NAGRODY ROKU SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2
IM. MJRA H. SUCHARSKIEGO W KWIDZYNIE

        

  regulamin  kategorie   laureaci: 2011/12 2010/11 2009/10 2008/09  2007/08  2006/07  2005/06  2004/05  2003/04  2002/03

ROK SZKOLNY 2012/2013
 

Przedstawiamy listę laureatów w poszczególnych kategoriach. Wręczenie statuetek miało miejsce podczas Święta Szkoły 8.06.2013 r. (zobacz fotografie) Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Jak w latach ubiegłych odbyła się zabawa w głosowanie internetowe na swoich kandydatów. Zobacz wyniki. Przypominamy, że była to tylko zabawa - wyniki głosowania internetowego nie miały wpływu na decyzje kapituł!


,,KOLEGA NA MEDAL”


Franciszek Reniecki kl. VI c

 


 

Tego ucznia charakteryzuje motto: „Miej serce i patrzaj w serce”! To osoba o gorącym sercu, która bez mrugnięcia okiem niesie pomoc. Nie przechodzi obojętnie wobec dyskryminacji, przemocy i agresji, staje w obronie osób pokrzywdzonych. Jest dobrym kolegą. Pomaga w lekcjach, pożycza przybory, a nawet ofiaruje głodnemu kanapkę.
I jak mówią koledzy - jest git! Ten uczeń bezsprzecznie zasługuje na wyróżnienie.

 

 


,,NAJLEPSZY HISTORYK’’

 

Martyna Rogacka kl. VI b

 

 

Na tytuł Najlepszego Historyka zasłużyła osoba, która wykazała się wieloma cechami wzorowego ucznia: pracowitością, sumiennością i wytrwałością. Posiada też zalety dobrego badacza: dociekliwość i cierpliwość. Ale przede wszystkim zapowiada się w przyszłości na historyka: jest oczytana, ciekawa i gotowa na przeżycie intelektualnej przygody.

Osoba ta posiada podstawy do bycia propagatorem historii regionu, zna tradycje, ciekawią ją biografie postaci związanych z Pomorzem. W tym roku wzięła udział w kilku konkursach, także takich, których treści odbiegały znacznie od podstawy programowej.

Historia jest przedziwną nauczycielką życia - wszyscy pchają się do katedr i chcą pouczać, natomiast ławki uczniowskie świecą pustkami. Najlepsi nigdy nie wagarują.

 


,
,NAJLEPSZY MATEMATYK”

 

Agnieszka Michlewicz kl. VI c

 

 

Jest to osoba, która ma niesłabnący apetyt na wiedzę. Z wielką ciekawością odkrywa tajemnice matematyki. Brała udział w każdym konkursie matematycznym, osiągając coraz większe sukcesy.
Każdego roku zdobywała nagrody w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. Od trzech lat jest najlepsza w Szkolnej Lidze Zadaniowej.

Już w klasie piątej była finalistką Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego „Matematyka z Przyrodą” oraz zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Alfa i Omega”.

Ten rok to dla niej kolejne pasmo sukcesów. Zajęła I miejsce w Powiślańskim Konkursie Matematycznym „Odkrywamy Talenty”,

 I miejsce w Powiatowych Potyczkach Matematycznych.

Zdobyła najwyższy z tytułów, jaki można uzyskać w szkole podstawowej – tytuł Laureatki Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

 

 


,,NAJLEPSZY INFORMATYK”

 

Klaudia Prusik kl. VI c

 

 

Trudno było wyłonić najlepszego Informatyka Roku. W tym roku o to miano walczyło dzielnie kilka naprawdę solidnych i zaangażowanych uczniów. Osoba, która zdobywa ten tytuł jest solidna, rzetelna i pracowita. Ma ciekawe pomysły i umie dzielić się nimi z innymi. Przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu „Szkoła z Kl@są”, gdzie bloguje i wykonuje szereg zadań na platformie programu.  Razem z innymi zaangażowała się w przygotowanie filmu będącego podsumowaniem naszego rocznego zadania edukacyjnego. Reprezentowała naszą szkołę w Powiatowym Turnieju Wiedzy i Umiejętności Informatycznych.


,,NAJLEPSZY MUZYK”

 

Andżelika Witusińska kl. VI b

 

 

Sztuki piękne od zarania dziejów towarzyszyły ludziom, były i są częścią nas i świata. Od zarania dziejów posługiwaliśmy się muzyką, malarstwem i literaturą, aby wyrazić swoje emocje, pozostawić po sobie ślad i przedstawić aktualne wydarzenia historyczne.  Muzyka jako jedna ze sztuk – wyzwala, łączy, łagodzi obyczaje.
Ta dziedzina jest też jedną z wielu pasji, która myślę będzie drogowskazem w przyszłym życiu wokalistki i tancerki z naszej szkoły. Śpiewa i kształci głos i techniki wokalne od trzech lat uczestnicząc w zajęciach koła wokalnego, swobodnie i spontanicznie interpretuje kilka nurtów muzyki rozrywkowej, jej predyspozycje wokalne zwracają uwagę jurorów na konkursach co zaowocowało licznymi wyróżnieniami i nagrodami co niewątpliwie przyniosło splendor naszej dwójce. Od 8 lat tańczy i śpiewa w zespole folklorystycznym, który rozsławia imię naszego miasta w Polsce i za granicą. Jej zapał i entuzjazm przy dozie odrobiny szaleństwa jak to u artystów bywa - czynią z niej

Muzyka roku 2013.

