III WOJEWÓDZKI TURNIEJ CZYTELNICZY
„MOLE KSIĄŻKOWE”
DLA KLAS VI-VIII

 w roku szkolnym 2018/19

<<     regulaminII etapIII etapIV etapwynikiciekawe strony

 

Witamy uczniów, którzy:

- lubią książki,

- chcą sprawdzić się w potyczkach językowych
i czytelniczych,

- dobrze posługują się pocztą elektroniczną
i Internetem

 

***

 

Najczęściej zadawane pytania

 

 

 

Wyniki i punktacja I etapu

 

Jeszcze raz dziękujemy za udział w I etapie i gratulujemy bardzo dobrej znajomości książki "Zapałka na zakręcie" K. Siesickiej. Poniżej przedstawiamy pytania wraz z prawidłowymi odpowiedziami i punktacją, a w zakładce WYNIKI są już dostępne Wasze osiągnięcia.

 

pytanie

właściwa odpowiedź

punktacja

1. Przezwisko “Mada” wymyśliła Magdalenie mama?

a) tak

b) nie

a) tak

1 p. za wybranie jedynej prawidłowej odpowiedzi

2. Lena to:

a) przyjaciółka mamy Marcina

b) siostra mamy Mady

c) suczka pani Ewy

d) nie było tego w powieści

d) nie było tego w powieści

1 p. za wybranie jedynej prawidłowej odpowiedzi

3. Marago to:

a) gatunek kawy

b) napój czekoladowy

c) sok pomarańczowy

d) nie jest to wyjaśnione w powieści

a) gatunek kawy

d) nie jest to wyjaśnione w powieści

2 p. za podanie dwóch prawidłowych odpowiedzi, 1 p. za jedną, O p. jeśli wystąpiła błędna odpowiedź

4. Mada spotkała się z ojcem podczas:

a) Świąt Bożego Narodzenia

b) Świąt Wielkanocnych

c) ferii wiosennych

d) nie było tego w powieści

d) nie było tego w powieści (Mada nie spotkała się z ojcem)

1 p. za wybranie jedynej prawidłowej odpowiedzi

5. O kim w ten sposób mówi Mada?: ”Kiedy na mnie patrzy, jestem pewna, że wie lepiej niż ja, czego się właściwie można po mnie spodziewać, jaka jestem, jak postąpię! “

Odpowiedz pełnym zdaniem.

Np. Mada mówi w ten sposób o babci Emilii.

2 p. za właściwą odpowiedź pełnym zdaniem, 1 p. za właściwą odpowiedź, ale nie będącą zdaniem.

6. Akcja powieści rozgrywa się:

a) w Warszawie

b) w Krakowie

c) w Osadzie

b) w nieokreślonym mieście

a) w Warszawie

c) w Osadzie

b) w nieokreślonym mieście

3 p. za podanie trzech właściwych odpowiedzi, 2 p. za dwie, 1 p. za jedną, 0p., jeśli wystąpiła błędna odpowiedź.

 

7. Medycynę zamierzał studiować:

a) Wojtek

b) Marcin

c) Olo

d) Piotr

b) Marcin

c) Olo

2 p. za podanie dwóch prawidłowych odpowiedzi, 1 p. za jedną, O p. jeśli wystąpiła błędna odpowiedź

8. Marcin został skazany za:

a) jazdę po pijanemu

b) kradzież skutera

c) ucieczkę z restauracji bez zapłacenia rachunku

d) przywłaszczenie cudzego mienia bez zgody właściciela

b) kradzież skutera

d) przywłaszczenie cudzego mienia bez zgody właściciela

2 p. za podanie dwóch prawidłowych odpowiedzi, 1 p. za jedną, O p. jeśli wystąpiła błędna odpowiedź

9. Ojciec Mady pracował służbowo w Tunisie?

a) tak

b) nie

b) nie

1 p. za wybranie jedynej prawidłowej odpowiedzi

10. “Zapałka na zakręcie”:

a) to tytuł powieści

b) powiedziała to Mada o sobie

c) powiedział to Marcin do Mady

d) odpowiedzi a i b są poprawne

a) to tytuł powieści

c) powiedział to Marcin do Mady

2 p. za podanie dwóch prawidłowych odpowiedzi, 1 p. za jedną, O p. jeśli wystąpiła błędna odpowiedź

11. "Poeta-katastrofista" to:

a) Marcin

b) Olo

c) Tomasz

d) nie było tego w powieści

a) Marcin

1 p. za wybranie jedynej prawidłowej odpowiedzi, 0 p. jeśli wystąpiła błędna odpowiedź

12. Kto, o kim i do kogo wypowiedział zdanie: "Nie lubię takich ludzi, którzy robią łaskę, że żyją!"?

a) Mada, o Marcinie do swojej mamy

b) Mama, o Marcinie do Mady

c) Olo, o Marcinie do Wojtka

d) Babcia, o Marcinie do Mady

b) Mama, o Marcinie do Mady

1 p. za wybranie jedynej prawidłowej odpowiedzi, 0 p. jeśli wystąpiła błędna odpowiedź

