Nasze działania w kl. I-III

 

 

Plakaty

 

Wspólny plakat - IIa

 

Plakaty w Paint

 

Łańcuch bezpieczeństwa

 

 

 

 

 

 

 

 

Prace konkursowe "W Internecie jest bezpiecznie..." - kl. IV-VIII

 

 

klasy IV

 

klasy V

 

klasy VII

 

   

 

KONKURS "W INTERNECIE JEST BEZPIECZNIE"

 

W kl. IV-VIII po raz drugi odbył się konkurs "W Internecie jest bezpiecznie..." na pracę w formatach cyfrowych na temat bezpieczeństwa w sieci (forma prac dowolna -  plakat, animacja, gif, prezentacja itp.) Prace zgłoszone można obejrzeć powyżej, a wyniki konkursu są dostępne tu.

 

 

Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 obchodzony jest 8 lutego.

 

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

 

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org .

 

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF).

 

● Nasza szkoła dołączyła do akcji lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów - Mapa Inicjatyw.

 

We wszystkich klasach na lekcjach informatyki w najbliższym czasie odbędą się pogadanki na temat cyber bezpieczeństwa.

 

Spektakl online  „Dzieci sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów”.