TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

konkurs dla klas I-III

zobacz prace

zobacz wyniki konkursu

"W Internecie jest bezpiecznie..."
konkurs dla klas IV-VIII

zobacz prace

zobacz wyniki konkursu

Ciekawe strony na temat bezpieczeństwa w sieci

Od poniedziałku 8.02.2021 do 12.02.2021r.,  obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Bezpiecznego Internetu pod przewodnim hasłem „Działajmy razem”

kl. I-III

Pierwsze zadanie do wykonania dla klasy to:

• Wykonanie plakatu do wybranego hasła i umieszczenie go na korytarzu szkolnym, termin do 9.02.2021r.

Hasła do wykonania plakatu

1.     DBAJ O SWOJĄ PRYWATNOŚĆ

2.     ZABEZPIECZ SWÓJ SPRZĘT – KOMPUTER, TELEFON, TABLET

3.     SZANUJ INNYCH

4.     SZANUJ SWÓJ CZAS

5.     POMYŚL ZANIM WRZUCISZ

6.     KORZYSTAJ ROZMYŚLNIE Z MOŻLIWOŚCI JAKIE DAJE INTERNET

7.     PRZESTRZEGAJ PRAWA

8.     PAMIĘTAJ, ŻE Z KAŻDEJ SYTUACJI JEST WYJŚCIE

9.     BEZPIECZNE DZIECI W SIECI

10.CO ROBIĆ ABY NIE ZOSTAĆ OFIARĄ CYBERPRZEMOCY

• Kolejne zadanie to: przeprowadzenie pogadanki w klasie na temat zagrożeń jakie możemy napotkać w sieci oraz jak możemy im zapobiegać. ( Temat pogadanki należy wpisać w wydarzeniach klasowych oraz temacie zajęć)

• Przeprowadzenie lekcji o bezpieczeństwie na zajęciach informatyki – bezpieczne strony internetowe, filmy edukacyjne dla dzieci.

• W czwartek 11.02 2020r. każda klasa wykona łańcuch bezpieczeństwa (według podanego szablonu) i umieści go na korytarzu tworząc jedną całość – DZIAŁAJMY RAZEM.

• Rozstrzygnięcie konkursu graficznego dla klas I – III nastąpi w piątek 12.02.2021r.

Życzymy owocnej zabawy: Pani Olga Grządka i Elżbieta Rakowska - Kiliszek

kl. IV-VIII

W kl. VI i VII ogłoszony został konkurs na plakat o bezpieczeństwie w sieci, można też robić animacje (gify). Więcej informacji - u Pana Marka Żemojtela. Odbył się również konkurs na komiks "W Internecie jest bezpiecznie...".