Nasz kanał w YouTube Zobacz nas na Facebooku

ogłoszenia     dziennik elektroniczny     galeria fotografii      księga gości      sport     świetlica szkolna

 

 

rok szkolny 2019/20

II semestr

 

 

26 VI 2020

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO. NAGRODY ROKU

 

25 czerwca uroczyście pożegnaliśmy klasy VIII. Jednocześnie ze względu na trwającą pandemię wręczyliśmy Nagrody Roku (zobacz tegorocznych laureatów). W piątek 26 czerwca uczniowie klas I-VII odebrali świadectwa.

 

22 VI 2020

SZKOLNY KONKURS NA ZBIÓRKĘ BATERII

 

Od września 2019 r. do 1 czerwca 2020 r. trwał Szkolny Konkurs na Zbiórkę Baterii. W tym roku szkolnym uczniowie zebrali bardzo dużo baterii, chroniąc w ten sposób nasze środowisko przyrodnicze. W konkursie największą ilość oddali uczniowie:

 

I miejsce - Aleksandra Balsam kl. Vd

II miejsce - Zofia Kardasz kl. VIc

III miejsce - Bartłomiej Polaczek kl. VIc.

 

W konkursie wzięli także udział uczniowie: Klaudia Chudoba kl. Vb, Krystian Czarnecki kl. Vb, Kinga Dąbek kl. VIIc, Zuzanna Durka kl. Vb, Iga Dykowska kl. Va, Kinga Dzikowska kl. Vd, Agata Gębała kl. VIc, Anastazja Graczkowska kl. Vc, Szymon Gwizdała kl. Va, Paweł Janecki kl. Vb, Alicja Karwatowska kl. IVb, Ksawery Kasprzyk kl. Vd, Zuzanna Łomnicka kl. Va, Wiktoria Majewska kl. Vd, Milarski Filip kl. Vb, Bianka Niska kl. VIb, Kinga Otlewska kl. VIb, Mikołaj Plichta kl. IVa, Julia Pazdan kl. Vb, Amelia Piotrowska kl. IVa, Krystian Rusnarczyk kl. VIIIc, Konrad Rubaj kl.VIa, Roksana Słońska kl. Va, Zuzanna Sobieska kl. VIIIb, Agata Trębińska kl. Va, Dominika Wierzyńska kl. VIIId, Malwina Wisznicka kl. Vb, Antonina Wojtaś kl. VIb.

 

 

15 VI 2020

SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY “WĘDRÓWKI PO STAROŻYTNEJ GRECJI”

 

    W dniu 15 czerwca 2020 roku odbył się szkolny konkurs historyczny “Wędrówki po starożytnej Grecji”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas piątych. Musieli oni wykazać się dużą znajomością mitologii greckiej, architektury i teatru antycznego.

I miejsce zdobyła Wiktoria Majewska

II miejsce -  Ksawery Kasprzyk

III miejsce – Dominika Falkiewicz.

Wszyscy to uczniowie klasy 5d

 

Organizator

Beata Kamińska

 

 

10 VI 2020

SZKOLNY KONKURS “ZOSTAŃ MISTRZEM HISTORII”

 

    10 czerwca 2020 roku odbył się szkolny konkurs “Zostań Mistrzem Historii”.W konkursie wzięli udział uczniowie klas szóstych. Mieli do wykonania zadania obejmujące wiadomości z historii od XV do XIX wieku. Musieli wykazać się dużą wiedzą i umiejętnością analizy źródeł kartograficznych, infografiki, chronologii wydarzeń. Walka była tak wielka, że musiała odbyć się dogrywka. Ostatecznie Arcymistrzem Historii został uczeń klasy 6 b – Dominik Walkiewicz, a Mistrzem Historii – uczennica klasy 6 a – Zuzanna Chrzanowska.

 

Organizator konkursu

Beata Kamińska

 

 

4 VI 2020

II SZKOLNY KONKURS O ŚW. JANIE PAWLE II

 

Na przełomie kwietnia i maja 2020 r. odbyła się druga edycja Szkolnego Konkursu o św. Janie Pawle II. W tym roku konkurs miał zupełnie inny charakter spowodowany pandemią, jednak szkolnych poetów nie zabrakło. Uczestnicy mieli za zadanie napisać wiersz lub refleksję o Wybitnym Papieżu Polaku i przesłać drogą elektroniczną do organizatorów. Mimo zdalnego nauczania konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. W konkursie wzięło udział aż 29 osób. Wszystkie prace były na wysokim poziomie, dlatego jury miało bardzo trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców. Po wielu rozmowach wybrano 5 najpiękniejszych prac.

