• Szkolne Nagrody Roku

• Regulamin

• (wyciąg ze Statutu Szkoły)

Szkolne Nagrody Roku

1. Uczniom klas VI-VIII przyznawane są corocznie ,,Nagrody Roku Szkoły Podstawowej nr 2 im. mjra H. Sucharskiego w Kwidzynie”, wręczane podczas Uroczystego Zakończenia Roku Szkolnego.

2. Uczniowie mogą ubiegać się o nagrody w 15 kategoriach:
          1) „Kolega na Medal”,
          2) „Najlepszy Historyk”,
          3) ,,Najlepszy Matematyk”,
          4) ,,Najlepszy Informatyk”,
          5) ,,Najlepszy Muzyk”,
          6) „Najlepszy Plastyk”,
          7) „Najlepszy Biolog”,
          8) „Najlepszy Geograf”,
          9) „Najlepszy Chemik”,
          10) „Najlepszy Fizyk”,
          11) „Najlepszy Sportowiec”,
          12) „Mistrz Języka Angielskiego”,
          13) „Mistrz Języka Polskiego”,
          14) „Mistrz Języka Niemieckiego”,
          15) „Absolwent Roku”.

3. Corocznie do końca I półrocza Dyrektor Szkoły powołuje Kapituły do rozstrzygnięcia rywalizacji w poszczególnych kategoriach.

4. Kapituły działają w sposób samodzielny, tajny, wg wewnętrznie ustalonych zasad.

5. Kapituły ostatecznie decydują o przyznaniu nominacji w poszczególnych kategoriach oraz przyznaniu ,,Szkolnej Nagrody Roku” w swojej kategorii.

6. Wniosek o wpisanie na listę kandydatów do ,,Szkolnej Nagrody Roku” składa się do Przewodniczących Kapituł najpóźniej na tydzień przed ogłoszeniem listy nominowanych. Może on być złożony przez: uczniów klas VI-VIII, Samorząd Uczniowski, rodziców, wychowawców, nauczycieli przedmiotów.

7. Kapituła wywiesza listę nominowanych w swojej kategorii w maju, pierwszego dnia nauki.

8. Kapituła na trzy tygodnie przed planowanym Uroczystym Zakończeniem Roku Szkolnego podejmuje decyzję o przyznaniu nagrody wybranemu przez nią uczniowi.

9. Kapituła ma prawo nie przyznać nominacji, a tym samym nagrody w swojej kategorii.

10. Wyniki obrad Kapituły są całkowicie tajne do momentu uroczystego ogłoszenia ich podczas Uroczystego Zakończenia Roku Szkolnego.

11. Każdy laureat otrzymuje specjalną statuetkę.