• Dobry Wybór

  Ty jesteś ważny - Ty jesteś wartościowy - Ty decydujesz - Żyj pełnią życia
  • FINAŁ

   01.05.2023 12:52
   XV Finał Dobrego Wyboru za nami. W piątek 28.04.23 r. w Szkole Podstawowej nr 4 dziesięć drużyn biorących udział w programie spotkało się, aby w ostatnim etapie walczyć o zwycięstwo.

    Naszą szkołę reprezentowały klasy - 7a - Puchatki z antydragowej chatki i 7b - Jednorazówki. Siódmoklasiści i ich rodzice rywalizowali w konkurencjach sportowych, rozwiązywali krzyżówkę oraz testy dotyczące profilaktyki uzależnień, a także docierali do różnych miejsc w Kwidzynie, w których musieli wykonać zadania. Wyniki poznamy we wtorek 9.05. Trzymamy kciuki za nasze Dwójkowe drużyny. 🙂

   zobacz wszystkie fotografie

  • Nasze drużyny

   31.03.2023 20:09
   Przedstawiamy się!
   (zobacz krótkie filmki stworzone przez nas)

   Puchatki z antydragowej chatki
   Jednorazówki

    

   "Puchatki z antydragowej chatki"

    

   "Jednorazówki"

  • DOBRY WYBÓR 2022/2023 już rozpoczęty!

   31.03.2023 08:24
   To już XVI edycja Programu. I po raz drugi w historii jego realizacji to oferta skierowana do uczniów klas VII. Dlatego, że pandemia sprzed dwóch lat zakłóciła realizację działań i XIV edycja programu zajęła nam 2 lata, w klasach VI- VII.

   W tym roku spotkaliśmy się z uczniami dwóch klas, by przedstawić i zachęcić do udziału w tym znakomitym przedsięwzięciu edukacyjnym. Podczas spotkania zwanego rozgrzewką uczniowie dowiedzieli się, o czym i w jaki sposób będą się uczyć podczas zajęć programowych, a przede wszystkim dlaczego. Dlaczego warto podejmować takie decyzje życiowe, by można móc ostatecznie powiedzieć, że były one dobrym wyborem (zobacz zdjęcia z rozgrzewki).

   Propozycja jest skierowana także do rodziców naszej młodzieży. Zapraszamy i zachęcamy do aktywnego udziału. Rozmawiajcie Państwo z Waszymi dziećmi, dyskutujcie i przekonujcie. Tylko Wy możecie im pomóc uzyskać pewność siebie i wiarę w swoje możliwości, a także odwagę w dokonywaniu właściwych wyborów. Poprzez dawanie uwagi,  pomoc i towarzyszenie dzieciom w rozwiązywaniu zadań z poszczególnych etapów dajecie Państwo dzieciom jasny komunikat: „Jesteś dla mnie ważny…”, „Twoje zdrowie i życie jest dla mnie najważniejsze”.