NAGRODY ROKU SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2
IM. MJRA H. SUCHARSKIEGO W KWIDZYNIE

 
          

  regulamin  kategorie   laureaci 2014/15  2013/14  2012/13  2011/12 2010/11 2009/10 2008/09  2007/08  2006/07  2005/06  2004/05  2003/04  2002/03

 

ROK SZKOLNY 2015/2016


 

Przedstawiamy listę laureatów w poszczególnych kategoriach. Wręczenie statuetek miało miejsce 11.06.2016 r. podczas Święta Szkoły - zobacz fotografie. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

Tak jak w latach ubiegłych odbyła się zabawa w głosowanie na swoich kandydatów. Zobacz wyniki. Przypominamy, że była to tylko zabawa. Jej wyniki nie miały wpływu na decyzje kapituł.

 

 

„KOLEGA NA MEDAL”

 
Zuzanna Poproch kl. VI a


 

    Jest sympatyczną i miłą dla każdego osobą. Nie zdarzyło się, by kiedykolwiek powiedziała na kogoś złe słowo. Nigdy z nikim się nie kłóci. Jest uczynna i koleżeńska. Zawsze chętna do pomocy, a czyni to z uśmiechem na twarzy. Wspiera i pomaga w trudnych sytuacjach wszystkim, którzy tego potrzebują: pomaga w lekcjach, pożycza zeszyty czy przybory. Lubi wszystkich w klasie. Zasługuje na miano najlepszej koleżanki w szkole.

 

 

„NAJLEPSZY HISTORYK”

 
Martyna Komorniczak kl. VI a

 

 

Tytuł Najlepszego Historyka otrzymała osoba, która przez sześć lat nauki w szkole dała się poznać jako grzeczna, poważna, życzliwa, wytrwała, odpowiedzialna, uczciwa, rozsądna, skromna i ambitna uczennica. Te cechy wyczerpująco charakteryzują także dobrego historyka, którego zadaniem jest między innymi ocena faktów i postaw postaci historycznych.

Jak jednak dokonywać takiej krytyki, samemu nie doświadczając tragicznych dylematów, niespodziewanych zwrotów akcji, niebezpiecznych sytuacji?

A jednak los postawił przed nią i takie wyzwanie. Pozwolił jej pokazać, jakim potrafi być bohaterem, jak wykonać niewykonalne, jak odważnie stawić czoło nieznanemu, jak pokonać strach i niemoc.

Otrzymała tytuł za postawę niezłomną i godną ucznia szkoły noszącej imię majora Henryka Sucharskiego

 


„NAJLEPSZY MATEMATYK”

 

Stanisław Jędrzejewski kl. VI d

 

 

Naszego laureata doskonale opisują słowa Cycerona: „ Nie wystarczy zdobywać mądrość, trzeba jeszcze umieć z niej korzystać.” Najlepszy matematyk jest pracowity i umiejętnie wykorzystuje zdobytą wiedzę. Jest to uczeń, który lubi wyzwania i chętnie poszerza swoja wiedzę matematyczną. Z ogromnym zaangażowaniem i wytrwałością rozwiązał wiele dodatkowych zadań. Problemy matematyczne rozwiązuje w sposób twórczy, szuka rozwiązań stosując własne metody oraz dochodząc do metod już odkrytych. Brał udział w każdym konkursie matematycznym. Każdego roku zdobywał nagrody w Szkolnej Lidze Zadaniowej. W tym roku zajął I miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Alfa i Omega”.

 

 

 


„NAJLEPSZY INFORMATYK”

 

Alan Płochacki kl. VI b

 

 

    Najlepszym Informatykiem został w tym roku szkolnym uczeń, który potrafi wykorzystać komputer i Internet do wspaniałych i szczytnych celów. Jest fanem grafiki komputerowej. Fascynuje się wszelkimi nowinkami w tej dziedzinie, przeprowadził szereg zajęć dla młodszych kolegów i koleżanek pod hasłem „Uczymy innych”. Pracuje w wielu programach graficznych tworząc ciekawe projekty i filmy. Nie straszny mu piZap, LunaPic, AVS Video Editor, Voki czy Gimp.

