NAGRODY ROKU SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2
IM. MJRA H. SUCHARSKIEGO W KWIDZYNIE

regulamin

EDYCJA 2009/2010

 

Przedstawiamy laureatów tegorocznych Nagród Roku. Wręczenie statuetek odbyło się podczas Święta Szkoły 12 czerwca. Gratulujemy laureatom!

zobacz fotografie

 

kategorie

laureaci:

2008/09
2007/08

2006/07
2005/06
2004/05
2003/04
2002/03

 

Zabawa w głosowanie internetowe zakończona - zobacz wyniki


,,KOLEGA NA MEDAL”


Urszula Piwowarska kl. VI a

 


 

Koleżanki i koledzy z ławki szkolnej mówią o Niej tak:

Jest jedną z najsympatyczniejszych koleżanek. Jest miła, koleżeńska, życzliwa, serdeczna i zabawna, potrafi łagodzić spory i rozwiązywać konflikty. Zawsze chętnie pomaga innym- pożyczy ołówek lub gumkę, podpowie, jak się czegoś nie wie; pomoże nadrobić lekcje, na których się nie było…Każdego lubi, każdemu pożyczy, czego potrzebuje.

Należy do samorządu klasowego. Organizuje życie klasy. To Wróżka Dobrych Serc….To Ona pomyślała o dziewczynce z zapałkami”…..

 


,,NAJLEPSZY HISTORYK’’

 

Paulina Sitarz kl. VI a
 

 

Historia – określana przez Cycerona jako świadek czasu, życie pamięci, nauczycielka życia, zwiastunka przyszłości, stała się dla niektórych pasją istnienia i radością odkrywania. Dwuletni kurs historii w szkole podstawowej pozwala raczej tylko zaciekawić się dziejami społeczeństw, niż poznać je gruntownie. Czasem jednak pojawiają się na szkolnej scenie takie osobowości, które dla zgłębienia tajemnic dziejów spędzają długie godziny nad książką, wdychając kurz historii. To książki sprawiają, że opisywane w nich historie i wyrażone opinie stają się naszymi i po skończonej lekturze nie jesteśmy już tymi samymi ludźmi, jakimi byliśmy. Wiele pokolenia naszych przodków napisało te strony; i jeśli potrafimy czytać z pokorą, cierpliwością i chęcią uczenia się, nigdy się nie zawiedziemy. Nawet to, czego się nie rozumie, utkwi w jakimś zakamarku głowy i czeka, żeby kiedyś w przyszłości nabrać sensu i zmienić się w rzeczy piękne i pożyteczne. Dziś, spośród wielu, przyszło mi odnaleźć tego, kogo udekorować będzie można za chwilę laurem Najlepszego Historyka, kto rozumie i ceni nieodzowność czytania, kto błądząc w ciemnościach historii nie lęka się wziąć podawanej mu pochodni, kto czerpie swą siłę z mądrości.

 

     


,
,NAJLEPSZY MATEMATYK”

 

Tomasz Barganowski kl. VI a

 

 

Trening czyni mistrza, słowa te  w pełni oddają jak wiele pracy i wysiłku trzeba włożyć, aby osiągnąć sukces. Wie o tym doskonale nasz laureat. Przez trzy lata pilnie uczestniczył we wszystkich przedsięwzięciach matematycznych: kołach, konkursach, potyczkach matematycznych, lidze zadaniowej. Wiedzieliśmy, że matematyka jest dla niego ważna. Już w trzeciej klasie reprezentował szkołę i zajął czołowe miejsce w Powiatowym Konkursie „Supermatematyk”, jest finalistą Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego „Matematyka z Przyrodą.” W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur” kilkakrotnie otrzymywał wyróżnienia i nagrody. Zajął drugie miejsce w Powiatowym konkursie „Alfa i Omega”. W „Szkolnej Lidze Zadaniowej” klas VI był najlepszy.

 

 


,,NAJLEPSZY INFORMATYK”


Patrycja Sępioł kl. VI b

 

 

Jest osobą pracowitą i sumienną. Z ogromną motywacją i szczerą radością przystępuje do realizacji wielu projektów. Ma ciekawe pomysły, które potrafi przedstawić w twórczy i niekonwencjonalny sposób. Projekty prac grafiki rastrowej wykonane przez te osobę na zajęciach pozalekcyjnych można obejrzeć na szkolnej stronie internetowej. To osoba, która reprezentowała szkołę w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym pod nazwą „BÓBR”, a także w Powiatowym Turnieju Wiedzy i Umiejętności Informatycznych, gdzie zajęła III miejsce. Zarówno w konkursie jak i turnieju udowodniła, że potrafi wykorzystać swoją wiedzę w praktyce i jest w tych zmaganiach bardzo ambitna.
 

     


,,NAJLEPSZY MUZYK”


Iga Rzepka VI b

 

 

Sztuki piękne od zawsze towarzyszyły ludziom, były i są częścią nas i świata. Od zarania dziejów posługiwaliśmy się muzyką, malarstwem i literaturą, aby wyrazić swoje emocje, pozostawić po sobie ślad i przedstawić aktualne wydarzenia historyczne.  Muzyka jako jedna sztuk pięknych– wyzwala emocje, łączy, łagodzi obyczaje. Ta dziedzina jest też jedną z wielu pasji, która myślę będzie drogowskazem i opoką w przyszłym życiu młodej wokalistki. Śpiewa i kształci głos i techniki wokalne od trzech lat uczestnicząc w zajęciach koła wokalnego. Swobodnie operuje różnymi technikami wokalnymi, może nam poprawnie zaśpiewać zarówno arię operową jak i repertuar wokalny w stylu pop. Jej predyspozycje wokalne zwracają uwagę jurorów na konkursach co zaowocowało licznymi wyróżnieniami i nagrodami, co niewątpliwie przyniosło ogromny splendor naszej Dwójce.

