• Dzień otwarty w II LO w Kwidzynie
     • Dzień otwarty w II LO w Kwidzynie

     • W piątek 26.05.2023 r. uczniowie klas 8 z naszej szkoły wzięli udział w dniu otwartym II Liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie. Uczniowie zapoznali się z ofertą edukacją z II LO.

    • SZKOLNE KONKURSY BIOLOGICZNE
     • SZKOLNE KONKURSY BIOLOGICZNE

     • W kwietniu odbyły się Szkolne Konkursy Biologiczne dla uczniów klas IV – VIII. Dla klas czwartych, piątych i szóstych odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Ekologicznego „Ekoliada”. Ich zadaniem było rozwiązanie testu z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Największą wiedzą w tej dziedzinie wykazali się uczniowie:

      Kategoria klas IV:
      I miejsce - Hanna Mosakowska kl. IVb
      II miejsce - Dominika Groszewska kl. IVa
      III miejsce - Hubert Boruta kl. IVb

      Kategoria klas V:
      I miejsce - Wiktoria Głowacka kl. Va, Lena Len kl. Va
      II miejsce – Klaudia Hermaszewska kl. Va

      Kategoria klas VI:
      I miejsce - Jan Siejakowski kl. VIc 
      II miejsce - Sophie Rydel kl. VIc
      III miejsce - Jowita Kwiatkowska kl. VIc

      Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie to: Agata Chebdowska kl. VIa, Julia Chilińska kl. IVc, Maximilian Durka kl. IVb, Maja Jacak kl. VIb, Jakub Jata kl. IVa, Jakub Łubiński kl. Va, Lena Marszałkowska kl. VIb, Maja Mechlińska kl.Va, Hubert Nogowski kl. VIb, Maximilian Olczyk kl. VIb, Lena Olszewska kl. VIb, Nadia Palczewska kl. VIa, Adam Rawalski kl. IVb, Rafał Rozmysłowicz kl. VIb, Lena Sitko kl. VIb

      Dla klas siódmych odbyła się również kolejna edycja Szkolnego Konkursu Biologicznego „Ciało człowieka”. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu dotyczącego budowy i funkcjonowania ciała ludzkiego. Największą wiedzą wykazali się uczniowie:
      I miejsce - Mikołaj Plichta kl. VIIa
      II miejsce - Dominik Lemke kl. VIIa
      III miejsce - Hanna Lewandowska kl. VIIb
      W konkursie wzięli udział także: Michał Krasnodębski kl. VIIb, Amelia Piotrowska kl. VIIb oraz Amelia Szuwarowska kl. VIIb.

      Dla klas ósmych odbyła się także kolejna edycja Szkolnego Konkursu Biologicznego „Genetyka i ekologia” . Do wykonania uczniowie mieli test z zadaniami dotyczącymi kwestii genetyki oraz ekologii i ochrony przyrody. W tym konkursie największą wiedzą wykazali się uczniowie:
      I miejsce - Wiktoria Majewska kl. VIIId
      II miejsce - Ksawery Kasprzyk kl. VIIId
      III miejsce - Iga Dykowska kl. VIIIa
      W konkursie wzięli udział także uczniowie:
      Nikola Bajerska kl. VIIId, Dominika Jabłońska kl. VIIIc, Nina Karasiewicz kl. VIIId, Roksana Słońska kl. VIIIa oraz Oliwia Szilakowska kl. VIIIb.

      Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursów!!!!!

    • DZIEŃ BEZ PLECAKA
     • DZIEŃ BEZ PLECAKA

     • 17 maja Samorząd Uczniowski już po raz kolejny zorganizował "Dzień bez plecaka". Uczniowie przynieśli do szkoły swoje podręczniki i zeszyty tym razem nie w plecakach, ale w najbardziej pomysłowy sposób...

