Nasz kanał w YouTube Zobacz nas na Facebooku

ogłoszenia     dziennik elektroniczny     galeria fotografii      księga gości      sport     świetlica szkolna    nasze forum

 


rok szkolny 2018/19

I semestr

 

 

24 I 2019

WARSZTATY KARNAWAŁOWE W KLASIE II B

 

W dniu 24.01.2019 r. uczniowie klasy II b uczestniczyli w warsztatach karnawałowych w kawiarni Fantazja. Każdy wykonał dla siebie maskę na bal. Ponadto dzieci uczestniczyły w różnych zabawach. Oczywiście były też łakocie i smaczne napoje.

 

22 I 2019

KLASA II B W NOWEJ BIBLIOTECE MIEJSKO–POWIATOWEJ

 

W dniu 22.01.2019 uczniowie klasy II b byli na ciekawych zajęciach w Bibliotece Miejsko–Powiatowej. Pani Elżbieta Muracka przygotowała dla dzieci bardzo ciekawe zajęcie dotyczące lektury Cz. Centkiewicza „Zaczarowana zagroda”. Dzieci dowiedziały się, jak można dotrzeć do Antarktydy, gdzie leży ten kontynent, odpowiadały na wylosowane pytania oraz prezentowały wierszyk o pingwinach. W tak miłej atmosferze, szybko upłynął czas.

21 I 2019

MAMY UCZNIA W FINALE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO

 

W etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego, który odbył się 7 stycznia udział wzięło dwóch uczniów – Mateusz Bednarczyk z klasy VIII b oraz Tomasz Gadecki również z VIII b. Do finału dostał się Tomasz Gadecki, któremu kibicujemy podczas zmagań w Gdańsku 7 marca.

 

 

18 I 2019

WOJEWÓDZKI KONKURS BIOLOGICZNY - ETAP REJONOWY

 

        18 stycznia 2019 r. odbył się rejonowy etap Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego w Nowym Dworze Gdańskim. Wzięli w nim udział uczniowie: Michał Zimnicki kl. VIIa, Aleksandra Rogacka kl. VIIIa, Dagmara Chrzanowska kl. VIIIb, Julia Duchała kl. VIIIb, Dominika Matla kl. VIIIb, Jędrzej Kulczyk kl. VIIIc oraz Maria Obremska kl. VIIIc. Pytania konkursowe były bardzo przekrojowe i szczegółowe. Dotyczyły genetyki, budowy i funkcjonowania ciała człowieka oraz budowy i funkcjonowania roślin. Czekamy na pozytywny wynik dla naszych zdolnych uczniów. Gratulujemy udziału.

 

16 I 2019

DALSZE DOŚWIADCZENIA W KLASIE II B

 

Zasysanie wody (Płomień świecy pali się dzięki tlenowi,  gdy tlenu pod szklanką zabraknie, płomień zgaśnie. Powietrze, które zostanie w szklance, oziębi się i skurczy. Dzięki temu powstanie miejsce dla wody, która zostanie wessana do szklanki. Praca z mikroskopem (Czego nie można zobaczyć gołym okiem?. Tęcza z cukierków Skittles – kolorowy eksperyment (uświadamiający, że należy ograniczyć spożywanie słodyczy). Tęczowe bańki na stole. Ciecz nienewtonowska (to płyn, który pozornie przeczy prawom fizyki. W spoczynku, bez działającej na niego żadnej siły zachowuje się jak zwykła ciecz, ale gdy tylko dostarczymy mu jakąś energię, np. poprzez nacisk, ciecz ta zachowuje się jak ciało stałe).

14-15 I 2019

KLASA II B W BRACHLEWIE

 

W dniach 14-15.01.2019 klasa II b wyjechała do Ośrodka Edukacji Ekologicznej „Zielona Szkoła” w Brachlewie. Dzieci uczestniczyły w zajęciach przyrodniczo-ekologicznych, w wycieczkach, a po obfitych posiłkach – odpoczywały. Nauczyły się wspólnie przebywać i bawić się nie tylko w szkole. Były to wspaniałe dwa dni.

8 I 2019

FINALIŚCI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

 

W naszej szkole odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego. Spośród 51 uczniów wyłoniliśmy 10 finalistów. 26 stycznia 2019 roku będą oni reprezentować naszą szkołę w etapie wojewódzkim, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 57 im. gen. Andersa w Gdańsku. Są to:

W kategorii klas czwartych Julia Pazdan i Nadia Czabaj.

W kategorii klas piątych Agata Chatys i Maja Matla.

W kategorii klas szóstych Martyna Jasińska i Natalia Czucza.

W kategorii klas siódmych Paula Muzolf i Milena Szczepaniak.

W kategorii klas ósmych Dominika Matla i Cezary Falkowski.

Gratulujemy i życzymy połamania pióra!

 

 

21 XII 2018

TO DLA CIEBIE FRANKU – 10 139,52 ZŁ!

 

Z ogromną przyjemnością zawiadamiamy, że w ramach akcji charytatywnej zorganizowanej dla Franka Witusińskiego (zobacz) udało się nam zebrać piękną kwotę 10 139,52 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, wolontariuszom i obecnym podczas akcji gościom. Cieszymy się,  że choć w małej cząstce mogliśmy się przyczynić do tego, by Franek mógł być leczony w Bangkoku. Trzymamy kciuki za Franka i życzymy mu spokojnych Świąt!

 

18 XII 2018

SPOTKANIE WIGILIJNE W KLASIE II C

 

W dniu 18.12.2018 r. w klasie II c odbyła się Wigilia klasowa z udziałem rodziców. Spotkanie rozpoczęło się poznaniem świątecznych tradycji i śpiewaniem kolęd. Wielką niespodzianką była wizyta Świętego Mikołaja, który przyniósł prezenty. Wszyscy spędzili czas w miłej, świątecznej atmosferze.

