Nasz kanał w YouTube Zobacz nas na Facebooku

ogłoszenia      "Nasza strona"    dziennik elektroniczny     galeria fotografii      księga gości    świetlica szkolna

22 XI 2022

„DOLNE POWIŚLE – WYMYŚLONY REGION?” – ZAJĘCIA W KLASIE IVB

22 listopada 2022 r. na godzinie wychowawczej w klasie IVb gościliśmy Panią Katarzynę Przybylską z Kwidzyńskiego Centrum Kultury. Na bardzo interesujących zajęciach dowiedzieliśmy się wszystkiego, co dotyczy regionu, w którym mieszkamy. Uczniowie usłyszeli, kiedy zaczęto te tereny określać jako Dolne Powiśle i w jakich okolicznościach powstała ta nazwa. Wspólnie zastanawialiśmy się, czy ta nazwa się przyjęła, dlaczego wielu ludzi uważa, że jest to „wymyślony” region i czy sami czujemy się mieszkańcami Dolnego Powiśla.

15 XI 2022

KONKURS WOKALNY "SZKOŁA Z TALENTEM"

W dniu 15.11.2022 r. odbył się konkurs wokalny SZKOŁA Z TALENTEM. Naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria Gwóźdź kl. VIa, Kornelia Rusnarczyk kl. VIc i Klaudia Chudoba kl. VIIIb. Klaudia zajęła 3. miejsce. Dzieci do konkursu przygotował pan Jacek Strociak. Gratulujemy!

zobacz fotografie ::  zobacz występ Klaudii ::

14 XI 2022

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W poniedziałek 14.11.2022 r. uroczystym apelem w sali gimnastycznej uczciliśmy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wspominaliśmy także postać patrona szkoły majora Henryka Sucharskiego. 10 listopada Akademia z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości w wykonaniu klasy 1b i koła muzycznego odbyła się w budynku "Pod Zegarem".

zobacz fotografie kl. IV-VIII ::  apel kl. I-III ::  zobacz relację uczniów z koła fotograficzno-filmowego ::

8 XI 2022

KLASA VIIA ROZMAWIAŁA O OBRZĘDZIE DZIADÓW

8 listopada 2022 r. na lekcji języka polskiego w klasie VIIa gościliśmy Panią Katarzynę Przybylską z Kwidzyńskiego Centrum Kultury. Na tych ciekawych zajęciach dowiedzieliśmy się wszystkiego o tradycyjnym obrzędzie dziadów – jak przebiegał, kiedy się odbywał, jakie są jego korzenie i znaczenie. Następnie zastanawialiśmy się, dlaczego i w jaki sposób Mickiewicz wykorzystał dawny obrzęd ku czci przodków w swoim dramacie. Pani Katarzyna omówiła także zwyczaje związane z Zaduszkami praktykowane na terenie dawnych Prus Górnych.

7 XI 2022

SZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY „ZNAM ROŚLINY I ZWIERZĘTA CHRONIONE”

W dniu 24 października 2022r. odbył się Szkolny Konkurs Przyrodniczy „Znam rośliny i zwierzęta chronione” dla klas czwartych. Łącznie wzięło udział 9 chętnych uczniów. Przygotowali się bardzo dobrze do konkursu. Ich zadaniem było rozpoznanie na rysunkach i nazwanie wybranych gatunków roślin i zwierząt chronionych. Najlepsze wyniki w konkursie osiągnęli uczniowie klasy IVb:

I miejsce - Hanna Mosakowska kl. IVb

I miejsce - Adam Rawalski kl. IVb

II miejsce - Alicja Łukiańczyk kl. IVb

II miejsce - Konrad Sobański kl. IVb

III miejsce - Igor Lisewski kl. IVb.

Ponadto w konkursie wzięli również udział: Caroline Adamczyk kl. IVc, Dominika Groszewska kl. IVa, Sandra Rutkowska kl. IVa oraz Nadia Sobieszek kl. IVc

GRATULACJE DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW KONKURSU!!!!

28 X 2022

SZKOLNY DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

28 października z okazji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych dzieci z klas młodszych, jak i wcześniej uczniowie kl. IV-VIII, przebierały się za wybranych świętych.

26 X 2022

11 LISTOPADA - POBIEGNIJ, POMASZERUJ, POSPACERUJ

Z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości wraz z Kwidzyńskim Centrum Sportu i Rekreacji zapraszamy na sportową świąteczną propozycję dla wszystkich. Impreza będzie miała miejsce na naszym nowym boisku sportowym. W piątek 11 listopada należy przyjść o dowolnej godzinie, między 10.00 a 18.00 i przebiec, przemaszerować lub przespacerować 10 okrążeń po nowej, wspaniałej bieżni (wychodzi tego 1922 metry). Następnie na stoisku obok bieżni będzie można odebrać nagrodę. Szczegóły na plakacie obok.