Nasz kanał w YouTube Zobacz nas na Facebooku

ogłoszenia     dziennik elektroniczny     galeria fotografii      księga gości      sport     świetlica szkolna

 

 

rok szkolny 2019/20

I semestr
 

 

12 I 2020

WOŚP - PONAD 11 TYSIĘCY OD SP2

 

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla naszej szkoły zakończył się bardzo dobrym wynikiem. W tym roku zorganizowaliśmy imprezę zamkniętą w ostatnim tygodniu przed finałem, z której uzyskaliśmy 944,51 zł. Dochód ze sprzedaży na naszym stoisku w czasie wielkiego finału to kolejne 2480,30 zł. Na ulicach kwestowało 23 wolontariuszy, którzy łącznie zebrali 7742,52 zł. Po zsumowaniu SP 2 zamknęło 28 finał WOŚP kwotą 11 167,33 zł.

Warto wyróżnić dwie wolontariuszki, które najdłużej kwestowały i przyniosły najcięższe puszki. Są to: Julia Święconek - 1199,87zł i Kornelia Siedlecka – 849,97zł. Brawo!

Serdeczne gratulacje i gorące podziękowania należą się przede wszystkim opiekunom kwesty: p. Eleonorze Roguskiej, p. Hannie Chernobai, p. Agnieszce Święconek, p. Ewie Strzyżewskiej, p. Karolinie Konczyńskiej-Rusnarczyk, p. Annie Latopolskiej, p. Marzenie Piotrowskiej oraz wszystkim wolontariuszom, chodzącym z puszkami po ulicach Kwidzyna: Natalii Piotrowskiej, Weronice Otlewskiej, Martinowi Rzepczyńskiemu, Szymonowi Płockiemu, Oliwierowi Jezierskiemu, Kacprowi Gross, Łukaszowi Latopolskiemu, Kacprowi Małkowskiemu, Maksymilianowi Piotrowskiemu, Alicji Wąsik, Weronice Piotrowskiej, Aleksandrowi Grzegorczykowi, Bartoszowi Nadziejko, Krystianowi Rusnarczykowi, Karolowi Strzyżewskiemu, Julii Święconek, Kornelii Siedleckiej, Bartoszowi Ćwik, Mikolajowi Lukinowi, Amelii Sosnowskiej i Ivo Czarnocie.

Nieoceniona pomoc wolontariuszek z VIII a pozwoliła zapełnić puszkę w hali. Dziękujemy: Nikoli Kalecie, Julii Kubiak, Martynie Majewskiej, Joannie Mroczek, Dominice Skoniecznej, Pauli Muzolf i Amelii Witkowskiej.

Zobacz nas na Facebooku

9 I 2020

LAUREACI KONKURSU LITERACKIEGO

 

09.01.2020 r. odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Literackiego "Historia z Gwiazdką w tle", który zorganizowała  Społeczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Kwidzynie. Celem  konkursu było rozwijanie wyobraźni, wrażliwości oraz umiejętności literackich, uwrażliwienie na piękno i bogactwo języka ojczystego, poszerzanie wiadomości z teorii literatury, a także wzbogacanie wiedzy na temat tradycji bożonarodzeniowych.

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami tego konkursu. Ksawery Kasprzyk z klasy Vd zajął II miejsce, a Wiktoria Majewska z klasy Vd zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!

7 I 2020

NASZ UCZEŃ W WOJEWÓDZKIM ETAPIE KONKURSU BIOLOGICZNEGO

 

        W etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego wzięli udział uczniowie: Kamila Stefanowicz kl. VIIb i Michał Zimnicki kl. VIIIa. Michał odniósł wielki sukces w tym konkursie. Dostał się do kolejnego etapu. Będzie reprezentował szkołę na szczeblu wojewódzkim. Wielkie gratulacje!!! Życzymy powodzenia w kolejnym konkursie!!!