Wzorcowo wykonał wszystkie zadania na platformie Ogólnopolskiego Programu „Szkoła z Kl@są”, gdzie otrzymał szereg odznak blogowych oraz reprezentował naszą szkołę w Powiatowym Turnieju Wiedzy i Umiejętności Informatycznych.

 

 

„NAJLEPSZY MUZYK”

 

Weronika Ważna kl.VI a

 

 

Sztuki piękne od początków dziejów towarzyszyły ludziom, były i są częścią nas i świata. Od zarania dziejów posługiwaliśmy się muzyką, malarstwem i literaturą, aby wyrazić swoje emocje, pozostawić po sobie ślad i przedstawić aktualne wydarzenia historyczne. Muzyka jako jedna ze sztuk – wyzwala, łączy, łagodzi obyczaje. Ta dziedzina jest też jedną z wielu pasji, która myślę będzie drogowskazem w przyszłym życiu Weroniki - wokalistki z naszej szkoły, a zarazem uczennicy klasy fortepianu z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia. Śpiewa i kształci głos i techniki wokalne od trzech lat uczestnicząc w zajęciach koła wokalnego. Swobodnie i spontanicznie interpretuje kilka nurtów muzyki rozrywkowej. Jej predyspozycje wokalne zwracają uwagę jurorów na konkursach co zaowocowało licznymi wyróżnieniami, co niewątpliwie przyniosło ogromny splendor naszej Dwójce.

 


„NAJLEPSZY PLASTYK”

 

Katarzyna Lemańska kl. V c

 

 

    Jest osobą pracowitą i sumienną. Posiada zdolności plastyczne, które systematycznie rozwija. Aktywnie uczestniczy w zajęciach plastycznych i z dużym zaangażowaniem podejmuje działania twórcze. Za pomocą różnych technik plastycznych ukazuje swoją wrażliwość na piękno otaczającego świata. Wyróżnia się oryginalnością rozwiązań plastycznych. Osiąga sukcesy biorąc udział w konkursach plastycznych miejskich, powiatowych i wojewódzkich.

 

 

„NAJLEPSZY PRZYRODNIK”

 

Stanisław Jędrzejewski kl. VI d

 

 

Najlepszy Przyrodnik to osoba o otwartym umyśle, ambitna i dociekliwa. Różnorodność zainteresowań, łatwość przyswajania wiedzy i pracowitość pozwoliły naszemu laureatowi zdobyć rozległą wiedzę przyrodniczą. Dzięki temu zawsze godnie reprezentował szkołę. Corocznie - indywidualnie i drużynowo – zdobywał nagrody w konkursach szkolnych, miejskich oraz powiatowych takich jak „Jestem badaczem przyrody”, „Mój las”, „Ekoliada” i wielu innych.

 


„NAJLEPSZY SPORTOWIEC”

 

Oliwia Szostak kl. VI a

 

 

     Wybór najlepszego sportowca jest rzeczą niesłychanie trudną, ponieważ należy znaleźć i wyróżnić osobę, która ukształtowała w sobie silne wartości społeczne oraz potrafi przekraczać  granice własnego ciała.

      Celem uczestnictwa w sporcie jest zdobycie umiejętności pokonywania własnych słabości i problemów, zdobycie pozytywnej samooceny, czerpanie zadowolenia z siebie bez opinii i porównywania się do innych. Poprzez codzienną trudną pracę nad sobą sportowiec otrzymuje szanse, aby w dorosłym życiu osiągać najwyższe cele życiowe.

      Laureat nagrody, w pełni poświęcił się swojej ukochanej dyscyplinie. Wartości zdobyte podczas uczestnictwa w sporcie wciela w swoje codzienne życie. Swoją mocną postawą daje innym dobry przykład. Jej zaangażowanie w to co robi jest ogromne i godne naśladowania.

