NAGRODY ROKU SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2
IM. MJRA H. SUCHARSKIEGO W KWIDZYNIE

regulamin

EDYCJA 2010/2011

 

Przedstawiamy laureatów tegorocznych Nagród Roku. Gratulujemy zaszczytnych tytułów!

kategorie

laureaci:

2009/10

2008/09
2007/08

2006/07
2005/06
2004/05
2003/04
2002/03

 

Zabawa w głosowanie zakończona. Zobacz wyniki


,,KOLEGA NA MEDAL”

 

 

Karolina Wiśniewska kl. VI c


Wybrały Ją koleżanki i koledzy z ławy szkolnej. Mówią o Niej tak:
Jest sympatyczna i bardzo miła. Koleżeńska, zawsze pomaga innym, potrafi doradzić w trudnych sytuacjach. Umie pocieszyć, gdy ogarnia cię smutek. Gdy powinie ci się noga, zawsze wyciągnie do ciebie pomocną dłoń. Gdy potrzebujesz wytłumaczy niezrozumiałe zawiłości wiedzy, pożyczy przybory szkolne. Jest mądra. Przez cały rok pełniła funkcję przewodniczącej Samorządu Szkolnego.
 


,,NAJLEPSZY HISTORYK’’

 


Paweł Sosnowski kl. VI c

 

Niemal każdego ranka tego roku szkolnego słyszałam skierowane do mnie takie słowa: ”Dzień dobry. Mam pytanie: Dlaczego…?” A potem następowało wyjaśnienie skąd się wziął ten problem i jakie są dotychczasowe ustalenia i poglądy w nauce. Tak naprawdę pozostawało mi tylko ustosunkowanie się do tego stanowiska i krótkie wyjaśnienie: „Dlatego, że…”. Czasem jednak przenosiliśmy ten dylemat na kółko, a wtedy dyskusja stawała się naprawdę pasjonująca.
Najlepszym Historykiem w tym roku jest Uczeń, który imponuje dociekliwością i ogromną wiedzą z różnych dziedzin życia, choć w każdej stara się dostrzec aspekt dziejotwórczy. Jego ciekawość i chęć poznania nie ma barier. Dał się poznać między innymi jako najlepszy znawca historii Kwidzyna i specjalista w dziedzinie zamków gotyckich. Zaskakiwał pytaniami o przyczyny i skutki wielu procesów dziejowych, interesował się też współczesnością i możliwością wykorzystania wiedzy historycznej w rozwiązywaniu problemów dzisiejszego świata.
Najcenniejszy jednak walorem Najlepszego Historyka jest ta cudowna umiejętność dzieci i filozofów - pytanie o arche, czyli początek, podstawę i strukturę wszystkiego. Jest bowiem coś, co zabija skutecznie historię – to myślenie schematyczne i bezkrytyczne przyjmowanie uznanych opinii. Jak długo Najlepszy Historyk każdego ranka będzie zadawać pytanie, tak długo historia będzie nas zaskakiwać i cieszyć nowymi wciąż odkryciami. (Primus inter Historicus)


 

 

     


,
,NAJLEPSZY MATEMATYK”

 

 

Bartłomiej Bollin kl. VI d

 

Galileusz powiedział, że „Matematyka jest alfabetem, przy pomocy którego Bóg opisał świat”.
Naszemu laureatowi matematyka nie sprawia najmniejszego kłopotu. Już od najmłodszych klas bierze udział w licznych konkursach związanych z matematyką. Rozwija i poszerza swoją wiedzę nawet o treści obowiązujące w gimnazjum i szkole średniej. Szuka rozwiązań stosując własne metody oraz dochodząc do metod już odkrytych. Każdego roku zdobywał nagrody lub wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”.
W tym roku zdobył najwyższy z tytułów, jaki można uzyskać w szkole podstawowej – tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego „Matematyka z Przyrodą”. Jako pierwszy piątoklasista w naszej szkole zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego tego konkursu. Brał udział w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Alfa i Omega” gdzie w ubiegłym roku zajął pierwsze, a w tym roku drugie miejsce. Jest zwycięzcą Szkolnej Ligi Zadaniowej wśród szóstoklasistów.


 

 

 


,,NAJLEPSZY INFORMATYK”

 


Karol Nowicki kl. VI a

 

To osoba o dużych możliwościach i umiejętnościach informatycznych. Wszystkie wykonywane przez nią prace i projekty są przemyślane i dopracowane. To osoba, która przez cały rok szkolny sumiennie pracowała na zajęciach koła informatycznego i graficznego.
W Powiatowym Turnieju Wiedzy i Umiejętności Informatycznych zdobyła II miejsce. Cieszymy się, że w naszej internetowej sondzie, którą oczywiście traktujemy jako zabawę, wygrywa ten sam uczeń, którego wybrała kapituła.

     


,,NAJLEPSZY MUZYK”

 


Dominika Milewska kl. VId

 

Sztuki piękne od zawsze towarzyszyły ludziom, były i są częścią nas i świata. Od zarania dziejów posługiwaliśmy się muzyką, malarstwem i literaturą, aby wyrazić swoje emocje, pozostawić po sobie ślad i przedstawić aktualne wydarzenia historyczne. Muzyka jako jedna ze sztuk pięknych – wyzwala emocje, łączy i łagodzi obyczaje. Ta dziedzina jest też jedną z wielu pasji, która myślę będzie drogowskazem w życiu waszej koleżanki. Swobodnie śpiewa repertuar popowy i operuje wieloma technikami wokalnymi. Jej predyspozycje wokalne zwracają uwagę jurorów na konkursach i przesłuchaniach co zaowocowało licznymi wyróżnieniami i nagrodami, co niewątpliwie przyniosło ogromny splendor naszej "Dwójce".