18 XII 2018

JASEŁKA W KLASIE IIA

 

18.12.2018 r. uczniowie klasy IIa przygotowali przedstawienie jasełkowe dla rodziców. Dzieci w przepięknych strojach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawiły sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Wśród śpiewu aniołów do żłóbka ochoczo przybyli pastuszkowie. Nowo narodzonemu Dzieciątku pokłony złożyli także królowie i dzieci. Młodzi aktorzy spisali się na medal, otrzymując ogromne brawa. Po przedstawieniu w wesołej atmosferze wszyscy kosztowali smakołyków i domowych wypieków naszych nieocenionych mam. Dziękujemy za udział i pomoc w organizacji tego dnia.

zobacz film na YouTube

12 XII 2018

SPOTKANIE BOŻONARODZENIOWE W KLASIE II B

 

W dniu 12.12.2018 r. uczniowie klasy II b zaprezentowali rodzicom legendy o choince, a także, jakie znaczenie miały dawniej ozdoby choinkowe. Po zajęciu był wspólny poczęstunek w bardzo miłej, świątecznej atmosferze. Dzieci wręczyły rodzicom zrobione przez siebie bombki ze słodkimi niespodziankami.

12 XII 2018

POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „TRADYCJE I ZWYCZAJE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA”

 

W dniu 12 grudnia 2018r. w naszej szkole odbył się XVI Powiatowy Konkurs Plastyczny dla klas II i III pn. „Tradycje i Zwyczaje Świat Bożego Narodzenia”. Cele konkursu jest pielęgnowanie tradycji obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia oraz rozbudzanie zainteresowań i uzdolnień plastycznych dzieci. W tegorocznym konkursie plastycznym wzięło udział 6 szkół z miasta i powiatu: Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 2, Katolicko – Językowo- Sportowa Szkoła Podstawowa, Szkoła Podstawowa w Nebrowie Wielkim.

W tegorocznym konkursie świetnie bawiły się przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Radość”, Niepublicznego Przedszkola „Smyk”, Niepublicznego Przedszkola „Gama”, Niepublicznego Przedszkola „Promyk”, Niepublicznego Przedszkola nr2, Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi. Podczas konkursu dzieci prezentowały swój talent plastyczny. Zadaniem każdej drużyny było wykonanie „Karty Bożonarodzeniowej” techniką kolażu. Dodatkowym zadaniem było wykonanie przez każdą szkołę „Najpiękniejszego Stroika Bożonarodzeniowego”. Uczestników konkursu podziwiał burmistrz Piotr Widz.

W konkursie plastycznym „Karta Bożonarodzeniowa”:

 

I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2

II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5

III miejsce zajęła drużyna ze  Szkoły Podstawowej nr 4

 

W konkursie „Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy”:

I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2

II miejsce zajęła Katolicka Językowo-Sportowa Szkoła Podstawowa

III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4

Za udział w konkursie plastycznym wszystkie dzieci otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy.

11 XII 2018

WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O AIDS

 

We wtorek 11 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej z oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Kwidzynie odbyła się kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o AIDS i wiedzy na temat uzależnień dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Julia Duchała kl. VIIIb i Kornel Arszyński kl. VIIIc. Julka zajęła III miejsce, a Kornelowi zabrakło niestety trochę szczęścia. Dziękujemy obojgu za udział, a Julce gratulujemy sukcesu.

 

11 XII 2018

WARSZTATY Z PRZEDSZKOLAKAMI

 

11 grudnia 2018 r. dzieci z Przedszkola Ekologicznego uczestniczyły w warsztatach bożonarodzeniowych. Jednym z zadań było wykonanie Drzewka Przyjaźni z odrysowanych dłoni dzieci z klasy III a. Potem dzieci szkolne zrobiły takie samo drzewko z wyciętych dłoni przedszkolaków. Efekty tej pracy – piękne, kolorowe choinki - wraz z życzeniami można zobaczyć w szkole i w przedszkolu. Kolejnym zadaniem, z którym przedszkolaki musiały się zmierzyć było własnoręczne wykonanie, pieczenie i ozdabianie pierników. Była to wielka atrakcja i przyjemność dla dzieci. Można było już w tym dniu poczuć zbliżający się świąteczny czas.

8 XII 2018

AKCJA CHARYTATYWNA „POMÓŻMY FRANKOWI” JUŻ ZA NAMI!

 

     Była wspaniała pogoda, dużo radości i uśmiechu, wiele ciepłych słów i miła atmosfera. Odwiedziło nas wielu ludzi, którzy tego dnia dali od siebie to, co najważniejsze – ogromne serce! Nasi uczniowie chętnie włączyli się do akcji. M. in. można było obejrzeć przedstawienia koła teatralnego, a członkowie koła wokalnego "Wesołe nutki" oraz Maja Dobosz - uczennica pani Aleksandry Haber z Państwowej Szkoły Muzycznej, wystąpili w repertuarze świątecznym.

    Dziękujemy naszym uczniom i ich rodzicom, rodzinom i przyjaciołom. Bez Was Kochani ta akcja nie mogłaby się udać! Ogromne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów – piekarni Hermaszewscy z Gardei za pyszny świeży chlebek, Przedsiębiorstwu Przemysłu Mięsnego Tadeusz Górski z Maruszy  za kiełbaski na grilla oraz Cafe Sati Polska z Marezy za kawę do kawiarenki. Od dziś zaczynamy liczyć pieniądze i zebraną kwotę wkrótce podamy do publicznej wiadomości. Zapraszamy do obejrzenia fotek z soboty.

 

Zobacz nas na Facebooku

 

6 XII 2018

WARSZTATY KULINARNE Z SENIORAMI KL. IIA

 

6.12.2018 r. klasa IIa została zaproszona na warsztaty kulinarne do Kwidzyńskiego Centrum Seniora. Przemiłe panie nauczyły nas robić pyszne rogaliki i pierniki. Dziękujemy za mile spędzony czas.

