NAGRODY ROKU SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2
IM. MJRA H. SUCHARSKIEGO W KWIDZYNIE

 
          

  regulamin  kategorie   laureaci 2015/16  2014/15  2013/14  2012/13  2011/12 2010/11 2009/10 2008/09  2007/08  2006/07  2005/06  2004/05  2003/04  2002/03

 

ROK SZKOLNY 2016/2017
 

 

Przedstawiamy listę laureatów w poszczególnych kategoriach. Wszystkim serdecznie gratulujemy! Zobacz zdjęcia z uroczystości.

 

Tak jak w latach ubiegłych miała miejsce zabawa w głosowanie na swoich kandydatów (kliknij w ikonkę pod daną kategorią, aby zobaczyć wyniki). Przypominamy, że była to tylko zabawa. Jej wyniki nie miały wpływu na decyzje kapituł.

 

 

„KOLEGA NA MEDAL”

 

Justyna Tychyj kl. V a

 

Jest sympatyczną i miłą dla każdego osobą. Jest uczynna i koleżeńska, pomocna w różnych sytuacjach. Zawsze pożyczy, gdy czegoś zabraknie lub się zapomni. Chętnie wykonuje zadania na rzecz klasy, bezinteresownie i z zaangażowaniem. Wspiera w trudnych sytuacjach, potrafi rozwiązywać pojawiające się w drużynie konflikty. Zawsze można na nią liczyć.

 

 

 

 

„NAJLEPSZY HISTORYK”

 

Katarzyna Lemańska kl. VI c

 


 

Laur Najlepszego Historyka 2017 otrzymała osoba, która … lubi się uczyć. Znajdować przyjemność w trudzie poznania wydaje się dziś cenniejsze od pasji - dającej poszukiwaczowi w nagrodę radość i uskrzydlenie - bo deficytowe. Zdobycie tytułu laureata V Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Bohaterowie Sierpnia’80, a jednocześnie zajęcie II miejsca

z pewnością było okupione wielkim wysiłkiem, stanowiącym najtrwalsze ogniwo sukcesu. Materia obejmująca ten konkurs stawia opór nawet doświadczonym historykom, ponieważ dotyczy nieprzejrzanego świata polityki, zmieniającej swe osądy częściej niż inne dziedziny wiedzy. Kasia otrzymała nagrodę dla uhonorowania postawy pracowitości, pilności oraz (nie)zwykłego poczucia uczniowskiej powinności.

 


„NAJLEPSZY MATEMATYK”

 

Igor Chojnacki kl. VI c

 

 

Najlepszego Matematyka bardzo dobrze opisuje równanie: Talent + Wiedza + Działanie = Sukces. Nasz laureat ma matematyczny zmysł w rozwiązywaniu niestandardowych zadań. Jest pracowity, wytrwały i systematyczny. Rozwiązuje zadania nie tylko obowiązkowe, ale również nadobowiązkowe. Umiejętnie wykorzystuje zdobytą wiedzę, problemy matematyczne rozwiązuje oryginalnie i ciekawie, ma wiele własnych pomysłów, jest dociekliwy i kreatywny. Jego pracowitość, garść talentu i duża wiedza zaowocowały serią sukcesów już od najmłodszych klas. W trzeciej klasie zajął I miejsce w Szkolnym Konkursie Matematycznym „Mądre Sówki”. Od klasy czwartej zdobywał nagrody w Szkolnej Lidze Zadaniowej. W tym roku zajął II miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Alfa i Omega” oraz zdobył najwyższy z tytułów, jaki można uzyskać w szkole podstawowej – tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

 

 


„NAJLEPSZY INFORMATYK”

 

Mateusz Bednarczyk kl. VI b

 

 

Najlepszym Informatykiem został ktoś, kto potrafi wykorzystać komputer i Internet do wspaniałych i szczytnych celów. Jest on fanem tworzenia muzyki elektronicznej i fascynuje się wszelkimi nowinkami w tej dziedzinie. Potrafi pisać proste programy wyboru ale uwaga! - potrafi też programować proste wirusy i włamać się do cudzego komputera lub po prostu wyłączyć go za pomocą CMD. Jak sam o sobie mówi – bez komputera nie mógłby już funkcjonować. Należy do tego wszystkiego dodać, że uczeń ten reprezentował naszą  szkołę w Powiatowym Turnieju Wiedzy i Umiejętności Informatycznych, gdzie zajął  III miejsce.

 

 

 

 

„NAJLEPSZY MUZYK”

 

Martyna Wojtyła kl. VI b

 

 

Sztuki piękne od początku dziejów towarzyszyły ludziom, były i są częścią nas i świata. Od zarania dziejów posługiwaliśmy się muzyką, malarstwem i literaturą, aby wyrazić swoje emocje, pozostawić po sobie ślad i przedstawić aktualne wydarzenia historyczne. Muzyka jako jedna ze sztuk – wyzwala, łączy, łagodzi obyczaje. Ta dziedzina jest też jedną z wielu pasji, która myślę będzie drogowskazem w przyszłym życiu wokalistki z naszej szkoły. Śpiewa i kształci głos i techniki wokalne od trzech lat uczestnicząc w zajęciach koła wokalnego. Swobodnie i spontanicznie interpretuje kilka nurtów muzyki rozrywkowej. Jej predyspozycje wokalne zwracają uwagę, co zaowocowało licznymi wyróżnieniami

 


„NAJLEPSZY PLASTYK”

 

Julia Duchała kl. VI b

 

 

Posiada zdolności plastyczne i systematycznie je rozwija. Aktywnie uczestniczy w zajęciach plastycznych. Z dużym zaangażowaniem podejmuje każde działanie twórcze. Za pomocą ołówka, kredki czy pędzla ukazuje swoją wrażliwość na piękno otaczającego świata. Dostrzega w nim bogactwo kształtów i barw. Wyróżnia się pracowitością i oryginalnością rozwiązań plastycznych. Osiąga sukcesy w konkursach plastycznych na różnych szczeblach.

