NAGRODY ROKU SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2
IM. MJRA H. SUCHARSKIEGO W KWIDZYNIE

 
          

  regulamin  kategorie   laureaci 2017/18   2016/17  2015/16  2014/15  2013/14  2012/13  2011/12 2010/11 2009/10 2008/09  2007/08  2006/07  2005/06  2004/05  2003/04  2002/03

 

ROK SZKOLNY 2018/2019
 

 

Przedstawiamy listę laureatów w poszczególnych kategoriach. Wszystkim serdecznie gratulujemy! Zobacz zdjęcia z uroczystości.

 


Tak jak w latach poprzednich odbyła się zabawa w głosowanie na swoich kandydatów. Uczestnicy oddali łącznie aż 4085 głosów. Dziękujemy za udział w tegorocznej zabawie. Kliknij w ikonkę, znajdującą się pod każda kategorią, aby zobaczyć wyniki głosowania.
 

 

„KOLEGA NA MEDAL”

 

Kornel Arszyński kl. VIIIc


 

   Kornel Arszyński to osoba o pogodnym usposobieniu, wesoła, zawsze uśmiechnięta i z dużym poczuciem humoru. Potrafi rozbawić prawie każdego, wymyślając na poczekaniu  śmieszną rymowankę. Przebywanie z nim wszystkim poprawia nastrój. Jest osobą towarzyską, a w jego otoczeniu znajduje się zawsze grono wielu kolegów. To osoba pomysłowa, chętnie angażuje się w akcje charytatywne. Miła, uczynna i pomocna, zawsze pożyczy brakujący ołówek czy długopis. To „najlepszy przewodniczący Samorządu  Uczniowskiego” w naszej szkole.

 

 

„NAJLEPSZY HISTORYK”

 

Natalia Braun VI b

 

 

   Na tytuł Najlepszego Historyka zasłużyła osoba, która odnajduje w nauce historii przygodę, radość, i ten uśmiech przodków z jakim ostrzyli pióro kreśląc te dzieje, bo wiedzieli, że ktoś je odczyta. Najlepszy Historyk – ta młoda osoba, pracowała, by tym, co żyli, dla swoich dzieci, wnuków szykowali świat, spłacić pewien dług. Rozumie, że błądząc po stronicach książek znajdzie tam niejeden piękny cel. Najlepszym Historykiem 2019 została laureatka wojewódzkiego etapu konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 - 48. O wolną Polskę”.

 

 

„NAJLEPSZY MATEMATYK”

 

Paulina Siemieńska kl. VIII c

 

 

Działanie jest podstawowym kluczem każdego sukcesu.

(Pablo Picasso)

 

   Słowa te w pełni oddają jak wiele pracy i wysiłku trzeba włożyć, aby osiągnąć sukces. Wie o tym doskonale nasz laureat. Najlepszy Matematyk to osoba pracowita, wytrwała i systematyczna. Umiejętnie wykorzystuje zdobytą wiedzę, problemy matematyczne rozwiązuje oryginalnie i ciekawie, ma wiele własnych pomysłów, jest dociekliwa i kreatywna. Rozwiązała wiele zadań dodatkowych. Już od najmłodszych klas brała udział w każdym konkursie matematycznym, osiągając coraz większe sukcesy. Każdego roku zdobywała nagrody w Szkolnej Lidze Zadaniowej. W klasie szóstej i siódmej była finalistką Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. W tym roku szkolnym zdobyła najwyższy z tytułów, jaki można uzyskać w szkole podstawowej, tytuł Laureatki Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

    Matematyka jest królową nauk, a królową matematyki w Szkole Podstawowej nr 2 w Kwidzynie w roku szkolnym 2018/2019 została Paulina Siemieńska z klasy VIII c.

 

 

 

„NAJLEPSZY INFORMATYK”

 

 Tomasz Gadecki kl. VIII b

 

 

   Tegoroczny zdobywca Szkolnej Nagrody Roku w kategorii  „Najlepszy Informatyk” to osoba szalenie skromna, cierpliwa i pracowita. Osoba, która krok po kroku zgłębiała tajniki wiedzy informatycznej wrzucając w siebie masę nowych treści i umiejętności,  tak jak wrzuca się nowości do zewnętrznej pamięci komputera. To osoba kompatybilna – wszak ma sukcesy i zdolności nie tylko z tego jednego przedmiotu. Pracuje jak najlepszy procesor, potrafi scalić pracę wielu osób tak jak w komputerze robi to płyta główna,  jest twardy jak dysk i ambitny jak załoga Microsoftu. Swoją ciężką pracą i zaangażowaniem udowodnił, że można być finalistą Wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu Informatycznego. Brawo Tomku!

