13.12.2007

KONKURS „TRADYCJE I ZWYCZAJE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA”

zobacz wszystkie
wiadomości

Miejski konkurs plastyczny dla szkół podstawowych i przedszkoli „Tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia” odbył się 13 grudnia 2007 r. Zorganizowany został przy współpracy Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji „Misericordia”. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji świąt Bożonarodzeniowych oraz rozwijanie zamiłowań i uzdolnień plastycznych dzieci.

W tym roku uczestnicy konkursu malowali i ozdabiali motywami świątecznymi naczynia i figurki gliniane, które zostały przekazane na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trzyosobowe drużyny wspólnie dekorowały drzewka bożonarodzeniowe wykonanymi przez siebie ozdobami. Oprócz zdolności plastycznych dzieci zaprezentowały swój wokalny śpiewając kolędy i piosenki o tematyce świątecznej. Podczas konkursu wystąpił zespół pieśni i tańca „Powiśle”, zespół muzyczny „Gwiazdeczki”.

Na zakończenie uczestnicy konkursu i goście zaproszeni zostali do stołu wigilijnego na wypieki przygotowane przez rodziców naszych uczniów.

zobacz pozostałe fotografie