5 XII 2018

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY „JESTEM BADACZEM PRZYRODY”

 

        5 grudnia 2018 r. w Społecznej Szkole Podstawowej w Kwidzynie odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego „Jestem badaczem przyrody” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Eko- Inicjatywa we współpracy ze SSP. Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl. VIb - Natalia Czucza i Kamila Stefanowicz. Zadania były różnorodne np. rozpoznawanie poroża wybranych ssaków, rozpoznawanie odgłosów wybranych ssaków, ptaków i płazów, rozwiązywanie testów wiedzy, rozpoznawanie ptaków wraz z miejscem ich gniazdowania oraz inne. Nasze dziewczynki dzielnie rozwiązywały zadania. Dostały dyplom uczestnictwa i nagrody za udział w konkursie.

5 XII 2018

KONKURS BURMISTRZA KWIDZYNA NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ

 

Rozstrzygnięcie konkursu na kartkę świąteczną dla klas I ogłoszonego przez Burmistrza Miasta Kwidzyna odbyło sie 5 grudnia w Urzędzie Miejskim. Laureaci: kl. Ia - N. Kulin, M. Balmas, A. Kuniec, B. Bojanowski, L. Konieczna; kl. I b - W. Głowacka, A. Kobusinska, Z. Kazimierczyk; kl. I c - A. Żmuda. Gratulujemy!

Zobacz kartki wykonane przesz naszych uczniów.

4 XII 2018

KARUZELA EKSPERYMENTÓW W KL. IIB

 

Napięcie powierzchniowe to temat kolejnego zajęcia podczas koła „Karuzeli eksperymentów” w klasie II b. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się, jaki kształt ma kropla wody, dlaczego spinacze utrzymują się na powierzchni wody itp. Zrozumieli, co to jest napięcie powierzchniowe.

30 XI 2018

ANDRZEJKI W KLASACH I-IV

 

30 listopada 2018r.  klasa III a wraz z wychowawczynią Beatą Żygadło przygotowała wróżby andrzejkowe dla całej społeczności szkolnej „Pod Zegarem”. Dzieci z klas I- IV w czasie przerw mogły poznać co je czeka w przyszłości, przekłuwając imię w serduszku, losując kolor, wróżbę niespodziankę i inne. Podczas zabawy było dużo radości. Dzieci pamiętały jednak, że „powróżyć sobie wypada, ale wróżba to tylko zabawa”. Było to miłe i wesołe wydarzenie w szkole.

30 XI 2018

WARSZTATY „CHOINKI WSTĄŻKĄ MALOWANE”

 

23 i 30 listopada odbyły się w naszej szkole warsztaty rękodzielnicze. Chętni uczniowie pod czujnym okiem Pani Aleksandry Polaczek wykonywali świąteczne drzewka. Wszystkie one będą do zakupienia podczas akcji charytatywnej, która odbędzie się w szkole w sobotę 8 grudnia.

30 XI 2018

KARTKI ŚWIĄTECZNE "DLA FRANKA" WYKONANE W ŚWIETLICY

 

Uczniowie z naszej świetlicy "Tęczolandia" wraz z wychowawczynią Hanna Przysowa włączyli się do akcji charytatywnej na rzecz chorego Franka - wykonując kartki świąteczne. Zachęcamy wszystkich do udziału w kiermaszu w dniu 8 grudnia 2018 r. (Duża Dwójka - budynek główny), gdzie można będzie zakupić kartki. Pieniążki ze sprzedaży prac dzieci zasilą konto chorego chłopca.

28 XI 2018

NAUKA PISANIA LISTÓW W KL. IIB

 

Nauka pisania listów może być świetną zabawą i nauką. Tak było 28.11.2018 r. w klasie II b. Uczniowie podczas zajęć uczyli się pisać listy. Następnie adresowali koperty. Ciekawym doświadczeniem było jednak kupowanie znaczków na poczcie oraz wysyłanie listów. Z pewnością dotrą do adresatów.

28 XI 2018

I POWIATOWY KONKURS „MATEMATYCZNI ODKRYWCY”

 

28 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej w Nebrowie Wielkim odbył się I Powiatowy Konkurs „MATEMATYCZNI ODKRYWCY”. W konkursie wzięło udział 10 szkół z naszego powiatu. Nasi reprezentanci: Paulina Siemieńska z klasy VIII c i Tomasz Gadecki z klasy VIII b zajęli II miejsce. Serdecznie gratulujemy uczniom oraz ich nauczycielom.

27 XI 2018

LEKCJA HISTORII W MUZEUM W KLASIE II B TO CIEKAWE DOŚWIADCZENIE

 

Podsumowaniem cyklu zajęć o Kwidzynie - legendy, zabytki, dawne przedmioty użytkowe – była wycieczka do muzeum. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali eksponaty – narzędzia, którymi ludzie posługiwali się w pracy dawno temu. Zaciekawiły ich również ekspozycje przyrodnicze.

26 XI 2018

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

Dzień Pluszowego Misia obchodzimy w listopadzie. Święto jest bardzo sympatyczne. W naszej szkole ten dzień był obchodzony 26.11.2018 r. Każda klasa przygotowała przepiękną parę misiów, które wyeksponowane zostały na korytarzu szkolnym. Ponadto każdy uczeń mógł przebrać się za misia i przynieść ulubioną maskotkę misia. Maskotki były różne od bardzo malutkich do bardzo, bardzo dużych. Ilość pluszowych przyjaciół była imponująca.

Gościliśmy również dzieci z przedszkola Gama. Kubuś Puchatek pokazał dzieciom gawrę niedźwiedzia oraz każdy mógł poczęstować się ulubionym przysmakiem Kubusia – miodzikiem. Spotkanie umilili dzieciom uczniowie klasy I b przygotowaną inscenizacją oraz pląsami.  Dzieciom spodobały się wierszyki i ochoczo odpowiadały na zadawane zagadki związane z Kubusiem Puchatkiem. Bezbłędnie umiały wymienić najbardziej popularne misie. Dzień ten był miłym akcentem z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

26 XI 2018

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

 

W dniu 26 XI 2018 r. w naszej szkole gościli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie. Zajęcia przeprowadzone dla klas pierwszych i drugich dotyczyły bezpieczeństwa w drodze. W zajęciach uczestniczyły klasy: I a, I c, II c, II b. Na zakończenie został ogłoszony konkurs plastyczny pn. „Bezpieczeństwo w drodze”

Ewa Święcka, Iwona Stradał, Magdalena Burniewicz

23 XI 2018

LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO „CZY JĄ KOCHASZ?”