 


,,NAJLEPSZY PLASTYK”

 

Adam Jędrzejewski kl. V c

 

 

Posiada zdolności plastyczne i systematycznie je rozwija. Aktywnie uczestniczy w zajęciach plastycznych. Z dużym zaangażowaniem podejmuje każde działanie twórcze.

Za pomocą kredki czy pędzla ukazuje swoją wrażliwość
na piękno otaczającego świata. Dostrzega w nim bogactwo kształtów i barw.

Wyróżnia się pracowitością i oryginalnością rozwiązań plastycznych. Osiąga sukcesy w konkursach plastycznych na różnych szczeblach.

 

 

 

 

 

 

 


,,NAJLEPSZY PRZYRODNIK”

 

Agnieszka Michlewicz kl. VI c

 

 

Osoba, która otrzymała statuetkę „Najlepszego Przyrodnika” pracowała na ten tytuł przez 3 lata. W tym czasie wzięła udział niemal we wszystkich konkursach i akcjach o tematyce przyrodniczej, ekologicznej i zdrowotnej organizowanych na szczeblu szkolnym, powiatowym czy wojewódzkim zajmując zawsze I lub II miejsce.

Jej największym osiągnięciem jest tytuł finalistki Wojewódzkiego Konkursu „Matematyka z Przyrodą”. Jest bardzo pracowita, niezwykle skromna i sympatyczna.


,,NAJLEPSZY SPORTOWIEC”

 

Katarzyna Trojakowska VI a

 

 

Najlepszy sportowiec naszej szkoły posiada nie tylko wielką sprawnością fizyczną, ale  również  talent, jest ambitny, wytrwale dąży do celu oraz nigdy nie zawiódł szkoły i drużyny. Aktywnie uczestniczy w życiu sportowym szkoły, reprezentuje ją nie tylko w dyscyplinach czy konkurencjach, które  lubi, lecz zawsze, jeśli zachodzi taka potrzeba. I taka właśnie jest ta osoba. Koleżeńska, pracowita lubiana, pomagająca innym. Jej ulubioną dyscypliną jest…… piłka ręczna, którą trenuje w kwidzyńskim klubie MTS Kwidzyn. Wielokrotnie stawała na podium również w innych dyscyplinach i konkurencjach, zwłaszcza lekkoatletycznych.

 


,,MISTRZ JĘZYKA ANGIELSKIEGO”

 

Natalia Piotrowska kl. VI b

 

 

Tytuł Mistrza Języka Angielskiego otrzymuje osoba, które oprócz ponadprzeciętnych umiejętności językowych wykazuje również ogromną chęć i motywację do zdobywania dodatkowej wiedzy.
Osoba ta, regularnie uczestniczyła w kole języka angielskiego, systematycznie podejmowała się wszelkich dodatkowych zadań
oraz uczestniczyła w konkursach.
Została laureatką w nagrodę za zaangażowanie  i trud włożony w naukę.

 

 

 

                                                                                        


,,MISTRZ ORTOGRAFII”

 

Agnieszka Michlewicz kl. VI c

 

 

„Talent to wielka cierpliwość”

 

To osoba, która pokazała, że ma talent do ortografii. Niestraszne są dla niej zawiłości polskiej pisowni. Z łatwością wykonuje skomplikowane piruety ortograficzne, budząc zachwyt bezbłędnością swych dyktand i prac. Zaprzyjaźniła się z interpunkcją i bez obaw przystępuje do zadań. Stała się alfą i omegą. Samodzielnie poszerza językowe horyzonty. Dzięki ciężkiej pracy i sile charakteru została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego. To przykład osoby, która udowadnia, że ortografię można oswoić i zaprzyjaźnić się z nią na całe życie.

 


,,MISTRZ JĘZYKA POLSKIEGO”

 

Agnieszka Michlewicz kl. VIc

 

 

Wisława Szymborska powiedziała, że: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość wymyśliła”.
Mistrz Języka Polskiego 2013 to osoba, która zaprzyjaźniła się z literaturą. Zna zawiłości polskiej gramatyki, z łatwością żongluje słowami, tworząc niespotykane teksty, które zachwycają czytelnika. Zna frazeologię i stosuje ją w praktyce. Wytrwale i z pasją dąży do wytyczonego szczytu językowego. Chętnie i z powodzeniem bierze udział w konkursach na szczeblu powiatowym, rejonowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Jej wiedza znacznie wykracza poza treści programowe. Nie boi się wyzwań, a trudności pokonuje z łatwością. To bardzo pracowita i systematyczna osoba, ze ścisłym umysłem i z duszą humanisty. Zagrała niejedną rolę na deskach naszej szkoły, kwidzyńskiego teatru, wcielając się w trudne i złożone postacie teatralne.
Jest finalistką Konkursu Wojewódzkiego z Języka Polskiego
 i laureatką Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego.

 


,,NAJLEPSZY ABSOLWENT ROKU”

 

Agnieszka Michlewicz kl. VI c

 

 

„Wykształcenie nie oznacza tego, ile się uczyłeś, a nawet ile zapamiętałeś. To umiejętność rozróżniania, co wiesz, a czego nie.”

 

Tegoroczny Najlepszy Absolwent posiada tę umiejętność.

To osoba o umyśle ścisłym z duszą humanisty i artysty, której niestraszna ciężka praca nad sobą. Godnie i z ogromnym powodzeniem reprezentuje naszą szkołę w konkursach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.
Jest wzorem do naśladowania w każdej sferze życia szkolnego. Zdobyła wiele tytułów laureata i finalisty w różnych dziedzinach. To osoba, która wyróżnia się nieprzeciętną obowiązkowością i sumiennością, o różnorodnych talentach i zdolnościach.

 

 

Zobacz wszystkich nominowanych