NAGRODY ROKU SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2
IM. MJRA H. SUCHARSKIEGO W KWIDZYNIE

regulamin

EDYCJA 2008/2009

 

Przedstawiamy laureatów tegorocznych Nagród Roku.

Zobacz zdjęcia ze Święta Szkoły

kategorie

laureaci:

2007/08

2006/07
2005/06
2004/05
2003/04
2002/03

 

Głosowanie internetowe zakończone.
Zobacz wyniki


,,KOLEGA NA MEDAL”

Dominika Myszka kl. VIa

 

Koleżanki i koledzy z ławki szkolnej mówią o Niej tak:

„Jest sympatyczna, miła i fajna. Zawsze się uśmiecha. Ma poczucie humoru i potrafi rozbawić innych. Jest przyjazna innym i wierna- można Jej się zwierzyć. Nie używa wulgarnych słów i nie dokucza innym. Nie obraża się  i nie kłóci z innymi. Pomaga w lekcjach, a w potrzebie pożyczy ołówek czy długopis. Każdy się z Nią dogaduje i Ją lubi.”

 


,,NAJLEPSZY HISTORYK’’

Julian Bała kl. VIa

 

 

Trzeba być pasjonatem, by uczyć się historii, bo nie da się jej zrozumieć tak prosto, jak matematyki, nie wystarczy zaciekawić się, jak przyrodą, nie pozwoli ona rozmiłować się w sobie, jak literatura.

Historia magistra vitae. I wiedzą wszyscy jak surową i wymagającą jest nauczycielką.

Tego, który zasłużył na miano Najlepszego Historyka należy nazwać poszukiwaczem prawdy. Bo nie wystarczą dobre oceny za sprawdzianów, branie udziału w kilku konkursach historycznych. Trzeba jeszcze koniecznie obudzić w sobie tę ciekawość, która zbliża nas do ludzi i pozwala naprawdę poznać motywy ich postępowania. Historia wymaga od swych uczniów wielkiej cierpliwości, by umieli czekać aż to, czego się nie rozumie, kiedyś w przyszłości nabierze sensu i zmieni się w rzeczy piękne i pożyteczne.

Najlepszego Historyka cechuje wielka żarliwość w poznawaniu historii ludzi niezwyciężonych. Jedynymi niepokonanymi są ci, którzy walczą ze swoją słabością – sportowcy. Właśnie historia sportu jest Jego wielką namiętnością. Poszukuje w niej sposobu na pokonywanie trudności i odniesienie sukcesu, czy pokory, męstwa, siły i piękna płynących z glorii zwycięzców?

Julian Bała ma w sobie tę pasję, nieugiętość, zapał i wieczny entuzjazm poszukiwacza.

 

     


,
,NAJLEPSZY MATEMATYK”
Mariusz Lipiński kl. VId

 

Mariusz jest pracowity i umiejętnie wykorzystuje zdobytą wiedzę. Uczestniczył w każdym konkursie matematycznym. Z roku na rok osiąga coraz większe sukcesy. Jest finalistą Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego „Matematyka z Przyrodą.” W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur” otrzymał wyróżnienie, a w „Szkolnej Lidze Zadaniowej” klas V był najlepszy. Zajął pierwsze miejsca w Powiatowym konkursie „Tęga Głowa” i Powiatowym konkursie „Alfa i Omega”.
 

 


,,NAJLEPSZY INFORMATYK”

Krzysztof Sobczyk kl. VIc
 

Krzysztof jest osobą o sporej wiedzy i dużych umiejętnościach informatycznych. Bardzo dobrze radzi sobie z wieloma zagadnieniami tej dziedziny, zaś jego projekty są przemyślane i ciekawe. W powiatowym turnieju wiedzy i umiejętności informatycznych dla uczniów klas vi zajął zaszczytne i miejsce.


 

     


,,NAJLEPSZY MUZYK”
Sandra Splitt kl. VId

 

Pasjonuje się wybranymi zagadnieniami z zakresu wiedzy o muzyce, rozwija zainteresowania wokalno-muzyczne na zajęciach koła wokalnego oraz tanecznego zespołu „Parada” w naszej szkole. Czynnie uczestniczy w wielu formach edukacji muzycznej w mieście Kwidzynie, takich jak: Szkoła Tańca Progress czy Szkoła Śpiewu pani Magdaleny Rzemek.

Jako uczennica naszej szkoły wzięła udział między innymi w takich imprezach artystycznych jak: Koncerty Kolęd i Pastorałek (szkoła, kwidzyńskie kościoły), Turnieje Tańca „O puchar burmistrza miasta Kwidzyna” w listopadzie 2008 i w 2009 roku, Turniej Tańca „O puchar burmistrza Tczewa”, Pokaz Walca angielskiego w naszej szkole, Dni Otwarte Szkoły, Festiwal piosenki Jacka Cygana – Wąbrzeźno, Duża Szansa na sukces – konkursie wokalnym organizowanym w naszej szkole, gdzie zajęła I miejsce, może poszczycić się niezliczoną ilością występów w turniejach tańca i przemarszach marżoretek, a przy tym ta utalentowana osoba jest bardzo koleżeńska i wytrwała w dążeniu do celów, jakie sobie obrała.

