• POLA NADZIEI
     • POLA NADZIEI

     • 23 kwietnia jak co roku wzięliśmy udział w akcji charytatywnej "Pola Nadziei", w czasie której zbieraliśmy pieniążki na kwidzyńskie hospicjum. Kwestowaliśmy na deptaku oraz przed Parafią Miłosierdzia Bożego. Wszyscy spisali się na medal. Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za wsparcie w czasie akcji. Warto pomagać!

    • OLIMPIADA SPORTOWA KLAS V
     • OLIMPIADA SPORTOWA KLAS V

     • W piątek 21.04.23 w naszej szkole odbyła się Olimpiada Sportowa klas V pod hasłem "W zdrowym ciele zdrowy duch" w ramach, której rozegrany został mecz w piłkę ręczną między klasą Va (sportową) i Vb.
      Swoich uczniów wspierały wychowawczynie Pani Jolanta Obód oraz Pani Joanna Guze. Przybyli również rodzice i dziadkowie aby kibicować swoim pociechom. 
      Mecz był niezwykle emocjonujący. Zawodnicy obu drużyn wykazali się ogromnym hartem ducha i wolą walki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 10:5 dla klasy Va. Ogromne brawa dla obu klas
      Jednak to nie wynik był najistotniejszy w tych rozgrywkach. To te emocje, ta radość, ten wspólnie spędzony czas, a przede wszystkim uśmiech na twarzach dzieciaków, to największa nagroda dla nas nauczycieli. 


      Monika Zimnicka
      Regina Żuk
      Magdalena Arendt

    • WOJEWÓDZKIE FINAŁY BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH
     • WOJEWÓDZKIE FINAŁY BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH

     • W czwartek 20.04.23 r. nasi uczniowie: Julka Dołgań, Łucja Kasztelan i  Janek Siejakowski wzięli udział w Wojewódzkich Finałach Biegów Przełajowych, które odbyły się w Gdyni. Reprezentowali oni naszą szkołę i powiat kwidzyński. W czasie zawodów w  każdej kategorii wiekowej startowało około 100 zawodników z całego województwa pomorskiego. A to wyniki naszych utalentowanych biegaczy: Łucja zajęła 20 miejsce, Julia była na mecie 46, a Janek uplasował się na 35 pozycji.
      Gratulujemy Wam wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

    • KONKURS PLASTYCZNY "AUTYZM - NIE OCENIAJ POZNAJ"
     • KONKURS PLASTYCZNY "AUTYZM - NIE OCENIAJ POZNAJ"

     • 20 kwietnia 2023 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Autyzm – nie oceniaj poznaj!”. Konkurs został zorganizowany w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Skierowany był do uczniów klas IV-VIII naszej szkoły.

      Wyniki konkursu:
      I miejsce - Lena Marszałkowska kl. VIb, Maja Jacak kl. VIb
      II miejsce - Jakub Łubiński kl. Va, Lena Len kl. Va
      III miejsce - Roksana Borowska kl. Va, Fabian Ćwikliński kl. IVb

      Wyróżnienia: Mikołaj Świerczyński kl. VIc, Marcel Lehle kl. Va, Nikola Uścinowicz kl. Va, Marta Balmas kl. Va, Szymon Kołakowski kl. Va, Krystian Czarnecki kl. VIIb, Nadia Palczewska kl. VIa, Karolina Ropińska kl. IVb.

    • AKCJA "NAJDŁUŻSZY RYSUNEK NA TOBIASZKA RATUNEK"
     • AKCJA "NAJDŁUŻSZY RYSUNEK NA TOBIASZKA RATUNEK"

     • W dniu 18.04.2023 r. nasza szkoła przyłączyła się do akcji charytatywnej "Najdłuższy rysunek na Tobiaszka ratunek", która ma na celu zbiórkę pieniężną dla chorego Tobiaszka Szyszko. Uczniowie i nauczyciele malowali, rysowali, pisali życzenia zdrowia dla chorego chłopca. Na obrazkach znajdowało się serduszko lub imię Tobiasz albo życzenia. Wszystkie obrazki zostaną połączone przez organizatorów akcji, po czym utworzą najdłuższy obrazek dla Tobiego (połączony rozłożony obrazek zostanie uwieczniony nagraniem z drona).

      http://www.nadziejadladzieci.pl/tobiaszek

      Zobacz relację filmową.