 

Laureaci Konkursu Plastycznego „Czy Ją Kochasz?” zorganizowanego przez Katolicką Językowo–Sportową Szkołę Podstawową zostali między innymi uczniowie naszej szkoły: Sophie Rydel kl. II c, Andżelika Cendal kl. IV c, Maria Jurkiewicz kl. IV b, Mikołaj Nowak kl. VIII d, Nikola Rutkowska kl. VI c, Julia Duchała kl. VIII b, Michał Arbart kl. VII c, Julia Święconek kl.VII c.

Prace uczniów zostały opublikowane w książce pt. ”Czy Ją Kochasz?” wydaną przez Urząd Miejski w Kwidzynie. Serdeczne Gratulacje za artyzm i serce dla Niepodległej!

21 XI 2018

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY DLA KLAS III „Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT”

 

Międzyszkolny  Konkurs Przyrodniczy organizowany jest dla uczniów klas III kwidzyńskich szkół podstawowych. W tym roku, 21 listopada, odbyła się już jego kolejna edycja. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, popularyzowanie postaw ekologicznych oraz kształtowanie umiejętności wykorzystania w praktyce wiedzy przyrodniczej.

W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 15 uczniów, reprezentujących szkoły: SP 2, SP 4, SP 5, SP 6, SSP. Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania 8 zadań. Nie zabrakło również ciekawych zagadek i pytań związanych tematycznie ze środowiskiem przyrodniczym. Sporo czasu zajęła uczestnikom mapa Polski i zadania związane z umiejętnością jej odczytania. Konkurs uatrakcyjniły ciekawostki przygotowane i zaprezentowane przez panią Elizę z Eko–Inicjatywy.

Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, mimo stresu na twarzach dzieci nie zbrakło uśmiechu. Uczniowie wykazali się szeroką wiedzą, wprawiając w podziw jurorów. W konkursowych zmaganiach I miejsce zdobyła drużyna: SSP. II miejsce SP 4, III miejsce SP 6. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe.

 

Organizatorzy:

Renata Gerlach, Olga Grządka, Beata Kapica

21 XI 2018

21 LISTOPADA - ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

 

Wystarczy uśmiech, dobre słowo, podanie ręki. Naprawdę niewiele trzeba by być życzliwym dla drugiego człowieka. Samorząd Uczniowski przygotował „Serce życzliwości”, na którym każdy uczeń mógł napisać miłe pozdrowienia dla innych.

Uczniowie klas II a i II b w ramach Małego Samorządu przygotowali wraz z wychowawczyniami krótkie przedstawienie na temat życzliwych pozdrowień. Pokazali, jak pozdrawiają się dzieci w różnych krańcach świata. Wszyscy uczniowie stworzyli kolorowy „ŁAŃCUCH ŻYCZLIWOŚCI”, który został zawieszony na szkolnym korytarzu.

W tym dniu gościliśmy także sześcioletnie dzieci z Przedszkola SMYK. One również stworzyły swój własny łańcuch. Zaprezentowały naszym uczniom wiersze o dobrych manierach. Otrzymaliśmy piękną, ogromną laurkę z miłymi życzeniami.

16 XI 2018

WARSZTATY „OBRAZY NITKĄ TWORZONE, CZYLI STRING ART”

 

W piątek 16 listopada odbyły się u nas warsztaty „Obrazy nitką tworzone czyli string art”, które poprowadziła Pani Barbara Wierzyńska. W ruch poszły deseczki, młotki i kordonek. Powstały urocze prace nitką tworzone.

15 XI 2018

SZKOLNY ETAP WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU CHEMICZNEGO

 

15 listopada w naszej szkole odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. Do kolejnego etapu zgłoszone zostały uczennice z klas ósmych: Dominika Matla kl. VIII b, Dagmara Chrzanowska kl. VIII b, Nikola Piasek kl. VIII b, Wiktoria Piotrowska kl. VIII c i Paulina Siemieńska kl. VIII c. Dziewczynom gratulujemy i czekamy na ostateczne potwierdzenie.

14 XI 2018

SZKOLNY ETAP WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

 

W środę 14 listopada 2018 r. odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Wzięło w nim udział 48 uczniów z klas VI-VIII naszej szkoły. Najlepsze wyniki osiągnęli: Dagmara Chrzanowska (VIIIb), Julia Duchała (VIIIb), Tomasz Gadecki (VIIIb), Dominika Matla (VIIIb), Nicola Piasek (VIIIb), Paulina Siemieńska (VIIIc), Aleksander Stachurski (VIIa), Michał Zimnicki (VIIa). Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie rejonowym, który odbędzie się 14 stycznia 2019 roku.

9 XI 2018

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

W piątek 9.11.2018 r. uroczystym apelem uczciliśmy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Gościliśmy również dzieci z zaprzyjaźnionych kwidzyńskich przedszkoli. Wspominaliśmy także postać majora Henryka Sucharskiego - z tej okazji odsłonięty został portret patrona szkoły namalowany przez uczennicę kl. VIIIb Julię Duchałę. O godzinie 11.11 wszyscy spotkaliśmy się przed szkołą, aby odśpiewać hymn narodowy. Za włączenie się do akcji "Rekord dla Niepodległej" otrzymaliśmy specjalne podziękowanie Ministra Edukacji Narodowej.

 

 

Jak jeszcze uczciliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości? Zobacz prezentację

9 XI 2018

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO – ETAP SZKOLNY

 

Znamy już nazwiska uczennic, które zakwalifikowały się do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. 26 października odbył się etap szkolny konkursu. Wzięło w nim udział 44 dzieci z klas VI – VIII. Najlepsze wyniki uzyskało 7 osób: Dagmara Chrzanowska, kl. VIIIb, Julia Fidler, kl. VIIIc, Michalina Klain, kl. VIIIb, Maja Lupa, kl. VIIa, Dominika Matla, kl. VIIIb, Nicola Piasek, kl. VIIIb oraz Aleksandra Ulatowska, kl. VIIId.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie rejonowym, który odbędzie się już 7 grudnia 2018 roku w SP 4 w Kwidzynie.

