1 VI 2006

KONKURS „DOBRA TORBA”

Dnia 1 czerwca 2006r. uczniowie wzięli udział w konkursie „Dobra torba” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Eko–Inicjatywa w Kwidzynie.

Celem konkursu było zachęcanie mieszkańców do używania toreb płóciennych zamiast jednorazowych reklamówek.

Uczestnicy koła przyrodniczego i ekologicznego na zajęciach przygotowali odpowiednie plakaty i transparenty. Uczennica kl. VIa – Karolina Hajdukiewicz zaprojektowała i wykonała ulotkę skierowaną do mieszkańców naszego miasta.

W czwartek 1 czerwca uczniowie zebrali się na boisku szkolnym rozpoczynając finał konkursu. Po prezentacji swoich prac przed dyrekcją szkoły uczniowie wyruszyli niosąc transparenty nawołujące do różnych form ochrony środowiska ulicami: Staszica, Brzechwy, Mickiewicza i Staszica.

Podczas przemarszu uczniowie rozdawali ulotki autorstwa Karoliny mieszkańcom Kwidzyna. W sklepie przy ul. Staszica uczennice – Daria Torbowska z kl. IVa i Ewelina Bator z kl. IVd dzięki uprzejmości pani sprzedawczyni umieściły swoje prace plastyczne w oknie wystawowym sklepu.

Uczniowie rozdawali również ulotki w kioskach „Ruchu”, sklepach masarniczych przy ul. Brzechwy i Mickiewicza a także w sklepie firmowym mleczarni.

Uczniowie biorący udział w finale konkursu:

- koło ekologiczne:

Daria Torbowska kl. IVa, Ewelina Bator kl. IVd, Paweł Ostaszewski kl. IVd, Agnieszka Czupryniak kl. VIa, Aleksandra Dębicka kl. VIa, Aleksandra Gerlach kl. VIa, Julita Goszka k. VIa, Mateusz Grzyb kl. VIa, Karolina Hajdukiewicz kl. VIa, Monika Jędras kl. VIa, Katarzyna Kołacka kl. VIa, Maciej Osuch kl. VIa, Damian Pieniek kl. VIa, Natalia Schodowska kl. VIa, Karolina Stasińska kl. VIa, Mariusz Tomaszewski kl. VIa, Emilia Wierzbicka kl. VIa

- koło przyrodnicze:

Wojciech Pawłowski kl. Va, Marlena Chuderewicz kl. Va, Patrycja Czajka kl. Va, Klaudia Radzymińska kl. Va, Monika Abramowicz kl. Va, Dorota Małkowska kl. Va, Natalia Bielicka kl. Va, Paulina Baszczyńska kl. Va.

Nad przeprowadzeniem konkursu opiekę sprawowały panie uczące przyrody - p. Edyta Felenczak i p. Grażyna Łach.

Prezentacja plakatów wykonanych przez uczniów na konkurs „Dobra torba”

Prezentacja szkolnych ekologów i przyrodników

Karolina Hajdukiewicz- autorka ulotki

Prezentacja szkolnych ekologów i przyrodników