    • IV SZKOLNY INTERNETOWY KONKURS POETYCKI „WIOSNA, ACH TO TY”
     • IV SZKOLNY INTERNETOWY KONKURS POETYCKI „WIOSNA, ACH TO TY”

     • Po raz czwarty odbył się Szkolny Internetowy Konkurs Poetycki „Wiosna, ach to ty…”. Polegał on na napisaniu wiersza o tematyce wiosennej i umieszczeniu go na stronie internetowej. Udział wzięło 13 uczniów naszej szkoły. Konkurs trwał do 21 marca – pierwszego dnia wiosny, a zarazem Światowego Dnia Poezji. 

    • POMORSKI SZCZYT DLA EDUKACJI
     • POMORSKI SZCZYT DLA EDUKACJI

     • 25.03.2023 r. w Kwidzyńskim Parku Przemysłowo - Technologicznym odbył się Pomorski Szczyt dla Edukacji. Obecni byli samorządowcy, dyrektorzy, rodzice, nauczyciele i wspaniała młodzież. Naszą szkołę reprezentowała Halina Gorka dyrektor szkoły oraz Wiesława Strzelczyk wicedyrektor szkoły. Pracując w grupach mieliśmy okazję wymienić się doświadczeniami oraz pomysłami na lepszą edukację, ale najcenniejszym głosem był głos uczniów, młodych ludzi ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Ich oczekiwania, ich wizja szkoły przyszłości różni się znacznie od tej, do której obecnie uczęszczają. I ta wizja szkoły XXI wieku jest naszym wspólnym celem.

    • WIOSENNY TURNIEJ SIATKÓWKI KLAS VI-VIII
     • WIOSENNY TURNIEJ SIATKÓWKI KLAS VI-VIII

     • W piątek 24 marca 2023 r. w naszej szkole odbył się WIOSENNY TURNIEJ SIATKÓWKI KLAS VI-VIII. Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn. Uczniowie rozgrywali mecze na dwóch boiskach. Każde spotkanie było wyjątkowe. Zawodnicy zostawiali serce na parkiecie. Walczyli do ostatniej minuty. Było mnóstwo emocji, radość i łzy. Oto wyniki turnieju:

      I miejsce - "Żółte pomidorki"
      II miejsce - "Kaczory"
      III miejsce - "Wiewióry"
      IV miejsce - "Gumisie"
      V miejsce - "Harnasie" i "Żubry"
      VI miejsce - "Bambiki" i "Żółwiki"

           Po skończonym turnieju czekał na uczniów poczęstunek oraz Puchar Pani Dyrektor, która osobiście wręczyła go zwycięzcom. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Czekamy na kolejne spotkania sportowe w naszej szkole. Do zobaczenia.

      Monika Zimnicka oraz Regina Żuk

    • ŚWIATOWY (TY)DZIEŃ POEZJI
     • ŚWIATOWY (TY)DZIEŃ POEZJI

     • Święto obchodzone corocznie 21 marca, ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku. Główne uroczystości tego święta odbywają się w Paryżu. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

         W czwartek 23 marca z okazji Tygodnia Poezji na długiej przerwie "w holu na parterze zaprosiliśmy do wspólnego czytania na głos wierszy Wisławy Szymborskiej. Była to inauguracja realizacji przez naszą szkołę projektu "Mistrzyni Szymborska" w związku ze 100-leciem urodzin poetki, a jednocześnie kontynuacja "Czwartkowych spotkań z czytaniem". Do czytania poezji zapraszamy również w kolejne czwartki.

      Zobacz prezentację o poezji i poetach, a także propozycje zadań: zobacz

      Wiersze Wisławy Szymborskiej zobacz

      UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma "dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie". Światowy Dzień Poezji obchodzony jest głównie w Paryżu, gdzie od lat funkcjonuje tradycja festiwali poetyckich. Hucznie świętuje się też Dzień Poezji w Grecji - w Delfach i Atenach, a także w Hiszpanii.

      Poezja jest dla każdego - łączy ludzi w różnym wieku, o różnym pochodzeniu, poglądach czy statusie materialnym. Skłania do refleksji, poznania myśli i emocji innych ludzi, czasem wyjścia poza schemat, uważniejszego spojrzenia, zatrzymania się choć na chwilę. Pozwala widzieć i rozumieć więcej, czyni życie piękniejszym lub po prostu - bardziej znośnym. Wymaga od nas uwagi, otwartości, empatii.

      Cytując Irinę Bokovą – Dyrektor Generalną UNESCO – „Każdy wiersz jest unikalny, ale każdy odzwierciedla uniwersalne ludzkie doświadczenie, kreatywność przekraczającą wszelkie granice, w stałej afirmacji ludzkości jako jednej rodziny”.

      Nauczymy się pisać LEPIEJE, której twórczynią jest Wisława Szymborska., odzyskamy poezję i posłuchamy recytacji, by poznać ten fascynujący świat liryki.