      Przez ostatnie lata kilkanaście razy reprezentowała naszą szkołę w zawodach sportowych na terenie miasta, powiatu, województwa i kraju. Należy dodać, że już jako czwartoklasistka wchodziła w skład szkolnej reprezentacji. Zdobyte doświadczenie wykorzystywała w kolejnych latach znacznie przyczyniając się do osiągania wysokich wyników sportowych szkoły. Najważniejszym momentem w jej dotychczasowej karierze było zdobycie złotego medalu na Mistrzostwach Polski w Piłkę Ręczną razem z zespołem MTS-u Kwidzyn.

 


„MISTRZ JĘZYKA ANGIELSKIEGO”

 

   Klara Ostanówka kl. VI b

 

 

    Wszyscy doskonale wiemy jak ważna i przydatna w życiu jest znajomość języka angielskiego, wiemy też że niełatwo jest umiejętnie wykorzystywać wiedzę zdobytą w szkole w sytuacjach pozaszkolnych. Uczennica ta  przez wszystkie 3 lata aktywnie uczestniczyła we wszystkich możliwych dodatkowych przedsięwzięciach, kołach j. angielskiego oraz europejskim, projektach eTwinning, korespondencji zagranicznej czy obozie Euroweek. Reprezentowała naszą szkołę w konkursach miejskich i powiatowych  nieraz udawało jej się zdobyć nagrodę. Jej ostatnim osiągnięciem jest zdobycie 2 miejsca w Przeglądzie Piosenki i Poezji Angielskiej za recytację wiersza.

 


„MISTRZ ORTOGRAFII”

 

Piotr Woźniak kl. VI d

 

 

   To osoba, która pokazała, że ma talent do ortografii. Niestraszne są jej  zawiłości polskiej pisowni. Z łatwością wykonuje skomplikowane łamigłówki ortograficzne. Zaprzyjaźniła się z interpunkcją i bez obaw przystępuje do zadań. Stała się alfą i omegą ortografii w SP2. Samodzielnie poszerza językowe horyzonty. Dzięki ciężkiej pracy i sile charakteru została trzykrotną laureatką Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego. To przykład osoby, która udowadnia, że ortografię można mieć w małym paluszku.

 

 


„MISTRZ JĘZYKA POLSKIEGO”

 

Olga Wyszyńska kl. VI b

 

 

Statuetkę Mistrza Języka Polskiego 2016 otrzymała uczennica, która zawsze aktywnie uczestniczyła w zajęciach koła polonistycznego. Rezultatem są jej liczne sukcesy w konkursach czytelniczych, literackich oraz poetyckich na różnych szczeblach. Za każdym razem perfekcyjnie wywiązywała się z obowiązków i z ogromną dojrzałością podchodziła do powierzonych jej zadań.  

 


„NAJLEPSZY ABSOLWENT ROKU”

 

Stanisław Jędrzejewski kl. VI d

 

 

Fryderyk Nietzsche rzekł:

„Płomień nie widzi swej jasności tak dobrze jak ci, których oświetla, tak jest też w przypadku mędrca”.

 

Słowa te doskonale charakteryzują tegorocznego laureata Szkolnej Nagrody Roku w kategorii Najlepszy Absolwent.

To osoba niezwykle zdolna, podejmowała się wyzwań konkursowych niemal z każdego przedmiotu, zdobywając przy tym czołowe miejsca. Mimo całego splendoru, który na niego spływał, nigdy się nie wywyższał i  chętnie pomagał innym. Lubiany przez rówieśników i nauczycieli, których nigdy nie zawiódł. Grzeczny, uprzejmy, sympatyczny, zdolny.

W swojej szkolnej karierze miał też debiut aktorski, wcielając się w rolę majora Henryka Sucharskiego.
 

Zobacz wszystkich nominowanych