 

I miejsce – zajęły prace: Ksawerego Kasprzyka V d oraz Agaty Chatys VI c

II miejsce – zajęły prace: Niny Karasiewicz V d oraz Kornelii Guzińskiiej VIIIa

III miejsce – zajęła praca Bartłomieja Polaczka VIc


Cieszymy się z tak dużego zaangażowania. Dziękujemy Wszystkim za udział, który był świadectwem żywej pamięci o świętym Janie Pawle II. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu. Zwycięzcom składamy gratulacje. Konkurs zorganizowały: pani Jadwiga Jarzyńska, Siostra Renata Gajek, pani Joanna Guze oraz pan Michał Klain.

zobacz więcej

 

15 III 2020

uCZNIOWIE KLAS ÓSMYCH!

 

    To szczególny dla nas wszystkich czas. Mamy nadzieję, że uważacie na siebie i jesteście odpowiedzialnymi młodymi ludźmi. Przypominamy Wam, że powinniście codziennie śledzić informacje, które pojawiają się w dzienniku elektronicznym. Tych, którzy chcieliby poćwiczyć przed testem ósmoklasistów zachęcamy do odwiedzin niżej wymienionych miejsc w sieci. Wszyscy nauczyciele pozdrawiają Was i życzą zdrowia!!!

 

Lektury:

https://lektury.gov.pl/

 

Zdalne lekcje - MEN:

https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje

 

Zestawy zadań powtórkowych - CKE:

https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe/zestawy-zadan-powtorkowych/

 

Materiały polecane przez nauczycieli na szkolnym FB:

https://www.facebook.com/pg/dwojkakwidzyn/posts/?ref=page_internal

 

Edukacja w sieci - wybrane przydatne portale edukacyjne:

http://www.sp2.kwidzyn.pl/informacje/portale_edukacyjne.htm

 

 

11 III 2020

INFORMACJA DLA RODZICÓW

 

Drodzy Rodzice,

 

 Rada Ministrów z uwagi na profilaktykę rozprzestrzeniania się koronawirusa podjęła dziś decyzję o zawieszeniu od czwartku 12 marca do środy 25 marca zajęć dydaktyczno-wychowawczych na terenie całej Polski.

 

Od jutra, czyli od 12 marca do 25 marca 2020 r. również nasza szkoła będzie zamknięta.

 

Sekretariat będzie pracował, dostępna będzie również dyrekcja szkoły.

 

W czwartek i piątek tj. 12 i 13 marca będziemy prowadzić swoją działalność w systemie opiekuńczym tj. kadra nauczycielska zapewni opiekę nad dziećmi, jednak bez prowadzenia lekcji i innych przewidzianych zajęć. Dotyczy to dzieci najmłodszych z klas 1-4, w świetlicy szkolnej. W tych dwóch dniach świetlica będzie czynna w godzinach 6.30 – 16.30.

 

Zgodnie z zaleceniami Rady Ministrów rodzice, którzy w tym czasie (12 i 13 marca) są w stanie zapewnić opiekę nad najmłodszymi proszeni są o pozostanie z dziećmi w domach.

 

W okresie przerwy od zajęć dydaktyczno – wychowawczych i opiekuńczych dyrektorzy kwidzyńskich szkół w miarę możliwości wdrożą system zastępczych form nauczania, adresowanych w szczególności do uczniów klas 7 i 8.

 

Prosimy rodziców i uczniów o śledzenie strony internetowej i e-dziennika naszej szkoły. Znajdą się tam niezbędne informacje.

 

Obiady ze stołówki  szkolnej będą wydawane w godzinach  od 12 do 13 tylko dla uczniów objętych finansowaniem z MOPS-u.

 

 

11 III 2020

KORONAWIRUS - INFORMACJE

 

        W związku z rosnącą liczbą zakażeń w Europie koronawirusem SARS-CoV-2 zwracamy się z prośbą o przestrzeganie podstawowych zasad higieny, w tym częste mycie rąk wodą z mydłem, stosowanie odpowiednio zasad ochrony podczas kaszlu i kichania, unikanie dotykania rękami oczu, nosa i ust. W oparciu o informacje dostępne zarówno w Ministerstwie Zdrowia, jak i Głównym Inspektoracie Sanitarnym podajemy podstawowe fakty dotyczące możliwych sposobów zapobiegania zakażeniu wirusami. Bardzo prosimy o zapoznanie się z informacjami na temat koronawirusa na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Kuratorium Oświaty.