 


,,NAJLEPSZY PLASTYK”

Jolanta Drypa kl. VIb
 


 

    Posiada zdolności plastyczne i systematycznie je rozwija. Aktywnie uczestniczy w zajęciach plastycznych. Z dużym zaangażowaniem podejmuje każde działanie twórcze. Swoją wrażliwość na piękno otaczającego świata ukazuje za pomocą pędzla czy kredki. Dostrzega w nim bogactwo kształtów i barw. Wyróżnia się pracowitością i oryginalnością rozwiązań plastycznych. Osiąga sukcesy w konkursach powiatowych i wojewódzkich.


,,NAJLEPSZY PRZYRODNIK”

Patryk Zając kl. VId

 

    Patryk to osoba pracowita jak mrówka, w każdym z konkursów plasująca się w ścisłej czołówce. Nic nie jest mu obce: ani problematyka HIV/AIDS, ani dziura ozonowa, ani trudna sztuka rozpoznawania roślin – z dumą może o sobie powiedzieć, że zna drzewa i krzewy.

 


,,NAJLEPSZY SPORTOWIEC”
Mariusz Konopatzki kl. VIc

 

   Aby zostać najlepszym sportowcem naszej szkoły trzeba wykazać się nie tylko wielką sprawnością fizyczną, ale również posiadać talent i go doskonalić, rozwijać się, podejmować wyzwania i je realizować.

Trzeba też aktywnie uczestniczyć w życiu sportowym szkoły, reprezentować ją nie tylko w dyscyplinach czy konkurencjach, które się lubi, lecz zawsze, jeśli zachodzi taka potrzeba.

I taki właśnie jest Mariusz. Koleżeński, pracowity, lubiany. Jego ulubioną dyscypliną jest… koszykówka, którą trenuje w kwidzyńskim klubie MTS Basket Kwidzyn. Dwukrotnie, w swej krótkiej karierze, wywalczył już z drużyną srebrny medal w województwie. Również w innych dyscyplinach i konkurencjach, zwłaszcza lekkoatletycznych, zdobywał medale.

 

 


,,MISTRZ JĘZYKA ANGIELSKIEGO”
Marcin Lewandowski kl. VIa

 

    Jego wiedza znacznie wykracza poza treści programowe. Aktywnie uczestniczy w lekcjach oraz zajęciach pozalekcyjnych.Brał udział w kolejnych edycjach konkursów szkolnych i powiatowych. Udowodnił, że ważna jest nie tylko wiedza ale też wytrawłość w dążeniu do celu. Tegoroczny finalista XVI Konkursu Języka Angielskiego.

 


,,MISTRZ ORTOGRAFII”

Karol Budek kl. VIa
 

    Karol to uczeń, któremu można pozazdrościć znakomitej znajomości polskiej ortografii. Perfekcyjnie utrwalił zarówno zasady pisowni, jak i liczne wyjątki. Niestraszne są mu zawiłości naszej mowy ojczystej. Bardzo dobrze radzi sobie z trudnościami ortograficznymi, a także i interpunkcyjnymi, na jakie napotyka użytkownik języka polskiego.
 


,,MISTRZ JĘZYKA POLSKIEGO”

Marta Bryksy kl. VIb

 


   Marta posługuje się  poprawną polszczyzną; wypowiedzi ustne często wykraczają poza poziom  wiekowy. Oczytanie tej osoby widoczne jest w ciekawych pracach pisemnych i barwnym  słownictwie. Poza tym świetnie zna zasady ortograficzne i posługuje się nimi bezbłędnie. Laureat wielu konkursów szkolnych i powiatowych m. in. ogólnopolskiego, powiatowych.

 


,,NAJLEPSZY ABSOLWENT ROKU”

Marta Bryksy kl. VIb
 

 

    Jest osobą sympatyczną, koleżeńską, o wysokiej kulturze osobistej. Uczy się bardzo dobrze, ale nie jest kujonem. Jest wszechstronnie utalentowana, choć największe sukcesy odnosi w dziedzinie nauk humanistycznych – wystarczy wspomnieć, że jest dwukrotną laureatką konkursu „Asy humanistyczne”, laureatką konkursów czytelniczych i recytatorskich.

W twórczy sposób używa umysłu – jest jedną z siedmiu osób-finalistów ogólnopolskiego konkursu „Wyspa Zagadek”.

Reprezentowała szkołę w Wojewódzkim Konkursie Interdyscyplinarnym Języka Polskiego z Historią i Wojewódzkim Konkursie Interdyscyplinarnym Matematyka z Przyrodą dla uczniów szkół podstawowych.

 

GRATULUJEMY LAUREATOM!