 

17 XII 2019

NASZA UCZENNICA W FINALE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO

 

W etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego naszą szkołę reprezentowały: Natalia Czucza kl. VII b, Zuzanna Domke kl. VII b, Martyna Jasińska kl. VII b, Amelia Kuć kl. VIII b, Maja Lupa kl. VIII a, Paula Muzolf kl. VIII a, Amelia Sosnowska kl. VIII b, Milena Szczepaniak kl. VIII c oraz Emilia Szramowska kl. VIII a. Do finału Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego zakwalifikowała się Natalia Czucza. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

 

14 XII 2019

DWÓJKOWY BAJKOWY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

 

W sobotę 14 grudnia odbył się w naszej szkole "Dwójkowy Bajkowy Kiermasz Świąteczny". Dla naszych gości przygotowaliśmy wiele atrakcji, m.in.: antykwariat, sklepiki z różnościami i ozdobami świątecznymi, kawiarenki, grill, występy teatralne i wokalne, pokaz musztry, występ fakira, pokaz starych samochodów, sprzętu strażackiego itd.

 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Sponsorom, Dyrekcji, Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom administracji i obsługi oraz Uczniom, którzy najpierw zaangażowali się w przygotowanie Dwójkowego Bajkowego Kiermaszu Świątecznego a później wzięli w nim udział wrzucając do puszek datki za wspaniałe wypieki i świąteczne ozdoby. Dzięki otwartości Państwa serc i zaangażowaniu udało nam się zebrać kwotę 5727,29 zł.

Dziękujemy Rada Rodziców ❤❤❤

12 XII 2019

WOJEWÓDZKI KONKURS BIOLOGICZNY - ETAP REJONOWY

 

        W dniu 12 grudnia 2019 r. w Nowym Dworze Gdańskim odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. Wszystkich uczestników było 17. Wśród nich była Kamila Stefanowicz z kl. VIIb i Michał Zimnicki z kl. VIIIa. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu składającego się z zadań zamkniętych i otwartych dotyczących treści biologicznych z bardzo szerokiego zakresu. Czekamy na pomyślny wynik, aby nasi uczestnicy przeszli do etapu wojewódzkiego.

 

10 XII 2019

LITERACKA NAGRODA NOBLA DLA OLGI TOKARCZUK

 

Polska pisarka Olga Tokarczuk została laureatką Literackiej Nagrody Nobla za 2018 rok. Przemowa laureatki odbyła się 7.12.2019 r., a uroczystość wręczenia dyplomu i medalu noblowskiego -  10.12.2019 r. Akademia Szwedzka uhonorowała pisarkę za, jak napisano w uzasadnieniu: „narracyjną wyobraźnię, która wraz z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic, jako formę życia”. W tym roku w dziedzinie literatury przyznano dwie nagrody. Ta za rok 2019 powędrowała do Petera Handke z Austrii. Tokarczuk była już wielokrotnie nagradzana, w tym Nike za „Biegunów”, a w zeszłym roku jako jedyna Polka w historii otrzymała nagrodę Bookera.

 

- obejrzyj ceremonię wręczenia Nagrody Nobla

- przeczytaj przemowę noblowską

- zobacz przemowę noblowską na YouTube

- przeczytaj wywiad z pisarką

 

2-3 XII 2019

KLASA III B W ZIELONEJ SZKOLE W BRACHLEWIE

 

W dniach 2-3.12.2019 r. klasa III b uczestniczyła w zajęciach w zielonej szkole w Brachlewie. Atrakcyjne zajęcia i wyprawy w teren umożliwiły rozwijanie wiadomości i umiejętności przyrodniczych. Po smacznych posiłkach dzieci chętnie wymyślały różne zabawy. Dużo radości sprawiły im kalambury oraz dyskoteka. 

29 XI 2019

MAŻORETKI PODCZAS STARTU PROGRAMU "DOBRY WYBÓR"

 

"Cała sala tańczy z nami rusza nogą i biodrami..."

