20 X 2006

WYCIECZKA DO ZAKŁADU UTYLIZACJI ODPADÓW W GILWIE MAŁEJ I ZAJĘCIA EKOLOGICZNE W LESIE

Dnia 20 X 2006 r. uczniowie z klas IV- VI pojechali na wycieczkę do zakładu Utylizacji Odpadów w Gilwie Małej i zajęcia ekologiczne w okolicznym lesie. Wycieczka i zajęcia zostały ufundowane przez Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa w Kwidzynie jako nagroda za I miejsce w konkursie „ Dobra Torba”.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem zwiedzali zakład, zadawali różne pytania.

Ponieważ zapachy były różne na terenie zakładu- część uczniów miała zasłonięte usta i nos (co widać na zdjęciach).

Zajęcia ekologiczne w lesie również dostarczyły wielu emocji. Poszukiwaniom niektórych organizmów np. pająków i żab towarzyszyły okrzyki (zwłaszcza dziewczynek!). Uczniowie z ochotą znajdowali różnorodne rośliny, zwierzęta i grzyby, co widać na zdjęciach.

Wyprawa poza szkołę bardzo spodobała się uczniom.