PAŹDZIERNIK 2017
MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Po raz kolejny na całym świecie październik obchodzony był jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych (do 2007 r. był to Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych). Święto jest organizowane od
1999 roku przez:
INTERNATIONAL ASSOCIATION OF SCHOOL LIBRARIANSHIP
- IASL
Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w  życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych. Tym razem tematem przewodnim święta zaproponowanym przez IASL było hasło:

"Książka nas łączy"

"Interdwójka" również włączyła się do organizacji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W tym roku związana była ona z realizacją rocznego zadania edukacyjnego "Rok Książki" (zobacz). Przygotowaliśmy szereg ciekawych przedsięwzięć.  Trwały one przez cały październik
.

1. XIV Szkolny Konkurs "Moja książeczka" dla klas I-III (zobacz). Uczniowie wykonali książeczki według własnego pomysłu. Prace można było oglądać na wystawie w budynku "Pod Zegarem", a następnie wypożyczać do domu.

2. Na wystawie "Nowości książkowe" przygotowanej w bibliotece można było obejrzeć i wypożyczyć do domu nowe, interesujące książki, zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

3. Lubię czytać.... - to nieustający internetowy plebiscyt na ulubioną książkę. W głosowaniu może wziąć udział każdy internauta - uczeń, nauczyciel, rodzic. Plebiscyt ma pomóc zorientować się, po co dziś najchętniej sięgają nasi czytelnicy. Zapraszamy do głosowania.

4. Odbył się kolejny etap "Zgranej klasy" związany z książkami.

5. Każdy czytelnik, który wypożyczył książkę (lub czasopismo) w wyznaczonych dniach otrzymał niespodziankę - specjalnie zaprojektowany na tę okazję pamiątkowy znaczek - zakładkę.

6. Wprowadzenie uczniów klas I do grona czytelników biblioteki (zobacz).

7. W październiku (z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych) odbył się 2. etap IX edycji Szkolnego Turnieju Czytelniczego "Mole książkowe" (zobacz).

8. Święto zostało
nagłośnione za pomocą plakatów oraz na szkolnej stronie internetowej.

2016/17  2015/16   2013/14  2012/13   2011/12   2010/11  2009/10   2008/09   2007/08   2006/07  2005/06   2004/05  2003/04