 

W piątek 29 listopada w hali widowiskowo-sportowej w Kwidzynie klasy VI uczestniczyły w "Starcie" XIV edycji programu profilaktycznego "Dobry Wybór". Mażoretki z naszej szkoły zachęciły do tańca wszystkich uczestników Startu Dobrego Wyboru. Dziękujemy za wspaniałą zabawę.

25-26 XI 2019

ZAJĘCIA "Z KRANU PIJĘ – ZDROWO ŻYJĘ"

 

      25 i 26 listopada gościliśmy w naszej szkole Panie z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kwidzynie. Panie Dagmara Rożniata oraz Agnieszka Dymek przeprowadziły zajęcia z uczniami klas piątych zatytułowane "Z kranu piję - zdrowo żyję".

25 XI 2019

PROJEKT MINI-EKOSZKOŁA – KL. V

 

        Dnia 25 listopada 2019r. w klasach V rozpoczęła się kolejna edycja projektu Mini-ekoszkoła. Projekt został opracowany i przeprowadzony przez pracowników IP w Kwidzynie. W ramach projektu odbywają się zajęcia w szkole, potem jest konkurs plastyczny na wybrany temat, a wiosną- wycieczka autokarowa po zakładzie IP i zajęcia warsztatowe w biurowcu na terenie zakładu.

Podczas zajęć uczniowie przypomnieli sobie podstawowe pojęcia związane z ekologią i ochroną środowiska, poznali drogę powstawania papieru – od drzewa aż do kartki. Na przygotowanych papierowych opakowaniach odszukiwali odpowiednie certyfikaty dotyczące produkcji papieru. Mieli również okazje zobaczyć suchą i mokrą masę celulozową.  Zajęcia bardzo podobały się uczniom.

18 XI 2019

PREZENTACJA BIEGÓW NA ORIENTACJĘ

 

18 listopada 2019 r. na terenie wokół budynku naszej szkoły miała miejsce prezentacja biegów na orientację dla uczniów kl. IV i V SP2, przygotowana przez Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy Kwidzyn i prezesa pana Tomasza Müllera.

14 XI 2019

MIEJSKI KONKURS PRZYRODNICZY DLA KLAS III „Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT”

 

Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy organizowany jest dla uczniów klas III kwidzyńskich szkół podstawowych. W tym roku, 14 listopada, odbyła się kolejna edycja. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, popularyzowanie postaw ekologicznych oraz kształtowanie umiejętności wykorzystania w praktyce wiedzy przyrodniczej. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 12 uczniów, reprezentujących szkoły: SP 2, SP 5, SP 6, SP z OMS. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, mimo stresu na twarzach dzieci nie zbrakło uśmiechu. Uczniowie wykazali się szeroką wiedzą, wprawiając w podziw jurorów. W konkursowych zmaganiach I miejsce zdobyła drużyna z SP 6, II miejsce drużyna z SP z OMS, III miejsce drużyna z SP 2. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

11 XI 2019

POWIATOWE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

 

W poniedziałek 11 listopada delegacja naszej szkoły - poczet sztandarowy, dzieci składające kwiaty, zespół mażortek "Parada" oraz panie Beata Scholz, Karolina Kuffel, Monika Zimnicka, wzięła udział w powiatowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które odbyły się na skwerze Kombatantów i w kwidzyńskiej katedrze.

8 XI 2019

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

W piątek 8.11.2019 r. uroczystym apelem uczciliśmy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wspominaliśmy także postać patrona szkoły majora Henryka Sucharskiego. O godzinie 11.11 wszyscy spotkaliśmy się przed szkołą, aby odśpiewać hymn narodowy w ramach ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu".

Za włączenie się we wspólne odśpiewanie hymnu otrzymaliśmy podziękowanie z Ministerstwa Edukacji Narodowej:

 

W imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji "Szkoła do hymnu".

W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania.

W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział
w akcji.