 


,,NAJLEPSZY PLASTYK”


Krystian Szejerka kl. VI b
 

 

Posiada zdolności plastyczne i systematycznie je rozwija. Aktywnie uczestniczy w zajęciach plastycznych i z dużym zaangażowaniem podejmuje działania twórcze. Ukazuje swoją wrażliwość na piękno otaczającego świata za pomocą pędzla lub kredki. Dostrzega w nim bogactwo kształtów i barw. Wyróżnia się oryginalnością rozwiązań plastycznych. Osiąga sukcesy w konkursach powiatowych i wojewódzkich.

 


,,NAJLEPSZY PRZYRODNIK”


Małgorzata Łach kl. VI a

 

 

Osoba, której nasza Kapituła przyznała nagrodę, tylko w tym roku szkolnym wzięła udział w kilkunastu konkursach przyrodniczych różnej rangi. Zawsze znajdowała się w ścisłej czołówce zajmując najczęściej I lub II miejsce. Żadna forma konkursu nie jest tej osobie obca – ani test wiedzy, ani trudna sztuka rozpoznawania obiektów przyrodniczych w terenie, ani techniki fotograficzne czy plastyczne – z dumą może o sobie powiedzieć, że jest niemal wszechstronna. 
 

 

 


,,NAJLEPSZY SPORTOWIEC”


Marcin Szwedowski kl. VI a
 

 

Najlepszy sportowiec naszej szkoły musi wykazać się nie tylko wielką sprawnością fizyczną, ale również posiadać talent i go doskonalić, rozwijać się, podejmować wyzwania i je realizować. Musi też aktywnie uczestniczyć w życiu sportowym szkoły, reprezentować ją nie tylko w dyscyplinach czy konkurencjach, które lubi, lecz zawsze, jeśli zachodzi taka potrzeba. I taka właśnie jest ta osoba. Koleżeńska, pracowita, lubiana. Jej ulubioną dyscypliną jest… k o s z y k ó w k a, którą trenuje w kwidzyńskim klubie mts basket kwidzyn. W swej krótkiej karierze dwukrotnie już stawał na podium w wojewódzkich igrzyskach młodzieży szkolnej w koszykówce chłopców. W tym roku to on zasłużył najbardziej na to wyróżnienie.

 


,,MISTRZ JĘZYKA ANGIELSKIEGO”


Paulina Chruścińska kl. VI a


 

Jest to uczennica, która brała udział we wszystkich możliwych konkursach z języka angielskiego i w każdym z nim osiągała wysokie, jeśli nie najlepsze wyniki. Zdolna a dodatkowo bardzo ambitna. Chętnie uczęszczała na zajęcia pozalekcyjne. Należała do Koła Europejskiego, w którym z zaangażowaniem realizowała powierzone jej zadania. Pracowita, bardzo systematyczna, wytrwała w dązeniu do celu.


 


,,MISTRZ ORTOGRAFII”


Paulina Sitarz kl. VI a
 

W myśl zasady: "Mistrz może być tylko jeden" - spośród nominowanych w kategorii Mistrz Ortografii kapituła wyłoniła najlepszą. W tym roku to uczennica klasy VI, niezwykle wyczulona na piękno języka ojczystego, często zaskakuje swoją wrażliwością na błędy i pomyłki, bo jak pisał Janusz Korczak: „Błąd w mowie i piśmie to jak tłusta i brzydka plama na fotografii Matki, którą kochasz”.

 Dziewczynka jest laureatką licznych konkursów, m.in. Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Zimowe dyktando”. Perfekcyjnie utrwaliła zarówno zasady pisowni, jak i liczne wyjątki. 

 


,,MISTRZ JĘZYKA POLSKIEGO”


Paulina Sitarz kl.VIa
 

 

To osoba bardzo obowiązkowa, sumienna i pracowita. Laureatka licznych konkursów na szczeblu miejskim, powiatowym i wojewódzkim, m.in. finalistka Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego Język Polski z Historią, laureatka Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego, laureatka Powiatowych Konkursów Poetyckich i Czytelniczych, dwukrotna finalistka ogólnopolskiego konkursu: TWÓRCZE UŻYWANIE UMYSŁU-WYSPA ZAGADEK. Jej prace pisemne są ciekawe, nowatorskie i pozbawione błędów ortograficznych. Z gramatyką jest „ za pan brat”, w ortografii „czuje się jak ryba”. Recytowane przez nią utwory śmieszą i wzruszają do łez. Jej wiedza i umiejętności wykraczają poza program szkoły podstawowej. Zamiłowanie do języka ojczystego wyssała z mlekiem... babci.


,,NAJLEPSZY ABSOLWENT ROKU”


Iga Rzepka VI b


 

''Ledwieś piosnkę zaczęła, jużem łzy uronił,

Twój głos wnikał do serca i za duszę chwytał;

Zdało się, że ją anioł po imieniu witał

I w zegar niebios chwilę zbawienia zadzwonił"

                               Adam Mickiewicz „List do Laury”

 

Absolwent roku to osoba niezwykle utalentowana w wielu dziedzinach. Z powodzeniem próbuje swoich sił w konkursach przedmiotowych z j. polskiego, j. angielskiego, matematyki, przyrody, plastyki, muzyki. Jej anielski głos rozbrzmiewa podczas wszystkich szkolnych i pozaszkolnych uroczystości. Zawsze uśmiechnięta i uczynna, chętna do pomocy. Trochę szalona, czasami zakręcona, ale miła i lubiana przez dorosłych i rówieśników. Znana w całej szkole, śmiało można powiedzieć, że jest twarzą SP2.

 

GRATULUJEMY LAUREATOM!