8 XI 2018

WOJEWÓDZKI KONKURS FIZYCZNY – ETAP SZKOLNY

 

W dniu 8 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. W konkursie wzięło udział dziewięcioro uczniów z klas VIII a, b, c Do kolejnego etapu nikt się nie zakwalifikował, ale mam nadzieję że w przyszłym roku będzie lepiej.

31 X 2018

HALLOWEEN W NASZEJ SZKOLE

 

W dniu 31.10.2018 uczniowie klas 5-8 mieli okazję wziąć udział w przedstawieniu przygotowanym przez klasę 6a, podczas którego mogli dowiedzieć się więcej o pochodzeniu Halloween oraz spróbować swoich sił w zabawnych konkursach. Tego dnia, na korytarzach naszej szkoły gościły również różnorodne halloweenowe przebrania oraz dynie wykonane przez naszych uczniów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

25 X 2018

SZKOLNY KONKURS „ZNAM DRZEWA I KRZEWY”

 

25 października odbył się Szkolny Konkurs „Znam drzewa i krzewy” dla uczniów klas IV-VI. Z rozpoznawaniem wybranych gatunków na podstawie liści i owoców najlepiej poradzili sobie następujący uczniowie:

Dominika Majda (VIa) – I miejsce

Natalia Czucza (VIb) – II miejsce

Kacper Matysek (VIc) – III miejsce

 

Gratulujemy!

 

 

25 X 2018

PROJEKT „MINI EKOSZKOŁA”

 

                W dniu 25 października 2018 r. w klasach piątych odbyły się warsztaty ekologiczne rozpoczynające kolejny rok współpracy naszej szkoły z IP. Już po raz czwarty piątoklasiści wezmą udział w projekcie „Mini-ekoszkoła”, który będzie trwał do maja 2019 r. Zajęcia prowadzili pracownicy IP - p. Małgorzata Mosakowska, p. Marzena Wolska i p. Karol Chojecki. Uczniowie zapoznali się z definicją zrównoważonego rozwoju, przypomnieli sobie podstawowe pojęcia dotyczące segregacji i recyklingu. Z dużym zainteresowaniem śledzili kolejne etapy produkcji papieru. Mieli okazję dotknąć masę celulozową mokrą i suchą. Podsumowaniem zajęć było rozwiązywanie krzyżówki. Teraz uczniowie czekają na kolejny etap projektu - konkurs plastyczny w styczniu.

23 X 2018

„BIORÓŻNORODNOŚĆ” – WARSZTATY EKOLOGICZNE

 

        W dniu 23 października 2018 r. w klasach VI odbyły się warsztaty poświęcone bioróżnorodności na świecie. Zajęcia prowadził pan Jakub Marciniak ze Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa w Kwidzynie. Uczniowie przede wszystkim zapoznali się z definicją „bioróżnorodność” na wielu przykładach. Poznali zwierzęta różnych kontynentów. Wirtualnie przenieśli się w głąb puszczy amazońskiej. Zobaczyli wycinkę lasów tropikalnych rozszerzającą się w dużym tempie. Poznali, jaki będzie wpływ tej wycinki na inne obszary kuli ziemskiej. Mieli również możliwość poznania skutków zaniku różnych organizmów na ekosystemy. Zajęcia bardzo podobały się uczniom.

20 X 2018

V ETAP "ROWERIADY 2018"

 

W sobotę 20.10.2018 r. wybraliśmy się na ostatni w tym roku etap Roweriady. Na mecie na leśnym parkingu w lesie Miłosna czekała na nas m.in.: pyszna grochówka, konkursy sprawnościowe, konkurs wiedzy o Niepodległej. W drodze powrotnej odwiedziliśmy zwierzaki w mini zoo. Do następnego rajdu!

 

19 X 2018

ETAP SZKOLNY WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU GEOGRAFICZNEGO

 

        W piątek 19 października odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Wzięło w nim udział 26 uczniów z klas VII-VIII naszej szkoły. Najlepsze wyniki osiągnęli: Daniel Karpiński (VIIa), Aleksander Stachurski (VIIa) oraz Dagmara Chrzanowska (VIIIb). Gratulujemy i czekamy na potwierdzenie zakwalifikowania uczniów do etapu rejonowego.

19 X 2018

EUROPEAN DAY OF LANGUAGES

 

We wrześniu i październiku obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie klasy 6a i 7a przygotowali listy w j. polskim i angielskim, które zostały wysłane do 12 krajów partnerskich. Otrzymane listy zostały wywieszone na gazetce szkolnej w sali 32, gdzie można poczytać w jaki sposób nasi europejscy rówieśnicy przedstawiają się w języku ojczystym oraz tłumaczenie w języku angielskim.

 

17 X 2018

KLASA IIA I IIB W KRAINIE PRZYRODY I PRZYGODY W KRASTUDACH

 

W dniu 17.10.2018 uczniowie klas II a i II b wybrali się do Krastud. W tym INNYM ŚWIECIE uczyli się: doić krowę, własnoręcznie ubijać masło ze śmietany, uczestniczyć w wykopkach, jeździć na koniach. Brali też udział w zajęciach w stajni, w lasku. Na koniec pobytu było ognisko z kiełbaskami, bułeczką i herbatką. Pełni wrażeń, zadowoleni z pobytu uczniowie wraz z opiekunami wrócili do szkoły.

16 X 2018

KLASY IIA i IVB PODCZAS BICIA REKORDU RESUSCYTACJI

 

Dnia 16.10.2018 r. w ZSO nr 2 w Kwidzynie klasy IIa i IVb  wzięły udział w biciu rekordu jednoczesnego wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca.