Z poważaniem

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN
 

8 XI 2019

NASI UCZNIOWIE W ETAPIE REJONOWYM KONKURSÓW WOJEWÓDZKICH

 

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zakwalifikowali się do etapu rejonowego wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku:

 

- w konkursie języka polskiego - Natalia Czucza kl. VIIb, Zuzanna Domke kl. VIIb, Martyna Jasińska kl. VIIb, Amelia Kuć kl. VIIIb, Maja Lupa kl. VIIIa, Paula Muzolf kl. VIIIa, Amelia Sosnowska kl. VIIIb, Milena Szczepaniak kl. VIIIc i Emilia Szramowska kl. VIIIa,

 

- w konkursie języka niemieckiego - Daria Schodowska kl. VIIb,

 

- w konkursie historycznym - Ivo Czarnota kl. VIIIb,

 

- w konkursie biologicznym - Kamila Stefanowicz kl. VIIb i Michał Zimnicki kl. VIIIa,

 

- w konkursie matematycznym - Kamila Stefanowicz kl. VIIb i Michał Zimnicki kl. VIIIa,

 

- w konkursie chemicznym - Anna Wierciak kl. VIIIb, Milena Szczepaniak kl. VIIIc, Michał Zimnicki kl. VIIIa, Jakub Polaczek kl. VIIId,

 

- w konkursie geograficznym - Anna Wierciak VIIIb, Daniel Karpiński VIIIa i Aleksander Stachurski VIIIa.

 

Gratulujemy i życzymy sukcesów w następnych etapach.

 

 

7 XI 2019

SZKOLNY KONKURS Z WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

 

W dniu 7 listopada 2019 roku został rozstrzygnięty szkolny konkurs z wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Pierwsze miejsce zdobyły Karolina Nagórska z klasy 8b oraz Jagoda Kwaśnicka z klasy 8d. Gratulujemy!!!

 

7 XI 2019

JESIENNY KONKURS PLASTYCZNY W ŚWIETLICY SZKOLNEJ "LEŚNE SKRZATY"

 

Zgodnie z jesienną tradycją, jak co roku, został ogłoszony w naszej świetlicy konkurs plastyczny p.n. "Leśne skrzaty". Do konkursu przystąpiły dzieci z klas I-III. Oto wyniki naszego konkursu:

 

I MIEJSCE - ADAM RAWALSKI z kl. I b

II MIEJSCE - BARTOSZ BOJANOWSKI z kl. II a

III MIEJSCE - MAJA KASZECKA z kl. III a

 

Wyróżnienia:

MIKOŁAJ KASZECKI z kl. III a, ANTONI CHODOROWSKI z kl. II c

 

Nagroda pocieszenia:

HANNA NEUMANN z kl. II a.

 

Dziękujemy naszym laureatom za udział w konkursie i gratulujemy wygranej. 

31 X 2019

ŚWIETLICOWY KONKURS "DYNIA HALLOWEEN"

 

W październiku 2019 r. miał miejsce świetlicowy konkurs pt. "Dynia Halloween". Jak zwykle zainteresowanie było duże. Dzieci z klas I - III przygotowały rozmaite dynie.

 

I miejsce - KORNELIA RUSNARCZYK klasa IIIc

II miejsce - BARTOSZ KORYTOWSKI klasa Ib

III miejsce - MAJA SMERDEL klasa IIIb.

 

Gratulujemy!

31 X 2019

KWIDZYŃSKI FUNDUSZ MŁODZIEŻOWY - WNIOSKI PRZYJĘTE DO REALIZACJI

 

Po ocenie formalnej wniosków o minigranty z Kwidzyńskiego Funduszu Młodzieżowego, komisja grantowa w składzie: Halina Gorka - Dyrektor Szkoły, Jolanta Obód - opiekunka Samorządu Uczniowskiego, Wiesława Strzelczyk - przedstawicielka Rady Pedagogicznej oraz dodatkowo zarząd Samorządu Uczniowskiego, podjęła decyzję o wprowadzeniu do realizacji następujących projektów:

- "Turniej o złotą lotkę w badmintona"

- "Coś z niczego"

- "Pobite gary"

- "Przedstawienie mikołajkowe pt. Zamieszanie w krainie Świętego Mikołaja".