 


,,NAJLEPSZY PLASTYK”

 


Marta Wąsik kl. VI c

 

Posiada zdolności plastyczne i rozwija je. Aktywnie uczestniczy w zajęciach plastycznych. Z dużym zaangażowaniem podejmuje działania twórcze.
Za pomocą różnych technik plastycznych ukazuje swoją wrażliwość na piękno otaczającego świata. Dostrzega w tym świecie bogactwo barw i kształtów. Wyróżnia się oryginalnością rozwiązań plastycznych. Osiąga sukcesy biorąc udział w konkursach miejskich, powiatowych i wojewódzkich
.

 

 

 


,,NAJLEPSZY PRZYRODNIK”

 


Paweł Sosnowski kl. VI c

 

Tegoroczny „Najlepszy Przyrodnik” jest m.in. zdobywcą nagród i wyróżnień w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik”, zajmuje czołowe miejsca w konkursach przyrodniczych różnej rangi, a pokonując kolejne szczeble wymagań uzyskał zaszczytny tytuł laureata Wojewódzkiego Interdyscyplinarnego Konkursu „Matematyka z Przyrodą”.
Jego imię to:
P – pracowitość
A – ambicja
W – wytrwałość
E – elokwencja
Ł – łatwość w przyswajaniu wiedzy


,,NAJLEPSZY SPORTOWIEC”

 


Klaudia Kominek kl. VI a

 

Aby zostać najlepszym, najlepszym z najlepszych sportowcem naszej szkoły trzeba było wykazać się nie tylko wielką sprawnością fizyczną, ale również posiadać talent i go doskonalić, rozwijać się, podejmować wyzwania i je realizować.

Trzeba też było aktywnie uczestniczyć w życiu sportowym szkoły, reprezentować ją nie tylko w dyscyplinach czy konkurencjach, które się lubi, lecz zawsze, jeśli zachodzi taka potrzeba.

I taka właśnie jest ta osoba koleżeńska, pracowita, lubiana, pomagająca innym. Jej ulubioną dyscypliną jest… piłka ręczna, którą trenuje w kwidzyńskim klubie MTS Kwidzyn. Wielokrotnie stawała na podium również w innych dyscyplinach i konkurencjach, zwłaszcza lekkoatletycznych. Nikt inny nie zasługuje bardziej na to wyróżnienie.

 


,,MISTRZ JĘZYKA ANGIELSKIEGO”

 


Jędrzej Strzelecki kl. VI b

 

Uczeń ten jest wybitnie uzdolniony językowo. Wyróżnia się szczególną aktywnością podczas lekcji, rzetelnie i solidnie wykonuje powierzone zadania. Uczeń posiada wiedzę znacznie wykraczającą poza materiał szkoły podstawowej oraz uczestniczył w konkursach z bardzo dobrym rezultatem. Poza tym jest sympatyczną, chętnie wykonującą polecenia nauczyciela osobą. Zawsze rzetelnie przygotowany do lekcji, ambitny i chętny do współpracy z nauczycielem, uczeń perfekcyjnie posługuję się wiedzą w zakresie języka angielskiego.

 


,,MISTRZ ORTOGRAFII”
 

 

Bartłomiej Bollin kl. VI d

 

Cieszy fakt, że we współczesnym świecie, w którym coraz częściej komputer sprawdza i poprawia błędy, są jeszcze młodzi ludzie, którym to nie jest potrzebne, gdyż umieją bezbłędnie pisać w języku polskim.
Bartłomiej zna zasady ortograficzne oraz interpunkcyjne i stosuje je w codziennym życiu, umiejętnie korzysta również ze słownika ortograficznego. Często zaskakuje swoją wrażliwością na błędy i pomyłki.


,,MISTRZ JĘZYKA POLSKIEGO”

 


Bartłomiej Bollin kl. VId

 

„Nie dla szkoły, lecz dla życia uczymy się” - Seneka

Osoba, która posługuje się poprawną polszczyzną; wypowiedzi ustne często wykraczają poza poziom wiekowy... Jej wypowiedzi pisemne zaś płyną zawsze z głębi serca ,często wzruszają, innym razem bawią do łez. Jej oczytanie widoczne jest w ciekawych pracach pisemnych i barwnym słownictwie. Poza tym świetnie zna zasady ortograficzne i posługuje się nimi bezbłędnie. Rozmiłowana w poezji i prozie. Laureat wielu konkursów szkolnych i powiatowych, min. miejskiego i powiatowego konkursu recytatorskiego, Ogólnopolskiego Twórczego Używania Umysłu „Wyspa Zagadek”, finalista Konkursu Interdyscyplinarnego Języka Polskiego z Historią.


,,NAJLEPSZY ABSOLWENT ROKU”

 


Paweł Sosnowski kl. VIc

 

Tegoroczny NAJLEPSZY ABSOLWENT ROKU doskonale wie, co znaczą słowa rzymskiego filozofa
i mówcy Cycerona:
„Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać”.
Może on pochwalić się wybitnymi osiągnięciami w nauce i wzorowym zachowaniem. Jest wyjątkowo uzdolniony, posiada wszechstronne zainteresowania i duży potencjał intelektualny. Jest uczniem zdyscyplinowanym i ambitnie dążącym do wybranego celu. Wyróżnia się nieprzeciętną obowiązkowością i pracowitością. Cechuje go wysoka kultura osobista zarówno w kontaktach z nauczycielami, jak i rówieśnikami.
Reprezentuje szkołę w konkursach, odnosząc sukcesy na szczeblach wojewódzkich, powiatowych, rejonowych oraz międzyszkolnych, jest m. in. tegorocznym laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematyki z Przyrodą oraz finalistą Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego z Historią.

 

Zobacz wszystkich nominowanych