16 X 2018

WYNIKI KLAS IV Z ROKU SZKOLNEGO 2017/18

 

Znamy już wyniki poziomu osiągnięć uczniów klas IV szkoły podstawowej. Badania były przeprowadzone w czerwcu 2018r. przez Uniwersytet Warszawski. Obecnie są to klasy piąte. Uczniowie rozwiązywali dwa testy z języka polskiego i dwa z matematyki. Wyniki naszych uczniów z języka polskiego okazały się najlepsze, a umiejętności matematyczne jedne z najlepszych w mieście.

Oto one:

Umiejętności polonistyczne

Kwidzyn – 100,0 %

SP2 – 103,7 %

 

IV a – 106,4 %

IV b – 98,9 %

IV c – 105,4 %

 

 

 

Umiejętności matematyczne

Kwidzyn – 100,0 %

SP2 – 100,7 %

 

IV a – 100,6 %

IV b – 99,6 %

IV c – 101,7 %

 

Gratulujemy uczniom i nauczycielom. Życzymy powodzenia podczas kolejnych badań.

 

 

14 X 2018

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W KL. IIB

 

Dzień Edukacji Narodowej to okazja do ciekawych rozmów z wychowawcą i nauczycielami. Można wtedy wyczarować ogromny ołówek, który spełnia życzenia albo przygotować „drzewko szczęścia klasowego”.

12 X 2018

„KARUZELA EKSPERYMENTÓW” W KLASIE II B

 

„Karuzela eksperymentów”, to koło, na które uczęszczają chętni uczniowie z klasy II b. Podczas zajęć przeprowadzają przeróżne doświadczenia. Dowiadują się również, dlaczego tak się dzieje np. jak powstaje kolorowy deszcz, co rozpuszcza się w wodzie, co pływa i tonie, skąd się wziął magiczny ziemniak, jak się tworzy wulkany z piany i barwna mozaika.

11 X 2018

DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA W KL. IIA

 

W Dzieci zapoznały się z opowiadaniem "Ziemniaczka Najgrubszego", z którego dowiedziały się skąd on pochodzi oraz jak trafił do Polski. Poznały budowę rośliny, wykonały ziemniaczane zwierzęta oraz kosztowały pieczonego grula.

10 X 2018

KONKURS FOTOGRAFICZNY "WAKACJE W OBIEKTYWIE"

 

Choć przyszła już jesień, my jeszcze przez chwilę zatrzymaliśmy letni, wakacyjny czas. 10.10.2018 r. odbyło się podsumowanie konkursu fotograficznego "Wakacje w obiektywie". I miejsce zajął Tymon Żmieńko. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy.

 

9 X 2018

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA Z GANGIEM SŁODZIAKÓW

 

W dniu 9.10.2018 r. w klasach młodszych odbyły się obchody Dnia Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków. W tym szczególnym dniu uczniowie mogli przebrać się w stroje ulubionych postaci bajkowych lub filmowych. Na spotkanie przyszły uczennice ósmych klas przebrane za jeża, lisa, sowę i zająca. One właśnie czytały dzieciom ulubione fragmenty książki Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Na zakończenie przygotowały zestaw pytań dotyczących przygód Słodziaków. Mali słuchacze świetnie znali przygody swych pupilków i odpowiadali celująco.

9 X 2018

ŚLUBOWANIE KLAS I

 

9.10.2018 r w sali gimnastycznej odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Na uroczystość dzieci przyszły w towarzystwie swoich rodziców. Złożyły ślubowanie na sztandar szkoły, a pani dyrektor pasowała je na uczniów. Spotkanie uświetnił występ szkolnego zespołu mażoretek. Wszystkie pierwszaki dostały piękne prezenty.

8 X 2018

KOKTAJLE MLECZNO-OWOCOWE W ŚWIETLICY

 

W dniu 8.10.2018 r. w świetlicy szkolnej wychowankowie przygotowywali mleczno-owocowe koktajle. Z uwagi na temat kompleksowy "Dary jesienne ogrodu i lasu" uczniowie przynieśli owoce, z których powstały pyszne mleczne napoje.

29 IX 2018

SMAKI JESIENI

 

29 września odbyła się kolejna edycja Smaków Jesieni. Nasza szkoła po raz kolejny brała udział w imprezie. Dzieci wraz z nauczycielami sprzedawały przetwory i wypieki przygotowane przez rodziców z SP2. Za udział i zaangażowanie wszystkim serdecznie dziękujemy!Zobacz nas na Facebooku

29 IX 2018

MARATON ROWEROWY "VIENNA LIFE LANG TEAM"

 

Jak co roku  przedstawiciele Koła Turystyczno-Rowerowego „Włatcy druk” reprezentowali szkołę w ogólnopolskim "Vienna Lang Team Maratonie Rowerowym", który odbył się 29 września w Kwidzynie. W tym roku byli to: Aurelia Kokoszka kl. VIIIc, Jędrzej Kulczyk kl. VIIIc i Kamil Siupik kl. VIa. Uczniowie startowali w Rodzinnej Paradzie na dystansie ok. 9 km i bez przeszkód pokonali malowniczą trasę, wiodącą głównie polnymi drogami w okolicach Marezy i Rozpędzin. Nasi reprezentanci mieli okazję spotkać się z kolarzami z całego kraju, a także ze znanymi postaciami z życia sportowego m.in. z Czesławem Langiem. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszego rozwoju.

 

28 IX 2018

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

 

W roku 2018 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada na 29 września (sobota). To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

 

W naszej szkole w świętowanie włączyły się klasy: VI c, VII c i VIII b. Na lekcjach języka polskiego czytaliśmy "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego, "Szatana z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego i "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. Uczniowie posłuchali też fragmentów "Pianisty" Władysława Szpilmana.

26 IX 2018

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W ŚWIETLICY

 

W dniu 26.09. obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Tym samym świetlica szkolna świętowała z tejże okazji. Dzieci miały możliwość poznać wybrane słowa w kilku językach europejskich, poznały najznamienitsze budowle stolic europejskich oraz pochodzące z różnych krajów potrawy. Ponadto miały miejsce zabawy dziecięce z wielu krajów oraz nauka piosenki "Panie Janie" w języku angielskim, niemieckim i francuskim.