 

 

30 X 2019

HALLOWEEN

 

W dniu 30 października 2019 r w naszej szkole odbyły się lekcje j. angielskiego na temat pochodzenia święta Halloween oraz dyskoteka halloweenowa. Uczniowie przyszli w przebraniach i makijażu. Każda klasa przygotowała również lampion z dyni.

30 X 2019

BAL HALLOWEEN W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

 

W dniu 30.10.2019. w świetlicy szkolnej miał miejsce bal Halloween. Dzieci przebrały się w stroje halloweenowe, wchodząc do świetlicy musiały się wkupić wrzucając cukierka do kosza, zgodnie z tezą "Trick or treat". Były zabawy taneczne, korowody, kawiarenka, potrawy i sok halloweenowy jako konkursy. Było wiele ciekawych zabaw muzycznych, przebieranie ochotnika papierem toaletowym za mumię i wiele innych. Na sam koniec wyło kino i animowany film "Coco". ZABAWA BYŁA UDANA.

28 X 2019

KWIDZYŃSKI FUNDUSZ MŁODZIEŻOWY

 

Przedstawiamy regulamin oraz wzory dokumentów potrzebnych do ubiegania się o minigranty w Kwidzyńskim Funduszu Młodzieżowym:

 

- Regulamin

- wzór wniosku o minigranty

- wzór potwierdzenia założenia grupy

- karta oceny

- wzór sprawozdania

 

Karty oceny formalnej:

- wniosek 1

- wniosek 2

- wniosek 3

- wniosek 4

- wniosek 5

 

 

26 X 2019

AKCJA CHARYTATYWNA DLA ZWIERZĄT

 

        Mikołaj Olszewski z klasy Va wraz z rodzicami zebrał 30 kg kasztanów i przyniósł do szkoły. Zdecydował się oddać te kasztany bezpłatnie jako karmę dla zwierząt. W sobotę - 26 października 2019 r. pojechał do domu leśniczego - Pana Grzebisza. Pan Grzebisz jest równocześnie myśliwym. Bardzo kocha zwierzęta leśne, więc z radością przyjął kasztany. Powiedział, że będą smacznym kąskiem dla dzikich zwierząt, które podchodzą do gospodarstw w poszukiwaniu jedzenia. Pokazał Mikołajowi pole specjalnie dla nich obsiane kukurydzą. Było całe „zaorane” przez zwierzęta. Mikołajowi spodobało się otoczenie jak i krótka opowieść o zwierzętach Pana Grzebisza. Dzięki dobremu sercu chłopca zwierzęta będą miały smaczny przysmak.

 

25 X 2019

KLASA IB NA ZAJĘCIACH W EKO-INICJATYWIE

 

25.10.19 klasa I b pojechała do Eko–Inicjatywy, aby poszerzyć wiedzę na temat drzew i ich mieszkańców. Dzieci rozwiązywały zagadki, utrwaliły sobie nazwy drzew oraz poznały wiele ciekawostek. Oprócz tego powtórzyły wiadomości na temat budowy drzewa. Na koniec wspólnie wykonały pracę plastyczną.

24 X 2019

MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO ROWERU

 

W dniu 24.10.2019 r. obchodziliśmy Międzynarodowe Święto Roweru. Każdy, kto mógł w tym dniu przyjechał na rowerze. Przeprowadzony został konkurs na najładniej ozdobiony rower.  Każda klasa wzięła udział w konkursie na wykonanie "roweru" z różnych materiałów, dowolnej wielkości - rozstrzygnięcie odbyło się na długiej przerwie. Wygrała klasa VIa, II miejsce - VIIa, III miejsce - Vb. Dziękujemy Pani Magdalenie Jagodzińskiej i Panu Grzegorzowi Siupik,  rodzicom Kamila Siupika z kl. VIIa za przeprowadzenie konkursów i ufundowanie nagród.

