• DZIEŃ BEZ PLECAKA
     • DZIEŃ BEZ PLECAKA

     • 17 maja Samorząd Uczniowski już po raz kolejny zorganizował "Dzień bez plecaka". Uczniowie przynieśli do szkoły swoje podręczniki i zeszyty tym razem nie w plecakach, ale w najbardziej pomysłowy sposób...

    • NAGRODY W III POWIATOWYM KONKURSIE LITERACKIM PT. "SWOIMI SŁOWAMI"
     • NAGRODY W III POWIATOWYM KONKURSIE LITERACKIM PT. "SWOIMI SŁOWAMI"

     • Z ogromną przyjemnością informujemy, że dwoje uczniów z klasy VIIId zdobyło nagrody w III Powiatowym Konkursie Literackim pt. "SWOIMI SŁOWAMI". Zadaniem uczestników było napisanie dowolnego opowiadania, którego treść musiała być umiejscowiona  w powiecie kwidzyńskim oraz powinna nawiązywać do Biblioteki Miejsko - Powiatowej w Kwidzynie (organizatora).
      Konkurs jak zawsze cieszył się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży z naszego powiatu. W tym roku wpłynęło aż 76 prac, a uczniowie naszej szkoły znaleźli się w czołówce! Ksawery Kasprzyk zajął I miejsce, a Aleksandra Balsam zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!!!

     • III MIEJSCE W X WOJEWÓDZKIM KONKURSIE POETYCKIM „RYTM I MELODIA”

     • Miło nam ogłosić, że uczeń naszej szkoły – Igor Wierzbicki z klasy VIb – zajął III miejsce w X Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „Rytm i melodia”. Organizatorem zmagań konkursowych była Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Damnie. Twórczość poetycka uczestników musiała odwoływać się do sentencji Jeremiego Przybory: „Piosenka jest dobra na wszystko”. Igorowi gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

    • WYCIECZKA KLAS IVA I VB
     • WYCIECZKA KLAS IVA I VB

     • Zwiedziliśmy Westerplatte, gdzie przedstawiciele klas zapalili znicze, aby upamiętnić poległych tam żołnierzy oraz oddać hołd patronowi szkoły. Odbyliśmy rejs statkiem do Gdańska, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach w Muzeum nauki Hevelianum. Mogliśmy podziwiać znajdujące się tam eksponaty. Zwiedziliśmy również wystawę klocków LEGO. Dzień był bardzo intensywny i pełen wrażeń.

    • Rambit kl. IV
     • RAMBIT SPORTOWO - EDUKACYJNY DLA KLAS IV

     • W poniedziałek 8.05.2023 r. w naszej szkole odbył się RAMBIT SPORTOWO - EDUKACYJNY DLA KLAS IV. Każda klasa przygotowała plakat i zaprezentowała się okrzykiem o treści promującej zdrowy styl życia. Swoich wychowanków wspierali wychowawcy - Pani Anna Malinowska, Pani Magdalena Ruczko oraz Pani Agnieszka Wróblewska. Uczestnicy spotkania rywalizowali między sobą w wielu konkurencjach sportowych. Ach...co to były za emocje. Wyścig "jeździków" czy wyścig "rydwanów" sprawił wiele radości. Tor sprawnościowy z hulajnogą uczniowie pokonali bezbłędnie.
      Pomiędzy konkurencjami sportowymi czwartoklasiści musieli wykazać się wiedzą, odpowiadając na pytania dotyczące zdrowego odżywiania. Pozostała część klas zmagała się z krzyżówką. 
      Po podliczeniu punktów okazało się, że:


      I m-ce zdobyła klasa IV B
      II m-ce klasa IV C 
      III m-ce klasa IV A.


      Jednak wszystko, co dobre, szybko się kończy. Nasi mali sportowcy zmęczeni, ale z uśmiechem na ustach opuścili salę gimnastyczną. Niech hasło naszej "dwójkowej społeczności" rozbrzmiewa echem - "Ćwiczę, bo lubię - ćwiczę, bo chcę być zdrowy i sprawny". Za pomoc dziękujemy Pani Iwonie Wolińskiej oraz Panu Michałowi Klain.

      Ze sportowym pozdrowieniem Monika Zimnicka i Regina Żuk 

    • XV FINAŁ DOBREGO WYBORU
     • XV FINAŁ DOBREGO WYBORU

     • XV Finał Dobrego Wyboru za nami. W piątek 28.04.23 r. w Szkole Podstawowej nr 4 dziesięć drużyn biorących udział w programie spotkało się, aby w ostatnim etapie walczyć o zwycięstwo. Naszą szkołę reprezentowały klasy - 7a - Puchatki z antydragowej chatki i 7b - Jednorazówki. Siódmoklasiści i ich rodzice rywalizowali w konkurencjach sportowych, rozwiązywali krzyżówkę oraz testy dotyczące profilaktyki uzależnień, a także docierali do różnych miejsc w Kwidzynie, w których musieli wykonać zadania. Wyniki poznamy we wtorek 9.05. Trzymamykciuki za nasze Dwójkowe drużyny. 🙂

    • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
     • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

     • W czwartek 27.04.2023 r. uroczystym apelem w sali gimnastycznej uczciliśmy zbliżającą się rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel przygotowali uczniowie klasy VIc pod kierunkiem pani Jolanty Obód.

    • SUKCESY W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM „W MGNIENIU OKA”
     • SUKCESY W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM „W MGNIENIU OKA”

     • Organizatorem XVI Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego pt. „W mgnieniu oka” jest Szkoła Podstawowa nr 34  z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi w Gdyni. W tym roku po raz kolejny patronat honorowy nad konkursem objął Wojewoda Pomorski Pan Dariusz Drelich. Podobnie jak w ubiegłych latach patronat honorowy nad konkursem sprawuje także Pomorski Kurator Oświaty Pani Małgorzata Bielang oraz Prezydent Miasta Gdyni  Pan Wojciech Szczurek.
      Do rywalizacji konkursowej zgłoszono 725 prac, ogółem w konkursie wzięło udział blisko 350 osób z całego województwa pomorskiego w tym m.in.: Gdyni, Gdańska, Sopotu, Rumii, Wejherowa, Tczewa, Pucka, Kościerzyny, Kartuz, Kwidzyna, Słupska, Lęborka, Malborka i wielu mniejszych miejscowości naszego województwa.
      Tegoroczny konkurs przebiegał w 3 etapach: I - etap szkolny, II – etap powiatowy i III etap – wojewódzki. W etapie szkolnym wzięli udział i zakwalifikowali się do etapu powiatowego uczniowie: Aleksandra Balsam kl. VIIId, Nina Karasiewicz kl. VIIId, Julia Piasek kl. VIIIc, Jan Siejakowski kl. VIc. Miło nam poinformować, że laureatkami etapu powiatowego w kategorii klas VII-VIII zostały uczennice Aleksandra Balsam, która zajęła I miejsce za pracę „Drzewna strzała” i Julia Piasek kl. VIIIc – II miejsce za pracę  „Drzewo marzeń”. Gratulujemy! Wyniki etapu powiatowego - zobacz.
      W tym roku szkolnym ponownie konkurs został wpisany na listę kuratoryjną konkursów artystycznych, a laureaci etapu powiatowego i wojewódzkiego zyskają dodatkowe punkty na świadectwie klas 8. 

      Poniżej można obejrzeć prace naszych uczniów.