 

 

Szczegółowe informacje na stronach:

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

 

Odwołane imprezy w Kwidzynie:

https://kwidzyn.pl/informacja-dla-mieszkancow-ws-koronawirusa-22367/

 

Uwaga Rodzice!

 

Zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych:

art. 4.1. W przypadku zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły do których uczęszcza dziecko, z powodu COVID-19, ubezpieczonemu zwolnionemu od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem, o którym mowa w art. 32 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz. U. z 2019 r. poz. 645 i 1590) przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy za okres nie dłuższy niż 14 dni.

 

2. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przyznawany jest w trybie i na zasadach określonych w ustawie, o której mowa w ust. 1 i nie wlicza się do okresu, o którym mowa w art. 33 ust. 1 pkt 1 tej ustawy. Za okres pobierania dodatkowego zasiłku opiekuńczego, zasiłek, o którym mowa w art. 32 ust. 1 ustawy, o której mowa w ust/1, nie przysługuje.

 

 

5 III 2020

NASZA UCZENNICA W FINALE WOJEWÓDZKIEGO TURNIEJU CZYTELNICZEGO "MOLE KSIĄŻKOWE"

 

        Uczennica Jagoda Kwaśnicka z kl. VIIId została finalistką IV Wojewódzkiego Turnieju Czytelniczego "Mole Książkowe", który jest organizowany przez naszą szkołę. W konkursie tym bierze udział 97 uczestników z 57 szkół podstawowych z całego województwa pomorskiego. Jagoda znalazła się wśród 17 osób, które w trzech pierwszych etapach zdobyły największą liczbę punktów i awansowała do Finału turnieju. Gratulujemy i życzymy powodzenia w Finale!

przeczytaj więcej o konkursie

 

3 III 2020

SPOTKANIE "OCHOTNIK DO AUSCHWITZ"

 

        We wtorek 3 marca z okazji Narodowego Święta Żołnierzy Wyklętych (przypadającego na 1 marca), odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły pt. "Ochotnik do Auschwitz" poświęcone rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. Spotkanie poprowadził prawdziwy żołnierz - pan Sebastian Konopacki z 8. Szczycieńskiego Batalionu Radiotechnicznego w Lipowcu. Dziękujemy!

2 III 2020

WARSZTATY "JAK SKUTECZNIE SIĘ UCZYĆ?"

 

        W poniedziałek 2.03.2020 r. w naszej szkole uczniowie uczestniczyli w warsztatach "Jak skutecznie się uczyć". Uczestnicy poznali m.in. metodę haków pamięciowych, pozwalającą na łatwiejsze zapamiętywanie.

26 II 2020

ZAJĘCIA Z PRAWNIKIEM NA TEMAT CYBERPRZEMOCY

 

        W dniu 26 lutego klasy VIII uczestniczyły w zajęciach z zakresu edukacji prawnej. Przeprowadził je mecenas Dorian Masłowski ze Stowarzyszenia OVUM.  Uczniowie poznali prawne zagadnienia związane z cyberprzemocą, mową nienawiści, odpowiedzialnością karną nieletnich i postępowaniem w sprawach nieletnich.

 

26 II 2020

FINALISTA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU BIOLOGICZNEGO

 

        Z ogromną radością informujemy, że Michał Zimnicki z klasy VIIIa został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. Jest to wielki sukces ucznia i naszej szkoły. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyniku. Życzymy Michałowi powodzenia w kolejnych konkursach. GRATULACJE!!!!!!

 

24-25 II 2020

DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

 

21 lutego to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W naszej szkole świętowaliśmy z tej okazji w poniedziałek i wtorek 24-25 lutego. Przedstawiciele każdej klasy (V-VIII) wykonywali ciekawe zadania językowe (trimino, krzyżówki, QR, karty pracy). We wtorek w sali 13 odbyło się „ogólnoszkolne biegane dyktando” - gra polegająca na prawidłowym napisaniu tekstu, wywieszonego na korytarzu. W różnych częściach szkoły można było znaleźć ciekawostki o języku polskim, labirynty, QR.