22 X 2019

SZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY „ZNAM DRZEWA I KRZEWY”

 

        W dniu 22 października 2019 r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Przyrodniczego „Znam drzewa i krzewy” dla klas V. Zadaniem uczniów było rozpoznanie i nazwanie określonych gatunków pospolitych drzew i krzewów na podstawie ilustracji. W tej kategorii konkurs wygrały dziewczynki:

 

I miejsce - Wiktoria Majewska kl. Vd

II miejsce – Nadia Czabaj kl. Va

III miejsce - Roksana Słońska kl. Va

 

22 X 2019

SZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY „ZNAM ROŚLINY I ZWIERZĘTA CHRONIONE”

 

        W dniu 22 października 2019 r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Przyrodniczego dla klas czwartych – „Znam rośliny i zwierzęta chronione”. Zadaniem uczniów było rozpoznanie i nazwanie określonych gatunków roślin i zwierząt chronionych na podstawie ilustracji. Najlepszymi przyrodnikami w tej dziedzinie okazali się uczniowie klasy IVb, którzy zajęli miejsca:

 

I miejsce - Cezary Kozera

II miejsce - Jakub Grodecki

III miejsce - Piotr Wojciechowski.

17 X 2019

ZAJĘCIA PRZYRODNICZE – KLASA III B

 

W dniu 17.10.2019 r. uczniowie klasy III b uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych w ogrodzie dendrologicznym. Tematem przewodnim zajęć była warstwowa budowa lasu. Określanie poszczególnych warstw lasu w terenie to doskonała okazja do rozpoznawania roślin. Ponadto zabawy ruchowe na świeżym powietrzu uatrakcyjniały pobyt dzieci.

16 X 2019

LISTY DLA KLIMATU

 

Uczniowie klas VIII włączyli się do akcji Greenpeace „Listy dla klimatu”. Zrealizowali tym samym hasło ”Dzieci i ryby mają głos”, które tak często pojawiało się w czasie szkolnego strajku dla klimatu. Listy zostaną przekazane politykom nowej kadencji, by od początku zajęli się przeciwdziałaniem kryzysowi klimatycznemu i ochroną klimatu. Nigdy nie jesteś za mały, aby coś zmienić – tak uważa Greta Thunberg. Tak przekonani są również uczniowie naszej szkoły.

9 X 2019

ŚLUBOWANIE KLAS I

 

9.10.2019 r w sali gimnastycznej odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Na uroczystość dzieci przyszły w towarzystwie swoich rodziców. Złożyły ślubowanie na sztandar szkoły, a pani dyrektor pasowała je na uczniów. Spotkanie uświetnił występ szkolnego zespołu mażoretek. Wszystkie pierwszaki dostały piękne prezenty.

 

5 X 2019

BAL CHARYTATYWNY „URODZINY MARTUSI”

 

        W sobotę 5 października 2019 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Kwidzynie odbył się II Bal charytatywny „Urodziny Martusi”. Atrakcji było bardzo dużo. Podczas imprezy zbierane były pieniądze na leczenie dzieci chorych onkologicznie. Z naszej szkoły byli m.in. przedstawiciele klasy Va.

1 X 2019

WARSZTATY EKOLOGICZNE DLA KLAS IV

 

W dniu 1 października 2019 r. klasy IV odwiedziła Pani Eliza Borecka ze Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa w Kwidzynie. Pani Eliza przeprowadziła warsztaty z dziedziny ekologii. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat segregacji i minimalizacji odpadów. Dowiedzieli się także o nowym programie segregacji bioodpadów w Kwidzynie, który będzie dotyczył wszystkich mieszkańców od grudnia tego roku. Uczniowie bardzo interesowali się czystością naszego środowiska i brali aktywny udział w zajęciach.

30 IX 2019

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 

W poniedziałek 30 września 2019 r. odbyły się wybory zarządu Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone były one kampanią wyborczą kandydatów: Zuzanny Łukiańczyk, Natalii Piotrowskiej, Weroniki Piórkowskiej, Szymona Płockiego, Olgi Serockiej, Dominiki Skoniecznej i Emilii Szramowskiej. Uczniowie wybrali następujący zarząd SU: Weronika Piórkowska - przewodnicząca, Szymon Płocki - zastępca i Zuzanna Łukiańczyk - sekretarz.