 

 

„NAJLEPSZY MUZYK”

 

Wiktoria Ziółkowska kl. VI b

  

 

Sztuki piękne od początku dziejów towarzyszyły ludziom, były i są częścią nas i świata. Od początku dziejów posługiwaliśmy się muzyką, malarstwem, aby wyrazić swoje emocje pozostawić po sobie ślad i przedstawić aktualne wydarzenia historyczne. Jak wiemy, osoba, która otrzymuje tytuł w dziedzinie muzyki musi wyróżniać się wśród, określonej grupy uczniów zdolnościami i talentem muzycznym. Ta dziedzina jest też jedną z wielu pasji, która myślę będzie drogowskazem w przyszłym życiu wokalistki z naszej szkoły. Śpiewa i kształci swój głos i techniki wokalne od trzech lat, uczestnicząc w zajęciach koła wokalnego. Czynnie uczestniczy, zarówno chórze, jak i jako solistka w programach artystycznych organizowanych w naszej szkole. Muzykiem roku 2019 została Wiktoria Ziółkowska

 

 

 

„NAJLEPSZY PLASTYK”

 

Michał Arbart kl. VIIc

 

 

Uczeń utalentowany w dziedzinie plastyki. Charakteryzuje go duża aktywność i zaangażowanie w działaniach plastycznych. Przejawia oryginalność w doborze tematów, technik oraz kompozycji. Z pasją rozwija swoje zainteresowania. Brał udział w wielu konkursach plastycznych na różnych szczeblach a jego prace były wyróżniane i nagradzane. Swoje zdolności i talenty popierał systematyczną pracą. Statuetkę Najlepszego Plastyka 2019 roku otrzymał uczeń klasy VII c Michał Arbart.

 

 

„NAJLEPSZY BIOLOG”

 

Dominika Matla kl. VIII b

 

 

   „Najlepszy Biolog” to osoba, która swoją przyszłość łączy z naukami przyrodniczymi. Zna tajemnice budowy istot żywych, dostrzega i analizuje zawiłości funkcjonowania różnorodnych organizmów – od mikroskopijnych po organizm ludzki. Dostrzega i interpretuje zależności w przyrodzie oraz wpływ działalności człowieka na środowisko. Od lat reprezentuje z powodzeniem naszą szkołę w konkursach przyrodniczych i biologicznych zajmując w nich czołowe lokaty. Statuetkę i tytuł „NAJLEPSZEGO BIOLOGA” w roku szkolnym 2018/2019 otrzymała uczennica klasy VIII b Dominika Matla. 

 

 

„NAJLEPSZY GEOGRAF”

 

Dagmara Chrzanowska kl. VIII b

 

 

   Geografia jako nauka o Ziemi opisuje wszelkie zjawiska zachodzące w środowisku nieożywionym naszej planety z uwzględnieniem wpływu organizmów żywych oraz działalności człowieka. Tegoroczny zdobywca tytułu „Najlepszego Geografa” wyróżnia się dociekliwością i pracowitością, ma szeroką wiedzę ogólną oraz świetną pamięć. Dzięki temu z łatwością łączy wiedzę z podstaw astronomii z elementami klimatologii i biogeografii. Biegle posługuje się mapami fizycznymi i tematycznymi, analizuje dane statystyczne wykorzystując te źródła informacji do opisywania zjawisk demograficznych i zagadnień gospodarczych w odniesieniu do różnych rejonów świata. Tytuł „Najlepszego Geografa” w roku szkolnym 2018/2019 otrzymała uczennica klasy VIII b Dagmara Chrzanowska.

 

 

„NAJLEPSZY CHEMIK”


Nicola Piasek kl. VIII b
 

 

„Stworzenie czegoś nowego, a jednocześnie zgodnego z tym, co wiadomo dotychczas jest niezwykle trudne”.


   Najlepszy chemik, to osoba pracowita i wytrwale dążąca do celu. Z wielką ciekawością odkrywa tajemnice chemii. Nie boi się trudnych zadań i doświadczeń chętnie podejmuje  wyzwania. Z zaangażowaniem i wytrwałością rozwiązała wiele dodatkowych zadań o podwyższonym stopniu trudności. Ma niezwykły instynkt chemika przewidujący wyniki różnych doświadczeń. Brała udział w każdym konkursie chemicznym. W tym roku zdobyła tytuł finalistki Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. Najlepszym Chemikiem została Nicola Piasek z kl. VIII b.

 

   

„NAJLEPSZY FIZYK”

 

Wiktoria Piotrowska kl. VIII c

 

 

„Największym osiągnięciem ludzkiego geniuszu jest to, że człowiek może zrozumieć rzeczy, które on już nie jest w stanie sobie wyobrazić”

 

   Najlepszy fizyk, to osoba poszukująca i wytrwale dążąca do celu. Z wielką ciekawością odkrywa tajemnice fizyki. Nie boi się trudnych zadań i doświadczeń chętnie podejmuje wyzwania. Z zaangażowaniem i wytrwałością rozwiązała wiele dodatkowych zadań o podwyższonym stopniu trudności. Brała udział w każdym konkursie fizycznym. W tym roku zdobyła I miejsce w Szkolnym Konkursie Fizycznym Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. Najlepszym Fizykiem została Wiktoria Piotrowska z kl. VIII c.

