Nasz kanał w YouTube Zobacz nas na Facebooku

ogłoszenia      "Nasza strona"    dziennik elektroniczny     galeria fotografii      księga gości    świetlica szkolna

22 XI 2022

„DOLNE POWIŚLE – WYMYŚLONY REGION?” – ZAJĘCIA W KLASIE IVB

 

22 listopada 2022 r. na godzinie wychowawczej w klasie IVb gościliśmy Panią Katarzynę Przybylską z Kwidzyńskiego Centrum Kultury. Na bardzo interesujących zajęciach dowiedzieliśmy się wszystkiego, co dotyczy regionu, w którym mieszkamy. Uczniowie usłyszeli, kiedy zaczęto te tereny określać jako Dolne Powiśle i w jakich okolicznościach powstała ta nazwa. Wspólnie zastanawialiśmy się, czy ta nazwa się przyjęła, dlaczego wielu ludzi uważa, że jest to „wymyślony” region i czy sami czujemy się mieszkańcami Dolnego Powiśla.

 

zobacz fotografie ::

 

15 XI 2022

KONKURS WOKALNY "SZKOŁA Z TALENTEM"

 

W dniu 15.11.2022 r. odbył się konkurs wokalny SZKOŁA Z TALENTEM. Naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria Gwóźdź kl. VIa, Kornelia Rusnarczyk kl. VIc i Klaudia Chudoba kl. VIIIb. Klaudia zajęła 3. miejsce. Dzieci do konkursu przygotował pan Jacek Strociak. Gratulujemy!

 

zobacz fotografie ::  zobacz występ Klaudii ::

 

14 XI 2022

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

W poniedziałek 14.11.2022 r. uroczystym apelem w sali gimnastycznej uczciliśmy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wspominaliśmy także postać patrona szkoły majora Henryka Sucharskiego. 10 listopada Akademia z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości w wykonaniu klasy 1b i koła muzycznego odbyła się w budynku "Pod Zegarem".

 

zobacz fotografie kl. IV-VIII ::  apel kl. I-III ::  zobacz relację uczniów z koła fotograficzno-filmowego ::

 

8 XI 2022

KLASA VIIA ROZMAWIAŁA O OBRZĘDZIE DZIADÓW

 

8 listopada 2022 r. na lekcji języka polskiego w klasie VIIa gościliśmy Panią Katarzynę Przybylską z Kwidzyńskiego Centrum Kultury. Na tych ciekawych zajęciach dowiedzieliśmy się wszystkiego o tradycyjnym obrzędzie dziadów – jak przebiegał, kiedy się odbywał, jakie są jego korzenie i znaczenie. Następnie zastanawialiśmy się, dlaczego i w jaki sposób Mickiewicz wykorzystał dawny obrzęd ku czci przodków w swoim dramacie. Pani Katarzyna omówiła także zwyczaje związane z Zaduszkami praktykowane na terenie dawnych Prus Górnych.

 

zobacz fotografie ::

 

7 XI 2022

SZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY „ZNAM ROŚLINY I ZWIERZĘTA CHRONIONE”

 

        W dniu 24 października 2022r. odbył się Szkolny Konkurs Przyrodniczy „Znam rośliny i zwierzęta chronione” dla klas czwartych. Łącznie wzięło udział 9 chętnych uczniów. Przygotowali się bardzo dobrze do konkursu. Ich zadaniem było rozpoznanie na rysunkach i nazwanie wybranych gatunków roślin i zwierząt chronionych. Najlepsze wyniki w konkursie osiągnęli uczniowie klasy IVb:

 

I miejsce - Hanna Mosakowska kl. IVb

I miejsce - Adam Rawalski kl. IVb

II miejsce - Alicja Łukiańczyk kl. IVb

II miejsce - Konrad Sobański kl. IVb

III miejsce - Igor Lisewski kl. IVb.

 

Ponadto w konkursie wzięli również udział: Caroline Adamczyk kl. IVc, Dominika Groszewska kl. IVa, Sandra Rutkowska kl. IVa oraz Nadia Sobieszek kl. IVc

GRATULACJE DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW KONKURSU!!!!

 

zobacz fotografie ::

 

28 X 2022

SZKOLNY DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 

28 października z okazji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych dzieci z klas młodszych, jak i wcześniej uczniowie kl. IV-VIII, przebierały się za wybranych świętych.

 

zobacz fotografie ::

 

26 X 2022

11 LISTOPADA - POBIEGNIJ, POMASZERUJ, POSPACERUJ

 

    Z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości wraz z Kwidzyńskim Centrum Sportu i Rekreacji zapraszamy na sportową świąteczną propozycję dla wszystkich. Impreza będzie miała miejsce na naszym nowym boisku sportowym. W piątek 11 listopada należy przyjść o dowolnej godzinie, między 10.00 a 18.00 i przebiec, przemaszerować lub przespacerować 10 okrążeń po nowej, wspaniałej bieżni (wychodzi tego 1922 metry). Następnie na stoisku obok bieżni będzie można odebrać nagrodę. Szczegóły na plakacie obok.

zobacz też na kwidzyn.pl :: 

 

14 X 2022

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej kl. IV-VIII obejrzały przedstawienie w sali gimnastycznej. W budynku Pod Zegarem dzieci ze świetlicy szkolnej i kółka muzycznego przygotowały uroczysty apel. Wszystkim pracownikom szkoły składamy najlepsze życzenia z okazji ich święta.