13. Swoje urodziny  obchodził w Osadzie:

a) Adam

b) Tomasz

c) Piotr

d) nie wiadomo

b) Tomasz

1 p. za wybranie jedynej prawidłowej odpowiedzi, 0 p. jeśli wystąpiła błędna odpowiedź

14. Mada i Marcin poznali się:

a) w czerwcu

b) w lipcu

c) w sierpniu

d) nie wiadomo, jaki to był miesiąc

b) w lipcu

1 p. za wybranie jedynej prawidłowej odpowiedzi, 0 p. jeśli wystąpiła błędna odpowiedź

15. Ala miała rozcięty policzek, ponieważ przez nieuwagę wpadła pod tramwaj.

a) tak

b) nie

b) nie

1 p. za wybranie jedynej prawidłowej odpowiedzi

16. Kto powiedział do Marcina: “W dzisiejszych czasach wszyscy mają równe szanse, Marcin! Trzeba tylko dobrej woli!”?

a) Wojtek

b) Mada

c) Mama

d) Foczyński

c) Mama

1 p. za wybranie jedynej prawidłowej odpowiedzi, 0 p. jeśli wystąpiła błędna odpowiedź

17.  Mada bardzo lubiła kolor:

a) granatowy

b) brązowy

c) popielaty

d) szary

b) brązowy

c) popielaty

d) szary

3 p. za podanie trzech właściwych odpowiedzi, 2 p. za dwie, 1 p. za jedną, 0p., jeśli wystąpiła błędna odpowiedź.

18. O kim mowa? “To był zwyczajny chłopak, nawet nie taki zły. Wiesz z gatunku tych, co szumią, a potem wyrastają z nich porządni ludzie, nawet nie wiadomo kiedy.”

a) o Marcinie

b) o Adamie

c) o Romanie

d) o Tomaszu

c) o Romanie

1 p. za wybranie jedynej prawidłowej odpowiedzi, 0 p. jeśli wystąpiła błędna odpowiedź

19. Magdalena chciała zostać prawniczką?

a) tak

b) nie

a) tak

1 p. za wybranie jedynej prawidłowej odpowiedzi

20. Krystyna Siesicka miała:

a) trzech synów

b) dwoje dzieci

c) dwie córki

d) nie miała dzieci

a) trzech synów

c) dwie córki

2 p. za podanie dwóch prawidłowych odpowiedzi, 1 p. za jedną, O p. jeśli wystąpiła błędna odpowiedź

 

 

razem do zdobycia - 30 p.

 

 


Podsumowanie I etapu

 

Test podsumowujący I etap naszego turnieju odbędzie się w środę 2 stycznia 2019 r.

 


Instrukcja

 

W środę 2.01.2019 r. dokładnie o godz. 15.30 odbierz swoją pocztę e-mail i kliknij na link, który zaprowadzi Cię na stronę z testem. Na wypełnienie testu masz dokładnie 20 minut (do godz. 15.50). Odpowiedzi udzielone po tym czasie nie będą uwzględniane.

 

W razie ewentualnych pytań prosimy kierować je na konkursową pocztę:

guzejoanna50@gmail.com

 

 

 


 

Poniżej przedstawiamy listę uczestników, którzy wezmą udział w turnieju (uczniowie zgłosili się z własnej poczty email i otrzymaliśmy podpisane oświadczenia rodziców) - kolejność alfabetyczna.

 

Urszula Albecka

Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Wejherowie

Zuzanna Andzielewko

Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Bierkowie

Karolina Antoszek

Szkoła Podstawowa w Szczenurzy

Agata Bagińska

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bolesława Chrobrego w Miastku

Adrianna Bąkowska-Lis

Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Trumiejach

Weronika Biedacha

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Zjednoczonej Europy w Kwidzynie

Anna Broniewicz

Szkoła Podstawowa w Krzemieniewie

Marta Cendrowska

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Trumiejkach

Emilia Chilońska

Szkoła Podstawowa nr 2 im. kmdra Bolesława Romanowskiego w Ustce

Maja Chojnacka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Bożympolu Wielkim

Bogna Czelewicz

Szkoła Podstawowa w Warcinie

Wiktoria Dombrowska

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Zjednoczonej Europy w Kwidzynie

Wiktoria Ebertowska

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie

Maria Filocha

Szkoła Podstawowa nr 35 z Oddz. Sportowymi im. Jana Parandowskiego w Gdańsku

Dominika Gnyba

Szkoła Podstawowa im. A. Majkowskiego w Klukowej Hucie

Klaudia Gołembiewska

Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Trumiejach

Oskar Górecki

Szkoła Podstawowa im. Obrońców Pomorza Gdańskiego w Miłobądzu

Maksymilian Grzędziszewski

Szkoła Podstawowa w Obrzynowie

Artur Hoppa

Zespół Kształcenia i Wychowania im. Jana Pawła II w Gołubiu

Amelia Jaroszewska

Szkoła Podstawowa w Obrzynowie

Antonina Jasina

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Ludwika Waryńskiego w Słupsku