    • NAGRODY W III POWIATOWYM KONKURSIE LITERACKIM PT. "SWOIMI SŁOWAMI"
     • NAGRODY W III POWIATOWYM KONKURSIE LITERACKIM PT. "SWOIMI SŁOWAMI"

     • Z ogromną przyjemnością informujemy, że dwoje uczniów z klasy VIIId zdobyło nagrody w III Powiatowym Konkursie Literackim pt. "SWOIMI SŁOWAMI". Zadaniem uczestników było napisanie dowolnego opowiadania, którego treść musiała być umiejscowiona  w powiecie kwidzyńskim oraz powinna nawiązywać do Biblioteki Miejsko - Powiatowej w Kwidzynie (organizatora).
      Konkurs jak zawsze cieszył się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży z naszego powiatu. W tym roku wpłynęło aż 76 prac, a uczniowie naszej szkoły znaleźli się w czołówce! Ksawery Kasprzyk zajął I miejsce, a Aleksandra Balsam zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!!!

     • III MIEJSCE W X WOJEWÓDZKIM KONKURSIE POETYCKIM „RYTM I MELODIA”

     • Miło nam ogłosić, że uczeń naszej szkoły – Igor Wierzbicki z klasy VIb – zajął III miejsce w X Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „Rytm i melodia”. Organizatorem zmagań konkursowych była Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Damnie. Twórczość poetycka uczestników musiała odwoływać się do sentencji Jeremiego Przybory: „Piosenka jest dobra na wszystko”. Igorowi gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

    • WYCIECZKA KLAS IVA I VB
     • WYCIECZKA KLAS IVA I VB

     • Zwiedziliśmy Westerplatte, gdzie przedstawiciele klas zapalili znicze, aby upamiętnić poległych tam żołnierzy oraz oddać hołd patronowi szkoły. Odbyliśmy rejs statkiem do Gdańska, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach w Muzeum nauki Hevelianum. Mogliśmy podziwiać znajdujące się tam eksponaty. Zwiedziliśmy również wystawę klocków LEGO. Dzień był bardzo intensywny i pełen wrażeń.

    • Rambit kl. IV
     • RAMBIT SPORTOWO - EDUKACYJNY DLA KLAS IV

     • W poniedziałek 8.05.2023 r. w naszej szkole odbył się RAMBIT SPORTOWO - EDUKACYJNY DLA KLAS IV. Każda klasa przygotowała plakat i zaprezentowała się okrzykiem o treści promującej zdrowy styl życia. Swoich wychowanków wspierali wychowawcy - Pani Anna Malinowska, Pani Magdalena Ruczko oraz Pani Agnieszka Wróblewska. Uczestnicy spotkania rywalizowali między sobą w wielu konkurencjach sportowych. Ach...co to były za emocje. Wyścig "jeździków" czy wyścig "rydwanów" sprawił wiele radości. Tor sprawnościowy z hulajnogą uczniowie pokonali bezbłędnie.
      Pomiędzy konkurencjami sportowymi czwartoklasiści musieli wykazać się wiedzą, odpowiadając na pytania dotyczące zdrowego odżywiania. Pozostała część klas zmagała się z krzyżówką. 
      Po podliczeniu punktów okazało się, że:


      I m-ce zdobyła klasa IV B
      II m-ce klasa IV C 
      III m-ce klasa IV A.


      Jednak wszystko, co dobre, szybko się kończy. Nasi mali sportowcy zmęczeni, ale z uśmiechem na ustach opuścili salę gimnastyczną. Niech hasło naszej "dwójkowej społeczności" rozbrzmiewa echem - "Ćwiczę, bo lubię - ćwiczę, bo chcę być zdrowy i sprawny". Za pomoc dziękujemy Pani Iwonie Wolińskiej oraz Panu Michałowi Klain.

      Ze sportowym pozdrowieniem Monika Zimnicka i Regina Żuk 

    • XV FINAŁ DOBREGO WYBORU
     • XV FINAŁ DOBREGO WYBORU

     • XV Finał Dobrego Wyboru za nami. W piątek 28.04.23 r. w Szkole Podstawowej nr 4 dziesięć drużyn biorących udział w programie spotkało się, aby w ostatnim etapie walczyć o zwycięstwo. Naszą szkołę reprezentowały klasy - 7a - Puchatki z antydragowej chatki i 7b - Jednorazówki. Siódmoklasiści i ich rodzice rywalizowali w konkurencjach sportowych, rozwiązywali krzyżówkę oraz testy dotyczące profilaktyki uzależnień, a także docierali do różnych miejsc w Kwidzynie, w których musieli wykonać zadania. Wyniki poznamy we wtorek 9.05. Trzymamykciuki za nasze Dwójkowe drużyny. 🙂