 

 

 

 

 

„NAJLEPSZY PRZYRODNIK”

 

Katarzyna Lemańska kl. VI c

 

 

Najlepszy przyrodnik to osoba odznaczająca się zdolnością dostrzegania wzorców funkcjonujących w naturze i ich rozumienia. Cechuje się myśleniem abstrakcyjnym i zamiłowaniem do eksperymentów. Jest dobrym obserwatorem – zwraca uwagę na szczegóły, wszystko budzi w niej ciekawość. Posiada wewnętrzną motywację i silną wolę do działania. Nie boi się trudnych pytań i chętnie podejmuje wyzwania. Nie porzuca swoich ambicji, nie rozpatruje słabości. Kropką nad „i” niech będzie pracowitość , która jest również cechą tegorocznego Laureata.

 


„NAJLEPSZY SPORTOWIEC”

 

Oliwia Mówińska kl. VI a

 

 

Wybór najlepszego sportowca roku jest rzeczą niesłychanie trudną, szczególnie gdy rozpatrujemy osiągnięcia w sportach drużynowych, gdzie każdy z uczestników ma wkład w sukces zespołu. Dlatego żałujemy, że nie możemy rozdać więcej wyróżnień. Najlepszy sportowiec może być tylko jeden. Choć decyzja niebyła łatwa uważamy, że wybraliśmy najlepiej. Tegoroczny laureat to osoba obdarzona wielkim talentem sportowym oraz wysoką sprawnością fizyczną. Do każdego treningu i meczu podchodzi niezwykle profesjonalnie. Zawsze aktywnie uczestniczy w życiu sportowym szkoły, reprezentuje ją nie tylko w dyscyplinach czy konkurencjach, które lubi, lecz zawsze kiedy zachodzi taka potrzeba. W pełni poświęca się swojej ukochanej dyscyplinie – piłce ręcznej, którą trenuje od lat w klubie MTS Kwidzyn. Jest osobą lubianą, pracowitą, koleżeńską, grzeczną i przestrzegającą zasad fair play.

 


„MISTRZ JĘZYKA ANGIELSKIEGO”

 

Emanuel Pułka kl. VI c

 

 

Doskonale wiemy jak ważna w dzisiejszych czasach jest znajomość języka angielskiego. Wiemy też, jak wiele wysiłku wymaga nauka słówek, gramatyki, mówienia czy pisania w j. obcym. Tylko uczeń wyróżniający się systematycznością, wytrwałością i motywacją jest w stanie opanować język w stopniu, który umożliwi mu swobodną komunikację i zrozumienie. Mistrz języka angielskiego opanował wszystkie umiejętności językowe w stopniu znacznie wyższym od poziomu klasy 6. W ciągu ostatnich trzech lat wytrwale uczestniczył w dodatkowych zajęciach z j. angielskiego, brał udział w przedstawieniach oraz konkursach. Jego ostatnim osiągnięciem jest 1 miejsce w Miejskim Konkursie Literowania.

 

 


„MISTRZ ORTOGRAFII”

 

Michał Zimnicki kl. V a

 

 

Mistrz ortografii to osoba, która w praktyce, na co dzień stosuje  poznane zasady ortografii i interpunkcji. Umiejętnie korzysta  ze słownika ortograficznego. Niestraszne mu naszpikowane trudnościami wyrazy, ortograficzne i interpunkcyjne pułapki. Szczególnie ważne jest to w epoce dominacji skrótów, zapożyczeń i niedbałości o pisownię. Jego prace są ciekawe i bezbłędne. Z sukcesami  dwukrotnie reprezentował SP2 w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym w Gdańsku.

 

 


„MISTRZ JĘZYKA POLSKIEGO”

 

Dominika Matla kl. VIb

 

 

Honoriusz Balzac powiedział:” Nie istnieje wielki talent bez wielkiej siły woli”.

 

Mistrz Języka Polskiego 2017, to osoba, która drobnymi kroczkami dąży do celu. Rzuca cytatami nie tylko z „Małego Księcia”, ale żongluje frazeologizmami, tworząc prace na miarę mistrza. Niestraszne Jej zawiłości polskiej gramatyki. Ortografię połyka w całości i ciągle Jej mało. Dąży do perfekcji, wytrwale i z pasją poznaje zawiłości poprawnej polszczyzny. Doskonale sobie radzi z pleonazmami i kolokwializmami. Świadomie używa języka polskiego, wplatając w swoje wypowiedzi archaizmy i tworzy neologizmy na miarę elity literackiego parnasu. Chętnie i z powodzeniem bierze udział w konkursach na szczeblu powiatowym, rejonowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Zdobyła najwyższy z tytułów, jaki można uzyskać w szkole podstawowej – tytuł Laureatki Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.

 

 


 

Zobacz wszystkich nominowanych