Nasz kanał w YouTube Zobacz nas na Facebooku

ogłoszenia     dziennik elektroniczny     galeria fotografii      księga gości      sport     świetlica szkolna

26 X 2020

NASI UCZNIOWIE W ETAPIE REJONOWYM KONKURSU WOJEWÓDZKIEGO

 

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zakwalifikowali się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego organizowanego przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku. Są to: Natalia Czucza kl. VIIIb, Zuzanna Domke kl. VIIIb, Martyna Jasińska kl. VIIIb, Wiktoria Mirosław kl. VIIIa, Konrad Rubaj kl. VIIa, Kamila Stefanowicz kl. VIIIb.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w następnych etapach.

 

 

23 X 2020

KONKURS „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

 

Pod koniec września 2020 r. świetlica szkolna ogłosiła konkurs „Bezpieczna droga do szkoły”. Konkurs dedykowany był jedynie pierwszoklasistom. Polegał on na wykonaniu pracy plastycznej o tematyce bezpieczeństwa związanego z ruchem drogowym. W konkursie wzięli udział prawie wszyscy pierwszoklasiści. Wybór prac finałowych przez jury okazał się trudny.

 

I miejsce – MIŁOSZ GRODECKI   klasa I b

II miejsce – JAKUB WADOWSKI   klasa I b

III miejsce – ZUZANNA MUSIELEWICZ  klasa I b

 

Zarówno finaliści oraz wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

15 X 2020

EUROPEJSKI DZIEŃ WALKI Z RAKIEM PIERSI

 

15 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Jego symbolem jest różowa wstążka. Głównym celem obchodów jest uświadamianie ludziom, jak ważna jest profilaktyka (badania diagnostyczne – USG piersi i mammografia), samobadanie oraz korzystanie z pomocy lekarskiej.

Tego dnia chcieliśmy poinformować także społeczność SP2 o potrzebie profilaktyki raka piersi. Zespół ds. Promocji Zdrowia razem z Samorządem Uczniowskim zorganizowali w klasach ósmych pogadanki na w/w temat, uczniowie otrzymali również ulotki o samobadaniu piersi i różowe wstążeczki.

1 X i 24 IX  2020

ÓSMOKLASIŚCI WZIĘLI UDZIAŁ W LEKCJI MUZEALNEJ

 

Klasy VIIIa i VIIIc wzięły udział w lekcjach muzealnych, które odbyły się w Zamku w Kwidzynie, na wystawie „O niepodległą Polskę. Plebiscyt na Powiślu 1920 r.”, zorganizowanej przez Muzeum Zamkowe w Malborku. Lekcje dotyczyły polskich szkół na Powiślu i przedwojennej kaligrafii, którą traktowano jako oczywisty element lekcji języka ojczystego. Uczniowie zapoznali się z elementarzami wydanymi w okresie międzywojennym, polskim alfabetem, krojem liter, techniką pisania, materiałami piśmiennymi oraz praktycznie uczyli się przedwojennego pisma odręcznego.

 

30 IX 2020

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

Dziewczyny tradycyjnie świętowały ten dzień obdarowując kolegów słodyczami, pomysłowymi prezentami i miłymi życzeniami. Najlepsze życzenia dla wszystkich chłopaków z SP 2

 

28 IX 2020

DWÓJKOWY CHALLENGE DLA OLUSIA

 

    Jako społeczność SP2 w Kwidzynie podjęliśmy #Gaszyn Challenge i włączyliśmy się w akcję zbiórki pieniędzy dla Olusia, chorującego na SMA typ 2 – rdzeniowy zanik mięśni. Dwójkowy Challenge odbył się w środę 30 września o godz. 11.30 (długa przerwa) na placu przed szkołą. Zobacz fotografie i film:

 

 

 

Terapia, która pomoże Olusiowi żyć jest nowatorska i bardzo droga. Tak opisują tę terapię rodzice Olka:

 

 

Nowatorska terapia genowa pojawiła się raptem rok temu w USA i działa inaczej niż lek dostępny w Polsce, wpływając bezpośrednio na uszkodzony gen SMN1 i pomagając dostarczyć odpowiednią ilość białka.

Terapia ma też inną ważną zaletę, bo polega na jednorazowym podaniu, które wystarcza na całe życie, a nie trzeba co kilka tygodni podawać go dziecku w bolesnym zastrzyku.

Mówi się, że jest to najdroższy lek świata, bo kosztuje ponad 2 miliony dolarów. Na szczęście od kilku tygodni można go podać również w Lublinie, bez konieczności wyjazdu do USA.

 

 

 

Zachęcamy do wsparcia Olusia w walce o życie. Poniżej udostępniamy link do zbiórki:

https://www.siepomaga.pl/olus-sma

 

24 IX 2020

WYBORY DO ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

przy Szkole Podstawowej nr 2 im. mjr. Henryka Sucharskiego w Kwidzynie

 

      24 września komisja w składzie:

Przewodnicząca – Martyna Chodorowska

Członkowie: Amelia Adamczyk, Oliwia Podhajna, Dominika Styczyńska,

przeprowadziła wybory członków Zarządu SU oraz opiekuna SU z ramienia rady pedagogicznej.