                      

     
 

„NAJLEPSZY SPORTOWIEC”

 

Nikola Kaleta kl. VII a

 

''Cierpliwość, wytrwałość i pot tworzą niepokonaną kombinację sukcesu''

 

To słowa Napoleona Bonapartego człowieka, który podbijał świat. Tymi cechami charakteryzuje się również tegoroczny NAJLEPSZY SPORTOWIEC. Na swoim koncie nie ma jeszcze spektakularnych sukcesów, ale muszą one nadejść, bo praca, jaką wkłada na treningach przynosi efekty w samodoskonaleniu. Osoba ta reprezentowała naszą szkołę w wielu dyscyplinach sportowych, jest sportowcem wszechstronnym. Ponadto jest reprezentantką Kadry Województwa Pomorskiego w Piłce Ręcznej w dyscyplinie, którą kocha i poświęca się jej całkowicie. Dlatego to ona w tym roku zasługuje na miano Najlepszego Sportowca Roku. Najlepszym Sportowcem została Nikola Kaleta z kl. VII a. Nikola realizuj swoje marzenia a podbijesz świat.

 

   

„MISTRZ JĘZYKA ANGIELSKIEGO”

 

Dominika Matla kl. VIII b

 

 

   Tegorocznym Mistrzem Języka Angielskiego jest osoba wyróżniająca się systematycznością, wytrwałością i motywacją do zdobywania dodatkowej wiedzy. Osoba ta regularnie i bardzo aktywnie uczestniczyła we wszystkich możliwych dodatkowych przedsięwzięciach: kołach języka angielskiego oraz europejskim, projektach eTwinning, korespondencji zagranicznej czy obozie Euroweek. Reprezentowała naszą szkołę w konkursach miejskich i powiatowych. Mistrzem Języka Angielskiego została w nagrodę za zaangażowanie i trud włożony w naukę Dominika Matla z klasy VIII b.

 

     
 

„MISTRZ JĘZYKA POLSKIEGO”

 

Michalina Klain kl. VIIIb

 

 

Wisława Szymborska powiedziała, że:

 

Mnie się wydaje, że naprawdę zaczynamy mówić za dużo. Wszyscy mówią, mówią, tymczasem tak naprawdę, prawdziwe, warte wypowiedzenia myśli rodzą się trzy, cztery na epokę.”.

 

Mistrz Języka Polskiego 2019 to osoba, która zaprzyjaźniła się z literaturą. Wypowiedzi ustne często wykraczają poza poziom wiekowy... Jej wypracowania zaś płyną zawsze z głębi serca, często wzruszają, innym razem bawią do łez. Jej oczytanie widoczne jest w ciekawych pracach pisemnych i barwnym słownictwie. Zna zawiłości polskiej gramatyki, z łatwością żongluje słowami i niestraszny jej żaden węzeł gordyjski. Zna mądrości ludowe i stosuje je w praktyce, przytaczając niesamowite ilości przysłów, powiedzeń i sentencji. Ma zawsze asa w rękawie. Wytrwale i z pasją dąży do wytyczonego szczytu językowego. Chętnie bierze udział w konkursach na szczeblu powiatowym, rejonowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Jej wiedza znacznie wykracza poza treści programowe. Nie boi się wyzwań, a trudności pokonuje z łatwością. To bardzo pracowita i systematyczna osoba, z duszą humanisty. W Wojewódzkim Konkursie Polonistycznym „Czy znasz język ojczysty” zajęła II miejsce, zaś w swojej karierze szkolnej zdobyła tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Mistrzem Języka Polskiego została Michalina Klain.

 

   

„MISTRZ JĘZYKA NIEMIECKIEGO”

 

Daria Schodowska kl. VI b

 

 

Tegorocznym Mistrzem Języka Niemieckiego jest Daria Schodowska, która obok wysokich umiejętności językowych wykazuje również chęć i motywację do zdobywania dodatkowej wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Osoba ta uczestniczyła w kółku języka niemieckiego, stale podnosi swoje kompetencje językowe, a przede wszystkim została finalistką wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego.

 

 

 

 

„ABSOLWENT ROKU”

 

Julia Duchała kl. VIII b

 

 

    Jest to osoba odpowiedzialna, solidna i obowiązkowa. Chętnie bierze udział w różnego rodzaju działaniach i sumiennie się z nich wywiązuje. Jest ciekawa świata, stara się poszerzać i pogłębiać swoją wiedzę. Jest kreatywna, ambitna, wyznacza sobie cele i wytrwale dąży do ich realizacji. Była wielokrotnym uczestnikiem konkursów o wszechstronnej tematyce. Od humanistycznych, przyrodniczych po matematyczne i plastyczne. Dzięki wiedzy i umiejętnościom zajmowała wysokie lokaty w konkursach na szczeblu szkolnym, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Lubiana przez rówieśników i nauczycieli. Zawsze pogodna, życzliwa i pomocna. Dzięki jej aktywnej działalności i zaangażowaniu w pracę Samorządu, szkoła stała się lepszym miejscem i wzbogaciła się o portret naszego patrona jej wykonania. Absolwentem Roku została uczennica klasy VIII b - Julia Duchała.

 

 

Zobacz wszystkich nominowanych!