26 IX 2019

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

 

        26 września w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie klas 7 i 8 zostali zaproszeni na spotkanie z gościem z Maroka. Nadia zaprezentowała uczniom swój piękny kraj. Całe spotkanie odbyło się w języku angielskim. Uczniowie w trakcie prezentacji mogli zadawać pytania, by lepiej poznać Nadię i kulturę jej kraju.

        Uczniowie pozostałych klas, na holu głównym, mieli okazję zapoznać się z wieloma ciekawostkami związanymi z językami obcymi, a także wziąć udział w krótkich quizach językowych. Mamy nadzieję, że przygotowane atrakcje pobudziły apetyt naszych uczniów do poznawania nowych kultur, a także do ciągłego doskonalenia się w ulubionym języku.

 

16 IX 2019

DZIEŃ KROPKI

 

W poniedziałek 16 września 2019 r. odbyła się szkolna edycja "Międzynarodowego Dnia Kropki" - święta kreatywności. Uczniowie mieli na sobie stroje w kropki, rozwiązywali zadania rozwijające odkrywczość, spostrzegawczość. W środę 18.09. na długiej przerwie przedstawiciele klas bawili się podczas kropkowego, bieganego dyktanda.

klasa

ilość błędów

VIa 0
VIIIc 0
VIIId 0
VIIa 3
VIIIb 3

9 IX 2019

NARODOWE CZYTANIE W DWÓJCE

 

W poniedziałek 9 września 2019 r. nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie 2019". Na boisku, podczas długiej przerwy każdy chętny mógł przez mikrofon przeczytać fragment książki. Z listy nowel zaproponowanych przez Parę Prezydencką wybraliśmy: "Katarynkę", "Dym" i "Dobrą panią".

6 IX 2019

80. ROCZNICA ZAKOŃCZENIA WALK NA WESTERPLATTE I 43. ROCZNICA NADANIA SZKOLE IMIENIA MJRA H. SUCHARSKIEGO

 

     7 września 2019 r. przypada 43. rocznica nadania naszej szkole imienia majora Henryka Sucharskiego, a jednocześnie mija 80 lat od kapitulacji bohaterskiej załogi Westerplatte. Dlatego w przeddzień klasy spotkały się przy tablicy pamiątkowej przed budynkiem szkoły. Dzieci trzymały warty honorowe i składały wiązanki kwiatów.

4 IX 2019

OGÓLNOPOLSKI KONKURS TWÓRCZEGO UŻYWANIA UMYSŁU "WYSPA ZAGADEK 2019"

 

Mamy czworo finalistów 19. Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu Wyspa Zagadek 2019. Do finału krajowego, który odbędzie się 21 września 2019 r. w Gdyni, zakwalifikowało się czworo uczniów: Natalia Czucza kl. VIIb, Hubert Falkowski kl. VIa, Martyna Jasińska kl. VIIb oraz Julia Święconek kl. VIIIc. Gratulujemy osiągniętego sukcesu!

 

 


Starsze wiadomości - patrz niżej w archiwum
 

 

Archiwum wiadomości

 2018/19 - drugi semestr   2018/19 - pierwszy semestr   2017/18 - drugi semestr     2017/18 - pierwszy semestr    2016/17 - drugi semestr   2016/17 - pierwszy semestr     2015/16 - drugi semestr    2015/16 - pierwszy semestr   2014/15 - drugi semestr   2014/15 - pierwszy semestr   2013/14 - drugi semestr   2013/14 - pierwszy semestr    2012/13 - drugi semestr   2012/13 - pierwszy semestr    2011/12 - drugi semestr  2011/12 - pierwszy semestr  2010/11 - drugi semestr   2010/11 - pierwszy semestr   2009/10   2008/09   2007/08 i wcześniej