 

      Oto wyniki:

- uprawnionych do głosowania – 372 uczniów

- głosowało – 335 uczniów

- głosów ważnych oddano (odpowiednio na członka Zarządu/na opiekuna – 329/327)

- zwyciężyła Zofia Wolska (68 głosów), tym samym została przewodniczącą Zarządu SU

- zastępcą zastał Dominik Walkiewicz (55 głosów)

- na sekretarza wybrano Zuzannę Łukiańczyk (49 głosów)

- opiekunem SU została Jolanta Obód (185 głosów).

 

Gratulujemy wybranym i życzymy owocnej pracy!

18 IX 2020

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020

 

Po raz 27 pod hasłem „Rezygnuję, Redukuję, Segreguję” ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania Świata 2020 r. W związku z pandemią COVID -19 różni się od poprzednich, z uwagi na panujące wytyczne co do zgromadzeń grupowych jak i obostrzenia z tym związane. Mimo to nie możemy zapomnieć o tym, że Ziemia to nasz wspólny dom, o który powinniśmy wszyscy bez wyjątku dbać. Uczniowie klasy IV b porządkowali najbliższe otoczenie, czyli boisko szkolne.

15 IX 2020

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

 

    Międzynarodowy Dzień Kropki, to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

         W wielu szkołach i przedszkolach powstają wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.

 

Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki?

 

               Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów. Poniżej możecie zapoznać się z książką w wersji filmowej, jeśli jej nie znacie.

 

obejrzyj film oraz prezentację

 

7 IX 2020

81. ROCZNICA ZAKOŃCZENIA WALK NA WESTERPLATTE I 44. ROCZNICA NADANIA SZKOLE IMIENIA MJRA H. SUCHARSKIEGO

 

     7 września 2020 r. minęła 44. rocznica nadania naszej szkole imienia majora Henryka Sucharskiego, a jednocześnie 81 lat od kapitulacji bohaterskiej załogi Westerplatte. Dlatego w tym dniu klasy składały wiązanki kwiatów przy tablicy upamiętniającej patrona przed budynkiem szkoły.

 

3 IX 2020

75 ROCZNICA ZAŁOŻENIA SZKOŁY

 

4 września przypada 75 rocznica utworzenia Szkoły Podstawowej nr 2 w Kwidzynie. „Na dziedzińcu szkolnym zgromadziło się przeszło 500 dzieci, nastąpił podział na szkoły Nr 1 i Nr 2 i wymarsz do kościoła parafialnego, gdzie odbyło się inauguracyjne nabożeństwo oraz okolicznościowe kazanie wygłosił proboszcz ks, dr Szczepan Smarzych” – czytamy w pierwszej kronice naszej szkoły.

Jednak zajęcia w obecnym budynku mogły rozpocząć się po remoncie i dobudowaniu 2 klas dopiero jesienią 1946 r. Dyrektor Michał Czerwień i pierwsi nauczyciele: Izabela Czerwień, Irena Jurkun, Bronisława Gąsiorowska, Jan Machutta, musieli borykać się z wieloma trudnościami – brakowało sprzętów, podręczników, zeszytów…

Dziś Dwójka jest najstarszą szkołą w mieście, szczyci się piękną historią zapisaną przez 5251 absolwentów.

100 lat, Dwójko!

Przeczytaj więcej o historii naszej szkoły

 

 

 

1 IX 2020

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

 

1 września 2020 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2020/2021. Tym razem, wyjątkowo z powodu pandemii, pierwszoklasiści podczas uroczystego apelu złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów SP2. Życzymy samych szóstek i wielu sukcesów!


::
zapisy do świetlicy szkolnej
::
zapisy na obiady
::
zapewnienie bezpiecznych warunków w pierwszych tygodniach września
::
procedury bezpieczństwa w okresie pandemii  

 

 


Starsze wiadomości - patrz niżej w archiwum
 

 

Archiwum wiadomości

 2019/20 - drugi semestr    2019/20 - pierwszy semestr   2018/19 - drugi semestr   2018/19 - pierwszy semestr   2017/18 - drugi semestr     2017/18 - pierwszy semestr    2016/17 - drugi semestr   2016/17 - pierwszy semestr     2015/16 - drugi semestr    2015/16 - pierwszy semestr   2014/15 - drugi semestr   2014/15 - pierwszy semestr   2013/14 - drugi semestr   2013/14 - pierwszy semestr    2012/13 - drugi semestr   2012/13 - pierwszy semestr    2011/12 - drugi semestr  2011/12 - pierwszy semestr  2010/11 - drugi semestr   2010/11 - pierwszy semestr   2009/10   2008/09   2007/08 i wcześniej