Martyna Jasińska

Szkoła Podstawowa nr 2 im. mjra H. Sucharskiego w Kwidzynie

Weronika Jażdżewska

Zespól Szkolno-Przedszkolny - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kościerzynie

Karolina Jereczek

Szkoła Podstawowa im. Jana Tryby w Węsiorach

Julia Kisielewska

Szkoła Podstawowa w Liczu

Maja Kołodziejczyk

Szkoła Podstawowa im. Janiny i Cyryla Zalewskich w Biesowicach

Adrianna Konkol

Szkoła Podstawowa w Szczenurzy

Jakub Kosmala

Szkoła Podstawowa nr 49 im. Ks. Bronisława Komorowskiego w Gdańsku

Amelia Kowalska

Szkoła Podstawowa w Liczu

Rita Krawczyk

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Kwidzynie

Kornelia Kryger

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku

Marta Kryger

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku

Wiktor Kulas

Szkoła Podstawowa im. Jana Tryby w Węsiorach

Julia Kułakowska

Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Kończewie

Jagoda Kwaśnicka

Szkoła Podstawowa nr 2 im. mjra H. Sucharskiego w Kwidzynie

Katarzyna Kwiatkowska

Szkoła Podstawowa im. Wiktora Czapiewskiego w Rekowie Górnym

Natalia Lemanczyk

Zespół Szkół im. Jana III Sobieskiego w Brzeźnie Szlacheckim

Kornelia Lesner

Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Bożympolu Wielkim

Justyna Licznerska

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Ryjewie

Emilia Łojewska

Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubichowie

Kornelia Łukjanów

Szkoła Podstawowa im. Obrońców Pomorza Gdańskiego w Miłobądzu

Oliwia Marek

Szkoła Podstawowa w Krzemieniewie

Martyna Maziarz

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Kwidzynie

Marieke Meiborg

Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Bierkowie

Julia Miernik

Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Kłodawie

Zuzanna Miłejko

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach

Marta Miryn

Szkoła Podstawowa nr 49 im. Ks. Bronisława Komorowskiego w Gdańsku

Kacper Naczyk

Szkoła Podstawowa nr 11 im. Mikołaja Kopernika w Tczewie

Alicja Nawrocka

Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Miłoradzu

Tatiana Negowska

Szkoła Podstawowa w Gotelpiu

Damian Nosiński

Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Niezabyszewie z filią w Rekowie

Gabriela Nowotka

Szkoła Podstawowa nr 19 im. Zasłużonych Ludzi Morza w Gdańsku

Patrycja Pajewska

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Trumiejkach

Marcel Panc

Szkoła Podstawowa nr 19 im. Zasłużonych Ludzi Morza w Gdańsku

Paulina Pawelska

Szkoła Podstawowa nr 80 im. Budowniczych Portu Północnego w Gdańsku

Hanna Perfikowska

Społeczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Kwidzynie

Andżelika Płotka

Zespół Kształcenia i Wychowania im. Jana Pawła II w Gołubiu

Helena Popławska

Społeczna Szkoła Podstawowa w Karczemkach

Zofia Potrzeszcz

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Prabutach

Adriana Prażanowska

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Władysława Gębika w Kwidzynie

Zuzanna Ramczykowska

Szkoła Podstawowa w Gotelpiu

Kornelia Rąpczyk

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Przyjaźni

Klaudia Rejszel

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Ryjewie

Weronika Repińska

Szkoła Podstawowa nr 11 im. Mikołaja Kopernika w Tczewie

Julia Romska

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Przyjaźni

Weronika Rosanowska

Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Kłodawie

Marta Rutkowska

Szkoła Podstawowa w Kaliskach

Inga Solis

Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Wejherowie

Daria Stachurska

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Kwidzynie

Teresa Stojek

Szkoła Podstawowa nr 35 z Oddz. Sportowymi im. Jana Parandowskiego w Gdańsku

Amelia Strzelecka

Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Miłoradzu

Matylda Szalewska

Szkoła Podstawowa w Kaliskach

Laura Szlaga

Szkoła Podstawowa im. Wiktora Czapiewskiego w Rekowie Górnym

Emilia Szymczak

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Malborku

Iga Świerczek

Społeczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Kwidzynie

Mateusz Tabaczyk

Szkoła Podstawowa w Korzybiu

Liwia Tobys

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach

Alicja Tomasik

Szkoła Podstawowa w Warcinie

Paulina Trela

Szkoła Podstawowa im. A. Majkowskiego w Klukowej Hucie

Izabela Waśkowska

Zespół Szkół im. Jana III Sobieskiego w Brzeźnie Szlacheckim

Dominika Wincek

Szkoła Podstawowa nr 80 im. Budowniczych Portu Północnego w Gdańsku

Martyna Witusińska

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Kwidzynie

Wiktoria Włodarska

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Ludwika Waryńskiego w Słupsku

Katarzyna Wrześniak

Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Kończewie

Anna Wypyszyńska

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Orlu

Weronika Zawadzka

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Malborku

Małgorzata Zielińska

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Prabutach