 

zobacz fotografie :: 

zobacz relację (zdjęcia i film) uczniów z koła fotograficzno-filmowego ::

 

6 X 2022

CZWARTKOWE SPOTKANIA Z CZYTANIEM

 

Tym razem czytaliśmy fragmenty "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. Czytane czwartki w październiku związane są z konkursem "Zgrana Klasa". Cieszymy się, że frekwencja dopisała. Dziękujemy pani Jolancie Obód oraz Samorządowi Uczniowskiemu za piękne czytanie oraz za pomoc w organizacji spotkania. Zapraszamy w czwartki na długiej przerwie do sali 25.

zobacz fotografie ::

 

4 X 2022

DZIĘKUJEMY, PANIE BURMISTRZU!

 

4 października 2022 r. Zarząd SU naszej szkoły złożył wizytę Burmistrzowi Miasta Kwidzyna. Okazją było otwarcie nowego boiska sportowego.

Zosia Nosko, Nikola Szyngiel i Filip Milarski – Zarząd SU, w imieniu wszystkich uczniów podziękowali Burmistrzowi za ten długo oczekiwany obiekt. Samorząd Uczniowski nadał Panu Burmistrzowi Andrzejowi Krzysztofiakowi tytuł „HONOROWEGO CZŁONKA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO Szkoły Podstawowej nr 2 im. mjr. Henryka Sucharskiego w Kwidzynie”.

Podczas miłej rozmowy młodzież opowiadała o swoich zamierzeniach i marzeniach, wśród których pojawiła się wizja nowej sali gimnastycznej. Pan Burmistrz nie okazał zaskoczenia - nawet, co zaznaczył, spodziewał się tego pytania. Wyraźnie świadczy to o tym, że rozumie potrzeby naszej szkoły i jest przygotowany na wielkie wyzwania. :)

Wizycie w gabinecie burmistrza towarzyszyły fantastyczne emocje. Dziękujemy, Panie Burmistrzu!

 

zobacz fotografie ::  zobacz nowe boisko ::

 

4 X 2022

AKCJA „SPRZĄTAMY DLA POLSKI”

 

        4 października 2022 r. klasa IVb wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski”. Akcję zorganizowało Stowarzyszenie „Dla Polski”. Honorowym patronatem zostało objęte przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka i Generalną Dyrekcję Lasów Państwowych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na postawę odpowiedzialności młodego pokolenia i dbałość o nasze lokalne środowisko.

Uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w sprzątanie naszego szkolnego boiska. Znaleźli wiele rzeczy, które powinny być w pojemnikach na odpady. Dzięki Młodym Przyrodnikom przyjemniej jest przebywać na boisku. Serdecznie dziękujemy Uczniom klasy IVb.

zobacz fotografie ::

 

29 IX 2022

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 

29 września 2022 r. odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego oraz wybory Opiekuna SU. W głosowaniu wzięły udział 302 uprawnione osoby, które wybrały nowy Zarząd w składzie:

 

Zofia Nosko kl. VIIIb - Przewodnicząca Zarządu SU

Filip Milarski kl. VIIIb - Członek Zarządu SU

Nikola Szyngiel kl. VIIId - Członek Zarządu SU.

 

Na Opiekuna SU wybrano panią Jolantę Obód. Gratulujemy!

zobacz fotografie ::

 

28 IX 2022

MAMY NOWE BOISKO!

 

Nasza szkoła doczekała się upragnionego boiska sportowego. Mamy piękne miejsce do gier zespołowych ze sztuczna nawierzchnią i z trybunami, prawdziwą bieżnię, skocznię, siłownię plenerową. Wszystko prezentuje się doskonale!

 

 

Szkoła Podstawowa nr 2 w Kwidzynie doczekała się nowego, pięknego, wielofunkcyjnego boiska. W ramach inwestycji powstała czterotorowa bieżnia ze skocznią w dal o nawierzchni poliuretanowej. Na krótszych bokach boiska powstały sześciometrowe piłkochwyty.
Przy boisku postawiono trybunę na 275 miejsc z siedziskami plastikowymi w trzech kolorach: czerwonym, żółtym i niebieskim. Na boisku zamontowano 4 kosze do gry w koszykówkę, dwie bramki do gry w piłkę ręczną oraz słupki do siatkówki.
Wykonano także siłownię plenerową z ławkami do wyciskania na siedząco i na leżąco, orbitrekiem, rowerkiem, wiosłami oraz zadaszoną wiatę z przeznaczeniem na rowery i hulajnogi. Poza boiskiem zagospodarowano okoliczny teren, posadzono drzewa głogu, catalpy, rajskiej jabłoni, śliwy wiśniowej, świerku srebrzystego oraz krzewy.
Wokół szkoły zamontowano niekonwencjonalne ławki z kamienną zabudową.
Jesteśmy przekonani, że obiekt będzie długo służył uczniom i mieszkańcom Kwidzyna. Dołóżmy starań, żeby nie uległ dewastacji w wyniku działań wandali.


