• ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

• 3 Maja Polska i Polacy na całym świecie obchodzą święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji. W naszej szkole święto uczcimy uroczystym apelem we wtorek 7 maja.

• NASI UCZNIOWIE W STOLICY

• W dniach 15-17.04.2024 uczniowie klasy 7a i 7c, pod opieką p. Ewy Jurek, p. Krzysztofa Kijka oraz p. Magdaleny Arendt, zwiedzali naszą stolicę. Siódmoklasiści mieli okazję podziwiać najważniejsze zabytki historyczne Warszawy. Uczniowie odwiedzili m.in takie miejsca jak: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Pałac Kultury, Łazienki Królewskie, Zamek Królewski czy Pałac Kultury. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tych wyjątkowych miejsc.

• SUKCESY W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM

• Organizatorem XVII Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego pt. „Barwy świata” jest Szkoła Podstawowa nr 34  z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi w Gdyni. W tym roku po raz kolejny patronat honorowy nad konkursem objął Wojewoda Pomorski Pani Beata Rutkiewicz. Podobnie jak w ubiegłych latach patronat honorowy nad konkursem sprawuje także Pomorski Kurator Oświaty Pan Grzegorz Kryger oraz Prezydent Miasta Gdyni  Pan Wojciech Szczurek. Do rywalizacji konkursowej zgłoszono 398 prac z całego województwa pomorskiego. Tegoroczny konkurs przebiegał w 3 etapach: I - etap szkolny, II – etap powiatowy i III etap – wojewódzki.

W etapie szkolnym wzięli udział i zakwalifikowali się do etapu powiatowego uczniowie: Nikola Kisiel kl. VIIIa, Adrian Komorniczak kl. VIIIb, Hubert Nogowski kl. VIIb, Marcel Prządka kl. VIIb i Amelia Wadowska kl. VIIa.

Miło nam poinformować, że laureatami etapu powiatowego w kategorii klas VII-VIII zostali uczniowie: Hubert Nogowski - I miejsce za pracę „Białe baseny”, Amelia Wadowska kl. VIIa – II miejsce za pracę  „Jesienny szelest” i Nikola Kisiel kl. VIIIa – III miejsce za pracę „Zimowe poranki”. Gratulujemy! Wyniki etapu powiatowego - zobacz.
            W tym roku szkolnym konkurs ponownie został wpisany na listę kuratoryjną konkursów artystycznych, a laureaci etapu powiatowego i wojewódzkiego zyskają dodatkowe punkty na świadectwie klas VIII.

• POLA NADZIEI

• Nasza szkoła tradycyjnie wystawiła stanowisko na deptaku podczas akcji charytatywnej Pola Nadziei, która odbyła się 14.04.2024 r. Wolontariusze zbierali także datki do puszek.
            Nasz zespół wokalno-gitarowy jak zwykle nie zawiódł. Brawo dziewczyny! W repertuarze była piosenka dedykowana najmłodszym "Plastelina" oraz utwór Sanah "Nadzieja". Gratulacje dla Kornelii, Michaliny oraz Wiktorii!

• KONKURS "ŁAMIGŁÓWKI MĄDREJ GŁÓWKI"

• Uczniowie klasy III b Ola Malinowska i Janek Sosnowski reprezentowali szkołę w Powiatowym Konkursie Matematycznym "Łamigłówki Mądrej Główki", który odbył się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Kwidzynie. Gratulacje!

• MIEJSKIE ZAWODY W DWA OGNIE

• W dniu 10.04.2024 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Kwidzynie odbyły się miejskie zawody sportowe w "Dwa Ognie". W rozgrywkach wzięli udział reprezentanci klas 4 z kwidzyńskich szkół: SP 2, SP 5, SP 6 oraz SPOMSu. Zarówno nasi chłopcy jak i dziewczynki zajęli w swoich kategoriach III miejsce. Naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy powiedzenia w kolejnych zawodach.