagrożenia związane z siecią. Tegoroczne obchody będą koncentrowały się głównie wokół hasła „STOP mowie nienawiści!”. Podczas długich przerw uczniowie będą brać udział w zabawach i grach korytarzowych związanych z byciem bezpiecznym, miłym i serdecznym dla innych. Ten tydzień łączymy z Walentynkami, podczas których z powodu ferii zimowych będziemy poza szkołą. Będzie więc u nas internetowo i serduszkowo!

5 II 2019

NASZA UCZENNICA W FINALE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

 

W etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego naszą szkołę reprezentowali: Dagmara Chrzanowska kl. VIII b, Julia Duchała kl. VIII b, Tomasz Gadecki, kl. VIII b, Dominika Matla kl. VIII b, Nicola Piasek kl. VIII b, Paulina Siemieńska kl. VIII c, Aleksander Stachurski kl. VII a oraz Michał Zimnicki kl. VII a. Do finału Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego zakwalifikowała się Paulina Siemieńska. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

 

 

31 I 2019

SPOTKANIE Z PANIĄ STRAŻAK

 

W dniu 31.01.20019 uczniowie klasy I c i II b uczestniczyli  w bardzo ciekawych zajęciach. Pani z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w przybliżyła dzieciom, na czym polega jej praca i przekazała (w formie filmów) cenne wskazówki, jak bezpiecznie zachować się w czasie wypadku, czy pożaru. Dzieci utrwaliły numery alarmowe 998 i 112 i dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Okazało się, że praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga ludziom podczas wypadków samochodowych i powodzi oraz prowadzi wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Interwencje te są bardzo niebezpieczne i wymagają niecodziennej odwagi. Podczas spotkania dzieci zadawały wiele pytań. Uczyły się, jak prawidłowo zgłosić wypadek. Na zakończenie pani wręczyła wszystkim kolorowanki z numerem alarmowym do straży pożarnej.

 


Starsze wiadomości - patrz niżej w archiwum
 

 

Archiwum wiadomości

 2018/19 - pierwszy semestr   2017/18 - drugi semestr     2017/18 - pierwszy semestr    2016/17 - drugi semestr   2016/17 - pierwszy semestr     2015/16 - drugi semestr    2015/16 - pierwszy semestr   2014/15 - drugi semestr   2014/15 - pierwszy semestr   2013/14 - drugi semestr   2013/14 - pierwszy semestr    2012/13 - drugi semestr   2012/13 - pierwszy semestr    2011/12 - drugi semestr  2011/12 - pierwszy semestr  2010/11 - drugi semestr   2010/11 - pierwszy semestr   2009/10   2008/09   2007/08 i wcześniej