26 IX 2018

ZAJĘCIA ROBOTYKI W KL. IIIB

 

Dzieciaki z klasy III b uczestniczyły w zajęciach robotyki. Grupy budowały modele, które następnie samodzielnie wprawiły w ruch. Po zakończonej pracy mogły bawić się stworzonym w grupach obiektem. Budując modele, wykorzystały specjalne zestawy klocków oparte o Lego® Technics. Uczniowie na tych zajęciach zdobywają praktyczną wiedzę poprzez działanie.

 

26 IX 2018

WYCIECZKA DO KRASTUD KLAS IA I I B

 

W dniu 26.09.18r. Klasy Ia i Ib gościły w gospodarstwie agroturystycznym w Krastudach. Uczyliśmy się kisić ogórki, jeździliśmy na koniach, dowiedzieliśmy się co to są wykopki oraz sami kopaliśmy ziemniaki, które piekliśmy w ognisku. Podobały nam się jesienne warsztaty plastyczne, na których robiliśmy zwierzątka i ludziki z kasztanów i innych darów jesieni. Na koniec piekliśmy kiełbaski przy ognisku.

26 IX 2018

SZKOŁA Z TALENTEM

 

26 września w kwidzyńskim teatrze odbyła się uroczysta gala "Szkoły z Talentem", której organizatorem jest Fundacja Filantropijna Projekt, kierowana przez p. Mieczysława Dzikowskiego. Nasi uczniowie zostali utytułowani w następujących konkurencjach.

 

Konkurs literacki:

Weronika Tynda z klasy VIIIc - I miejsce

 

Konkurs recytatorski:

Kalina Kassner z klasy VIa - II miejsce, Milena Szczepaniak VIIc - wyróżnienie

 

Festiwal piosenki:

Weronika Tynda VIIIc – III miejsce

 

Konkurs fotograficzny:

Nikola Konopacka z VIId - III miejsce, Dominika Wierzyńska VIId - wyróżnienie.

 

Nauczyciele przygotowujący uczniów to p. Joanna Guze, Alicja Kizińska, Ewelina Wołoszyn, Michał Klain, Krzysztof Kijek. Serdecznie gratulujemy sukcesów.

25 IX 2018

JESIENNE WARSZTATY W KRASTUDACH KL. IC I IIIA

 

25 września 2018 r. klasa III a z wychowawczynią Beatą Żygadło i klasa I c z wychowawczynią Iwoną Stradał udały się na wycieczkę do Krastud, malowniczo położonej wsi niedaleko Sztumu. Ognisko i ciepła herbata rozgrzały nas i zachęciły do udziału w jesiennych warsztatach. Kisiliśmy ogórki. Poznaliśmy rodzaje zbóż i wykonaliśmy piękne wieńce dożynkowe. Z różnorodnych darów i owoców jesieni zrobiliśmy fantastyczne ludziki i zwierzęta. Największą radość sprawiła nam jazda konna... Po zajęciach, wygłodniali rzuciliśmy się na kiełbaski z ogniska. Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do Kwidzyna. Słój kiszących się ogórków, wieńce dożynkowe i ludziki przyjechały z nami.

Dzieci z kl. III a i kl. I c

24-25 IX 2018

KLASA IIIB W ZIELONEJ SZKOLE

 

24-25 września odwiedziliśmy Ośrodek Edukacji Ekologicznej „Zielona Szkoła” w Brachlewie. Uczestniczyliśmy w ciekawych zajęciach z zakresu przyrody. Wieczorem piekliśmy kiełbaski przy ognisku, które samodzielnie rozpaliliśmy. Wieczorem odbyło się wspólne czytanie książek. Dwa dni minęły szybko. Wszyscy świetnie się bawiliśmy będziemy długo wspominać spędzone tu chwile.

IIIb

23 IX 2018

56 BIEG WESTERPLATTE

 

„Jeden z najstarszych biegów ulicznych w Polsce na 10 km”…

 

23 września roku 2018 odbył się 56 bieg Westerplatte. Na starcie przy Pomniku Obrońców Wybrzeża stanęła rekordowa liczba 3480 zawodników. Meta, usytuowana w okolicach Europejskiego Centrum Solidarności, przywitała uczestników pięknymi medalami, przekąskami i wodą. Na wielu czekali najbliżsi. Sama trasa licząca 10 km nie należy do najtrudniejszych, choć momentami wiejący wiatr i opad deszczu sprawiały, że biegło się bardzo ciężko, ale zawsze z uśmiechem.

Wśród biegnących zaszczyt reprezentowania naszej szkoły miał Piotr Bańkowski, dla którego był to już czwarty start w tym biegu. Choć uzyskany wynik nie powala, z dumą nosił otrzymany pamiątkowy medal. Miejmy nadzieję, że następna edycja biegu będzie tak samo udana, a uczniów, nauczycieli i rodziców zapraszamy do kibicowania.

 

22 IX 2018

IV ETAP "ROWERIADY 2018"

 

W sobotę 22.09.2018 r. wybraliśmy się na IV etap Roweriady. Trasa wiodła przez lasy Miłosnej, śladem dawnej linii kolejowej Kwidzyn - Kisielice, do placu rekreacyjnego w Krzykosach. Na mecie czekał na nas m.in.: pyszny żurek, konkursy sprawnościowe, konkurs wiedzy o Niepodległej. Przedstawiciele "Włatców druk" - Aurelia, Jędrzej i Kamil zajęli w tym ostatnim II miejsce. Do następnego rajdu w październiku!

21 IX 2018

„SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2018”

 

        Tradycyjnie, jak co roku, nasza szkoła wzięła udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „Akcja - segregacja”. Uczniowie klas piątych oczyszczali teren parku w Górkach. Znaleźli sporo odpadów i posegregowali je do odpowiednich kolorowych worków. Jednak część „zużytych rzeczy” nie udało się posegregować, więc stanowiły śmieci. Uczniowie z wielką ochotą  pracowali na rzecz czystego środowiska. Klasy III posprzątały teren wokół szkoły.