źródło: Dwójka z wielofunkcyjnym boiskiem | Kwidzyn.pl

 

zobacz fotografie ::   zobacz fotografie koła fotograficzno-filmowego ::

 

24 IX 2022

SMAKI JESIENI

 

24.09.2022 r. nasza szkoła przygotowała stoisko na deptaku podczas tradycyjnych Smaków Jesieni. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w gromadzenie przetworów i ciast oraz za pomoc przy stoisku.

 

zobacz fotografie ::   fotografie c.d.  ::  fotografie c.d. ::

 

15 IX 2022

(TY)DZIEŃ KROPKI

 

15 września to dzień kreatywności, czyli Dzień Kropki. W naszej szkole zaczniemy od wtorku. Poznamy historię Vashti i jej talentu, w który uwierzyła. Każdy z nas ma w sobie moc kreatywności, tylko trzeba w to uwierzyć. 20-23 września będziemy wykonywać ciekawe zadania, które będą punktowane w ramach "Zgranej Klasy" (zobacz).

 

zobacz Dzień Kropki w kl. IVb ::  zobacz Dzień Kropki w kl. Va  ::  zobacz Dzień Kropki w kl. IIIa ::  zobacz Dzień Kropki w kl. Ia  ::  zobacz Dzień Kropki w kl. Ia c.d.

 

15 IX 2022

CZWARTKOWE SPOTKANIA Z CZYTANIEM

 

Czytane czwartki czas zacząć... Począwszy od 15 września na długiej przerwie spotykamy się w sali 25. Tym razem wspólnie przeczytaliśmy balladę "Pani Twardowska". Wrześniowe czwartki upłyną na słuchaniu i czytaniu utworów Adama Mickiewicza.

zobacz fotografie ::

 

8 IX 2022

NARODOWE CZYTANIE W DWÓJCE

 

Nasza szkoła ponownie włączyła się do ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie". 8 września 2022 r. uczniowie kl. VIIIb: Klaudia Chudoba, Oliwia Wichrowska, Robert Jaszewski, Oliwia Kaleta i Zofia Nosko na długiej przerwie przed szkołą przeczytali wybrane wiersze z tomu „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. W tym roku usłyszeliśmy również wiersze czytane w języku angielskim. Dziękujemy za udział i zapraszamy do czytania!

zobacz fotografie ::

 

7 IX 2022

83. ROCZNICA ZAKOŃCZENIA WALK NA WESTERPLATTE I 46. ROCZNICA NADANIA SZKOLE IMIENIA MJRA H. SUCHARSKIEGO

 

     7 września 2022 r. minęła 46. rocznica nadania naszej szkole imienia majora Henryka Sucharskiego, a jednocześnie 83 lata od kapitulacji bohaterskiej załogi Westerplatte. Tradycyjnie tym dniu klasy składały wiązanki kwiatów przy tablicy upamiętniającej patrona w holu szkoły.

 

zobacz fotografie ::

 

5 IX 2022

JUBILEUSZ SZKOŁY

 

Każdego roku 4 września szkoła obchodzi swój jubileusz. W tym roku mija 77 lat od założenia drugiej w Kwidzynie podstawówki, SP2. W poniedziałek, 5 września przedstawiciele wszystkich grup wspólnoty Dwójki po raz drugi uderzyli w dzwon, który został ufundowany dla uczczenia 70-lecia szkoły. Od 2015 r. dzwon milczał, czekając na swoje przeznaczenie, a od zeszłego roku w kolejną rocznicę utworzenia szkoły brzmi swym pięknym głosem. Przedstawiciele wszystkich klas, pracowników oraz grona pedagogicznego poruszyli jego serce.

 

zobacz fotografie :: zobacz film ::

 

1 IX 2022

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

 

1 września 2022 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. Cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystości, podczas której nasi pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów. Życzymy samych szóstek i wielu sukcesów!

zobacz fotografie ::

 

 


Starsze wiadomości - patrz niżej w archiwum
 

 

Archiwum wiadomości

 2021/22   2020/21   2019/20 - drugi semestr    2019/20 - pierwszy semestr   2018/19 - drugi semestr   2018/19 - pierwszy semestr   2017/18 - drugi semestr     2017/18 - pierwszy semestr    2016/17 - drugi semestr   2016/17 - pierwszy semestr     2015/16 - drugi semestr    2015/16 - pierwszy semestr   2014/15 - drugi semestr   2014/15 - pierwszy semestr   2013/14 - drugi semestr   2013/14 - pierwszy semestr    2012/13 - drugi semestr   2012/13 - pierwszy semestr    2011/12 - drugi semestr  2011/12 - pierwszy semestr  2010/11 - drugi semestr   2010/11 - pierwszy semestr   2009/10   2008/09   2007/08 i wcześniej