PAŹDZIERNIK 2016
MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Po raz kolejny na całym świecie październik obchodzony był jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych (do 2007 r. był to Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych). Święto jest organizowane od
1999 roku przez:
INTERNATIONAL ASSOCIATION OF SCHOOL LIBRARIANSHIP
- IASL
Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w  życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych. Tym razem tematem przewodnim święta zaproponowanym przez IASL było hasło:

"Książka to dopiero początek..."

"Interdwójka" również włączyła się do organizacji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W tym roku przygotowaliśmy szereg bardzo ciekawych przedsięwzięć.  Trwały one przez cały październik
.

1. XIII Szkolny Konkurs "Moja książeczka" dla klas I-III (zobacz wyniki). Wykonane przez uczniów książeczki można było oglądać na wystawie w budynku "Pod Zegarem", a obecnie można je wypożyczać do domu.

2. Na wystawie "Nowości książkowe" przygotowanej w bibliotece można było obejrzeć i wypożyczyć do domu nowe, interesujące książki.

3. Lubię czytać.... - to internetowy plebiscyt na ulubioną książkę. W głosowaniu może wziąć udział każdy internauta - uczeń, nauczyciel, rodzic. Plebiscyt ma pomóc zorientować się, po co dziś najchętniej sięgają nasi czytelnicy. Zapraszamy do głosowania.

4. W ramach szkolnego programu "Zgrana klasa" w piątek 28.10.2016 r. odbył się Dzień Książki (zobacz). Każdy uczeń przyniósł swoją książkę z domu lub wypożyczył z biblioteki szkolnej. Nie mógł to być podręcznik, ale lektura lub inna książka do czytania. Wszyscy uczniowie przebywający na przerwie w szkole z ciekawością czytali przyniesione książki.

5. Każdy czytelnik, który wypożyczył książkę (lub czasopismo) w dniach 17-21 października otrzymał niespodziankę - specjalnie zaprojektowany na tę okazję pamiątkowy znaczek - zakładkę.

6. Wprowadzenie uczniów klas I do grona czytelników biblioteki.

7. W październiku (z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych) odbył się etap VIII edycji Szkolnego Turnieju Czytelniczego "Mole książkowe" (zobacz).

8. Święto zostało
nagłośnione za pomocą plakatów oraz na szkolnej stronie internetowej.

2015/16   2013/14  2012/13   2011/12   2010/11  2009/10   2008/09   2007/08   2006/07  2005/06   2004/05  2003/04