21 IX 2018

MALI ARCHITEKCI Z KL. IIIA

 

21 września 2018 dzieci z klasy III a na zakończenie omawiania lektury „Dzieci z Bullerbyn” postanowiły pobawić się w architektów i tworzyły własną makietę Bullerbyn. Pomysły były różne i ciekawe. Najładniejsze prace znalazły się na wystawie klasowej.

20 IX 2018

WIZYTA POLICJANTEK W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

 

W dniu 20.09.2018. w ramach koła wychowania komunikacyjnego i tematyki związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym w świetlicy szkolnej gośćmi były panie policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie. Miała miejsce prelekcja o bezpieczeństwie podczas drogi do i ze szkoły do domu, a także zasady poruszania się w strefie zamieszkania, zabawy w pobliżu jezdni. Wychowankom świetlicy spotkanie bardzo się podobało, zyskały trochę cennych informacji i z niecierpliwością czekają na następne spotkania.

12-13 IX 2018

WARSZTATY EKOLOGICZNE „SEGREGACJA ODPADÓW”

 

W dniach 12 i 13 września 2018 r. odbyły się warsztaty ekologiczne dla klas IV prowadzone przez panią Elizę Borecką–Sobczak ze Stowarzyszenia Eko–Inicjatywa. Zajęcia poświęcone były segregacji odpadów. Uczniowie dobrze zrozumieli różnicę miedzy odpadami a śmieciami, powtórzyli zasady dotyczące segregacji i minimalizacji odpadów. Z zainteresowaniem oglądali wielki plakat ukazujący tempo rozkładania się w przyrodzie różnych odpadów. Warsztaty zakończyły się grą dydaktyczną dotyczącą tematu zajęć. Uczniowie z wielką ochotą brali udział w warsztatach.

13 IX 2018

MIĘDZYNARODOWY (TY)DZIEŃ KROPKI

 

    Międzynarodowy Dzień Kropki to święto dla każdego. Przypomina o tym, jak bardzo znaczące jest wewnętrzne przekonanie, że każdy człowiek jest wartościowy, wyjątkowy i twórczy (przeczytaj więcej). W naszej szkole był to (Ty)dzień Kropki - od 1 do 5 października. Zobacz co przygotowaliśmy:

•••

 

    Pierwszy dzień za nami! W poniedziałek szukaliśmy kropek z hasłem. Każda klasa odnajdowała 6 haseł, które były umieszczone na kropkach. Hasło umieszczaliśmy w widocznym miejscu. Szukaliśmy w trakcie przerw. Czy odnaleźliście wszystkie kropki? Wystarczyło wykorzystać w haśle 6 słów! Jesteście kreatywni! Każde sensowne hasło się liczyło (zobacz)!

 

•••

 

Wtorek to tworzenie rymowanek na kropkach, czyli wyciętych kołach. Wklejaliśmy do zeszytu lub wywiesilismy w klasie. Mogły to być zadania matematyczne, wzory chemiczne, miejsca na mapie... dowolna twórczość w kropkach. Pod Zegarem dzieci wykonały pomysłowe kropkowe stworki (zobacz).

 

•••

 

W środę na długiej przerwie w sali 25, a w budynku pod zegarem w sali 17 braliśmy udział w kole fortuny "Z przysłowiami za pan brat". Każda klasa wysłała 2 reprezentantów (zobacz zdjęcia). Klasy młodsze malowały koszulki w kropki (zobacz zdjęcia) oraz Kropki w kl. IIIb).

 

•••


Cały tydzień mile widziane były kropki w ubiorze, natomiast piątek był DNIEM KROPKI, czyli ubiór w kropki. Mogła być samodzielnie wykonana koszulka z pomalowanymi kropkami lub przyklejonymi, kokarda w kropki, spodnie, bluzka, czapka... Kropka świętowała w kreatywnych strojach. Bądźmy ja Vashti!

 

 

7 IX 2018

79. ROCZNICA ZAKOŃCZENIA WALK NA WESTERPLATTE I 41. ROCZNICA NADANIA SZKOLE IMIENIA MJRA H. SUCHARSKIEGO

 

     7 września 2018 r. minęła 42. rocznica nadania naszej szkole imienia majora Henryka Sucharskiego, a jednocześnie 79 lat od kapitulacji bohaterskiej załogi Westerplatte. Dlatego w tym dniu klasy spotkały się   przy tablicy pamiątkowej przed budynkiem. Dzieci trzymały warty honorowe i składały wiązanki kwiatów.

 

1 IX 2018

WRZEŚNIA BYLIŚMY NA WESTERPLATTE

 

Delegacja naszej szkoły (poczet sztandarowy: Dagmara Chrzanowska, Jan Kielar, Alicja Kućmierowska, Dominika Matla i Nikola Rewińska z opiekunkami) 1 września 2018 r. wzięła udział w obchodach 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte. Na grobie majora Henryka Sucharskiego złożyliśmy wiązankę kwiatów. Uroczystość na Westerplatte z udziałem władz państwowych rozpoczęła się o symbolicznej godzinie 4.45. Nasz poczet sztandarowy reprezentował SP2 i Klub Szkół Westerplatte.

 


Starsze wiadomości - patrz niżej w archiwum
 

 

Archiwum wiadomości

 2017/18 - drugi semestr     2017/18 - pierwszy semestr    2016/17 - drugi semestr   2016/17 - pierwszy semestr     2015/16 - drugi semestr    2015/16 - pierwszy semestr   2014/15 - drugi semestr   2014/15 - pierwszy semestr   2013/14 - drugi semestr   2013/14 - pierwszy semestr    2012/13 - drugi semestr   2012/13 - pierwszy semestr    2011/12 - drugi semestr  2011/12 - pierwszy semestr  2010/11 - drugi semestr   2010/11 - pierwszy semestr   2009/10   2008/09   2007/08 i wcześniej