Dziękujemy za udział w zabawie - wyniki poniżej:

 

klasa zadania językowe biegane dyktando
Qr Trimino Magiczny kwadrat Jajko Wykreśl. Labirynt Przysłowie
Va               napisane 3 teksty - 29 błędów
Vb - + - + + - - -
Vc - + - + +   + napisane 2 teksty - 14 błędów
Vd - + + +   + - napisany 1 tekst - 4 błędy

 

klasa zadania językowe biegane dyktando
Magiczny kwadrat Labirynt Test Trimino Qr Wykreśl. Przysłowie
VIa + + 30 p. + + + + napisane 3 teksty - 8 błędów
VIb                
VIc - + 29 p. - - + - napisane 3 teksty - 15 błędów

 

klasa zadania językowe biegane dyktando
Trimino Qr Magiczny kwadrat Wykreśl. Test Labirynt Przysłowie
VIIa - + - + 21 p. + - -
VIIb - - - - 14 p. + + -
VIIc + + + + 24 p. + + -

 

klasa zadania językowe biegane dyktando
Qr Wykreśl. Labirynt Przysłowie Test Magiczny kwadrat Trimino Rebus
VIIIa - + + - 22 p. - - + 14 błędów
VIIIb                 16 błędów
VIIIc + + + - 23 p. + + + -
VIIId - + + + - + + + -

 

zobacz ciekawostki językowe

21 II 2020

WIZYTA 6-LATKÓW Z NIEPUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA EKOLOGICZNEGO

 

W dniu 21.02.2020 r. miała miejsce wizyta 6-latków z Niepublicznego Przedszkola Ekologicznego w klasie III a. Przedszkolaki obejrzały inscenizację opowiadania "O zziębniętym Elemelku, pustym brzuszki i rondelku". Wspólnie uczyliśmy się, jak należy dokarmiać zwierzęta zimą.

19 II 2020

KONKURS O TYTUŁ NAJLEPSZEGO TECHNIKA - ETAP SZKOLNY

 

W dniu 19.02.2020 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny konkursu "O Tytuł "Najlepszego Technika" wśród Ósmoklasistów. W konkursie wzięło udział 19 uczniów klas VIII. Zmagali się oni z zadaniami z matematyki i fizyki. Trzymamy kciuki, by do etapu centralnego dostali się nasi uczniowie. Powodzenia!

 

18 II 2020

MAMY FINALISTKĘ!

 

Z radością informujemy, że Natalia Czucza z klasy VIIb zdobyła tytuł FINALISTKI Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Cieszymy się bardzo z osiągnięcia naszej uczennicy i życzymy Jej powodzenia w kolejnych zmaganiach konkursowych.

17 II 2020

UCZENNICE VIII A ZAKWALIFIKOWANE DO ETAPU REGIONALNEGO KONKURSU NAUKOWEGO E(X)PLORY

 

        22 stycznia 2020 r. w I LO w Kwidzynie odbył się I etap KONKURSU NAUKOWEGO E(X)PLORY. Podczas festiwalu uczniowie (głównie szkół średnich, tylko 2 projekty ze szkół podstawowych) zaprezentowali 16 projektów naukowych, które były oceniane przez ekspertów min. przedstawicieli Fundacji Zaawansowanych Technologii, Politechniki Gdańskiej, UMK w Toruniu. Projekt Natalii Poźniak VIIIa i Emilii Szramowskiej VIIIa został wyróżniony Nagrodą Specjalną Burmistrza Kwidzyna. 14 lutego otrzymaliśmy informację, że projekt dziewczyn został zakwalifikowany do etapu regionalnego, który odbędzie się 16 kwietnia 2020 r. w Olsztynie. Gratulujemy i trzymamy kciuki w dalszych etapach.

12 II 2020

LAUREATKA XVIII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

 

Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły – Natalia Czucza z kl. VIIb została laureatką XVIII Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 57 w Gdańsku. Natalia zajęła I miejsce w kategorii uczniów klas VII. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

6 II 2020

ETAP WOJEWÓDZKI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU BIOLOGICZNEGO

 

        Dnia 6 lutego 2020r. w Trąbkach Wielkich obył się III etap – wojewódzki – Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. Wziął w nim udział Michał Zimnicki z klasy VIIIa. Miał do wykonania 26 zadań różnego typu. Życzymy Michałowi najlepszego wyniku w konkursie. Czekamy na rozstrzygnięcie konkursu.

 

 


Starsze wiadomości - patrz niżej w archiwum
 

 

Archiwum wiadomości

 2019/20 - pierwszy semestr   2018/19 - drugi semestr   2018/19 - pierwszy semestr   2017/18 - drugi semestr     2017/18 - pierwszy semestr    2016/17 - drugi semestr   2016/17 - pierwszy semestr     2015/16 - drugi semestr    2015/16 - pierwszy semestr   2014/15 - drugi semestr   2014/15 - pierwszy semestr   2013/14 - drugi semestr   2013/14 - pierwszy semestr    2012/13 - drugi semestr   2012/13 - pierwszy semestr    2011/12 - drugi semestr  2011/12 - pierwszy semestr  2010/11 - drugi semestr   2010/11 - pierwszy semestr   2009/10   2008/09   2007/08 i wcześniej